LAAT 161. De Directeur J. BOSSERT. VERZEKERT uwe Spiegelruiten Telegrammen ran heden. Nederland. DE BOTERMARKT EN DE REGEER1NGSMAATREGELEN. bij de Onderling» van 1890 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 2 October. Medegedeeld «teer het feütaklp Nedeafemfech MeÉwwolegtech WifertW Da BTW. Geldig tot den avond van 3 Oltober. Ia hét geMed vaa de waarflemriag Ês de hoogste be kende stand van den barometer 760.5 te Bodo. kende stand van den barometer 765.4 te Bodo. De laagste stand van den barometer 759.2 te Memel. men te werken hoopt men hier verandering in te bren gen. Het voorloopig bestuur van deze aldeeling bestaat uit de heeren <J. Visser, voorzitter, en Jb. van Twui- ver, secretaris-penningmeester. UIT AKERSLOOT. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Zondag 3 Oc tober alhier geen godsdienstoefening gehouden zal worden. UIT ZIJDEWIND. In het café van den heer P. Bruin alhier is door een ingenieur der Kennemer Electriciteit-Maatschappij een voordracht gehouden over het gebruik der electriciteit. Deze voordracht werd verduidelijkt door een bioscoop film Vele ingezetenen, daartoe door den heer burge meester van Oude-Niedorp uitgenoodigd, waren aan wezig. UIT HEERHUGOWAARD. Voor de vacante betrekking van ambtenaar ter secre tarie alhier hebben zich 9 sollicitanten aangemeld. De jaarwedde bedraagt met ingang van 1916 500 per jaar. UIT WEST-GRAFTDIJK. Bij gelegenheid der kermis gaf de tooneelvereeni- ging „West-Frisia" van Hoorn eene uitvoering bij Van Marie, met het tooneelspel „Onder één dak", van J. Fa- bricius. Het zeer talrijk opgekomen publiek heeft veel geno ten. De gebroeders Wilson gaven prachtig spel. Ook de andere rollen waren in goede handen. Een dank baar applaus was een wèl bewijs dat hunne kunst werd gewaardeerd. Na het laatste bedrijf moest ver scheidene malen „gehaald" worden. Den eersten kennisnacht is In de bioscoop-ma chine van Honderdors, die Maandag en Dinsdag des avonds voorstelling gaf in het café van A. Bus, inge broken. Ontvreemd werden zeven electrische gloei lampjes. Het onderzoek dat de politie instelde, leidde tot geen resultaat. UIT OTERLEEK. Tijdens de laatste les in de handwerken alhier, werd Mej. C. C. Krug door hare leerlingen, hier woonach tig, een geschenk aangeboden, besta; e uit bloempot op str er, getuigende van achting waardeering voor h werk, dat ze hier eindigde, nu ze, wegens huwelijk, de gemeente gaat verlaten. Natuurlijk werd het lesuur verkort, en kregen de mondjes het druk: „juffrouw tracteerae!" UIT HENSBROEK. Tot secretaris-penningmeester van het Veefonds al hier is gekozen de heer K. Kamp. UIT GROET. Ds. Boeke zal niet zooals we gisteren abusievelijk meedeelden, voor de Ned. Hervormde Gemeente te Schoorl, maar voor die te Groet optreden. UIT ZUID-SCHARWOUDE. In het café „de Roode Leeuw" werd gisteravond op gericht eene vereeniging van Nederlandsche Zuivelfa- brikanten. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Ver burg, voorzitter, C. Berkhouwer, secretaris, H. Hart, penningmeester. KORTE BERICHTEN. Uit de IJpolders werden de laatste dagen aan zienlijke hoeveelheden uien via Halfweg (een 25 wa gons) naar Duitschland verzonden. Men maakte 5 h 6 per baal. De firma Pust te Oeestemünde is voornemens te IJmuiden een traanfabriek op te richten, waarvoor de aanvrage reeds bij den raad is ingekomen. Te Reuver (L.) werden door de grenswacht bena derd 5 voor uitvoer bestemde zakken met meel. Te Rotterdam pleegde een stoker een moordaan slag op een vrouw en wondde haar ongevaarlijk. Toen schoot hij zich zelf door het hoofd. Hij is nog niet dood- ll In de maand September is in de vischhal te IJmuiden voor 2.575.000 aan visch omgezet, ruim 2 millioen meer dan in dezelfde maand van 1914. De Raad der gemeente Zwartsluis besloot onlangs de M.U.L.O.-school aldaar, op te heffen. Ged. Staten hebben dat Raadsbesluit niet goedgekeurd. STADNIEUWS.v Hoewel de regeeringsprijs voor de boter thans ver hoogd is en op 1.65 per K.G. is gebracht, is het bij vele verkoopers op de botermarkt toch niet mogelijk om de boter tegen dezen vastgestelden maximumprijs te bekomen. Wel verkoopen zij niet duurder, doch de kooper wordt verplicht om per kop 10 of 5 cent fooi te geven. Ook wordt soms in tegenstelling met vroeger bij grooter aankoop een bedrag voor de tijn gevraagd, van welk bedrag men bij teruggave slechts een deel terug ontvangt. Op deze wijze worden zeker in strijd met de bedoe ling van de regeering, de regeeringsmaatregelen tot een paskwil gemaakt. GESLAAGD. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor on derwijzer Stenografie-Pont slaagde de heer Joh. D. Appel, alhier. Voor het examen van Kantoor- de heeren J. Nettenbreijers en B. Elzinga, beiden al hier. Allen waren leerlingen van dien heer D. A. Klomp VOETBAL. Zoo zal dan ook morgen „Alcmaria" hier het sei zoen openen en wel met een wedstrijd tegen D. V. V. (.Duinoord, den Haag). Wij twijfelen niet of een groot aantal toeschouwers zal morgen om het mooie veld, aan de Nieuwpoortslaan, staan, want men is zeer be nieuwd, wat er dit seizoen van onze tweedeklassers te verwachten is. En wij gelooven wel, dat het mee zal vallen. De beoefening der athletiek in de zomermaan den, heeft zeer zeker goeden invloed gehad, vooral op het uithoudingsvermogen. En nu zijn er wel twee wed strijden verloren, maar dat waren zware uit-wedstnj- den. „Alcmaria" is dit seizoen ingedeeld in de zwaar ste tweedeklas-af deeling, en dan is verliezen met een punt verschil nog niet zoo'n schande. Het elftal van „Alcmaria" is zoo sterk mogelijk samengesteld. D. V. V. schijnt dit jaar minder fortuinlijk te zijn, doch het blijft steeds een goede tweedeklasser en een gevaarlijke tegenpartij. Denk daar om, Alcmarianen! „Alcmaria II" gaat naar Nieuwendn en „Holland zal in a Helder tegen S. H. B. S. we: oor een over- winnin zorgen. REM. GEREF. KERK. Men verzoekt ons te melden, dat de dienst in de Ke- monstrantsch Gereformeerde Kerk morgen met om uur, doch om half 11 begint. Gemeenteverslag 1914. Het jaarverslag van den toestand der gemeente Alk maar over 1914 vangt aan met een kort overzicht van den invloed door den oorlogstoestand op het econo mische leven in de gemeente Alkmaar gedurende het tijdvak van 1 Augustus tot 31 December 1914 uitgeoe fend en van de maatregelen in verband daarmede ge troffen. In den aanvang van Augustus werd van den oor logstoestand weinig gevoeld. In het oog sprong de run op des paarbank van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, terwijl'ook op de winkels van le vensmiddelen de stormloop groot was. De gemeente heeft door aankoop van meel, gezorgd, dat geregeld brood kon worden gebakken en verkocht. Ter voorziening in de zoorg voor de Belgische vluch telingen werd aanstonds alhier een comité opgericht, terwijl de gelden door de burgerij bijeengebracht wer den. Ook de gemeente steunde het comité door het be schikbaar stellen van gebouwen met vuur en licht en op andere wijze. Hierdoor, zegt het verslag, komen ge meenten als Alkmaar in ongunstige conditie, omdat ze evenseens in de kosten zullen moeten bijdragen, welke in andere gemeenten en door het Rijk ter zake worden ge maakt. Aan omstreeks 250 gezinen of personen wier kost winners onder de wapenen moesten komen, werden de daarvoor bij de betreffende wetten bepaalde vergoedin gen toegekend. Van 31 Juli tot en met 31 December werd daarvoor een bedrag van 26351,50 uitgekeerd. Verder wordt gememoreerd het werk van het reeds bij het begin van den mobilisatie-toestand opgerichte steuncomité, waarbij zich aansloten een arbeidsbeurs en een damescomité tot vrijwillige hulp. Tot 31 December werd door het steuncomité ont vangen 16638.95, de uitgaven bedroegen 13595.306. Uit hoofdstuk I, bevolking, blijkt, dat deze op 31 December 1913 bedroeg 10487 mannen, 11260 vrou wen, totaal 21747. Ze vermeerderde in 1914 met 226 mannen en 148 vrouwen, totaal 374, zoodat de bevolking onzer ge meente op 31 December van het vorige jaar 22121 zie len telde. Er vestigden zich hier in het afgeloopen jaar 996 mannen en 856 vrouwen, samen 1852. 247 Jongens en 257 meisjes, samen 504 kinderen (waarvan 7 jongens en 6 meisjes buiten huwelijk) werden hier geboren. Als levenloos werden ingeschreven 14 jongens en 10 meis- jes. De geboorte bedroeg 1 op 43 of 2.27 pet. van de be volking. Van de 134 huwelijken werden 94 kosteloos voltrokken; 7 tegen betaling van 30, 11 tegen beta ling van 20, 22 tegen betaling van 10 3 Echtschei dingen werden ingeschreven. In de armenbus, geplaatst in het stadhuis, bij gele genheid van het voltrekken van huwelijken, werd een bedrag van 105.61 gevonden 't welk werd overge bracht bij het burgerlijk armbestuur. Op 22 Maart werden de kiezerslijsten 1914/1915 vastgesteld met een getal van 3895 kiezers voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Oeneraal, 3875 kie zers voor leden van de Provinciale Staten en 3495 kie zers voor leden van den gemeenteraad. Die getallen hebben voor 1913/1914 onderscheidenlijk bedragen 3886, 3850 en 3362. Omtrent het in 1909 gestichte Prinses-Julianafonds (voor de rente waarvan 9 behoeftige kinderen uit de verschillende gemeenten, die aan het fonds hebben bij gedragen, gedurende een tijdperk van 5 weken in de 1 lendrika-Stichting te Egmond aan Zee worden ver pleegd), wordt medegedeeld, dat tengevolge van de in begin Augustus uitgebroken Europeeschen oorlog, de Hendrika-Stichting werd gesloten, waardoor 5 kinde ren, die nog in aanmerking kwamen, niet werden op genomen. Volgens de rekening over 1914 bedroegen de ont vangsten van het fonds 566.55, waaronder het voor- deelig saldo van 1913 ad 241.99. Aan verpleegge den werd-uitgegeven 135 20 en aan beleggingskosten 6 43 totaal 141 63. zoodat het voordeelig saldo (belegd) een bedrag aanwijst van 424.92. De vier kohieren der plaatselijke directe belasting naar het inkomen bevatten te zamen 4690 aanslagen met een invorderbaar bedrag van 132.380.20, tegen 4609 aanslagen en een invorderbaar bedrag van 120 729.80 in 1913, alzoo 21 aanslagen meer, met een hooger invorderbaar bedrag van 11650.40. Het kohier van de belasting op de gebouwde eigen dommen werd vastgesteld tot een invorderbaar bedrag van 15702.90. E>e tonnenbelasting bracht 6594.94 de beerputtenbelasting 1026.89/4, de heffing voor het gebruik van gemeentewerken, bezittingen of in richtingen 7425.21, de haven-, kaai- en bruggelden 6271 27, de tollen en straatgelden 1306.3614, de opcenten op de gebouwde eigendommen 20608 75. de op de gebouwde eigendommen 529.98 en de opcenten op de personeele belasting 45892.67 op. De hondenbelasting bracht 1.963.50, die op de openbare vermakelijkheden 2.517.79 op. De ontvangsten er> uitgaven van de gemeente-reini ging bedroegen 51848.9814, met een bijdrage uit de gemeentekas van 2874.25 Yi. Van de Alkmaarsche waterleiding bedroeg de water verkoop f 100 426.19. Het aantal kub. meters in 1914 bedroeg 611049 voor Alkmaar en 61820 voor Bergen De uitkeering aan de gemeente bedroeg 16485.24 (20 pet. van het bedrag boven 1800.) Het aantal baden gedurende het jaar 1914 aan de Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting genomen, was door de gunstige weersgesteldheid aanmerkelijk meer dan in 1913 De mobilisatietoestand liet echter ook op dit terrein zijn invloed gelden. De volgende gevallen van besmettelijke ziekten wer den aangegeven, als: 6 van diphterie. 5 van febris ty- phoïdea en 2 van roodvonk. Eén lijder aan febris ty- pholdea is overleden. Verder kwamen nog eenige ge vallen van mazelen in de gemeente voor. Ei het geheel stierven in deze gemeente 288 personen, of 1 op 86 zoodat de sterfte bedroeg 1.14 pet. van de bevolking. Gedurende 1914 werden besgraven op het voor pro testanten bestemde"deel der algemeene begraafplaats 161 lijken, waarvan 24 le klasse, 12 2e klasse, 25 3e klasse en 100 op het algemeene gedeelte. Op de Israëlitische begraafplaats werdén 2 lijken be graven en op de R. K. begraafplaats 108 lijken. Het aantal patiënten in het stadsziekenhuis beliep in 1914 328 met 8930 verpleegdagen. Hiervan wa ren 200 mannelijke en 128 vrouwelijke patiënten. 88 militairen werden voor rekening van het departement van oorlog verpleegd. In het geheel werden 63 groote operatiën en tal van kleinere verricht, benevens op de neus-, oor-, oog- en keelheelkundige afdeeling28 operatiën, terwiil 101 maal eerste hulp bij ongelukken werd verleend. Als hersteld verlieten het ziekenhuis 287 patiënten, terwijl 21 ver pleegden aan hunne ziekten bezweken, waaronder pa tiënten die na hunne opneming slechts ekele uren leef den. In het St. Elizabeth-gesticht werden verpleegd 565 patiënten met 7532 verpleegdagen. In de barak voor besmettelijke ziekten werden 5 patiënten verpleegd. Er hadden 328 groote operaties plaats benevens 8 ver lossingen; op de polikliniek werden 312 personen 1261 maal behandeld. Het hospitaal bij de Cadettenschool, dat vóór de mo bilisatie uitsluitend bestemd was voor cadetten werd 1 Augustus 1914 ook in gebruik genomen voor zieke miliciens. Het aantal zieken dat opgenomen werd be droeg gemiddeld 25 per dag. De sterkte van het gar nizoen bedroeg in de tweede helft van 1914 pl.m. 1400 man. Onder de ernstige zieken kwamen 8 lij ders voor aan longontsteking, die allen hersteld zijn. In 1914 zijn in de stadsapotheek gereed gemaakt 23247 recepten, of bijna 64 daags, waarvan kosteloos 8692 recepten. (Wordt vervolgd.) HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. PETROGRAD 2 Oct. (Officieel.) Een Duit sche aanval in de omgeving van Mystof aan den spoorweg ten oosten van Mitau had geen succes. Duitsche vliegmachines hebben bommen geworpen op het westelijk deel van Dunaburg, Riga en het station Ukull. Er werd geen schade aan onze militaire belangen aangericht. In de streek van Oreusen ten n.w. van het Swen- tenmeer hebben de Duitschers na een hevig bom bardement een aanval gedaan en zich van een on zer loopgraven meester gemaakt. Het gevecht wordt voortgezet. Wij hebben in stormloop het dorpje Dounilovitchi ten n.o. van het Madziol- meer veroverd. De vijand werd uit het dorp Ajouny geworpen, en uit het station Madziol. On ze cavalerie heeft bij het dorp Gouli een aanval gedaan op de infanterie die convooien begeleid den en daarbij talrijke wagens buitgemaakt en 70 man gevangen genomen. Op een andere plaats werden ruim 100 wagens, paarden, wapens en een tiental gevangen vermeesterd. Er werden ve le Duitschers bij de vervolging neergeveld. Bij het dorp Oath werd een Duitsche compagnie ge deeltelijk gedood en gedeeltelijk krijgsgevangen ge maakt. Onze troepen hebben ten oosten van No vo Orodeck een inval gedaan in de dorpen Jeuki en Ooroditschtscha. De Duitschers vluchtten naar hun hoofdposities en wierpen hun wapens en veel munitie weg. Zij lieten 100 doodén. achter. Bij Zarittchie en Denissoucbachisny ten z. o. van Barnowitchi werd de vijand over de Schara geworpen. De Duitschers zijn bij het dorp Oborki nadat zij een aanval deden, teruggeslagen en in wanorde gevlucht. Bij Lamaire is een hevig ge vecht begonnen. Volgens ingekomen berichten zijn Oostenrijksche vliegers bij de verkenning van on zen uitersten linkervleugel ter vermijding van ons vuur over Roemeensch gebied gevlogen. Volgsns de rapporten van de commandanten hebben de Duitsche en Oontenrijksche troepen in de laatste gevechten aan den Styr bijna uitsluitend ontplofbare kogels gebruikt. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS 2 Oct. Avondcommuniqué van giste ren In het zuidelijk deel van Givenchy en het bosch ten oosten van Souchez werd eene nieuwe voort gang gemaakt, waarbij 61 man krijgsgevangenen gemaakt werden en een aantal Fransche krijgsge vangen bevrijd werden. In Champagne werden bij een verrassend optreden tusschen Auberive en Epinele Vedegrange (ten westen van Souain) eenige mitrailleusses veroverd en 30 man krijgs gevangen gemaakt. De vijand heeft onophoudelijk onze stellingen met bommen beschoten waarvan de scherpe gassen de oogen deden tranen. Het vuur werd door ons krachtig beantwoord. In Ar- gonne ten noorden van Houyette werd een hevig bombardement van onze loopgraven door beschie ting van de Duitsche loopgraven door onze mor tieren tot zwijgen gebracht. Er werden granaten over grooten afstand gevuurd op Verdun en Nan cy. Wij hebben hierop geanitwobrd door het station van Vigules te bombardeeren, met het ge volg, dat twee hevige ontploffingen ontston den. Een Fransch luchtschip heeft Donder dagnacht de spoorwegknooppunten Amagne, Lyc- kuy, Attigny en Vouzieres gebombardeerd. Het schip keerde niettegenstaande het hevig beschoten werd, vooral bij Vouzieres, ongedeerd terug. HET RAPPORT VAN GENERAAL FRENCH. LONDEN 2 Oct. (Officieel.) Op den 29en Sept. heeft de vijand verscheidene aanvallen uit gevoerd op onze stellingen ten n. w. van Hulluch. Den geheelen dag had een hevig gevecht plaats dat eindigde met de behouding van al onze stel lingen met uitzonderging aan den uitersten linker vleugel, waar wij 150 meter loopgraaf verloren. Wij hebben onze stelling krachtig versterkt. De aanvallen van den vijand zijn thans minder ge worden. De vijand heeft in den namiddag van den 29en onder den loopgraaf ten zuiden van den weg naar Meenen een mijn doen ontploffen waar door hij vasten voet kreeg in onze frontlinie. Door onze tegenaanvallen werd den volgenden dag al les heroverd op een klein stuk loopgraaf na. Heden is de toestand op ons front niet gewijzigd. In de afgeloopen week hebben onze vliegers zeer veel ac tiviteit aan den dag gelegd. Er werden 17 lucht gevechten gemeld, waarbij slechts in een geval een Engelsche vlieger een nederlaag leed. Een Duit sche vlieger was gedwongen Binnen onze linies neer te komen. Onze vliegers hebben gisteren in het vijandelijk gebied spoorwegen beschadigd, waarbij de hoofdlijn op 15 plaatsen beschadigd werd. 5 misschien 6 treinen werden gedeeltelijk vernield. Te Valenciennes werden loodsen waarin locomotieven geborgen waren door bommen in brand geschoten. In het Duitsche spoorwegver keer is een belangrijke onderbreking veroorzaakt HET ITALIAANSCHE LEOERBERICHT. ROME 2 Oct. (Officieel.) In den sector van Tolmino hebben de Italianen Donderdagnacht over het geheele front aangevallen en terrein ge wonnen. Een hevige vijandelijke tegenaanval dwong hen hun linkervleugel terug te trekken. De rechtervleugel wist zich echter in de veroverde stellingen te handhaven. HEVIGE BRAND. AMSTERDAM, 2 Oct. Hedenmiddag omstreeks 1 uur is brand uitgebroken in de Nederlandsche tricotfabriek Valton Zonen, aan den Amsteldijk, gem. Nieuwer-Amstel. Het is een felle binnen brand, die woedt in de kelders. De fabriek is sinds eenige maanden nieuw gebouwd en is de eenigste fabriek in de stelling Amsterdam, die katoenen goederen vervaardigt. De directie meent, dat de brand is ontstaan in de kamers voor de ruwe ka toen. Er werken 300 werklieden op de fabriek, die juist waren heengegaan toen de brand ontstond. Er ligt voor ongeveer 60.000 katoen in de kel ders. Er is veel brandweermateriaal aanwezig, on der leiding van den commandant Gordijn. Ook de stoomspuit Jan van der Heijden werkt. wind, meest half bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst in het oosten, iets warmer overdag. MARK Tbb.RlCH 1 EN. ALKMAAR, 1 Oct. Fabriekskaas. Kleine f59.— kleine boerenkaas f 57.50, commissie fabriekskaas f 55,—, commissie boerenkaas f 57.—, middelbare fabriekskaas f middelbare boerenkaas f 57.—. Aangev. 297 stapels, wegende 216591 Kilogram. Handel vlug. ALKMAAR, 2 Oct. Aangevoerd 6 paarden f 140 a 175, 84 kseiea en ossen f 190 a 425, 56 uueht, kalveren ÏJ 12.a 25.348 magere seha,f@i f 30. fa f 42—0vette id. f a lammeren a 80 magere varkens f 24,— a 35.—, 187 btg- gen f 15.— a 27.—, 22 bokken en geiten f 3,— a 10,50. 0 kleine bokjes f 0.— a 0.—, bote®, pes kop hoogste prijs f ©.85, njiddftlprigs f Q.80, laagste prijs f 0.725, aangeveerd 3744 kop, dieren f 7.50 a 8.50 per 100. eendeneieren f a 0. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Oct. 80 zak aardappelen. Bravö's f 0.a 0.Julia muizen 0.a 0.Schoolmeesters f 1.80 a 0.Blauwe f 0.— a 0.Eigenheimers t 0.90 a 1.15, drielingen f 0.70 a 0.— 8800 bloemkool f 8.a 14T0 2e soort f 3.30 a 4.40, 35000 roode kooi f 3.60 a 17.—, 20600 gele kool f 4.50 a 16.10, 9400 witte kool f 4.60 a 25.40, 1850 bos wortelen f 3.50 a 3.60, 20 baal nep if 5.30 a 5.50, drielingen f 5.70 a|5.80, 2010 baal uien f 5.50 a 6.1050 Kg. slaboonen f 3.80 a[J4.60, 0Kg. augurken f 0.a 0.,310 baal wortelen f 1.65 a 1.75, 7700 bieten f 11.30 a 14.50,1000 rammenas per 1000 f 11.50 a 4 wagons wittekool f 357 a 360. NOORDSCHARWOUDE, 1 oct. Bloemkool f 8.90 a 12,90, roodekool f 5»a 16.50, gelekool f 6.— a 14.80, Wittekool f 7.50 a 27.30 per 100. Aanvoer 0stuks. Wortelen f 1.60 a 1.75 per 100 bos, idem f 0,a 0,— p. baal. Schoolmeesters f 0.a 0.Eigenheimers f 0.90 a 1.20, Blauwe f 1.20 a 1.30 per 35 K.O Aanvoer 0zak. Zilveruien f 0a 0.drielingen f 0.a 0. gele nep f 5.30 a 5,80, drielingen f 6.20 a 6.50, grove uien f 5.70 a 6.10, bieten f 12.a 14. HOORN, 1 Oct. Aangev. 124 vette sGtapera f 40a 48,lammeren f 25.a 32. Handel stug. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 1 Oct. 2 Oct. Staafsleeningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito 3) dito dito 3 dito dito 21 Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4J Nieoiai Spw. 100 4 Qeconsol GR. 625 4 Rotbichild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 8e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en 3emeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstelilngen. Amsterdamache Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieels Ondernemlegen. BUITENLAND. Anaconda C. v. A. Am. Car ft Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref A. ,ung—Lebong A. BUITENLAND. Great Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootseh. Cult Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatsehappljen. Dordtache Petr. Ind. Aand. Qec. Holl. Petr. Cert. v. A, Kon. Ned. Ml), t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaleff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Crt pref. A. A. BURGERLIJKE STAND. OEBORENc 1 Oct Aaltje, d. van Klaas de Groot en Grietje Smak. OVERLEDEN: 2 Oct. Johan Conrad Lodewijk Schwaerzer, 56 j. Leendert Pieter Vogelezang, 57 j. Guurtje Roemer, 47 j. Pieter de Frenne, 57 j VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidelijken Orion Petrol. Mfj. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij Aand. Seheepvaart-Maatsehappfjen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned, Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A Int. Mere. Marine afg. pr. A. Int. Mere. Marine Cy Obl. 4) Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam. Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plaet C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oljlig, Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. L Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top ft S. Fé C. v. g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. ft R. Orande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans City South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western ft. Norf. West. Cert. gew. Aaed. Southern Pac. Comp. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Raflr. Cy. C. g. A. Prennieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100. Gemeente Crediet BELQIE. Antwerpen 1887 3ï PROLONGATIE 274 pet. Mededeelingen: Staatsfondsen prijshoudend, bers stil. Mijnen kalm. Culturen lusteloos. Olie vast, doch weinig affaire. Tabakken flauw. Scheepvaart vast voor Marine-waarden. Amerika bij opening willig, verloop levendig en slot vast. A. 1017/a 841/, 751/, 64 101 Vb 57 80 72 678/4 62 621/s 62 62% 571/4: 917/8 101 ii/in 1021& 1834, 245 164 Vs 148 781/, 461/4 737/s 17 28 130 4 32 193 196 2788/4 169 150 5091 186 41V4 55 56 1017/8 841/s 758/4 64 V, 101 i/s 71 621/4 1601/, 303 150 5 221/,. 75 236 200 251 473 350 151 177 470 387 IO61/4 1021/, 102S/8 981/4 1031/, 102 1647/g 1481/, 108/4 47 77 321/, 1698/4 152 508 186 561& 8S/4 30 Vb 26 5 28 1131/, 95 s/8 191/, 135 Vb IOOV10 98i/, 61% 167 304 1504, 6 201/4 73 231 470 355 141 466 102s/g 9814 103 88 8 e/4 30 V, 261/4 57% 95i% 198/4 1351/8 Rub-

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6