FARINE LACIÉE N EST t Telegrammen Yau lieden. Nederland. Spaarzaam en zuinig in het gebruik In iedere k het besta Voedingsmiddel drogisterij Voor Kinderen voorhanden O ND E R W IJ S I. Prins Az Bierkade 11. acht uur gepraaid door een Neder landsch schip, dat 30 overlevenden van een getorpedeerde Belgische tank- boot aan boord bracht, Tusschen 5 en 6 uur kwamen we den volgenden morgen re. Brest aan, waar we zeer goed werden ontvangen. De kapitein ging naar den Engelschen consul en het gevolg van dat bezoek wa o, a., dat we 's middags naar ten kleedingmagazijn gingen, waar ieder van ons verstrekt werd, wat hij ïiocdig had. In Brest vertoefden we tot den volgenden dag 6 uur, toen we naar St. Malo gingen, waar we weer een dag gebleven zijn. Daar kwamen we op het Engelsche stoomschip „Vera" en vertrokken naar Southampton. Hier gingen we uit elkander. Sommigen moesten naar. Cardiff, anderen weet ik niet waar naar toe. Ik zelf moest naar Londen en kreeg een brief mee voor het „Seamen's Home" aldaar. Den volgenden dag moest ik naar den Nederlandschen consul, waar mij een pas poort verstrekt werd en teen naar het „Permit Office", waar ik alles, wat me overkomen was, haarfijn omest vertellen. Daar kreeg ik mijn gage uitbetaald, werd naar T ilbury gestuurd, en hier ging ik op de ..Bata vier IV" scheep naar Rotterdam. Dinsdag kwam ik om 4 uur te Rotterdam aan en landde te middernacht in de ouderlijke woning aan, waar ik den heelen nacht door heb moeten vertellen van mijn eerste zeereis". Op de vraag, of hij er nog aan denkt, om weer te gaan varen, zoolang de oorlog duurt, antwoordde hij „Natuurlijk, wat dacht u dan? Zeker ga ik weer varen en wel zoo gauw mogelijk. Jammer, dat al mijn spul len in de pekel liggen!" Het is te hopen, dat zijn tweede reis dan wat minder avontuurlijk is! DE BEDROGEN DUITSCHER. In opdracht van en in overleg met een Duitscher kochten zes Venlonaars een fiinke hoeveelheid rijst; deze rijst zou de Duitscher van de smokkelaars over nemen en flink beulen. De smokkelaars moesten zor gen, dat de rijst in het grosse Vaterland kwam. De Venlonaars kochten de rijst althans de Duitscher twijfelde er geen oogenblik aan en op het bepaalde uur op de vastgestelde plaats had de samenkomst plaats tusschen den Duitschen rijstliefhebber en de smokkelaars. De zakken „rijst" werden den Duitschei gepresenteerd, en deze betaalde de som van 1050 mark uit. P'ots vallen echter geweerschoten! Het heele smok kelaarsstelletje plus de Duitscher in angst! Zou de grenswacht schieten? Zouden de rijksambtenaren na deren? Hoe het ook zij, de smokkelaars poetsten de plaat, en hadden dan een onderhoud met den schutter, ten persoon, die in het complot betrokken was. Den Duitscher lieten ze in den steek met de zakken.. zand. want de smokkelaar* hadden den Pruis eenige honderden Kg. zand in de maag willen stoppen. Sinds zat de Duitscher niet stil, en van zijn 1050 mark, wist hij 500 mark te redden. De overige 550 mark waren reeds door en onder de smokkelaars verdeeld. Toen het geval ruchtbaar werd, toog de politie op onderzoek uit, meldt de Tel.; zij arresteerde het zestal en bracht de smokkelaars zwaar geboeid gevankelijk naar Roermond. Zij hebben bekend en peinzen nog in de gevangenis over de poets, die zij „dumme Hollan der' den Pruis gebakken hebben. Intusschen wordt het voer de zes smokkelaars een onprettige geschiede nis! HET CIRCUS ALTHOFF EN DE SPIONITIS. De Tel. vertelt: De splenitis, een besmettelijke ziekte in deze donkere tijden, is ernstig heerschende in onze goede Amstel- &:'ad. Reeds eenige dagen geleden ontdekten brave Ainstelaren, dat de circus Althoff spionnen onder zijn personeel telt, dat er toestellen met draadlooze telegra fie meegevoerd worden, ja, zelfs, dat 'n betonvloer ge legd is op de plaats, waar eens muzikale clowns en gedresseerde paarden hun toeren verrichtten. Onze telefoon staat niet stil en bij iedere boodschap wordt de misdaad van den Althoffschen circus grooter en grooter. Laten wij nu even kort ei^ goed het volgende vast stellen: 1 De circus Hermann Althoff heeft het Stadion-ter rein verlaten, wijl de contractueel gestelde tijd verstre ken was en men elders voorstellingen moest geven. De circus Althoff had en heeft geen spionnen in zijn dienst en voert geen draadlooze telegrafietoestellen mee in zijn trein wel gedresseerde varkens en dito ganzen. De circus Althoff heeft geen betonvloer voor 42 cen timeters gelegd op de plaats waar de arena zich be vond. De directeur van den circus Althoff is niet naar de Weteringschans gebracht en hoopt nooit in een in richting van dien aard te komen. BINNENLAND. EERSTE KAMER. De leden der Eerste Kamer zijn ter openbare verga dering bijeengeroepen op Dinsdag den 21sten dezer, des nanuadags te 3 'A uur. PRESIDIUM TWEEDE KAMER. Naar wij vernemen bestaat er bij mr. Goeman Bor- gesius, na ingewonnen advies van zijne geneesheeren, geen bezwaar, zich voor het komend zittingjaar we derom voor het voorzitterschap der Tweede Kamer be schikbaar te stellen. De nominatie voor het voorzitterschap der Tweede Kamer brengt naar het Correspondentiebureau meldt dit jaar eigenaardige moeilijkheden met zich mede wat de tweede en derde plaats betreft, nu mr. Troelstra voorloopig niet aan de parlementaire werk zaamheden kan deelnemen en het ook niet zeker is of een ander lid der sociaal-democratische fractie bereid zal worden gevonden, diens plaats in te nemen, of schoon wel reeds verschillende namen genoemd wor den van leden dier fractie welke voor die functie in aanmerking zouden kunnen komen, waaronder die van den tijdelijken voorzitter vair de sociaal-democratische Kamerclub. den heer Schaper, zoomede die van den lieer Albarda, voor het geval de heer Schaper als zoo danig niet zou wenschen op te treden. Bovendien verluidt in parlementaire kringen, dat ook bij den heer Van Nispen weinig geneigdheid be staat om voor de komende parlementaire periode we derom in aanmerking te komen. In verband met een en ander zullen verschillende politieke Kamerclubs aanstaanden Maandagavond clubvergadering houden. Gemengd Nieuws. PSEUDO-ZEPPELIN. De Hoornsche Courant vertelt: 1 Iet is avond. Het is een mooie avond Een klein koeltje ruischt door de boomen. De natuur is zacht. De sterren schitteren aan den helderen hemel, ten avond, waaraan de zomer van 1915 bijzonder arm was. Heerlijk is het nu buiten en overal ziet men dan ook de wandelaars genieten van de mooie natuur. Daar komen een paar jongens over de Koepoorts- brug en slaan de richting van den Koepoortsweg in. Elk draagt iets onder den arm. Zij blijven even staan en kijken naar de lucht, naar de toppen der boomer, en dan weer naar hetgeen zij dragen, onderwijl druk met elkaar pratend. Het gesprek eindigt met een hartelijke lachbui en voort loopen ze weer. Het plan is gemaakt. Ze gaan de Merensstraat in en heel aan het eind houden ze stil. Hier loopen geen wandelaars. Hier kunnen ze hun piannetje ongehinderd en zonder kans op ontdek king uitvoeren. Het meegebrachte wordt voorzichtig op den grond gelegd en alle toebereidselen gemaakt. Ze hebben pret, zal hun plannetje slagen? Spoedig is alles gereed en..... daar gaat hij. Hij „doet" het direct prachtig, de vlieger, statig rijst hij, hooger, steeds hooger. En wat brandt de lampion, die er aan hangt, goed! Alle touw wordt uitgevierd. En als eindelijk de klos leeg is, ziet men niets dan een vuurbal in de lucht. Zouden de wandelaars al iets gezien hebben? Ja. Ziet ze loopen, de neus in de lucht, en hoort die uit roepen. Steeds meerderen verzamelen zich op den Koe poortsweg. In de huizen is geen mensch meer. Allen staan verwonderd naar den vuurbal te staren. „Een vliegmachine!" roept er een. „Een Zeppelin", zegt een ander, waarop de opmer king volgt„als ie maar geen bommen gooit", en de toeschouwers zich minder op hun gemak gaan gevoe len. De politie komt in 't geweer. Daar snorren een paar agenten op de fiets den Koepoortsweg op, om te helpen speuren naar dat wonderbare verschijnsel. Maar ook zij konden dat raadsel niet oplossen. Zoo duurde het wel een uur. Eindelijk zag men den bal een weinig dslen, doch toen. weg was het licht. Niets meer te zien. De lampion was uitgegaan, waardoor de jongens weer ongemerkt hun „wonder" konden inhalen. En nog den volgenden dag werd er druk over het raadselachtige verschijnsel gesproken. Totdat de jongens hun mond niet langer konden houden en vertelden hoe prachtig ze al die menschen- drommen bij den neus hadden gehad.... VALSCHE RIJKSDAALDERS. In den loop van Augustus j.l. is te Dordrecht als en- tréegeld voor een bezoek van een museum, in betaling gegeven een valsehe rijksdaalder, dragende de beelte nis van wijlen Z. M. Koning Willem III en het jaar tal 1872, terwijl het randschrift ontbreekt. Vermoedelijk is dit valsehe muntstuk uitgegeven door een als heer gekleed persoon, oud pl.m. 45 jaar, middel matig lang, corpulent, zonder baard of knevel. Aangezien deze persoon vermoedelijk zal trachten op andere plaatsen ook dergelijke praktijken uit te oefe nen, verzoekt de commissaris van politie te Dordrecht, indien hij daarvoor mocht worden aangehouden, on middellijk bericht. EEN BOFFERTJE. Een jongen te Lisse verloor bij het sardappeldelven een zakdoek, waarin 1.50 was geknoopt. Hoe hij zocht, hij vond zijn schat niet. Hij kwam op de ge dachte den agent van politie V. te vragen diens hond te laten zoeken. De hond werd lucht gegeven aan de pet van den jongen en al spoedig kwam de zakdoek met het geld voor den dag, meldt de N. Crt. DIENSTWEIGERING. De heeren L. de Baan, L. A. B5hler, A. J. P Boe- ke, F. C. M. Boenders, P. Eldering, P. Glas, J P. de Graaff, Menno Huizinga Jr., T. Leendertz, G. van der Leeuw, M. van Leeuwen, B. de Ligt, J. E. van der Pot, O. J. Reinders, A. R. Rutgers, J. A. R. Teriet, J. Jac Thomson en M. C. van Wijhe verspreiden de volgende circulaire Het manifest in zake militaire dienstweigering zal door u waarschijnlijk reeds zijn ontvangen Ondergeteekenden, hoewel niet allen de vrijmoedig- digheid vindende om het bedoeld manifest te ondertee kenen, achten het toch van gewicht, deze dingen eens rustig en ampel met elkander te bespreken. Zij noodigen daarom alle predikanten (resp. emeriti, a s. predikanten en godsdienstonderwijzers), die de be doeling van dat manifest niet, a prion, principieel ver werpen, uit tot een onderlinge samenspreking daar over te Utrecht, op Woensdag 22 September as., in het gebouw „Irene." ZELDZAAM. Te Gorinchem bracht zes dagen geleden een kat 3 jongen ter wereld; de moeder-kat vond in denzelfden stal 2 konijntjes van twee dagen oud, welker moeder gestorven was. De poes nam deze konijntjes ook tot zich en laat nu het 5-tal gezamenlijk zuigen. Dit voor de menschheid diep-beschamende voorbeeld van naas tenliefde is in de gelagkamer van een koffiehuis te zien. Nog nooit had de eigenaar zoo druk bezoek UIT HOORN. De lib. kiesvereeniging te Hoorn besloot in de va cature dr. de Boer (lib.) geen candidaat te stellen, doch den zetel ter beschikking'te stellen van de tegen partij. KORTE BERICHTEN. —•Luitenant J. J. van Haagen is bij schietoefeningen in de duinen bij Den Helder door een kogel in de borst fetroffen, welke aan de rugzijde het lichaam verliep ijn toestand is wel. Te Drogeham (Fr.) werd een huishoudster verdacht van onnette handelingen. De dorpelingen kwamen bij avond haar uit de slaapkamer halen en brachten haar onder ketelmuziek het dorp uit in de richting van de woonplaats harer ouders, werwaarts zij verder ging. Te Amsterdam is een 14-jarig meisje uit de dak goot gevallen en overleden. Een militair vliegtuig kreeg boven Arnhem een motordefect en moest, onder groote belangstelling te Sonsbeek landen. Te 's Gravenhage werd voor een winkel een kin derwagen met kind gevonden. Een agent reed het stel letje daarop naar het politiebureau. Een 21-jarige monteur uit Alphen, is bij het na zien van een graan-elevator van de firma v. M. te Bo degraven door het breken van een staaldraad onder dit toestel geraakt en verpletterd. Te,Drachten wordt tegenwoordig op Zaterdag en Zondagavond door dronken lui met vuurwapens ge schoten. Te IJsselstein is deze week een paartje onder trouwd, hetwelk te zamen den leeftijd van 163 jaar heeft bereikt; de bruigom is 86 en de bruid 77 jaar. STADNIEUWS. TER WAARSCHUWING. De commissaris van politie vestigt de aandacht op artikel 206 der Algemeene politieverordening waarbij het verboden is voorwerpen bestemd om geheel of ge deeltelijk met ontplofbare stoffen te worden gevuld op den openbaren weg of in voor het publiek toegankelijke lokaliteiten en openbare middelen van vervoer bij zich te hebben, neer te leggen of te doen ontploffen. BENOEMD. Tot plaatsverv. voorzitter voor Amsterdam van de commissie tot afneming van het examen ter verkrijging van de acte van bekwaamheid voor huis- en schoolon derwijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek is benoemd de heer C. van Buysen, schoolopziener in het district Alkmaar. POLITIEHONDEN. Zondag zal er op het terrein der Renbaan een wed strijd worden gehouden van politiehonden, uitgaande van de afdeeling Noord-Holland van de Kon. Ned Po litiehonden vereeniging. In het Eere-comité hebben het Dagelijksch Bestuur der gemeente, de geheele rechter lijke macht en verschillende andere autoriteiten van hier en elders, zitting. Er zijn 10 honden ingeschreven, hoofdzakelijk af komstig van agenten van politie uit Amsterdam, jacht opzieners enz. Men zal dus kunnen aanschouwen, hoe een hond eigenschappen kunnen worden aangeleerd, die dienstig zijn bij het aanhouden van daders. Een groot aantal medailles en kunstvoorwerpen zijn uitgeloofd en te bezichtigen in de uitstalkast van den heer Lutterot aan de Langestraat. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Na afloop van den 2-jarigen cursus werd het diplo ma Hulp in de Huishouding uitgereikt aan de leerlin gen: L. A. Boekei, P. H. C. Tijn, M. I. van Grafhorst, N. G. Haars, G. N. Kramer, M. Stapel en G. Stuur man. 2de VOLKSCONCERT. Daartoe aangespoord door het uitnemend succes van het 1ste Volksconcert op 1 September 1.1., heeft de heer W. H. Slinger tegen 8 October a.s„ avonds 8 uur, in de Groote Kerk, weder zulk een concert geor ganiseerd, ook weer tegen 10 cents entrée. Behalve de meeste medewerkers van den vorigen keer, zal zich een Gemengd Kwartet, onder leiding van den concertgever, doen hooren, zoodat een geheel nieuw programma met andere afwisseling zal worden uitgevoerd. Het voornemen bestaat deze Volksconcer ten van tijd tot tijd te herhalen, evenals in andere plaatsenhiertoe gaven heeren Kerkvoogden reeds hun welwillende toestemming. VARKENSVLEESCH IN BESLAG. OENOMEN. De heer L. van Meurs, slager, wonende Nicuwpooris- laan 38, verzoekt ons te melden dat hij niet betrokken is bij de gisteren in de Nieuwpoortslaan ontdekte frau de met vleesch, dat afkomstig was van uit nood ge slachte varkens. OPENING NIEUWE ZAAK. De heeren Gebr.. Rossenbacker als Belgische vluch telingen in ons land gekomen en tot nu toe te N. Nie- dorp verblijf houdende, openen heden in het perceel Langestraat naast hotel Proot voorheen bewoond door Mevr. de Wed de Lange een zaak in eigengemaakte meubelen en beeldhouwwerk in hout. Een bezoek geeft al dadelijk de overtuiging, dat men hier met een paar artisten in hun vak te doen heeft. Het tijdschrift „Buiten" vestigde een paar weken ge leden dan ook in een waardeerend met reproducties ge ïllustreerd artikel de aandacht op het werk van den beeldhouwer Felix Rossenbacker. Men staat werkelijk verbaasd over hetgeen deze kun- tenaar uit oud- eikenhout weet te scheppen. Zijn werk stukken kunnen ten zeerste de tot ware versiering van de woning bijdragen. Mogen de gebroeders Rossen backer alhier die waardeering vinden die hun werk ten volle verdient PREDIKBEURTEN. 19 September. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal, avond 6 uur, Ds. Vinke. Kapel Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Evang. Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Westra. Rem. Geref Kerk, 10 uur, Ds. R. Miedema, gem pred. te Schoonhoven. Geref. Kerk, 10 uur en avond 5 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Gemeente. Vergadering 's morgens 10 en 's avonds 5 uur. Uit dt omgeving. HEILOO. Geen dienst wegens vacature Akersloot Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. C. de Hoogh van Amsterdam. OUDORP. Herv. Gem. 10 uur, Ds. Groot. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. MUZIEKAVOND. Wat een overgroote belangstelling gisteravond voor de muziekavond der militairen uit Alkmaar en Bergen in de Harmonie aangeboden door de dames Jeanne Kielburger, zangeres, Truida de Groot, violiste, An na de Groot, pianiste en den heer Johan de Groot, vi olist, allen van Rotterdam. Alle plaatsen bezet, en een gehoor dat aandachtig luisterde en na elk nummer op krachtige wijze hulde aan de uitvoerenden bracht. Een voor dezen avond bizonder geschikt program ma werd op een wijze afgewerkt die een gunstigen in druk gaf van het talent der solisten. Mej. Tr. de Groot speelde het eerste gedeelte van een concert van de Beriot, eene Faustfantaisie en twee kleine composities. Zii is eene zeer bekwame musi cienne die met groot gemak de moeilijkheden overwint, haar toon is bekoorlijk en de zuiverheid onberispelijk. Haar voordrachten waren het glanspunten van dezen avond. De zangeres wist echter eveneens succes te verwerven door de zeer goeden voordracht van liederen van Hollandsche componisten en van Emiel Hulle- broeck. Hef refrein van het derde couplet van „Hij die geen liedje zingen kan" werd op verzoek der zan geres, medegezongen en bij de herhalingwant het applaus hield niet op op haar verlangen gefloten, wat haast met nog meer animo werd gedaan dan het zingen. Zoo ging het ook met Nederlandsche weerb're mannen van Jac. Dorrenbooin, het refrein van het laat ste couplet werd ook medegezongen. Mej. Anna de Groot was een uitmuntende begeleid ster op het klavier, nauwkeurig volgde zij de solisten. En dan werden er nog eenige trio's voor zang, kla vier en viool uitgevoerd, waarvan wij het eerste „Lar go" van 1 iandel met Italiaansche tekst en een tweetal stukken voor twee violen en klavier, niet hebben ge hoord. 't ls voor onze soldaten een hoogst aangename avond geweest, goede muziek hebben zij op uitsteken de wijze hooren uitvoeren en daarvoor verdienen zij die het initiatief daartoe namen, den dank van allen. A. K. INGEZONDEN STUKKEN. WelEd. Heer Naar aanleiding van eenige ingezonden stukken in uw blad over de Alkinaarsche carillons, en den heer jef Denijn, verzoek ik UEd. beleefd onderstaand te willen opnemen. Alvorens den heer Denijn uit te noodigen eene ca rillonbespeling te houden, zou ik willen voorstellen: iaat den heer Denijn verzocht worden een rapport te willen uitbrengen over de Alkmaarsche carillons. Men zal dan zeker verbaasd staan over de erbarmelijke ver- waarloozing van de beide carillons. Kort geleden heb ik mij daarvan nog kunnen overtuigen, toen ik eene bespeling door den heer Crefeld heb bijgewoond. Ik heb xnij verwonderd, dat de heer Crefeld nog zooveel muziek kon halen uit zoo'n verzameling „oud roest". Dit betreft in hoofdzaak het „handklavier", pedaal en draadgeleidingen. De klokken mogen ook door den tijd geleden hebben, deze zijn door kundige handen weder goed te krijgen. De firma Van Bergen, klokkengieter te Heiligerlee, is daarvoor een speciaal adres. Al het an dere moet vernieuwd worden. Het carillon der Groote Kerk heeft klokjes, veel mooier dan de Waag, kleiner, maar fijner. Ook dat heeft erbarmelijk geleden, zelfs zoo, dat bijna niemand weet, dat er vroeger jaren ook op gebeierd kon wor den. Ook dit is herstelbaar en wat zou het een voor recht zijn, wanneer Alkmaar zich mocht beroemen op twee goed bespeelbare carillons. De beer Crefeld zou dan wel zorgen dat het muzi kale gedeelte tot zijn recht kwam, want dat is wel in goede handen. Met veel dank voor de opneming, Hoogachtend, Uw dw., H. W. HOFMEESTER Rz., I Iaarlem. Stads-Carilloaneur. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 17 Sept. (Officieel). (Westelijk oor logsterrein). In Champagne ontrukten wij den Frauschen ten noordwesten van Perthes door een handgTanaten-aanval een stuk loopgraaf op de voorste posities. (Oostelijk oorlogsterrein). Legergroep-von Hin denburg: Ten zuiden van Dunaburg werd de straatweg Widsy-Komai bereikt. Widsy werd he denmorgen na een hevig straatgevecht genomen Ten noordwesten, ten noorden en ten noord-oos ten van Wilna worden onze aanvallen voortgezet. De toestand ten oosten van Olita en Grodno is over het algemeen onveranderd. De Schara werd bij de gelijknamige plaat» overschreden Ook bij de legergroep van prins Leopold van Beieren forceerden onze troepen op verschillende plaatsen de Schara-oyergangen Legergroep-von Mackensen: De moerasgebie den ten noorden van Pinsk worden van vijanden gezuiverd. (Zuidoostelijk oorlogsterrein). Bij de Duitsche troepen is niets bizonders voorgevallen. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT PETROGRAD 17 Sept. (Officieel.) In dc streek ten zuidwesten van Dunaburg werden de Duitsche aanvallen afgeslagen tusschen den weg van Dunaburg naar het Zamavameer. In de buurt van Derazno en in Galiciê wordt de tegenaanval van den vijand voortgezet. De vijand trachtte zijn posities te versterken, doch kon hier hoogstens plaatselijke successen behalen. Ten westen van het dorp Pendyky in de buurt van Be- razno namen wij 410 gevangenen en maakten 4 machinegeweren buit. Van de verovering van de likeurstokerij e nhet kerkhof vielen 700 krijgsge vangenen en 4 machinegeweren in onze handen. DE KONING VAN GRIEKENLAND. BERLIJN 17 Sept. De correspondent van het Berliner Tageblatt te Athene, die door den koning in diens zomerverblijf werd ontvangen bericht, dat de vorst van zijn zware ziekte bijna geheel gene zen is. Slechts zijn hooge gestalte heeft misschien iets geleden. Uit elk woord sprak vertrouwen in zijn rijk en de vreedzame toekomst van zijn naar hooger strevend volk onder dfe verblijdend sterke wit van den koning, die zich één weet met zijn land, alle idealen met zijn volk deelt, zonder ech ter den bodem der werkelijkheid onder de voeten te verlezen. DE SAINT-ANNA. LONDEN 17 Sept. Lloyds meldt, dat het Fransche stoomschip Saint-Anna, dat op de At lantische oeceaan in brand geraakte, te St. Michel op de Agoren is aangekomen, 605 passagiers zul len overgebracht worden op het Italiaansche stoom schip Ancona, dat naar Napels vertrekt. DE BROODKAARTEN, 's GRAVENHAGE 17 Sept. Aangezien het controle uitoefenen op de verstrekte hoeveelheden meel in verband' met de verbakken en verantwoor de K. G. brood een zeer belangrijk deel uitmaakte der broodregeling heeft de minister van landbouw in een circulaire aan de burgemeesters te kennen gegeven, dat het hem bij nadere overweging nood zakelijk voorkomt, dat voor alle gemeenten voor de broodkaarten dezelfde tijdvakken gelden en hij den burgemeesters verzoekt het daarheen te lei den, dat na 1 Nov. a.s. een nieuw tijdvak voor de broodkaarten begint en vervolgens telkens kaarten worden uitgereikt voor den duur van een kalender maand, welke kaarten telkenmale de laatste van elke maand vervallen. Wordt dan tvens zorg ge dragen, dat uiterlijk na verloop van 14 dagen de gegevens aan de aangrenzende gemeenten worden verstrekt, dan zal z.i. de maatregel zonder twijfel het uitoefenen van controle ten goede komen. EXTRA LOONUITKEERING. UTRECHT, 17 Sept. Naar wij uit goede bron vernemen wordt door de directie der maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen overwogen, om in verband met de buitengewone tijdsomstan digheden en den abnormalen toestand, waaronder het personeel der maatschappij 'werkzaam is, in de maand December wederom een extra weekbe- zoldiging aan het personeel uit te lceeren. OEFENINGSRE1S NAAR INDIë. 's-GRAVENHAGE, 7 Sept. Het ligt in de be doeling Mr. Ms, „de Ruijter", met welke bodem de adelborsten 1ste studiejaar ter oefening de reis zullen meemaken, ongeveer 1 October uit Wil lemsoord naar Indië te doen vertrekken. DE PRINS EN MINISTER LOUDON, 's G R AV E N H AG E J 7 Sept. De prins bezoch t heden den minister van buitenlandsche zaken in zijn departement. MINISTER TREUB. 's GRAVENHAGE 17 Sept. Minister Treub hervatte heden in den loop van den dag zijn werk zaamheden aan het departement van financiën. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. (KI II DER Ni EEL) in ItOEKIIODDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examen*. Telefoon 854».

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2