Dn Vergissing van Vivien Eady FEUILLETON. INEDEKLAm Telegrammen van lieden. Van het oostelijk oorlogsterreiii. KORTE BERICHTEN. Naar uit Berlijn wordt gemeld,'werden in den laatsten tijd door Duitsche onderzeeërs nog de volgen de Engelsche schepen vernietigd, wier namen tot dus verre door de pers nog niet zijn gemeld: de stoomsche pen „Paroovan Londen, „Shrikby" uit Cardiff, „Glen- by" van West-Hartlepool, „The Queen" van Glasgow, „Trafalgar" van Liverpool en de trawler „Repeat" uit. Lowestoft. Volgens Reuter zijn dertig ziektegevallen voorge komen aan boord van de Duitsche stoomboot der 1 lam- burgAmerikalijn, „President Lincoln", die te Hobo ken opgelegd is. De Amerikaansche autoriteiten ver moeden met cholera te doen te hebben. De meerderheid der zieken kwam van Kiautsjau. De politie te Dresden (Duitschl.) heeft vijf han delaren in aardappelen gearresteerd, die bedorven waar tegen 1, per 50 K.G. opgekocht en aan arbei ders en kleine winkeliers voor 3 weer verkocht heb bes. Na onderzoek heeft de Amerikaansche openbare gezondheidsdienst beslist, dat de te Hoboken geïnter neerde Duitschers van de „President Lincoln" der t ;amburg-Amerikalijn, niel door cholera aangetast zijn. Het Engelsche departement van koophandel meldde gisteren, dat de Engelsche trawler „Cenera- ria" van Grimsby ongeveer 18 Juli vergaan is met de geheele bemanning van negen koppen. INSTALLATIE VERGOEDINGSCOMMISSIES. Te twee uur gistermiddag had aan het Departement van Oorlog de installatie plaats van de bij Koninklijk Besluit van 27 Augustus benoemde provinciate com missies van voorlichting inzake bezwaarschriften over de door de burgemeesters genomen beslissingen op aanvragen om vergoeding wegens kostwinnerschap. Nagenoeg alle leden waren tegenwoordig, zoomede de secretarissen der commissiëri, voor zoover deze door de Commissarissen der Koningin reeds waren benoemd. Bij deze gelegenheid hield de Minister van Oorlog een toespraak, waarin hij dank bracht aan de leden die de benoeming hadden aanvaard De Minister gaf een uiteenzetting van het ontstaan en het doel van het ver- goedings-instituut, van zijn geschiedenis en van de wijze van toepassing, zoowel in deze als in gewone tij den. Dit is, om uit 's Rijks kas steun te verkenen slechts aan die gezinnen welke de van den dienstplich tige genoten inkomsten niet of niet ten volle kunnen dntberen, zonder te staan voor gebrek aan het noodige voor levensonderhoud. De Minister meende, dat in doorsnee slechts aan 5 pet. van de ingekomen aanvra gen zal kunnen worden voldaan, aangezien er een enorme massa ongegronde klachten voorkomen. Na de rede van den Minister werd gelegenheid ge boden tot het winnen van inlichtingen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. DUITSCH OF NEDERLANDSCH SOLDAAT? Een eigenaardig geval doet zich te 's Gravenhage voor, meldt de H. Crt.: De asp.-vaandrig v. L., die eenige jaren in Duitscli- land vertoefde, was daar tenslotte dienstplichtig ge worden, doch ging, daar hij met het uitbreken der mo bilisatie in Holland was, in Nederlandschen dienst. E>e Duitsche regeering echter schreef, gelastte en som meerde tenslotte den soldaat terug te keeren, daar hij anders als deserteur zou worden beschouwd. Geeft hij echter aan die sommatie gehoor en mocht het hem gelukken, de grens over te komen, dan is hij Nederlandsch deserteur. Noch de Duitsche, noch de Nederlandsche regeering wenschen hem van dienst vrij te stellen. LEIDDRAAD VOOR TESTAMENT. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is be paald, dat het veldzakboekje wordt aangevuld met een leiddraad voor het maken van testamenten. De benoodigde aanvullingsblaadjes behooren aan de Hoofden der Centrale magazijnen van Militaire Kleeding en Uitrusting te Amsterdam, Delft en Woer den te worden aangevraagd. Ten einde het aantal aanvragen en zendingen zoo veel mogelijk te beperken, zal door de korpscomman danten enz. voor de onderdeelen onder hun bevel ter zake eene regeling moeten worden getroffen. binnenland. 11AARLEMSCHE GEMEENTE-FINANCIëN. De burgemeester van Haarlem verklaarde gisteren bij de discussie over den aanleg van een haven te Haarlem, dat B. en W. deze week zeer zware dagen hadden doorgemaakt, cm de begrooiing voor 1916 sluitend te maken. Dit was alleen kunnen geschieden door de kolenprijzen voor de gasfabriek te berekenen tegen den normalen prijs. Had men die tegen crisis- prijs moeten berekenen, dan was de hoofdelijke omslag voor 1916 met 300.000 verhoogd moeten worden, wat een ramp voor Haarlem zou worden, verklaarde burgemeester Sandberg, daar nu de hoofdelijke om slag 881 000 opbrengt. SLACHTHUIS- OF HUISKEURÏNG Na eindelooze discussies besloot de Haarlemsche raad Woensdag de bestaande slachthuiskeuring van toebereide vleeschwaren te handhaven, ondanks het sterke verzet daartegen vaii de zijde der winkeliers. De uit het Eagelsch van CHARLES MARRIOTT. 9) De politieagent voegde zich bij hem, toe hij pein zend vóór den kleinen stoet den weg opging. Berriman werd1 blijkbaar- geslingerd tusscben officicele terughou dendheid en menschelijke nieuwsgierigheid zooveel mogelijk te weten te komen omtrent de afschuwelijke vondst. Met dat al was hij hinderlijk vrooüjk a.s ie mand, die door zijn werk opgewekt wordt, om de groo- tere moeilijkheden van het leven onvervaard ouder de oogen te zien. Zijn rond rood gezicht met de kleine, blonde snor, straalde van welwillende gewichtigneid, toen hij bijna v rooi ijk zich verontschuldigde over de noodzakelijkheid om Stott op te roepen als getuige bij het onderzoek naar de indentiteit van Lorraine, net is alleen maar voor den vorm", stelde hij hem gerust Hij besprak met Stott de termen, waarin hij zijn offici eel rapport aan den rechter van instructie zou stellen. „Het lijk van een man", was niet meer dan de waar heid, maar misschien was „een lijkbeter voor de wet Intusschen hoopte hij eerbiedig, maar vurig, dat Stott hem eenige inlichtingen zou geven omtren zijn verhou ding tot den doode. Terwijl Stott met ren half oor luisterde, en zoo kort mogelijk antwoordde, was mj zich tot zijn ergernis bewust, dat de gebeurtenis zijn naam in de „Baai" niet beter zou maken. De dood, die van Lorraine's gezicht iets van zijn verval had uitgewischt, kon niet geheel de niet te beschrijven, maar onmisken bare trekenen van ren lage natuur wegnemenen zoo waar is het, dat iemand wordt beoordeeld naar de menschen, met wie hij omgaat, dat hij in de oogen van de wereld nooit geheel los komt van zijn vrienden van het verleden Het trof Stott niet zooals het 'n meer lan- wetboudcr Kruaeman haalde daarbij aan. dat ia een zeker tijdvak te Amsterdam 160 partijen toebereid vieesch waren afgekeurd, tegen 341 te Haarlem. Wan neer men berekent, dat Amsterdam 8 maai zoo groot is als Haarlem, zouden dus, berekende de wethouder, wanneer de Amsierdamsehe huiskeuring was inge voerd geweest, te Haarlem 341 partijen ondeugdelijk vieesch zijn geconsumeerd. NIET MEER DAKLOOS. De 70-jarige alleenwonende arbeider A. D., te Wal- dciveen, üij Daineveiü, wiens sctiamel hutje, zooals wij destijds meldden, met alles wat er in was, dezen zo mer is afgebrand, beeft van gemeente en particulieren zooveel steun ontvangen, dat hij weer een planken hutje heeft kunnen optrekkeü, meldt de Tel. Wel had hij nu een onderaan, doch de meubileering ontbrak nog geheel. En ziet, thans heeft hij van den heer E. A. L. ie Amsterdam een zoodanige gift ontvangen, waar voor hij zijn stulpje zoo weelderig kan inrichten, als hij voorzeker nooit gedroomd zal hebben. GESTOORD TUINBEZOEK. Een gezelschap dames uit den Haag zou te Naald wijk een Westlandschen tuin bezoeken. Daar de eige naar afwezig was ried men aan den ingang de dames aan den tuin maar in te loopen, waar zij wel geleide zouden vinden. Langs een der smalle tuinpaden voort gaande ziet 'n knaap die de dames vergezelde, een boom met gele pruimen beladen. Op den boom toeloopende valt het ventje in een vrij diepen mestput, geheel ge vuld met de vloeibare substantie, die de tuinder hoog waardeert, maar die men overigens liefst op grooten afstand passeert. De moeder wil den knaap ter huip komen, vertelt de H. Crt., doch valt ook in den put, evenals de tweede dame, die hulp zou verleenen. Aan de derde gelukte het, maar niet van smetten vrij blij vende, allen uit het kwalijk riekend bad op het tuin pad terug te brengen. Geiukkig werden de onfortuin lijke toeristen door goedhartige menschen geholpen en ai thans van de grootste hindernissen bevrijd, zoodat zij in drageLijken toestand door een inmiddels uit den Haag ontboden auto huiswaarts konden keeren. AL TE GOED Omtrent de avonturen van een ai te goedgeloovigen automobilist v/ordt, volgens het N. v. d. D., uit Apel doorn het volgende gemeld Gistermorgen vroeg werd aan den straatweg Amers foort— Afieldoorn naoij Milligen een twee-persoons auto opgemerkt, waarin een slapende heer. Toen deze wakker gemaakt werd, kwam hij tot de ontdekking, be roofd te zijn van zijn portefeuille met inhoud en hor loge met ketting. Uit de mededeelingen van het slachtoffer bleek, dat hij per auto op reis van Den Haag naar een plaats on der Apeldoorn, even voorbij Amersfoort, Dinsdag in den laten namiddag, op verzoek ren als heer gekleed persoon, omstreeks 30 jaar oud, in den auto had op genomen. Nabij Milligen verzocht deze te mogen stu ren, wat toegestaan werd. De vreemdeling, die voor gaf den weg te kennen, heeft de bosschen van Hoog- Soeren rondgereden. Tot zcoiang weet de automobilist wat er gebeurd is. Waarschijnlijk heeft de vreemdeling hem door mid del van aangeboden versnaperingen bedwelmd, althans van hetgeen er na dien gebeurd is, weet de automobi list zich niets meer te herinneren Hij kwam eerst gis termorgen bij en deed de ontdekking, dat hij beroofd en ziin auto onklaar gemaakt was. Per wagen begaf hij zich naar Apeldoorn, waar hij de politie van het gebeurde in kennis stelde De auto, die zeer beschadigd was, is door een automobiel-han delaar van de plaats gehaald. AANBESTEDINGEN. Bij de te Velsen gehouden aanbesteding voor het bouwen van ren visscherijsehool met 4 leerlokalen. werkplaats en smederij te Ijmuiden was'hoogste in schrijver J. P. IJ. de Vries te Wijk aan Zre voor f 39066, laagste J. H. J. Meijs-de Veer te Rijswijk voor 27919. Er waren 26 inschrijvers. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Over het vervolg van het gehouden feest schrijft on ze correspondent Na afloop der veiling was het feest voor ,de school kinderen. Deze werden samengebracht in de bioscoop tent van de heeren Regter en de Jong om daar te ge meten van hetgeen voor hen op het doek werd ge bracht. Tegelijkertijd werden de verschillende wedstrijden gehouden, waarvan de uitslag is ais volgt: Ringsteken op fietsen voor meisjes: 14 deelneetmstersM. Deutekom, le prijs, M. Swa- ger, 2e pi., Ca. Lindeboom, 3e pr., Mina Olthofi, 4e pr., Rika Kramer, 5e pr., Voor Jongens: 27 deelnemers: Ji. Marsman, le prijs„ K. Wagenaar Wz'., 2e pr., G. Paariberg Jz., 3e pi., J. Deurekotn, 4e pr., M. Meijnema, 5e pr„ P. Lange- ddjk Cz., Oe pr. Hindenuswedloop voor jongens: 22 deelnemers. S. Rempt, le prijs, C. Giootes, 2e pi., Gerlof de jong 3e pr., P. Bakker, 4e pr., J. Ootjers, 5e pr., A„ Vlug, 6e pr. Bal op een blaadje voor meisjes: 30 deelneemsters. Cath. Bakker l<d., le prijs, Marie Paariberg Gd., 2e pr., Nellie Strijbi», 3e pr., Gr. Kostelijk, 4e pr., Marie lastiscb of zelfzuchiger man zou geroffen hebben, dat, als bij bet onderzoek de geheele sombere geschiedenis van Lorraine en zijn eigen vroege betrekking tot hem en zijn vrouw, en zijn aanneming van het kind bekend weiden, er een vreeselijk vermoeden tegen hem rijzen kon. Er zijn menschen voor moord veroordeeld met minder bewijs en onder schijnbaar geen sterker ver denking. Maar Stott dacht ternauwernood aan zich zeil: zijn voornaamste zorg was, hoe hij kon voorko men, dat Hugo hoorde, dat de man, die hem op school opgezocht had, zijn vader was. Er hing veel ai van de Hoeveelheid modcer, die Lorraine in Londen en op zijn rets naar Tenuiver omgewoeld had, hoeveel en welke getuige opgeroepen zouden women en weike praatjes er zouden ontstaan door de vaststelling van Lorraine's identiteit. Als in antwoord op Stott's gedachten zei Bernman: „Rechter Treluer is een goed menscii, die er met van houdt, noodeloozc moeilijkheden te mazen, om zijn eigen gewichtigheid te tooneu, zooais sommigen doen. Hij weetj uitstekend om te gaan met jury s, en zij zul len zeggen, wat hij hun kalm zegt. Als er maar eenige mogelijkheid is, het voor een ongeluk te doen door gaan, waaraan niemand schuld heeft, zal hij het doen. En hij heeft volgens mij gelijk", zei de politieagent, met ren zwaai van zijn handschoen, alsof hij het eens was met de menschlievende uitlegging der wet. „Als een man dood is, is hij dood, en daarmee uit, dat zeg ik; maar de levenden moeten voortgaan Als iemand bijzondere redenen heeft, zich van kant te ma ken", ging hij voort, zijn helm oplichtend, om zijn vol, blond haar te krabben, „dat strijdt, zooals ieder weet. tegen de wet; maar welk nut heeft het zijne bloedver wanten en vrienden de schande aan te doen van een vonnis van zelfmoord, en zijn weduwe misschien het geld van de verzekering te doen verliezen!" Stott wilde echter niets loslaten, en zei alleen, dat hij het geheel met den politieagent eens was. Om de maat vol te maken, zag Stott den heer Marlow, predi kant van St. Adriaan, den weg afkomen. De vijandelij- Kos Wduj, 5e pr-, M. Rukt», 6e pr., Cath. Kot JcL, 7e pr., Nies je Zui, Se pr, R de joag 9e pr. Na reu pauze vao 12—2 uur speelde het harmonie- gezelschap en zongen de beide zanggezelschappen op het spoorierrein, waarna om 3 uur de officieele ont vangst plaats had van de genoodigden door de Naam- icozt Vennootschap, waarbij de opening van de spoor lijn plaats had. 22 Wagonladingen groente stonden klaar em verzonden te worden. De heer P. Verburg, voorzitter van de N. V., heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat tegenwoordig waren de Commissaris der Koningin, leden van de Prov. Staten, leden van de administratie der fi. IJ. S. M., de zoons van wijlen den oud-burge meester Kroon, vertegenwoordigers van „Koophan del", van 8 Tuinbouwverrenigingen en de burgemees ters van 6 gemeenten. Spreker hoopte, dat spoor en markt mogen strekken tot welvaart van het geheele district, zoodanig dat uitbreiding spoedig noodig wordt. Met een „leve de tuinbouw, leve de handel, le ve de spoorweg-commissie en leve onze geëerbiedigde Koningin onder wier leiding het in het land zoo goed gaat, opende spreker deze bijeenkomst. De lieer Brugman heette allen namens de feestcom missie hartelijk welkom Dat dit feest, zei spr., ren niet alledaagsch is. bleek wel uit den geest die in de dorpen heerèchte. Spreker hoopte, dat allen enkele ge- noegelijke oogenbükken met elkaar zouden doorbren gen. Nadat door een der vertegenwoordigers van de H. IJ S. M. een klein woord tot de N.V gesproken was, vroeg de heer J. W. C. Krocm van Züid-Scharwoude het woord. Spr. verklaarde, dat het hem goed deed in de eerepoort het portret van wijlen zijn vader te zien Spr. vond dit aardig van de feestcommissie, die dit zeker heeft bedacht Spr. haalde hierna verschillende der oude herinneringen cp over al hetgeen er in deze 30 jaar is voorgevallen. Bijzonder erkentelijk was spr. voor de blijken van waardeering aan het graf van zijn vader betoond De heer Verburg dankte spr. en zeiUw vader heeft de steen gelegd, waarop wij het gebouw hebben mogen zetten. De heer A. C. Kroon burgemeester van Oudkarspel, bracht in herinnering het spreekwoord: „Eendracht maakt macht" en wees er op, wat met dit spreek woord voor oogen is tot stand gebracht. Spr. hoopte, dat eendrachtig mag worden voortgewerkt om nog meer tot stand te brengen. De heer J. H. Keizer wees er op, dat reeds 30 jaren geleden de naam Kroon genoemd werd en nog steeds deze naam in rere is Zoolang de familie Kroon er is, kunnen we er van verzekerd zijn, dat nog veel goede dingen tot stand zullen worden gebracht. De heer M. Kroon dankte als oudste zoon van zijn door velen gewaardeerden vadér voor alle woorden die ter zijner eere en ter rere van zijn familie gespro ken ziin. De heer Brugman, voorzitter van de feestcommissie, bracht ren woord van hulde aan de heeren C. de Geus P. Az en Jb. Smit Sz.. die reeds voor de zaak in de Tuinbouwverrenigingen werd besproken, zooveel er voor gedaan hebben. Ook den heer A. Kroon Pz. bracht spr. een woord van hulde. De heer Jb. Smit Sr. droeg hierna een door hem zelve gemaakt gedicht voor. waarin de lijdens- en vreugde-periode werd beschreven gedurende al den tijd. dat de beweging voor markt en spoor aanbangig was. Vóór het vertrek van de vertegenwoordigers der H. IJ. S. M. sprak de heer Brugman tot hen een enkel woerd. Een der heeren antwoordde, dat de Maatschappij zoo gaarne meer zou doen dan ze kan. Spreker hoopte met allen prettig te kunnen blijven samenwerken Door verschillende heeren werd hierna nog gespro- keu, waarbii in herinnering werd gebracht, wat ook door den heer v. d. Goes, thans stationschef te Ijmui den. en vooral door zijn overleden broer, vroeger stati onschef te Noord-Scharwoude, is gedaan en voor den geheel en tuinbouw in den omtrek is verricht. In stille dankbaarheid richtten allen z'ch van hun plaats op, ter eere van de nagedachtenis van dezen ve teraan op tuinbouwgebied. Den heer Brugman stemde het dankbaar, dat ook de heer Wagenaar, van Broek op Langendiik aanwe zig was, hoewel deze ruiterlijk heeft te kennen gegeven, dat deze markt niet zijn vol ie sympathie heeft. De f eest-commissie vertrok hierna. Vervolgens had de wedstrijd plaats van versierde fietsen waarvoor 13 deelnemers waren ingeschreven. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs, Anna Brcgman en Bertha Sutherland. 2e pr Siinon Rempt en Marie de Leeuw, 3e pr., Guurtje Op perdoes, 4e pr., Jb. Smit Pz5e pr., D Clai, 6e pr., Arie Oosterlec, 7e pr. Nelli Rempt en Nelli Strijbis, 8e pr., J. en H. T immerman, 9e pr.. Ali Pranger, 10e pr. Ari Schuit; llepi. Teetje Laiigedijk, 12e pr., Marie Dekker Gd., 13e pr., Jb. Schuit Kd. Hierna had de officieele ontvangst plaats door de feestcommissie ten lokale van den heer J. de Bakker, ook hier werden verschillende toespraken en toasten ge houden, terwijl Hercules en Hygia en de R. K. Zang-, vereeniging St. Caecilia enkele nummers ten beste ga ven. ke stemming tusscben de twee mannen bleek u.t s hee ren .Vanowès overdreven: „Hè, hoe gaat het, Stott", terwijl bij een gehandschoende hand uitstak, en uit Stott's kort antwoord. Marlow was ren klein mannetje met een twistziek uiterlijk, hij iiad doife, uitpuilende oogen, een puntbaard, grocte ooren, cn een heel dun nen nek. Onder zijn vertoon van groote zachtmoedig heid school iets van domme koppigheid. Agent Berri man groette hem vertrouwelijk, aisof de bijzondere ge legenheid verandering maakte in hun gewone verhou ding. „Ik ging mevrouw Eady opzoeken, maar zij was uit", begon de heer Marlow cp een verongelijkten toon. „Daar ik echter haar en haar dochter cp weg naar huis tegenkwam, stelde ik mijzelf voor, en me vrouw Eady vertelde mij, dat een lijk was aangespoeld in de baai en dat gij er bij waart Wat is het? Ik heb nooit zoo'n plaats gezienals ik in Penolver kom, ge beurt er altijd wat akeligs." Stott vertelde htm in het kort alles. De klank van zijn stem maakte, dat de heer Marlow hem enderzoe kend aankeek. Hij wachtte, totdat de werklieden hun last hadden neergezet, om even te rusten, cn toen lichtte hij zacht het laken cp, waarmede zij het gelaat van den doode eerbiedig bedekt hadden. Stott ging verder met den politieagent, die zijn gevoelen omtrent de heer Marlow uitdrukte door een grashalm te pluk ken en dien uit te spuwen. Stott hoorde den heer Mar low ren paar vragen doen en de korte antwoorden der mannen, en toen kwam Marlow vlag achter hem aan „Zeg, Stott", zei hij op klagenden toon, zoodra hij bij hem was, „je hebt me niet gezegd, dat het een ken nis van je was Wat vrecselijk onaangenaam. Hoe is het gebeurd? Het spijt me verbazend voor je, beste ke rel. Het zal je in allerlei moeilijkheid brengen. Na tuurlijk zal je bij het onderzoek allerlei inlichtingen moeten geven. Hoe kwam hij er toe het te doen? Was hij bij je gelogeerd?" Zijn manier van doen was wat medelijdend, minder omdat Stott zijn vriend verloren had, dan omdat hij Na afloop wat de goudelvaart reeds begonnen die als volgt was samengesteld! H. Stam. een Zeppelin, Hercules, Landbouw en Han del, C. Kuiper, een Salonboot, B. Verburg, Nederland tusschen de strijdende mogendheden, G. Trompetter, een Zwaan, Marie Dekker en drie anderen, Vier Tiroler meisjes en een landschapje, Corrie Joman eri Trien Kansen, Posterijen en Telegrafie, Jn. Weel, De oude veilingen en de nieuwe, Spoorstraat, versierde vlet, Gebr. Kroon, Lohengrin, D. Nap, een Prauw, R. K. Zangvereenigipg, versierd vaartuig, Neli Kooij, Trien Kater en Trien Dekker, hoe de groente aan den man wordt gebracht, D. Dirkmaat, een Zwaan, Marie Lan- gedijk, Weltevreden, H. Tauber, versierd vaartuig, An na Wagenaar, versierd vaartuig. Dat een en ander veel bekijks had en een prachtig effect maakte behoeft geen betoog. De prijzen werden gewonnen door: le prijs, P Ver burg, 30 punten, 2e pr., Gebr. Kroon, 27 p., 3e pr., H. Tauber, 25 p., 4e pr., Nelie Kooij, 22 p., 4e pr.. Cor Joman, 22 p., 5e pr., C. Kuiper, 21 p„ 6e pr., J. Weel, 19 p., 6e pr., M. Langedijk, 19 p., 7e pr. G. Trompet ter, 18 p., 7e Anna Wagenaar, IS p., 7e pr., D. Nap, 18 p. Voor de tuin- en gevelversiering kon geen le prijs worden uitgereikt: 2e prijs, H. Stam,. 3e pr., P. Deutekom, 3e pr., P. Hopman. Dit laatste voor een versierden kruiwagen waarop de volgende spreuk was aangebracht: Zonder mij was deze weg Nooit tot stand gekomen En nu 't werk is volbracht Sta ik hier te droomen Voor de verlichting ontving de le prijs, J. Kliffen en de 2e prijs A. Vroegop. Bij den heer Buckman had nog een samenkomst piaais van Hoofdcomité en Sub.-Gomité's. De offici eele sluiüng had plaats ten lokale van de heer D. Stam, waar tevens de Zangvereeniging „Crescendo" en de Symphonie-vereeniging Sempr Crescendo hier ten aanhoore van een geheel gevulde zaal enkele num mers ten beste gaf. Jammer was het dat het den geheelen dag regende; dit kon echter niet beletten, dat er veel menschen zoo wel van hier als van elders op de been waren en pret tig feest gevierd is. in de verschillende lokalen werd nog gedanst, ter wijl langs den weg verschillende vermakelijkheden voor ren prettige stemming zorgden. UIT WTJDENES. Zondag cn Maandag werd iegelijk met den kolfwed- strijd ook nog een biljartwedstrijd gehouden. Zondag was de uitslag: P. Kooij te Zuid-Scharwoude le prijs, A. Smit te Oosterleek 2e pr., C. de Haas te Wijdenes 3e pr. Maandag: O. Keerseinaker te Grootebroek le prijs, D. Pijper te Heer-Hugowaard 2e pr., H. Veerman te Aartswoud 3e pr. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot bestendiging van den staat van beleg, vooral met het oog op den smokkelhandel in paar oen. I ussehen Meppel en Ruinerwold is gisteren een driejarig jongetje uit den trein gevallen. Zwaar ge wond üoor de langs de spoorlijn liggende keien weid het kind opgenomen Men vreest het ergste. Aan het Noorderstrand te Vlieland is een con tactmijn aangespoeld, dit onder militaire bewaking is gesteld. Een landweerman uit de veld-kazerne te Utrecht had gistermorgen het ongeluk, uit een flesch met creo- litie te drinken, in de veronderstelling dat er koffie iu was. IX man werd ernstig onwel. Te Maastricht is een slagerswinkel op last der militaire autoriteiten gedurende 8 weken gesloten. De slager plakte nu zelf een briefje voor zijn raam, waarop hij schreef, dat zijn winkel door verkoop aan Belgen tot 21 October a.s. gesloten is. Te Vlijmen zijn Maandag vier huizen tot op den grond toe afgebrand. Zij waren slechts voor een klein deel verzekerd. Oorzaak onbekend. Te Venlo is een rangeerder door den trein beide beenen afgereden. Hij overleed spoedig. Te Anna Pouwlowna is hedennacht de in het Balgkanaal liggende schuit van den schipper J. M. ge zonken, tengevolge waarvan de schipper verdronk. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT PETROG AD 2 Scpt (Officieel.) Aan het front Riga-Dwinsk betoonde de vijand 30 en 31 Aug. alleen in de streek van Friedrichstadt acti viteit. Aan den rechteroever van de Wilja blij ven wij met sugces oprukken en veroverden den 30 en Aug. vier kanonnen en ren aantal machinege weren. Tussthen Wilja en Njemen ontwikkelde de vij and zijn offensief en bezette Orany op den rechter oever van de Meretshanka. Er wordt verbitterd ge vochten. Een onzer regimenten, dat omsingeld was, wist door de vijandelijke linie heen te breken. Een Duitsch bataljon werd vernietigd en 70 Duit schers, waaronder 1 officier gevangen genomen. zoo'n vriend gehad had. Achter zijn medelijden school een listige voldoeningaisof hem een nieuw en krach tig licht was opgegaan over zijn meening omtrent Stott's geschiedenis. Stott beantwoordde de vragen, die hij geschikt achtte, en de heer Marlow ging voort: „Volstrekt nog geen oud man. Het gezicht komt me wat bekend voor. Heb ik hem ooit tevoren gezien?" „Dut denk ik niet", zei Stott. In den toon van den heer Marlow klonk een belee- digd: „Waarom niet?" toen hij voortging Het is een tamelijk opvallend gezicht. Hij ziet er uit als ren of ander kunstenaar, met dat vest en die das. Ik zou zeggen, dat hij betere dagen gekend heeft." Ditmaal was Stott oprecht dankbaar voor Marlow's hol en opjaervlakkig verstand. De opmerking, dat Lor raine's gezicht bekend voorkwam, gaf hem een nieu wen schrik en hij was benieuwd of een der dragers scherpzinniger was dan de heer Marlow. Toen zij de kleine herberg bereikt hadden, tikte de politieagent te gen zijn helm, en bleef er bij om te zorgen, dat het lijk werd ondergebracht. Nog ren honderd meter moest Stott het gezelschap van den heer Marlow dulden. „Een vriend uit je joumalistentijd zeker?" vroeg hij. „Hij ziet er uit als iemand die een ongeregeld leven heeft geleid. Denk je, dat hij zelfmoord gepleegd heeft?" 3 ,Dat kan ik onmogelijk zeggen", zei Stott vermoeid. Maa<" ik denk niet. dat iemand heelemaal van Londen naar Comwallis zou komm. om zelfmoord te plegen. Toen zij aan de bocht kwamen zei de heer Marlow: Ik heH mevrouw Eady beloofd, dat ik haar zou komen veriellen prec;es wat er gebeurd was. Het za' haar le*d doen te hooren dat het een vriend van u is en hij ging betrekkelijk opgewekt weg (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2