LAAT 161. k Directeur J. BOSSERT. Faillissement A. BAKKER te Schap. L a n d e r ij e n YERZEKERT uwe Spiegelruiten Notaris M. GOUVERNE Telegram men van lieden. ONDERWIJS I. Prins Az Bierkade 11 Dienstbode de uitmuntende voor de melkfabriek ,,7aanlandia" Door het invallen van den top van den oven ont stond gistermiddag een felle brand in een der hutten van de glasfabriek'„De Sehie" te Schiedam, die eerst sinds enkele dagen in werking was gebracht. De oven werd vernietigd en het houten gedeelte van he dak verbrandde. De burgemeester van Lisse heeft tegen niet min der dan 46 brandweerlieden proces-verbaal doen op maken ter zake van dienstweigering ter gelegenheid van den brand bij den landbouwer Duineveld. UIT BERGEN. *'In tegenstelling met vorige* jaren, toen het post- en telegraafkantoor over dag eenige uren gesloten was en slechts in het zomerseizoen den geheelen dag ge opend was, zal het kantoor thans met ingang van he den voortaan steeds geopend zijn van des morgens 3 tot des avonds half 8. Dit mag voorwaar een belang rijke verbetering geacht worden en is een succes voor de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelin genverkeer en eenige belanghebbenden, die hiervoor bij den directeur-generaal adresseerden. STADNIEUWS. CONCOURS VOOR POLITIEHONDEN. Gister werd, begunstigd door bij uitstek voor het doel geschikt weer, op het sportterrein aan de Nieuwpoorls- laan de aangekondigde Provinciale wedstrijd voor Po litiehonden gehouden, welke uitgeschreven was door de Afdeeiing „Noordholland' van de Koninklijke Ne- derlandsche Politiehond-yereeniging, welke ondér be schermheerschap van Z. K. H. Prins Hendrik staat. Op het programma stonden tien honden, waaronder eenige zeer bekende, als „Alfred" van den heer C. Ho bo uit O verveen, die echter zijn goeden dag niet had en lang niet aan de verwachting beantwoordde. Veerpubliek was er niet, doch de aanwezigen hebben den geheelen dag, van elf tot zeven, hun belangstelling gegeven voor het prachtig werken der honden welke soms niet applaus geloond werden. Interessant was het cm te zien hoe „wilhelm Teil" de fiets verde digde. De voorwaarden waaraan de honden hadden te vol doen en waarvoor de punten werden toegekend beston den uit: 1. Gehoorzaamheidsoefeningen, waaraan sommige honden niet best voldeden, metname aan het bewaken van de fiets. Deze gehoorzaamheidsoefenin gen bestonden uit volgen aan de lijn en vrij volgen, waarbij de iiond stipt al de wendingen van zijn mees ter moei volgen. Daarna moesten de honden drie mi nuten op dezelfde plaats blijven liggen terwijl de baas zich verwijderde. Dit zal voor de meeste wel een heden toer zijn geweest, doch over 't algemeen werd hieraan goed 'voldaan. 1 Iet op bevel vooruitgaan en dan op bevel gaan liggen leverde eveneens geen groote moeilijkheden voor de honden op. Bij het weigeren van aangeboden voedsel was het merkwaardig dat de honden wel weigerden het voedsel, en het was ver leidelijk voedsel, worst te nuttigen doch geen pogin gen deden om den gever te beletten met zijn verlokkin gen op te houden, zooals toch voorgeschreven was en ook niet voldeden aan den nieuwsten eisch, het voed sel, grommend te weigeren. Het apporteeren en sprin gen over een haag van 1 meter en een schutting van 1,75 M. geschiedde bijna zonder uitzondering keurig. Een voorwerp (fiets) bewaken, liet, zooals gezegd, nog al eens wat te wenschen over- en menigmaal ging een jury-lid er met de fiets van door. Afdeeiing II. Speurdienst bestond uit het opspo ren van een op het eind van het veld verstopt voorwerp. In 'i eerst liep dit vlot van stapel, doch later geraak ten de honden, door de vele gemaakte sporen, van de wijs. Afdeeiing III. Veiligheidsdienst werd zeker wel met de meeste aandachit gevolgd. Een als boef gekleed per soon, verborg zich achter boschjes of zeildoek en zonder uitzondering bijna werd hij gevonden. Dan volgde het vluchten, waarbij de boef gebruik mocht maken van een langen zwiependen stok, waarmede menig beest een gevoelige tik opliep en waarvoor de grootste helft dan ook bijzonderen eerbied betoonde. Om schieten gaf geen enkele hond, zij waren alle schotvast. Had de boef niet zoo'n dik pakje aangehad, hij zou gisteren menigen knauw hebben opgeloopen. Voor zijn mede werking ontving hij een kistje sigaren. Van het maximum aantal punten 215%, behaalde no. 1Graaf Adolf, Dobberman Pincher, van P. Het- tema te Amsterdam 149 punten; no. 2, Antoon, Hol landsche Herdershond van J. Water te Amsterdam 102 punten; no. 3, Cesar, Duitsch-Hollandsche Her dershond van R. de Jong te Overveen 161 punten; no. 4, Bob, Dobberman Pincher, van P. J. Antonissen te Amsterdam 189 punten; no. 5, Wilhelm Teil, Holland sche Herdershond, van K. Klein te Amsterdam 208 punten; no. 6, Alfred, Duitsche Herdershond van C. Hobo te Overveen 173punt; no. 7, Astor, Holland sche Herdershond, van L. Rood, Amsterdam 175 pun ten; no 8, Stientje, Hollandsche Herdershond van S W. Hagedooni te Overveen 161 punt; no. 9, Tilly Koenen, Duitsche Herdershond van W. Schotvanger te Heemstede, 1701 punt en no. 10, Wilhelmina, Hol- Undsche Hei dershond van F, Jaape te Amsterdam, 183 punten. De prijzen werden als volgt toegewezen le prijs, 20 en groote zilveren medaille van het H. B. der K. N. P. V gewounen door Wilhelm Teil, van den heer K. Klein te Amsterdam. 2e prijs, 15, —en verguldzilveren kruis van den heer G. Ripping, burgemeester van Alkmaar, gewon nen door Bob. van den heer P, J. Antonissen te Am sterdam. 3e prijs, 10.uitgeloofd door den heer J. r. Moens te Alkmaar en eeu zilveren medaille van Mr. D. van Houweninge te Alkmaar, door Wilhelmina van F. jaape te Amsterdam. 4e prijs, tegelschilderij van mr. C. van Lockeren Campagne, te Alkmaar met een zilveren medaille van mr. B van der Feen de Lille, te Alkmaar, gewonnen door Astor van den heer L. Rood te Amsterdam, 5e prijs, pied de stal met bloempot van den heer M. K. Westendorp te Nijmegen, gewonnen door Alfred van den lieer C. Hobo te Overveen 6e (extra) prijs, zilveren medaille, aangeboden door de dresseerclub Zeeburg te Amsterdam, gewonnen door Tilly Koenen van den heer W. Schotvanger te Heem stede. Verder behaalde de eigenaar van Wilhelm Teil, de heer K. Klein nog een kunstvoorwerp, aangeboden door Mr. E. II. Hijmans te Alkmaar voor den bond die het hoogst aantal punten behaald in den speurdiensteen zilveren medaille, aangeboden door den heer C. D. Dcnath, voor den hond die net hoogst aantal purten behaald in den veiligheidsdiensteen zilveren plaque, aangeboden door den heer Jac. Keij te Amsterdam voor den hond die het hoogste aantal punten behaald voor het algemeen appèl; een kunstvoorwerp, aangebeden door den heer J. Harms te Hoorn, voor den geleider die het corrects! zijn hond voorvoert, een kunstvoor werp aangeboden door den heer H. J. Clarion te Hoorn voor dien Hollandschen Herdershond die het hoogste aantal punten behaalt; een kunstvoorwerp aan geboden door den heer J. Kooy te Hoorn, door de keu ringscommissie toegewezen. De heer F. Jaape, eigenaar van Wilhelmina, kreeg nog een kunstvoorwerp, aangeboden door mr. van Beu- sekom te Alkmaar voor den hond die op één na de sekom te A1 km aar vcor den hond die op één naa de hoogste punten behaalt in den speurdimst en een kunstvoorwerp aangeboden door dn D. L. Bakker te Alkmaar, voor dee 'im& the bet bet ttanipwri verricht. Een zilveren medaille, aangeboden door mr. A. H. Servatius te Alkmaar viel ten deel aan den eigenaar van Graaf Adolf, den heer P. Hettema; terwijl de heer Rood van Amsterdam met Astor de zilveren me daille won, uitgeloofd door den heer W. Th. van Griet- huysen te Alkmaar voor den hond die cp één na het hoogst aamtal punten behaalt in den veiligheidsdienst. De heer Antonissen won hei kunstvoorwerp aange boden door den heer P. Stapel te Hoorn, voor den hond die het hoogst aantal punten behaalt in de ge hoorzaamheidsoefeningen en het zilveren kruis, aange boden door de wethouders van Alkmaar, terwijl bij lo ting de zilveren medaille uitgeloofd door den hr. ji. ti. G. van den Berg te Alkmaar, voor den hond die het bes te het voorwerp bewaakt ten deel viel aan den heer Hagedoom, eigenaar van Stientje. Het kunstvoorwerp aangeboden door den heer J Brands F.zn. te Alkmaar werd gewonnen door den heer Schotvanger met Tilly Koenen. LANDBOUWTENTOONSTELLING. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van on zen stadgenoot, den heer Ohmstede, om in overleg met het Bestuur der afd. Alkmaar der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, op de tentoonstelling, Woens dag a.s., behalve zijne inzending landbouwwerktuigen, op het Hofplein, bovendien eene inzending landbouw machines tentoon te stellen op eigen terrein aan de Nieuweslooi nabij het terrein van Diligentia Aldaar zullen dan verschillende werktuigen met eletcrische drijfkracht in werking worden gesteld. DE PA ARDEN VERLOTING. De hoofdprijs van de paardenverloting is heden afgehaald. De winner stortte voor de vereeniging als waarborg een bedrag van f 1682,2-5 bij het Noord- hollandsch Landbouwcrediet. TENTOONSTELLING. In eeu goed be Licht bovenzaaltje van het meubelma kers- en beeldhouwersmagazijn van Gebrs Rosscn- backers aan de Langestraat, naast het hotel Proot, stellen de beeldhouwer E. van Asten uit Brussel, de kunstschilders Eckman uit Brussel en A. Blomme uit Roesetaere, een aantal hunner werkstukken (beeld houwwerk, schilderijen, aquarellen, pen schetsen, pen tcekeningen en etsen, in totaal een 47 nummers), ten toon. Deze tentoonstelling is in verschillende plaatsen van ons land met veel succes gehouden. Voor Alkmaar werd Arnhem bezocht. Voor een geringen toegangsprijs kon men kunstwer ken, meest allen uit het laatste jaar, bewonderen, van Eelónan valt No. 7, een in een tuin wandelenden blinde voorstellende en no. 9 een priesterskop den „wil" weer gevende, al bijzonder op. Blomme geeft in No. 1 een groot schilderij getiteld „Vlaanderen in 1915" op treffende wijze den droeven toestand van Vlaandercn's boerenbevolking van deze kunstenaar zijn van een ontroerende schoonheid. De voorstelling van „Onterfden" in gips van Van Asten is eveneens treffend. Maar ook verder is er werk, dat een goeden indruk achterlaat. VOETBAL. De eerste competitiewedstrijd, die Alcmaria gisteren in Amsterdam te spelen had, was een tamelijk zware. Bovendien kwam zij uit met vijf invallers, ioch had Blauw-Wit een moeilijke partij en slechts met 3-2 wist zij te winnen. Toen vlak voor tijd Bl.-W. voor haar doel hands maakte, doch de scheidsrechter na epige discussie geen strafschop toekende, ontging Alcmaria een mooie kans om gelijk te maken. Toch gdooven wij, dat als Alcmaria wat vollediger uitkomt, in de volgen de wedstrijden succes niet zal uitblijven. Holland begon het seizoen met een gelijk spel (11) tegen Punnersteijn. PRIJZEN BEHAALD. Bij de gisteren te Edam gehouden groote wedstrijden in de lichte athletiek werd door den heer j. Heinis de lste prijs gewonnen in den hinderniswedloop (8 hor den van 1 M. hoog), door den heer K. Ruiter de lste prijs bij liet slingerbal gooien (39.50 Men door den heer H. J. Jonker de 2e prijs in de Ghymcanarace, al len leden van de gymnastiekvereeniging „de Halter". DUITSCH I EGERBERICHT. BERLIJN, 20 Sept. (Officieel). Van den noorde lijken Donau-oever begon de Duitsche artillerie het gevecht tegen de Servische posities ten zuiden van de rivier bij Semendria. De vijand werd ver dreven en zijn artillerie tot zwijgen gebracht. HET RUSSISCHE L EG E RB E RICHT. PETROGRAD 20 Sept, (Officieel.) Ten westen Dwinsk duren de hardnekkige gevechten in het merengebied voort. Ten noorden van Ilockst werden hardnekkige vijandelijke aanvallen afge slagen en de vijand met zware verliezen in zijn loopgraven teruggeworpen. Na een zeer hevig ar tillerievuur viel de vijand het dorp Sicikli aan den spoorweg ten westen van Hoekst aan en bezette het dorp." Tusecben de meren Tchitchiry en Oliu- li beeft de vijand bet dorp bnbrody hevig bescho ten. Onze veldwerken werden vernietigd en de verdedigingstroepen daaruit verdreven. De vijan delijke ruiterij, die trachtte de rivier de Duswiatit- sa bijhet meer van Boginskoje over te trekken, werd teruggeslagen. Een vijandelijke afdeeiing, die trachtte het station Molodetsjno te bezetten, werd verdreven. Bij Soly aan den spoorweg Novo Wi- leika—Molodetsjno werd de vijand uit het dorp verdreven. Op verschillende plaatsen aan de mid den—Wilja en bij Wilna gingen de Duitschers op den linkerover over. 1 alrijke vijandelijke aan vallen westelijk van den spoorweg BiniakonyLi- da werden onder zware verliezen afgeslagen. - Aan de Schara hadden gevechteu plaats bij het forceeren van de rivier. Ten noorden van Slonim vernielden wij een schipbrug van den vijand. Vij andelijke afdéelingen, die over de rivier kwamen, werden gevangen genomen. De vijand, die ten zuiden van Slonim de rivier overstak, werd aan gevallen De vijand, die zich in het bezette ge bied op den rechteroever handhaafde, leed daarbij zware verliezen. In de streek ten zuiden van het kanaal Oginski 'werden de Duiische aanvallen tegen het dorp So- koiouka afgeslagen en in het bajonelgevedit een groot gedeelte van de Duitsclieis gedood. De vij and bezette het dorp Legichine. De vijand werd ten noordoosten van Dolky verdreven en hebben onze troepen den brand van de brug over de Styr, welke door den vijand was aangestoken, ge- bluscht. Wij hebben het dorp Kolky bezet. Op het front ten westen van de Stubel en dé lijn Dubno Kremenez hebben onze troepen den vijand' op vele piaatsen aangevallen. Wij hebben krijgsgevange nen gemaakt. Op het Serethfront hadden plaatse lijke gevechten plaats in de onmiddellijke omge ving van de river. Bij het dorp Dakotchi aan de Stroemen ten zuiden van Pinsk heeft een mitrail- leurspeleton een Duitsch bataljon genaderd tot op 500 pas en twee compagnieën vernietigd DUITSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. TERSCHELLING, 20 Sept. (Telegraaf). De stoomreddingboot Branderis bracht hier twee man binnen van een Duitsch watervliegtuig dat op de Noordzee verongelukt was. UITVOER VAN VARKENSVLEESCH. 's-GRAVENHAGE, 20 SepL Naar wij verne men zai met ingang van Maandag 27 September de grens wederom voor beperkten uitvoer van var- kensvteesen opengesteld worden. Evenwel zal het getal tier uit te geven certificaten niet onbelang rijk kleiner zijn dan gedurende de laatste periode, waarvoor export werd toegestaan. De verplich ting der exporteurs inzake beschikbaarstelling van varkens zal verklaard worden. KAMERLID EN WETHOUDER. 's-GRAVENHAGE, 20 Sept. Naar wij verne men heelt het Partijbestuur der S. D. A. P. beslo- ten, den lieer W. A. Viiegen te adviseeren het Ka merlidmaatschap voor Amsterdam IX neer te leg gen. DE KAASUITVOER. 's-GRAVENHAGE, 20 Sept. Vanwege het Rijksbureau voor den uitvoer van kaas is de vol gende circulaire tot de kaas-exporteurs gezonden: „Hot is gebleken, dat de heeren C. van Riel en j. Baart, beiden te Hoorn, kaas hebben gekocht die voor binnenlandisch verbruik bestemd' was, waarna zij deze kaas weder aan kaas-exporteurs verkocht hebben. Het Rijks Centraal Bureau voor den uitvoer van kaas heeft per circulaire aan de kaas-exporteurs bericht, dat het daarom in 't vervolg aan alle bij 't bureau ingeschreven exporteurs verboden is, om bij deze heeren kaas te koopen of te verkoo- pcn". Vanwege het Rijks Centraal Bureau is voorts aan de exporteurs medegedeeld, dat vocrloopig ais exporteur is geschorst de heer A. Hennetnan te Alkmaar. DE DIENST VLISSINGEN-ENGELAND. VEISSINGEN, 20 Sept. De d'ienst Vlissingen— Engeland wordt morgen in beide richtingen her vat. VRIJE INVOER UIT ENGELAND. ROTTERDAM. 20 Sapt. Het uitvoerend comité der N.O.T. heeft het maximum van vrijen invoer uit Engeland zonder cautiestelling ver hoogd van 100 op 150 gulden. HOOFDPRIJZEN VAN DE STAATSLOTERIJ. Ns. 6834 en 7752 f 1000. No. 5117 f 400. Ns. 3727 en 4509 f 200. Ns. 2522 4174 10175 11072 14645 15060 15694 18659 20906 f 100. INGEZONDEN STUKKEN. De Alkmaarsche courant van Vrijdag 17 Septem ber 1.1. houdt onder meer in eene welgemeende raad geving van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar aan de gasverbruikers onder het opschrift „Bezuini ging Gasverbruik." Hoe goed nu ook deze raadgeving is bedoeld, zoo zal de lezer wel niet zoo naïf zijn om niet dadelijk begre pen te hebben dat in deze vaderlijke vermaning een ad dertje ligt verscholen en wel dat dit advies eenvoudig een aanloop is tot hoogere gasprijzen, misschien in ver band staande met de nieuw te stichten gasfabriek. De raadgeving op zich zelf om met gasverbruik zui nig te zijn klinkt eenigszins vreemd, waar de gemeente wel het verbruik kan constateeren, doch absoluut niet in slaat is om zelfs bij eenige benadering na te gaan of door particuliere gasverbruikers al daar niet zuinig met het gas wordt omgesprongen, daar het quantum van het verbruikte gas in verband met de qualiteit van het gas daarvoor geen zuivere maatstaf is, welke con trole omgekeerd te weten met betrekking tot de straat verlichting wel uitoefend kan worden. I Iet argument dat Burgemeester en Wethouders aan halen om de verspilling van gas te motiveeren, te weten dat het gasverbruik 24 pCt. hooger is dan verléden jaar, is zeker aan bedenking onderhevig omdat meer dere aansluitingen, seizoen, in gebruik neming van groote gebouwen en eindelijk de qualiteit van het gas, die er niet op verbeterd is, op het verhoogde verbruik- percentage uit den aard der zaak van invloed zijn en deze toename absoluut niets bewijst om daaruit tot niet zuinigheid der gasverbruikers te concludeeren. Ten slotte twee vragen aan onze vroede vaderen. Indien juist is hetgeen Burgemeester en Wethou ders profeteeren ten opzichte van de kolenprijzen, het geen ten nauwste verband houdt met de komende gas prijzen, waarvoor dan niet tijdig den ganschea kolen- voorraad ingeslagen, zooals elk goed huisvader in deze onzekere tijden ongetwijfeld zal doen? Waar het gas als verbruiksartikel eene dagelijks we- derkeerende noodzakelijke levensbehoefte is ook van hen die minder met aardsche goederen zijn gezegend, de prijzen der levensmiddelen zoo zijn opgedreven en van overheidswege alles wordt gedaan, wat mogelijk is door maximumprijzen vast te stellen om aan dat op drijven paal en perk te stellen, ligt het dan niet op den weg van de gemeentelijke overheid van speciaal in deze buitengewone tijdsomstandigheden de constante gas prijzen te handhaven? En wanneer mocht worden geantwoord dat eene ver- eenigsxiiia ia strijd is met het advies van Burgemeester en Wethouders, die op zuinigheid in het gebruik, dus minder verbruik aandringen, tengevolge- waarvan bij eventueele verhooging de opbrengst toch dezelfde blijft, zoo zijn er wel bezunigingen aan te wenden, die daar tegen opwegen, want mei goeden wil kan er in Alk maar o zooveel bezuinigd worden.. Alkmaar 18 Sept. 1915. D. BASTERT. BUROERLIJKE STAND. GETROUWD 20 Sept. Gerard Francis Hubert Linssen, wedr. van Maria Henrietta Apollonia Holla, en Maria Arnolds Muhren, wed. van Bernhard Gregor Stockmann. GEBOREN 18 Sept. Levenloos aangegeven kind van Johannes Leek en Maria van der Steen. ,19 Jaeob, z. van Arnoldus van den Hooff en Elisabeth Visser. Antje, d. van Jacob Sehrieken en Maria Christina Naber. OVERLEDEN: 19 Sept. Hermina Pieters Groeneveld. weduwe van Harmen Wieberen van der Plaats, 75 j. Johannes Louwereneius Jansen, 89 j. bij de Onderling# van 1890 in BUliKHOPDKJf en aanverwante vakken Ier opleiding voer praktijk en examens. Telefoon 33<>. MARKTBERICHTEN TLLEGR.A FlSCt I WEERBERICI IT. 20 September. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlaudsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 21 September. In het gebied van de waarneming is de hoogste bekende stand van den barometer 773.8 te Christian- sund. De laagste stand van den barometer 759.6 te Meipel. VERWACHTING Zwakke tot matige noordoostelijke tot zuidooste lijke wind, licht tot halfbewolkt, droog weer, waar schijnlijk nachtvorst, zelfde temperatuur. ALKMAAR, 20 Sept. Aangevoerd 15 Koeien en ossen f 260 a 380,25 vette kalveren f 50 a 140 per K G. f 0,90 a 1,10, 42 nucht. idem f 8.— a 25.—, 16 magere schapen f 30.a 46.206 vette var kens f 0,56 a 0,90 p, K.G., 0 magere id. f a 6 bokken en geiten. AMSTERDAM, 20 Sept. Veemarkt. Aangev. 303 vette koeien le kw. 101 a 105 ct.,t'2e kw. 93 a 100 ct., 3e kw. 88 a 94 ct., 141 melk- en kalfkoeien f 3oO a 460, vette kalveren, le kw. f 0.a f 0 3e kw. f 0.3e kw. f 0.81 nnchtere kalveren f 12 a 15, 27 schapen f 25 a 40, lammeren f a 425 vette varkens, geen handel, stie ren f a —0. BROEK OP LANGENDIJK18 Sept. 223 zak aardappelen. Bravo's f 1.05 a 1.15, Julia muizen 1.05 a 1.15, Schoolmeesters f 0.— a 0.—, Blauwe f 1.15 a 1.20, Eigenheimers t 0.a 0.drielingen f 0.70 a 0.80 17800 bloemkool f 5.10 a 910. 2e soort f 2.70 a 4.—, 19800 roode kool f 3.20 a 20 40, 18300 gele kool f4 a 14.80, 20400 witte kool f 5.— a 22.60, 1900 bos wortelen f 3 80 a 4.20, 260 baal nep f 4. a 4.40, drielingen f4a 4.60, 971 baal uien f 4.30 a 4 60, 2600 Kg. slaboonen f 3.2Ö a 4. 0 Kg. augurken f 0.a 135 baal wortelen f 2.15 a 2.5S), —0 bieten f a rammenas per 1000 f NOORDSCHARWOUDE, 18 Sept. Bloemkool f 7.a 9,roodekool f 2.— a 19.19, gelekool f 1.56 a 25.10, Wittekool f 2.— a 24.10 per 100. Aanveer 0—— stuks. Wortelen f 0.— a 6. - per 100 bos, idem f 2, a 2,10 p. baal, Schoolmeesters f 1.36 a 1.40, Eigenheimers f 1.20 a 1.40, Blauwe f 1 15 a 1.45 per 35 K.G Aanvoer 0zak. Zilveruien f 0a 0.drielingen f 0.a 0.—, gele nep f 4.— a.4,20, drielingen f 4.60 a 5.grove uien f 4.60 a 4.90 Bleten f 12.40 a 14.—. Twee wagons wittekool f 330 a 387 per 10000 K.G. Afgelöopen week was de prijs per 100 pond voer roodekool f 2.75 a 3.50, wittekool f 0.50 a 1.75, gelekool f2. a 2.25. BOVENKARSPEL (Station), 18 Sept. Heden be steedde men voor aardappelen (groote muizen) f 1.10 a 1.15, idem (k'eine ronde) f 1.50 a 160. blauwe f 1.25 a 130, ronde f 0.— a 0.—, bloemkool f 7.50 a 9.Roodekool f 10 50 a 15.Gelekool f 7,50 a 10.—, Wittekool f 9.50 a 14.50 per 1000, Slaboonen i 1.10 a 1.25, Uien f 2.55 a 2.65, Sla- boenen f 0.50 a 0.60, Bieten f 11. - a 13. ADVERTENTIëN. IS^-Jarfge Kchtvcreenigiiig te her- i i. Den 2eu October hopen onze geliefde Ouders G! KKlt.1T NKVKKIJ.V en hunne denken. Hunne dankbare kinderen: MIEN. COR. TRIEN. Alkmaar, Landstr. Ï9. Voor de vele bewijzen van deelnemingbij de ziekte en het overlijden onzer geliefde dochter en zuster ALIDA, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, Alkmaar, W. v. d. BEN. 20 Sept. 1915. Voor de talrijke bewijzen van belangstelling ont vangen op 15 September j.l., betuigen wij onzen welgemeenden dank. JOH. VASBINDER Q.Bz., Ladingmeester H.IJ.S.M., en familie De door denE.A. Heer Rechter-Commissaris goed gekeurde uitdeelingslijst ligt gedurende tien dagen ter Griffie van de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar en een afschrift ter griffie van het Kanton gerecht te Schagen, ter kostelooze inzage van de schuldeischers. Alkmaar,-20 September 1955, Mr. A. M. DE LANGE, Ksntoor üreedstraat A HQ,. Curator, Mavrouw Dr. VAN DAM, K.ennemerstraalweg t;o de Muzleklaan, vraagt 1 November, wegens huwe lijk der tegenwoordige, een goed kunnende koken en werken. Ziek aan tc mel den na 7 uur. e»n PAKHUIS, groot 15 bij vier kante Meter, geheel of gedeeltelijk, Selegen aan de Langelaan Wijk E, o. 8. Offerten met prijzen onder lett. A. P. 1818 aan Alg. Adv.-Bur. D. Y. ALTA, Rotterdam. Aangifte van in te brengen goederen voor het deser dngen te honden Roelhuls kan hu reed* geaeliiedcn hij de firma APPJEI. en MiTTMlJKM, Makelaar* en Onderne mer* van pnblieke verknopingen, Xlenw- lander*! li gel 41, Alkmaar. te ALKMAAR zal verkoopen in het Café „HILBRAND" te Ber gen, op I>onderdag 3S Kepi ember 1015, des namiddags ten 1 nre to Bergen aan den Klaassendijk,%e Veer- en Molensloot, groot 7 42.40 H.A Behoorende aan de familie LEIJEN. TRÏJWTJE BETLËM

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 3