Dg Vergissing van Vivien Eady, FEUILLETON. Telegrammeu van hedeu. Van het westelijk oorlogsterrein. Van het oostelijk oorloarsterrein. verbinding tot stand te brengen. Beoogen zij een ver binding van hun lijst, dan moeten zij, overeenkomstig art. >lg, bij de inlevering een gemachtigde aanwijzen. WIJZIGING PROVINCIALE- EN GEMEENTEWET. Bij dezelfde wet tot wijziging der additioneele arti kelen wordt ook voorgesteld in de Provinciale wet en de Gemeentewet, tot dat de wet daaromtrent nader zal hebben beschikt, een aantal veranderingen aan te brengen. De wijzigingen dienen, behoudens het ten aanzien van art. 17, eerste lid provinciale wet en van art. 19, eerste lid gemeentewet, voorgestelde, om ook hier het evenredig kiesrecht in te voeren. Zij stemmen in hoofdzaak overeen met de veranderingen, welke in overweging worden gegeven in 2 der tweede af- deeling van de Kieswet. KIESKRINGEN TWEEDE KAMER. Het aantal kieskringen voor de Tweede Kamer be draagt 18. Onderstaande tabel geeft bij benadering aan het aantal inwoners van eiken kieskring op 1 Januari 1913, berekend naar de door het Centraal Bureau voor de Statistiek uitgegeven cijfers. Kieskring 's-Hertogenbosch 302,000 Tilburg 347,000 Arnhem 360,500 Nijmegen 301,500 Rotterdam 446,897 Den Haag 294,693 Leiden 392,000 Dordrecht 336,000 Amsterdam 587,876 Haarlem 307,000 Den Helder 261,500 Zeeland 236,149 Utrecht 298,367 Friesland 366,305 Overijssel 397,341 Groningen 336,741 Drenthe 181,501 Limburg358,409 Gemengd Nieuws OOK EEN BELOONING. Door een hoofdconducteur der H. S. M. werd- te Amersfoort in den trein een ijzeren geldkistje gevon den met 40.000 gulden waarde. Onmiddellijk begaf de hoofdconducteur zich naar den stationschef en stelde dezen er mede in kennis. Eenige oogenblikken later meldde de eigenaar zich aan en kon overgeluk kig zijn schat in ontvangst nemen. Grootmoedig schonk hij den eerlijken vinder een. sigaar(Eemb.) VERSCHRIKKELIJK. Zondagnacht geraakte te Sassenheim de 21-jarige uffrouw A. v. Does, bij het uitstappen onder een wa gen van de nog in beweging zijnde stoomtram. Zij leefde nog, terwijl er gepoogd werd den wagen met een dommekracht aan één zijde op te lichten, maar juist toen men daarin geslaagd was en haar wilde opnemen, brak de dommekracht, zoodat de wagen met alle zwaarte op de ongelukkige terugviel. Toen trad de dood onmiddellijk in. MISDAAD OF ONGELUK? Gistermorgen is uit de Ringsloot van den Boven kerkerpolder, nabij de hand naar Leiden, onder de gemeente Nieuwer-Amstel, opgehaald het lijk van den 43-jarigen timmermansknecht W. J. K. te Amstel veen, die een gapende wond over het geheele achter hoofd had. Uit een door de politie onmiddellijk inge steld onderzoek bleek, dat hij Zondagavond met eeni ge personen is uitgeweest en zich toen aan sterken drank is te buiten gegaan. Een dier personen, door de politie gehoord, verklaarde, dat K. zoo dronken was, dat men hem aan den kant der Ringsloot heeft moeten neerleggen. De wond aan het achterhoofd kon bedoelde persoon niet anders verklaren, dan dat hem later een tilbury is gepasseerd, die K. vermoede lijk over het hoofd1 zou hebben gereden. Deze zou zich daarna meer naar den slootkant hebben bewogen en zoo in de sloot zijn geraakt. Het lijk is ter ge rechtelijke schouwing naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam overgebracht. De ongelukkige is gehuwd en had nog 5 inwonende kinderen te zijnen laste. TOEKOMSTBEELD. Freerk: Wat heb je Gijs, je kijkt zoo glunder? Gijs: Sst! niks zeggen, 't heb 't Rijk beduveld. Freerk: Hoe zoo, laat 's hooren. Gijs. Och, met die belasting op de vóórnamen; m'n vrouw wou zoo graag d'r familie en ik de mijne benoemd hebben en dan heeft zij van d'r kant nog een ouwe tante, waar later nog een duit van te erven valt en mijn ouwe grootvader van ver in de tachtig wil nog zoo graag 's weer voor Petertje spelen. Freerk: Dat zijn er juist zes, Gijs. 't Kan je niet meer dan rond een ton kosten, want voor eiken naam meer dan een, komt er zoo je weet, een nulletje bij. Gijs: Nee Freerk; 't kost me niks. Freerk: Niks i Gijs: Zoo je weet, heet mijn vader Thomas v. d. Veen en m'n moeder heet Grietje; m'n vrouw d'r vader heet Berend en d'r moeder Liesje; mijn ouwe grootva der heet Ruurt en die ouwe erftante van m'n vrouw heet Wietske. Ons zoontje hebben we nu Thogriebe- lierurwietsk v. d. Veen genoemd, dat kost geen cent en alle zes hébben ze d'r wil. Freerk: Gefiliciteerd Gijs en meteen een oorlogs souvenir, want 't klinkt zoo Russisch. (Meppeler Crt.) uit het Engelsch van CHARLES MARRIOTT. 36) Zij gaf haar het adres. In het naar huis rijden zag Vivien er heel kalm uit, maar zeer bleek. Zij sprak bijna niet noch tot Sel- wyn, noch tot haar moeder. Een plaats uit een boek, dat Selwyn haar op haar laatsten verjaardag gegeven had zij hadden 't samen overgelezen tusschen de brem op de klippen te Penolver speelde door haar hoofd. „De wreedste leugens worden dikwijls in de stilte verteld. Iemand kan uren lang in een kamer gezeten en zijn mond niet opengedaan hebben en toch uit die kamer komen als een valsch vriend of een lage laste raar." Zelfs dat, vreesde zij, was nauwelijks sterk genoeg voor de daad van haar aanstaande. Weinig meer dan een uur geleden had zij tot zich zelve gezegd „Wat er ook gebeurt, de eerbied blijft." In de vestibule van het hotel hield zij hem even staande. „Ik wilde je één ding vragen, Selwyn", zei zij zachtjes en moeilijk, alsof de woorden van verre kwa men en zij zich moest inspannen ze zich te herinne ren „Toen je zei, dat er iets was van mijnheer Stott en de vrouw van een ander, wist je dit toen?" Hij antwoordde niet dadelijk en zij zei ,.Zeg niets, als 't je belieft; ik zie, dat je het wist Haar oogen vulden zich met tranen, en zij keerde zich af en ging langzaam naar boven. 1 V EEN VAN DE VELE. Vanaf gisteren behoeft geen tol meer betaald te worden aan het bekende Haagsche Schouw te Lei dén en kunnen fietsers, wandelaars en automibilisten vrij passeeren. Het recht van tolheffen behoorde aan de familie Roelants, van wie het Rijk het afkocht voor 75.000 gld. en 8000 gld. voor woning en erf. Toen voor het eerst de passage gisteren vrij was, ging er bij de vele belangstellenden een luid hoera op: Een ware hin derpaal is n.l. opgeruimd. UIT BERGEN. Sinds 15 October ontvangen de inwoners de och tendbladen om half elf en 11 uur. Waar men dit steeds zooveel vroeger gewoon was, daar gaf dit aan leiding tot vele klachten, met het gevolg dat van 1 November af hierin verbetering zou komen door de tram die om 7.17 uit Alkmaar vertrekt inplaats van die om 8.58 tot posttram te maken. Gister en vanmorgen bleek het voor deze tram on mogelijk de post uit den trein die om 7.12 uit Amster dam komt mede te nemen, aangezien deze trein als re gel te laat komt. Nu kan de tram nog wel op een zich haastend reizi ger wachten, doch tijd om op de postzakken van een te laat komende trein te wachten is er niet, aangezien juist deze tram in een beperkte tijd heen en terug naar Bergen aan Zee moet, daar de tram van 8.58 nu als posttrein is vervallen had de ingevoerde verbetering beide dagen het gevolg, dat men de ochtendbladen enz. nog wat later ontving, aangezien alles nu pas met de tram van 10.30 vertrok, déze. middagbestelling duurde nu nog zooveel langer aangezien deze door twee bestellers verricht moet worden, terwijl er voor de vroegere bestelling 6 bestellers beschikbaar zijn, die nu beide diensten zoo goed als niets te doen had den. Het is zeer te hoopen, diat spoedig in een betere regeling voorzien wordt. Reeds lang heeft men, als gevolg van de mobilisa tie, niet die goedte postbestellingen die wij voor de mobilisatie gewoon waren. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage is door een militair ongeveer 10 maal op een heer geschoten. De soldaat zei daar bij: „Als je me niet zegt waar de Duitschers zijn, schiet ik je dood." Men vermoedt dat de man door mobilisatiezorgen niet wel bij het hoofd is. Het 4-jarig knaapje van den heer Bernardus te Meppel, dat Zondag kokende thee, onopgemerkt, dronk, is gisteren aan de gevolgen overleden. H M. de Koningin heeft gisteravond de reis naar het Noorden des lands aanvaard. Verschenen is het Voorloopig Verslag nopens de Begrooting van Buitenlandsche Zaken. De minister van Landbouw, Nijverheid en Han del heeft voor verschillende levensmiddelen maximum prijzen vastgesteld, geldende voor November. Landstormplichtige Rijksambtenaren zullen hun burgerlijke bezoldiging behouden voor zoover deze hooger is dan hun militaire bezoldiging. De hoofdingang van het nieuwe gebouw voor ue Tweede Kamer is ontworpen aan het Binnenhof, ter plaatse waai zich nu de toegang naar de Minister zaal bevindt. De koopman T. van Rijswijk te Wijk bij Duur stede werd 's avonds op weg naar huis aangerand en van zijn geld, circa 300, beroofd. De politie is da delijk aan een onderzoek begonnen. STADNIFUWS DE l KAN SPORT COLONN E VAN HET KOuDE KRUIS. Daar lagen ze dan, met briefjes op de borst: schot in het hoofd, gecompliceerde beenbreuk, verbrijzelde bovenarm, enz., enz., en ze rookten heel genoegelijk huil sigaarlje lusschen de boschjes achter net Ge- nieeuu biacnthuis En ais schimmen waarden daar tusschen het haiidonkerie de dragers van de Trans portcolonne, om de gewonden te zoeken, te verbinden liein met zoo min mogelijk pijn uit cte lastige o.scii- jes te vervoeren, waarbij elk soort van gewonde weer nieuwe, eigenaardige moeilijkheden opleverde, En tusschen ai die beweging stonden de dokters, de hee- ren van der heyde, Noorduyn, Wicherink en Schro der en gaven kalm te midden van ai dat ooncgsgedoe aan de dragers aan- cf terechtwijzigingen. Waren de patiënten goed verbonden, aan wercen ze gedragen of gereden naar de ruimte bestemd tot het wegen ,van vleesch en waar ze soms de holle ruimte deden dave ren van hun gezang. Want gereden konden ze ook worden, daar hadden de heeren Molenaar en Oudt wel voor gezorgd. Over de eenwielige brancard van den heer Oudt zullen we niet in bijzonderheden treden We hebben deze reeds nauwkeurig eenigen tijd geleden beschreven. Volgens de meening van verschillende heeren doktoren was de ze brancard uitermate practisch op een effen weg, om b.v een gewonde van een hulp- naar een hoofdhospi taal te vervoeren, doch komt men op terreinmoeielijk- heden en begint de gewonde zich van pijn om en om te gooien, dan zullen gauw dragers en patiënt op den grond liggen of in een greppel. De door de heer Molenaar uitgedachte brancard is er eene op twee wielen, waarop eveneens een hand brancard kan gelegd worden, waarna de stutten, waarop het voertuig rust, dat, in tegenstelling met dat Mevrouw Eady hoopte dat zij eens flink zou uit huilen en dat het dan klaar zou zijn. Dat zij dit niet deed, kwam misschien daardoor, dat hoewel het nieuws van mevrouw Hyde haar droevig had ge stemd, het haar toch ook een gevoel van verlichting gegeven had. Haar aandoeningen waren te inge wikkeld om alleen in droefheid uitdrukking te vin den Gedurende den avond was zij zoo reustig en natuurlijk in haar gedrag jegens Selwyn, dat een bui tenstaande niet gemerkt zou hebben, dat er iets ge beurd was, waardoor haar vertrouwen geschokt was 's Morgens kwam zij vroeg in de slaapkamer van haar moeder, frisch en kalm, ofschoon zij niet gesla pen had. „Moeder, is u er op gesteld in Parijs te blijven?" vroeg zij. „In 't minst niet," zei mevrouw Eady. „Ik wilde graag naar huis," zei Vivien, haar hoofd afwendend. Misschien had mevrouw Eady nooit in haar leven iets gehoord, dat haar meer genoegen deed. Zij was nooit zeer overdreven in het toonen van haar gene genheid. maar nu hield zij het weenende meisje in haar armen en suste haar. Selwyn scheen zeer verwonderd over hun besluit, toen hij ze in de eetzaal ontmoette. Hij werd wat bleeker en zei: „Ja, dat zal wel het beste zijn Ik zal dadelijk de noodige maatregelen nemen." Maar hij zou nog een harden slag ontvangen Toen hij de tafel wilde verlaten, riep Vivien hem terug. „Het is jammer je vacantie te bederven," zei zij zon der hem aan te zien. „We kunnen best alleen reizen, nietwaar, moeder?" O zeker," zei mevrouw Eady, verschrikt door den nieuwen toon van gezag, dien Vivien had. Hij droeg het als een man. „Heel goed," zei hij, na een oogenblik aarzelen. van den heer Oudt uit ijzer is vervaardigd, tegen den brancard aan worden geslagen en men rijden kan. Riemen zijn er aan den kant aangebracht om de uit rusting van den soldaat, geweer en ransel, te dragen, terwijl zich tusschen de wielen, op de as, een verband- trommel bevindt. Deze brancard vond zeer veel bijval, zoowel bij de heeren doktoren als bij de dames- bestuursleden, Preyer, Hanegraaff en den heer J. F. Moens, de voorzitter, die mede op het terrein aanwe zig waren. Toen alle gewonden opgezocht waren, werden ze vervoerd naar een schuit, welke in de sloot lag die langs het Slachthuis loopt en in het kanaal uitmondt. Onder de spoorbrug van de Bergertram door werd aangelegd voor het gebouw, waar de ontscheping der gewonden veel moeilijkheden meebracht, omdat de wal daar zeer steil is tengevolge van de gemetselde trambaan. Alles geschiedde echter in goede orde en volgens voorschrift, waarop de gewonden weer naar de weegruimte gebracht, van hun verbanden ontdaan en als genezen ontslagen werden. Vervolgens sprak de heer J. F. Moens de aanwezi gen toe, in de eerste plaats lof brengend aan de hee ren doktoren voor hunne zoo zeer gewaardeerde me dewerking aan de hoogst belangrijke arbeid van het Roode Kruis Den dragers bracht hen eveneens dank voor de opofferingen die zij zich moesten getroosten om in hun vrijen tijd de cursussen te volgen. Dat alles verdient een woord van groote waardeering. Laten we ons nu blijven oefenen, aldus de heer Moens, niet ver geten, doch steeds aanvullen. Hierna bracht spr. nog een speciaal woord van dank aan dr. van der Heyde en zijn assistente, zuster Driendijk, waarop hij eenige voorschriften voorlas, waaraan de gediplomeerden zich zullen te houden hebben. Wij allen moeten werken in het belang en tot heil van het Roode Kruis, besloot spreker onder applaus zijn toespraak. Vervolgens werden de armbanden met het Roode Kruis en de indentiteitsbewijzen onder een hartelijk woord van gelukwensch uitgereikt aan de volgende heeren: C. de Bakker, C. Berkhouwer, C. Blankendaal, P. Blauw, J. Bruijn, W. Bijl, A. Doorewaard, L. G. Grootengoed, Ch. van Heerden, J. Hink, H. J. M Hofstee. L. Hovenier, J. Hart, Tb. J. Kloppenburg, C. Kooy, W van Lidth de Jeude, W. van Os. P. Oudt A Pallemans, P. Pannekeet, J. A. Potgieser, J. Ruiter, A. Smits, J. van Twuyver, H. Pronk, O. de Waal en D IJpma. WEILAND-VERHURING EN AARDAPPELEN LEVERING. Bij de op Donderdag 28 October door de Regenten van het Stadsziekenhuis gehouden verhuring van drie perceelen weiland liggende in den Sluispolder onder de gemeente Bergen, voor den tijd van vier jaren, te samen groot 3.57.56 H. A. was de hoogste inschrij ver de heer G. Hekket alhier en wel voor 546. per jaar, aan wien het in huur werd toegewezen. De levering van de aardappelen werd gegund aan den heer N. J. Al alhier voor 3 65 per H. L. BENOEMINGEN R. K. KERK. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot regent van het Klein-Seminarie Hageveld ie Voor hout den Zcer-Eerwaarden Heer Th. F. Ebbinkhuy- sen, Deken en .Pastoor van de parochie van uen H Laurentius alhier, en tot deken van het dekenaat Alk maar en pastoor van de parochie van den H. Lauren tius den Weleerw Heer M. P. A. Ooms te Amster dam. Deken Ebbinkhuysen werd in 1909 hier benoemd als opvolger van wijlen deken Homing. Toen hij 15 Augustus j.l. op bescheiden wijze maar op vereerend verzoek zijn zilveren priesterfeest her dacht, bleek hoezeer hij in de weinige jaren van zijn verblijf hier ter stede de harten zijner parochianen had gewonnen Hun wensch, dat hij nog lang in Alkmaar mocht blijven is niet in vervulling gegaan, nu hem iiet eervolle regentschap van het kiein-seminarium in du bisdom is opgedragen. De nieuwe deken, de Weleerw. Heer Ooms, werd in 1857 geboren, in '82 tot priester gewijd en in 1908 benoemd tot pastoor bij de parochie van de H. Maria Onbevl. Ontvangen te Amsterdam. ARRON DIS&EMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. U Z en P de G sjouwerlieden te Hoorn, diefstal de ie 0 maanden en de 2e 3 maanden gevangenisstraf A. W„ los werkman te Alkmaar, diefstal, 2 maan den gevangenisstraf. Th. P., A. A. G. en J. G., werkzaam te Anna Pau- iowna, mishandeling, ieder 14 dagen. j i I arbeider te Apeldoorn, mishandeling, vrijge sproken A. H., nachtwaker te Alkmaar, diefstal, bij verstek veroordeeld tot gevangenisstraf van 1 maand. M. P. N„ landman, thans gemobiliseerd en J. W. N landman te Bergen, diefstal, ieder 7 dagen gevan genisstraf. H S„ W. v. W„ D. K. en M. B„ resp. landbouw- knecht, visscher, landbouwer en vrachtvaarder te An- dijk, mishandeling, de le 14 dagen, 2e en 4e 1 week, de 3e vrijgesproken. TENTOONSTELLING. Woensdag en Donderdag a.s. zal door de Alkmaar- sche Huishoud- en Industrieschool een Tentoonstel- „Als je werkelijk liever hebt dat ik niet meega, zal ik hier blijven." Vivien en haar moeder reisden 's nachts over New- haven. Harpur bracht hen naar St. Lazare, en toen hij met Vivien de breede galerij op en neer liep onder de schitterende booglichten, trachtte hij te weten te komen, hoe zij over hem dacht. „Ik kan je nu geen antwoord geven, Selwyn, heusch niet," zei zij berouwvol, in antwoord op een toespe ling van hem op de toekomst. „Ik wil weg en goed over alles denken. Denk niet te hard over me; ik heb geen recht, je te veroordeelen ik ben zelve niet heelemaal eerlijk geweest." HOOFDSTUK XXI. Zoodra zij thuis waren, schreef Vivien aan Stott: „Wees zoo goed mij eenige tijding omtrent Hugo te zenden. Wij hebben mevrouw Hyde in Parijs ontmoet, en zij heeft ons alles verteld. Het is niet noodig u te zeggen, dat noch moeder noch ik iets van Hugo's geschiedenis wisten. Ik vermoed, dat u gegronde re denen hadt om te maken, dat uwe vrienden u verkeerd begrepen en beoordeelden, maar Toen verscheurde zij het blad. Het zou wreed zijn, Stott nu te herinneren aan de fout, die hij gemaakt had. Ongetwijfeld had Stott in 't begin een fout be gaan en Vivien was niet blind voor zijn gebreken voor het mengsel van trots en vrees, dat hem belet had zijn fout te herstellen, vóórdat de zaak hem uit han den genomen werd. Dat er een andere beweegreden behalve trots en vrees was, zag zij niet in. Zij was evenwel blij zich te herinneren uit mevrouw Hyde's verhaal van haar gesprek met Stott over 't onderwerp dat hij blijkbaar nooit zijn belofte aan Hugo's moeder als reden tot stilzwijgen had aangevoerd. Onder die omstandigheden gezwegen te hebben, zelfs op grond van een belofte aan een stervende vrouw, zou ling van door dte teerlingen vervaardigde voorwerpen worden gehouden in het Burgerweeshuis. De tentoon stelling is geopend 's middags van 2—5 en 's avonds van 79 uur. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 2530 October zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen 69 kuipbaden, 97 regen- baden le klas en 196 regenbaden 2e klas, tezamen 362 baden. VERTROKKEN PERSONEN. P. C. Vis n.h. en r.k. Fnidsen 63 slager, Weesp. J. Westerink n.h. Langestraat 82, dienstb. s-Gravenhage. A. E. van Meerbeek r.k. Nieuwlandersingel 55, dienstb Velp. J. C. M. Hiehle n.h. Stationsweg 23 A'dam. J. P. Kroonstuiver r.k. Stationsstraat 9, Hilversum. A. M. Groen r.k. Westerweg 284 Amersfoort. G. de Boer d.g. Bierkade 11 dienstbode, Grootegast. W. C. Bus n.h. Dirk Duivelsweg 1 melkslijter, St. Mirten M. E. Visser n.h. Laat 61, dienstbode, Noordschar- woude. C. H. Rigter r.k. Dijk 13 Amsterdam. R. van Noord van der Woudestraat 20 leerling machi nist, H. IJ. S. M. Helder. E. L. Leurink n.h. Snaar- manslaan 18 agent van politie, Zwolle. A. P. Roes tenburg, r.k., Lindengracht 10, kantoorbediende, 's-Gravenhage. S. de Jong, Isr„ Zuiderhoutlaan, A'dam. J. Groen, Kinheimstraat 4, arbeider, Schie dam. P. Spee, n.h. Vrouwenstraat 1, behanger, den Haag. H. van Raalte, n h., Ger. Druivenlaan 19, Haarlem. M. B. Struijs, e.l. Nieuwp.laan 63, be ambte R. O. G. Hellendoom. StruijsSchultink, el Nieuwp.laan 63. Gorcum. A. M. C. Kleinschmit, r.k., Vroom en Dreesman, winkeljuffrouw, Rotterdam. Wed. Mr. H Boelmans ter Spill, n.h. Langestraat 79, Bussum. S. Zonderhuis, r.k. Ritsevoort 34, boeren knecht, Broek op Langendijk. H. J. Gilles, r.k., n.h„ 3e Oosterstraat 5, Amsterdam, C. E. Dumos (r.k.; Emmastraat 12. liefdezuster, Delft. M. M. de Jong, r k Emmastraat 12, liefdezuster, Delft. GEVESTIGDE PERSONEN. J. H. Jeger r.k. Heiligland 18 reiziger, Düsseldorf, W. van Hoeven n.h. Achterom 15 stoffeerder, Amster dam. Heijde A. r.k. Wildemanstraat 19 fabrieksarbei der, Wormer. C. J. H. van der Gulik r.k. St. Anna- straat 33a, d.b. Koedijk. C. Tengbergen n.h. Wilhel- minalaan 18, Utrecht. C. Cremer rem. Wilhelmina- laan 18 Groningen. M. J. Labberté n.h. Hekelstraat 15 Broek op Langendijk, huishoudster. P. J. Alta n.h. Zuiderhoutlaan Willemsoord. M. Engel n.h. Over- diestraat 6, Helder. J. M. Pennings r.k. Snaarmans- laan 85, sigarenmaker, 's-Hertogenbosch. R. Janke r.k. Kennemersingel 22. letterzetter, Schagen. E. A. P. Wessel n.h. Steijnstraat 1, Amsterdam. C. P. Zwakman n.h. Geestersingel 7, banketbakker, Haar lem Wed P. Veer d.g. Popelmanslaan 11, Amster dam. H. Cnossen n h. Zuiderhoutlaan Leiden, Rijks werkinrichting. H. C. Snijders r.k. KI. Nieuwland 2 koopman, Hoorn. J. Achterkamp n.h. Stuartstraat 84 machinist, H. IJ. S, M. Apeldoorn. J. van der Werf n.h. Eendrachtstraat 14, boekbinder, Hilversum. P. Jonker nh. Heul 17, kantoorb. Bergen. M. Heijbroek ger Zuiderhoutlaan 3, koopman, Baam. A. A. Moerel n i Prins Hendrikstr. 50, Egmond aan Zee. H. M. C. K Mohr n h. Zuiderhoutlaan 3 Berlijn. C. Tamis n.h. en r.k. Groot Nieuwland 47. los werkman, Amster dam T. de Vries geref Kooltuin 13, dienstb. Maas sluis W. van Cogh n.h. KI. Nieuwland 2, venter in kramerijen. Zwolie. T. Leerling, r.k. Piusstichting Oudorp. C. Riekwel n.h. Nieuwpoortslaan 97, Hel der J. Schoenmaker n.h. Limmerhoek 40 kapt. Leger des Heils, Enschede. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 2 Nov. (Officieel). Avondcommuni qué van gisteren: De Duitschers bereidden in de streek van Lom- baerdtzijde door een hevige artilleriebeschieting een aanval voor welke door ons artillerievuur werd verijdeld. In Champagne beschoot de vijand onze stellin gen over het geheele front tusschen heuvel 193 en Tahure alsmede ten zuiden van dit dorp, terwijl de infanterie in de loopgraven was opgesteld. Ons artillerie en machinegeweervuur maakte iederen aanval van den vijand onmogelijk. DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 2 Nov. (Officieel.) (Westelijk oorlogstooneel.) Afgezien van ster ke vijandelijke aanvallen op ete Butte de Tahure en levendige artilleriegevchtn tusschen Maas en Moezel, niets bijzonders. Legergroep von Hindenburg: Ten zuiden van den spoorweg Toekoemr is onze aanval aan beide zijlden van de A verder voortgezet. Voor Duna- burg werd ook gisteren hevig gevochten. Her haalde sterke Russische aanvallen werden bloedig afgeslagen. De gevechten tusschen het Swen- ten- en het Ilsenmeer zijn nog aan den gang. Meer dan 500 man vielen in onze handen. Legergroep von Linsingen: De Russen poog den ons voortdringen ten westen van Tsartorysk door een tegenaanval tot staan te brengen. Zij overdreven stiptheid geweest zijn, maar Vivien be dacht dat een zwakker man, of een die minder eer lijk was, zulk een belofte zou gebruikt hebben als een verontschuldiging om aan de gevreesde verantwoorde lijkheid te ontkomen. Vivien begon een nieuwen brief aan Stott, waarin zij vroeg, hoe het met Hugo ging, en zij voegde er alleen maar bij: „Moeder en ik wis ten niets." Harpur werd daardoor zonder verdere ver klaring buitengesloten. In den middag van den Volgenden dag kreeg zij een telegram van Stott. „Ik geloof, dat u zijn leven kunt redden." Een oogenblik was zij verwonderd, dat hij geen ant woord betaald had, maar dadelijk daarna begreep zij het, zij bloosde en trilde. Zij voelde dat, of zij naar Comwallis ging of niet, hoe de uitwerking op Hugo ook zijn mocht, haar besluit andere gevolgen met zich brengen zou. Toen pas begreep zij duidelijk, waar om zij in geen geval en onafhankelijk van haar teleur stelling, Selwyn Harpur trouwen kon. Zij zond geen antwoord's op Stott's telegram. Zij gaf haar moeder het stukje papier zonder iets te zeggen. Mevrouw Eady las het telegram en zei, na haar even aangekeken te hebben: „Wij zullen met den trein van 9.50 gaan." Maar vóór zij weggingen schreef Vivien aan Sel wyn Harpur: „Ik zie nu in, dat ik mij 't meest te verwijten heb. Als je zeker geweest was, dat ik mijn eigen gevoelens kende, zou je het niet noodig gevonden nebben een on waarheid te spreken. Maar juist die twijfel maakt 't mij duidelijker, dat ik je niet trouwen kan. Ik verwijt je niet, dat je aan mij getwijfeld hebt; ik wil je slechts vergiffenis vragen, dat ik je niet vroeger verzocht heb, mij mijn woord terug te geven. Ik weet, dat je wilt, dat ik zeg, dat ik je nooit ontrouw geweest ben, maar juist het feit, dat het mij mogelijk was je ontrouw te zijn, bewijst, dat ik vroeger had moeten spreken." Nadat zij den brief geschreven had, zag zij, dat het

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2