Tan het westelp oorlog8terreiB.|^^1^3»r^e,lKel<to»r!ltmt»'- Nederland. Telegrammen van heden. Van het oostelijk oorlogsterrein. A. Pulle, ie Utrecht, die aai dat blad o.m. schrijft „De roode saus, die dien Qostkouadijk in rep en roer brengt, ia het vrij zeker te danken aan een zeer veel voorkomende bacterie, bacillus prodigiosus genaamd. Dezelfde bacil kleurt de hostie fn de Katholieke kerk rood, vandaar de 'naam „prodigiosus," die met dat wonder" in verband staat. Vermoedelijk is er een kast of het vaatwerk van de bewoners met de bacterie besmet, zoodat de roode kleur volop gelegenheid heeft zich overal te vertoonen, mede in verband met de zo- mersche warmte. Wat ik in bet bericht (in de N. R. Crt.) niet vermeld vond, is de eigenaardige visch lucht, die de gekleurde spijzen tevens verspreiden." TANDARTS Voor het kantongerecht te Middelburg werd twee maal 100 boete of twee maal 20 dagen hechtenis ge- ëiscbt tegen den Oostenrijker P. B„ die thans te Mid delburg woont, zulks wegens het onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde. Uit het getuigenverhoor o.a. van den tandarts S. Baluw, bleek dat bekl. eenigen tijd ge leden van tantarts K-, die wist dat hij onbevoegd was, de praktijk heeft overgenomen. Bekl. behandelde een Belgisch student en bezorgde dezen, in plaats van ver lichting, hevige pijn, zoodat getuige Baluw hem den- zelfden dag nog moest behandelen. Den tweeden dag der behandeling was bekl. door de beide inspecteurs van politie A. P. H. van den Dolder en A. F. Schreuder, bij zijn werk betrapt. Als bewijzen van bevoegdheid legde bekl. volgens de Tel. over.een geboorteacte en een verklaring, dat hij tot genoegen van een mijnbeer in Berlijn, vier jaar bij deze gewerkt heeft, echter staat niet aangegeven, als wat. Alleen komt de naam „Zahnküstler' op de pa pieren voor. Een diploma kan. bekl. niet toonen. UIT BEROEN. Toen wij verleden Woensdag bij den burgemeester kwamen informeer en omtrent de gevallen van diphteri- tis, in deze gemeente uitgebroken, verzocht de heer van Reenen ons dringend om voor de hand liggende re den niet tot publicatie over te gaan. Wij hebben, wijl het staatstoezicht onmiddellijk in deze aangelegenheid was gekend, aan dit verzoek kunnen voldoen. Nu echter de burgemeester zelf goed heeft kunnen vinden een correspondent in te lichten, is er voor ons geen re den het zwijgen langer te bewaren, weshalve wij aan het Handelsblad het volgende bericht ontleenen „Diphtheritis te Bergen. Naar aanleiding van loo- pende geruchten omtrent besmettelijke ziekten, die te Bergen (N.-H.) zouden uitgebroken zijn, meldt onze correspondent te Alkmaar, dat tot op dit oogenblik diphteritisgevaltenzijn geconstateerd ten getale van 22. De inspecteur der volksgezondheid, dr. Hambur- burger, bracht heden een bezoek aan Bergen en stelde vast dat die aard der ziekte niet verontrustend is; er hebben zich dan ook geen bijzonder ernstige gevallen voorgedaan, terwijl de meeste patiënten reeds zijn ge nezen. De burgemeester deelde onzen correspondent mede, dat buiten de kom der gemeente een barak ge plaatst is, waarin patiënten kunnen worden geïsoleerd en alle mogelijke middelen van gemeentewege in het besmetting op te sporen." Wij kunnen hier nog aan toevoegen,, dat teneinde de verdere uitbreiding te voorkomen, de leerlingen van de openbare zoowel als die van de bijzondere school, vervroegde vacantie hebben gekregen Bij de gister gehouden stemming voor twee leden van de gemeenteraad werden 373 stemmen uitgebracht, waarvan 322 op de heer M. Baltus (aftr.), 263 op Jhr. Barnaart en 88 op den heer F. Hulzinga, zoodat de heer Baltus herkozen is en de heer Barnaart gekozen is in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer van Rhenen, bur gemeester, als lid van den Raad. In de heden gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen tot onderwijzer benoemc de heer W. Strubbe te Oldemarkt (Ov.) no. 1 der voordracht. Besloten werd om het salaris van de school- schoonmaakster met f 25.te verhoogen. UIT BERGEN AAN ZEE. Door de patrouille die om zeven uur van hier naar Kamperduin vertrok, is vanmorgen aan het stranc een lijk gevonden, gekleed in onderbroek en jekker. Vermoedelijk is het ecu der matrozen van de bij Hoek van Holland vergane marine-diefensiesloep. Het lijk was nog geheel gaaf. UIT HEILOO. Voor het „Mercurius"-diploma boekhouden slaag de mej. P. E. Berkhout, terwijl de heer W. Vennik slaagde voor het examen Engelsche handelscorrespon dentie. UIT ZUID-SCHARWOUDE In de laatstgehouden vergadering der afdeeliug Laugendijk en Omstreken van „Bloembollencultuur werd besloten: le. geen bollen te verkoopen buiten het scheidsgerecht der vereeniging; 2e. drie veilingen van bloembollen te houden op de veiling te Broek op Langendijk a contant zonder korting; de eerste keer Woensdag 4 Augustus, 's morgens 10 uur. De beslui ten zijn 't gevolg van de pogingen van sommige han delaars, om bollen' te koopen op een koopbriefje, dat luidt dat de kooper geen beroep doet op het scheidsge recht. Alle afdeelingen worden verzocht deze beslui ten te steunen. Ten huize van den heer J. van 'Iwuijver hield Za terdagavond de Liberale Kiesvereeniging eene leden vergadering. De heer Jb. de Geus opende als voorzit ter de vergadering, welke door 20 personen bezocht was. Niet alleen bracht hij dank voor deze opkomst, maar ook voor het groote aantal ^temmen, dat uitge bracht &as op de candidaten de Boer en Vlug, n.l. 50 stemmen, terwijl het ledental 48 bedraagt. De voorzitter leidde het punt „bespreking herstem ming voor den gemeenteraad" in. Het zal den leden wel bekend zijn, zeide hij, dat er een strooming be staat van samenwerking met de Katholieken. Reeds Donderdagmorgen ontving ik eene mondelinge uit- noodiging om met ons bestuur en met dat van de Ka tholieken omtrent samenwerking te vergaderen. L^8 avonds had reeds deze bespreking plaats. Het 'eit De- staat, dat door samenwerking er kans is dat beider candidaten gekozen worden. We konden' de beeren na tuurlijk geen toezegging geven, alvorens eerst eene le denvergadering te houden De Katholieken hebben reeds vergaderd en zijn tyt samenwerking bereid, in de courant staat, dat ik op onze laatste ledenvergade ring gezegd heb, dat wij 2 jaar geleden ook met ae Katholieken samengingen, om den heer Jan Kroon er in te krijgen, maar dat dit nu niet meer moest gebeu ren. Ja, vergadering, maar dat was toen een ander ge val. Nu worden we gedwongen. De vrijzinnigen gaan samen met de S. D. A. P. We zijn nu verplicht met de Katholieken samen te gaan. De voorzitter gaf den ïe- den daarover nu het woord. De heer J. Kroon zeide: Met 2 candidaten zijn we voor den dag gekomen. De ondervinding heeft nu ge leerd, dat we het niet halen konden. Nu er toch kans bestaat dat er één gekozen kan worden, ben ik riet met het bestuur eens. De heer A. Kist vroeg naar het verschil dat bestaat tusschen toen en nu. De heer T. Kosielijk antwoordde hierop: Toen ston den we met 2 leden, Bekker (r -k.) en J. Kroon. Toen uauueu we een caudidaat genomen, daarom had de voorzitter zich aldus uitgelaten. Nu is het andera en zijn we zeueiijk verplicht samen te gaan. ot voorzittel-: De Katholieken hermen toen een ave- recntacne houding aangenomen. Zij stelden toen een ra in ut iaat en wachtten ons af. Als het n u weer zoo gegaan was, was ik er zeker tegen. Men zegt nu wel: üat is brutaal, doch zegt de voorzitter dat is nu met anders, in een zeker blad wordt gezegd, dat het onzerzijds fiasco is. Maar is dat dan zoo ergr1 L)e vrijzinnigen hebben meer leden en gaan bovendien sa men met de S. D. A. P. Als ieder op zichzelf gaat, dan hebben ook de Katholieken mets. De houding van de Katholieken 2 jaar geleden was niet eerlijk, ik voor mij ben er zooals het toen ging tegen. Nu is het echter zelfbehoud. Besluit de vergadering heden niet tot sa menwerking, dan staan de leden vrij en valt onze can- didaat. De heer A. Kist achtte het stemmen op een Katho liek in strijd met het reglement Op een der heeren Berkhout of Van Zoonen mogen wij ook niet stemmen. De heer' Jb. Strijbis: Ja, maar we moeten er dan toch nog een stemmen, moeten we dat dan laten? De voorzitter: Het reglement is geen bezwaar, wat men persoonlijk laat, daaraan is natuurlijk niets te doen. Ik sprak iemand die zeide, dat 2 jaar geleden er heel wat Protestanten zijn geweerd, die met op de Katholieken gestemd hadden. De heer Kostelijk: We staan op een zuiver stand punt. Niemand kan ons kwalijk nemen, we gaan sa men wegens zelfbehoud. Hadden we direct samenge gaan, dan was het niet eerlijk. De heer Vlug: De Liberalen bevinden zich in een moeilijk parket Het is waar, als de Vrijzinnigen alleen stonden, dan was de stemming mooier geweest en wa ren ze onzen steun waard, nu niet. Nu ging men tot stemming over. Het voorstel tot samengaan met de Katholieken werd aangenomen met 17 tegen 3 stemmen. De heer Kist bedankte als lid. De heer T. KostelijkDat behoeft toch niet. De heer D. GroenOok ik bedank als lid. De heer T Kostelijk: De heer P. Berkhout wilde nooit een candidaat stellen en nu is hij zelf candidaat. De heer Jb Verkroost: Vroeger wilde de heer Berk hout dat niet doen als neringdoende en nu ineens is hij candidaat. De heer Kostelijk vroeg den heer Kist waarom hij bedankte, is het nu voor dit besluit of is het voor de vereeniging? De heer A. Kist: Eendrachtig samenwerken is wen- schelijker, wat heeft men aan leden die zich met aan besluiten houden? De heer D. GroenIk sta zuiverder als ik bedank. Na nog een korte gedachtenwisseling, die niet het gesprokene van dezen avond bevatte, sloot de voor zitter, met dank voor de opkomst, hoewel de thuis blijvers hadden moeten komen, en wekte allen op tot stemming. KORTE BERICHTEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door iemand te Amsterdam bij de politie aangifte gedaan, dat, terwijl hij in het trapportaal zijner woning had ligge nslapen, uit-zijn broekzak een portemonnaie is ontvreemd, inhoudende 30. De ambtenaar ter Secretarie, Woudstra, te Beilen is spoorloos verdwenen. Te Weesp is Zondagavond de bliksem in een mo len geslagen, die gedeeltelijk is afgebrand. Naar het huis van bewaring te Middelburg is overgebracht een 41-jarige vrouw uit Hoek, verdacht van brandstichting ten huize van haar broeder, daar in diens woning de laatste drie maanden een zestal verschillende kleine branden werden ontdekt. In het Zuider Buiten-Spaame zagen eenige jon gens een paar klompjes drijven. Het bleek, dat een jon gen rechtop, met het hoofd naar beneden in het water stond. Het gelukte hem weer bij te brengen. Te Tiel heersch onrustbarend de roodvonk. School C is ter ontsmetting voor 10 dagen gesloten, terwijl veel lijders, ook volwassenen, in de. ziekenba rak worden verpleegd. Tijdens het onweder werd te Andijk een huis manswoning getroffen. Zij brandde tot den grond toe af. Te Ginneken is een 9-parig jongentje door het wegzakken van een stuk graszode, in de Mark geval len en dadelijk in de diepte verdwenen. Het lijkje van den knaap werd later boven gebracht. Te Monnikendam zijn verschillende personen, na het gebruik van vleesch, van eenzelfde koe afkomstig, ongesteld geworden. Zondagavond kreeg een 22-jarige los werkman te Rotterdam ruzie met zijn ouders, sloeg door een ruit en sneed zich daarbij in de nslagader van zijn rechter pols. Op het politiebureau gebracht, moest een dokter hem met touwen binden vóór hij hem kon verbinden. De commandant van het intemeeringsdepot te Groningen, de majoor E. W. van Baerle, heeft om ge zondheidsredenen (gevolgen van kinkhoest), verzocht om van zijn commando te worde nontheven Tusschen Vlissingen en Koudekerke is een mijn tegen een palenhoofd ontploft. Aan een nabijgelegen hofstede werd door den luchtdruk eenige geringe ma- terieele schade veroorzaakt. FRANSCH LEOERBERICHT. PARIJS, 13 Juli. (Officieel). Het communiqué van gisteravond meldtGisteren beschoot de vij and onze loopgraven tusschen Lotnbardzijde en Nieuwpoort. wij beantwoordden het vuur en brachten twee vijandelijke batterijen tot zwijgen. Een tegenaanval stelde ons weer in het bezit van een deel der loopgraven, die zij gisteren bij Op dit adres dienende van bericht en raad. wil het het College van B. enW. voorkomen dat er billijkheids halve wel termen aanwezig zijn in dit bijzonder geval adressant de geleden schade te vergoeden. Het adres spreekt in dit opzicht voor zich zelf, zegt het college, dat den Raad voorstelt te besluiten aan J. A. Wiggenraad, lood- en zinkwerker alhier, naar aanleiding van zijn adres d.d. 19 April 1.1., uit Carency en Souchez moesten ontruimen, ondanks de gemeentekas te vergoeden de schade, ten bedrage irdediging van den vijand, die stikbommen van 365.75, door hem geleden als onderaannemer bij den bouw van de Rijkstuinbouwwinterschool in deze I gemeente, in verband met het uitvoerverbod van zink en de daardoor plaats gehad hebbende enorme stijging van den prijs van het zink in bedeelde aanneming be grepen. GESLAAGD. Voor het examen Hoogduitsche Handelscorrespon dentie slaagde de heer A. Mandemaker, alhier. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Op de voordracht ter benoeming van een leerares in Huishoudkunde, zijn geplaatst de dames A Schoo- leman en Cl. Kramers. MUZIEK-UITVOERING. te geven door het STEDELIJK MUZIEKKORPS, Directeur: H A. MAAS, op WOENSDAG 14 JULI, 's avonds van 810 uur, in den Hout. Programma 1. Marclie-Militaire „Sonnez Clairons!" Faust. 2. Ouverture zur Operette „Leichte Caval- lerie" 3. Suspinul, Valse de concert 4. Fantaisie de l'opera „Le Coeur et la main" Pauze. 5. Colibri Marche Jojeux 6a Hiawatha Indian-intermezzo 6b Crescent Cycle galop 7. Potpourri-populaire 8. Finale. BOUWTERREIN AAN DEN BEROERWEO. De bouwterreinen der gemeente, gelegen aan den :rgerweg in de omgeving der Ambachtsschool, gren zen aan den spoorweg_ Een déél dier gronden ligt op von Suppé. Ivanovici. Lecocq. Jahoul. Moret. Mann. Renaud. de ven gebruikte. In de Argonne heerscht groote bedrijvigheid, vooral in de sectoren van Marie Thérèse, Four de Paris en Bolanti. Duitsche aanvallen bij Croia des Cannes en in het Priesterwoud werden afgeslagen. EERSTE STEENLEOGINO. ROTTERDAM. 13 Juli. De eerste steenleg ging van het stadhuis alhier door H. M. de Ko ningin wordt mede bijgewoond door de ministers van Binnenlandsche Zaken, van Landbouw, Han del en Nijverheid en van Justitie, den Opperbevel hebber van de Land- en Zeemacht, dien Commissa ris der Koningin en de Oed. Staten van Zuid-Hol land. De openbare scholen krijgen Donderdag middag vacantie en alle stedelijke gebouwen zul len vlaggen. UITV AART-MESDAG. 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. Onder talrijke blijken van deelneming werd heden op Oud Eik en Duinen ter aarde besteld1 het stoffelijk overschot van den kunstschilder H. W. Mesdag. Tal van kransen dekten den lijkwagen. In den langen stoet, die het stoffelijk overschot graf waarts volgde, werden opgemerkt baron van It- tersum, kamerheer in buitengewonen dienst, ver tegenwoordiger van H. M. dè Koningin, de minis ter van buitenlandsche zaken, vertegenwoordiger der regeering, den burgemeester jhr. van Kame- beek, vertegenwoordiger van het Haagsche ge meentebestuur, voorts deputation van onderschei dene genootschappen, bestuurderen van musea en de vooraanstaande mannen op schilderkunstge bied. Ami de groeve werd het woord gevoerd door i pjaa{S) waar deSpgorweg in eene gebogen "rich- minister Loudon, wegens uitstedigheid van den Hng is aangelegd, zoodat overeenkomstig het bepaalde tijdelijken voorzitter van den ministerraad. bij art. 36 der Wet van 9 April 1875 (Staatsblad No. Minister Loudon gewaagde metgroote waar-1 binnen een afstand van 200 Meter op dien grond geen gebouw, muur, schutting of ander verheven werk zal mogen worden opgericht. Het daarliggend bouwterrein I zou pver pijn. 45 M. lengte zuidwestwaarts, door het bouwverbod worden getroffen. Door het College van B. en W. is tot H. M. de Ko ningin het verzoek gericht aan deze gemeente, met toe- Eassing van art. 39 der aangehaalde Wet, voor haar ovenbedoelde bouwterrein ontheffing te verleenen van het voorschrift van art. 36 dier Wet. Bij K. B. van 6 Maart 1915, No. 14 werd de ge vraagde ontheffing verleend, onder voorwaarde lo. dat schade door of tengevolge van de spoorweg- exploitatie aan het opgerichte op eenige wijze toege bracht niet op het Rijk of op den exploitant van den Spoorweg zal worden verhaald 2o. dat, zoo wegruiming van het gebouwde uit eeni gen hoofde te eeniger tijd wordt noodig geoordeeld, die opruiming op de eerste aanzegging van wege Onzen Minister van Waterstaat binnen den daarbij te stellen termijn en op kosten van de gemeente Alkmaar of van hare rechtverkrijgenden moet geschieden, terwijl bij nalatigheid harer- of hunnerzijds die opruiming op hare of hunne kosten van Rijkswege zal plaats hebben. Uit het ter zake overgelegde rapport van den Direc teur der gemeente-werken, waarmede de Commissie van bijstand voor de gemeentewerken zich kan ver eenigen, blijkt, dat het risico aan verkregen ontheffing verbonden inderdaad gering zal zijn. De gemeente kan de eventueele gevolgen daarvan zonder eenig be zwaar afwachten en het stukje grond mitsdien gevoe gelijk verkoopen onder voorwaarde dat het risico even tueel voortvloeiende uit de toepassing van art. 36 der Wet van 9 April 1875 (Staatsblad No. 67) en uit de in verband daarmede verleende ontheffing voor reke ning der gemeente blijft Kan de Raad' zich daarmede vereenigen, dan stellen B. en W. voor te besluiten: voor de gemeente te aanvaarden de voorwaarden waaronder aan haar bij K. B. van 6 Maart 1915, No. 14, ontheffing is verleend van art. 36 der Wet van 9 April 1875 (Staaitblad No. 67), ten einde het ten zuid oosten van den ter plaatse in ophooging ai in gebogen richting aangelegden Spoorweg aan de binnenzijde van den boog gelegen perceel, kadastraal bekend ge meente Alkmaar, Sectie E No. 2789, te kunnen doen bebouwen en het uit de toepassing dier voorwaarden eventueel te eeniger tijd voortvloeiende risico bij de ge meente over te nemen, met dien verstande dat bij eiken verkoop van grond daar ter plaatse het bedoelde risico voor den tijd van 75 jaren door de gemeente worde ge dragen, gaande dit tijdvak in bij het passeeren der ver koopakte. BENOEMING VAN EEN ONDERWIJZERES IN DE HANDWERKEN AAN DE le EN 3e GEMEENTESCHOOL. Ter vervulling der vacature van onderwijzers in de handwerken aam de 1ste en 3de Gemeentschool, ont staan door het overlijden van Mej. Boot, biedt B. en M. bij de 6-ja- deering van hetgeen Mesdag voor land en volk is geweest. Vervolgens schetste Willy Martens namens Pulchrie Studio" de groote verdiensten van den ontslapen meester E^pdelijk wérd het woord ge voerd' door verschillende afgevaardigden van ge nootschappen. Mr. D. v. Houten bedankte voor de betoonde belangstelling. POOINO TOT MOORD. 's-GRAVENHAGE, 13 Juli. Het O rechtbank alhier vorderde heden tegen den 3 rigen metselaarsknecht B. v. R. aldaar wegens poging tot moord, 3 jaar gevangenisstraf. Beklaagde had aan zijn vrouw van wie hij ge scheiden leefde een kistje, inhoudende een helsche machine thuis gezonden. Bij het openen van het kistje was de vrouw niet gedood, doch had zij ern stige brandwonden bekomen. STADNIEUWS. HANDELSDAGSCHOOL. Bevorderd van Klasse I naar Klasse II: J. A. Beeldman, J. P. v. d. Berg (voorw.), C. Blaauw, E. de Boer, O. W. Bosman, P. v. d. Borden, F. Brands, J. Bullooper, JL Bruijn, A. P. Couwenhoven Elisabeth van Dompselaar, Elisabeth Feldmann, An nie Frank, J. H. C. Fijn, P. Haanstra, P. H. Hennes, J. de Jager, O. v. d. Klei, J. Kluft, H. Kramer, A. Meiboom, O. L. v. d. Post, O. C. Rolff, W. G. Slinger, F. van Son, Gretha Stuij, P. G. Tegel, J. T. Tool, Sara Vet, JL, Wagenaar, A. van Wierimgeo, Mia Winkel, G J. Zweedijk. Niet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van klasse II naar klasse III: J v. d. Broeke (voorw.), Bloeme Elzas, J. A. M. En del, J. T Fenenga, H. A. J. Heep, Johanna H. van Hilten, Elisabeth v. d. Klei, H. B. Marjot, H. W. Möl- ler, P. C. Pels, Wilhelmina F. Rolff, J. J. Roos, Nelly J Veldtiuijs. Niet bevorderd 3 leerlingen. Het eind-diploma der school verwierven N. Bak, J. Bakker, S Bottinga, H. B. Bregman, B. N. M. Broers, J. H. Bijl, J. Dik, Catharina M. van Eijek, G. J. Hermes, L. Jonker, J. D. Kistenmaker, Ju dith v. d. Kop, W. P. Majoor, J Met, H. M. Po&thu- ma, T. A. Valkering, C. Vennik, C. P. Wagenaar, J. v. Wijk, I. J. Zwager. Aan 3 leerlingen kon het diploma niet worden uit gereikt. SCHADEVEROOEDINO. van 19 April 1.1. is bij den T.OEKENNINQ Onder dagteekening Raad een aches ingekomen van den volgenden inhoud: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: Johan nes Albertus Wiggenraad lood- en zinkwerker wonen de te Alkmaar, dat hij van den heer J. C. Blum te Hilversum heeft Duitsche RUSSISCH LEOERBERICHT. ST. PETERSBURG, 12 Juli. (Officieel). In enkele sectoren van het Bobr-Naref-front hadden levendige gevechten plaats. Het garnizoen van Ossowietsj wisselde schoten met den vijand. Bij Redvabno brachten wij den lip met succes een Duitsche miingalerij tot ontploffing. Tusschen de Pisa en Rosaga werd het offensief tot staan gebracht. Van Ednorajetsj to Prasnietsj heftig artillerie vuur en voorhoedegevechten. Aan de linkeroever van den Weichsel heerscht rust. In de richting van Lublin zijn de gevechten eveneens afgebroken. Nadat onze troepp het op 5 Juli ingezette te genoffensief, waarbij zij belangrijke voordeden behaalden, nadden beëindigd, hebben zij thans stellingen bezet op de hoogten aan den rechteroe ver van de Oerjendofka. In de richting van Cholm bij Grabovetsj tracht te de vijand tevergeefs onze loopgraaf te naderen. Aan den Boven-Boeg bij Busk ging de vijand in den avond van 10 Juli over tot het offensief met eenige battaljons. Wij lieten hem tot op 200 pas naderen en verstrooiden toen de vijandelijke af deelingen met ons vuur. De vijand liet vele doo- den en gebonden achter. Aan de Zlota-Lipa sloegen wij den 11 en aan vallen af bij het dorp Markoff en aan dp Dnies ter bij het dorp Koropetsj. Onze patrouilles de den aan Boven-Boeg en Zlota-Lipa een reeks wel geslaagde verkenningen. aangenomen het te maken zinkwerk voor de RijkBtuin- W. den Raad de volgende voordracht aan, opgemaakt bouwschool te Alkmaar; in overleg met den Arrendisaements-schoolopziaier^ na ingewonnen bericht van de hoofden der betrokken scholen: Alphabetische voordracht: dat hij dadelijk na dén aanneming op 19 December 1914 van de N. V. Hollandsch IJzermagazijn v/h. M. de Wild te Alkmaar het daarvoor benoodigde zink heeft gekocht tegen 38 per 100 Ko., te leveren twee maanden na dato; dat die aankoop door de verkoopster werd erkend; dat toen de levering moest geschieden, de verkoop ster eenvoudig zonder meer beweerde,.dat er geen zink voorradig was; dat ondergeteeken.de na herhaaldelijk zoowel monde ling als bij aangeteekenden brief op levering had aan gedrongen, de gemelde N. V. bij deurwaarders exploit dato 25 Maart j.l. tot levering binnen 8 dagen van het gekochte ^ink had'gesommeerd, zonder dat levering [volgde; fat hij 12 dezer een schrijving, hetwelk ter inzage tengevolge dat hij toen onmiddellijk op advies van zijn raads man Mr. Kraakman, zich voorzien heeft van het benoo digde zink, door aankoop van 1045 Ko. bij de Neder- landsche lood- en zinkpletterij A. D. Hamburger te Amsterdam, tegen abnormalen hoogen prijs van 73 per 100 Ko., wijl bij geen andere firma zink te verkrij gen was: Mej. M. A. NIEROP. Mevr. C. POSTHUMA-WOUDA. Mej. C. ROOS. Mej. A. H. SCALé. j B. en W. schrijven hieroverDeze voordracht eischt intusschen eenige toelichting. Gelijk U uit het schrij ven d.d. 14 Juni 1.1., no. 194/15, van den Arrondisse- ments-schoolopziener zal blijkp, komt op de voor dracht, gelijk deze schoolautoriteit haar zou willp zien opgemaakt, de naam van mej Roos niet voor. Mej. Roos is intusschen, na gepleegd overleg met dp schoolopziener blijkens diens hierbij overgelegd schrij ven van 18 April 1915 no. 117/15, door ons met in- Mei 1.1. met de tijdelijke waarneming der zoo- onze hierbij gaat, dat benoemde maatschappij niet kon leve- gang van 1 Mei 1.1. met de tijdelijke waarneming ren tengevolge van het uitvoerverbodhierbedoelde betrekking belast geweest en heeft als K -1 danig goed voldaan, zóó zelfs, dat haar naar c eene plaats op de voordracht billijkerwijs toe komt. Vandaar, dat wij de voordracht met den naam van mej. Roos hebben aangevuld. OP DE VOORDRACHT. B. en W. van Amsterdam hebben o.m. geplaatst op jj waa - de voordracht ter benoeming van 2 onderwijzeressen dat hij door het verschil in prijs eene schade heeft aan de 2e openbare werk- p Leerschool voor meisjes, geleden van 35 per 10 Ko., ongeacht de schade ver- aldaar, mejuffrouw A. H. Scalé, onderwijzeres aan de oërzaakt door dat* tengevolge van de te late levering Huishoud- het zink niet tijdig kon verwerkt worden dat waar hij alle voorzorgsmaatregelen had geno men, het toch zeer onbillijk is, dat hij door de handel wijze dér derden, eene dergelijke schade moet lijden, hij zich wendt tot uw geacht college met het beleefde verzoek, te willen bewerkstelligen, dat de gemeente in navolging van het Rijk, hem de gemelde schade van 365.75 vergoedt, omdat zijne finantieele positie niet en Industrieschool alhier. HERHALINGSONDERWIJS. Ia verband met de aangifte van nieuwe leerlingen voor den cursus van het herhalingsonderwijs, weike be gin September a.s., aanvangt, zal het wpschelijk zijn over te-gaan tot de benoeming der onderwijzers, die ge durende dien cursus met de leiding van dat onderwijs zullen worden belast. De heer Kooij en Mej. Kijlstra zijn in dit opzjcht tot tevredenheid van B. ea W. 4 1 li-1.41~I /w. al rl 1PT

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2