NEDERLAND. Telegrammen van heden. werk hun banden zoolang mogelijk „In leVte" te hou den. schrijft de Tel. Hen ander wist ons nog mede te deelen, dat Ameri- kaansche wagens, die in ons land gelost worden, mis sen hun banden, die in Engeland, dat zelfs maar al te sterk banden voor z'n militaire auto's behoeft, worden gehouden. Indien die toestand nog eenige weken op deze wijze voortduurt, zal het overgrootste gedeelte der huurau to's niet meer op straat verschijnen. t kBrte BERICHTEN. Een Duitsche onderzeeër vernielde de Engelsche Irauwlers Merlin, Emerald en Hainton. Sir Edward Orey heeft Maandagmiddag het mi nisterie van buitenlandsche zaken bezocht, maar zijn werk daar nog niet hervat. Zijn gezicht is beterende. In Engeland is een staking in het steenkoolbe- drijf in South-Wales tot misdrijf verklaard, dus straf baar gesteld. Een schip van het type Jeanne d'Arc heeft den gendarmeriepost van Baba Boemoe, 4 K.M. ten oosten van Adalia in Klein-Azië met 30 granaten beschoten. Geen schade. Op de stations van den stadsspoorweg te Ween en zijn thans ook vrouwelijke stationsbeambten in dienst. Zij dragen een gelen band om den anm, waarop een vliegend wiel en roepen de stationsnamen voor de ver trekkende treinen af, geven het vertreksein en bedienen der verstelbare borden op de perrons. In verband met den aanslag op den Sultan van Egypte zijn te Alexandrië vier jongelieden, onder wie een student in hechtenis genomen. Ds. Affonso Costa, de democratische leider in Portugal, verkeert ten gevolge van het tramongeluk, dat hem overkomen is, in een uiterst hachelijken toe stand. In Zweden hebben zware onweders gewoed; meer dan 50 boerenhoeven zijn door den bliksem getroffen en in vlammen opgegaan, verscheidene menschen zijn gedood. De gevallen regen is den oogst ten goede ge komen. ONTSNAPTE KRIJGSGEVANGENEN. Men meldt aan den Tel. uit Enschedé. Een Franseh onderofficier is het weer gelukt, uit een der Duitsche krijgsgevangenkampen te ontsnappen en Hollandsch grondgebied te bereiken. Te Broekkeume, gemeente Eonneker, passeerde bij de grens. Een drietal andere rransche militairen waren min der gelukkig en werden te Glanerbrug, vlak voor de Nederl.-Duitsche grens, door de Duitsche grenswacht aangehouden. den marine-matroos ouder de gemeente Schoor 1 ec met onder deze gemeente is aangespoeld. Het werd gtatemnuuag naar net ujkennuts ahuer overgepracüL net verwoeueu, dat oe ongetukitige oenoora ueett tot ue oauauumg van de maruie-üaenstesioep, wetae up i juu t.t. in net oneisuie uat veruigeiuai ts, is uewaameid geworoen. van ue i personen, wetxe zien op deze sloep öevon- üieu, is stecnts een oeüouüen aan wal geicomeu. ten arsuniü van pi. m. JUXJ Meter moest door netn, uuij- venue op oen zwemgoruei, argetegd women. Utzt ge redde, zijnut de zeemmcien-stoker A. Botöijl, alsmede ue mauoos ze kiasse j. A. bensüorp, arnveeruen gta- teravonü uit ideitevoetstuis, ten emue zoo ntogeujx ue laeniiten vast te steden, m uen orenkeiing werd uoor iien zouucr aarzelen uerxenu ue mmcien-stoker W li- tem van lionea, van ae ueienste-stoep No. 4U, gesta- uonneerü te Brieile. Wij vernamen, dat van Holten muts oeuoort te Loosduineu, aiwaar zijne tamilie woonachtig is. Het Handelsblad schrijft in veroand met de te Bergen (N.-H.) heerachende diphtherms, die geen kwaadaardig karakter vertoont, deelt onze correspondent nog mede, dat zich te Ber gen aan Ze. geen enkel geval van de besmettelijke ziekte heeft voorgedaan. Geruchten, als zouden te bergen ook roodvonk of andere besmettelijke ziekten neerscnen, kunnen ten stelligste worden tegengespro ken. Er kan met ontkend worden, dat eenige families tegen betaling van gedeeltelijke schadevergoeding hun besproken kamers of pensions hebben opgezegd, doch anderen daarentegen zien in de heerschende ziekte geen aanleiding te vertrekken of hun komst uit te stellen. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is gistermiddag om half twee bij eengekomen en heeft dadelijk de wetsontwerpen, welke m staat van wijzen zijn, in behandeling genomen. üp verzoek van den heer Arts (R.-K., 1 ilburg) werd het ontwerp betreffende de afschaffing van de zout-accijns aangehouden. Het ontwerp betreffende tijdelijke afwijking van de bevorderingswet voor de zeemacht werd na eenige de bat aangenomen. Het wetsontwerp tot het geven van een buitenge woon crediet tot bestrijding van de werkloosheid werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, na redevoe ringen van de heeren Alberda (S. D. A. P.), Enschede) en De Muralt (U L., Oostburg), die beiden het bedrag te laag vonden. Het wetsontwerp betreffende de suppletoire Indische begrooting werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen, evenals de suppletoire begrooting Van Finan ciën voor 1915 (O. a middenstandscrediet). De vergadering ging tot vandaag uiteen. Gemengd Nieuws. HET ADRES-DER 22. De 22'bekende persoonlijkheden welke het bekende adres van het Propaganda Comité van Volksweerbaar heid hebben geteekend, waarin werd gevraagd „alge- Crt. dat tot in Voorloopig Verslag Antwoord algemeene dienstplicht vrijwel is doodge zwegen, van algemeenen oefenplicht wordt in de stuk ken wel iets gezegd maar het wetsontwerp is zeker geen antwoord op het adres. Om die reden is het Comité voornemens te blijven aandringen op spoedige invoering van algemeenen oefenplicht. Men acht daartoe de vrijwillige landstonnafdeelin- gen de geschikte kernen, zooals de minister zelfs ook reeds in een vorig Kamerstuk te kennen gaf. Natuur lijk zal de oefening moeten geschieden volgens een be paald systeem, plaatselijk onder deskundige instruc teurs, waartoe dan evenwel medewerking van hooger- hand en werkelijk deskundige leiding een dringende eisch is. LANDAANWINNING EN BEDIJKING FRIESCHE WADDEN. Dr. L. A Sanders, ingenieur te Amsterdam, heeft een verzoek aan de Koningin ingediend om concessie tot landaanwinning en bedijking vap een gedeelte der Friesche Waddten. De bedoeling is allereerst dijken aan te leggen van de uiterste oostpunt van Ameland met een ombuiging naar de Friesche kust, oostelijk van Wierum en van de Zuider Grie in het waterschap de Grieën op Ameland niet eenige ombuiging tot de Friesche kust bij de Zwarte Haan. De kosten van de inpoldering en verkaveling van het tusschen genoemde dijken gelegen gedeelte der 15,000 H. A.. worden be- De Raad vergaderde gistermorgen in voltallige zitting Voor onderwijzer aan de openbare school waren 17 sollicitaties ingekomen, hiervan waren vijf sollici tanten tot het geven van proefles uitgenoodigd, met het gevolg, dat den Raad de volgende voordracht werd aangeboden1. de heer W. Strubbe te Olde- markt; 2. de heer A. Wiedemeijer te Broek in Water land 3. de heer F. C. Haalenbos te Hoorn. De heer Baltus vroeg wat het aan zijn dienstplicht te hebben voldaan van No. t beteekende. De voorzitter deelde mede, dat deze was afgekeurd De heer Baltus oordeelde, dat deze dan de voorkeur verdiende, aangezien hij bij een eventueele aanneming van de Landstormwet niet weg moet. De heer Strubbe werd met algemeene stemmen be noemd. De voorzitter las hierna het rapport van den ac countant over het electrisch bedrijf voor. Opgemerkt werd, dat deze de met hem overeengekomen vergoe ding van 150 in rekening bracht, doch daarboven voor onkosten 35 berekende. In het rapport.werd verklaard, dat bij het onderzoek naar de administratie en organisatie van het bedrijf de accountant niet op fouten van eenige beteekenis was gestooten. In het algemeen kon gezegd worden, dat een en ander zich in goede orde bevindt. Op enkele plekjes moest echter de aandacht gevestigd worden Een betaling toch aan den heer Nenstiehl over 1913 werd pas in 1914 geboekt. Bovendien zijn enkele klei ne uitgaven wel eens ten laste van de kapitaalsreke ning gébracht, terwijl zij op de exploitatie-rekening moesten drukken. Het werd zaak geoordeeld, om deze uitgaven wel te onderscheiden. Hoewel het eerste be staansjaar een verlies van 1518.82 opleverde, zoo oordeelde de accountant, de heer J. J. M. H. Nijst, <e Nijmegen, dit toch een zeer bevredigend resultaat, aangezien met reden verwacht mag worden, dat dit verlies niet zal aangroeien, doch ingehaald zal wor den De accountant meende tot dit oordeel gerechtigd te zijn in verband met de ervaring door hem in andere gelijke bedrijven opgedaan, en, gelet op den vooruit gang, die het bedrijf in de eerste 4 maanden van dit jaar te zien gaf. Nog wees de accountant er op, dat de exploitatiekos ten slechts langzaam stegen De resultaten over 1915 zullen dan ook belangrijk beter moeten zijn dan over 1914. Nog bleek uit het rapport, dat de gemiddelde in koop j>er K. W. U. 6.22 cent en de gemiddelde ver koopsprijs 18 31 cent had bedragen Voor straatver lichting had het bedrijf van de gemeente 1360 gekre gen. Dit bedrag werd te laag geoordeeld, waarom hiervoor voor 1915 1700 was uitgetrokken. De ac countant oordeelde, dat de gemeente zich terecht te genover de K. E. M. op het royale standpunt ge plaatst had, om geen letterlijke naleving van het con tract van haar te eischen, aangezien de gemeente door een daarin gemaakte fout letterlijk het recht zou heb ben 20 pet. reductie te ontvangen over de geheele stroomafname. indien het zomergebruik meer bedroeg d'an het wintergebruik. Op grond van dit royale standpunt oordeelde de accountant, dat de gemeente wel het recht had als contra-prestatie van de K. F. M te eischen overname van de hoogspannings-kabelkosten van Koedijk tot Bergen aan Zee, aangezien de garantie van Bergen aan Zee spoedig weg zal vallen, waardoor dè stroom levering aldaar den eersten tijd met verlies gepaard zal gaan, welk verlies dan wel niet opgehe ven, rnaar rl mrdoor toch gereduceerd kan worden Hoe echter ook de oplossing in dezen moge zijn, toch bleef de eindconclusie van den accountant, dat het bedrijf spoedig winstgevend zal zijn. De heer Baltus vond het optimisme op grond van de resultaten over 1915 tegenover 1914 niet gerecht vaardigd Niet uit het oog verloren mag worden, dat men aan het Duitsche kamp eene afnemer heeft gehad van 80 per maand. En men mag toch zeer hopen het lichtgebruik in geen geval duurder werd dan het petroleumgebruik. Nu ia het nadeel van deze lage spanning, dat men meerdere transformators noo- dig heeft. Bij een boogere spanning toch kan men de aansluitingen op verderen afstand van den transforma tor bedienen. Met het oog hierop heeft de heer Smit Kleine ons dan ook het voorstel gedaan, om die lagere spanning door een hoogere spanning te vervangen. 1 lij oordeelde, dat de gemeente dit mooi kan doen van de 6000, die zij terug kan ontvangen van die hoog spanningskabel van Koedijk tot Bergen. De gemeente toch zal wanneer zij hiertoe overgaat, verplicht zijn. om alsdan de inwoners gratis voor de thans gebruikte lampen ea motoren andere te verschaffen, aangezien de thans gebruikte bij de spanningsverandering van het net niet meer gebruikt kunnen worden. Spr. oor deelde, dat men bij een uitbreiding dan ook beter een transformator meer kon plaatsen. De heer Maschmeijer oordeelde, dat men de door den heer Smit Kleine voorgestelde reorganisatie beter kon doen, wanneer het bedrijf eenige jaren bestaat en winstgevend is gebleken De Raad bleek algemeen van hetzelfde gevoelen. Ingevolge het ingekomen verzoek van den heer Brakenhof werd besloten, om hem als vergoeding voor het plaatsen van den afsluitkabel in zijn woning voor zijn stroomafname geen kabelhuur te berekenen. Van de wed. Hopman was nogmaals het verzoek in gekomen, om de belooning voor het schoonhouden van de school te verhoogen, aangezien de ingrediën ten, welke daarvoor noodig zijn, steeds duurder wor den, terwijl ook de belooning van de door haar ge bruikte hulp ook steeds grooter wordt. De heer Veenhuijsen wees er op, dat de wed Hop man door de vele cursussen die er thans in de school gehouden worden, langzamerhand meer werk heeft ge kregen Ook is er een schoollokaal bijgekomen merkte de heer Oldenburg op, waarop de heer Maschmeijer voorstelde om het salaris van j 165 op 200 te bren gen. De heer Veenhuijsen oordeelde een verhooging van 25 wel voldoende, waarop met algemeene stemmen tot een verhooging met 25 werd besloten en wel met ingang van 1 Juli. Ingevolge het ingekomen verzoek werd besloten den loodgieter Delver op de lijst van uitvoerders van het gemeentewerk te plaatsen. Van den heer P. J. Brouwer was het verzoek inge- van de inbraak bij minister Treub door de politie op gespoord en gearresteerd is, n.l. een melkslïjtei, die door achteruitgang van zaken in een wanhopiger; toe stand den diefstal beeft gepleegd. Maandagmorgen bleef een man uit België, die over de grens wilde komen, aan den electrischen draad dood liggen onder de gemeente Sint Kruis. Te Steen wijk is een kar, waarop twee vrouwen, door een auto aangereden. Een van de vrouwen be kwam zware kneuzingen. Te Soest is gisternacht door rband vernield een stalhouderij met vier rijtuigen en een woning met in boedel. Vermoedelijke oorzaak kortsluiting van 1 de electrische geleiding. In de Houthaven te Amsterdam is gistermorgen het lijk van een vrouw opgehaald. In den Dollard is het lijk van een veertigjarigen schipper opgepikt. Onedr Lekkerkerk is de brievenbesteller F. A. van Zoest bij het naar huis gaan waarschijnlijk door den bliksem getroffen. Hij werd dood op den dijk gevon den. Maandagmorgen hadden twee jongens van Gharlois en een jongen van Barendregt ook de roode kleurstof op handen en mouwen, een een dame zag bij den over tocht over de Maas een barer vingers heelemaal rood worden. De Sociaal-Democratische Tweede Kamer-fractie heeft besloten het Voorzittersambt voorloopig niet te vervullen. De vice-president de heer J. H. Schaper, zal volgens de Tel. als tijdelijk Voorzitter optreden. Te Borgercompagnie is de bekende pukeur Jan Ending op 34 jarige leeftijd overleden. Een smokkelaar uit net Duitsche dorp Kessel be spotte, toen hij meende reeds op Duitsch gebied te zijn, den Hollandschen grenswacht. Deze schoot 15 maal op hem waardoor de fiets vernield werd en een kogel hem door de kleeren ging. Te Tiel is beslag gelegd op 31 ommiande fles- schen van een fabriek aldaar. Het bleek dat russdien mand en flesch twee breeden reepen zoolleer gewonden waren. De directeur van de Middelbare Koloniale Land bouwschool heeft namens het Rijk met het gemeentebe stuur van Deventer onderhandelingen geopend over het aanleggen van een sportterrein ten gebruike der leer lingen, dat het rijk van de gemeente zou willen huren. In het leerplan der school wordt sport opgenomen. Dinsdagmorgen is door den badmeester A. Scbel- komen om ontheffing van de verplichte stroomafname I visch aan het strand van Wijk aan Zee een zeearend Wadden, ongeveer groot groot als volgt2 zeedijken, gezamenlijk lang 29,000 Spreker verheugde zich er over, dat Meter 8,120,000; rijzendammen 900,000; schut- van mecning was, dat de gemeente sluis 300,000; Dieselgemalen 800,000; verkaveling 1,350,000; kanalen met bruggen en duikers 1,000,000; wegen 400,000, totaal 12,870,000. CHANTAGE. De „Avp." waarschuwt tegen chantage door de ge broeders S., bij vele Hagenaars bekend, die zich niet enkele individuen te Amsterdam, Londen en Parijs m verbinding hebben gesteld. Enkele maanden geleden was een jong mensch, zoon vap zeer gefortuneerde ouders, een belangrijke som gelds kwijt geraakt aan deze heeren, naar aanleiding van een nooit plaats gehad1 hebbenden diamantverkoap Sedert dien echter hebben de heeren S., daarbij ter zijde gestaan door een zekere B. en een mr. r., het jongmensch voortdurend tot een hunner „meest geziene vrienden" gerekend, met het gevolg, dat zij kans heb ben gezien hem voor een bedrag van 36.000 af te zet ten. Verschillende andere personen, met wie het jong mensch omgang had, zijn mede de dupe geworden van deze roofvogels. Dat deze heeren „mannen van het vald zijn, blijkt wel uit het feit, dat zij beschikken over tal van hand langers, soms met werkelijk goede namen en die ver schillende posities bekleeden, welke zij nu en dan voor hun praktijken gebruiken. Deze „vriendenclub" drijft even buiten Den I jaag een soort makelaarskantoor, met een zeer schoon klin kenden naam. UIT BERGEN. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het lijk van dat men deze afnemer het volgende jaar niet heeft. dat ook de accountant van de K. E M. voor de door haar gewenschte contractverandering overname van de hoogspanningskabelkosten van Koe dijk naar Bergen aan Zee eischt en met een vergoe ding tot Bergen geen genoegen neemt. Óp een vraag van den heer Maschmeijer deelde de voorzitter mede, dat in art 19 van het contract een fout staat, die in het nadeel is van de K. E. M. en des tijds door geen van beide partijen ontdekt werd. De Raad dient dan ook te besluiten, of de gemeente voor deel wil trekken van die fout, al dan niet. De heer Maschmeijer was van meening, dat zulks wanneer het bedrijf ae gemeente geen geld kostte, niet moest geschieden. De heer Baltus merkte op, dat het plaatsen van de zinken busjes op de palen wel wat lang uitbleef Spr. meende, niet bijzonder tevreden over de firma Lafal te kunnen zijn De voorzitter wees er op, dat deze firma het net ge heel volgens de voorschriften van den gemeentelijken adviseur de ingenieur Nagtglas Versteeg, had opgele verd. De voorzorgsmaatregelen, die de K E. M. bij de palen in andere gemeenten neemt, behoefden hier niet genomen te worden, omdat de spanning bij de K. E M. in cfie plaatsen juist tweemaal hooger is dan hier. De heer Nagtglas Versteeg adviseerde juist tot het maken van een net met deze lage spanning, om het mo gelijk te maken, dat men lampen met het geringste aantal kaarssterkte kon gebruiken, die dan toch van langen duur bleven. Dit geschiedde, om te maken, dat tot een bedrag van 80 voor zijn beidie perceelen aan de Prinsesselaan. Waar ieder Bergenaar de onbillijkheid ondervindt om aan de Waterleidingmaatschappij water te moeten betalen, dat hij niet gebruikt, daar sluit het contract van adressant, met de gemeente, aldus adressant, de zelfde onbillijkheid in. Redenen waarom hij ontheffing van het contract verzocht. Nog wees hij er op, dat hij, waar hij maandelijks 30 M. kabelhuur moest beta len, steeds de helft te veel betaalde. Dit adres werd ter afdoening in handen vaii de com missie van bijstand' van het electrisch bedrijf gesteld. Met het oog op de tegenwoordige diiurte van de slang, werd besloten om voorloopig nog geen tweede pomp voor het ledigen van dé beerputten aan te schaf fen Waar de Bazaitmaatschappij voor het bazalt, d'at het vorig jaar 3.85 per kub. Meter kostte, thans 4,20 berekent, werd op voorstel van den heer Baltus. temeer daar de wegen thans nog in zulk een goeden staat zijn, besloten om dit jaar een kleiner kwantum aan te schaffen. De voorzitter deed hierna mededeeling van de diphtheritis-gevallen in de gemeente, er op wijzende, d'at de aard van deze ziekte, zooals zij zich in de ge meente openbaarde, zeer licht was. Dr. Hamburger, van het geneeskundig staatstoe zicht, had nog opgemerkt, dat waar men thans allerlei menschen in de gemeente krijgt, dergelijke plagen ook niet konden uitblijven. De toestand is echter zeer be vredigend', hoewel er wel enkele gevallen zijn bijgeko men. Juist heeft de dokter een viertal gevallen onder zocht, die echter geen diphtheritis bleken te zijn. Wij moeten echter, aldus de voorzitter, met het oog op het vreemdelingenverkeer, ieder voor besmetting vrijwaren, en hebben daarom van het rijk een barak gehuurd voor 1,50 per dag, daarin komen een paar zusters, om, ieder die de ziekte krijgt, direct te kun nen verplegen in afzondering. Ten tweede krijgen wij dr. Vorstman uit Haarlem, die als bacterioloog zien beschikbaar heeft gesteld om alles bacteriologisch te onderzoeken en daardoor de besmetting te voorkomen. Spreker hoopte zeer, dat al deze maatregelen goede re sultaten zullen opleveren. Vroeger noemde men de verschijnselen, zooals zij zich in het dorp openbaren, nni'hina, thans, nu men alles onderzoekt, blijkt het diphtheritis te zijn. Voor de genomen maatregelen, tie natuurlijk kosten met zich zullen brengen, ver zocht spreker de machtiging van den Raad De heer Baltus oordeelde, dat er geen lijn te trek ken is wat dit alles zal kosten, het schijnt echter noo dig al is spreker dit niet duidelijk, aangezien het alle maal kinderen zijn die het krijgen en deze loopen met een paar dagen al weer buiten De voorzitter merkte op, dat van Januari af zich 22 gevallen hadden voorgedaan, wel is waar van zeer lichten aard doch men moet op alles wat hier gebeurt het volle daglicht laten schijnen. Houdt men het ge heim, dan worden de gevallen overdreven en dit ligt niet op den weg van de gemeente. Met algemeene stemmen'werd de gevraagde machti ging verleend Nadat besloten was het gemeenteverslag ter visie te leggen, werd de vergadering gesloten. UIT HEILOO. Het repareeren en bepleisteren van den toren der Ned Herv. Kerk is bij openbare inschrijving gegund aan den heer M. van Steeg, alhier. Bij de aanbesteding van den jaarlijkschen schoon maak der beide gemeentescholen bleken de laagste in schrijvers te zijn: Mej. M. Relk-Schouten en mej. A Relk-Morauw, aan wie het werk is gegund. De bij de heden in het café van den heer IJ. Blok ker gehouden openbare verkooping, ten overstaan van den heer P. J. C. van Toomenburgh, notaris te Alk maar, te koop gepresenteerde rentenierswoning met tuin en schuur (groot 6 aren 69 centiaren), behooren- de tot de nalatenschap van mej de wed. H. Schuitëma- ker-van Lith, werd gemijnd dbor den heer J. Rus, al hier, voor 3075. KORTE BERICHTEN. Tot lid van den kerkeraad der Evang. Luth. ge meente te Doetinchem is gekozen mevr. G. Bardet-Vis ser, waarmede voor het eerst een vrouw in dien kerke raad zitting heeft Te Haarlem is, in verband met aanrandingen van kleine kinderen, die de laatste jaren te Bloemendaal plaats hadden, een gevaarlijk individu aangehouden. Te Haarlem had Maandagavond een relletje plaats, gevolg van een soort „betooging" voor ver vroegde winkelsluiting tegen enkele niet-sluiters Het geval trok vele kijkers, er vielen zelfs klappen toen de politie er een eind aan maken moest. De zedenpolitie te VGravenhage heeft proces verbaal opgemaakt tegen een gehuwd man, die ver dachte auto-tochtjes maakte met jonge meisjes „Het Volk" verneemt, dat de vermoedelijke dader gevangen. Artis. Het dier zal worden opgezonden naar de Te Lichtenvoorde leverde een candidaat voor den gemeenteraad de candidatenlijst voor een wethouder te laat ten gemeentehuize in, meldt de „Ned." De schul dige heeft zich nu verbonden, om, gekozen voor den wethouder, van zijn zetel afstand te doen. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 14 Juli. (Officieel). Ten zuid-wesien van Baureuilles bestormden wij de vijandelijke hoogtestellingen over een breedte van 3 K.M. en een diepte van 1 K.M. Hoogte 265 bij Lavillemorte is in ons bezit en aan ongewonde gevangenen vielen 2581 Franschen waarbij 51 officieren in onze handen. Bovendien werden 3 h 400 Fransche gevangenen in onze verpleging overgenomen. Twee stukken berggeschut, twee revolverkanon* nen en 6 mijnwerpers werden buitgemaakt. Onze troepen rukten tot de stellingen der Fransche ar tillerie voort en maakten 8 stukken geschut on bruikbaar, die thans tusschen de stellingen die aan beide zijden gelegen zijn, liggen. Een En- gelsch vliegtuig werd bij Freisenberg naar bene den geschoten. RUSSISCH COMMUNIQUé. St. PETERSBURG, 14 Juli. Op het front BobrNaref duren de plaatselijke acties voort. Bij Ossowitsj en Edvabn werd van den avond van den 11 a tot den volgenden morgen een leven dig artilerieduel gevoerd. In de dalen van Skroda, Pissa en Skwa had in- fanterievuur plaats. De vijandelijk infanterie deed Maandagnacht met zwakke strijdmachten aanvallen bij Tartak, Olchine, Olchine en Ciroe- doesk, welke met succes werden afgeslagen HET FRANSCHE COMMUNIQUé. PARIJS, 14 Juli. Het avondcommuniqué meldt: De vijand heeft in Belgie de Engelsch-Fransche linie ten noorden van Atrecht met bommen met vergiftige gassen gebombardeerd. Het leger van den Kroonprins heeft met groote kracht in de Argonne het offensief hervat, doch werd opnieuw afgeslagen. Krachtige tegenaanvallen op de punten, waar ons front tijdelijk werd ingerukt, brachten den op- marsch van den vijand tot staan en wierpen hem terug. Dl VERONGELUKTE DEFENSIESLOEP. 's-GRAVENljiAGE, 14 juli. Te Bergen, bij Alkmaar, is een lijk aangespoeld, dat herkend is als dat van den stoker W, J. van Holten, en te Hoek van Holland is aangespoeld het lijk van den zee-milicien C. de Jong. PRINS HENDRIK. 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Prins Hendrik ver trekt Vrijdag a s. voor eenige dagen naar het Loo. DE INBRAAK BÏJ MINISTER TREUB. 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Als zeer vermoe- dejijk de hoofdschuldige aan den inbraak in de villa van minister Treub, is aangehouden een ze kere IJ., een jongmensch, dat bij de politie hoogst ongunstig staat aangeschreven en die reeds ver schillende inbraken heeft bedreven Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht Tot hen, die in verband met bedoelden inbraak in de laatste dagen zijn aangehouden, behoorde ook een zekere Bhouder van een klein koffiehuis, waarin ook een melkslijterij gevestigd was. Dit heeft waar schijnlijk aanleiding gegeven tot het bericht in „Het Volk" Intusschen is bedoelde B. weer op vrije voeten gesteld. Door de recherche zijn iobre- kerswerktuigen in beslag genomen, welke bij de inbraak hebben dienst gedaan. AUTO-AMBULANCE 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Het comité van het Roode Kruis van België in Nederland heeft van een vrijgevig weldoener, die onbekend wil blijven, een som van 15000 franc ontvangen voor het uitzenden van een volledige auto-ambulance, bestemd voor diensten aan het front. Deze schen king doet het getal dloor de in Nederland verblij vende Belgische vluchtelingen naar het front ge stuurde ambuia lances tot 7 stijgen. STADNIEUWS. BENOEMD. 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Benoemd tot be taalmeester te Groningen de heer O. G Lotsy, thans te Alkmaar. Te Alkmaar de heer R. H. Ree- ling Brouwer, thans te Tiel. VERKIEZING GEMEENTERAAD De uitslag van de gisteren gehouden stemming, ti r benoeming van leden van den Gemeenteraad is mf s. District I: Aantal kiezers 1378. 1ste steindlstnct (Langestraat) 536 stemmen, 2e stemdistrict (Huishoud- i*-y /->/-» 11 ramrnMnuvn Urkl /41 rw i»nl Af\/Ti¥Tfttin^1 HUOf i O

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2