LAAT 161. De Directeur J. BOSSERT. iu VERZEKERT uwe Spiegelruiten Telegrammen van heden. ONDERWIJS I. Prins AzBierkade 11 T - Schevenini^en is het lijkje van era pas geba ren kir gcvonde?, dat kDraziwgen aan het hoofd had Zaterdagmorgen wa3 Leiden zonder gas. Een boot wa9 namelijk tegen een gasbuis over een gracht gevaren. 1erdoor moest de gastoevoer afgesneden worden, daar er gas uit dé buis ontsnapte. Te Amsterdam viel een jongetje van een zoldCr- 8chuit. Na 20 minuten werd het knaapje dood opge haald. Vrijdag zijn te Doetinchem drie Russische solda ten aangekomen, die 21 Juli uit het gevangennenjramp te Minden zijn ontvlucht. De afdeeling schoenmakerij in het observatiehut van de vereeniging „Hulp voor Onbehuisden" te Am sterdam heeft een paar poppenlaarsjes voor Prinses Juliana vervaardigd. Het zal Haar worden toegezon den in een kistje. Gistermiddag is te Druten een groot gedeelte van het tabaksgewas door hagel vernield. Bij de Koog is gisteren een pak vischrubber uit zee aangespoeld. In de nabijheid van den Slufter dreef een. mijn aan land. BRAND TE KONSTANTINOPEL. ATHENE, 2 Augustus. Uit Konstantinopel hier aangekomen personen melden, dat 3000 gebou wen, waaronder het Duitsche hospitaal, gevuld mei gewonden, door den brand zijn verwoest. DE VLOOTWET '8tGRAVENHAGE, 2 Augustus. De Koningin heeft heden de vlootwet bekrachtigd. ZEPPELINS GEZIEN. VLIELAND, 2 Augustus. Aihier passeerden vier Zeppelins, komende uit noord-oostelijke en gaande in westelijke richting. MAXIMUM-PRIJZEN. 's-GRAVENHAGE, 2 Augustus. Minister Posthuma heeft aan de burgemeesters een nieuwe lijst van artikelen met maximum-prijzen doen toe komen en daarbij als zijn bepaalden wensch uit gesproken, dat de gestelde maxima geen doode let ter zullen zijn, doch streng in acht zullen worden genomen. MOORD. VIANEN, 2 Augustus. Zaterdagavond heeft in eên logement in een gehucht bij Lexmond een moord plaats gehad. Vier personen uit .Lexmond waren aan het kaarten, toen er twist ontstond, waarbij de kastelein V. D. gemoeid werd. Deze een zeer ongunstig bekend staand persoon, greep onmiddellijk naar een bijl, welke achter het buffet lag en sloeg naar der kaartspelers, een werkman, die den slag afweerde en na een worsteling den kastelein den bijl afhandig wist te maken, waarop hij hem eenige blijslagen op het hoofd toebracht. Doodelijk getroffen zakte de kastelein' neer. Hij is een ongeveer 40 jarig "ban, vroeger onderwijzer, die wegens niet nader te noemen handelingen met zeer jeugdige kinderen'ontslagen was. De justitie te Tiel werd gewaarschuwd, de politie was onmid dellijk ter sprake. De beklaagde slaagde er in den dader, zekere de J. te arresteeren. De drie andere kaartspelers zijn voortvluchtig. DE MOORD TE AMSTERDAM. AMSTERDAM. 2 Augustus. Naar wij verne men is de vermoedelijke dader van den moord op juffr W. de commensaal Bredel gearresteerd te lachtwedde (Gron.). Hij zal nog heden naar hier worden gebracht. VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. 's-GRAVENHAGE, 2 Augustus. De Koningin, de Prins en het Prinsesje dejeuneerden heden bij H. M. de Koningin-Moeder, die heden aan de Koningin, den Prins en haar hofhouding een di ner aanbiedt. De brigade grenadiers en jagers défileerde he den onder de tonen van „Turf in ransel" voorbij het pa ti is van H. M. de Koningin-Moeder, die op het balkon het militaire schouwspel gadesloeg. DE AUTEURSWET. 's-GRAVENHAGE, 2 Augustus. Naar wij vernemen is bij den Raad van State Ingekomen een wetsontwerp tot wijziging van de overgangsbepa lingen der Auteurswet 1912, in veihand met het onlangs uitgebrachte verslag der Staatscommissie. DE FINANCIEELE TOESTAND ER HOOFDSTAD. 's-GRAVENHAGE, 2 Augustus. De gemeente lijke rekening over 1914 sluit met een saldo van 1.860 900, de inkomstenbelasting bracht in het zelfde iaat 173.000 meer op dan in het vooraf gaande. INGEZONDEN STUKKEN. M. de R. „tax fce» wij U het volgende Mjsije van aaa- r OpepLore oeszaal ea Boekerij, alhier, ge- maand Juli op te willen namen. Bij voorbaat dankend. Het Bestuur. Alkmaar, 1 Augustus 1915. M. Corelli. Het eeuwige leven. VivaVs, Encyclopeadle. lldln. K. en K. Ministerie van Buitenl. taken. voorgeschiedenis van den oorlog met Italië. J. Feith De Haarlemmetmeerlijnen. Voor Alge- nieencn oeienplicht. Ons adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal en de besprekingen in de kamer. Programma voor de Tuinbouwstichting „Huis te Lande6 te Rijswijk (Z.-H.). J. B. Schepers, België's onafhankelijkheid voor Ne derland een levensbelang. Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren: De geit en de geitenstal, Glda voor leiders van trekhonden. i Iet paard en de ezel. Over het van den bok rijden en de behandeling van paarden, ezels enz. Oaijpodige^gruwelen in voedsel, mode en sport. Hoenders, hunne verzorging en voortteling. Zang- en kamervogels en het kweeken van kanaries, H. von Berlepsch, Vogelbescherming. W, J Long, Dierenleven in de wildernis. Neil. Palestina en de bijbel. T. A. van der Vlies. Kunnen vrijzinnigen Nederlandsche Hervormde kerk blijven? W. J. Snaauw. Beknopte werktuigkunde. Aanwinsten van het Nut: A. Nieboer. 't Witte huiske. L. H. J. Lamberts Hurrelbrinck. Een offer. Barbarossa, Journalistieke rolmops. V.Rakosi. De klokken die verklonken. F. van Eeden. Sirius en Siderius. Beleefd vlasten dk durende Over de liet cp zich wachten. Eindelijk kwam hij, mcar Mj stopte ric "cc het café „de O"Herneming", gelijk mee gedaent had en velen holden er achteraan waaruit kan worden aigeleid, dat de tram geen kleine vaart had. Hoe het nu precies geschied is, valt niet te zeggen, maar zeker is, dat de lieer Smit, die aan de eene hand het logeetje, aan de andere een zijner doch tertjes had, kwam te vallen. Veunoedelijk is het lo geetje hei eerst gestruikeld en, daarna de heer Smit met het andere meisje. Door zijn val geraakte de heer Smit onder de tram. Hij werd opgenomen en door eenige militairen naar de woning van dr. Hoekstra gebracht, die dé eerste geneeskundige hulp verleende, waarna de patiënt per auto naar het St. Elisabeth- gesticht alhier werd vervoerd. Wij vernamen dat het eene been en de andere voet hoogst ernstig gekwetst waren en dat bovendien eenige ribben waren gebro ken. Zijn ernstige omstandigheden in aanmerking ge nomen, was de toestand van den heer Smit heden niet ongunstig. Maar helaas was dit ongeluk het ergste nog niet. Op de plaats waar het ongeval geschiedde, was het zeer druk en. donker. Men heeft aan de mogelijkheid van een ander slachtoffer niet gedacht, totdat even la ter een griezelige vondst werd gedaan: een meisjes hoofd. En verder zoekend, vond men toen ook het gru welijk verminkte lijk van het logeetje, de 16-jarige He lena de Groot, uit Hoorn. Men kan zich de ontzetting van de toeschouwers voorstellen, toen bleek, hoe droe vig en hoe wreed hier een jong, bloeiend meisjesleven was vernietigd. Het feestgedrulsch verstomde voor een wijle de schaduw des doods was over de kermis vreugde gegleden Hier in ae stad verspreidde zich weldra het treurige nieuws en vervulde iedereen, die het vernam, met deer nis jegens den algemeen geachten stadgenoot en zijn familie. Hedenavond zou het stoffelijk overschot van het meisje het eenig dochtertje van den heer de Groot die een jaar geleden zijn echtgenoote door den dood verloor naar Hoorn worden vervoerd. DE INBRAAK IN DEKEMA—STATE. Ook de tweede dader van de Inbraak gepleegd ten huize van jhr. de Beyer, is aangehouden bij een fiets diefstal te Delft. Beide verdachten die in het huis van bewaring te 's-Gravenhage zijn opgesloten, nl. W. v. D. en F. B. hebben bekend. 25-JARIG HERDENKEN. Gisteren herdacht de heer J. G. Corino het feit dat hij voor 25 jaren werd aangesteld als gemeentebode. i Het ontbrak den jubilaris dien dag niet aan belang stelling. Door den waarnemend burgemeester, de heer Jan de Wit Dz. "werd hij in zeer waardeerende woor den, ook namens het dagelijksch bestuur, dat vertegen woordigd was, toegesproken en werd hem een geschenk onder convert aangeboden. Van de gemeente-ambte naren ontving hij een fraaien armstoel, terwijl hij van vrienden en kennissen vele bloemstukken in ontvangst had te nemen. Een gezellig feestje op het Raadhuis besloot dezen voor den jubilaris zeker onvergetelijken dag. ONDERHANDSCHE AANBESTEDING. Voor het bouwen van een heerenhuis op een ter rein, gelegen aan de Wilhelminalaan, sectie E No. 2971 alhier, onder beheer van den architect E. Kalverboer, voor rekening van den heer K. Jonker, werd ingeschre ven als volgt: J. Bruin 10454; J. Dorregeest 9796; J. Koster 9674F. H. Ringers en Zoon 9494. Gegund aan den laagsten inschrijver, onder voorbe houd van de goedkeuring van Burgemeester en Wei houders. BEVORDERD. Men schrijft ons: Onze stadgenoot, de heer P. J. Leemeijer, reserve sergeant 10e regiment infanterie, is bevorderd tot kroon-sergeant (practisch geschikt voor vaandrig). JUBILEUM. Morgen, 3 Augustus, hoopt de heer J. Haasbroek den dag te herdenken, dat hij 25 jaren ten kantore van het Kadaster is werkzaam geweest. GESLAAGD. Onze vroegerejtadgenoot, de heer H. B. van Broek huizen, thans woonachtig te 's-Gravenhage, slaagde te Rotterdam voor het examen teekenen M. O. (acte Md VERJAARDAG KONINGIN EMMA. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder woei heden van alle openbare en verschillende particuliere gebouwen de vaderiandsche driekleur, terwijl van den Waagtoren de gebruikelijke carillon-bespeling plaats had. Hedenavond 9 uur taptoe en een militaire fakkel optocht door de stad. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. In de afgcloopen maand werd de Openbare Leeszaal alhier bezocht door 851 mannen en 179 vrouwen, to taal 1030. Het aantal bezoeken der militairen bedroeg 350. Uitgeleend werden aan leden der Leeszaal 43S ban den. (Gedurende juli 1914 was de Leeszaal wegens verhuizing gesloten), VEREENIGING TOl BEVORDERING VAN DEN WOLHANDEL. hedenmorgen 10 uur vergaderden eenige belang hebbenden bij de wolvorderiug, bijeengeroepen dooi het bestuur van de vereeniging tot bevordering van den Wolhandel. De voorzitter, de heer Zuurbier, deed eenige mede- deelingen en wees er op, dat het niet op den weg lag van de vereeniging voor den Wolhandel, om op te De land achtergebleven wol n.> l.»C 2 i oer K.G. voor mindere kwaliteit; 5. de daling der bewolde schapenhuiden direct na de prijsvaststelling; gelijkstaande met een prijsverminde ring der wol met 30 per K.G. ruwe wol 6. de prijs der vrijgelaten blootwol, welke thans nog gemakkelijk 3.10 per K. G. gewasschen be draagt, dus de wol in vrije toestand op een prijs van ruim 2 had bepaald; 7. de keuze der regeering om Engeland als macht basis te nemen, daar Engeland met zijn verboden uit voer al even ongezond is als de Duitsche wolmarkt; 8. de willekeurige iarra-berekening, n.l. in Noord- Holland boven het IJ 2 pet., daarbeneden niets, op Texel 1 pet. Ten slotte laakte de secretaris de beweegredenen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, om haar steunweigering te motieveeren, daarbij opmer kende, dat de prijzen der wol geenszins zoo abnormaal hoog zijn als de kaas- en varkensprijzen, de weiders een minstens even groot last hebben van de Staatsin menging als de gewone boer, n.l. door verbod van uit voer van wol, huiden, levend rundvee, rundvleescb, levende schapen, enz., en de extensieve bedrijfsvorm, gelijk weiderij is, weinig winstderving kan verdragen. De heer Govers Sr. deed het leed, dat men deze ver gadering heeft moeten beleggen. Spreker onderschreef de naar voren gebrachte grieven. Gaarne had spreker gehoopt op een andere wijze verbetering te kunnen be komen. In de Kringsbestuursvergadering werd met op één na algemeene stemmen besloten aan he hoofdbe stuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw te vragen, om haar invloed aan te wenden. Deze meende echter, dat de prijzen goed waren en wilde geen medewerking verleenen. Spreker vond de prijs ook niet slecht, maar men kwam zoo ten achter bij de in ons land gekende vrijhandel. De regeering had, evenals bij de kaas, 10 k 20 pet. moeten opvorderen. Het deed spreker leed, dat het be stuur van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw meende niet te moeten medewerken. Dit jaar is de controle beter, maar eerlijk is ze niet. Spr. protes teerde tegen den vastgestelden prijs en was sterk voor een actie voor het vaststellen van de prijzen der eer ste soort wol. In verschillende gemeenten is de wol blijven zitten, omdat de burgemeesters veronderstelden, dat er geen wol was, maar de regeering heeft tQe te zien op het werk van de burgemeesters en is daarvoor dan ook verantwoordelijk. Spreker bleef den door de regeering vastgestelden prijs absoluut onbillijk achten. De heer D. de Boer zeide na de ontevreden produ centen het woord te zullen voeren. De heer Jb. Klomp verklaarde als kleine man, de schuld aan de voormannen van den Landbouw te moe ten geven. Nu komt men met mosterd na den maaltijd. Men had tot de mannen moeten zeggen: „wij willen Nie in de STADNIEUWS. DROEVIG TRAMONGELUK TE HEILOO. Gisteren waren de heer en mevrouw Smit met hun kinderen en een logeetje naar de kermis te Heiloo ge weest. Tegen tien uur zouden ze met de tram weer naar bier gaan. Maar de tram, komende uit Limmen, kleeden. Werd nu de arbeid van den landbouwer niet betaald, dan was het wat anders. Wij zien dit bij dte varkenskwestie. Niemand stelde zich beschikbaar als regeerings-varkensmester. Door de ligging van ons land gaat het ons boeren, waar het bijna allen slecht gaat. goed. Van ons, aldus spreker, kan dus -wat gevor derd worden. Het gaat ons best en moeten wij nu de genomen regeeringsmaatregelen nog aanvallen? Het Hoofdbestuur van de H. M. v. L. heeft eenparig ge meend van niet. Wij willen de ontevreden producenten gaarne hun meening laten, spreker is niet gekomen om in debat te gaan, doch bracht een en ander in het mid den, omdat het Hoofdbestuur van de H. M. v. L. in het geding is gebracht. Er is een tijd geweest, dat de boeren doorgingen voor boeren in den slechten zin van het woord, dat is menschen zonder beschaving, spreker vreesde, wan neer men in uitgebreiden zin uiting gaf aan de voor gestelde oppositie, dat de boeren hun naam bij het overig deel der natie niet verhoogden. Het bevreemde hem te vernemen, dat de voorzitter als vertegenwoordiger van de producenten in de dis tributie-commissie, met zijn protest over de ongelijk matige vertegenwoordiging niet verder gegaan is Was hij hiermede gekomen bij de Hollandsche Maat schappij, dan zou hij zeker een goed gehoor hebben gevonden. Nog wees spreker er op, dat de houding van de H. M. v. L. voor de ontevreden producenten geen rede behoefde te zijn om den weg, dien zij wenschten in te slaan, te verlaten. [Wij zullen het verslag morgen voortzetten. Voor heden zij slechts medegedeeld, dat 13 der aanwezigen vóór het instellen van een actie waren, dat 5 zich er tegen verklaarden en 2 zich buiten stemming hielden, en 5 leden schriftelijk te kennen hadden gegeven, dat ze met het besluit accoord zouden gaan. Besloten werd voorts, dat ieder 5 als maximum-bijdrage voor de kosten zou beschikbaar stellen. In de vier vergaderin gen zullen 50 voorstanders moeten zijn, zal de actie door gaan.] BURGERLIJKE STAND. Geboren: 29 Juli. Adrianus, z. van Theodoras Kaarsemaker en Anna Haak, wonende te Wervershoof. 1 Aug Cornelia Geertruida, d. van Johannes Win ter en Geertruida de Graaf. Karei Simon, z. van Jan Pierre Guillaume van Eijk en Geertruida Leonora Held. Overleden: 31 Juli. Jan Marees, 50 j., wonende te Zijpe. Simon Appel, 56 j. ruien of ontevredenheid in Nederland te wekken vereeniging achtte het echter niet beneden zich om een oproeping te doen, meenende daarmede de wolpro ducenten een dienst te bewijzen. Spreker wees er op, dat aan hen die grieven hadden, de gelegenheid gege ven zou worden die naar voren te brengen, en achtte het wenschelijk, dat zij die er anders over denken, de hunne daartegenover zouden stellen. Mocht het aantal protesteerenden groot zijn, dan was de vereeniging bereid om deze protesten dtór te brengen waar dit het meeste succes kan hebben De heer E. Govers, secretaris der vereeniging, be kwam hierna als belanghebbende het woord en bracht in het kort de volgende grieven naar voren: Formeel is de vordering op drieërlei grond onwet tig, n.1. 1. zij volgens inkwartieringswet geschiedt, terwijl lang niet alles voor het leger noodig is; 2. de vordering niet schriftelijk geséhiedde; 3. de prijs door of namens den Minister is bepaald, terwijl de wet dit aan de burgemeesters opdraagt. Tegen den prijs ad 1.70 werden als grieven ge noemd 1. Verlies op de wol door de schapenweiders, die d'e wol op de schapen betaalde bij aankoop dei laatsten met 2 per kilo en thans 1.70 ontvangen: 2. prijzen der buitralandsche wollen in Amsterdam geveild. Naar deze prijzen vóór de vordering zou de prijs voor Noord-Hollandsche eerste kwaliteit op 2.07% h 2.34 zijn bepaald 3. de prijs op de veiling na de vordering zijnde we derom 3.40 h 3.70 per K.G. gewasschen wol zon der waschloon; 4. de prijs der na de vordering 1914 in Noord-Hol- wel leveren, maar wij moeten ook vangen." Niemand durfde dit en toch leven wij nog niet in het land van Wilhelm. De voorzitter wees er op, dat men nog niet te laat was. Voorop dient het duidelijk te worden of er een algemeene ontevredenheid is. Bovendien deden reeds sommigen stappen in de door den heer Klomp gedach te richting. Om de ontevredenheid van het vorig jaar te voorkomen, heeft het bestuur er in Den Haag mede op aangedrongen, dat alles werd opgevorderd. Het kan zijn, dat alles niet in de puntjes geschiedde, spr, wil hiervan echter geen speciaal verwijt tot de regee ring maken. De heer D. de Boer, uit Stompetoren, zeide gehoopt te hebben, geen debat te hoeven voeren. Spreker bracht dank voor de ontvangen uitnoodiging en Wees er op als huoder van 16 schapen geen belanghebbende te zijn Waar spreker als ééa van de leden in hel Kringbe- stuur, die tegen een actie was, is aangehaald, daar meende spreker als secretaris van het Kringbestuur te moeten toelichten, waarom hij op de vraag aan de H. M. v. L. van het Kringbestuur om een protestbeweging van' wolproducenten tegen den vastgestelden prijs, te leiden, daarvoor bedankte. Hij deelde mede, dat hij zijn meening het liefst dan Sas kenbaar maakte wanneer de andere leden van het loofdbestuur de hunne hadden kenbaar gemaakt. Niemand van het Hoofdbestuur achtte echter termen aanwezig om met het Kringbestuur mede te gaan, Spreker heeft hierna als Nederlandsche belastingbe taler zijn meening gezegd en het spijt hem dat niemand anders van het Hoofdbestuur aanwezig is. Hij verklaarde te begrijpen, dat er in den tegenwoor- digen tijd wel maatregelen genomen worden, die niet vrij zijn van alle gebreken. Waar de regeering riemen wil snijden van. het leer der boeren, moet wel ontevre denheid volgen. Spreker verklaarde echter gaarne te vernemen hoeve- len en wie de beweging bij de vereeniging tot Verbete ring in den Wolhandel aanhangig maakten. Een ariie tegen de regeeritig moest z i. niet uitgaan van een zoodanig tal, dat van grooie ontevredenheid gespro ken kan worden. De voorzitter zeide hierbij niet tegenwoordig ge weest te zijn, waarop de secretaris hei aantal va* 14 noemde en de respectievelijke namen voorlas. De heer D. Govers Sr. wees er op, dat men zich over het geringe getal niet behoefde te verwonderen. Velen wilden wel een protestlijst teekenen, doch er niet in werken. Het aantal ontevredenen is echter zoo groot, dat men zich gerechtigd achtte de verschillende vergaderingen uit te schrijven. De heer de Boer wees er hierna op, dat de vraag tot de H. M. v. L, uitsluitend den prijs betrof, grieven waven niet genoemd en het bestaan van deze geeft spreker toe. Daarmede is echter niet gezegd, dat de geheele maatregel veroordeeld is. Spreker oordeelde het verdienstelijk van den heer E. Govers, aangetoond te hebben, dat bij een open markt de prijzen wel hooger zouden zijn, maar dat geld voor alle andere artikelen. De regeering is ech ter verplicht maatregelen te nemen om erger te voor komen. Niemdnd dan minister Treub zal zijn werk over de geschiedenis van Land- en Staathuishoudkun de beter kunnen aanvullen met een hoofdstuk hoe het niet moet. In het algemeen genomen meende spreker echter re den te hebben om dezen minister voor de genomen maatregelen niet aan te vallen. Ons volk is individua listisch aangelegd en gewoon de producten te beschou wen als persoonlijk eigendom. Wij aanvaarden de na deden van den vrijhandel, als wij de eventueel hooge prijzen als gevolg daarvan maar kunnen incasseeren. Er zijn echter tijden geweest, waarin de producten niet geheel toebehoorden aan den man die den bodem ge bruikte. Dit ontstond pas bij de Romeinsche wetge ving. Volgens het oude Germaansche recht behoorden de producenten van den bodem èn aan dra gebruiker èn aan de gemeenschap. Sindsdien zijn er niet zulke ernstige tijdra geweest als die van tegenwoordig en daardoor is de regeering genoodzaakt om vroegere besluiten te beschouwen als vodjes papier en wel om erger te voorkomen. Wij worden er op hardhandige wijze aan herinnerd, dat het product van den bodem niet geheel aan den bezitter van dien bodem gelaten kan worden. Nederland moet Nederland voeden en bi| de Onderlinge van 1890 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 2 Augustus. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 3 Augustus. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 760.3 te Haparanda en Breslau. De laagste stand van den barometer 754.8 te Helder. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidooste lijke wind, half tot zwaar bewolkt, mogelijk enkele regen- of onweersbuien, zelfde temperatuur. In BOEfiHOVDEK en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon .239. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 2 Aug; Aangevoerd 11 Koeien en ossen f 250 a 360, 47 vette kalveren f 50 a 130,per K.G. f 1,— a 1,20, 54 nucht. idem f 12.— a 25.—, 606 vette schapen f 30.a 50.50, 476 vette var kens f 0,84 a 0,96 p, K.G., magere id. f a AMSTERDAM, 2 Aug. Veemarkt. Aangev. 409 vette koeien le kw. 101 a 105 ct.,2e kw. 93 a lOOct., 3e kw. 88 a 94 ct., 95 melk- en kalfkoeien f 300 a 400, vette kalveren, le kw. f 0.a f 0 3e kw. f 0.3e kw. f 0.105 nnchtere kalveren f 14 a 20, 23 schapen f 20 a 42, lammeren f a 449 vette varkens le kw. f 0,95 a 0.97, 2e kw. f a 3e kw. f 0,70 a 0,88. BROEK OP LANOENDIJK, 31 Juli. 5670 zak aardappelen. Gewone muizen f 1.90 a 2.25, Schotsche muizen f 0— a 0.—, Julia muizen f 2.— a 2.20, Gladblaadjes f 0.a 0. Schoolmeesters f 1.40 a 2.25, Graatjes f 1.50 a 3.05, —0 zak drielingen f 0.55 ja 1.20, JBiauwe f 1.95 a 2.25, 415 Kg. slaboonen j f 5.40 a 5.60, 36 baal zllvernep f 5.a 7.20, Eigen heimers f 1.40 a 1.60. 8100 bos wortelen f 2.50 a 3.40, 24000 bloemkool f 9.70 a 13.-N2e soort 2.50 a 7.90,37800 roodekool f 7.10 a 11.80, 2600 gélekool f 11.40 a 12.80, 1200 wittekool f 15.80 a 16.10, 450 bos uien f 3.50 a 4.10. 590 Kg. slaboonen f 6.501a 7.60. BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld—0 pond peulen f 0.— a 0.— per 100 pond,pond dorperwten f 3.20 a 5.70 per 100 pond, 3000 zak tuinboonen f#0.48 a 0.63 per zak 15 Kg., 1562 zak slaboonen f 1.53 a 1.60 per 1000, snijboonen f 0.90 a 1.50 per 1000, Aalbessen f 7.a 11.— per 100 pond, klap bessen f 0.70 a 1.05, peren f 2.10*a 3.80. Handel vlug. Aangevoerd 2385 mand augurken. Grof f 0.48 a 0.60, basterd f 0.81, stek f 0.24, bommen f 0.23. MEDEMBLIK, 31 Juli. Groote muizen f 2.15 a 2.45, kleine p j 0.85 a 0.90. Groote ronde f 0.a 0.—, Bonte f 1.30 a 1.40, Blauwe f 1.30 a 1.40. Aanvoer 1000 manden of zakken. BOVENKARSPEL (Station), 31 Juli. Heden be steedde men voor sla I 0,a 0.per 100 krop, bloemkool f 12.a 16.25. aardappelen (groote muizen) f 2.50 a 2.55. idem (kleine muizen) f 1.30 a 1.50, Blauwe f 1.40 a 1.50, Wortelen f 0.—aO. Roodekool f 9.a 11.Slaboonen t 2.30 a 2.35, per 1000. Wittekool f 10.a 13. NOORDSCHARWOUDE, 31 Juli. Gewone muizen f 2.60 a 3.20, Schotsche muizen f 2.55 a 3.25 per 50 K.Q., Julia muizen f 0.— a 0.per 50 Kg., drie lingen f 0.a 0.Schoolmeesters f 0.a 0. Eigenheimers f 0.— a 0.—. Aanvoerzak. Wortelen f 2.30 a 2.80 per 100 bos, bloemkool f 13.a 14.50, roodekool f 7.a 10.60, gelekool f 10.30 a Wittekool f 13.30 a 14.70 per 100 stuks. Zilveruien f 5.70 a 6.30, drielingsn f 3.70 a 3.80, Gele nep f 5.70 a 6.50. WARMENHUIZEN, 31 Juli. Aardappelen. Schotsche muizen f 0.a 0.Gewone muizen f 2.05 a 2.Julia Muizen f 1.80 a 2.15, School meesters f 1.30 a 1.45, Graafjes f 0.- a 0.Drie lingen f 0.70 a 0.95 per zak, Wortelen f 0.per 100 bos. Zilveruiennep f 5.50 a 6.30, drielingen f 2.70 a 3.20, groote f 1.20 a 1.50 per baal. Roodekool f 11.40 a 0.— per 100.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 3