Huishoudelijk Gereedschap. Bouwterrein Nóordhollandsch Land bo iiwcred iet. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij DE LANGE I BE IRAfll WASCH- MACHINES. 'ME- tl IIEÜK1E De Hypathsekbsnk voor winterhandencream Mient 13, Alkmaar. P. KUIJPEK, Handwaschtoestellen. li I E N Z1. A D H. A MAAS, eio„dig 'Kdotnë?' Spoorstraat 56, Alkmaar. onderwiis rum.4. N assau-Kwartïer. Lindelaan, LamoraaMraat, Yan der Meystraat, Nassauplein, Egmonderstraat, Nassanlaan. Voordam C t), Alkmaar. Maakt IJ opmerkzaam op liare BREEDSTRAAT A 10. ALKMAAR. Ongelukken Ziekte - Invaliditeit Reis - Bagage Transport Auto - Waterleidingscliade Verzekering. Werktuigen en Gereedschappen DIJK. ALKMAAR, DIJK, Een trouwe vriend voor alle zwakke menschen. do SANGUINOSE te Amsterdam A. GOEDE Dz., Park 8. Inrichting yoor Maat en Reparatiewerk. Tot het aangaan van dé géldlecning, waaronder be grepen de 20.000 voer de eventueel te maken riolee ring, werd besloten, onidër bepaling, dat de Raad zien de beoordeeling van het rloleermgsplan voorbe houd. Tot de onhewoonbaarverklaring van het huisje van Besse en het Vinkenhuisje werd mede besloten. Zeer uitvoerig werd hierna over de te maten riolee- ring gesproken" De heer Bamaaxt betreurde het, dat zoo weinigen in de gemeente van de rioleering, die zooveel geld zal kosten, zullen profiteeren. De voorzitter en de heeren Bamaari, Baltus en Maschmeijer waren voor het brengen van de riolee ring naar het gemeenteland, nabij de begraafplaats, groot 10 bunder, om het aldaar op te pompen en daardoor het land te verbeteren. Indien men later daar dan te veel water kreeg, dan kon dit nog afge voerd worden naar de Schermersloot. Het voordfeeli- ge van dit plan was ook, dat het afschot van het wa ter asldan wei 1 M. 40 kon bedragen. De heeren Veenhuijsen, Oldenburg, Swaan en Leij- en waren vóór afvoering naar den Meerweg. Wel moest men dan land aankoopen, maar men had de zekerheid, dat men dit kon krijgen. Ook dé heer Man oordeelde dit plan in zijn des kundig rapport het meest gewenscht. Besloten werd, o.m. over 14 dagen of zooveel eerder, als dit mogelijk bleek, weer te vergaderen om alsdan beide plannen in kostenberekening tegenover elkan der te teoerdeeien. Voor het maken van: een plan van een afvoering naar de begraafplaats werd 100 uit getrokken. De heer Veenhuyzen had nog zeer op het nemen van een beslissing aangedrongen, aangezien spr. zoo langzamerhand1 beu begon te worden van het ge praat over de rioleering. De heer Baltus wilde hierop tot stemming over gaan, duw de voorzitter en de heer Maschmeyer meende.: at de verantwoordelijkheid voor deze hoogst -sage zaak met zich bracht, dat men deze zooveel mogelijk van alle kanten onder de oogen zag. Inzake de heffingsverandering voor den hoofdelij- ten omslag werd besloten, om het geheele ontwerp vooraf in een te houden comité-vergadering te bespre ken, De heer Maschmeijer deelde mede, dat de abri te Oostdorp 'thans keurig onderhouden wordt en wel vanwege het Vreemdelingenverkeer, die thans van H. Ij. S. M. daarvoor 12% per jaar ontvangt. De ver- eeniging moet daarvoor evenwel ook nog 12% bij passen. Spr. meende dat de gemeente dé vereeniging voor dat bedrag tegemoet moest komen. De heer Baltus constateerdé mede, dat de toestand aldaar thans in orde was. De voorzitter verheugde zich er over, dat het Vreemdelingenverkeer daarvoor thans zooveel gevoel de, doch oordeelde het niet gewenscht, om ze wakker te maken. Nu gaat het buiten de gemeentekas om. Spr. vond dit wel zoo mooi. De heer Maschmeyer zeide te weten, dat dé vereeni ging wel gaarne had, dat de gemeente haar dit be drag jaarlijks restitueerdte. Spr. 'wees er op, dat de Raad hei destijds algemeen wemdwKjk oordeelde, dat die abri werd schoongehouderi. De voorzitter had toen aan do H. IJ. S. M. geschreven, om er een deur voor te maken. De voorzitter zeide, dit punt in gedachten te zullen houden. De heer Veenhuysen zeide, van dén heer Rampen vernomen te hebben, dat een 30-tal steökdeelen, welke ten behoeve van de gemeente gebruikt waren, niet wa ren teruggekomen. Spr. wenschte een onderzoek, aangezien men deze anders op rekening van de ge meente zou krijgen. De voorzitter zegde dit toe. Nog werd besloten, om voo rhet St. Maartengedoe der kinderen één route vast te stellen. Hierna werd de vergadering gseioten. STADN1EÜWS- ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 9 November. VERNIELING. Ais eerste beklaagde verscheen heden voor de balie Cornells R., zonder beroep te Heiloo, die in verzet was gekomen tegen het vonnis van 5 Augustus van deze rechtbank waarbij bij veroordeeld was tot 5 maanden gevangenisstraf wegens het stukschieten van een lantaarn en het wederrechtelijk betreden van het erf van J. Pater te Heiloo, waar hij een ruit had stuk geschoten. Getuige jhr. N. van Foreest, burgemeester, ver klaarde dat men 's morgens bij hem was gekomen met een stukgeschoten lantaarn, welke hij herkende als behoorende aan de gemeente Heiloo. Juffrouw Pater verklaarde in hoofdzaak gelijklui dend als de vorige maal, hoewel .zij zeide, zich eenige bijzonderheden niet meter te herinneren. Pater zelf gaf nog eens een omstandig verhaal van het gebeurdCt en verklaarde dat hij bekl. R. en nog een zekeren Houtenbos op het erf bad gezien. Op de vraag van den president, mr. van Houweninge, of hij hier iets op aan te merken had, zei beklaagde dat de ze getuige niet toerekenbaar is en onder curateele staat, waarop de president zei„Zulke menschen kun nen nog wel eens de waarheid zeggen." De metselaar Kaandorp verklaarde in den bewus- ten nacht in gezelschap van R. te zijn geweest en dat hij heeft gehoord en gezien dat R. schoot. Ook getui ge Houtenbos was bij R. Deze getuige had de vorige maal verklaard glasgerinkel gehoord te hebben, doch hij draaide er om heen en zei nu zich niet te herinne ren dat hij hoorde dat de lamp stuk viel, waarop de president hem verscheidene malen op den ernst van den eed wees. R. beweerde na deze verklaring nog dat hij bij ongeluk de ruit en lamp geraakt had en slechts in de lucht had geschoten. De officier vroeg bevestiging van het vonnis. DIEFSTAL. D. H., werkman, zwervende, heeft van K. Warmen- dam, tuindersknecht te Limmen een rijwiel weggeno- me'n. Uit voorgelezen stukken bleek dat bekl. meer malen bij de politie heeft aangeklopt om onderdak. Hij had de fiets weggenomen om onderdak te krijgen, en haar dan ook 's avonds aan het politiebureau te Alkmaar gebracht en het feit bekend. Eisch 3 maanden gevangenisstraf, 3 dagen hechte nis en 1 jaar en 3 maanden opzending naar een Rijks werkinrichting. Mr. A. P. H. de Lange bestreed dat er op het oogen- blik van wegneming het oogmerk bestond om het rijwiel te houden, immers, hij heeft het rijwiel wegge nomen, is er mee naar Alkmaar gewandeld en heeft het daar aan het politiebureau afgegeven, in de mee ning dat het feit strafbaar was. Doch het is niet strafbaar, bekl. beging a. h. w. een juridische vergis sing. Verder riep pleiter het medelijden der rechtbank in DIEFSTAL. J. A. K., sigarenmaker te Hoorn, werd er van be schuldigd te Wognum een broek met een portemon- naie waarin 2.40, toebehoorende aan P. Beerepoot aldaar, heeft weggenomen. Eisch 5 maanden gevangenisstraf. Mr. Offers vond dat beklaagde niet een portemon- naie had willen wegnemen, doch alleen een broek. Dat er een portemonnaie in zat was een meevallertje voor bekl. Hij vroeg dan ook beklaagde alleen te veroordeelen inzake diefstal van een broek en bij het vonnis reke ning te houden met de preventieve hechtenis welke bekl. achter den rug heeft. DIEFSTAL. Th. H. P., zwervend, arbeider, had van zijn voor malige hospita, de 77-jarige juffrouw Zwin te Scha- gen, het horloge ontstolen. Het moedertje was zeer ouder den indruk, wat de officier aanleiding gaf tot het eischen van 6 maanden gevangenisstraf. Mr. J. P. Bosman pleitte clementie. Hij wees erop dat bekl. nog nooit met de justitie in aanraking was geweest, en gezegd heeft: „Dit is de eerste, maar ook de laatste maal." BEDELARIJ. H. A Rzwervende, verscheen op krukken voor de heeren Hij zeide in Vlissingen te zijn geboren in 1840, doch hij is daar in de registers van den Bur gelijken Stand onbekend. Hij stond terecht wegens bedelarij te Schagen. Met veel gestamp van zijn krukken op den vloer maakte hij het aan de rechtbank duidelijk dat hij de toonen van zijn voeten miste, en zijn armen eveneens defect waren. Hij smeekte om niet naar een werkinrichting te worden opgezonden. De eisch luidde 12 dagen hechtenis. Bekl. vroeg moeite te doen in een zeemanshuis geplaatst te wor den, hij is n.l. zeeman. Uitspraak in deze zaken na 8 dagen. VERTROKKEN PERSONEN. M. van. Steensel van der Aa, r.k. Langestraat 59, Rotterdam. Wed. B. ter Spill n.h. Langestraat 81, Maastricht. E. Schaaps r.k. tabakskerver Nieuwe- sloot 55, Zundert. P. Tromp geen, sigarenmaker, Uitenboschstraat 43, St. Pancras. P. G. C. A. van der Speck Obreen rem. Stationsweg 33, Breda. J. Dames n.h. smidsknecht Scharloo 49 Amsterdam. Y. Kijlstra d.g. huishoudster Westerweg 37, Leeuwar den. P. Ringnalda n.h. Zuiderhoutlaan 18, Kampen. L. de Visser geen: Jaagpad 38, Utrecht. G. j. Dij kers r.k. Stationstraat 50 Haarlem S. A. J van der Stok r.k. Tienenwal 9a, Amsterdam. M. C. Dingerdis r.k. Fnidsen 81, Bergen. M. C. Klinken berg n.h. Pr. Hendrikstraat 24, Haarlemmermeer. K. de Groot d.g. d.b. Langestraat 87, dé Rijp. A. A. M. Ruiter r.k. Westerweg 51, Salkwijk. M. Maks n.h. machinist Stuartstraat 84, Nijmegen. P. Wwantes n.h. Nieuwpoortslaan 14, Heiloo. Jl. Hooijer, n.h., Oudegracbt 136, A'data. J. Doves, n.h., slagersknecht, Nieuwp.laan 38, Bussum. G. van der Pol, n.h. kantoo-rbediendé, Breedstraat 17, Uit hoorn. F. Ringnalda, n.h. bewaarder strafgev. Zuiderh.laan 18, den Haag. P. H. Blauw, n.h. dienstbode, Kennemerstraartweg 19, Zoden. C. J. M. Hazelhoff, n.h., verpleegster, Stadsziekenhuis, den Haag. M. A. Erkatnp, rJc. kappersbediende, Oude gracht 90, Amsterdam. A. Sclioomv.il, n.h. dienst bode, Langestraat 50, Utrecht. M. Schoonewil n.h. di>. Noorder ka de 11, Utrecht.. M. H. j. Goud r.k. kellner Koorstraat 20, Amsterdam. GEVESTIGDE PERSONEN. J. Blombergen r.k. kappersbediende Langestraat 34, Hilversum. L. Striker n.h, sigarenmaker Heul 17a Zwolle. G. Kwast-Roos nil. Oudegracht 143 Am- hem. G. Mooij tüi. barbier Lkntnerhoek 24, Den Haag. E. Knegt n.h. dienstbode Nieuwlan dersingel 51, Akersloot. T. van der Pol n.h. arbeider Geest 24. N. M. van der Eijk n.h. kinderjuffrouw Nassau- laan 28, Vlissingen. F. Hop n.h. timmerman Heul 12 Dordrecht. W. J. M. Remmen r.k. banketbakker Groot Nieuwland 2, Velsen. C. J. W. van Ree uil. Steijnstraat 35, Hoogwoud. K. E. Paleari r.k. win- kelb. Voordam 6, Dordrecht. A. Ji. Goemans r.k. Gla- zenwasscher, Tuinstraat 69, Wormerveer. P. Jes n.h. machinist Wildémansstraat 17, Schoten. S. Visser h.i. Zuiderhoutlaan Willemsoord. A. Oorthuis n.h. St. Jacobstraaat 26a Noord Scharwoude. T. Vos kuil r.k. smid Drebbelstraat 10, Winterswijk. T. Speets n.h. z.ber. Voormeer 21, boven Anna Paulow- na. B. J. Paping r.k. winkelbediende, Laat 114, Uit huizen. P. Veer ger. melkverkooper, Oudegracht 191, Andijk. A. de Gooijer d.g. Geest 25a, Bergen. F. M. van Gemert r.k. zadelmaker Popelmanslaau 9, Apeldoorn. F. Dekker nJh. sigarenmaker, Wilde- mansstr. 6, Steenwijk. M. F. Bom, ri:. liefdezuster, R. K. Weeshuis Rotterdam. 2e, 3e, 4e, 5e, 10e, 11e, 12e, 13e, 16e, 17e, 18e, 19e, 20e, 22e, 26e, 28e 2 boete of 2 dagen hechtenis, dé 6e vrijspraak, de 7e ontslag van rechtsvervolging, de 8e en 9e ieder 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 14e, 15e ieder 2 boete of 1 week tuchtschool, de 21e, 23e, 24e, 25e ieder teruggave aan zijne ouders, de 27e 3 boete of 3 dagea hechtenis. Hoofd van eeu gezin. KANiONGERECHT IE ALKMAAR. Zitting van b November 1915. L. 11. Wz. te jLgiuoüu aan /-te, J. b. b. te Limmen, lüupen over vcioouen grond, de ie J 3 boete of 2 da gen üeunenis, de 2e j 4 boete ul 2 dagen iiecineüis. H. u. te Koedijk, overtreding leerplichtwet, J 4 boe te ot 2 vragen hectneuis. C. W. 'w. te Limmen, overtreding Arbeidswet j isoete of 4 dagen hechtenis. J. T. B., P. i. te Ahunaar, nachtrust verstoren, 4 boete of 2 dagen hechtenis, J. M. te Bergen, j. Z. te Eginond aan Zee, A. J. V. te Alkmaar, dronkenschap, de ie en 3e ieder j 3 boe te of 2 dagen hechtenis, de 2e 12 boete of 3 dagen hechtenis. G. G., A. K., R. Z. te Egmond aan Zee, j. W. te Wijk aan Zee, T. S. te Castricum, T. K., J. M. te Zuid- scharwoude, Jachtwdovertreding, de le en 2e terug gave aan zijn ouders, de 3e en 5e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 7 boete of 3 dagen hechte nis, de 6e en 7e verwijzen de zaak naar de Arrondisse- ments-Rechtbank. J. M. te Schoorn, N. H. te Oudorp, W. B. te Koe dijk, C. W. V. te Limmen, S. H., P. dé G., T. K., T. R. te Egmond aan den Hoef, H. H. te Heiloo, P. S. te St. Pancras, A. F. B. te Oudorp Omval, J. H. R. te Castri cum, J. S., P. C. D. te Bergen, J. T. S., J. D. S., S. P., J. H., J. H., R. K., C. J., K. B., C. de B., K. de V., L. M., A. N„ C. G. M. E., H. G. R., A. LI., H. J. R., S. E., H. H. K., B. J. v. S., J. v. D. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, de 2e 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e 3 en 5 boete of 2 en 4 dagen hechtenis, de 5e, 13e, 15e, 17e, 24e, 29e, 34e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis de 6e, 7e, 8e, 25e, 28e ieder 3 boete of 2 dagen hech tenis, de 9e 10 en 4 boete of 7 en 3 dagen hechte nis, de 10e, 11e, 12e, 20e ieder 3 boete of 1 week tuchtschool, de 14e, 16e, 18e, 21e, 23e, 31e, 32e, 33e, ieder tot voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van één maand met een proeftijd van 2 jaar, de 19e 1 boete of 1 week tuchtschool, de 22e 4 boete of 1 week tuchtschool, de 26e en 30e ieder teruggave aan hun ouders, de 27e 0.50 boete of 1 week tuchtschool. K. de K., S. N. W. te Harenkarspel, M. S. te Oud karspel, F. K. te Beemster, J. E. te Haarlem, K. L. te Ursem, C. L. te Schermerhom, D. B. te Eenigenburg. K. C. te Winkel, C. dé W. te Zijdewind, J. D. te Heemskerk, M. v. d. M. te Broek op Langedijk, C. v. D. te Castricum, J. T. te Noordscharwoude, J. H., R P. te Egmond Binnen, C. K. te Helder, C. T. te Heiloo A. S. Kz. te Egmond aan Zee, J. P. S. te Limmen, J K., H. K., J. A. H., B. K., H. J. B., J. M„ P de G J. Z. te Alkmaar, overtreding Rijwielreglement, de le, BURGERLIJKE STAND. HEILOO. Ondertrouwd: Willebrordus Nanne, weduw naar van Agues Odrichem en Neeltje Liefting. Ge brand Ramp en Guurtje van den Bosch, te Zaandam. Getrouwd: Jacob Kleef, weduwnaar van Aag je Mientjes en Jacoba Helena Verheul, weduwe van Hendrikus Johannes Koehorst. Jacobus Opdam, te Schoorl en Wilhelmina Jonker. Geboren: jacobus Willem, z. v. Willem van Straalen en Trijntje Lute. Margaretha, d. v. Johan nes Mors en Trijntje Schuit. Cornelis Nicolaas, z. v Jacob Kerssens en Maria Nagel. Adriana Geer- truida, d. v. Cornelis Adrianus Berger en Dirkje Ver duin. Overleden: Geertje Houtkooper, echtgenoote van Pieter Schuijtemaker, oud 71 jaar. Johanna Ja coba, d. v. Jacob Ruijter en van wijlen Trijntje Pijn- heer, oud 18 jaar. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 10 Nov. Paardenmarkt. Aangevoerd 409 paarden f 150 a 700. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Nov. 20400 bloem kool le soort f 12.— a 17.70, 2e soort f 4,80 a 4.90, 26200 roode kool f 3.60 a IS.20100 geie kool f 3 40 a 13,50 9300 witte kool f 4.70 a 18.90, 460 bos wortelen f 1 90, 15 baal wortelen f 1.45 a 3.10, 9 baal uien f 6.50. BOVENKARSPEL (Station), 9 Nov. Heden be steedde men voor aardappelen Blauwe f 0.— a 0.-—bloemkool f 1450 a 19.50, Roodekool f 5.a 11.—, Wittekool f 7.- a 13.—, Gelekool f 4.50 a 8.50 per 1000, Uien f 3.75 a 4.25, Bieten f 12.50 a 15.—. NOORDSCHARWOUDE, 9 Nov. Bloemkool f 12.a 17,50, roodekool f 2.10 a 18.90, gelekool f 1.50 a 12.10, Wittekool f 1,70 a 22.90 per 100. Wortelen f 1.85 a 2.15 per baal, Eigenheimers f 0.— a 0.—, Blauwe f 0.— a 0.grove uien f 6.90 a 7,20, bieten f a Veertien wagons wittekool per waggon f 355 a 366. WARMENHUIZEN9 Nov. Roodekool f 7.20 a 19.90 per 100, Gelekool f 3.80 a 12.70 per 100, Witte kool f 9.20 a 23.— per 100, Wittekool f 0— a 0— per wagon, Roodekool f 1.1Ó a 1.60 per zak, Witte kool f 0.a 0.per zak. Aanvoer 43000 stnks roodekool. 23550 stuks wittekool, 6170 stuks gdekool, 101 zak kool ADVERTENTIëN. echt vertrouwd Stroogeel, 1915. Bestellingen worden nu reeds geboekt door de Mij. ZAADHAN- DEL, Zaadmarkt. Ter voorkoming van winterhanden, smeer dan vroegtijdig 's avonds u handen in met echte a I21/2 cent, uitsluitend verkrijgbaar in de Drogis terij „de (ickroondc 8", nar.kl 54 vu 58, Alkmaar. Aanbevelend JAN DE VRIES. IN HET Te bevragen bij A. CL DEN KOESTEK1), Nassauplein 41, Tel. 5fl8. llÉÉlf Telexoon Verschillende systemen voor hand en drijfkracht Wr Vraagt Prijscouranten. Een trouwe vriend voor alle zwakken en lijdenden is de SANGUINOSE. Voor allen die door geestelijke of lichamelijke inspanning uit geput zijn, voor alle oververmoeiden, voor her stellenden uit typhus of influenza, voor allen die niet goed op krachten kunnen komen, is een vertrouwde vriend, die hun spoedig de verlorene krachten hergeeft. De SANGUINOSE is een beproefd middel; bij honderden docto ren in binnen- en buitenland gunstig bekend. In al die gevallen waarin een niensch behoefte heeft yan een tonicum, is de Sanguinose het aangewezen middel. Want de Sanguinose is zuiver plantaardig, wordt door de zwakste ge stellen verdragen, versterkt, verrijkt en zuivert het bloed, wekt den eetlust op, overwint ver moeidheid en zenuwachtigheid en bevordert eene algemeene levensppgewektheid. SANGUINOSE kost f 1.50; bij 12 flacons f 1.25 de flacon van 300 gram. Tweemalen per dag een eetlepel is voldoende. Probeert de SANGUINOSE! Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co. De Riemersfraat 2c/4. Den Haag. Te Alkmaar: bij NIEROP SLOTHOU- BER, firma J. SCHOUTEN Co., ANSINOH en MESMAN, Apothekers; Heiloo bij G.JON- GEJANNoordscharwoude A. SWAGER P. HOFFBroek op Langendijk j. PLOEG Zuidscharwoude G. LUIT1NG; Winkel Wed, BUTTERStompetoren K. HOSAven- horn A. BELSAnna Paulowna H. DEN EN- GELSCHENOudkarspel H. HART, J TIM MERMAN St. Pankras R. PLOEGER War- menbuizen P. BAKKER PASTOOR. heeft tijdelijk kapitaal beschikbaar voor eerst© hypotheektegen eene rent© van 5 met I %'Provisie- Inlichtingen worden verstrekt' door den Verte genwoordiger te Alkmaar Is weder voorzien van warme Pantoffels, Muilen, Slobkousen, ijzersterke vetleer Jachtbottines. Prima Heeren-, Dames- en Kinder-SCHOENWERK.. Bij directe betaling 5 u 0 korting. Beleefd aanbevelend, GedipL Schoenmaker. •rü i.l. hu. Caster I Ohmstede

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6