De roadvraag leverde nvit» op waarna de Raad is geheime zitting overging tot het behandelen eener re clame Hoofdelijken Omslag. UIT OBDAM. Dinsdag vergaderde de Gemeenteraad. Aanwezig alle leden; voorzitter burgemeester N. Dekker. De herkozen en gekozen leden J. Blauw, K. van Die pen en J. Munster namen het afleggen der vereisch- te eeden zitting. Aan de vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken w.o. een mededeeling van Ged. Staten, dat de nieuwe instructie van den gemeente-ont vanger voor kennisgeving is aangenomen, zoodat deze instructie thans van kracht is; een verzoek van de drankbestrijders vereenigingen alhier (afd. Kruisver- bond Mariavereeniging, Ned. Vereen, tot afsch. v. alc. dranken) om in het algemeen belang het maximum aan tal vergunningen te verlagen in dier voege dat in het vervolg één vergunning zal voorkomen op de 350 in woners, de thans bestaande vergunningen zouden ech ter daardoor geen nadeel ondervinden. De requestanten hopen dat de Raad met dezen maatstaf kan meegaan en in dezen geest een voorstel aan de regeering zal doen. Algemeen was men van gevoelen dat men het. schep pen van nieuwe vergunningen niet in de hand be hoeft te werken, zoodat zonder hoofdelijke stemming besloten werd bij Ged. Staten de zaak aldus aanhan gig te maken. De voorzitter vroeg of de Raad zich kon vereenigen met het voorstel om opnieuw verlenging aan te vra gen van de niet-ontruiming van de afgekeurde woning van Stammes, na het avies te hebben ingewonnen van de Gezondheidscommissie. Aldus werd besloten. Vervolgens kwam aan de orde: de gemeenschappelijke school te Spierdijk. De voorzitter zei dat de gecommiteerden op 31 Augustus j .1. een vergadering hebben gehouden, waar in zij kennis hebben genomen van een adres van een 150-tal belanghebbenden die aan het R. Kath. Kerkbe stuur van Spierdijk verzoeken een onderwijs op Katho lieken grondslag, wordt deze wensch vervuld, en dit schijnt zoo goed als zeker, dan zal het aantal leerlin gen van de openbare school dalen tot 4 n.l. drie uit de gem. Hensbroek en één uit Berkhout, zoodat de exploi tatie dan alleen zou komen voor rekening van deze beide gemeenten. Tevens blijkt, dat het Kerkbestuur dan de openb. school met onderwijzerswoning, school- meubelen, leermiddelen met inbegrip van den grond zou willen overnemen voor de som van 6500 De gecommiteerden van de vier gemeenten (Obdam, Spanbroek, Henbroek en Berkhout) zouden daarom gaarne zoo spoedig mogelijk het gevoelen willen hoo- ren van de daarbij betrokken gemeentebesturen inzake de opheffing van de openb. school, zoodra vast staat dat het R. Kath. Keikbestuur besluit tot de oprichting van een bijzondere school. Unaniem met de besluiten der andere gemeenten stelden B. en W. dan ook voor; opheffing van de school te Spierdijk met ingang van 1 januari 1916 en over dracht van het complex gebouwen ca. aan liet R.K Kerkbestuur aldaar voor bovengenoemde som. Zonder hoofdelijke stemming werd thans besloten liet voorstel te accepteeren zooals liet is voorgodiageu. Hierna volgde benoeming van wethouders, wegens periodieke aftreding van den heer K. van Diepen en in de vacature Wiering. Gekozen werden respectievelijk de heeren P. Bier steker en K. van Diepen, die beide de benoemingen aannamen. Hierna sluiting. Lil HELRHuüOWAARD. In de raadsvergadering was afwezig de heer Blom. De voorzitter neette ae nieuwgekozen leden harte lijk welkom. Hij wees er op, hoe hier met de vorige iaden aitijd genoeglijk werd samengewerkt en hij hoop- e met de nieuwe leden eveneens vriendschappelijk sa- nen ie werken. Al verschilt men wel eens van mee- iiug, een ieder heeft het recht deze op een gepaste ma nier te uiten. Ingekomen was een schrijven van den Algem. I oli- iiebond, verzoekende om hei salaris van den politie beambte op een behoorlijk peil te brengen, welk schrij ven voor kennisgeving werd aangenomen. Voorts een verzoek der bewoners van het Zuideinde om een lichtpunt aan de eindpaal. De voorzitter stelde voor dit schrijven aanstonds te behandelen, daar er toch nog meer voorstéllen zijn ia dien geest. Dit werd goedgevonden De lieer Schilder zeide, namens de commissie, be noemd tol het nazien der begrooting, deze te kunnen goedkeuren, behoudens een paar posten, welke haar te hoog voorkwamen, doch door den voorzitter waren toegelicht. De begroooting werd hierna voorgelezen. Door B en W. werd voorgesteld om den post be treffende den ambtenaar ter secretarie met 200 te verhoogen. De heer Bos zeide eerst veel voor het voorstel te hebben gevoeld, doch nu heeft hij een der wethouders gesproken, die zegt dat de verhooging met noodig is. De heer van der Oord merkte op, eiat hij dat heelt gezegd. Bij later inzien meende hij dat net salaris voldoende was. 1 lij had het ook oen voorzitter ken baar gemaakt. De neer Met zeide, dat dit voorstel het vorig jaar ook is behandeld, doch toen is liet wegens de tijdsom standigheden uitgesteld. Hij heeft een onderzoek inge steld bij andere gemeenten en nu is hij tot de ontdek king gekomen, dat er veel werk bij komt. Hem werd verzekerd, dat alleen de Landstormwet een ambtenaar 6 weken werk geeft. Spr. zeide, dat, toen hij enkele ja ren eeieden voor het eerst op de Griffie te 1 laat itrn kwam, hij moest iiooren, dat Heerhugowaaru een slecht figuur tnaakte, wat betreft de gemeente-admini stratie (er waren in 't geheel gemeenten, die een slor dige administratie hauden). Nu hebben we een goeden ambtenaar en is de zaak goed voor elkaar. Maar nu moeten we net ook zoo zien te houden Spr. meende daarom aat de vetnooging den ambtenaar toekomt. De heer Overtoom zeide, dat, toen nij de toelichting had ontvangen, ook had gemeend oat tiet salaris van f 300 te weinig was Hij had toen het idee om voor het voorstel te 'stemmen. Doch, nu hij uit den mono van een wethouder hoort, dat tiet niet noodig is. vraagt hij zicii at: Hoe zit het nui Hij zou van den heer'van der Oord gaarne een duidelijke toelichting ontvangen De heer van eter Oord verklaarde, dat de secietaua in veel betere conditie verkeert dan zijn voorganger Alles wordt nu maar op den ambtenaar verhaald en nieis op den secretaris. De vorige secretaris heeft nooit ren ambtenaar gehad, terwijl deze er direct een btjge- kregen heeft Ln de vorige had er nog meer baantjes bij ook! De heer Krom betoogde, dat het voor een buiten staander een lastige zaal is. De heer Hartog zeide dat het hem spijt, r.u al een voorstel van B. eu W te moeten bestrijden Spreker meende dat alle meerdere werkzaamheden voor.vio-cien uit de tijdsomstandigheden en het dus tijdelijk werk is Ln mag'daar nu een vast salaris op gesteld worden. 1 lij was van oordeel dat het dan een tijdelijke ning zou moeien zijn Spr. zou willen, dat B en met een dergelijk voorstel aankwamen De voorzitter zeide dat de heer v. d Oord het wel niet noodig vond, doch hij meende dat dit rekbaar is. We hebben het geluk een volontair te hebben, ö.e ens mi» fctert, kec) wat wttk uit d« hand aeerct. Binnenkort ik zal het nu maar meüedeelen komt er een voorstel om dezen een kleine vergoeding te ge ven. Het was vroeger een slordige administratie en we zouden ons schamen als dat zoo moest blijven. De werkzaamheden zijn echter zoo uitgebreid, dat het vo rig jaar een ambtenaar is aangesteld. Nu kan men wel zeggen: dat is werk voor den secretaris; maar dan zou men cok wel kunnen zeggen: de burgemeester is het hoofd der politie, dus dan moet die maar voor politie spelen ook. Spr. meende, dat een ambtenaar voor 500 zooveel niet is en kon de gevoelens van den heer van der Oord niet deelen, dat er geen ambte naar noodig is De heer van der Oord antwoordde: Dat heb ik niet gezegd. Ik heb gezegd: uw voorganger had er geen en, nu mag u meer werk hebben, maar het salaris van u is ook veel hooger! De heer Overtoom vroeg aan den heer van der Oord of er een ambtenaar noodig is? De heer van der Oord: Zeker is er een noodig. De heer Overtoom: Dan meen ik dat die een be hoorlijk salaris moet hebben. De heer Poland: Zijn de werkzaamheden van dien aard. dat de secretaris het niet kan doen? De voorzitter: Neen, dat kan niet. De heer PolandDan ben ik het met den heer Over toom eens. Een werkman moet zijn loon hebben Spre ker was dus voor het voorstel van B en W. De heer SchilderIk weet niet of de secretaris het werk niet af kan. Daar hebben we nooit van gehoord maar zoo niet. dan dient een ambtenaar een behoorlijk salaris te hebben. Spr sloot zich bii de andere heeren aan om het salaris zoo te regelen dat het een bestaan geeft en dan is 300 te laag. Het voorstel van B. en W. om het salaris met 200 te verhoogen werd daarna in stemming gebracht en aangenomen mét 8 tegen 2 stemmen. (Tegen de hee ren v. d. Oord en de Hartig Verder werd door B. en W. voorgesteld om hel sa laris van den gemeente-bode met minstens 25 te ver hoogen. De hr. Overtoom vroeg, hoe hoog het salaris van den veldwachter is met alle bijbaantjes? De voorzitter antwoordde: Alles te zamen wordt het 700 per jaar. De heer OvertoomDaar de werkzaamheden tegen woordig druk zijn en het een dure tijd is, is 14 per week niet te veel. Spr. was dus niet tegen de vtrhoo- ging. De heer de Hartig meende ook, dat het salaris veel te laag is voor hetgeen hij doet. Spr. zou verder wil len gaan en het salaris van 25 op 100 brengen. De heer Appel zeide zich hier best mee te kunnen vereenigen, doch zou hij liever het veldwachters sala ris willen verhoogen. De heer Overtoom klaarde hier meer voor te gevoe len en er dan één post van te maken, waar alles onder begrepen is. De heer Krom zeide, dat het hem niet duidelijk is, wat hij moet do:n voor die 25? Doet hij dat in kwa liteit van veldwachter of als bode? Ik ben er voor dat iemand behoorlijk loon heeft, maar wij disponeeren hier over een anders centen De voorzitter antwoordde dat het moeilijk is te schei den: dit doet hij als veldwachter en dat als bode. De heer Overtoom wilde het voorstel van B. en W. verwerpen en dan één post uittrekken voor den veld wachter. De heer Schilder kon zich wel met het voorstel van B. en W. vereenigen. De heer Poland eveneens, maar om nu 100 te ge ven, dat acht hij te veel: Niet dat ik iemand geen goed salaris gun, zeide spr. maar de veldwachter verdient er evengoed nog wel met verkoopingen wat bij Het voorstel van B. er. W. om den gemeentebode 25 verhooging te geven en werd daarna met aïge- meene stemmen aangenomen. De heer Met wees nog op den post: „Schoonhouden en verwarming der schoollokalen", waarvoor J 840 is uitgetrokken. De voorzitter lichtte dezen post toé. De heer Met gaf in overweging dit te veranderen. Spr. meende dat liet minder zal kosten, als er door een cn dcnzclfden persoon een heel jaar brandstoffen ge leverd wordt en dan om hef jaar. Nu levert de een wat en dan weer eens 'n ander en zoo het heele jaar door. De lieer Overtoom was voor aanbesteding. De heer Wijnker wilde het zoo laten. De heer Met zou het voor dezen winter zoo willen laten, maar een volgend jaar aanbesteden. Alzoo werd besloten. De heer Poland vroeg of er nog een afschrift van de begrooting aan de leden wordt gegeven, daar het hun onmogelijk is met het voorlezen de posten in het hoofd te hebben. De overige leden gingen hiermee accoord. Voorzitter zegde toe er in 't vervolg ervoor te zullen zorgen. 1 lierna de begrooting werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 38416,24 en een post onvoorziene uit gaven groot 2974,1714. De begrooting van het Burg. Armbestuur werd nage zien en goedgekeurd met in ontvangst 4586.05 en in uitgaaf 4186.05, batig saldo 400. De voorzitter zeide, dat de lichtcommissie geadvi seerd had om nog enkele lichtpunten aan te brengen; nl. een bij het Station, een bij de halte Middelweg en een bij het Zuideind. De heer v.d. Gord meende, dat het goed zou zijn ook op Broekhorn licht aan te brengen, doch dit zal nog een kosten van 130 a 140 meebrengen. De heer Met zou ook een lichtpunt willen hebben tusschen den Boterweg en het Station. De lieer Bos meent, dat, als men te Broekhorn begint, ze aan den Kabel ook zullen komen. Ten slotte werd besloten genoemde lichtpunten »aan te brengen. Waarna de vergadering werd gesloten. Bij het te Wageningen gehouden examen voor de Fuiiioouw-acte siaagüe de heer M. G. Visser, Hoofd aan school No. 3 aihier POGING TOT DOODSLAG. T« Amsterdam heeft gisteren een poging tot dood slag piaats gehad. Een opticien, de heer Zoutberg, wonende op de Reguliersgrachtwerd door een electricien. die hem geld ter leen kwain vragen, met een hamer op liet hoofd geslagen. De man had nog zooveel besef dat hij moord riep. De dader, die vluchtte is aangehouden. De toestand van het slacht offer is redelijk wel. VERDACHTE LUI. Door een onbekend persoon gewaarschuwd werd de bediende van een juwelier te Scheviiigen behoed voor berooving. Hem werd n.l. medegedeeld dat drie personen hem op zouden wachten Op den bepaalden tijd waren de drie lui aanwezig en werden door de politie gearresteerd. Twee waren gedeserteerde mili tairen. EEN KOSTBAAR BEZIT. De heerlijkheid Tsingraven bij Denekamp met 30 boerderijen, eigendom der douairière Rotssingh Udink, is gisteren publiek geveild Kooper was het Eerste Kamerlid A. Laan te Bloemendaa! voor f 370,300. Het hout werd genaast door denzelfden voor onge veer f 80,000. VAN TEXEL. Bii resolutie van den Minister van Koloniën ia mejuffrouw J. Bakker. te Burg gmtid ter b*3cbi;'.ksn* van den gouverneur feeneraal van Nedk-lrtdië, om te worden benoemd tot onuerwiizeres derde klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande. UIT WE8T-GRAFTDIJK. De Doopsgezinde kerkeraad van West- en Oost- Graftdijk heeft haar voorganger, den heer Buruma, welke sinds het vorige jaar September als veldprediker bij het leger in dienst was, opnieuw verlof verleend die functie voorloopig te blijven waarnemen. UIT HEILOO. Bij den heer C. Kemp alhier is een postduif komen aanvliegen, welke een ring droeg gemerkt 12609 C M. UIT SCHOORL. Bij resolutie van den Minister van Koloniën is mejuffrouw L. G. Goch, alhier, gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-indië, om te worden benoemd tot onderwijzeres derde klasse bij het openbaar Europeesch lager onderwijs daar te lande. KORTE BERICHTEN. Op een der scholen van een dorp in den omtrek van Dordrecht worden, volgens de D. Crt., nog gere geld leesboekjes gebruikt van het jaar 1883. Drie verdachten van den diefstal van 2000 ten nadeele van een firma te Haringvliet, zijn reeds opge spoord. 1500 is al terecht. De algemeene vergadering van den Vrijzinnig- democratischen Bond, aangekondigd tegen 20 en 21 November, zal reeds 13 en 14 November a.s. te Arn hem gehouden worden. Gistermiddag passeerde drie Zeppelins ten Noor den van het eiland Schiermonnikoog in Westelijke rich ting. Gisteravond passeerde een Zeppelin Terschelling, gaande in Westelijke richting. Te Vragender (bij Aalten) geraakte een 29 jarige slagersknecht, afkomstig uit Baarn, onder de tram, welke hem beide voeten afreed. Bij de overbrenging naar het ziekenhuis te Tcrborg overleed de ongelukki ge aan bloedverlies. Bij een te Rhenen gehouden verkooping wegens huurschuld, bracht de geheele inboedel slechts 5 op. Onder het groot aantal aanwezigen was er slechts één kooper, die alles voor geringe bedragen opkocht, om. een geit voor 0 25. B. en W. van Amersfoort zullen een onderzoek instellen inzake het feit dat de Arbeidsbeurs voor ge- interneerden voor minder loon dan de officieele beurs te Amersfoort werklieden plaatste, zoodat thans meer dan 400 geïnterneerden te Amersfoort werkzaam zijn. Door de militaire grenswacht te Vlodrop (sta tion) is aangehouden en geverbaliseerd de echtgenoote van een rijksambtenaar, welke een kan petroleum trachtte uit te voeren. De petroleum is in beslag ge nomen Tegen den te Dalheim gestatiomieerden rijksamb tenaar K. is te Vlodrop proces-verbaal opgemaakt, aan gezien hij 25 K G. meel naar Duitschland trachtte uit te voeren I Iet meel lag in den bagagewagen en werd in beslag genomen Het lospersoneel der S S. dat geen week extra loon zou ontvangen, heeft een adresbeweging op touw gezet ten einde de directie te bewegen dit wel te doen. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. No. 6708 f 25000 N». 14892 f 200; No. 8734 f 100. ölAUNltÜWS. üisieiavouu wetu ui „Uet Uuiueu vlies", van iku neei w. muoij, ecu letgauenug geiiouuen van ue it- uen van ae vciteuigiüg „znekenzuig ue vcrgauemig wuu gcieiu uuor Ueti liter H. Bruin, namens ut cuinnnssie, utsiaauüc uu ue twee neet en urutn tu utii neer l i. t lekkct. De nttr biuui opeuue ie kwart voor negen de ver- gaucmig. in zijn opemugawooiu veruiaarue hij, aat nel weiseu van ue urie commissieleden op meis was uiige.oopcn. Wei was er door nen in de korte spanne tijuo, vtiiüopen tusstnen ae vorige vergadering en deze, nog teil dreigement ontvangen van mr. kooze- veid, ae advokaai uet Federatie, waarin deze beweerde dat ue üestu ui sleden, afgetreden ot met afgelreueu, veiamwoorueiijk oitvtn. De commissie heelt center wei begrepen uat dit bangmakerij was, doch heeft zich tocii lot ueti rechtskundigen adviseur van „Zieken- zeug", mr. Dorbeck, gewend. Deze, het loboen en zwoegen van net fonds ziende, heeft geadviseerd, te iikwiueeren. Nu heeft mr. Dorbeck er neelemaal geen belang bij om iiet fonds aan de dokters in handen te spelen, is zelfs in t geheel geen vriend der dokters, zooaat zijn advies alleszins het beste en voordeetigsie voor „Ziekenzorg" mag geacht worden Nu heeft de commissie geconfereerd met het dagelijksch bestuur van het A. A. Z A„ waarbij besloten werd, dat, wan neer „Ziekenzorg" gelikwideerd werd. de leden dade lijk naar het doktersfonds konden overgaan ip de vol gende voorwaarden: lo. Alle leden, die in de termen vallen van de wei standsgrens van A. A. Z. A. worden overgenomen tegen de gewone bijdrage; 2o. Voorwaarde voor toetreding is, dat alle achterstal lige bijdragen aan A. A. Z. A. zullen worden aan gezuiverd 3o. Nieuwe leden, met uitzondering van hen die ziek zijnde worden overgenomen, moeten drie maan den wachten, voor zij specialistische hulp kunnen verkrijgen 4o. lot de likwidatie van „Ziekenzorg" moet uiterlijk op 11 September 1915 zijn besloten; 5o. De ieden van „Ziekenzorg" kunnen tot 1 October 1915 overkomen zonder betaling van mleggeid en hebben onmiddellijk na hunne inschrijving recht op geneeskundige verzorging. Zij, die na 1 October 1915 zich opgeven, zijn evenals alle andere nieuwe leden verplicht 50 ets. inleggeld te betaicn en moeten 4 weken ria den aanvang der verzekering wachten, alvorens zij recht op geneeskundige verzorging van fondswege hebben. De commissieleden hebben hiermede genoegen kun nen nemen. Ofschoon medegedeeld was. dat mr. Dorbeck ter vergadering aanwezig zou zijn, was een schrijven van iiem ingekomen, waarin hij mededeelde tot zijn spijt niet te kunnen komen. Na deze mededeeling gaf de heer Bruin het woord aan die leden der vergadering, wéike over de likwida tie iets wenschen te zeggen. De heer Rinaldi had gaarne gezien, dat ook van de circulaire van dr van Diilen voorlezing was gedaan De voorzitter maakte den spreker tr op opmerk zaam, dat deze vergadering ai leen bijeen was geroepen om te beslissen omtrent de likwidatie, terwijl de circu laire van dr van Dillen buiten de orde omging. Hierop antwoordde de heer Rinaldi, dat hij niet wenschte buiten de orde te gaan. doch slechts wilde weten of het bestuur een aansluiting bij het dokters fonds dan we! een aansluiting bii het op te richten fonds van dr van Dillen wenscheiijk ach'te. De heer Hekket had gaarne gezien dat voorlezing werd gedaan van den brief van mr Rooz veld aan den administrateur, den heer Bruin. Deze voldeed aan dat verlangen Hierop zette de heer Hckket uiteen dat men voor dat dreigement niet bang behoefde te zijn, zijn, daar nea otet koninklijk \?t- eeaiging toch niets maken kan, omdat ze geen rechts persoonlijkheid bezit. Wat de apotheek betreft, die had toch binnen een paar dagen ontoereikend gebleken, daar er onvoldoende hoeveelheid geneesmiddelen in was. Toen kwam het bericht dat de Federatie de apotheek verkocht had. Eerst was ze van ons, nu is ze niet van ons, zei spreker. Vandaag zitten we zonder apotheek, morgen misschien zonder dokter; 't zou onzin zijn om op die risico het fonds te laten doorbestaan Gister kwam mij pas ter oore, aldus de heer Hekket, dat dr. van Dil len een nieuw arbeiders ziekenfonds op wilde richten. Mr. Dorbeck heeft ons echter aangeraden dc zaak te likwideeren. Hierop heeft de commissie Maandag oen conferentie aangevraagd met den voorzitter van het doktersfonds, dr. Schroder. Deze ontving ons geza menlijk met eenige andere artsen en apothekers, heel vriendelijk, waarvoor ik niot nalaten kon mijn blijde verrassing uit tc spreken. Het slot der conferentie was, dat dr. Schroder aan zijn bestuur zou voorstellen de concessies aan te nemen. Hierop is bij den heer Proof, in de Langestraat nog eens geconfereerd, dit maal met het bestuur. Ook dit liet niet geiden hot „wee dén oveiwonnene 1doch behandelde ons eveneens zeer vriendelijk en voorkomend,de uitslag weet u. Ik heb daar o.m, ook gesproken over de weistandsgrens. Deze zal met alle mogelijke welwillendheid worden toege past. Nu de opmerking van den heer Rinaldi. Dr. van Dillen heeft bij verschillende menschen gezegd dat wij hem hebben laten zitten. Dit is van dr. van Dillen een groote onwaarheid. Hij zelf toch heeft ons laten zitten. Telkens, wanneer er iets gebeurde dat hem niet naar den zin was, sprong hij op en liep als een kwa jongen weg, terwijl hij dan zijn gewone uitdrukking bezigde: „Jullie kunt doen wat je wilt, ik ga varen." Hij heeft zijn eigen glazen ingegooid. Het gaat voor ons ten ecnenmaie nu niet aan zijn circulaire aan te bevelen doch we hebben aan de dokters verklaard, dat wij alle leden ook niet aan een touwtje hadden en dat we er niet voor kunnen instaan dat alle leden naar het doktersfonds overgaan. Ik, voor mij persoonlijk heb geen sympathie voor dr. van Dillen. iliciup omstond m de zaai eenige discussie. Er VVuia*.«ilc liauitiljK IclilailU tiet WOO.- CtüCll lliet OVCT ue imw'iüaiie, maar over de circulaire van ur. van Un- ïea. ue voorzitter vond ciat uit ouden de orue om ging ui wuue cersi sieirimeü ot „/.ïekenzorg" wel dan uit; gtiikwideerd zou worden. Ut iieer i>. veuemaa kwam hier tegen op. Hij wilde net vrije wooiu. t-ooiang „/.ïemizorgnog niet geli- üvv ïuttrd is, neen uk Uu net reeiit tegen uen leider utr vergadering te spreken over wat hij wil. De voorzitter oestreeu dit. Er stond op dc agenda voor uezen avena siecms ue likwidaue eu niet ue eu- cmalre van ur. van Dihen. ue lieer v eileinan wenschte slecnts weg te nemen de verkeerde meerung die er kon ontstaan zijn, dat men aan een nu aer vtreeniging liet woord geweigerd had, ietwiji ueic mu'clltiiuc „z.it'kt'iizüig' iets had Witten zeggm. De neer van 't Veer vond, dat het bestuur niet lan ger ue vtiantwooraeiijklieiü vail tea vereeniging, ecu verecinging, uie ieaeujK niet meer uestaat, mocht dra gen. i lei ten is nier: likwiuatie, ja of neen. VVorüt er genkwideerd, aan kunnen we ons van onze taak onthe ven Dcsuiouwcii. Na de likwidatie kan dan aan een ieder geiegepheid worden gegeven over de circulaire van dr. van Dillen te spreken. De lieer van der Veer vroeg, daar de heer van 't Veer gezegd had, dat „Ziekenzorg" niet mt-er bestond, waar de contributie dan gebleven was, die men gedu rende den tijd dat de vereeniging niet meer bestond, had betaald. De voorzitter antwoordde, dat de boden nog steeds liepen en gesalarieerd werden, dat de geneesmiddelen tocli ook betaald werden, 't Ontbrak er nog maar aan dat men zegt: 't oude bestuur is er met het geld van door gegaan. Om een oud-Hollandsche uitdrukking te gebruiken: ..Bij het scheiden der markt ieert men den kc-opman kennen". De heer Kon er vreëg, hoe hij. daar de apotheek toch verkocht was, aan medicijnen kwam. Hij kreeg toch waarachtig ook geen regenwater! De administrateur, de heer Bruin, legde hierop uit, dat dc apotheek verkocht was aan den apotiieker-assis- lent, den heer Roozeudaal. Deze heeft echter de be voegdheid niet om apotheker te zijn en recepten klaar te maken. Om „Ziekenzorg" ter wille te zijn, is de apotheker, de heer Bruch, evenwel zoo welwillend el- ken morgen een uurtje te komen, wat voor dc wet vol doende is. De assistent kan dan verder de geneesmid delen volgens recept wel klaar maken. „Ziekenzorg" betaalt deze geneesmiddelen allemaal. Hierna verzocht de voormalige voorzitter, de heer Bek, de vergadering te besluiten. Hij was reeds ge daagd eu wenschte uit dien rommel te komen. Hij bleef ook nergens van verschoond Hierop nam de voorzitter nog eens het woord. Wilt ge, zoo vroeg hij. met zoo'n vereeniging. zonder dok ter en apotheker, verder gaan? De advocaat der Fede rade, mr. Roozeveld, heeft gezegd: „er is slechts één belang, en dat is de Federatie te redden". En dit gaat ten koste van „Ziekenzorg". Ik stel voor over te gaan tot stemming. 1 lierop werd met algemeene stemmen op één blanco na besloten „Ziekenzorg" te likwideeren De voorzitter wenschte naar aanleiding hiervan nog iets te zeggen We zijn door het zoet gefluit van dezen vogelaar de Federatie, in het net gelokt, aldus de heer Bruin Hier geldt ook: bezint eer gij begint. We heb ben een les gehad Hadden we in 1914 maar zoo'n ver gadering belegd Hierop vroeg hij of er nog belangstellenden waren in ue notulen van de vergadering tusschen liet bestuur der doktervereeniging en het fonds. Na bevestigend antwoord las de heer Hekket ze voor. De heer van 't Veer gevoelde zicii gedrongen iets te zeggen naar aanleiding van het door den voorzitter gesprokene. Er is iets in diens woorden wat zijn sym patic niet wegdraagt. Die uitdrukking over de voge laar beviel hem niet Omdat de dokters de commissie nu vriendelijk ontvangen hadden, behoeven zij neg nut direct zoo hoog met hen weg te loopen. Deze woorden lokten een repliek van den voorzitter uit De l;eer Hekket was net niet met den'heer van 't Veer eens. Het had hem zeer aangenaam getroffen dat de dokters zoo vriendelijk geweest waren, ze hadden hen toch ook evengoed op een hondsehe manier kunnen be handelen Het was toch een zeer onaangename zending voor ons, zeide spreker, en het deed ons p'eizier vrien delijk te worden ontvangen, waarvoor wij zeer dank baar zijn Spreker stelde hiertegenover de personen, waaruit de Federatie bestaat. De heer van 't Veer: We kwamen toch cm geen aal- moes! I> heer Hekket' Dat kwamen we wel. Waar nanoen anders al onze zieke leden heen gemoeten, wanneer we daar niet geslaagd waren? De voorzitter stelde voor twee leden te benoemen, toe te voegen aan den administrateur om de likwida tie me? te maken De heer Hckkte ?'°'de vmr twee adnrn's'ratie' eenigS7ins ontwikkelde personen te nemen b v. de heeren Hartog en Kloos. Ul_. i.li-lVLNl U.nDs KW C.C3 11L..

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2