f tan 21 tot en met 23 Hupste ax; Paardenmarkt Postverkeer met België. Stremmlng verkeer. Uitkeering vergoedingen LANDWEER en MILITIE. FEUILLETON» No. 190. Honderd en Miende Jaargang, 1915. Zaterdag 14 Augustus. IFoote t© AlYIOiAAR, De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis dat in het postverkeer tusschen Nederland en de Belgische gemeenten Brussel, Luik, Verviers, Antwerpen, Hasselt en Welckenraedt, -wat de drie eerstgenoemde betreft met inbegrip van voorstedra ra aanliggende plaatsen in het vervolg stents briefkaarten zullen worden toegelaten. Handelsbe richten kunnen per brief worden overgebracht, mits zij niet meer dan twee bladzijden van gewoon formaat be slaan ra duidelijk leesbaar zijn geschreven. Hetzelfde geldt voor briefwisseling tusschen ge noemde Belgische plaatsen en in Nederland geïnter- lieerde militairen en burgers, die ook postwissels kim- nra verzenden en ontvangen. Het brievenvervoer san Belgische soldaten ge schiedt kosteloos. -it Brieven, die aan vorenstaande vöörschrftra niet vol doen, worden niet verzonden; zij worden aan de afne mers geretourneerd. Alkmaar, dra 12dra Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd G. RIPPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat de Ker mis dit jaar zal gehouden worden dat de regeling van standplaatsen en van betgeen verder met de kermis tn verband staat, opgedragen blijft aan de gemeente-politie dat de loting van de niet verpachte standplaatsen zal plaats hebben aan het politie-bureau op Woens dag 18 Augustus a.s,, des voormiddags te 10 uurj dat de •traatmmsiefc beperkt wordt, en behalvê de verleende voortdurende, niet meer dan vijf ver» gunningen voor draaiorgels zullen worden uitgereikt dat op Maandag 80 AngnsSra® BA., des 's mor gens een aanvang moet worden gemaakt met bet afbreken en het opruimen der kramen, tenten eft uitstallingen, welke uiterlijk op Wooaudag i Sop» tomber d.a.v. moeten zijn opgeruimd. Alkmaar, 10 Augustus 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Oemengd Nieuws. DE DEVENTER ZIEKENFONDSKWESTIE. Het bestuur van het „Ziekenfonds voor dra Arbei denden Stand" te Deventer heeft met ingang van 1 Oc tober a.s. benoemd tot huisarts aan genoemde instel ling dr. J. W. C. Kern, oud-officier van gezondheid van het leger in Ned. Oost-Indië, thans chef van den geneeskundigen dienst aan de artillerie-inrichtingen aan de Hembrug, ter vervanging van dra lieer H. C. Gooszen, arts te Deventer, aan wien op zijn gedaan verzoek op genoemden datum eervol ontslag is ver leend. Hoewel de termijn voor de sollicitaties nog niet is verstreken, zal weldra uit de lijst van sollicitanten voor de op 1 Januari 1916 open te vallen plaatsen van drie huisartsen en twee speciale artsen era keuze kunnen worden gedaan. HALF LICHT. Men schrijft ons uit Amsterdam: Reeds geruimen tijd zijn wij allen op half licht ge steld, ten minste, wanneer wij ons avondwandelingetje ondanks de crisis blijven doen. De laniaams branden om en om, ra in sommige winkelstraten heeft men zelfs de electrische straatverlichting tijdelijk op non activiteit gesteld en behelpt men zich met dc oude gas verlichting, doch halve kracht. Ongetwijfeld spaart de stad! er heel wat geld mee uit ra era oude Nurks, die met half licht dweept, rekende ons voor, dat, als de stad het altijd met de halve verlichting zou hebben ge daan, zij op het oograblik meer dan honderd milliora gulden rijker zou zijn. Men kan het wel merken. Vooral de grachten lfjkra donker. Iemand' met era levendige fantasie, die geniet van de schaduwen der nauwelijks verlichte boomen, kan zich zelfs voorstellen, dat hij langs era landelijken weg loopt. Merkwaardig mag het heeten, dat ondanks het half licht, de onveiligheid op straat niet is toegenomen Maar nu de avonden zich snel vervroegen, kan dit spoedig anders worden. FIET HARDEN. Over harden wordt verschillend gesproken. Voor enkele jaren was het beslist In dra smaak, maar op het oograblik dweept men er niet meer zoo mee, al wil men natuurlijk ook van de ouderwetsche Inbakering niets meer wéten. Era vereeniging van Amerikaansche artsen heeft de- resultatra van het harden van kinderen nagegaan, en men kwam tot de volgende resultaten a. Geharde kinderen (of eigenlijk dan kinderen, die gehard werden) waren meer vatbaar voor verkoud- hêicf dan nletgeharde. Geharde zuigelingen waren on- veer driemaal zoo vatbaar voor verkoudheid dan de niet-geharde baby's. In sommige gevallen verkreeg men echter met era matige harding dit is toch het juiste woord ta melijk goede resultaten. b. Het barden had op het zenuwgestel niet veel in vloed. Met viel op, dat streng-geharde kinderen in dra regel zeer nerveus waren. Een matige harding scheen echter op hei zenuwgestel een uitstekenden invloed te hebben. Verstandig-geharde kinderen waren in Eet alge- Burgemeester en Wethouders wan Alk" maar brengen ter algemeen® kennis, dat de KUIPERSBRUG over het LUTTIK=QU- DORP bij de APPEL3TEEG op 10, 17 en 18 AUGUSTUS a^Sc voor het rïjtuig= en scheepvaartverkeer en voor voetgangers zal zijn GESLOTEN. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 0. RIFPING, Voorz. DONATH, Secr. Alkmaar, 13 Augustus 1916. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter bennis van belanghebbendendat de nlt- beerlng der vergoedingenloopende over het tijdvak van O tot en met 13 Ingastns, zal plaats hebben ten Stadhnïzr op Maan dag ÏO Angnstn» ASk, voor «©over de L45I)= WEKE aangaat van 10—11 uur en voorzet*» veel de MII-IT1K betreft van 11—IS unr. Alkmaar, 12 Aug. 1915. De Burgemeester voornoemd, CL RIPPING. Vervolg van het andere blad. De ontmoeting waa ongedwongen, voornamelijk door de onbevangenheid van Ford. Toen hij door de kamer stapte en eerst Miriam, vervolgens Conquest de hand drukte, was er een onderdrukte opgewondenheid in zijn blik en manieren, die alle kleine overwegingen te niet deed. „Neen, ik zal niet gaan zitten", verklaarde hij haas tig en ietwat gejaagd, „ik kwam maar even binnen. Er staat buitra era rijtuig op mij te wachten. Eigenlijk kwam ik binnen om afscheid te nemen." „Afscheid te nemen?" vroeg Miriam. „Niet voor lang, hoop ik. Ik ga nu heen om mij aan te geven." „Maar waarom vanavond?" vroeg Conquest. „Waarom zoo'n haast?" „Omdat ik hen voor wil wezen. Zij hebben mij in het oog. Ik vermoedde dat gisteren al en vandaag weet ik het zeker. Ik wensch te toonra, dat ik niet bang voor hen ben en dus ga ik hun gastvrijheid voor van nacht vragen. Ik heb mijn valies in het rijtuig ra alles behoorlijk in orde. Ik kon echter" niet gaan zonder nog een laatste woord met je te wisselen, oude vriend, ra ik was van plan u dan op te zoeken, miss Strange". Maar nu ik u hier vind „Behoef je dat niet te doen", vulde zij opgewekt aan. „Ik ben blij, dat ik je tijd kan besparen. Ik ver trouw, 'dat we je niet lang zullen behoeven te missen en daar ik weet dat je verlangt te gaan, kan ik je slechts het beste toewenschen ra mij in je vertrek ver heugen." Zij stak haar hand uit, vrijmoedig en flink als iemand, die niet bevreesd is. „En nu", voegde zij er zich tot Conquest keerend, bij, „verzoek ik je mij naar mijn auto te brengen. Ik za! je met Ford alleen laten, over de reeds vermelde vernietiging van het besluit' van B. en W. dezer gemeente: Bij Kon. besluit van 27 Juli j.l. isvemietigd, wegens strijd met het algemeen belang, het besluit van B. en W. der gemeente Heiloo van 31 December 1914, tot toekenning van eervol ontslag aan den ambtenaar ter secretarie K. Blankestijn met 1 Januari 1915. Het Kon. besluit overweegt dat bij Kon. besluit van 15 April 1914 (Staatsblad1 No. 175) het besluit van den Raad der gemeente Heiloo, d.d. 24 December 1913, waarbij het salaris van den ambtenaar ter secretarie was ingetrokken, wegens strijd met het algemeen be lang werd vernietigd dat aan dien ambtenaar bij besluit van B. en W. van Heiloo dd. 31 December 1914 ongevraagd en zonder vermelding van reden eervol ontslag is verleend met ingang van 1 Januari 1915; dlat blijkens eene schriftelijke verklaring van dra 3urgemeester dier gemeente d.d. 16 Januari 1915 ge noemde ambtenaar ruim acht jaren in die betrekking tot groote tevredenheid is werkzaam geweest en in alle opzichten zijn plicht heeft vervuld1; dat derhalve voor het verlerara van gemeld onge vraagd ontslag geen gegronde reden bestond en het gemeentebestuur van Heiloo blijkbaar beoogde door dat ontslag de strekking van het voormeld Kon. be sluit d.d. 15 April 1914 (Staatsblad No. 175) te niet te doen dat het verlerara van ongevraagd' ontslag aan een ambtenaar zonder gegronde reden in strijd is te ach ten met het algemeen belang. KORTE BERICHTEN. Nabij de halte Lunetten bij Utrecht Is de ploeg baas J H. Kruyman door een sneltrein aangereden en gedood. De 62-jarige wegwachtei* T. de Waard is te Haarlem door een trein overreden en gedood, terwijl hij uitweek voor era anderen trein. Een 37-jarige postbeambte te Utrecht is op hee- terdaad betrapt op diefstal uit een postpakket van een geïntameerdr. bestemd voor een militair in het Belgi sche leger. Te Groningen heeft era geweldige waterhoos ge woed, waardoor voornamelijk in het oostelijk deel van de stad groote schade is aangericht. De Meeuwerder- weg stond geheel, andere straten en singels deels on der water. Op era verjaarpartijtje in de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam heeft de 20-jarige winkelbediende Jo Smit drie schoten op zijn vroegere verloofde, mej. Cath. Vosmeer, gelost, die niet troffen, waarna hij zich zelf heeft doodgeschoten. verhuurde aan Belgische kinderenMen moest eens weten hoe Hef en hartelijk, hoe aanhankelijk en dankbaar zij zijn I Era edtr zou dan zoo'n kind in huis willen hebben I meen het gezondst, hoewel er nauwelijks verschil bleek te bestaan tusschen niet-geharde kinderen. Streng- geharde kinderen haddra dikwijls aanleg voor tal van ziekten. De eind-conclusie ia, dat era matige harding, waar bij men z'n verstand te werk laat gaan, ra het met z.g. Erincipe op een accoordje gooit, niet slecht is. Strra arding is echter onder geen omstandigheden aan bevelen. DE INVLOED VAN VRUCHTEN. Vruchten zijn gezond, vooral ons Nederlandsch ooft. Appelen, vooral zure, zijn goed voor de maag, maar hébben ook uitstekenden invloed op de hersenen en op het zenuwstelsel; talrijke natuurgeneesheeren bevelen zenuwachtige menschen het eten van veel appelen aan, ra men zegt, dat er uitstekende resultaten mee worden bereikt. Napoleon at era appel, wanneer hij era moei lijke kwestie had op te lossen. Beethoven zou era ap pel gegeten hébben, wanneer hij niet in slaap kon val len. Ook pruimen kajmeeren zenuwachtigen. Bovendien heeten zij de spieren te versterken. Een zeer gezonde vrucht is voorts de zoete amandel. Ook de noot is buitengewoon goed. Het Fransche tijdschrift, waaruit wij deze gegevens ontleenen die wij voorts voor rekening van haar redactie laten concludeert, dat vooral de werkers met den geest ooft moeten gaan eten. Zij, die zwarra handenarbeid ver richten, hebben peulvruchten noodig en spek, maar voor de werkers met het verstand, die geen handenar beid verrichten, verdienen amandelen, noten, bananen meloenen, appelen, peren, pruimen, kersen ra bessen aanbeveling. UIT HEILOO. Dezer dagen zou een jeugdig paartje alhier plaats nemen in het huwelijksbootje. Toen het oograblik der echtvereeniging waa aangebroken, ontbraken even wel de verloofden, die tot nu toe nog steeds op zich laten wachten. Gelukkig is de bruidegom slechts 18, de bruid 21 jaar. De heer E. Smit te Enkhuizen, in de Donderdag ge houden raadsvergadering tot onderwijz,er aan de 2de gemeenteschool benoemd, heeft zijn benoeming aange nomen. Aan de Staais-Coitfant ontleenen we het volgende daar Ik weet, dat gij samen nog het een ra ander hebt te regelen." Ford protesteerde, maar zij raapte haar handschoe nen ra bont bijeen ra beide mannen begeleidden haar naar de straat Het was era najaarsavond, druilerig ra dbnker. Over de geheele Fifth Avenue weerkaatste het vocht op 't plaveisel het licht der electrische lampen als besla gen spiegels. Er waren weinig voetgangers, maar era auto snorde af en toe woest uit de duisternis te voor schijn en verdWeen weer daarin. Daar er geen andere menschen te zien waren, trokken twee mannen, die in den regen stonden, de aandacht van (te drie, die samen Conquest's stoep afkwamen. „Daar zijn ze", zei Ford eensklaps. „Drommels, ze zijn mij voor geweest" Onwillekeurig greep Miriam zijn arm, toen era van de twee vreemdelingen, verontschuldigend, nader trad, „U is mijnheer John Norrie Ford, nietwaar?" „Die ben ik." „Het spijt mij zeer, mijnheer, maar ik heb bevel ge kregen u .in hechtenis te nemen." „Heel goed", zei Ford opgeruimd. „Ik was juist op weg naar U zal mijn valies in het rijtuig vinden. Wij gaan rijden, als het u hetzelfde is." „Ja, mijnheer. Zeker, mijnheer." De man trad beleefd era paar stappen achteruit, terwijl Ford zich tot zijn vrienden wendde. Hij zag er opgewekt uit. En Miriam's gelaat straalde bij de ge dachte aan zijn op handen zijndra triomf. Alleen Con qquest zag betrokken ra bleek; hij huiverde in den re gen en toonde zorg en vrees. „Ik geloof niet, dat er nog iets bijzonders te zeggen valt", merkte Ford op met de onhandigheid van era eenvoudige natuur in een oogenblik van zenuwachtige spanning. „Ik weet mijn dankbaarheid niet goed te toonen. Miss Strange weet dat al. Maar die is hier een ledigen band terug. bied hem, dat de geheele binnenband verdwenen was Het is gebleken, dat het stukvarra van era zinker te Leidra, waarbij 4000 Ma gas verloren ging te wijtra is aan dra brugwachter, die aan beide kanten van de brug het seinlicht op veiling had geplaatst. Te Leidra zijn Vrijdagmiddag 6 paarden, die voor era kanon, waren gespannen, op hol geslagen, waarbij 2 artilleristen verwondingen opliepen en ook het stuk geschut nogal werd beschadigd Door den haringlogger IJ.M. 65 Ena zijn op de Noordzee twee tonijnen gevangen, die ruim vier meter lang, ra van grootra omvang waren. Zelden komen deze vissdien in de Noordzee voor daar ze In de Middellandsche Zee thuis hooren. INGEZONDEN STOKKEN. Al mogen wij over era enkel kind wel eens klachten dikwijls ligt de schuld aan de pleegou ders) over hét algemeen geven zij niets als voldoening ontvangen, (dikwijls ligt de schuld aan de en de eenige zorg die zij aan hunne pleegouders geven is dat dezen ze misschien later weer zouden moeten afstaan. Velen koesteren dan ook de heimelijke hoop t is eigenlijk niet mooi, maar mraschelijk) dat hunne ouders zullen blijken dood te zijn of nooit meer terug worden gevonden Het is waarüjk een alleraardigst slag kinderen, die kleine Belgen, een slag dat overal de hartra wint ra daarom komen wij met vertrouwen era beroep doen op loofden van gezinnen om spoedig aan era Belgisch kind gashrijheid te willen verlerara. Binnenkort verwachten we weer era groot aantal oorlogswcezen ra andere noodlijdende kinderen, welke n een klein dorp in de Ardennen bij elkaar gebracht zijn ra met toestemming der Duitsche ra Belgische autoriteiten naar Holland gebracht zullen worden. Welk huisgezin wil era goed werk doen door een van deze kinderen op te nemen Gewoonlijk zijn Belgische kinderen katholiek en vol- jras onze principen zouden zij bij gelijkgezinden moe- cra worden ondergebracht: maar aangezien thans slechts zeer weinig katholieke gezinnen voor dit doel bij onze vereeniging ingeschreven zijn ra hun aantal in weerwil van herhaalde oproepingen niet vermeer dert, zullen deze kinderen bij brave hoogstaande an- dérsgezindra moetra worden geplaatst, daar dit in elk geval beter is, dan de kinderen slachtoffers van onze principen te laten worden en hen, door ze aan hun lot over te laten, aan een zedeljjken en lichamelijken on dergang prijs te geven. Landgenootra, toont nog eens Uw goed Hollandsch, gastvrij hart ra vraagt een formulier bij ons aan ter invulling! Namens het Bestuur voornoemd Hoogachtend: C. E Jl. BRANDS. Voorzitter Amsterdam. 11 Augustus 1915. Heeregracht 521 BELGISCHE KINDEREN. Het Bestuur der Vereeniging „Tehuis voor Belgische Kinderen" te Amsterdam, is zoo vrij nog eens een be roep te doen op de tnenschlievendë gevoelens der lezers van dit blad. Velen hebben reeds ran ongelukkig, onbeschenac Belgisch kind, onschuldig slachtoffer van dezen wree- dra barbaarschen oorlog in hun huis liefderijk opge nomen en daardoor voor dra hongemood of moreelra ondergang gevrijwaard. Onze warme dank en hulde daarvoor! Mogen zij er zegen en geluk in hunne zaken en in hun huisgezin door ondervinden! Maar er zijn nog zooveel andere Belgische kinderen die eenzaam, hunkeren naar wat liefde ra warmte om zich heen, die hunne ouders gedurende de vlucht zijn kwijtgeraakt of wel ver van hen verwijderd, soms zelfs ouderloos, hier en daar rondzwerven ra tra slotte door burgemeesters of de politie aan ons worden toegezon den in de hoop, neen, in de verwachting, dat de era of andere medelijdende familie deze kinderen tijdelijk zou willen verzorgen Voor deze kinderen zoeken wij voortdurend plaat sing in gezinnen. Wij ontvangen mraimaal uit Bel gië, Frankrijk of Engeland hartverscheurende brieven van ouders, waarin met angst en kommer gevraagd wordt of we soms weten waar hun kind is. Dikwijls moeten we hierop met leedwezen ontkennend antwoor den; maar ook dikwijls laten we de pleegouders de heerlijke voldoening smaken, daarop te antwoorden: „Zeker moeder, wij hebben uw kind, het was hongerig en ellendig, maar wij zorgen er voor; hebt niet langer verdriet uw kind maakt net goed ra bidt dagelQks voor U r En als die pleegouders San de brieven van de moe der vol dankbaarheid ra warme Belgische uitbundige vreugde lezen ra herlezen, dan genieten zij een geluk dat met geen duizenden te betalen is! binnen", hij tikte tegen zijn borst met era karakteris tiek gebaar „heel groot, heel heilig." „Dat weten we", zei Conquest met gesmoorde stem ra even verlegen als Ford. „Nu, dan, vaarwel." „Vaarwel." Na ieder hartelijk de hand te hebben gedrukt, begaf hij zich naar het rijtuig. Een van de twee vreemdelin gen nam naast dra koetsier op dra bok plaats, terwijl de ander het portier voor Ford, opende om hem te la- tra instappen. Zijn voet was reals op de trede, toen Miriam riep: „Wacht!" Hij keerde zich tot haar, toen zij over het natte pla veisel op hem toekwam. „Vaarwel, vaarwel", fluisterde zij weer; en zijn ge laat naar het hare toetrekkend, kuste zij hem, zooals zij hem eens te voren had gekust, aan dra oever van het meer Champlain. Toenzij achteruit trad, droeg Ford's gelaat de ver heven uitdrukking van era ridder, die de wijding voor zijn taak heeft ontvangen. Zelfs de beide vreemdelin gen bogen hun hoofden alsof zij getuige waren ge weest van het toedienen van een sacrament. Voor Mi riam zelf was het zegel, gedrukt op een verleden, dat nooit heropend! kon worden. Zij voelde dat het voor goed was afgesloten, toen zij, naar Conquest ierug- keerend, het portier hoorde dichtslaan en het rijtuig wegrollen. Het scheen haar, dat Conquest voor haar terugdeinsde, toen zij hem naderde. „Je komt toch morgen? Ik zal om vijf uur thuis zijn Conquest had haar in haar auto gezet, de plaids over haar heen getrokken en sloot nu het portier. Ter wijl hij dit deed, merkte zij iets langzaams en gebro kens in zijn bewegingen op. Uit het open raampje leu nend, stak zij hem haar hand toe, maar hij raakte die nauwelijks aan. MARKTBERICHTEN. ZWAAQ, 13 Aug De prijzen waren heden i Aalbessen (rood) 6—7 per pond, aalbessen (wit) 5—7 ct. per pond. aalbessen (zwart) 14ct. per pond, aalbessen (tros) 8 a 10 ct. per pond, kruis bessen 0 a ct. per pond, komkommers f 3.—f 5 per 100, protofieken 11 a 18 ct. per ponp, Prui men 14 a 17 Ct» per pond, peulen 0 a ct. per pond, appelen 4 a 11 ct. per pond, perziken 2 a 8 ct. per pond, morellen 9—12 ct. per pond, andijvie f 1.p. 100 krop, Snijboonen 14—27 ct. p. 100, slaboonen 3—5 ct. per 100, Kropsla 100 ct. p. 100 Druiven a ct. p. pond, Meloenen a ct. per stuk, Wortelen 0 a 0 ct. per stuk, Roodekool 5 a 10 ct. per stuk, Wittekool 0 a ct. per stuk. Bloemkool 8 a 14 ct. per stuk. WIJDENES, 12 Aug. Veilingsvereenlglng „Tuin ders belang." Roode aalbessen 7 a 9 ct. per pond, tulpappelen 4 ct., Keswiek Codlin 4 ct., oomskinde ren 6 a 7 ct., beurré givart 2e soort 2 ct., beurré d'Amanlis (stok) 2 ct., Glapp's favorite 2e soort 5i/a ct., alles pond, Fransche suiker f 2.05—f 2.15, sui kerlever i 1.50. goudballen f 1.85 per 30 Kg., sla boonen 2—3 et.- per pond, snijboonen 17 ct. per 100, oerziken 4 ct., bloemkool 2e soort 6 ct., witte kool 4—5 ct. per stuk, wortelen 6 ct. per bes. WARMENHUIZEN, 13 Aug. Züveruiennep f 5.20 a 5.80, drielingen f 3.50 a 4.—, groote f 1.60 a 1.90 psar baad. Gewone alen s nep f 4.50 a 5.40, drielingen f 0. a 0.— a 0.—, groote f 0.— a 0.— per baal. Aardappelen: Muizen f 1.05 a 0.—, Schoolmees ters f 1.— a 1.05 per zak. MEDEMBL1K, 13 Ang, Groote muizen f 1.25 a 0.—, kleine f 0.50 a 0.70. Groote ronde f 0.a 0.Bonte f 1.25 a 1.35, Blauwe f 1.25 a 1.30, Aanvoer 500 manden of zakken. Snijboonen f 1.—, Spercieboonen f 1. NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. Bloemkool f 14.a 17.20, roodekool f 8.20 a 10.20, gelekool f 7.70 a 8.^0, Wittekool f 13.50 a 16.60 per 100. Wortelen f 3.50 a 6.30, Schoolmeesters f 1.— a 1.40, Eigenheimers f 1.— a 1.15. Zilveruien f 5.40 a 6.80, drielingen f 4.10 a 4.30, gele nep f 5.— a 5,70, drielingen f 3.70 a 4.—, grove uien f 3.80 a 4.10 per 50 Kg. BOVENKARSPEL (Station), 13 Aug. Heden be steedde men voor sla 0,a 0.per 100 krop, bloemkool f 14.50 a 17. aardappelen (groote muizen) f 1.25 a 1.30. idem (kleine muizen) f 1.05 a 1.10, Blauwe f 1.40 a 1.45, Ronde f 1.50 a 1.60, Roodekool f 9.a 11.—, Slaboonen tl.a 1.40, per 1000. Wittekool f 12.— a 16.—. BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld56 zak tuinboo- nen f 0.29 a 0.31 per zak 15 K.G., 3149 zak slaboo nen f 0.81 a 0.94. 144000 snijboonen f 1.20 a 1.63 per 1000, peren f 1.70 a 5.85, appelen f 1.85 a 5.1Ó. Handel vlug. „Neen", zei hij heesch, „ik zal morgen niet komen." „Dan overmorgen." „Neen, ook overmorgen niet." „Wel, kom dan als je kunt. Als je het mij laat weteu, zal ik thuis blijven, wanneer het ook moge zijn." „Je behoeft niet thuis te blijven. Ik kom niet meer." „O, zeg dat niet Zeg dat niet", smeekte zij. „Je doet mij verdriet." „Ik kam niet komen, Miriam. Zie je dat niet in? Is dat niet duidelijk genoeg? Ik kan niet komen. Ik meende dat wel te kunnen. Ik trachtte te denken, dat ik je zou kunnen behouden, ondanks alles. Maar ik kan niet. Ik k a n niet." „Je kunt mij behouden als ik blijf. Ik wensch te blijven. Je moet mij niet laten gaan. Ik wil dat fe gelukkig wordt. Je verdient het. Je hebt zooveel voor mij gedaan ra voor h e m." Bi] dra nadruk op dat laatste woord en Iets triom fantelijks ra verrukts in haar toon dat zij niet kon be dwingen, week hij plotseling tot midden op het trot toir achteruit. „Vooruit, Laporte", zei hij op scherpen toon tegen den chauffeur. „Miss Strange is gereed." „Neen, neen", riep Miriam, hem haar belde handen toestekend. „Ik ben niet gereed. Houd mij. Ik wil blijven." „Voorwaarts!" riep hij streng, toen de chauffeur aarzelde. „Miss Strange is geheel gereed. Zij moet gaan." Op dra kant van het trottoir staande, keek hij de auto na, die weggleed in de mistige, door de lantaarns verlichte duisternis. Hij zag nog, hoe zij het rijtuig inhaalde, waarin Norrie Ford juist was weggereden Tc-en de twee voertuigen naast elkaar uit zijn gezicht verdwenen wist hij. dat Ford en Miriam zij aan zij het Leven ingingen. EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 9