De Wilde Olyf. feuilleton. Telegrammen van heden. Yan het zuidelijk oorlogsterrein. Yan het westelyk oorlogsterrein. vertelt dadelijk tot handtastelijkhedéfi ener vn ontstond in de kamer een worsteling, waarbij de dienstbode van den heer T, zoo dapper met een stok te hulp kwam, dat de aanrander weldra met een bebloed hoofd af» deinsde, van welke gelegenheid gebruik gemaakt werd om de politie te waarschuwen, die spoedig ter plaatse was en verdere gebeurtenissen voorkwam. De aanrander is zekere J., eveneens te Arnhem woonachtighij verkeerde eenigszins onder den invloed van sterken drank. EEN WRAAKNEMING. Gistermorgen merkte een veehouder te Capelle a d. IJsel, dat zijn erf bezaaid lag met een soort vegrif. Hij nam een zware zwavellucht waar. Voor eenige dagen kwam het zelfde voor, waardoor 30 kuikens stierven. Men vermoedt met een wraakneming te doen te heb ben, in verband met het feit, dat de boer verboden had kippen op zijn weiland te laten, wat vroeger werd toe gestaan. Een deel van het vergif is door den veld wachter in beslag genomen. STERKE AARDBEVING. Het Kon. Ned. Met. Instituut te De Biidt meldt: Hedenmiddag 7 Augustus omstreeks half vier 3.08 West-Europeeschen tijd) toekenden dè aeiamografen te De Bilt een hevige aardbeving op, waarvan de oor sprong waarschijnlijk op ongeveer 2000 K.M. in noord westelijke of zuidoostelijke richting gezocht moet wor den. In het noordwesten ligt op genoemden afstand o,a. IJsland, in het zuidoostelijk bijv. Griekenland en Turkije. NA EEN JAAR. De correspondent van het Hbld, te Alkmaar schrijft Op 22 Augustus 1914 schreven wij aan een onzer bekenden te Leuven een briefkaart, die door den ge adresseerde niet werd ontvangen. Hoe groot was ech ter zijne verbazing toen de briefkaart dezer dagen aan zijn tegenwoordig adres in Den Haag werd bezorgd. Na bijkans een jaar zwervend te zijn geweest is door de Duitsche post thans deze kaart nog aan het goede adres gezonden I SMOKKELAARS. Door de grenswacht te Ginmeken ia hedennacht een smokkelaar, zekere Valentfjn. zeer ernstig verwond. Mij wilde niet blijven staan ondanks herhaaldelijke som maties. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Hfl 1» naar het ziekenhuis te Oinneken overgebracht. BRAND. Hedenochtend omstreeks half acht ontstond brand aan boord van het ijzeren aakschip Pema liggende ia de rievier de Oude Maasonder de gemeente Dordrecht. De vrouw van dien schipper D. de Boer was bezig op het achterdek de kachel aan te maken. Door onbeken de oorzaak raakte plotseling de lading bes taan oe^ uit palmpittenmeel hetwelk met benzine was gezuiverd In brand. De vrouw bekwam ernstige brandwonden aan armen, beenen en gelaat. Op last van de politiedocter werd rij naar het ge meenteziekenhuis te Dordrecht overgebracht, rlei scup werd te Zwijndrécht aan wal, gebracht. De brand werd door een drijvende stoomspuit gebluscht Het blussingwerk duurde ongeveer een uur. De roei is ge- heel uitgebrand. De lading ifl geheel verloren. Me' schip was verzekerd. EEN VECHTPARTIJ. Op de Breedstraat te Leiden ontstond gisteravond een vechtpartij. Er hadden zich n.l. twee groepen ge vormd: de eene bestond uit Hagenaars en de andere uit Leidenaara. De 26-jarige L. Krol uit j-riden kreeg een steek in de lies en weru onmiddellijk naar het zie kenhuis vervoerd om terstond een operatie ie onoa- aaan De toestand is levensgevaarlijk. Aangehouden is een sergeant van de Grenadiers en Jager» uit Haag. TRAMONGELUK, Zondagnamiddag is de heer Snulbers van de ia be weging zijnde paardentram te Breda gevallen. Hi kreeg de tram over het lichaam eu werd naar het conessenhuis gebracht, alwaar hij overleden is GEZONDHEIDSTOESTAND TE BERGEN (N.-H. Betreffende den gezondheidstoestand te Bergen (N.-H.), zich om inlichtingen wendende tot den waar- nemenden inspecteur van de volksgezondaeid m Noord-Holland en Utrecht, dr. Oosterbaan, vernam het Handelsblad, dat in Mei en Juni enkele geïsoleerde ge vallen zich hebben voorgedaan. In het begin van Juli vermeerderde het aantal gevallen, die alle voorkwamen te Bergen-Binnen. Sedert 5 Juli heeft zich echter te Bergen-Binnen geen nieuw geval meer voorgedaan; wel werden nog drie geïsoleerde gevallen geconsta teerd op eenige kilometers afstand van Lergen-Binnen. Van den aanvang af zijn de patiënten in naar ter plaat se opgerichte barakken geïsoleerd, en i3 er krachtig in gegrepen om de ziekte te onderdrukken. Een groot aantal personen, van wie verondersteld, dat vaa bea besmetting kern uitgaan, werd bacteriologisch onderzocht en indien het onder zoek leidde tot positieve resultaten, werden ook deze lieden geïsoleerd. Feitelijk is er thans geen enkel ziek tegeval meer te Bergen; wel zijn in het dorp nog drie huizen, waarop nog wordt gelét, en wordt in de barak nog één genezen patiënt verpleegd, tot het bacteriolo gisch onderzoek geen gevaar meer aanwijst. De kans. dat zich nog een enkel geval zou voordoen, is nog niet uitgesloten. Dr. Oosterbaan ie echter van oordeel, dat de kans om dlphtheritis te krijgen in Bergen thans niet grooter is dan ergens in ons land (in de eerste week van Juli kwamen ziektegevallen -voor in 44 gemeenten van ons land). De gevallen te Bergen bleken alle van zeer lich ten aard en alle patiënten genazen in enkele dagen. Het geheele aantal gevallen te Bergen bedroek de laat ste drie maanden niet meer dan 35, Te Bergen aan Zee heeft zich geen enkel geval voor gedaan, ai in het uitzenden van de vacantie-kolonles bracht de riekte niet de minste stoornis; meer dan 120 vacantie-kinderen werden er gehuisvest, en ook ondier hen kwam geen enkel geval voor. Ook prof. Saltet, oud-directeur der volksgezondheid te Amsterdam, die dezen zomer te Bergeu-Binnen met zijn gezin vertoefde, verklaarde dat de toestand geen reden tot ongerustheid baart. UIT HEILOO. Up du kapitale boerderij van jhr. uu'. P. van Fo ree»v, otaanuu tea noorueu van „mjeucurgen oe- wuouu uoui ueu neer ivi. ivluiuei', is t omneagenaaiue nooi op zoo ernstige wyze gaan broeien, uat gevreesu werd voor het benoud der pnuits. AanvankehjK hoopte uien dat „spitten" voldoende zou zgn, maar Zaterdag namiddag bieek 't noodzakelijk, dat de 't ergst broei ende gedeelten naar buiten gewerkt werden. Met man en maait van aiie kanten kwam hulp opdagen werd het hooi voor zooveel aoodig uit den eersten berg (ia de 104 voet lange schuur waren ongeveer 256 wagenvrachten geborgen) verwijderd en buiten m twee idaiupen opgezet. Ais paarden werkten de menschen en men kan zich voorstellen, dat de arbeid bij het Licht van acety ieen- lantaarn» m de heete, verstikkende at mosfeer zwaai' en Lastig viel en dat er door de droge kelen heel wat kannen melk zgn gegaan. Waar men het grachtwater in de nabijheid had en een brandspuit hier dus (hetgeen onder de tegenwoordige omstandig heden op slechts weinig plaatsen in deze gemeente hei geval is) dienst zou kunnen doen, werd hulp uii Alk maar gevraagd, hetgeen ten gevolge had, de motor- spuit tegen zevenen verscheen. De motor sloeg ommid- ddljjk aan, doch voarioopig behoefde er nog geen water gegeven te worden. Eerst na het midder nachtelijk uur werd het gewenacht geoordeeld het rieten dag en een stapel takkenbossen ca to spui ten. De buiten opgetaste hooiklamp (ongeveer 25 wagens vol) vatte tegen zes uur 's ochtends echter plotseling vlam. En heel den dag, nu eens wat erger, dan weer wat minder, stegen er dikke rookzuilen op, welke tuascken het zware geboomte hangen bleven en den wandelaars, die door militaire wadi ten (geheel „Nijeoburg" was afgezet) op een afstand weiden ge houden, verkondigden, dat er nog iets gaande was. Iu den namiddag werd hét brandende hooi zooveel moge lijk nat en uit eikaar gespoten, en rukte de motorspuit in, maar vanochtend vlamde het hooi alweer iustig op, doch wijl het vuur nu dicht bij den grond was, was hieraan geen gevaar verbonden. Naar wij vernamen was de heer Mulder verzekerd bij de maatschappij „Oudkarspel". De motorepuit heeft zich gisteren voortreffelijk ge houden. Zij gaf telkens wanneer dit vereischt werd da delijk water, de beide stralen waren krachtig en echo- ten hoog de lucht in. Wellicht geeft het gisteren ge presteerde Heiloo's Raad aanleiding om eens een ern stig en spoedig onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid om de veiligheid in de dichtbewoonde deelen der gemeente te doen verhoogen door het ma ken van brandputten. En waar dank rij de welwil lendheid van Alkmaaris gemeentehoofd en de Alkmaar- sche brandweer het nut van een motorepuit in lan delijke gemeenten zoo duidelijk is gebleken, zou het ze ker hoogst aanbevelingswaardig rijn, indien verschil lende gemeentebesturen rondom Alkmaar eens de geza menlijke aanschaf ink van een motorspuk, welke dan «n de stad gestationneerd en door vast personeel bediend zou kunnen worden, in overweging gingen nemen. Gezamenlijk gedragen zijn de kosten van aanschaffing en bediening niet groot en welk een groot profijt zou er bij een ernstigen brand van getrokken kunnen worden, indien een motorspuit met twee krachtige stra len aan het blusschingswerk zou kunnen deelnemen! kon worden Roman naar het Eagelach. 52) „Je moogt het verlaging noemen, als je dri verkicst Ik noem het niet zoo. Als jij er maar vrij door wordt, kun je mijn handelwijze noemen zooals je wilt. -k ge loof wel", stemde zij toe, „dat jij van een hoog moree en modern standpunt gelijk hebt, maar mij niet aan. je weet en je moet dat door de ving zien - ik ben geen kind van jouw be^havmgjk ben geen kind van welke beschaving ook. Op ^jnbtat ge nomen ben ik als een wild schepsel, dat het goedl vindt getemd te worden, omdat het mets anders weet te doen maar dat in haar hart wild blijft. Ik meende dat ik jouw systeem van orde en wet zou kunnen aannemen als iemand mij daartoe overhaalde Maar nu dat ik er altijd buiten zal staan. Het woord dat j zoo jist ten opzichte van mij hebt gebruikt toont mij dat. Als je zegt, dat ik mij ga verlagen dan j® dat ge sproken van jouw beschaafd standpunt Ik heb daar van hoegenaamd geen begrip. Omdat ik j j' wensch ik je te redden. Het komt by m met op de middelen aan, als ik mijn doel maar J*™kk kwaad, dat ik je berokkend heb, goed te maktm, zou ik vrijwillig mijn lichaam hébben gegeven on ten verbranden, dus waarom zou ik dan me neen", riep zij, toen hij haar scheen te wiUen naderen „blijf weg Kom niet te dicht bij me. Ik kan alleen zoo tot je spreken op-een afstand. Ik zal nooit weer zeggen maar alleen moet ik zegg - uitleggen ik wou zoo gaarne, dat je begreep Zij verviel in herhaling, want terwijl For g deinsde, ging er een krampachtige trekking over i J gelaat, terwijl hij zijn hoofd liet hangen en zijn tp pen opeen kiemde op een wijze, die hem opeens ver wonderlijk jongensachtig deed schijnen, en de moed dingen je UIT BROEK OP LANGENDIJK In de week van 2 tot 7 Augustus werd aan de vei ling aangevoerd: 101600 bloemkool, 223900 roode kooI, 46800 gele kool, 18400 witte kool, 40285 boa wortelen, 5839 zak aardappelen, 6866 K.G. slaboonen en 188 baal zilvemep. UIT OUDKARSPSL Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding voor den polder Geestraer-Ambacht (Oosterdijk ca Moien&eer- sea) van het maken van keaingeü voor de lekgaten in den Qo&terdijk en liet ophoogea van een gedeeite van dien dijk, zijn de navolgende inncnrijvingaoujetten in gekomen. C. van Veen te Zuid-Scharwoude j 485) K. schuit Pz. te Noord-Schotwonde J 478.95; A Kui per te Schooritiam j 556; D. de Jong te Broek op I angendijk 530. Zijnde het werk aan den iaagaten inschrijver gegund. UIT HOORN. Zaterdag werd alhier de laatste oesr 4 vergadering en van veeaouders-woiproducentea gehouden, meat het doei te komen tot een protest tegen de door de Reget- nng vastgestelde vorderingspnjzön voor de woL Het resultaat der oesprekingen was, dat 18 der aan wezigen zich vóór iiet instellen, van een actie verklaar den. Hierdoor is hes getal prctesteenenden gestegen tot 106. Hedennacht om 12 uur zijn uit Hoorn 2 militairen van het strsfbataljon ontvlucht, na zich door inbraak van burgerkieediag en, rijwielen te hebben voorzien. Men is hen nog niet op het spoor. GRAPJES UIT DE MAASBODE. Eeeu nieuw soort vogels. Wij vonden in een Geldersch blad het volgende Vraagbord over Hoenderteelt. Vraag; Broeden aiie vogel», die tot de hoenders be- üooreii, ongeveer even tang Antwoord: Wei neen! L>e kippen zitten ongeveer 21 dagen, de pauwen 2832, de parethoenders 2627 dagen, de zwanen 40—42 dagen, de duiven 1819 da gen, de kanaries 1314 dagen. De konijnen dragen 36 tot 31 dagen, bij uitzondering laager. Het loopt dus nogal uiteen! Wij zeggen maai, zoo n pluimvee-onderwijzer weet meer dan een gewoon leekemen&eh. De konijnen die tot de hoenders behooorea, wij hébben 't vroeger nooit ge weten 1 Raadsel Waarom noemt men het ding, dat een kip legt een ei? Omdat aren nog met weet wat 't worden kan, een hij ut een zij. Goed spekjaar. Het regent bij strooram. In de coupé zegt een reizi ger, terwijl er over het hondenweer wordt gesproken ,,'t zal een goed spekjaar worden". „Hoe zoo?" vraagt een ander, „wat heeft spek au uit te ataan met regeu". „Wei", antwoordt de eerste, „het» jij dam nooit ge hoord van „doorregen spek De Balikluiver. Hoe het Nederiandsch een rijkdom van gedachten sn één woordje kan samenvallen, toont ons vaderLanduch ba-lik-lui-ver. Als pruimer likt h ij Immers viezigheid, bah. Als nietsdoener is hij lui, en hoe dikwijls is hij niet „ver" over zijn theewater, Avicultura. Welke is de meest politieke vogel? De struisvogel, omdat men altijd spreekt van struis vogelpolitiek. Maar half tevreden. Een koetsier bracht met zijn rijtuig en paard in een stortregen een heer naar diens huis en ontving behalve vracht en fooi een glaasje chartreuse tegen de kou. „Godi zegtne de brave monniken, die zulk een edel vocht stoken", riep hij uit, „maar de tnan die dit kleine glaasje geblazen neeft, was zeer kortademig." DER STAATSLOTERIJ. No, 9082 f 1500, No. 8891 f 1000, Nos. 11, 17901 f 400, No. 18978 f 200, Nos. 1632, 9917, 12990, 18385, 20130 f 100. KORTE BERICHTEN. Anna de Savorüin Lohmaa, redactrice van de „Hollandache Lelie", zai zich in het huwelijk begeven met den heer H. T. Spoor, uit Apeldoorn. Te Gulpen is in den ouderdom van 65 jaar over leden de heer Iwan, graaf de Marchacd et d' Ansem- bourg, oud-lid der Tweede Kamer en lid der Provin ciale Staten van Limburg. STADNKEtm JUBIL4 PASTOOR HE IJS. In aansluiting met ons vorig bericht meldt trien ons Precies ten haif elf begon onder de plechtige ionen van bet Veai Creator van Hubert Knijpen; <ie~ Solemneele H. Mis van Dankzegging opgedragen door Eerw. jubilaris, daarbij geassisteerd door de Hoog- Eerw. Pater Ant. ter Maat. Provinciaal der Dominica nen in Nederland, als Presbyter Assistens, de Wel- Eerw. Pater Daim. van der Geest ai» Diaken, tie Wel.- Eerw. Pater ALb. Kolenberg als Subdiaken eo da Wel - Eerw. Pater Aug. Ori Ceremcwiiarias, alle drie Kape laans der Parochie. Door het zangkoor werd, onder de bekwame leiding van den heer joh. Kufjper, directeur, en dea heer S. Yprna, organist der vierstemmige Mii feestelijke plechtigheid werd door de buitengewoon talrijke menigte die het kerkgebouw vulde, mei geest drift een treffend danklied1 gezongen. Talrijke achooue bloemstukken werden den jubilaris vereerd en van de receptie is zeer d!ruk gebruik gemaakt. Moge pastoor Heij8 nog lang voor rijn parochie gespaard, blijven. GESLAAGD. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen Franseh L. O. slaagde heden de heer T. j. Knavers, alhier AANBESTEDING H. II. S. M. Men meldt ons uit Amsterdam, dat heden door de H. Ij. S. M. werd aanbesteed het vergiooten van een goederenloods, het maken van magazijnen en lampis- terie, in de voormalige rqturg-remise en het inrichten van het bestaande magazijn op het eerste perron tot conducteurakamer met bijkomende werken, op het sta tions-emplacement alhier. Ingekomen waren 29 biljetten. Laagste inschrijfster de firma P. Laageadijk te Beverwijk voor 18765. PRIJS BEHAALD. Bij de Zaterdag j.l. te Deemster gehouden Internatte» nale Haitoicap-Draverij, waaraan door 14 dravers werd deelgenomen, behaalde „Alexandra", eigenaar de heer Hoek, alhier, den eereten prjja 150). Berij der was de beer M. Skicrius De heer W. H. M. Pels, alhier, won bij de zd'rwed- strijden op de Alkmaardermeer den tweeden prijs in de afdeeling Ronde ea Piaihodemjaditen (tjotters) mei zijzwaarden en zonder vaste 'rod of vast dek, boven 5 tot en metó W. M., met rijn boot „Dolfijn If", in 4.2.38. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 30 juli tot ea aid: 6 Augustus werden aan bo vengenoemde inrichting genomen: 172 baden door heereu, 27 door dames, 94 door on vermogenden, to taal 293 baden. Hoogste temperatuur van het water 70 graden, laagste temperatuur 65 graden. VERBETERING. In een advertentie over den kaaswinkel in de Boter- straat heeft abusievelijk gestaan W. de Waal. Dit had moeten rijn N. de Waai. BADHUIS WITTE KRUIS, week van 2 tot 7 Augustus zijn het Witte Kruis genomen 107 In de huis van 118 regeabadefi le te samen 496 baden. irs het Bad- kntj&baden klas, 271 regenbaden 2e kl is. HOOFDPRIJZEN No 13189 J 20.000, Een gememteiid heeft ter gelegenheid van rijn gouden jubileum ai» industrieel aan de Doopsgezinde gemeente ie Wormerveei de aom van 2500 geschon ken. lijke teederheid bij haar opwekte, die altijd zulk een groote rol in haar verlangen naar hem had gespeeld. En die teederheid staalde haar zenuwen, maakte haar sterk, deed haar oogen droog bljjvea, toen zij zag, dat hij naar een stoel waggelde, daarop neerviel, zijn ar men op de tafel naast hem uitstrekte, en zijn hoofd daarop neerlegde, terwijl zijn lichaam hevig schokte. Zij schaamde zich niet voor hem. Zn begreep volko men, dat de spanning van jaren zich liet gelden bij al de aandoeningen van het oogenblik, die doof de reac tie na zijn korten aanval van. woede en zijn bittere woorden met wroeging waren vermengd en dat door dit alles zijn eerlijke, mannelijke natuur, die er nooit aanspraak op had gemaakt sterker te zijn dan rij was, zich aan een oogenblikkelijke zwakheid overgaf. Zij was overtuigd, dat hij daaraan nooit in het bijzijn van iemand anders dan van haar zou hebben toegegeven en een gevoel van blijdschap doortintelde haar bij dit be wijs van hun geestelijke intimiteit. Zij vond het niet zoo moeilijk haar zelfbeheereching te bewaren als wel' om niet door de kamer te loopen en haar hand op zijn schouder te leggen ten teeken van hun eenheid van hart; maar dan, dat voelde zij, zou de verboden lijn overschreden worden. Zij kon slechts wachten het was niet lang totdat hij weer kalm was. Toen ver mande hij zich, stond met moeite op en vermeed het haar aan te zien. In zijn houding en manier van doen was zoo iets jongensachtig», iets zoo natuurlijks, dat zij nu meer dan ooit neiging voelde, haar tranen te laten vloeien. Maar zij wist dat het een van die minuten was, waarin een vrouw sterk moet zijn voor haar zelf en voor den man, zelfs al mocht zij later ook inzinken. De noodzakelijkheid voorgoed tot een schikking met hem te komen, spoorde haar aan haar krachten te sparen, want zijn oogenblikkelijke zenuwachtige zwakheid bood haar een gelegenheid, die zij niet ongebruikt mocht laten. „Ik wensch dus dat je begrijpt", ging zij rustig voort, alsof er geen stoornis was geweest, „dat, nu ik mijn doel bereikt en het mijne gedaan heb om je vrij gesproken te krijgen., het mij tot op zekere hoogte on verschillig laat wat je van mij denkt precies zoo Zaterdag hefoeu oageve&. papierfabriek der firma Schol! 60 werklieden van de lien, te Sappenneer, den ZM hadden eeu. looasverhougiiig van tal dienst opgezegd. 2 tot 3 per week gewaagd, waaraan niet den voldaan. wor onverschillig, &i» toen ik je, nu bijna negen jaren ge leden, in mijn atelier verborg. Je moet het op rekening stelden van mijn wilde afkomst als ik mij niet na*r de voorschriften der beschaving gedraag, slechts handelen zooals de innerlijke neiging mij voorschrijft juist zooals mijn moeder deed mijn vader. Ala dat verlagend is zijn hooi geheel Ik lom dat en Nu hief hij eindelijk toe. H(; hield rijn handen als om hoofd op en trad op haar op rijn rug ineengeklemd, aar te tóonen, dat zij niet» van hem had te vreezen. Zijn oogen waren rood en er was nog een pijnliike trek om zijn toegeknepen lippen. „Je* moet mij dat woord laten terugnemen", mom pelde hij onzeker. „Ik wist niet wat ik zei. Het is zoo plotseling over mij gekomen, dat het mij geheel uit het evenwicht bracht. Ik heb niet voor vanavond beseft wat alles beteekent. Het scheen mij, dat ik liet niet kon dragen." „Maar dat kun je wei." „Ja, ik kan 'f, antwoordde hij norech „Men kan alles dragen. Dat ik een oogenblik mijzelf vergat, was, omdat ik "zag, dat je ter wille van mij moet lijden „Zou je niet voor mij willen lijden?" „Dat zou ik niet kunnen. Lijden voor jou zou voor ITALIAANSCH LEGERBERÏCHT. ROME, 9 Aug. (Officieel). De Italianen bd>- h ebben de Oostenrijkers in de Tooale-zone verrast ea verjaagd. Deze hadden zich ten zuidoosten van den berg van Ercavallo verschanst Wij ver overden veel oorlogsmateriaal in de ontruimde loopgraven. Dp Italianen hébben óa Oostenrijkers uit hun verschansingen ten noordoosten van Erca vallo verdreven door middel van het vuur van het berggeachut, dat 10.000 voet tesog werd opgehe- achen. De, Italianen rijn mat succes» opgerukt ia de Sestaivalld in C&dora en teshhea de aanvalUa afgeslagen, woike de vfjsad tegen da Italiaanse!» verschansingen op het Xar&tplateau hadden on dernomen. FRANSCH LEGERBERÏCHT. PARIJS, 9 Aug. (Officieel)Communiqué van 11 uur. In Woeuvre en aan het Westelijk dat ook mij zoo iets heerlijks z „Dat het geen lijden zou zijn. Dat is het jui&t, dat is juist wat ik ook gevoel. Wat ik doe valt mij niet moei lijk, omdat ik weet ik weet weet dat ik je help je eer zoo niet je leven te redden. Ik geloof niet, dat het met geld te bereiken zou zijn geweest. Mr. Conquest herinnerde mij er aan, dat de beste rechtsgeleerde dien sten kunnen gekocht worden, maar ik heb geen oogen blik gemeend," dat men zich zulk een ijver als de zijne voor minder dan wat ik hem bood zou kunnen verze keren. En hij heeft alles zoo prachtig gedaan! Hij heeft zich met hart en ziel aan de zaak gewijd. Hij heeft ieder spoor gevolgd met een speurzin, met een zekerheid, waartoe jouw mannen, jouw Kilcup en Warren nooit in staat zouden zijn geweest. Dat heb ik gezienik ben er zeker van. Hij heeft een verwonderlijk helderen geest en op rijn manier het vriendelijkste hart ter wereld, 'k Houd heel, heel veel vau hem en ik ben hem innig dankbaar Behalve jou vrij te zien, geloof ik niet, dat ik in het leven iets zoo vurig wensch al» hem gelukkig te maken. Dat kan ook wel niet zeer be schaafd wezen maar zoo voel ik het. En dus moe ten wij bedenken", ging rij ijverig betoogend voort, „dat wij loyaal jegens hem moeten rijn, jij en ik, dit de eerste van al onze plichten is. Vindt jij niet?" Hij wendde rijn oogen van haar af vóórdat hij ant woordde. Zijn. verstandsvermogen was gebroken. Tee kenen yan strijd waren bij hem zichtbaar en toch be antwoordde het romantische element in rijn natuur aan dat in de hare. „Ik zal het beproeven", mompelde hij voor zich neerziend. „Je zult meer dan beproeven -— je zult slagen Slechts zeer kleine zielen zouden hem kunnen misgun nen wat hij heeft verdiend door zoo hard te werken en zich zoo geheel te geven. Dat jij en ik weten dat wij elkaar liefhebben, zai het voor cos gemakkelijker ma ken trouw jegens hem te rijn" „Conquest moet ook weten, dat wij eikaar liöheo ben", verklaarde hij met eenige bitterheid. „Misschien weet hij dat welmaar ieder heeft zoo zijn eigen kijk op het leven eo ik geloof niet dat het veel gewicht bij hem in de schaal zou leggen. Ik weet eigenlijk niet of ik hem in da: opzicht wel ken, maar wel weet ik dat jij en ik, die hem zoovee! verschuldigd zijn, hem dat kunnen terug betalen door hem te geven wat hij vraagt. Wil je mij dat beloven?" Hij bleef voor zich kijken alsof het hem moeite kostte zijn woord te geven, doch toen hij zijn oogen weer opsloeg, wierp hij zijn hoofd op zijn oude, vast beraden manier achterover. „Ik beloof je alles te doen wat je mij in ons verder leven vraagt. Ik ben het niet met je eens. dat Con quest dit moest vragen of dat hij eenig recht had bet je hem te laten aanbieden. Maar daar je het wenscht te geven en ik je door niets anders mijn liefde kan toonen en nooit weer zal kunnen zeggen, dat ik je aanbid dat ik je aanbid - beloof ik te gehoorza men." Wordt vervolgd i rran.a.Hieni «n IflXTftTa Uit LHH 1 ■■■■i lds Bay

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2