FEUILLETON. Purper en fijn Linnen De voorzitter meende, dat maatregelen genomen moesten worden, anders verliest men de vreemdelin gen. Wanneer wij onzen uitersten best niet hadden ge daan, dan had men stellig meer gevallen gekregen. Op 't Elizabeth gesticht kan men net niet meer aan laten komen. Bergen is een andere plaats als voor 25 jaar terug. De heer Veenhuysen was het met den voorzitter vol komen eens. Nog wees de voorzitter er op, dat het vorig seizoen het geschrijf en de roep, dat er een Rijksbarak ge plaatst was, nog meer schrik bracht dan de ziekte zelf. Men moet alles doen, om zoo'n schrik een vol gend seizoen te voorkomen. Ook de vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer deed reeds een verzoek in dien geest. Wij moeten nu eenmaal vooruit loopen. De heer BaBltus: Wanneer we aan al.die dingen gaan meedoen, dan kan de belasting wel eens zoo hoog worden, dat de menschen die men er graag wil hebben, niet komen, of gaan vertrekken. De voorzitter vroeg, of één van de heeren, hoewel zij de begrooting gezien hadden, kon verklaren, dat deze opgeschroefd was. De heer Baltus: Neen, waarachtig niet. De voorzitter: En toch staat de rente voor de voorgestelde leening er ook op. Alvorens hierover te beslissen kunnen we evenwel eerst de begrooting nog wel behandelen. Deze begrooting bedroeg in ontvangst en uitgaaf 70822.01 Vi met een post van 785.66 voor on voorziene uitgaven. Tet voordeelig saldo van het vo rig jaar bedroeg 2854. De Hoofdelijke Omslag was thans geraamd- op 10.000. Het vorig jaar was dit 8000 ze bracht toen reeds over de 9000 op. De voorzitter zeide, d'at het in zijn bedoeling lag, om hiervoor een nieuwe regeling te maken. Spr. had daarvoor al bijna een ontwerp klaar en vroeg, of de Raad een commissie wilde benoeming om hiervan in zage te nemen. De heer Baltus verheugde zich er over, dat de voor zitter hiermede nu bijna klaar was. Reeds 2 jaar was het aan spr. en Veenhuysen beloofd. En toch was het steeds hetzelfde gebleven. De heer Veenhuysen merkte op, dat men thans voor dte heffing van de Rijksinkomstenbelasting inlichtin gen kan bekomen. De voorzitter deelde nog mede dat het wel wensche- lljk was, om een zoodanige verordening in het leven te roepen, dat er aan gebouwen voor vergunningen hoogere eischen orden gestelid. Reeds zijn er 12 vergunningen. De wet laat er 1 op de 250 inwoners toe. Men moet voorkomen, dat er nog meer kleinere bij komen, zonder het voor grootere instellingen onmoge lijk te maken. De heeren Baltus en Veenhuysen meende, dat men er wel eemige kon intrekken. In het korte traject naar Alkmaar staan al drie van die inrichtingen. De heer Baltus was van meening, dat het de wil van de regeering was geweest, om de vergunninghou ders, die de meeste Liters verkochten, het meest te be lasten en dat geschiedde hier niet. De voorzitter zeide, dat de taxatie moest geschie den naar de huurwaarde in verband met den omvang van het bedrijf. Spr. gaf toe, dat de heffing wel eens herzien kon worden. Op voorstel van B. en W. werd besloten, om het sa laris van den j oogsten ambtenaar ter secretarie van 120 op 260 te brengen. De heer Veenhuysen vond de verhooging ineens wel wat te groot en wees er op, dat deze ambtenaar nog maar 1 jaar ambtenaar was. Aangezien de ambtenaar waarschijnlijk spoedig in dienst moet, werd bepaald, dat zijn salaris geduren de den diensttijd niet zal doorgaan. De aankoop voor een jas voor den nachtwacht, h 20, werd als nieuwe post goedgekeurd. De heer Baltus vroeg, of er niet te veel bedienende mannen van de brandspuit in dienst waren. De voorzitter zeide, dat het totaal aantal 55 was. Ieder van hen kreeg een .rijksdaalder per jaar, bene vens een vergoeding voor bediening bij een eventu- eele brand. Er waren er nog genoeg. De voorzitter vond de post 1300 voor het opha len van haardasch en vuilnis wel wat laag. Ze bleef onveranderd. (Wordt vervolgd.) UIT HARENKARSPEL. Gistermiddag 1 uur vergaderde de raad1 dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving de heer J. Groot. Gedurende de maand October is 5515 M\ gas verbruikt. De heeren Blad, Reuvers en Smeets hebben hunne benoemingen voor het herhalingsonder- wijs aangenomen. Van de leening voor de brand weer zijn uitgeloot de obligaties 2 en 8 a 100. Ingekomen was o.m. een adres van de afd. H.-Hu- gowaard van den B. v. N. O., waarin er op gewezen wordt dat de salarissen te laag staan en de verorde ning niet aan bescheiden eischen voldoet. Op voor stel van B. en W. werd hierop afwijzend beschikt. naar het Engelsch door LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. 1) „Ik moet u nogmaals bedanken, want ik rook meest al een pijp." De ander had een metalen sigarettenkoker, die er uitzag als slecht onderhouden zilver, uit zijn zak te voorschijn gehaald. Hij deed dien open op de palm van een niet zindelijke handen en bood hem dien aan. „Dat is weer onzin, neem me niet kwalijk. Maar iemand die niet om de schoone sekse geeft en pijpen rookt als hij iets beters kan krijgen, kan niet met den stroom meekomen. Jonge meisjes hebben veel op met een jongen man, die haar een sigaret kan geven als zij daarom vragen. Wat voor figuur zou u maken als u uw uitverkorene een pijp offreerdet? Bij Jingo! Die kleine heksen hebben mijn koker reeds half leeg ge plunderd en ik heb hem nog pas om twee uur gevuld. Gelukkig duurt de reis niet lang, anders zou ik geru- ineerd worden. Nu kan u eens zien wat het is een gunsteling te wezen. U moest er toch maar eens een probeeren. Niet? Nu, zooals u verkiest. Weiger ech ter niet al het goede dat u wordt aangeboden, of u zult alleen gelaten worden." Hij koos een sigaret uit, die hij nonchalant op zijn onderlip liet hangen en terwijl hij naar zijn doosje lu cifers zocht, legde hij den dichten koker naast hem op de verschansing. Die vergleed iets, toen de boot weer begon te schommelen en de man in de groen zwarte jas stak zijn hand uit om hem te grijpen. ..Laat uw koker niet overboord vallen," zei hij be leefd. Maar toen zijn oog op den vuilen achterkant daarvan viel, schrikte hij. Hij hield den koker in de schaduw omhoog. Het Van de afd. Schagen van het N. O. G. was een adres ingekomen met verzoek een duurtetoeslag aan alle ambtenaren toe te kennen. B. en W. meenden ook hierop afwijzend te moeten beschikken. Voor toeslag zouden toch het eerst in aanmerking komen de gehuwde onderwijzers en deze hebben met inbegrip van emolumenten nogal een flink salaris. De heer Doekes voelde veel voor de adressen en zou eenigermate aan het verzoek willen voldoen. Op een vraag van den heer Doekes, hoeveel de kosten zouden bedragen, als de gehuwde onderwij zers 50 en de ongehuwden 25 toeslag kregen, antwoordde de voorzitter diat dit 375 zal kosten. De heer Doekes vond dat geen onoverkomelijk be zwaar. De heer Bakker stelde voor de bedragen resp. op 40 en 25 te stellen. Het voorstel-Doekes werd in stemming gebracht, doch verkreeg alleen de stem van den heer Doekes; het voorsel-Bakker alleen van den heer Bakker. Het voorstel B. en W. werd daarna met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Van 't bestuur van den Proef- en Schooltuin „Ken nemerland" te Alkmaar was het verzoek ingekomen een subsidie van 15 te verkrijgen. B. en W. meen den hieraan tegemoet te moeten komen en stelden voor 10 toe te staan, hetgeen algemeen werd goed gevonden. Hierna volgde de benoeming van een onderwijzeres. De voordracht was als volgt samengesteld: Mej. A. M. Harmsen tijdelijk te Didam, Mej. A. J. Kudders, tijdelijk te Edam, Mej. C. M. Blom, tijdelijk te Oud karspel, Mej. J. Brinkman, tijd te Kerkbuurt. Nadat de vergadering in comité was gegaan, werd no. 1 van de voordracht met algemeene stemmen be noemd. De infunctietreding was bepaald op 13 Nov. Van den arrondissements-schoolopziener was be richt ingekomen, dat deze de scholen te Dirkshom en Waarland heeft bezocht en naar aanleiding daarvan adviseert te Waarland een tijdelijke 4e leerkracht te benoemen. Voorgesteld werd het salaris van deze tijdelijke leer kracht op 600 te brengen. Het Rijk vergoedt hier van 260. Wanneer er nog een paar leerlingen bijkomen, ver goedt het Rijk het volle minimum en kan de tijdelijke kracht voor vast worden benoemd. De Raad ging dan ook met het advies van den schoolopziener mee. Goedgekeurd werd nog een post af en overschrijving groot 40. Hierna sluiting. UIT WIERINGERWAARD. De heeren M. Molenaar, arbeider bij den heer Lim- pers et. D. de Jong, landbouwer te Anna Paulowna zijn j.i Vrijdag op bezoek geweest bij H. M. de Ko- umgm na vooraf daartoe door Baron van Geen te zijn ungenoodiga. iJe ïeüen Hiervan was dat H. M. verschillende in- uuiuügeu wenscute te ontvangen omtrent de toeauni- üen in üeze streken in verband met de duurte der le vensmiddelen enz. zeer vertrouwelijk werd geïnformeerd of in onze ge meente regeeringsorood spek en meel was te krijgen, m de arbeiders duurietoesiag van de boeren ontvin gen, (voor 't grooisie deel is dit met liet geval), hoe uuur ae schoenen en klompen waren enz. Dat hier geen regeeringsbrood verkrijgbaar was bevreemdde 11. M. Ongeveer een half uur heeft 't onderhoud ge duurd, waarna de heeren Moienaar en de Jong wer den uitgenoodigd met Baron van Geen en Baron Bo- reel van Hogelanden een déjeuner te gebruiken, waar bij nog geruimen tijd over verschillende zaken werd geredeneerd. De heer Moienaar was verbaasd ge weest over de eenvoudige en hartelijke ontvangst. UIT HOORN. Gis.eriniduag is op net statiousempiaceinent te Hoorn een onuekend manspersoon overreden en ge dood. De man, veeboer, is ongeveei it) jaar. heeft dun grijs haar en geen baard of knevel. Hij was ge kleed in blauwe broek, blauwe gestreepte jas met blauwen boerenkiel en zwarte pet met kleppen, terwijl hij ongeverfde klompen aanhad Op de lieden gehouden najaarsveemarkt waren aangevoerd 5405 runderen. Melkkoeien 280 a 380, Kalfkoeien 300 a 500, Geldekoeien 250 a 370, Pinken J 130 a 225, Graskalvercn 60 a 130. Handel stug. UIT OUDKARSPEL. Met behulp van een groot treknet is men er Maan dagmiddag eindelijk in geslaagd het lijk te vinden vau den sinds Zaterdagmiddag vermisten F. de J De vereeniging „Hulp in Nood" vergaderde giste ren ten huize van den heer C. Nap. Na opening werd verslag uitgebracht van het fi nancieel beheer over het derde kwartaal. Aan contributiën was ontvangen een bedrag van 353.40, terwijl 56 uitkeeringen zijn verstrekt aan 22 personen, totaal met een bedrag van 223,30. De overige uitgaven bedroegen 50,14. Het totaal be- schitteren van den rooden gloed der ondergaande zon maakte het lezen moeilijk. Weer keek hij naar het op schrift op het deksel hield dat dichterbij. „Wel, hoe zonderling! U hebt mijn naam op uw sigarettendoos," De ander lachte. Hij hield zijn hoed zoo, dat die zijn brandende lucifer beschutte en zijn stem klonk gesmoord en onduidelijk door een opening. II. DE SIGARETTENKOKER. „Dat is een mooie grap! Uw naam, hè? Dat mag ik wel. U zoudt mijn koker wel willen annexeeren. zeg? U zal toch, denk ik wel, niet Wynnstanley hee- ten?" Hij nam nu zijn hoed voor zijn gezicht weg en zette dien weer op zijn zandkleurig hoofd. „Zeker, die ben ik! Dat is mijn naam! Hoe aller zonderlingst Ik heb nooit eerder iemand ontmoet die zoo heette." Er was een gedachte bij hem opgekomen, een gevoel van vrees en hoop. De gedachte dat dit mogelijk een bloedverwant kon zijn de vrees dat het zoo zon zijn. Hij hoopte dat hij den man met het zandkleuri ge haar en de piepende stem niet als neef zou moeten begroeten. „Wyr.nstanley, zoo?" De zandkleurige man staar de hem haf ongeloovig, half weifelend aan. ,,U gek scheert toch niet, wel? Dat is inderdaad grappig Maar u zult toch geen aanspraak maken op den naam Philip vermoed ik. Dat zal wel buiten kwestie zijn „Maar zoo heet ik ook! Philip Wynnstanley. Dat is juist zoo zonderling." De ander liet een langgerekt gefluit hooren en staar de ren minuut voor zich uit. Toen drukte hij de harden in zijn zijden en gaf aan zijn vroolijkheid lucht. ..Ha ha! De list van den lang verloren broeder hé Wel, die is prachtig'k Zou dat niet van u ver drag aan kasgeld was 1254,77 34 waarvan 1135.60 op de spaarbank. De heeren H. Dekker en Jb. Breed werdén benoemd om de volgende rekening na te zien, terwijl als plaats vervanger werd aangewezen de heer Jb. de Vet. Medegedeeld werd, dat in de volgende vergadering bestuursverkiezing moet plaats hebben en periodiek aftredend zijn dé heeren Ruis en Jotnan, De vergadering van den Bond van Ziekenfondsen, gehouden 23 Oct., was bezocht door de heeren Kat en Buis. Betreffende het punt Beraadslaging Statuten en Reglement van Hulp in Nood, kreeg het bestuur vol macht, zoonoodig een commissie te benoemen, om de ze zaak te onderzoeken. Nadat nog besloten was, in de volgende vergade ring een voorstel te behandelen om 2 maal per jaar te vergaderen en de heer Kroon de wenscheldjkheid uitsprak, voortgang te maken met statuten en huis houdelijk reglement, volgde sluiting der vergadering. STOOMPONT TE VELSEN. Van den zomer werd door den Rijkswaterstaat één der stoomponten van de gemeente Amsterdam afge huurd om werkzaam gesteld te worden bij het perso nenvervoer over het Noordzeekanaal bij Velsen, welke maatregel slechts als proef gold. Nadat de proef geëindigd was werd er in den Ge meenteraad van Velsen op aangedrongen dat het Rijk deze proef eens zou herhalen in het gure najaar. Gistermorgen is genoemde stoompont weer in het verkeer gebracht voor een proeftijd van circa 14 da gen. HERIJK. Bij Kon. Besl. van 28 Uct. (St. bl. 444) is bepaald, dat de herijk, die in het jaar 1916 plaats heeft, geldig is tot 1 Jan. 1918. (St. Ct.) KORTE BERICHTEN. Te Amsterdam is bij een fotograaf een cliché in beslag genomen van het Amstelhotel, dat niet gefoto grafeerd mag worden, omdat het het hoofdkwartier is van den steliingcommandant. Op de stoomboot van Rotterdam naar Zalt-Bom- mel, is Zaterdagavond een passagier, die te Oud Beijerland aan boord kwam, kort nadat hij aan boord was gegaan plotseling overleden. Te Huizen (N.-H.), is bij een tweetal veeboeren de pomp met petroleum onbruikbaar gemaakt. De dader of daders zijn onbekend. Men denkt aan wraakneming in verband met de prijsverhooging van de melk met 25%. Te 's Heerenberg is bij een twist tusschen smok kelaars omtrent de winstverdeeling, de negentienjarige P. Roozendaal doodgestoken. De dader, de twintig jarige Ebbing uit Stokkum, is gearresteerd. Zondagavond is bij Stobbegat de 23-jarige S. B uit Mildam, door den sneltrein overreden en op slag gedood. In de Gereformeerde Kerken te Enschede is van den kansel gewezen op het verkeerde van den smok kelhandel. Leden, die zich daaraan schuldig maken, zullen voortaan kerkelijk worden behandeld. Verdacht van den moordaanslag op B. v. d. Hei de te Drachten zijn door de justitie gearresteerd de gebroeders W. en C. B. te Surhuisterveen. In de vergadering van het Indisch Genootschap heeft dr. Kielstra de nagedachtenis van mr. Van De venter gehuldigd. Heden werd te 's-Gravenhage in de Kunstzaal d'Audretsch een tentoonstelling van oorlogsprenten gehouden. Te 's-Heerenberg is Zondagavond de heer P. R. op straat doodgestoken. De vermoedelijke daders zijn ge pakt. De Tel. meldt, dat een barer groote persen, staande in de drukkerij aan de St. Nieolaasstraat te Amsterdam, Zondagnacht op onverklaarbare wijze stukgeloopen is. Men heeft politie-assistentie ge vraagd, ter bewaking van het geb.ouw. Si ADN1LUWS. OUSHOORN-CuNOER 1'MYRA HE 88. op uci cListvuigenue Ousuoom-concert, 24 Novem ber zal ais sohsie optreden Myra Hess. We ge- luoveu met te v.eet te zeggen wanneer we voorspeneu, üül uit eut avond van hoog kunstgenot zai wotden. nunteta, myra Hess is geen onbekende, ook hier met. ze oenoort tot de ailereersten van de tegenwoordige pianisten en in de grootste steden heeft ze aitijd uit- oundigen bijval geoogst. 1 iet Handelsblad schrijft over haar optreden als so hsie hij het Concertgebouw-orkest: Een soliste wier naam ue zaal geheel vol had doen loopen. Het A-rnoii piano-concert van Grieg met Mytra Hess, dat wiiüe uiut met missen, deze sensatie van jeugdige be- Kormg, natuurlijkheid en poëzie niet ongenoten doen VuOibijfeaan Zij speelde het concert zeer knap en schitterend, met de lichtheid en lieflijkheid van toon, me het werk verlangt. Haar voordracht was heerlijk iung en levendig, naar den goeden stijl en vol karak ter. Myra Hess deed het Adagio verrukkelijk zingen." wacht hebben. Een grapje, niet waar? Ik heb nooit een broer gehad en ook geen neef. Dat moet u maar dadelijk weten. Ik ben een eenig kind en een arme verlaten wees! 'k Bezit zelfs geen neef of oom in de genteie wereld. Dus u begrijpt, dat wij geen familie kunnen zijn. Men zou u dat in Freyersberg, waar ik oen geboren, kunnen vertellen." „Freyersberg? Is u in Freyersberg geboren. U be doelt toch niet Freyersberg, Ontario?" Natuurlijk bedoel ik dat. Ik ken geen ander op de kaart van Canada. Maar ik heb er niet tegen, beter ingelicht te worden." „Ik heb de laatste jaren te Freyersberg gewoond," zei de man in de overjas, terwijl hij hem bedaard aan zag. Het verwondert mij, dat wij elkaar daar niet ontmoet hebben." „O, ik heb die plaats reeds lang geleden verlaten." De man met het zandkleurige haar stak zijn kin in de lucht. „Een onbeduidend gat! 'k Ben verder naar het Westen gegaan. Daar weten ze vooruit te komen! Maar ik ben in Freyersberg geboren, daar gaat niets van af. Men zal u daar mijn geboorteakte kunnen la ten zien." ,,'t Is een vreemd geval." De man in de overjas trok zijn wenkbrauwen sa nten. Hij hield nog altijd den zilveren koker in de hand en keek er strak naar. Het was zoo iets wonder baarlijks, zoo iets onmogelijks voor zijn eenvoudige natuur; hij kon zijn gedachten nog niet ordenen, die waren geheel uit het gareel gebracht. Het is een raar geval, dat stem ik toe, als u ten minste ernstig is en mij niet al den tijd voor den gek houdt." De man met het zandkleurige haar keek weife lend. „Maar 'k zie niet in wat voor grap daar voor u aan zou zijn. U is geen bloedverwant," zei hij plot seling op een geheel anderen toon, die zijn hoorder verbaasde Hij had niet den minsten lust gevoeld om op neefschap aanspraak te maken hij zou dat niet dan met den grootsten weerzin aangenomen hebben. Maar het klonk alsof de ander zich door dat denkbeeld be- leedigd gevoelde. De Utrechtsehe Courant schrijft: „Haar voor dracht van Schumann's prachtige piano-concert was subliem. Wij aarzelen niet Myra Hess eene dér grootsten onder de pianisten van dezen tijd te noe men." Van een piano-avond schrijft het Handelsblad: „In Schumann's Symphonische Etuden trof vooral de koenheid, die de akkoorden greep, de pathetische kracht. De poëzie van den klank, verrukkelijk boeide zij ons hiermede in üésar Franck: Prélude, fugue et variations. Wat een muzikale charme in de zóó ge speelde Fuga!En dat zachte zingen en droomen met Chopin, het lichte, tintelende in het as-dur-Alle- gro, en de subtiele zangerigheid der ges-dur-Etude, net was ai les mooi van aanslag-schakeeringen en ge moedsaandoeningen. Vol karakter, als een tragedie schokkend, als een verbaal met herinneringen aan donkere tijden van smart en wanhoop, lieflijke ook, hoorden, doorleefden wij ten slotte Chopin's Fis-mol' Polonaise, want Myra Hess deed haar klinken met een prachtige overtuiging en grootsch". Het spreekt van zelf dat het engageeren van zoo'n pianiste groote onkosten met zich brengt. De toe gangsprijs van 1.25 is dan ook zeker niet te hoog gesteld. Naar wij vernemen zal de heer Oushoorn voor dit concert een inteeken lijst doen rondgaan, daar de onderneming zonder eenige garantie voor hein ondoenlijk is. We hopen dat de concertgever zich in zijn voornemen, den Alkmaarders in eigen stad het beste op kunstgebied te genieten te geven, beloond mag zien door een flink bezette zaal. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Uitspraken van heden. J. N. S., los werkman te Alkmaar, diefstal, 6 maan den gev. met aftrek van preventief. P. de G., bakkersknecht te Spanbroek, verduiste ring, 14 dagen gev. met altrek van preventief. K. S., landbouwer te Wervershoof, vernieling, 10 boete of 10 dagen hecht. W. v. d. M., los werkman, en H. M., tuiniersknecht te Alkmaar, diefstal, respectievelijk 2 maanden gev. en 25 boete subs. 10 dagen hecht. H. J. G., bakker te Alkmaar, wederspannigheid, 14 uagen gev. j G. v. E., opperman te Alkmaar, verduistering, I maand gev. C. IJ., opperman te Alkmaar, huisvredebreuk, 10 boete of 10 dagen hecht. H. J J v. K„ schipper te den Helder, verboden uit voer, 10 boete of 10 dagen hecht. J. O., borstelmaker, en M. H. G., zwervende, ver duistering, respectievelijk ontslagen van rechtsvervol ging en 1 maand gev. R G. v. IJ., zonder beroep te Anna Paulowna, mishandeling, j 10 boete of 10 dagen hecht. A A. A„ logementhouder te den Helder, mishande- mg, 14 dagen gev. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING. De Rederijkerskamer Bilderd'ijk zal op Donderdag II Nov. in de Harmonie een liefdadigheidsuitvoering geven ten bate van de vereeniging „Kinderkleeding."' De uitvoering zal worden opgeluisterd door een strijkorchest, terwijl ten tooneele zal worden gevoerd „De Bibliothecaris" een kluchtspel in 4 bedrijven, van G. von Moser. Kaarten zijn a 1.verkrijgbaar bij den heer J. Lutierot, Langestraat en aan de zaal. PIUS-STICHTING. Men verzoekt ons te melden, dat het feestelijk ver sierde gebouw van de Pius-Stichting Woensdag tus schen 2 en 4 uur voor belangstellenden te bezichtigen is. R. K. VOLKSZANG. Een succesavond is het geweest gisteren voor de Afd. Alkmaar der R. K. Volkszang, geestdriftig is er gezongen, door de kinderen zoowel als door de groo teren. Dat kon trouwens ook niet anders waar zoo'n geestig man als de heer E. M. Kuiper van Haarlem de liederen leidde. Gansch de groote Harmonie-zaal was gevuld met belangstellende dames en heeren, die kwamen luisteren, waar het goede Hollandsche lied, dat zoo aardig werd gezongen door de jongens en meisjes van den heer Joh. Kuiper, liedjes uit De Leeuwerk, van Ph. Loots, van Cath. van Rennes, enz. Een woord van lot aan den pianist die zoo keurig de liedjes van het koor van den heer Kuiper begeleidde, is zeker niet overbodig. Veel bijval oogstte de opmarsch door jongens en meisjes, de bloembogenrei door meisjes en de stokken- rei door jongens terwijl na de apotheose „Hulde aan den Volkszang" aan het applaus geen einde scheen te komen. Alles bij elkaar genomen was bet werkelijk een feest- en propaganda-avond voor den R. K. Volks zang. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 1 tot 6 November zijn in het Bad huis van het Witte Kruis genomen: 82 Kuipbaden, 105 regenbaden le klasse, 192 regen- baden 2e klasse, te zamen 379 baden. „Neen, geen bloedverwant. Ik heb daaraan geen oogenblik gedacht. Mijn vader had geen familie in Canada, naar ik ooit gehoord heb." „En ik bezit die in de heele wereld niet. Dus dat doet de deur dicht. U kan geen bloedverwant zijn. Het is een van die vreemde dingen, die niemand kan verklaren. Dat is de heele zaak. 't Is curieus, dat is zeker als men er goed over nadenkt. U en ik bei den Philip Wynnstanley's, beiden uit Freyersberg, el kaar ontmoetend op een stoomschip, beiden den mo lenvijver overstekendMet welk doel gaat u naar het moederland, als ik vragen mag, nu mij dat te binnen schiet." Weer was die plotselinge, vreemde achterdocht in zijn manier van doen merkbaar en weer keken zijn kleine, slimme oogen den ander scherp onderzoekend aan wat bij dén man in de overjas wederom verbazing wekte. „Ik steek over wegens een octrooi, 'k heb iets uitge vonden, dat ik aan den overkant aan den man wensch te brengen, als men het d'aar ten minste wil nemen. Weet u, men beweert, dat het in Engeland meer zal opnemen dan bij ons en men wil er zich in Canada niet mee inlaten. Men zei, dat ik er aan dezen kant meer succes mee zou hebben." O'" De belangstelling van den man met het zandkleuri ge haar verflauwde en hij verboiig dat ook niet. Hij geeuwde even en trok zijn schouders op. De onder zoekende uitdrukking in zijn oogen verdween. „Dat is zoo het gewone geval, is 't'niet? De helft van de onbeduidende menschen brengt een uitvinding op de markt en hoopt er geld uit te slaan. De mees ten van hen sterven niet als millionair voor zoover ik weet." „Heeft u steekt u ook over wegens een octrooi Het kwam dén man, die op een antwoord wachtte voor, dat dit de gelijkheid van omstandigheden zou volmaken, ofschoon die gedachte hem niet behagelijk stemde. De ander trok zijn schouders afhangende, magere schouders verachtelijk op. „Ik? Nee! Ik ben niet van gisteren. De hemel be-

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2