Z Telegrammen van lieden. Yan het oostelijk oorlogsterrein. niet mede te werken. In de eerste jplaats niei ctnc' men bet niet Wensclie'ijk aclrue lu doelde jfi.O tiu zoo groot aantal personen te doen bestaan en :n tweede plaats omdat men de voorgedragen personen niet dc meest gewenschte achtte. Uit den boezem der vergadering kwam een vooieiei van het Comité te Groningen om de benoeming aan te houden, welk voorstel eenvoudig niet in behandeling werd genomen Het grootste gedeelte van de vergade ring teekende tegen deze handelingen protest aan en verliet de vergadering. Op die manier werd het aan het Hoofdbestuur onmogelijk gemaakt'zijn plan door te zetten. Inmiddels hadden de protesteerenden elkaar spoedig teruggevonden en in café „Central" werd een nieuwe, onderlinge vergadering gehouden. Daar werd een commissie gedelegeerd met opdracht een protest bij het Hoofdbestuur in te zenden. Deze commissie werd samengesteld uit de dames Baronesse Clifford en me vrouw Repelaer van Driel van het Haagsche Vrouwen - comité, dr. Teljer van het Haagsche Mannencomité, prof Koch voor het Comité te Oroningen, prof. Nolen en dr. Van Kerkhof! te Leiden, dr. Proot en dr. Land te Haarlem, prof. Rotgans en dr. Wortman te Amster dam, den heer Cost Budde te Deventer en een verte genwoordiger van de Zaanstreek. Naar aanleiding van het door deze commissie inge- rnden protest werd eenige dagen geleden van het oofdcomité een verzoek ontvangen om een drietal •rsonen te willen benoemen om. te zamen met drie •den die daarvoor door het Hoofdcomité werden aan gewezen, een commissie te vormen om plannen te be ramen ten einde tot overeenstemming van handelen te geraken. Heden zullen de door de vergadering van pro testeerenden aangewezen gedelegeerden in Den Haag bijeenkomen om dit drietal te benoemen. Namens het Hoofdcomité zullen in deze commissie zitting hebben de heeren mr. dr. H J. C. van Tienen, lid van den gemeenteraad van Amsterdam, de gene- raal-majoor Quanjer, inspecteur van den Geneeskundi gen Dienst, en jhr. mr. Wittert van Hoogland te '8-Oravenhage. LANGER IN DIENST HOUDEN LANDWEER. Met betrekking tot het gistermiddag door de Eerste Kamer gehouden comité-generaal, waartoe die Kamer in hare vergadering van Dinsdagavond overeenkom stig een voorstel van de Centrale Afd. besloot, blijkt uit het zooeven verschenen eindverslag van de Com missie van Rapporteurs over het wetsontwerp betref fende het langer in dienst houden van dienstplichtigen bij de landweer, dat vele leden, hoewel zij geen prin cipieel bezwaar hadden tegen dit wetsontwerp, over verschillende punten inzake het leger en de landsver dediging nadere inlichtingen van den Minister wenschten te ontvangen in eene vergadering met ge sloten deuren, omdat de daarin vernomen medeelin- gen van invloed zouden kunnen zijn op de stem, die zij over dit wetsontwerp zullen uitbrengen. PREDIKANT AFGEZET. het Prov. kerkbestuur van Zuid-Hoilaud is afgezet a's predikant van Feijennoord. Aan den inhoud van het besluit zal publiciteit gegeven worden. Van de uit spraak gaat ds. Monsma in hooger beroep bij de Syno den de aanleidende oorzaak eerst bij de clas- had behooren te worden gemaakt. OVER CENSUUR. Een exemplaar van de „Zwolsche Courant" ging per abuis via Petereburg naar Parijs, en de redactie van het blad, die het bluste exemplaar weer in handen heeft gekregen, deelt ons mede, dat de Russische cen suur zich op de „Zwolsche" heeft doen gelden: een paar stukken zijn onleesbaar gemaakt, en o. a. het be gin van het Buitenlandsch Overzicht, waarin wordt medegedeeld dat de laatste berichten van het Oostelijk front minder gunstig voor de Russen beginnen te lui den. Er is een vette laag drukinkt over gestreken en daarover is zand gestrooid Men vraagt zich af, of Rusland een voldoende aan tal ambtenaren bezit, die onze taal kennen. Want wil men censuur uitoefenen, dan is toch de kennis van de taal een hoofdvereischte; een dosis gezond verstand en een flinke algemeene ontwikkeling moeten de cen sors natuurlijk ook hebben. Landen met zeer sterke militairistische neigingen hebben ook in vredestijd be grepen, van welk gewicht het was, er ambtsnaren op na te houden, die van vele vreemde talen op de hoogte waren. Zoowel Rusland als Oostenrijk en Duitschland hebben er voor gezorgd, over een uitgebreid ambtena ren-corps, die vele talen kenden, te kunnen beschik ken, wanneer de oorlog zou uitbreken Zoo is het ons bekend, dat een jongmensch, die op de hoogte was van diverse Oost-Aziatische talen, bij de posterijen te Hamburg snel carrière maakte, hoewel hij absoluut geen postale talenten had en meer dan eens een bok schoot. Engeland heeft niet zoover vooruitgezien. Als censoren fungeeren daar vogels van diverse pluimage: een aantal ambtenaren, die kunnen bewijzen, we) eens in Holland vertoefd te hebben. Hongaren, die hun va derland verloochend hebben, Amerikanen en Austra liërs, je zelfs Zuiél-Afrikaansche Boeren; voorts na- t urlijk een groot tantal avonturiers. De Hollandsche censuur is gelukkig nooit erg „oot- ikkeld" geweest, in vergelijking met andere landen an natuurlijk. Rusland is echter op censuur-gebied en land met een reputatie. Zeer merkwaardig .s het, at allerlei hoogheden en voornaamheden steeds be lust waren op een baantje bij de censuur Waarom - Men fluistert, dat er steeds duizenden Roebels „Schmiergeld" als censor te maken waren. Immers, men kwam achter verschillende geheimen, die voor ei gen rekening en eigen risico konden worden geëxploi teerd. Menig Russisch censuur-ambtenaar was annex directeur van een chantage-bureau of van een import zaak, soms bovendien nog détedive. BINNENLAND. EERSTE KAMER. Nadat gisteren de Kamer van 2% tot 4 uur heeft doorgebracht in comité-generaal, ten einde over ver schillende punten, in zake het leger en de landsverde diging naaere inlichtingen te ontvangen van den m - nis ter van Oorlog, werd te 4 uur precies de openbare vergadering geopend De heer van Holthe tot Echten (U.-L., Draite) bracht rapport uit over de geloofsbrieven van mr. L. n W Regout, herkozen als lid Eerste Kamer voor Noord- Brabant. De commissie stelde voor, den heer Regout toe te laten, als lid der Kamer, zoodra déze de door de Grondwet gevorderde eeden zal hebben afgelegd. Conform besloten. Aan de orde was het wetsontwerp, inzake het langei in dienst houden van ingelijfden bij de militie dat aan genomen werd zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming. Vervolgens was aan de orde het wetsontwerp, inzake het langer in dienst houden van dienstplichtigen bij de landweer. Eveneens aangenomen zonder beraadsla ging of hoofdelijke stemming. Dï vergadering werd daarop verdaagd tot Vrijdag ochtend 11 uur. De vergadering in ^omité-ger.eraal van do Eerste Kamer werd gistermiddag bijgewoond door de Minis ters van Binneniandsche 7aken, Buiten'.andsche Zaken, (Oorlog, Marine en Justitie. Men seint ons uit Den Haag De waarschijnlijkheid, dat de Eerste Kamer in de volgende maand niet meer zal behoeven terug te komen tot voortzetting van de werkzaamheden, is, naar wij vernemen, ook in verband met het gisteren gehouden comité-generaal, zeer veel grooter geworden. Mr. REOOUT OOK VOOR LUXEMBURO GEZANT BIJ HET VATICAAN? In een correspondentie uit Luxemburg aan „De Tijd", wordt gezegd, dat in Luxemburg de mogelijk heid in overweging wordt genomen zich ook bij het Vatica&n te doen vertegenwoordigen. Aan den n ieuwbenoemden Hoilandschen gezant bij Z. H. den Paua, Z.Exc. Mr. Regout, zou dan tevens de behartiging der Luxemburgsche belangen in Rome bij de a.s. vredesonderhandelingen worden opgedragen. Gemengd Nieuws. DE GLAZEN BOLLEN. 3litiebureau alhier zijn aangebracht vier Up bet politiebureau alhier zijn aangebracht vier glazen bollen. Een is er te Egmond aangespoeld en drie zijn er uit het Noordhollandsch kanaal op- gevischt. Zooals men weet worden met dergelijke glazen bollen proeven genomen aan de Hembrug. In afwachting van den uitslag dezer proeven zullen de voorwerpen voorloopig nog op het politie-bureau blijven. EEN ONWILLIGE BEWONER. Voor den stoep ingang van een perceel te 'a-Graven- hage staat sinds Dinsdag een acht meter hooge paal, waaraan een gegoten kastje bevestigd is, waai in een dunne buis uitmondt. Met Mei zijn op de le étage van dit huls nieuwe be woners gekomen, diie door de gemeente een electriscke installatie voor licht lieten aanleggen. De bewoner van het benedenhuis weigerde echter om in zijn woning onder den stoep de installatie op het kabelnet te laten aansluiten. Nu heeft de gemeente een paal voor den stoepingang gezet om hierlangs de draden voor één hoog te leiden. De onwillige bewoner kan zich nu tel kens bij het verlaten van zijn woning aan dezen schandpaal ergeren. TELEFONISCHE LIEFDE. Toen bij een der groote firma's te Soerabaja dezer dagen de kwitantie werd gepresenteerd van de in de vorige maand gevoerde interlocal gesprekken, zag de chef daarop o. m. vermeid staan een bedrag van 15 voor telefoongesprekken met Modjokerto. De chef keek zeer verbaasd, want Modjokerto is geen plaats, waarmede eiken dag getelefoneerd wordt door een zoo groote firma als de hierbedoelde. Een onderzoek werd ingesteld, en wat bleek? Een der Inlandsche schrijvers, zoo een van de allernieuw ste richting, in Europeesche pakeau met schoenen en kousen, was „perliep" op een Europeescne jonge dame te Modjokerto, en had ook haar wederliefde weten te winnen. Toen hij echter op een schoonen Zondag naar Modjokerto reisde, om zijn geliefde te ontmoeten, weet het „Soer. Nwsbl." te vertellen, werd hij in plaats van door zijn Dulcinea, afgewacht door haar vader en broeder, die hem ongezouten aan het ver stand brachten, dat zij van een dergelijke verstandhou ding niets wilden weten. En eenige dagen treurden de beide gelieven in een zaamheid, totdat de Romeo op een lumineus denk beeld kwam, en met zijn Julia de afspraak maakte, dat hij haar eiken middag ?ou opbellen, zoodat zij dan drie minuten achtereen ongestoord en ongezien met elkaar konden praten En een maand lang ging dit goéd, de postkwitautie vermeld zelfs gesprekken van zes en negen minuten; thans heeft echter de chef een einde gemaakt aan de telefonisch onderhouden liefde en tevens aan den werkkring van den Inlander, die nu zal trachten als mandoer geplaatst te worden bij den telefoondienst. EEN DANKBAAR MAN. Uit Kerkrade meldt de „Limb. Kr.": Een niet gekozen candidaat voor den gemeenteraad plaatste in een courant de volgende dankbetuiging: Hierdoor betuig ik mijn oprechten dank aan hëeren Kiezers uit District I, die op Donderdag 1.1. hun stem ,op 'mij uitbrachten. Tevens een woord van dank aan de andere heeren Kiezers, dat ze hun stem n i e t op mij hebben uitge bracht Hoogachtend, (volgt onderteekening). DE FANTAST De 18-jarige jongen, die in den nacht van Maandag op Dinsdag slapende aan het Scheveningsche strand door een politie-agent werd aangetroffen en later een fantastisch verhaal deed, n.l. dat hij door een paar Duitsche heeren uit Enschedé was ontvoerd en dat tiij niet wist, hoe hij te Scheven ingen was terecht geko men, heeft, toen hij nog eens door de politie onder handen werd genomen, bekend, het verhaal van a tot z te hebben verzonnen. Hij deelde nu mede, dat hij verleden week twist had gekregen met zijn patroon te Enschedé. Daarom was hij van dezen weggeloopen en had daarop te Enschedé een fiets gehuurd. Te Does burg werd dit rijwiel door hem verkocht en met het geld, dat hij er voor gekregen had, was hij doorge reisd naar 's-Gravenhage, waar het restant van het geld door hem werd verteerd. Het jongmensch zal ter beschikking worden gesteld van den commissaris van politie te Enschedé. UIT ZUID-SCHARWOUDE. In de heden te Utrecht gehouden openbare terecht zitting van den centralen raad van beroep (ongevallen verzekering) had de uitspraak plaats in de volgende zaken Hooger beroep van J. K. Pz., schilder te Zuid-Schar- woude, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij met herziening eener vroeger toegekende rente naar 100% inv. aan eischer met ingang van 30 Dec. 1914 is toegekend eene rente van 0.92% per werkdag naar 60% inv., tei zake van een ongeval, waarbij hij een breuk van een lendenwervel bekwam. Dc Centrale Raad bevestigde de uitspraak met deze wijziging, dat de invaliditeit werd vastgesteld op 75% en de toegekende rente op 1.13%. UIT AKERSLOOT. Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer Dil. Door de heeren Groot, Teeling en Meijne werden de geloofsbrieven .onderzocht van de herbenoemde leden van den raad, de heeren v. d. Oord en Helder Na on derzoek bleken deze in orde en werd tot toelating be sloten. jg Een dankbetuigmg was ingekomen van de wed Boschmar., v:cr hst haar iosgessnde jensiasa dat len haa; echtgenoot genoot. De heer Kikkt bad weg ns vertrek h' deze gemeente bedankt als lid der commissie tot wering van school verzuim. in den Kogerpolder. Besloten werd met de benoeming te wachten totdat er een nieuw hoofd der school is benoemd. De gemeente-rekening dienst 1914 werd nagezien en sloot in ontvangst tot een bedrag van 20040,37%, in uitgaaf /l18495.4l%, batig saldo 154496 Door de gemeente is verkocht aan S. Koppes en K. van Duin een strook grond aan het Schouw ter waar de van 518. Door den voorzitter zal getracht worden deze gel den te bestemmen voor de aflossing der geldleening, wanneer Oed. Staten dit wiüen toestaan, voor de uit breiding van het Stet. Daar de electrische verlichting nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten, werd besloten de straatver lichting weer in eigen beheer te nemen en te laten branden van 1 September tot 1 April tot 's avonds 10 uur. Met algemeene stemmen werd besloten aan den ge meente-veldwachter een gratificatie van 60 te verlee- nen wegens drukke werkzaamheden gedurende de mo bilisatie. x Bij de rondvraag werd. besloten ecnigen grind aan te koopen voor de gemeentewegen. Hierna ging de Raad in comité, ter behandeling van eenige reclames Hoofd. Omslag. UIT HEILO, Bij de heden door B, en W gehouden aanbe steding van het uitbreken en vermaken van ramen, waterplaatsen ett privaten van de openbare scholen 1 en 2 was ingeschreven als volgt: J. ZIngerf 1144, Kuiper f 1142, M. Versteeg f 1014 en P. Dubbeld f 967, allen alhier, terwijl 3 biljetten van onwaarde waren. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer P. Dubbeld, gegund. U!T OUDE NIEDÖRP. Het stuk bouwland, liggende in de Leijerpolder, in deze gemeente, groot 2,89.30 H.A., eigendom van Mr. w, S. j. van Watersehoot van der Gracht te Amsterdam, Woensdag door Notaris Gcuverne van Alkmaar pnbiiek geveild, is gekocht door de Heeren A. Strijbis, alhier en P. Koofj van Zuid- Scharwoude, voor S 4356,00. VAN DEN LANOENDIJK. Heden, Woensdag, opnieuw groots stagnatie op de groeatenveiliagen, aangezien aan de stations order was gekomengeen aardappelen iaden voor het bui tenland. De handel hield zich daaraan en de aard appelveiling werd met schrik tegemoet gezien, ook die van „De Noordermarktbond". Het bestuur stelde zich direct in verbinding met Den Haag, met dit J- O Comm. van Beheer dezer markt, vóór den afsla] resultaat dat de heer I. Öotgers, Voorzitter van de aan de handelaars en het talrijk aanwezige publlel kou mededeelen, dat beslist de muizen tot en met 31 Juli kunnen worden geladen onder toezicht van een rijksambtenaar. Deze mededeeling werd ook heden Woensdagmiddag door een rijkscontroleur aan de stations gebracht. Uiterlijk 2 Aug. moet deze aardappelsooft over de grens zijn. UIT BROEK OP LANOENDIJK. Men verzoekt ons medetedeelea, dat de Burge meester nadat de verslaggevers reed» vertrokken waren, la de raadsvergadering heeft meegedeeld, dat was ingekomen een dankbetuiging van den heer Zaal, voor nat om zijne ongesteldheid hem verleende verlof en het aanstellen van een tijdelijke leerkracht. Naar aaaleidlMg daarvan kon aan den Heer KI. Bos tegen 1 Aug. eervol ontslag worden verleend als tijdelijk onderwijzer en werd aan Mej, A. Koch eene gratificatie toegekend van i 25.— voor de tijdelijke waarneming der betrekking van hoofd der school. KORTE BERICHTEN. Een vrouw te Stiens, die door een fietser werd aangereden en viel, ia aan schedelbreuk overleden. Dinsdagavond geraakte een 8-jarig jongentje le Volendam in de haven. Na eenigen tijd werd het kind levenloos opgehaald. Een 4-jarig jongentje te Mommens bij Sneek, is verdronken De per auto ontboden dokter uit Sneek mocht het niet gelukken, de levensgeesten weer op te wekken. -- Bij Weesp is een jongentje, dat met een schooluit stapje mee'was, uit den trein HilversumAmsterdam gevallen. Met een hoofdwonde moest hij naar huis ge transporteerd worden. Te Amsterdam viel een hondje te water De baas, die z'n trouwen viervoeter wiide redden, kwam daarbij op een schuit terecht. Zwaar inwendig gekneusd werd hij in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen Een man te Rotterdam wilde op de rivier zijn roeiboot vastmaken aan een voorbijvarende vracht boot, om zich op te laten sleepen. Hij greep mis en bevreesd te worden overvaren door een uit tegenover gestelde richting komende sleepboot, sprong hij over boord De man verdween in de diepte en verdronk. Zijn lijk, dat door de rivierpolitie opgevischt is, is naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Men schrijft uit Eist aan de „Geld.", dat appels aldaar worden verkocht tegen 4 en 5 cent per pond op het hout. Te Vlaardingen is binnengekomen de zeillogger „Nijverheid I" VI. 133, stuurman A Penning, van de reederij Joost Pot, welk schip op de Noordzee 60 va ten met boter had opgevischt. Door mldel van valsche sleutels is te Rotterdam ingebroken bij een uitdrager. Ontvreemd werden 40 gouden ringen en 6 zilveren en nikkelen horloges, ter waarde van 200. Te Gennep is door een rijksambtenaar en een sol daat der grenswacht een bende van 14 smokkelaars welke meel en spek trachtte uit te voeren, aangehouden Het opbrengen verwekte heel wat belangstelling. De smokkelaars waren allen uit Milsbeek afkomstig. Door de Utrechiscbe politie zijn een drietal trein arbeiders der Nederl. Centraalspoor gearresteerd, die vet hadden gestolen uit een kiet, die als vrachtgoed ver zonden was. Vermoed wordt, dat de gearresteerden aan meerdere treindiefstallen schuldig zijn. Te Amsterdam viel gisteravond een 2%-jarig kindje, uit liet raam der eerste verdieping. Met een schedelbreuk werd het stumperdje opgenomen en naar het Binnen-gasthuls overgebracht. De weduwe van generaal Piet Joubert en me vrouw Eloff, dochter van Paul Kruger, hebben dc vrouwen in Zuid-Afrika opgewekt, om voor generaal de Wet en de anderen, wegens rebellie veroordeeld of vdtdacht, vrijlating te vragen. STADNIEUWS. BENOEMD. Bij Kon. Besluit voor het tijdvak 16 Augustus 1915 tot 16 Augustus 1916 is benoemd tot amanuensis-con cierge aan de Rijkstuinbouwwinterschool alhier de heer D. Waiboer. Van meer dan één. iijJe be.-rikte ons bestuur, zoo lezen we verder in het Jaarverslag van boveng. noem de insteiimg, de vraag, ua verloop van welken tijd voor een lid dat, na werkloos te zijn geweest onder de werking der bijzondere regeling (Gemeenteblad No. 460) met genot van uitkeering, weder den arbeid heeft heivat, een nieuwe termijn van 6 werkdagen wachttijd behoort in te gaan. Het kwam ons wenscheüjk voor dat omtrent deze aangelegenheid geene onzekerheid moest bestaan, in verband waarmede werd besloten aan al de aangeslo ten vereenigingen te berichten dat „een nieuwe wachttijd van zes werkdagen zal intre den voor elk lid ten aanzien van wien onder de bij zondere regeling reeds de wachttijd is toegepast dat weder negen weken onafgebroken heeft gewerkt, met dien verstande dat, wanneet de arbeid is hervat in den loop eener week, deze week voor de berekening van den termijn van 9 weken buiten beschouwing is te laten". Daarbij werd voorts medegedeeld, dat de uitdruk king „tegen verminderd loon" in den vierden volzin van art. 1, 2e sub 7e der bovengenoemde bijzondere re geling is te verstaan in den zin van verminderd uur loon, zoodat de bepaling niet van toepassing zal zijn, wanneer, zonder dat het uurloon eene verlaging on dergaat, het aantal arbeidsuren wordt verminderd en als gevolg daarvan de verdiensten dalen. Ter verkrijging van eene uniforme toepassing der vigeerende verordening werd nog nader onder dag1.ee- kening van 24 November 1914 eene circulaire uitge vaardigd, waarbij onzerzijds werd medegedeeld: lo. dat in verband met het „uitgetrokken" zijn van leden, die gedurende den maximum-tijd, bij het re glement der vereeniging bepaald, uitkeering hebben ontvangen het tijdvak van d!2 maanden gereken moet worden samen te vallen met het boekjaar van het Gem. Werkloozenfonds en dus te loopen van 1 Juni tot ultimo Mei 2o. dat van het uitgetrokken zijn van leden, met in gang van den dag dier uittrekking, opgave moet wor ded verstrekt bij de inzending der maandopgaven 3o. dat voortaan eveneens opgave is te verstrekken van de gedeeltelijk werklooze leden, met vermelding van den tijd, die per dag is gewerkt en van het ont vangen loonj 4o. dat een lid, hetwelk op. één dag gedurende meer dan vijf uren arbeid verricht, dien dag niet ais gedeel telijk werkloos is te beschouwen; 5o. dat de 2e Kerstdag, de Nieuwjaarsdag en de 2e Paaschdag, indien zij niet samenvallen met een Zon dag, als werkdagen mogen worden beschouwd. In betrekking tot het sub 5o. bepaalde bereikte ons Bestuur onder dagteekening van 16 December d.a v. een schrijven van den chef van het Centraal Bureau voor werkloosheidsverzekering, houdende bericht, dat geen bezwaar zou bestaan tegen toekenning van uit keering en bijslag aan geheel en gedeeltelijk werkloo- zen voor de beide Kerstdagen en den Nieuwjaarsdag. Het gevolg hiervan was, dat wij onze circulaire aan vulden met de mededeeling, dat ook over den eersten Kerstdag uitkeering mocht worden gegeven, met dien verstande dat voor hen die noch geheel, noch gedeelte lijk werkloos zijn, natuurlijk ook de week, waarin de genoemde dagen vallen, niet als week van gedeeltelijke werkloosheid mag worden beschouwd Had ons bestuur kunnen vermoeden, dat de noodre- geling zoo lang zou duren als gebleken 's noodzake lijk te zijn. wellicht ware dan tevens reeds eene rege ling getroffen omtrent den Hemelvaartsdag en den tweeden Pinksterdag. Omtrent deze dagen is later be slist. dat zij voor het toekennen van uitkeering in aan merking mochten worden gebracht. De wensch wordt uitgesproken dat de besturen der toegelaten vereenigingen er zorg voor dragen, dat de maandelijks te verstrekken opgaven nauwkeurig, vol ledig en binnen den daarvoor gestelden termijn wor den ingezonden, teneinde vaak noodelooze correspon dentie te voorkomen en de werkzaamheden, die door de aanzienlijke toename van het aantal vereenigingen niet alleen, maar bovendien door de te verstrekken sta tistische opgaven en de in te zenden verrekenstaten zeer belangrijk zijn toegenomen, en door onvolledige opgaven slechts vertraging ondervinden, niet onnoo- dig te vermeerderen. VERTROKKEN PERSONEN. W. P. Panevis, schilder H, IJL S. M. n.h. Snaar- manslaan 107, Nijmegen. IJ. F. Tjaden, n.h. Luttik- Oudorp 62, 's-Gravenhage. D. Dekker, d.3>. o.r Oudegracht 229, Egmond aan Zee, O Wortel, buf fetjuffrouw n.h. Kennemerstraatweg 118, Heiloo. F. Heilbron, huish. n.i. Paijglop 8, Dinxperlo. J. W. O Oosterchrist, n,h, winkelbediende, Vamehroek 34, Hoorn. A. Aarto. r.k. R. C Weeshuis, Limmen J. P. Steinmeier, tuinman n.h. Burgerweeshuis, Heiloo D J. Hagtinglus gasfitter h. e. i. Oudegracht 112, Amers foort D. Floris, d.b. r.k. Egmondermeer 4, Llmmen C. Bakker, n.h. Nieuwesloot 36, Bergen. M. A. van der Vaart, r.k Verdronkenoord 91, Haarlem. M. J Schut, huisschilder, r.k. le Tuindwarsstraat 5, T" Haar- aut, lem. J. Kalf, scheepsbouwer, n.h. Turfmarkt la Gor'n chem. Wed. J. J. Drevljn, n.h. en r.k. Heiligland 48, 's-Gravenhage. N. Hulst, fabr. arb. e.g. uiten- boschstraat 16, Oudkarspel. J. Verver, winkeljuffrouw r.k. Stationstraat 34, Hoorn. L. O. Geerling, sigaren maker, geen en n.h. Liefdelaan 8, Haarlem. R. Ham burger, winkeljuffrouw ni. Verdronkenoord, Velseïi J. P. V. Teekman, varensgezei r.k. en n.h., Ramen 8, Heer-Hugowaard. J. Muelink, steenhouwer, n.lt Meerstraat 22, Amsterdam. T. Mulder n.h. en geen, Verdronkenoord 20, Krommenie. A. J. van Hou tem r.k. Zuiderhoutlaan, Amsterdam. J. Schipper, nh Amsterdam. B. Blankere, n.h. Nassaulaan 39, Koog aan de Zaan. O. van Leverink, n.h. Geest 11, Scha- gen. O. Baas, n.h. Vrouwenstraat 8, Nieuwendam N. S. H. Boxman, e.l. Molenbuurt B 7 Bergen D Klos. n.h. Fnidsen 103, Castricum. J. Jeruzalem, n.h. van Everdingestraat 7, Almelo. C. M. Blaauw r.k. Kanaalkade 36, Zandvoort. B. Huiberts, Landstraat 46, Schagen. J. H. Pruim, gep. hoofd der school, Oudegracht 168, Groningen. Hoofd van een gezin. DUITSCH COMMUNIQUé. BERLIJN, 2 Juli. (Officieel). Ia Vlaanderen schoot o9nze artillerie een in het kanaal van Vee- urne liggend vaartuig in den grond, waarop een stuk zwaar scheepsgeschut opgesteld was. Ten Westen van Souchez werd een Fransche aanval afgeslagen. Bij Givenchy, in de Argon- nen en nabij Vauquois deden wij met succes mijn- ontploffingen. Fransche ontploffingen in de Champagne wa ren vruchteloos. (Oostelijk). Ten Noorden van den Njemen is de toestand onveranderd. Ten Noord-Oosten van Soewalki sis .irucrvTT' - v,"> oyT 'Vi'"?w\JFr\Vr><3

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2