Telegrammen van heden.* Nederland. Sljtstra, zoolang deze in militairen dienst is, 25 pet. van zijne tegenwoordige jaarwedde uit Se betalen Dii voorstel, door den heer Rolff toegejuicht en niet meer als billijk gevonden, werd met algemeene stemmen aangenomen. De hierna ingediende rekening Van de gemeente over 1914 ga! aan in ontvangsten een bedrag van 13947.79 in uitgaven van 10603.93 H niet een saldo van 1343.86. Ook deze rekening zal voor nader onderzoek woo den gesteld in handen van eene commissie, waartoe werden benoemd de heeren Rolff, Honig en Schoen die mede op zich namen het onderzoek van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. Tot keurmeester van vleesch werd met algemeene stemmen benoemd de door B. en W. voorgedragene, de heer E. Meijer. Om wegens het geringe salaris, 20, niet verplicht te zijn van dit bedrag een pensi oensbijdrage te storten, werd debenoeming tijdelijk, en wel voor dim tijd van 3 jaar, gedaan. Tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim werd in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer R. de Boer, uit de voordracht van B. en W., bestaande uit de heeren J. Los en P. Vendel, geko zen de heer J. Los met 4 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat Ds. Zijlfcer heeft ver zocht een schuitje met een drijvend schuitenhuis te mo-' gen leggen achter de schutting van het schoolplein in het Swet. De heer Rolff was tegen inwilliging van het -verzoek, omdat dan ook bij aanvraag aan anderen zulks zou moeten worden toegestaan; dte heeren Honig en Schoen hadden geen bezwaren, maar zouden Ds. Zijl- ker er op willen wijzen, dat voor gevaar van school kinderen de poort steeds gesloten moet blijven. Met 5 tegen 1 stem, die van den heer Rolff, werd het verzoek toegestaan tegen eene jaarlijksche vergoeding van 50 cents, om de gemeente het eigendomsrecht niet te doen verliezen. Bij de rondvraag werd door den heer Westerhof het woord' gevraagd, naar aanleiding van het gespro kene aangaande de benoeming van een gemeente-arts alhier, in de raadsvergadering te Oterleek door den voorzitter van dien Raad en waarbij hij een deel der raadsleden kritiseerde. De heer We3térhof achtte de houding van den burge meester te Oterleek afkeurenswaardig en ongepast en vond het onwellevend wanneer de ééne Raad de daden van een anderen Raad gaat afkeuren. Ten sterkste pro testeerde spreker hiertegen. Hierna werd de vergadering gesloten. HET GESCHENK VAN H.M. DE KONINGIN AAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. H M. de Koningin heeft bij gelegenheid van de ver jaardag van Hare Koninklijke Moeder deze een prach tige collectie rozenstruiken geschonken, welke door een groot aantal Boskoopsche kweekers zullen worden geleverd en dit najaar in het park van het paleis Soest- dijk uitgeplant zullen worden. Dit vorstelijk geschenk- vertegenwoordigt een groote waarde en getuigt op nieuw van de belangstelling van: H. M. de Koningin in den tuinbouw, temeer daar alle handel in rozen thans zoogoed als stil ligt. VAN DEN LANGENDIJK. Nu de tijd van boonenplukken weer aangebroken is en deze door de fabrieken voor het inmaken, moeten gebruikt worden, heerscht in vele gezinnen thans een geheele bedrijvigheid. Oud en jong ziet men thans be zig met het „afhalen" der boonen. Bij flink aanpaio.en wordt hiermede nog een aardig buitenkansje verdiend Een schaduwzijde is echter, dat vele kinderen, die hieraan ook arbeiden, hun vacantietijd ook een groot deel moeten opofferen. Predikbeurten. BROEK OP LANGENDIJK. Herv, Kerk 2-30 en haver, groot ruim S hectaren, de kapitale som op brachten van 3987 In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben onbekende daders zich door midaë! van inbraak toe gang verschaft tot de Neder-Duitsche Hervormde kcr.ic aan de Stadhouders-kade, te Amsterdam en uit eenige collectebussen een bedrag van circa 40 ontvreemd. Het stoomschip „Bknca" bracht te Delftzijl maar eventjes 1.350.000 K.G. kort bout aan, bestemd om te worden verwerkt tot papier, ten behoeve der verschil lende dagbladdrukkerijen. Te Schore (Z.-Bev.) is een Duitscher gearresteerd verdacht van spionnage. Hij is gevankelijk naar Mid delburg overgebracht. Te Baarn is deze week ingebroken in de Ned Herv. Kerk. In de consistoriekamer zijn een paar col- iectébusjes opengebroken. De inhoud is meegenomen. Sm-ds tenige dagen wordt aan de gemeentelijke gasfabriek te Akkrum het gas gedeeltelijk uit turf be reid. De maatregel geeft een belangrijke besparing aan steenkool. Te Nieuwersluis is gistermiddag een aldaar gelo geerd veertienjarig meisje bij het spelevaren in de Vecht geraakt en verdronken. Te Heerlen arriveerden gisteren twee uit Duir- sche krijgsgevangenstraf ontsnapte Russen, die in 3 dagen en nachten niets gegeten hadden. STADNIEUWS. 6 uur Ds. J. P. Dijk. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 Ds. G. Klumper van Gouda. Chr, Oer. Kerk 9.30 on 2.30 Ds. de Bruin. Doop^gez. Kerk 9.30 Ds. de jong. ZUJD-SCHARWOUDE. Herv. Kerk geen dienst. UIT NOORD:SCHARWOUDE. Voor de vacante betrekking van hoofd der openbare lagere school alhier hebben zich 12 sollicitanten aan gemeld. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Door de Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Voor uit" is de Bouwvereeniging „De Volkswoning" allaei aangezocht zich andermaal te wenden tot den gemeen - teraad met verzoek goedkeuring te willen hechten aan he plan tot het bouwen van enkele arbeiderswoningen UIT HOORN. Ter vervulling van de vacature, ontstaan doordat de heer B. Schermer (R.-K.) zijn herbenoeming tot lui van den Raad niet heeft aangenomen, zijn gisteren of- fficieel candidaat gesteld de heeren A. Spaander (Lib en R. v. d. Zaag (S. D. A. P.). UIT BEROEN. Voor liefhebbers van de bijencultuur valt er Woensdag a.s. heel wat belangwekkends op te doen De bekende bijenhouder, de heer F. A. KeHing, te Santpoort, zal n.l. des middags 2 uur, in het bijen park „De Linde", van den heer Blankendaal, een gra tis toegankelijke practische les geven, terwijl genoem de heer des avonds 8 uur, in de concertzaal van „De Rustende Jager" een lezing zal houden over het leven der bijen, welke lezing eveneens gratis toegankelijk is. Hedennacht is in de fabriek „Wilhelminaeen be zoek gebracht, schijnbaar met minder goede bedoelin gen. Toen de kaasmaker» zich hedenmorgen even 5 uur aan de fabriek kwamen, vonden zij een militair, su-iei gelegerd, bewusteloos en bloedend liggen. Naar alle waarschijnlijkheid is deze persoon van een betrekKelijk hoogen kaaszolder gevallen. De dokter en politie waren spoedig ter plaaise. Door eerstgenoemde werd hersenschudding geconsta teerd. De toestand van de ongelukkige is vrijwel ho- PeWaarschijnlijk zijn er meer bezoekers geweest. Deze hebben het hazenpad gekozen. Blijkbaar gold de kaas het doel van het bezoek. Zoo straft het kwaad zichzelf Maandagavond geeft de heer Pisuisse, de rekende vertolker van het levenslied in „de Rustende Jager een voordrachten-avond, daarbij op de piano begeleid door den heer J. Hemsing, die de taak van den gemo- biliseerden heer Blokzijl uitnemend moet vervullen. Van den heer Pisuisse behoeven we ter aanoeve ing niets meer te zeggen men kent hem en men weet da hij een veelzijdig begaafd kunstenaar is, die door zij liederen verschillende stemmingen vertolkt en opwekt. KORTE BERICHTEN. Langs het 'Noordzeestrand dreef gisteren een mijn, die men gevolgd heeft tot aan het Noorderstrand te Texel, waar zij is aangedreven en gedemonteerd za worden In Friesland worden tegenwoordig abnormaal hoog - prijzen gemaakt voor de verschillende veldge wassen A's bijzonderheid kan worden vermeld dat dezer dagen bij een publieke verkooping 40 peiceeltti DE „C. BOSMAN". Van de bekende werf der heeren J. en H. Smit, aan den Kinderdijk, is gisteren een stoomschip voor den dieast Enkmuizen—Stavoren te water gelaten, die door mei. A. Bosman alhier gedoopt werd naar haar grootvader, den grondlegger van zooveel stoomboot diensten, wijlen den heer C. Bosman. De „C. Bosman" en het zusterschip „R. van Has selt" zijn buitengewoon groote en mooie salon boe ten. 7ij hebben een lengte van 67 M. en een grootste breed te van 9.90 M„ worden voortbewogen door 2 schroe ven met een gezamenlijk vermogen van 1000 PK, hebben een snelheid van 13 Eng. zeemijlen (1 Eng. zeemijl 1853 meter). Ter vergelijking diene, dat de tegenwoordige booten van dezen veerdienst 50 M. lang en 6,25 Meter breed zijn. Met de nieuwe booten kunnen gemakkelijk 2000 men- schen vervoerd worden. Zij zijn uiterst comfortabel in gericht. Zoo vindt men aan het dek een groote restau ratie-zaal, daar beneden een salon le en 2e klasse, een ruime rookkamer en een schrijf- en leeskamer. Voorts is er een promenadedek le klasse met deksalon voor aart, en een promenade-dek 2e klasse midscheeps, dat l zich ofcder het brugdek met: de vier reddingssloepen j bevindt, Op het achterschip is een groot goederaidek en een post-kantoor met afzonderlijken toegang en daarnevens is de derde klasse, beneden een aftieeling voor dames, een afdeeling rooken en een niet-rooken en een apart vertrek voor gevangenen. Het promenade-dek 3e klasse heeft een afmeting van 21 bij 9 Meter Een vermeldingswaardige eigenaardigheid is, dat de booten een roer aan den voor- en aan den achter steven bezitten, het achterroer wordt bestuurd met een stoomstuur, het voorste met een handstuur en dit laat ste stuur dient om het herhaaldelijk keeren te voorko men, daar deze booten achteruit de haven kunnen uit- stoomen. De „R. van Hasselt" zal morgen de werf aan den Kinderdijk verlaten en buitenom naar Txel stoomen. waar Maandag op de gemeten mijl een proeftocht zal worden gehouden. Dinsdag komt dit stoomschip te Enkhuizen voor-het maken, van een oftineelen proef tocht op de Zuiderzee. Omstreeks 15 Augustus zal deze boot in dienst worden gesteld. JUBILEUM PASTOOR HEIJS. Men schrijft cms: 1 Heden herdenkt de Z.Eerw. Heer J. A. T. Hetjs, pastoor van de St. Dominicuskerk alhier, den dag waarop Z.Eerw. vóór 25 jaar het bestuur aanvaardde van genoemde parochie. Op uitdrukkelijk verlangen van den geachten jubilaris is aan dit zeldzaam heug lijk feit geen ruchtbaarheid gegeven en zal Z.Eerw. zich bepalen alléén tot een kerkelijke viering. Op Zon dag 8 Augustus, ten 10)4 uur, zal door den grijzen jubileerenden herder eea plechtige H. Mis van dank baarheid worden opgedragen in de daartoe matig doch smaakvol versierde kerk. Wat de Z.Eerw Heer J. A. T. Heijs in het 25-jarig tijdvak voor zijne kerk is geweest, getuigen maar al te ■er de kostbare polychromie, de vermaarde gebrand hilderde ramen; de aangebrachte schilderijen van meesters als Dunselman en van Hove, het heerlijke ar gel, enz. En van de parochie: met een enkel woord iaat het zich zeggen. Hij voerde het godsdienstig le ven hoog op en, neemt als raadsman en beproefd men- sehenkenner eeii plaats in in de harten van velen. Streng van levensopvatting en nog ongebogen onder 'en last der reeds 'nooge jaren, bestuurt Z F.erw. nog met vaste hand de hem toevertrouwde kudde en toont hij zich nor steeds dezelfde veerkrachtige, ijverige priester. Wij twijfelen niet of alle zijne parochianen en velen ook daarbuiten, zullen heden en morgen met een dankbaar hart den feesteling van hunne sympathie doen blijken, die hij zich als pastoor en burger heefi weten te verwerven. GESLAAGD. Bij het vanwege -de Centrale Vereeniglng tot bestrij ding der Tuberculose alhier gehouden examen ter ver krijging van het diploma van enquêtrioe, slaagden de dames M Hansink, Nieuwe Niedorp; Admiraal, Wie- ringen j A. Feenstra. MidwoudR. van Dijk, Hem; van Amstel-Adolf, Heiloo; van Steen, Broek op Langen- dijk; M. Meijn, Limmen; A. C. Provily, Zaandam: de Zeeuw# Barsingerhora; O. van Weeghel, Ooster-Blok ker; A. Raadsveld, HoogkarspelH. M. de Langen, Spanbroek. EEN WAARSCHUWING Men Verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat het verboden is met de fiets op de voetpaden te rijden en dat men, om den hoek van een straat komend, zacht jes moet rijden en moet bellen. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat morgen Zondag S Aug. vóórmiddags 10 uur, in de Er. Luth. Kerk hoopt op te treden Ds. G. Westmijze van Purme- rend, beroepen predikant te Wildervank. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 7 Augustus. (Officieel). Weste lijk Oorlogsterrein. In Vlaanderen werden de Belgen door het werk van onze artillerie gedwon gen bij Heemisse te Z, v. Dixmuiden over de Yser voor uitgeschoven positie gedeeltelijk te ontruimen. Fransche handgranaten aanvallen in de streek van Souchez werden afgeslagen. Ten Zuiden van Lentvey sloegen onze voorpos ten een voorwaarteche beweging van de tegenstan der gemakkelijk af. In de gevechten in de gebergten ten Noorden van Munster niets bijzonders. (Oostelijk ooriogstooneel). Ten oosten van Po- nowiesb, thokker» cte Russen achter de jara terug. (Ongeveer 60 K.M. ten Oosten van Ponowiesh) regen het Westelijk front vsu Kovo werden vor deringen gemaakt. Hier werden. 500 Russen gevan gen genomen en twee machinegeweren buitge maakt. Het leger van v. Scholz en dat van. von Gall- witz hebben na hevige gevechten den vijandelijken weerstand tusschen Lomza en de mond van den Boeg gebroken Gedurende de gevechten van 4 tot 6 Augustus werden 68 officieren en meer dan 14200 man ge vangen genomen, 6 stukken geschut, 8 mijnwer- pers en 69 machinegeweren werden buitgemaakt. De ingesloten troepen van Novo Georgiewsk drongen van het Noorden uit tot bij de Narew door. Het fort Dembe werd genomen. Van het Zuiden uit werd de Weicheel bij Pen- cow bereikt. Bij Warschau is de toestand onveranderd. De Russen zetten de beschieting van af den oostelij- ken oever voort. Onze luchtschepen wierpen bommen op eenige spoorwegstations (Zuid-Oostelijk Oorlogstooneel). Bij lwango- rod ia de toestand onveranderd. Tusschen Weichsel en Boeg hebben de troepen bij Ruskowola de vijandelijke stelling bestormd; en dén vijand gedwongen zijn positie te ontruimen. FRANSCH LEGERBERICHT PARIJS, 6 Aug. Het avond-communiqué maakt melding* van artillerie-actie in het Westen. In het Westelijk deel van de Argonne bombar deerde de vijand; den geheeien dag' onze loopgra ven, waarop wij antwoordden. In het Apremontbosch levendige artillerie-be schieting In de Vogezen was de dag rustig. BEDORVEN LEVENSMIDDELEN. BERLIJN, 6 Aug. (Part.). De „VorwSrts" be vat een bericht, over massa's bedorven levensmid delen in Keulen, waar eenige dagen geleden 400000 pond bedorven rundvleesch per adverten tie werd aangeboden voor technische of voedings- doeleinden. De enorme hoeveelheid doet vermoe den, dat het een aanbod door de autoriteiten be treft. Reeds eenige tijd geleden heeft men te Keu len groote massa's bedorven vleesch in den Rijn laten zinken. Bovendien zijn een groot aantal waggons met bedorven Hoiiamdsche kaas binnen gekomen, Het is gebleken dat vele duizenden Hol- laiwlscht: kazen bedorven en vol wormen waren wat een gevolg was van onoordeelkundige verpak king. De vijf waggon ladingen worden verkocht als varkens en hoendervoeding gedeeltelijk voor 1 pf. per pond. De waren uit andere waggons brachten 10, 15 en 30 pf. per pond op Medege deeld wordt dat de schade minstens 40000 Mark bedraagt. HET GEBEURDE TE TILBURG. 's-GRAVENHAGE, 7 Aug. De minister van oorlog begaf zich hedenmorgen naar Tilburg en keerde m den namiddag terug. Z.Exc. was verge zeld van den majoor van den generalen staf Mul ler Massis, hoofd der tweede afdeeling van het de partement en van zijn adjudant, kapitein van Everdingen. 'DE STEENKOOL-KWESTIE. 's-ORAVENHAGE, 7 Aug. A.s. Maandag gaan verschillende kolen-impmorteura bij den minister van Landbouw op audiëntie in verband met het uitvoer-verbod van Engelsche steenkool. UITVOER VAN PAARDEN. 's-GRAVENHAGE, 7 Aug. Naar wordt verno men kan aan het verzoek, door den voorzitter van de afdeeling Gendringen vau de Geldersche- Overijselsche Maatschappij van Landbouw tot de regeering gericht, om alsnog den uitvoer toe te staan van oude paarden, die een handelswaarde van 300 hebben, geen gevolg worden gegeven aangezien anders geen oude paarden meer be schikbaar zouden blijven voor de kleine sleepers en andere kleine ondernemers in ons land. VOOR DEN KLEINEN MIDDENSTAND. 's-GRAVENHAGE, 7 Augustus. Namens de Commissie van Uitvoering uit de Regeerings-Comm sie inzake het Middenstands-krediet Ts een circulaire gericht tot de colleges van B. en W. de' verschillende gemeenten, waarin herinnerd wordt aan de op initiatief van H. M. de Koningin op 13 Maart gehouden verga dering tot het oprichten van een organisatie, teneinde den kleinen Middenstander, die tengevolge van de oor logscrisis in moeilijkheden geraakte of wiens zaak daar door te niet ging, net bekomen van om kleine krediet om zich te kunnen staande houden of oprichten, te ver- gemakSteiijlcen. De Commissie van Uitvoering vertrouwt, dat de be sturen van gemeenten met meer dan 5000 inwoners ten regejing ais in reeds elders getroffen is, zullen willen overwegen en de noodige stappen zal willen doen, ten einde zulk een regeling ook voor hunne gemeente tot stand kome en dat de besturen van gemeenten met min der dan 5000 inwoners medewerking in dit opzicht zul len willen verkenen 51 door een gemeentelijke regeling tot stand te brengen of cp andere wijze door bijvoor beeld aan een commissie van daarvoor aangewezen ingezetenen de behartiging van deze aangelegenheid op te dragen. De ANTI-OORLOGS-RAAD. 's-GRAVENHAGE, 5 Aug. Naar aanleiding van het communiqué betretfende de algemeene vergadering van. de Anti-Oorlograad heeft een medewerker van het Ned. Correspoudeatiebureau voor Dagbladen zich ge wend tot een der Bestuursleden van dien Raad, ten einde nog eenige nadere inlichtingen te bekomen be treffende de het hoofdpunt van de beraadslaging op de bewuste vergadering n.l. hei (geamendeerd aange varen) bestuurs voordeel, dat de Ned. Anti-Oorlogs raad den wensch zou uitspreken„dat de Nederlan.d- sche Regeering het iniatid neme tot het bijeenroepen van een conferentie, bepaaldelijk in het belang van den vrede, van bijzondere vertegenwoordigers yan on zijdige machten, welke tot het einde van den oorlog zitting houdt en ten doel heeft, bemiddeling voor te bereiden en te zijneriijd in te leiden." Uit de verstrekte inlichtingen, blijkt, dat de bedoeling van den Anti-Oorlogsraad is, m het midden te laten, wat de conferentie onmiddellijk zal doen. Hoofdzaak is afgevaardigden van de verschil lende neutrale lan den op een bepaalde plaats bijeen te krijgen om te over leggen, hoe men tot vrede zou kunnen komen: Men stelt zich voor, dat een aantal neutrale Staten (de Ver- eenigde Staten, Amerika, Zwitserland, Spanje, Neder land, Zweden, Noorwegen, Denemarken) en voorts de Paus algemeen was men van oordeel, de de Paus, die reeds veel belangstelling toonde in het bevorderen der vredesidee mede moest worden uitgenoodigd elk zullen afvaardigen een deputatie van drie personen Men gaf de voorkeur aan de uitzending van speciale afgevaardigden voor het beoogde doel om verschillen de redenen' In de eerste plaats zijn aan de verschil lende harer niet al de bovengenoemde neutrale landen door een gezant vertegenwoordigd. Zwitserland heeft bijv. wel oen gezant te Londen, tevens belast met de Zwitsersche aangelegenheden in Nederland, doch niet in Den Haag). Bovendien zijn de gewone ge zanten aangewezen voor mi gdied zonder koel, en achtte mes voor het zooveel moeilijker werk, hier be oogd, een deputatie van drie per?•'"•er» sneer gewenacty, samengesteld, bijv, .uit een diplomaat, een pariements- lid en iemand uit hoogwetsnschappelijken kring. Op deze wijze hoopt men bijeen te krijger een greep man nen, die een en ander weten mede te deeiea, de oorlog voerende landen en de stemming aldaar betreffende. Leden van internationale arganisaties, die reizen in het buitenland hébben gemaakt, zouden zich ongetwij feld beijveren, hun indrukken aan.de conferentie mede deelen. Zoo hebben bijv. eenige leden van het beatur van den N. A. O. R. Duitschland en Engeland bezocht heeft de heer Battin, een Amerikaan, voor de World- Mliance of Churches, de oorlogvoerende lauden be reisd, en is nog dezer dagen de Zweedsche Soc Dem. Brantiag in Holland geweest, terwijl heeren uit Duitschland Engeland en Frankrijk, van het uitnoodi- gen van de oorlogvoerende landen zelf, die momenteel niets, nog van wede willen hooren, verwachtte men niet het minste succes. Acht de conferentie het geschik te oogenMk gekomen, dan zou zij met de oorlogvoeren de landen officieel in verbinding kunnen treden, haar voorloopige taak zal echter vermoedelijk slechts kunnen zijn, het verzamelen van inlichtingen. Ete conferentie kan uit haar midden zoo noodig ver trouwensmannen benoemen en voor andere landen, af vaardigen, indien dat gewenscht wordt geoordeeld met geheime opdracht en wier arbeid ook geheim blijft. Naar aanleiding van vraag of het niet te vreezen is, dat het feit, dat de afgevaardigden bekend rijn, nari.ee- thans, zonder een dergelijke conferentie tot dén vrede zou moeten worden bevorderd, bekend rijn. Men verwacht van een dagelijks conferentie van afgevaardigden van verschillende neutrale landen meer resultaat dan van vredespogingen van één land, om dat de bewoners van eik land, boe neutraal cok, toch veelal hun sympathieën hebben, en geen neutraal land, door alle oorlogvoerende lauden wordt vertrouwd, ter wijl het nadeel van die bestaande of vermeerde sym pathieën er dat gemotiveerde of ongemotiveerde gebrek aan vertrouwen door het bijeenroepen van afgevaardig den uit een. complex van landen weder wordt opgehe ven. Het ligt niet in hei minst In de bedoeling van den Nederland&chen Anti-Oorlograad.. een taak van zich af te schuiven, op de Regeeringen der neutrale landen die het voorzicht zelf zwaar of te zwaar acht, doch van een conferentie van onicieele vertegenwoor digers verzocht men uit den aard der zaak beter resul taat dan van den. arbeid van particulieren. Men verwacht, dat de publieke opinie allicht, indien er een conferentie samenkomst van bekwame mannen, wier geheele denken gericht zal zijn op het tot stand- komen van den vrede, invloed zal oefenen, ook in de oorlogvoerende landen, dat tal van ideeën ca raadge vingen zullen inkomen, en de lust zal ontstaan ook van de conferentie gebruik te maken. Reeds werd telegrafisch uit eenige landen de ver trouwelijke mededeeling ontvangen, dat vertrouwd mag worden, dat de Regeermg vau dat laud eet medewer king bereid is. De namen dier leden kunnen thans nog niet worden gepubliceerd. Voorts kwamen reeds in een zeer groot aantal telegrammen, waarin de beste wenscken worden uitgesproken voor een suceesvolten arbeid van dea N. A. O. R. bij het aandringen van een succesvoïlen arbeid op de conferentie. (Ongecorrigeerd TELEGRAFISCH WEERBERICHT, t 7 Augustus. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandscte Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den ftvond van 8 Augustus;. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 765.2 te Muncfaen. De laagste stand van den barometer 755.7te Kopen hagen. VERWACHTING. Zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke wind, tijdelijk opklarend, later wellicht regen of onweer, aanvankelijk iets warmer. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN. 6 Aug, Catbarina d. v. jan Smit en Neelije Schuijt. W ARMENHUIZEN, juli. Geboren Nicoiaas Johannes, z, van Franciskus Mosch en Grietje van Duin. Willem, z. van Willem de Vetten Guurtje'de Visser. Johannes Adrianus, z van Johannes Groot en .Anna Mar: van Lie. op. Divera Qttharina, d. van Jan Kiaver en Anna Johanna Tak. Ondertrouwd Petrus joitauuta Pronk en Ijda Molenaar. Overleden Duifje Kruk, 43 j„ echtgen. van Pieter Klant. BERGEN. Juli. - Geboren Catharina Anna, d. van Johannes Houtenbos en Maria Catharina Anna de Wit. jaco bus Cornells, z. van Jacob Min en Maria Christina Verdonk. Lieuwe, z. van Evert Jonker en Elisabeth Hamburg. Jacob, z, van Come lis Mooij en Neeltje Sijbrands. Dirk, z. van Comelis Zwakman en Grietje Schoen, jan, z. van Pieter Swaag en Grietje Dalenberg Johannes, z. van Johannes 1 iebie rn Anna Houtenbos. Casp&rus Petrus, z. van Petrus van Rooden en Maria Cornelia van der Linden. Maria Margaretha, d. van Comelis Roobeek en \x>r- nelia Spiering». Getrouwd: Hendrikus Antonius van der Meij de Bie, te Haarlem, en Trijntje Beeldrnan, alhier. Cornelia Pieter van der Nolle, te Zaandam, en ihna Zegerina van de Velde, alhier, onlangs te Hilversum. Overleden: Alida Lei jen, 75 j. Tarais. KOEDIJK. - Juli. Getrouwd: Jacob Mèijering en Aafje - Jacob Stam en Dieuwerije Beek. Geboren: Aafje, d. van Floris Groot en Aatje de Zeeuw» Petronclla,. d. van Pieter Slot en Aaltje Pel. Johannes, z. van Pieter Schouten en Jacona Dekker. Trijntje, d.. van Wietse Butler eu Maart je Grin. Harmen. z van Jan Kramer eu Anna Maria Boon. Overleden Hillegonda de Graaff, 4Y> Pieter Prins, 4 m. ZUIEvSCHARWOUDE. - Juli.. Ondertrouwd F. van der Stuijft en Vries. Getrouwd F. van der Stuijft en B. de V ries. Geboren Johannes, z. van W. de Wit en Kruijer. Jan, z. van P. Groot en G. Gravesteijo. Comelis, z. van C. Kostelijk en J. Korff. B. de A. OUDKARSPEL. Juli. Geboren Simon, z. van Gerbrand Bruin en Maartje Vlugt. - Overleden: lan Deutekom, echtgen. van Maar tje Hart, 79 j. --- Dirk Bruin, echtgen. van Maartje Bij voet, 40 j. NOORD-SCHARWOUDE Juli Geboren: Wilhelmina Cornelia Geertruida Ma ria, d. van A. F. W M. Dekkers en Catharina Maria Cornelia van den Wildenberg. Anna, d. van P. Goedhart en Geraxda Kamper. Reinder Jan z van

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2