Be Vergissing van Vivien Eadj! FE IL L E T 0 N. TeloennnniPi! van lieden. Tan liet oostelijk oorlogsterrein. Y&u het westelijk oorlogsterrein. Van het zuideljyk oorlogsterrein. Varia. Nederland. de verpleging van betalende Proveniers en betalende zieken omvat., een geheel zelfstandig karakter moet worden toegekend, hetwelk niet toelaat, haar bij de toepassing van art. 24 der Gemeentewet met de Ge meente te vereenzelvigen. AVOND- EN NACHTLEVEN OP EN NABIJ HET REMBRANDTPLEIN. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de Buurtvereeniging Rembrandt" te Amsterdam werd besloten aan den Gemeenteraad te verzoeken aan de winkeliers die zich verbinden hun winkels tot 's midL dags 12 uur gesloten te houden, te vergunnen deze na 's avonds 9 uur geopend te houden Op deze wijze meent men zonder de beteekenis der verordening te verzwakken, tegemoet te komen aan de bezwaren der winkeliérs die het vooral van den avondverkoop moe ten hebben en van wie velen than3 met financieelen on dergang bedreigd worde*. Genoemde Buurtvereeniging besloot verder te trach ten van den last der zwervers in het Rembrandtplant- soen af te komen, door de banken, waarop zij zich des nachts te slapen leggen, te doen veranderen in op vouwbare banken. TIEN JAAR GEëlSCHT. Voor de arrondissements-rechtbank te Maastricht stond gisteren terecht Maria Piepers, geboren te Heer len, echtgenoote van Ch. L. Custres, te Maastricht, thans gedetineerd, ter zake, dat zij op 27 Juli te Heer len, na kalm overleg, opzettelijk Elise Melser van het levij heeft beroofd, door deze opzettelijk met eert geldi- gen slag, stoot cf steek een mes in het hart te drijven. ONDANK IS Een neringdoende te Arnhem kreeg dezer dagen be zoek van eep man, die in het bezit was van een pas voor Duitschland en hij kreeg zulk een droevig ver haal te hooren, dat hij uit medelijden den man aan reisgeld hielp. De arme man toonde zich ten zeerste dankbaar en de weldoener sliep dien nacht rustig, in het besef van een goede daad te hebben verricht. Groot was echter zijne verontwaardiging, toen hij den armen man een paar dagen later in een toestand zag, die aan overmatig drankgebruik deed denken. Tot overmaat van ramp kreeg hij ook nog bezoek van een tweeden armen man en deze laatste wist hem ook nog eenig reisgeld uit den zak te kloppenook deze zette het geld in drank om. Toen was de maat vol; een derde be zoeker had een warme ontvangst, hij werd de deur uit gegooid en de neringdoende zal aan niemand ineer reisgeld verstrekken voor Duitschland. Anderen kun nen zich hieraan spiegelen. EEN RARE POLITIE-AGENT Gisteren is een agent van politie te 's-Gravenhage geschorst, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van geld1 ten nadeele van een bewoner aan de Kockstraat. Deze bewoner een houder van een waterstokenj die de gewoonte heeft den wijkagenten 's morgens vroeg een kop thee te verstrekken en die dan onderwijl, in goed vertrouwen dat hij gerust zich even kon ver wijderen, in de buurt ging „porren", miste in den laat- sten tijd eenige'malen geld. Hij kwam Dinsdagavond op de gedachte geld - eenige kwartjes en dubbeltjes te merken en deed dit in een portemonnaie, welke hij op den schoorsteenman tel legde. Gisterochtend kwam er weer een wijkagent een kop thee drinken, en terwijl deze politiebeambte zich alleen in de waterstokerij bevond, ging de porder als naai gewoonte uit wekken. Teruggekomen bemerkte hij dat het geld uit de portemonnaie verdwenen was. De man deed aangifte van een en ander bij het politiebureau aan de Van der Vennestraat, waar kon worden nage gaan wie de wijkagent was die zich 's odiiends in de waterstokerij had bevonden. Bij onderzoek werd die po litieagent inderdaad in het bezit bevonden van het ge merkte geld. De verdachte bekende. Proces-verbaal is opgemaakt en in afwachting van verder te nemen maatregelen is hij geschorst. DREIGENDE WERKLOOSHEID IN DE CONFECTIE-1NDUSTR1E. Men meldt ons uit Amsterdam: Dezer dagen kwam ons ter oore dat in de naaste toekomst groote werkloosheid te verwachten was in de confectie-kleèding industrie. Naar aanleiding van die geruchten hebben we ons gewend tot een der groote werkgevers ia dit vak. Deze bevestigde de geruchten en deelde ons het vol gende mede: De heeren- en kinderconfectie-stoffen komen in nor male tijden uit Engeland en Duitschland en worden ook ten deele in ons eigen land vervaardigd. Bij het uitbreken van den oorlog hield de toevoer van half wol len stoffen uit het buitenland zoo goed als geheel op en kon het binnenland minder leveren. De prijzen ste gen. Na (je mobilisatie werd voor de kleeding van het leger door de Regeering werk uitgegeven aan de con- fectie-industrie. Dit uitgeven vap werk aan de confectie-industne is de laatste weken opgehouden. En hiermede zijn we gekomen, aldus onze zegsman, aan de oorzaak van de dreigende werkloosheid In normale tijden wordt de militaire kleeding be zorgd door een veertigtal kleermakers en ofschoon er wordt gezegd, dat de voorraden nu compleet zijn, kun nen de vaste 'kleermakers op geen stukken na het werk af Er moeten dus de noodige kleermakers bij, wat dan ook werkelijk gebeurd is. Het werk wordt nu aan de kleermakers zelf uitgegeven om het te ver vaardigen in zoogenaamde huisindustrie. De Regeering meent daarmee de werkeloosheid te^bestrijden, maar inder- uit het Engelsch van CHARLES MARRIOTT. 17) De baan liep -om vier velden heen, de heggen voi in den een kruis met een opening in iederen arm. Bij de steeplechase werd de gemakkelijke opening vermeden en sprong men over de aangrenzende heg Of ook niet, al naar dat het viel. Een bel luidde, en de menigte verliet de bookmakers en schaarde zich langs de baan. Juist begon een steeplechase. „Laten we naar die heg gaan!" riep Hugo, en na een oogenblik strijd met haar waardigheid rende Vi vien achter hem aan, het veld over. Hijgend en lacuend werd zij op de heg geheschen, dicht bij een van de plaatsen, waar gesprongen werd en zij lueld zich vast aan een hijgenden kerel in een grof katoenen pak. Van hier uit konden zij de geheele baan, afgezet met witte vlaggetjes, zien. Telkens aln een paard weigeide, witte vlaggetjes, zien. Telkens als een paard weigerde, rijder raad te gevenen stoof Verschrikt uiteen, onder verontwaardigde uitroepen van de achterstaanden ais het volgende paard kwam aanrennen. Vier paarden renden en een viel uit. Eenigen tijd nadat de ren voor bij en de menigte over de baan verspreid was, kwam het laatste paard langzaam aan, zeker van den derder Nu zij eenmaal onder de bekoring was van dreunen de hoeven en vliegende zoden, vergat Vivien alles van Harpur en zijn kieskeurige deftigheid, en zij was be- daad wordl het legended bereikt. De kleermakers toch, die nu voor het Rijk werken worden onttrokken aan de hier ter stede goed geoutil leerde fabrieken. Op deze fabrieken werken ook een groot aantal coupeurs, persers enz., die weldra op straat zullen komen, omdat geen voldoende particu lier werk kan gemaakt worden, wegens gebrek aan kleermakers. De kleermakers verrijzen als paddestoelen uit dqn grond en zelfs aan hen —.aldus onze zegsman die nog nooit een naald in de hand hebben gehad, wordt werk opgedragen. Dit werk wordt dan overgedragen en in buitensporige lange dagen en in kleine werk plaatsjes gemaakt. Wat is nu het gevolg van de maatregel, door het Rijksbestuur genomen. Aan par ticuliere kleermakers wordt het noodige werk geleverd en op deze wijze de huis-industrie bevorderd, waarte gen jaren lang gestreden is. Arbeidstoestanden die goed waren, worden bedorven. Nu wordt er gezegd, dat confectie-patroons zulke buitensporige winsten heb ben gemaakt, maar ieder, die even wil rekenen, zal tot de overtuiging komen, dat het niet mogelijk kan zijn, wanneer het werk goed gemaakt wordt De loonen zijn bij de confectie-fabrieken toch hooger dan die het Rijk betaalt aan de kleermakers. Alleen door langere arbeidsdagen en met behulp van ieder die maar helpen kan in huis, wordt meer ver diend. Die grootere winst valt dus een gedeelte van de werklieden in den schoot, terwijl een ander deel werk loos wordt. Een ander kwaad is de onvoldoende toevoer van grondstoffen. De Tilburgsche fabrieken rijn geheel bezet voor de levering van militaire lakens. De grond stoffen, die de particuliere industrie noodig heeft, wor den niet vervaardigd. De orders die in deze maanden uitgevoerd zouden worden, zijn niet los te krijgen. Op de fabrieken loopt men dus .vast. Het zou daarom voor alle partijen beter zijn ge weest als het vervaardigen van de noodige kleeren voor het leger, overgelaten was aan de coniectie-iudustrie, aan die fabrieken, die onderworpen zijn aan de noodi ge voorschriften door het Rijk zelf gegeven. Men had b.y. van de arbeidsinspectie en de Rijksverzekerings bank alle gegevens kunnen krijgen van den omvang van het personeel en de vermoedelijke productie hier te lan de. Van die fabrieken had men dan kunnen vorderen dat zij elk een quantum Rijkswerk leverden- tegen be paalde vergoeding. De fabrieken hadden dan werk gehad, evengoed als de kleermakers, de coupeurs, de persers enz. De industrie was dan niet uit elkaar ge rukt, waardoor binnen korten tijd zonder twijfel een groot aantal werklieden, die anders een behoorlijk be-' staan zouden hebben, zonder werk zullen komen. UIT ZIJDEWIND. Op den laatsten kermisdag alhier werd er eene ring- rijderij gehouden De prijzen werden gewonnen door ue heeren S. Ligthart, le pr., J. Burger, 2e pr., P. Ligt- hart, 3e prJ. Wit, 4e pr., E. Jong,, 5e pr. 30 Personen kampten mede. Over het geheel werd de kermis druk bezocht en liep zonder wanordelijkheden af. VAN TEXEL. Aan de redders van de bemanning van de op 4 Oct. In 14 nabij de Cocltsdprp op Texel gestrande Noorsthe stoomboot Isbjora, heeft de Noorsche regee- ring een belooning van J 204 gezonden. UIT ZL'ID-SCHARWOUDE. Alhier doen zich gevallen van diphtlieritis voor, schijnbaar met geen kwaadaardig karakter. Op het oogeublik zijn 17 kinderen door deze ziekte aangetast. Naar aanleiding van bovenstaande werd heden de openbare lagere school voor oil bepaalden tijd geslo ten. KORTE BERICHTEN. Tc Paesens (Er.) is in een schip ingebroken. Opengebroken werd een kastje, waarin 200 aan bank papier. De bescheiden dief nam slechts een briefje van 00 weg en liet de andere liggen. De AAaastrichtsche bevolking heeft een actie op touw gezet om te voorkomen dat een der schoonste stadsgedeelten, „De Kommen", door kazernebouw ont sierd wordl. Tc 's-Gravenhage is in een goudsmidswinkel in gebroken Ontvreemd is voor een bedrag van 475 aan ringen en horloges 'ie Amsterdam zijn gistermorgen op het hoofd postkantoor twee personen aangehouden, die de lo ketten van particulieren openden en er de kennisge vingen voor aangeteekende stukken uitnamen, welke ze dan later in ontvangst namen. Te Garreweer is een 16-jarige jongen bij het inha len van den oogst, met paard en wagen in een sloot geraakt. De jongen kwam er onder en was terstond een lijk. - Het Gerechtshof te 's-I lertogenbosch bevestigde het vonnis der rechtbank te Maastricht tegen N„ we gens malversaties ten bureele van publiekewerken te Maastricht, en sprak B. wegens gebrek aan bewijs vrij De Duitsche regeering heeft den uitvoer van spoorstaven van België naar Nederland verboden. Onze spoorwegdirecties hebben nog groote hoeveelhe den spoorstaven' in België, met name te Seraing, in be stelling In den tuin van de R.-K. pastorie te Castricum heeft een pereboom voor den tweeden keer van dit jaar drie peren voortgebracht. De Appingedaxniner stroocartonfabriek heeft te gen a s Zaterdag haar geheele personeel ontslagen. De heer Henri ter Hall ken Dinsdag op de ker- reid Hugo te volgeu, waarheen hij haar bracht.- Zij gingen naar de wedpiaats terug, toen de kansen voor den volgenden ren genoteerd w.ei den.*'Hugo bekeek de cijfers met aandacht. „Kitty, vijf tegen één", las hij met gefronste wenk brauwen. „Wie is Kitty?" vröeg Vivien. „U moet altijd zeggen„Wat is die of die", van een paard, juffrouw Eady", zei Hugo deftig. „Kitty is de pony van vader. Hij heeft haar zelf gefokt." „Wie is dat toch?" vroeg een man zachtjes, zijn buurman aanstootend. „Dat is de jonge Stott van Rosemorran. Stott laat een merrie loopen. Kom mee." „Is het wat bijzonders?" „Ik weet niet. Elet zal wel goed zijn, als het Humphrey Stott behoort. Hij heeft verstand van paar den. Kom mee," „Er is tocli een groot verschil in de cijfers", wierp de ander tegen. Humphrey Stott deugt niet, hé?" „Och, loop heen. Ik zet mijn geid op Humphrey Stott, deugen of niet. Hij heeft mijn broer van de te ring genezen, toen twee doktoren hem hadden opgege ven. Mijn broer is flink en knap. Hij kan een schop beter hanteeren dan iemand in de vier gemeenten. Kom, mijn beste Alf; laat ik een halven dollar op Kitty zetten." In de buurt was een jongen bezig de beenen van een hit in te wrijven. Een ouder man met een sluw gezicht stond er in gedachten naar te kijken. „Moet je dien hit in den -op één na volgenden ren laten loopen?" vroeg hij nu. De jongen antwoordde koeltjes, zonder op te zien: •Ja." Er was een lange pauze, de jongen werd rood tot achter zijn ooren. mis te Hertogeaboseh zijt revue ,.Iu 't Gedrang" 1 niet opvoeren omdat hij wegens een defect aan de ma- chine zonder licht zat, SÏADNIÊUWS. VARKENSVLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Gisteren is aan de Vierstaten een partij varkens- vleesch in beslag genomen en naar het Slachthuis ver voerd, die afkomstig was van varkens, uit nood ge slacht. VAKSCHOOL VOOR DEN HANDEL Met October wordt, naar men ons mededeelt, alhier gevestigd een Vakschool voor den Handel. Het handelsonderwijs, dat volgens het systeem van Annevel'dt Putter, exploitanten van de „Anneveldt- Pitmanscholen" ia verschillende plaatsen van Neder land wordt gegeven, is bijzonder practised. De heeren richten hunne schoolkamers in ais kan toor; machines voor correspondentie en om in boeken te schrijven, copieermachines en alles wat op het ge bied van kantoorwerkzaamheden bestaat, zijn voor het gebruik der leerlingen aanwezig. Voor talen, boekhouden, stenografie.en ihdcre vak ken zijn speciale werkkrachten, die van het vak handels onderwijs een uitgebreide studie hebben gemaakt en niets anders doen, dan werkzaam zijn in de Pitman- scholen. Tot de lessen worden zoowel vrouwelijke als man nelijke leerlingen toegelaten. MIDDENSTANDSZIEKENFONDS. De heer J. Bruijn, Snaarmanslaam 125, alhier, is vertegenwoordiger geworden van het eerste Neder- landsche Middenstands-Ziekenfonds (directeuren zijn de heeren G. P. Gerstcl en Jan Jesse, commissarissen de heeren D. J. Boom, gepens kap.-luit. ter zee, Nun- speet, H. A. Derksen, ïeeraar wiskunde H. B. S., Nijme gen, jhr. F. j. A. A. Graafland, offirier-leeraar. Kam pen, dr J. Idzerda, arts, 's-Gravenhage. Geneeskundig adviseur dr J. Idzerda accountant de heer J. Penning de Vries, beiden te 's-Gravenhage). Het doel is om aan hen wien door het besluit van de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering dei Geneeskunde, het lidmaatschap van een ziekenfonds is ontzegd (omdat hun inkomen meer dan 1200 be draagt) de gelegenheid te bieden, zich voor een matige premie geneeskundige hulp te verschaffen Men kan zich laten inschrijven in een der vier klas sen met een premie variëerende van 7 tot ƒ15 per volwassen persoon per jaar 'kinderen lagere premie) en is o a geheel vrij in de keuze van dokter, apothe ker en ziekenhuis. Om de deelnemers tevens belanghebbenden te doen zijn, wordt 50 pet, der netto-winst, pondsponds gewij ze, naar gelang der gestorte premiën aan de verzeker den uitgekeerd. PRIJZEN UITGESTALD. De prijzen voor het concours hippique, en het sleu- teltrekken van de as. landbouwfecsten. die er zeer be geerlijk uitzien, zijn uitgestald in het Meubelhuis van den heer Louis Trijbetz in de Langestraat. HET DUITSCHE LEOERSERICHT. BERLIJN 16 Sept. (Officieel.) Westelijk oorlogsterrein Niets bizonders. Oostelijk oorlogstevreinLegergroep von Hin denburg: Op de linker-óever van de Duna drin gen onze troepen onder succesvolle gevechten in de richting van Jacobstadt vooruit. Bij Liewenhof werden de Russen op den oostelijken over terug geworpen. Ten noorden en noord-oosten van Wil na maken de aanvallers vooruitgang. De vijand biedt taaien weerstand aan ons vooruitrukken ten noordoosten van Grodno. Legergroep prins Leopold van BeierenDe toe stand is onveranderd. Legergroep von Mackensen. Halverwege Ja- newoPinsk poogden de Russen opnieuw onze vervolging tot staan te brengen. De vijandelijke positie werd doorbroken, 6 officieren en 746 man werden gevangen genomen en twee machinegewe ren buitgemaakt. De streek tusschen Pripet en Jasiolda en de stad Pinsk zijn in ops bezit. Zuidoostelijk oorlogsterrein: Zooals in de vori ge dagen, mislukten de Russische aanvallen voor de Duitsche linies. HET RUSSISCHE LF.GERBERICHT PETROG RAD 16 Sept. (Officieel.) Ten noordwesten van Dwinsk ontwikkelde de vijand een hevige artillerie-actie in de richting van den weg van lloetsk naar Elofka. Ten zuidwesten van Dwinsk deden de Duitschers een vergeefsche aan val tusschen het Ville- en het Weikvetse-meer en tusschen dqn weg van Dunaburg naar Semawa, Wij hebben den vijand teruggeworpen uit Dwa- goelisjki- Aan de overgangen over de Wilja ten oosten van den spoorweg naar Warschau werd de vijand door ons vuur teruggeworpen. Bij Sigoeri ten oosten van Skidel en bij den spoorweg WolkowiskLida hadden levendige ge vechten plaats, die een plaatselijk karakter droe gen. Bij den bovenloop van de Njemen heeft de vij and herhaaldelijk het offensief genomen. Ten wes ten van Mosty wierp de vijand onze voorhoede naar de overzijde van de rivier d eElnyd terug. „Wat zwak in de knieën, hè?" zei de man. „Jij bent de eerste, die ik het zeggen hoor, Thomas Runnels", zei de jongen, zich boos oprichtend, „ieder een zegt, dat ze nog nooit zoo'n hit gezien hebben En sommigen zijn echte kenners." „Zoo, zeggen echte kenners dat?" zei Runnels met vriendelijke belangstelling. „Nu", zei de jongen op een toon van ingehouden trots, „Robert Richard Palgiaze van Trewyn zegt het". „Zoo, zegt Robert Richard Palgiaze van Trewyn het?" herhaalde de man nadenkend „Ja", was het antwoord op tamelijk nijdigen toon. „Noem je hem een echten kenner?" vroeg Runnels, ucht verwonderd. „Nu, hij heeft verstand van paarden." De man dacht even na, en gaf eindelijk toe. „Ja, ik geloof wel. dat hij verstand van paarden heeft, maar er zijn meer menschen, die het hebben Er ontstond een lange, gedwongen stilte, en de jon gen ging door met zijn werk, „Nu", zei Runnels kalm, heengaande, „je rijdt dus den tweeden ren, dan zal je het weten." Toen Hugo en Vivien bij de tribune terugkwamen, vonden zij er Stott wat onrustig rondkijkend. „Zoo, ben je daar?" zei hij op een toon van verlich ting. Hij wenkte Hugo tot zich en fluisterde iets in zijn oor. Hugo knikte en ging zitten. De menschen begon nen weer naar de tribune terug te komen, en in het voorbijgaan merkte Vivien op, dat een sealskin-mantel het uiterlijke teeken van welvaart der pachtersvrouwen was De bestuurder der rennen, een man met militair voorkomen, die een'unifonnjas met koperen knoopen droeg, sprong op een groot, roodbruin paard en ga loppeerde over het veld Vivien keek op haar program ma. De volgende ren was voor pony's op de vlakke Tèn oosten van deze plaats werden hardnekkige Duitsche aanvallen afgeslagen. Aaa den weg van Kartoezijkaia Bereza naar Siniavke hebben de vij andelijke voorhoeden de rivier de Czczara bereikt. Tusschen J&sseida en Pina ontwikkelden zich gevechten ten noordwesten en westen van Pinsk bij de dorpen Motol, Novolcutshka en Polpos it- sclii. Ten oosten van Kovel aan de Stokhod hebben wij de bezetting van de dorpen Goelewitschi en Roeda Sitowstsehkaja na hardnekkigen, tegen stand twee officieren en 74 man gevangen geno men en vier mitrailleuses veroverd. De vijand trekt naar het westen terug op het front ten zu;- den van de Pripet en doet op verschillende pun ten met aanzienlijke troepenmachten tegenaanval len en biedt hardnekkig weerstand. Bij de bezetting van een vijandelijke stelling bij Korablischtscha en Pogorieltzy ten noordoosten van Dubno hebben wij een kanon en zeven ma chinegeweren veroverd en 57 officieren en 2593 man gevangen genomen. Door een daar op vol genden tegen aanval werden onze troepen weder achter uitgedreven. Bij een gevecht in de omgeving van Gliadki-- Worobiefka, ten noordwesten van Tarnopol heb ben wij vijf' officieren en 547 man .gevangen ge nomen en twee machinegeweren veroverd. Het dorp Worobiefka is afwisselend in onze handen en in het bezit van den vijand. Aan de Strypa ten zuidwesten van Tarnopol hebben wij na een hardnekkigen aanval het dorp Bentave bezet. De vijand, die zware verliezen leed, vluchtte naar de overzijde van de rivier Ten westen van Trembowia bij het bosch van Boerko- nowsky en het dorp Zlotiki had een verbitterd ge vecht plaats aan de Strypa. Tegen den avond doorbraken onze troepen de draadversperring en verdreven den vijand met de bajonet uit de loopgraven. Zij veroverden hot bosch en het dorp en achtervolgden den vijand naar den anderen oever van de Strvpa. waar zij meer dan 1500 gevangenen maakten. HET FRANSCHE LEGERBER1CHT. PARIJS, 16 Sept. Avondcommuniqtié van gis teren: Over het geheele front dtsurden de ar- tilïerie-gevechteB voort, vooral ten Koorden en ten zuiden van Atrecht en in de streek van Roye. Op verschillende plaatsen gevechten met bowmenOp de Maasboogten werd een vijan delijke batterij vernield. RAPPORT VAN GENERAAL FRENCH. LONDEN, 16 Sect. (Officieel) Het Rapport van veldmaarschalk French iaidt: De wederzijdsche artillerie-activiteit was zeer groot, vooral ten zujieosten van Armentières en bij Yperen. Drie vijandelijke aeroplanes wer den genoodzaakt te dalen, twee daarvan waren door «nze artillerie getroffen. in den loop van deze week hadden boven de Duitsche linies 21 gevechten in de luchtplaats, waarbij de Duitschers elfmaal in de minderheid waren. HET ITAL1AANSCHE LEGERBER1CHT. ROME, 16 Sept. (Officieel). De vijand, die de laatste dagen aanzienlijke versterkingen heett ge kregen, trachtte tevergeefs door infanlerieaan- valien en havige artilleriebeschieting sterken druk uit te oefenen op verschillende punten van ons front. DE DUITSCHE KRIJGSGEVANGENEN IN AFRIKA. BERLIJN, 16 Sept. Volgens de Observatore Ro mano heeft de Duitsche regeering haar vertegen woordiger bij het Vaticaan opdracht gegeven den Paus dank te'brengen voor zijn bemiddeling ten gunste van overbrenging van Duitschers uit Da- komag naar Noord-Afrika. OPROER IN PORTUGAL? GENèVE, 16 Sept. Voigens de „Nouvelle" van Lyon is een nieuwe oproerbeweging uitgebroken in Portugal, niet alleen in Lissabon, maar ook in de provincie. HET DRAMA TER ZEE. 's-GRAVENHAGE, 16 Sept. De logger „Noordzee", aan boord waarvan het bt-keade dra ma zich heeft afgespeeld, behoort aan de reederij N. V. Noordzee-Visscherij te Katwijk, van den heer Nicolaas Haafnoot. Vanwege het departement van buitenlandsche zaken is den Nederlandschen consul-generaal te Londen telegrafisch opgave verzocht van de na men der drie omgekomenen der opvarenden. Uit een heden bij de reederij te Katwijk ontvangen be richt blijkt, dat de namen der drie op de logger „Noordzee" omgebrachte mede-opvarenden zijn: de stuurman P. van Duijn, 28 jaar, en de matrozen J. Jonker, 33 jaar, en K. Kuijt, 27 jaar, allen wo nende te Katwijk aan Zee. De bemanning wordt te Grimsby gevangen gehouden. baan. In de pauze werd Hugo ongedurig. Hij werd bleek, maar klemde zijn lippen op eikaar. Hij floot, trappen de met zijn voeten op de planken, huiverde, geeuwde en zuchtte. Stott vermeed het naar hem te kijken, en praatte met mevrouw Eady en Harpur Toen kwam Stott's staljongen, Hendrik, en bracht een pony uit de paddock. Hugo sprong op, deed zijn overjas uit en vertoonde zich in een roze- en wit rijcostuum. Mevrouw gaf een gilletje en greep Stott's arm. „U laat toch dien jongen niet rijden?" riep zij „Ja zeker", zei Stott lachend. „Maar hij zal zijn nek breken „Wel neen. Er zijn geen hindernissen te nemen." Mevrouw Eady stond op. „Hugo, je moogt niet rijden zei zij, hem bij zijn dunnen arm pakkend. „Laat den anderen iongen rij den; dit is grooter. Toe, Vivien, zeg het hem ook." Hugo grinnikte en maakte zich los. Vivien keek van haar moeder naar Stott, Zij was zeer opgewonden en wat bang, maar zij wilde toch wel, dat iïugo zou rij den. Stott zag dat, en lachte weer. Mevrouw Eady wendde zich tot Harpur. „Selwyn", zei zij, „overtuig jij mijnheer Stott. Ge loof je niet, dat het heel verkeerd is?" „Ik weet het heusch niet", zei Harpur, van den een naar den ander ziende. „Ik „Hugo, je bent een beste jongen!" riep ten van de meisjes Treherne. ,.Als je het er goed afbrengt, krijg je een kus"; en zij kwamen allen naar beneden, ge volgd door haar vader. „Wees maar niet bang!" zei Hugo, met een ver schrikten blik, en hij sprong over de afscheiding. Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2