DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Van tiet oostelijk oorlogsterrein. Van liet westelijk oorlogsterrein. No. 222 WOENSDAG 22 SEPTEMBER De Landbouwtentoonstelling. Honderd en zeventiende Jaargang. 1915 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.,fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct. p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMs. COSTER 4 ZOON, Voordam C9. Teieioonnr. 3. DM nummer bestaat uit 2 bladen. ALKMAAR, 22 September. Bulgarije mobiliseert. Wij hebben dezer dagen ge wezen op de( waarschijnlijkheid, dat de Duitschers en Oostenrijkers bezig zijn zich een weg te banen door Servië heen en verzekerd zijn van Bulgarije's steun. Die steun kan passief zijn, d, w. z. dat het zenden van ;roepen bijv. wordt toegestaan, maar ook actief, het geen beteekent, dat Servië niet slechts wordt bedreigd üo'^r Duusche en Oosten rij ksche troepen in het noor den en westen, maar ook door Bulgaarsche troepen in iet oosten. In beide gevallen is het te begrijpen, dat dulgaiije mobiliseert. Immers niet alleen als het mee vecht heeft het zijn troepen noodig, maar ook voor het geval, dat het een z.g.n. welwillende onzijdigheid be waart daar het dan altijd op zijn hoede moet zijn voor Ie Roemenen en Grieken, wier houding nog steeds on- '.eker is. Gp grond der berichten mag worden aangenomen, dat Bulgarije in geen geval de zijde der bondgenooten :at kiezen. De Bulgaarsche minister-president heeft eeds dezer dagen gewaarschuwd', dat Bulgarije bij ien sr Hen ioop der gebeurtenissen niet werkeloos kon blijven, zich voor alle eventualiteiten moest wape nen en beginnen moest met „een gewapende neutrali teit' aai te nemen. Wanneer Roemenië den doorvoer van wapens en munitie had toegestaan, zou het waarschijnlijk niet zoover ztjn gekomen. Men dient thans af te wachten, welke houding dit rijk en Griekenland zullen aanne men, Tn Duitschland twijfelt men daar niet aan zij zullen hun onzijdigheid handhaven. Maar dat is nog zeer de vraag. In elk geval, men mag inderdaad wel zeggen, dat de lont aan het kruitvat van den Balkan nu aangestoken is, dat het thans wel zal springen. Hoe dit zal geschieden is echter op het oogenblik nog een duister punt. De legerberichten melden heden niets belangrijks Zeker is, dat de Duitsdiers bij de omsingeling van Wilna nirt het succes hebben behaald, dat zij er zich van konden voorstellen. De Russen hebben zich blijk baar opnieuw kunnen terugtrekken. Toch zijn de om- tandigheden, waaronder de terugtocht moet geschie den. uiterst dreigend er, gevaarlijk. De Times-corres pondent te St. Petersburg wijst er op, dat niettegen staande de bpperheid van de Russische legers de te- rugtóchts-linies dagelijks nauwer worden en dat dus ook d: taak van den generalen staf in hoöge mate in gewikkeld wordt. De Timcs-redactie zelf betoogt, dat de toestand van Rusland verre van rooskleurig is. Een 'respondent van de Times, die zich bij de noordelijke Russische legergroep bevindt, is van oor deel, dat m dit jaargetijde van een emstigen opmarsch naar St. Petersburg wel geen sprake meer zal zijn en dat Duitschers zullen volstaan met Riga, Dunaburg en tie Dwina-linie te vermeesteren wanneer dit re- •uHaat bereikt wordt, zal d'e Duitsche generale staf vermoedelijk ook wel tevreden zijnZooals men det is dit Engelsche oordeel voor de Russen ook niet erg gunstig. Het Russische offensief heeft, blij kens de laatste legerberichten, nergens veel te be- teekenen. De groote verdienste der Russen blijft, hun prachtige terugtrekkende bewegingen. Ju het Westen hebben de Franschen vasten voet ge- aregtu aan het Aisne-Mame-kanaal. Wel hebben de Duitschers tegenaanvallen op het door de Franschen v 'overde gebied het Fransche communiqué spieekt van een bruggehoofd gedaan, doch deze bleven vruchteloos. De Belgische kust is weer gebombardeerd. 'Ter zee werd getorpilleerd het Engelsche stoom schip „Linkmoor", gebouwd in 1914, metend 4300 ton. De mailboot „Koningin Emma" van de „Nederland" liep aan de Engelsche kust op een mijn. Alle passa giers en opvarenden werden gered, de boot drijft nog, men hoopt haar nog op een bank te kunnen zetten. DE STRIJD AAN HET OOSTELIJK FRONT. Het Duitsche hoofdkwartier meldde gisteren: Legergroep-v. Hindenburg: De troepen van von Och hom zijn ten noordwesten en zuidwesten van Oschmyany in voortgaanden aanval. De linkervleugel van de legergroep bereikte onder achterhoedegevechten de streek ien oosten van Lida tot westelijk van Nowo- Grodek. Legergroep-v. Leopold v. Beieren: De overgang over de rivier de Moltahad is bij en ten zuiden van Dworez geforceerd. Verder zuidelijk bereikten onze Iroepen onder vervolgingsgevechten de linie zuidooste lijk MoltahadNowaja Mysch tot westelijk Ostrow Legergroep-v. MackensenDe toestand is onveran derd. Zuidoostelijk oorlogstooneelBij de Duitsche troe pen kwam niets van belang voor. (Reeds ia een deel onze vorige oplaag vermeld.) Het Oostenrijksche legerbericht van gisteren luidde Nieuwe aanvallen der Russen op onze stellingen ten oosten van Luzk werden afgeslagen. Aan de Ikwa verdreef het kruisvuur van onze batte rijen eenige vijandelijke afdeelingen, die trachtten vas ten voet te vatten op den westenlijken oever van de ri vier. Overigen;? verliep de dag van gisteren in het noordoosten kalm De toestand is totaal onveranderd. DE STRIJD IN BELGlë en NOORD-FRANKRIJK. Het Fransche middagcommuniqué meldde gisteren: Wederzijds een voortdurende hevige beschieting ten noorden van Atrecht, ten oosten van Noulette en Lo- rette. In den sector Neuville wierpen de Fransche batterij en met goed gevolg een hagel van projectielen op ae Duitsche stellingen ten oosten van den weg van Bethu- ie. Bij een verkenning van de Fransche loopgraven uit ondernomen werden gevangen gemaakt. Voor Beu- /raiques te zuiden van Roye levendig geweervuur be geleid door geschutvuur en gevechten van loopgraaf met bommen en handgranaten. Aan- het kanaal van Aisne naar Manie kregen we voet aan den rechteroe ver ten weerszijden van Sapigneul. Tevergeefs deden de Duitschers tegenaanvallen, zij moesten terugtrekken met achterlating van een twintigtal lijken en voorra den handgranaten In Champagne richtte de Duitsche artillerie een he vig bombardement op Mourmelons, dat krachtig werd beantwoord. In de Argonnen was de nacht rustig Een krachtige beschieting der Duitsche werken had plaats bij Boishaut en op het Lotharingsche front, waar de Franschen op verschillende punten door artillerie vuur arbeidende groepen verdreven. In de Vogezen gingen we door aanvallen met hand granaten in de loopgraven aan den Hartmannsweiler- kopf flink vooruit. Een Fransch luchtschip bombardeerde des nachts het spoorwegsnijpunt DamagneLucguy ten oosten van Rethel. Het Duitsche hoofdkwartier meldde gisteren: In den sector SouchezAtrecht onderhield de Fran sche artillerie een haast onafgebroken krachtig vuur. In de streek van Neuville kwam het tot gevechten met handgranaten. Het gisteren in puin geschoten sluizen- huis bij Sapigneul aan het Aisne-Mame-kanaal ten noordwesten van Reims, werd 's nachts nadat wij de overblijfselen hadden laten springen, stelselmatig zonder aanraking met den vijand door ons ontruimd. Ten westen van Perthes, in Champagne en in de Ar gonnen werden met goed gevolg mijnen in de vijande lijke stellingen tot ontploffing gebracht. Verschillende aanvallen met handgranaten op den Hartmannsweilers- kopf werden afgeslagen. (Reeds in een deel onzer vorige oplaag vermeld). KORTE BERICHTEN. Een Zeppelin heeft bij een aanval op Londen en man verloren. Het lijk is tot onherkenbaarheid toe verminkt „ergens" in Engeland gevonc en. E>e Engelsche stoomboot „Linkmoor" is gisteren gezonken. De bemanning is gered. De „Temps" meldt, dat een Fransche hulpkruiser van 800 ton den 8en September ter hoogte van Rhodes door een Duitschen onderzeeër getorpilleerd en tot zin ken gebracht is. Van de 62 personen der bemanning zijn er 12 verdronken. Een deel van de Turksche zeemacht torpilleerde gisteren hét geladen Engelsch stoomschip „Patagos" en bracht het juist voor de haven van Odessa tot zin ken, meldt het Turksche hoofdkwartier. STADNIEUWS. Het merkwaardigste van de landbouwtentoonstelling van dit jaar is wel dat zij er is. Immers verleden jaar werd zij met het oog op de tijdsomstandigheden niet gehouden en waarschijnlijk zouden velen wellicht haar thans liever niet hebben zien doorgaan. Ten on- echte dunkt ons. Immers deze tentoonstelling met de daaraan verbonden feestelijkheden zijn van dien aard, dat men daarin bezwaarlijk aanstoot kan vinden. De gunstige toestand van land- en tuinbouw pleitte daar entegen alleszins voor het houden der tentoonstelling. Een wedstrijd, waarin het beste van hetgeen er ge maakt of geteeld is, wordt bekroond is zeker in een tijd als de onze allerminst misplaatst. Een dag van wat ontspanning, met vlaggentooi en vroolijke deuntjes, met veel menschen in de stad en veel dingen om naar te kij- ke, hebben verscheiden personen wel eens noodig. En juist in dezen tijd valt het bijzonder op, hoe prijzens waardig de regeling is, welke het mogelijk maakt, dat iedereen naar hartelust kan kijken, zonder dat het hem iets kost en dat iedereen wel iets van zijn gading vindt onder hetgeen ter mededinging of ter opluistering werd ingezonden. Zoowel voor stedelingen als voor buiten bewoners biedt deze tentoonstelling bezienswaardighe den, waarmede men met genoegen kennis maakt, soms zelfs wel eens zijn voordeel kan doen. De ouderen la ten hun kennersblikken of hun leeke-oogen over het ten toongestelde gaan en de jongens en meisjes vinden tot bewondering gelegenheid te over. De opening der tentoonstelling 's morgens om elf uur op de traditioneele wijze is al dadelijk een aar dig moment van den dag. Terwijl een vroolijk zon netje scheen het woord „uitgezocht" zegt haast nog niet genoeg voor zulk herfstweer! groepeerden zich au toriteiten en belangstellenden naar het aloude gebruik in een halven cirkel bij het Waaggebouw op het Waag- plein, wachtend op het bestuur welks voorzitter, de heer G. Bos Wzn., met de volgende toespraak op degelijke wijze de 'tentoonstelling opende. Mijne Heeren. Wederom is aan mij de eer de ten toonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Alkmaar, te mogen openen; hoe gaarne ik dit ook het voorgaande jaar had gedaan, tijdsomstandigheden beletten zulks, en nog moet ik tot mijn spijt mededeelen, dat ook nu nog de alge- meene toestand drukkend is. Alléén mag ik uit volle borst coostateeren dat ik zeker mede namens U allen spreek, wanneer ik eerst mij verplicht gevoel openlijk een woord van hulde te brengen aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin en onze huidige regeering, door wier wijs beleid en groo te opofferingen ons dierbaar vaderland tot heden bui ten den vreeselijken oorlog is gebleven. Geve God hun gezondheid en kracht om hunne moeielijke taak te •oieindigen! Verder is het mij een behoefte een woord van hulde en dank te brengen aan onzen afgetreden voorzitter, .1.1. den heer Govers. Alhoewel hij niet aanwezig is, .s het mij een plicht dank te zeggen voor zijne vele be moeiingen als lid van het Bestuur, maar in het bijzon- her als voorzitter aan onze afdeeling bewezen. Moge zijn medewerking en steun voor onze afdeeling nog vele jaren worden genoten'. Hartelijk roep ik het welkom toe aan het Gemeente- >estuur van Alkmaar, welks tegenwoordigheid1 door •ns allen op zeer hoogen prijs wordt gesteld, en wij irengen het gaarne onzen innigen dank zoowel voor len moreelen als finantieelen steun. T hans is het mij een zeer aangename taak een woord /an hartelijken dank aan mijne mede-bestuursleden te irengen voor den vriendschappelijken omgang en steun lien ik als voorzitter wederom van u allen heb mogen genieten. Een woord van warme hulde breng ik heden aan de "eestcommissie die in deze dagen zorg droeg om naast iet nuttige van de tentoonstelling ons eenige aangena- ne uren te verschaffen. Hulde en dank aan de regelingscommissie, alsmede tan heeren juryleden, die hun moeielijken taak weder- >m hebben aanvaard, om uit al het schoone 't schoon de en fijnste te bekronen. Een bijzonder woord van welkom aan u heeren le ien van de wijkcommissies, die met zooveel ijver en wilskracht steeds hebt gezorgd de gelden bijeen te brengen, om dezen dag zoo luisterrijk mogelijk te ma ken, wij brengen u daarvoor onzen vriendelijken dank, en mede namens het Bestuur onzer afdeeling zeg ik hartelijk dank aan de ingezetenen van de gemeente Alk maar. En, mijne heeren, ik zou te kort doen wanneer ik reen hulde bracht aan den heer Commissaris van Po litie voor den gewaardeerden steun dien wij bij de tentoonstelling steeds mogen ondervinden, ik zeg U, mijnheer de Commissaris, mede namens allen, onzen oprechten dank. U, heeren inzenders van het schoone aanwezige, zoowel van fok- als vet vee of pluimgedierte, zoowel van akkerbouw of fruit, allen breng ik u onze hulde en dank voor de opofferingen getroost om deze ten toonstelling wederom te doen slagen, en met den inni gen wensch dat binnen niet te langen tijd' wederom de heerlijke vrede over Europa mag heerschen, heb ik de ^er als voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw afdeeling Alkmaar de tentoonstelling voor het jaar 1915 voor geopend te verklaren. De muziek viel met fanfares in, de Landfoouwmarsch van den heer Maas werd gespeeld, en de Fransen, Jan nen, Trien-en, Krijntjes en hoe de in het zonlicht glan zende vertegenwoordigers en -sters van het edele fok- vee voorts mogen heeten, poogden de tonen van Alk- maars stedelijk muziekkorps te vergeefs te overloeien. Er hebben wel eens talrijker exemplaren op de Kaas markt gestaan veel vee is er over de grenzen ge gaan'maar kenners prezen de hoedanigheid van de tentoongestelde dieren. Wanneer men verderop de wei nige stapeltjes kaas zag liggen, zou men niet zeggen, dat we hier midden-in het kaasland zijn. Maar de om standigheden zijn er niet naar, om de kaas te bewaren cn extra te verzorgen voor de tentoonstelling daar voor zijn de prijzen thans veel te hoog en is de handel veel te vlug Ook op den Dijk viel het op, dat de hokken niet zoo vol en niet zoo talrijk waren als anders. Dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de schapen, hier ten toongesteld, vroeger koopers vonden. Maar nu de han del in schapen zoo goed als stilstaat, was ook de ani mo voor de tentoonstelling in1 de afdeeling Wolvee met oijster groot. Op den Dijk zoowel als op de Kaas markt viel echter het verschijnsel waar te nemen, dat de belangstelling bijzonder groot was. Het leek wel, alsof de fokkers, zij die het geweest zijn of het hopen te worden, thans, nu er niet zoo buitensporig veel te bekijken viel, de gelegenheid benutten, om het buiten gewoon nauwkeurig te doen en verschillende dieren tot in de puntjes te onderzoeken-. Van den Dijk gaande naar de Gedempte Nieuwe- sloot, werd men allereerst aangelokt dOor een leerrijke expositie van den heer V. S. Ohmstede J.Czn., alhier, die nabij het terrein van Diligentia verschillende land bouwwerktuigen (dorschmachine, tonkarn, koekenbre ker, wanmolen), benevens een waterpomp in werking bracht. Al deze machines werden gedreven door een electro-motor van nieuw systeem, welke in verschillen de tempo's kan loopen. In samenwerking met den heer A. Ruiter, die de electrische installatie leverde, bood de heer Ohmstede een stand, die terecht veel kijkers trok..Natuurlijk mochten de dikke beeren, die niet in hun hokken konden keeren, en als tegenstelling dé klei ne biggetjes, die tot iets anders schijnen voorbestemd dan de logge beesten, die papa en mama zijn gewor den, zich in een buitengewone belangstelling van de jeugd verheugen. Trouwens het pluimvee met de kleurige faizanten, van de heeren Molenaar, de ras echte konijnen, de „snoeperige" marmotjes van den heer G. v. d. Meulen, zij werden door die jongens en meisjes bewonderd met een gretigheid, waaruit het ver langen om ze te bezitten dikwijls maar al te duidelijk sprak. Het concours van trekhonden, waarvoor een verras^ send aantal inschrijvingen waren, werd hier mede ge houden en trok eveneens talrijke personen, zoowel be langhebbenden als belangstellenden. Het Hofplein werd voorts gevuld door den heer O. de Boer met zijn bekende manden en keurige stoeln, den heer J. Lind Azn., met bliqkende lederwaren en za delmakers-artikelen^ den heer Tjaden met waschma- chines der veto-maatschappij, en door den heer Ohm stede, wiens uitgebreide collectie veel ruimte in beslag nam. Het hoenderpark „de Kraaikop" deed kennis maken met uitneembare kippenhokken. Het „Landbouwhuis" had als speciale attractie voor zijn inzending landbouwwerktuigen een nieuw model benzine-motor met lucht, in plaats van waterafkoeling. De vertegenwoordiger, de heer Stoutjesdijk, vertelde dat een dergelijk motor van 6 P.K. te Rustenburg bij den overhaal in gebruik is en daar zeer voldoet. Een lust was, het de welvoorziene afdeeling rijtuigen in oogenschouw te nemen. Dat blonk en glom en spie gelde en schitterde in het zonnetje en dat gaf een in druk van netheid en heerlijkheid, dkt men haast ja- loersch wordt op de vervaardigers, die zulk mooi werk mogen maken. De finma wed. Ji. Asjes Ezn., en de heer Jac. Met hadden een uitgebreide, rijk gesorteerde uizending, terwijl de heer Jac. Masclee op beperkter schaal liet zien, waartoe hij in staat is. Evenals vorige jaren hadi de Korenbeurs weer een geduchte gedaantewisseling ondergaan. Zij zag er met haar smaakvollen aanleg van bloemen en planten op het middenterrein en de mooie inzendingen daarom heen, op haar voordeeligst uit. Er heerschte een ge zellige drukte en een draaiorgel vroolijkte het geheel nog wat op. tieaalve die der bloemisten, die keurig werk, zoowel ui het midden van het terrein als aan de zijden, lever den, was hier no-g een inzending ter opluistering, n.l. van den heer R. Gaasbeek te Heiloo, die sierkalebassen en reusachtige pompoenen uitstalde. Verschillende koolsoorten waren slecht vertegen woordigd, in het bijzonder de bloemkool. Daarenteger was mooi een inzending roode kool en een stapel boe renkool. Opvallend waren eenige mandjes radijs, di er zoo frisch en smakelijk uitzagen, dat menig bezoe ker niet nalaten kon op te merken „hè om zoo in t happen". Een inzending gaaf fruit van Gebrs. Scheepmaker deed voorts watertanden. Prachtige peren en appels lagen hier in rijke hoeveelheid en daar dit fruit tevens te koop was, zullen de heeren Scheepmaker er niet veel van mee naar huis hebben genomen. Een hegje, waar aan zware druiventrossen uitlokten tot een proef, vormden een passenden achtergrond. Ook de heer H. Boogh uit Alkmaar kwam goed voor den dag met zijn handappelen, terwijl in de afdeeling handperen de heeren v. d. Pol en Dijkman ook konden meedoen. De grootste en schoonste verzameling groenten zond de Alkmaarsche Tuinders Patroons-vereeniging in een lust voor de oogen! Doch ook de heer G. W. v. d. Pol had een groote en schoone verzameling tentoonge steld. De bijenteelt was vertegenwoordigd door het Bij enpark „Trifoliatas" te Schoorl en J. Zomer uit Heer hugowaard. „Trifoliatus" had een bijenwoning onder ?las tentoongesteld, hetgeen altijd publiek trekt nen ziet de bijen liever achter glas van dichtbij dan in de natuur! Voor het concours-hippique was ook ditmaal groote belangstelling Honderden stonden in de omgeving van de Friesche Brug, die wel voor het laatst in haar legenwoordigen vorm de passage op zulk een feestdag zal stremmen, opgesteld, om de deelnemers aan het ringsteken en sleuteltrekken te zien vertrekken Hoewel dit om half twee aangekondigd vertrek pas tegen tweeën kon geschieden, zorgde de opgewekte muziek van het stedelijk Muziekkorps onder leiding van dtn heer Maas er voor, dat niemand zich behoefde te vervelen. Voorafgegaan door dit muziekkorps zette de stoet, een 6-tal landauers, waarin bestuurs- en commissiele den, met de 28 karretjes van de deelnemers, zich ten slotte in beweging. Als altijd kop men zeer fraaie spannetjes opmerken. In den Bergerhout volgde, uitgelokt door het schoo ne herfstweer, duizenden den strijd1 van de volgende deelnemers 1. J. Broersen, Egmond a. d. Hoef, en J. Klerk, Stompetoren. 2. J. Blokker, Egmond a. d, Hoef en A. Bosman. 3. M. van 't Veer en mej. H. de Geus, Heiloo. 4 J Slinger en mej. N. Kuhn, Schermer. 5. J. Mooij, Heiloo en mej. A. Hoogeboom, Limm-en. 6. K. Korver, Schermer en mej. J. Kwantes, Beemster. 7. Jan Strea mer en mej. Stroomer-Leering, Oudorp. 8. J. J. Stroo- mer en mej. Agatha Duin, Oudorp. 9. J. Otter en mej. S. Leeuwenkamp, Alkmaar. 10. G. Kokkes en mej. G. Schrieke, Schermer. 11Jacob Blom en mej. v. d. Oord, Heerhugowaard. 12. D. Marees en mej. Maartje Brak, Schermer 13. Jac. v. d. Molen en mej. A. Blokker, Hei loo. 14. P. Kwadijk en mej. N. Dunnebier, Beemster. 15. Gerri.t Dekker en mej. Maartje Korver, Schermer. 16. Jan Kramer en mej. Kramer-Boon, Koedijk. 17. E. Asjes en mej. A. de Geus, Egmondermeer. 18. Sche- ringa, Noordeindermeer en mej. Levendig, Oterleek. 19. J. Wilken en mej. A. Wilken, Alkmaar. 20. K. Kos telijk en mej. M. Smit, Zuid-Scharwoud'e. 21.-P. Bom- mer en mej M. Bommer, Heiloo. 22. W. de Jong en mej. G. Zuurbier, Oudorp. 23. J. Kooij, Schagen, en mej. J. Verkroost, Zuid-Scharwoude. 24. P. Otjes en mej. T. Schermerhom, Beemster. 25. C. Bak, Uitgeest, en mej. Maartje Groot. Alkmaar. 26. J. Kieft, Egmon dermeer, en mej. Neeltje Govers, Heiloo. 27. A. Mul der en mej. Trijntje Bakker, Heiloo. 28. T. Smit en' mej. Joh. Ris, Alkmaar. De prijzen werden als volgt gewonnen: I Voor het ringsteken: le pr. No. 26, 2e pr. No. 6; 3e pr No. 17. II Voor het sleuteltrekken: le pr. No. 12; 2e pr. No. 26; 3e pr. No. 24. III. Voor het schoonste geheel: le pr. No. 23; 2e pr. No. 8; 3e pr. No. 12. Iiljat vaa bekranlagen. A. RIJSTIEREN VAN ZUIVER INLANDSCH RAS. STIEREN, geboren in 1913. le prijs 30,2e prijs 15.3e prijs 10. le pr. J. Rolff, Stompetoren. 2e pr. jb. Stammes Dz., Schagen, 3e pr. D. Koster, Orootschormer. STIEREN geboren in 1914. le prijs 40,—, 2e prijs 30,—, 3e prijs ƒ10,— la pr. Ver. tot veredeling van het rundvee „Twisk". 2e pr. K. Blauwboer, Schagen, 3e pr. J. Bruin, Bg- moHdernseer. STIERKALVEREN geboren in 1915. le prijs 20,—, 2e prijs 10,—, 3eprijs 5,— le en 2e pr. Js. Rujjter, Oosterblokker, 3e nr. O. Olijnis, ©terleek. B. VET VEE. HET BESTE EN FIJNSTE VETTE VEE. VETTE KOEIEN, (afgewisseld). le prijs 20, 2e prijs 10. le pr. P. Koopman, Beemster, 2e pr. J. P. Boots, Beemster, Eerv. Verm. W. de Oeus Cz., Ursem, C. Spaan, Koedijk en Jb. Volkers Kz., Heer Hugowaard ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 1