FEUILLETON. Purper en fijn Linnen Telegram ui on van lieden i\ cd eiland. Wordt gij te spoedig oud? rer en Boissevain voorgestelde amendement, om van het in art. 3 genoemde invoerrecht voor gedeelte vrijdom te verleenen. Spr. vreesde voor dé concur rentie, der vaderlandsche zout-industrie aangedaan. De heer ter Laan (S. D. A. P.. R'idam V) onder schreef hetgeen de vorige spreker had aangevoerd en bestreed de kostenrekening van den heer Marchant. De heer Juten (r.-k., Bergen-op-Zoom) verdedigde het amendement eveneens. De minister van financiën hield vol, dat op geen enkele wijze schade voor de concurrentie van de bui- tenlanclsche zouten is te duchten en verdedigt nader de voorgestelde regeling. Ook bestreed spr. de be cijferingen van den heer Gerretson c. s. De Neder landsche industrieel blijft een voorsprong van 8 ct. behouden. Het amendement werd met 33 tegen 32 stemmen aangenomen. Het wetsontwerp werd daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals een daarna aan de orde gestelde onteigeningswet. Vervolgens waren aan de orde de beide wetsont werpen in zake de Djambi-concessies. De heer Albarda (S. D. A. P., Enschedé) verdedigde de staats-exploitatie, ook in het belang van den inlan der. Spr. ontkende, dat het mijnbedrijf, als er maar voldoende geëxploreerd is, riskant is. Aan het eind van zijn rede stelde spreker een motie voor, waarin de wenschelijkheid van staats-exploita tie in Djambi wordt uitgesproken. De heer De Meester (LJ.-L., Den Helder) opperde tal van bezwaren tegen de overeenkomst. De heer Boissevain (V. L., Amsterdam VI) ging na wat er voor en wat er tegen Staats-exploitatie was en kwam tot de conclusie dat Staats-exploitatie niet wenschelijk was; hij achtte voor Staats-exploitatie de risico te groot en gaf verre de voorkeur aan het ne men van de helft der winst zonder eenige risico. Op dit laatste wees hij in het bijzonder. De heer Mendels (S. D. A. P., Schoterland) betoog de de wenschelijkheid van Staats-exploitatie, doch in ruimeren zin, dan de minister die wenscht. Hij brak zijn rede af, om deze heden te vervolgen DROOGMAKING ZUIDERZEE. Uit 's Gravenhage wordt gemeld: Het verluidt in parlementaire kringen, dat een wets ontwerp betreffende de droogmaking der Zuiderzee thans niet lang meer op zich zal laten wachten. Gemengd Nieuws. EEN GESCHENK. Een 18-tal scheepvaartondememingen te Rotter dam hebben, blijkens mededeeling van B. en W., aan den directeur der Zeevaartschool een bedrag ter hand gesteld van ruim 20.000, ten einde aan de gemeente voor de in aanbouw zijnde Nieuwe Zeevaartschool aan den Pieter dé Hooghweg enkele zeer kostbare hulp middelen voor het onderwijs aan te bieden. Het be drag is bestemd voor de aanschaffing van een grooten astronomischen kijker, op te stellen in den toren van het ontworpen gebouw, benevens van een radiotelegra- fische installatie en een motorreddingboot, terwijl een bedrag van 1000 ten goede zal komen aan het stu diefonds-Hoos. B. en W., met gróote waardeering van dit blijk van belangstelling melding makende, stellen den Raad voor het aanbod te aanvaarden en aan de gevers den dank van den Raad over te brengen. EEN ZONDERLINGE VERORDENING. De Haarlemsche berichtgever van de Tel. schrijft: Woensdag kwam in de zitting voor het Haarlem sche kantongerecht aan het licht, dat het gemeentebe stuur van Haarlemmerliede c.s. er een lijst op na houdt, waarop de namen van de ingezetenen voorko men, aan wien in de café's niet mag getapt worden. Deze lijst is aangelegd, op voorschrift eener gemeen telijke verordening. De ambtenaar van het O. M. had een dagvaarding te dezer zake uitgebracht tegen een kastelein uit Half weg, die in strijd met de verordening aan drie op de lijst voorkomende personen sterken drank had ge schonken. Deswege eischte de ambtenaar 5 boete of 5 dagen hechtenis. Mr. Tideman meende, dat de wetgever aan de ge meentebesturen niet de bevoegdheid had verleend, om de persoonlijke vrijheid zoo te belemmeren. Hij eischte daarom ontslag van rechtsvervolging, wegens niet verbindbaarheid aan de verordening. UIT HEILOO. Het herhalingsonderwijs is aan de beide gemeente scholen aangevangen met een getal van 43 leerlingen. Verleden jaar bedroeg dat aantal 46, aan wie vanwege de afdeeling van het Volksonderwijs bij het eindigen van den cursus een atlas werd uitgereikt. UIT HOORN. Gisteren is de man, die Maartdag op het stations emplacement te Hoorn door een trein is overreden en gedood, herkend als de 71-jarige Jan van de Nes, wo nende te Wogmeer, gem. Wognum. Ter benoeming'van een wijkverpleegster is door het bestuur van het Witte Kruis de volgende alphabet tische voordracht opgemaakt: J. Kliffen-Poot, gediplo- naar het Engelsch door L1LLIAS CAMPBELL DAVIDSON. 4) Men ziet hieruit, dat Wynstanley onbedorven was ondanks zijn ruw leven, ondenks zijn koloniale opvoe ding. Mogelijk kwam dat doordien hij tot dusver zijn meest bezielende wereld had gevonden in de boe ken, die hij verslond. Zij schilderden zulk een geheel ander leven dan het vele onbehagelijke, dat hij om zich heen zag. Misschien was het ook een overgeërf d in stinct, overgeëerfd van ee nonbekenden voorvader, dat hunkeren naar het reine, naar het geschaafde en schoone. De bel voor het kleeden liet zich hooren. De groep jes op het dek schreden naar de open deuren van de kampanjetrappen. Wynnstanley liet van lieverleden zijn beschouwing over die prachtmeisjes in de eerste klasse en zijn bespiegeling omtrent hen varen. Hij zag dienstmeisjes en knechten op het dek verschijnen om alles te halen, wat een invalide of een bejaarde, welgedane, dikke dame had laten liggen. De vertoo ning was voor heden uit. De schapen gingen nu be neden hun maal verorberen, waar de vrouwen uitge dost waren in fijne avondtoiletten en juweelen droe gen. In de tweede klasse waschten de geiten hun handen en verwisselden niet van toilet. Dat was het verschil. En op het oogenblik, op hetzelfde oogenblik dat hij zich omkeerde om zich ook naar benrden te begeven, klonk een gil door de lucht, een doordringende gil en daarna nog een. En over het dek liet die vreeselijke kreet van schrik zich hooren: „Een man overboord! Een man overboord!" meerd verpleegster te 's-Gravenhage, werkzaam in het gemeente-ziekenhuis afdaar, en C. van Zwol, par ticulier verpleegster te Hoorn. UIT ST. PANCRAS. J.l. Woensdag werd düor 't Gemeentebestuur al hier tenhuize van den heer Jn. Bulys publiek ver huurd voor den tijd van 3 jaar: le. 2.16.20 Hi A. weiland, huurder C. Vader voor 212,5 per jaar. 2e. 2.13.20 H. A.weiland, huur der C. Vader voor 212,5 per jaar. 3e. 2.22.70 H. A. weiland, huurder P. Appelman voor 212,5 per jaar. 4e. 81.70 A. weiland, huurder KL slik voor 84 per jaar. En voor den tijd van 6 jaar: le. 15 snees bouw land, de Bent, 2e. 15 snees bouwland^ de Bent, 3e. 16 snees bouwland, de Bent, gezamenlijk gehuurd door Ks. Kirkmaat voor 3.60 per snees. 4e. 11 snees bouwland, huurder A. Molenaar a 4.10 per snees. 5e. 16 snees bouwland, huurder W. Koedijk a 4.10 per snees. 6e. 16 snees bouwland', huurder A. Schoo ne Jr. a 3.80 per snees. 7e. 7% en 1214 snees bouwland, huurder A. Bakker a 3.10 per snees. UIT OUDORP. Bij den heer J. Buren alhier is mond- en klauwzeer uitgebroken. Een zevental runderen zijn aangetast, UIT HEERHUGOWAARD. Door stemgerechtigde lidmaten der Herv. gemeente alhier werden in het kiescollege gekozen de heeren; Jb. Blom, C. Groot Dz., C. Pascha, P. Smit Jbz. en D. Pijper. Dinsdag den 23sten dezer, zal door Ds. de Graaf, predikant te Schagen, een avondbeurt worden vervuld. KORTE BERICHTEN. Te Woensel is een 77-jarige blinde verpleegde van het R.-K. ziekenhuis aldaar door het openen van een verkeerde deur in den kelder gevallen en overle den. Door de Tweede Kamer is aangenomen een ont- eigeningsontwerp der gemeente Veendam ten nutte van een zweminrichting en een voetbalveld. Een suc ces dus voor de sport. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft nog 3 Yi millioen gulden aangevraagd om te voorzien in dé kósten van de ondersteuning van vluchtelingen ge durende dit jaar. Het Genootschap ter bevordering der heelkunde te Amsterdam vierde zijn 125-jarig bestaan. De burgemeester van 's-Gravenhage heeft een verhooging voorgesteld van de salarissen van het po- litie-personeel. Door de grenswacht te Bergh is 300 Kilo leder aangehouden, waarvan 100 K.G. militaire schoenzo len, voorzien van het Rijksmerk SIADNieUWS OPBRENGST POLEN-AVOND. Liet batig saldo van den Pisuisse-Polen-avond be- oraagt 354.1014. COKES-KAARTEN. in de laatste 3 dagen kwamen bij de secretarie al- .uer in 1200 aanvragen om een cokes-kaart, d. w. z. gemiddeld 400 per dag, en nog steeds houdt de toe- tuup aan. Wel een bewijs, dat deze regeling in een groote behoefte voorziet. BUREAU VAN ADVIES VOOR DEN MIDDENSTAND. Nader vernemen wij, dat de vergadering van mid- denstandsvereenigingen en van de niet-aangesloten midden an rs van het noordelijk deel van Noord- Holland mei den rijksnijVerheidconsulent naar alle waarschijnlijkheid op Donderdag 18 November zal plaats hebben. IN HET DONKER. Gisteravond zat men in bet kamp voor de land- stormers, dat Dinsdag in gebruik is gekomen en toen des avonds reeds in de barakken eiectrisch verlicht was, in het donker. Slechts een oogenblik had men van de verlichting geprofiteerd, doch aangezien de buitenverlichting nog niet was aangesloten, werd van gemeentewege de verlichting afgesloten, omdat de aansluiting eerst dan mag plaats hebben, wanneer de geheele installatie gereed is. Zooals zich laat begrijpen, gaf dit aanleiding tot veel ongerief. Hedenavond zal het kamp weder ver licht zijn KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. BILDERDIJK. De Bibliothecaris een stuk zooals von Moser er honderd heeft geschreven geniet sinds tientallen van jaren een goede seputatie bij het uitgaand pu bliek. Geen wonder dus, dat gisteravond de Haniiu- niezaal weer geiieel gevuld was, ondanks de beper kende introductie-bepaling, waardoor ieder lid slechts één dame mag meenemen. En het meerendeel der tal rijke aanwezigen heeft zich uitstekend geamuseerd bij deze voorstelling, die volop gelegenheid bood tot III. Schoone moeder gevoed met leven van menschen, Gij zijt wreed en listig van hart, zoo zegt men. Gij hebt genomen en wilt niet terug geven Gij zijt vol van uw dooden en even koud als zij. Swinburne. Hij had het geizn, had alles gezien, toen hij zich haastig bij den kreet omkeerde, die het zorgeloos ge lach en pretmaken in vrees en schrik veranderde. Hij had de drie meisjes alleen daar op het dek gezien, mét hun handen voor 't gezicht geslagen, de zwaaien de gedaante gezien, toen zij naar beneden stortte met uitgestoken armen en beenen als de wieken van een windmolen, een zwart silhouet tegen den gloed der ronde, roode zon. Wynnstanley was met één sprong over het dek en schreeuwde evenals de anderen. Het was zijn naam genoot, de man met het zandkleurige haar, die naar beneden was gevallen, als een steen gevallen in het zwarte, schaduwachtige water. Het alarmsignaal klonk over het dek. Velen snel den toe, er werd geroepen en geantwoord, orders klon ken, haastige toebereidselen werden gemaakt. Bij het eerste teeken van consternatie was iemand op den goeden inval gekomen, een üjfgordel van het touw, waaraan hij was bevestigd, los te snijden. In later dagen herinnerde Wynnstanley zich altijd nog met vol doening, dat hij den ouden man, die er mee zwoegde, bij het dragen en overboord werpen daarvan had ge holpen. Men was reeds druk bezig een boot neer te laten, voordat iemand tot twintig had kunnen tellen. En toch .en toch was de zwarte stip, die tegen den "lialven cirkel der zon op en neer danste slechts een speldeknop tegen den gloed, reeds zoover achter het schip, zoo vreeseiijtt ver, eer de boot int wata doorkliefde. De machines werkten langzamer. Iedereen was ze nuwachtig en wachtte af met die angstige spanning, hartelijk lachen, een gelegenheid, waarvan door velen dankbaar gebruik gemaakt werd enkelen schenen het zoo goed te hebben, dat ze het te kwaad kregen. Toch hebben wij wel eens een betere opvoering van Bilderdijk gezien. Zeker, het kluchtspel stelt hooge eisdien aan een dilettanten-gezelschap en onze rede rijkerskamer heeft aan de meeste daarvan kunnen vol doen, maar de voorstelling sloot niet geheel, was niet af. Bijzonder knap weilk had de metteur-en-scène bi; de aankleeding geleverd, de uiterlijke verzorging was in één woord keurig, doch het stuk zat er maar matig in en het samenspel liet te weuschen over, er ontbrak de eenheid, die ontstaat, wanneer een vaste hand ook het spel leidt. Vaak speelde men niet samen, maar op zich zelf, het ging niet van een keien dakje, niet zoo vlot als het moest en kon, want Bilderdijk bezit zelf voortreffelijke krachten en de Kamer heeft het voorrecht de damesrollen uitstekend te kunnen bezet ten. Indien men eens éénmaal een stuk instudeerde ondier leiding van een beroepsregisseur, zou men zien op hoeveel hooger peilhet samenspel zou komen te staan. Individieel was zonderen wij Harry Marsland uit, in wien öf het goede bloed zich gisteren heeft ver loochend óf de routine door het veel spelen van min der zware partijen nog moet komen elk heel goed op haar of zijn plaats. Mevr. CloeCk-Keuzekamp en mej. van Schalkwijk vormden een paar allerliefste bak- vischjes, de een heel puntig in het zeggen, de ander uitmuntend in houding en gebaar, mej. v. d'. Pol is voor een rol van hospita als geknipt en mej. Stuy speelde de gouvernante natuurlijk met distinctie, hoe wel in deze rol het karakter van malloot wel iets aan gedikt had kunnen worden. Als altijd was het weer een lust den heer Lutterot 'op de planken te zien, die door fijne gebaartjes zoo veel kleur aan zijn spel weet te geven De heer Cloeck als de geweldenaar men begrijpt dat dit goed was. De heer van Gulik heeft drie bedrijven met het kraag je van den bibliothecaris rondgeloopen het eenige, dat herinnerde aan het genre rollen, hetwelk hij tot dusverre bij voorkeur vervulde. De type-rol ligt veel meer in zijn lijn, zijn spel was nog al onvast, maar op den duur zal zijn optreden wel zekerder worden en zal hij ook met bedaard spel een zaal beheer- schen. Niet onwaarschijnlijk ook hebben de laatko mers tijdens het eerste bedrijf storend op zijn spel ge werkt. De rol, welke voor dén heer van Gulik als geschre ven schijnt, werd kostelijk vervuld door den heer Bij voet, die zwierig zijn al te sierlijke kleeren droeg en maar had op te komen, om de menschen aan het lachen te brengen. En de fijnere komieke rol, die van den on- noozelen bibliothecaris vond in den heer Valk een pracht-vertolker. De heer G. W. van der Veen be wees door zijn stil spel, hoe er van een eenvoudig be diendenrolletje iets aardigs te maken is en had dit ge meen met den heer Kater, wiens korte verschijning een succes was. De heer Stikkel doubleerde heel goed. Aan de aankleeding was alle mogelijke zorg be steed, vooral het tweede bedrijf zag er vroolijk en be- hagelijk uit. Vanavond wordt „de Bibliothecaris" weer gegeven, en wel tenbate van de vereeniging Kinderkleeding. Wie behoefte heeft eens hartelijk te lachen, ga kijken dit geldt ook voor de Bergenaars, die eerstdaags in de gelegenheid gesteld zullen worden een voorstel ling bij te wonen. E. C. H. Chr. B HET RUSSISCHE LEGERBERICHT SINT-PETERSBURG 11 Nov. (Officieel.) In dé omgeving van Schlok hebben onze troepen die tot het offensief waren overgegaan aan den lin kerover van de Aa zich versterkt bij Kemmeren, en O ding bezet. Bij Jacobstadt en ten westen van Dunaburg zijn de gevechten iets minder he vig dan den vorigen dag. Verder zuidwaarts van de Pripet is de toestand onveranderd Ten westen van Kolki duurt een hardnekkig gevecht voort. Alle vijandelijke aanvallen in de streek van Gutalissowske zijn afgeslagen. Ten zuidoosten van het dorp Budki zijn wij in de vijandelijke linie doorgedrongen en bij de vervolging van den vijand hebben wij dit dorp en de wouden ten noorden en ten zuiden ervan bezet. Legen den middag maakten wij 50 officieren en meer dan 2000 man gevangen, waarvan de helft Duitschers, en veroverden 20 machinegewe ren. Bovendien verdronken een groot aantal vij anden in de Tsjemiawka. Dit succes is te danken aan de schitterende medewerking van onze artil- Bij de Okonka hebben wij stormenderhand een deel der vijandelijke loopgraven genomen. Twee pogingen der Oostenrijkers om bij Zales- cyki het offensief te nemen, werden verhinderd. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS 11 Nov. Avondcommuniqué van gis teren. In België heeft onze artillerie krachtig de ver sterkingen van den vijand' in de duinen en in dien sector van Boesinghe beschoten. In Champagne werden twee krachtige aanval len op den heuvel van Tahure door ons afgesla gen. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME 11 Nov. (Officieel.) Aan de Boven Cordevole ons offensief met kracht voort. De Italianen deden een energieke aanval op de berg- stellingen en slaagden erin op verscheidene pun- diehnaakt dat zelfs de meest onverschillige voor een oogenblik het gevoel heeft alsof het dierbaarste leven voor hem of haar in de wereld in gevaar verkeert. De meisjes hadden als krankzinnig gegild en de lucht met nun kreten vervuld. Plotseling was er éen blijven staan en-op het dek neergevallen, waarna vriendelijke uanden haar hadden opgetild en naar beneden in haar nut gebracht Een ander kreeg het op de zenuwen, zij barstte in eene akelig gelach uit, dat vreeselijker was om aan te hooren dan het gegil, hijgde naar adem en trachtte zich los te wringen uit de armen, die haar vasthielden. Wynnstanley stond met leden van de bemanning en passagiers aan bakboordzijde. Niemand kon naar beneden gaan om te dineeren, nu een medemensch om zijn leven worstelde! Het leek een eeuwigheid, voordat de boot terug kwam. De zon was reeds land ondergegaan, de laatste rozeroode streep aan de lucht, die het gordijn van haar legerstede scheen, was in een vaal grijs ver anderd en door de duisternis opgeslorpt. Het was pikdonker voordat zich een sein liet hooren en zij het licht der lantaarns van de sloep zagen. Hun eigen lichten waren uitgezet als een lijn van sterren, als ge rangschikte lichtende insecten langs de beide boorden der Albania en deden haar lijken op de buitenkanten van een stad toen de sloep haar naderde. De kapitein stond op de brug en riep naar bene den in de duisternis: „Hola daar! Alles in orde?" (Wordt vervolgd feu tot voorbij deze steHmgcn door te dringen. Op het front Urgli-Isonzo werd een vijandelijke aanval afgeslagen. In den Plavasector deden die Italianen vast beraden aanvallen op de vijandelijke verdedi gingswerken. EEN TEGENSPRAAK. WEENEN, 11 Nov. (Hbld.). Het Oorlog»- perskwartier meldt: De officieele Italiaansche mededeelingen, dat de Italianen onze pogingen om den Col di Lana te heroveren verijdelden en den top van de Monte Sief vermeesterden zijn onwaar. Wel was de Col di Lana gelijk uit ons officieel persbericht be kend is, op 7 November tijdelijk in vijandelijk be zit. Op dezen dag nog werd de positie door een tegenaanval hernomen. Sedert bleef de berg in ons bezit. De Italiaansche vlag wapperde nimmer op den top. Eveneens is onwaar dat de Italianen den Monte Sief veroverd zouden hebben. BRAND OP HET STOOMSCHIP RIOUW. LONDEN, 11 Nov. (Reuter). Gemeld wordt, dat volgens mededeelingen, die Lloyds uit Kaap stad ontving, het Nederlandsche stoomschip „Ri- ouw", van Nieuw-York naar Auckland, te Kaap stad is aangekomen met brand in de lading. Po gingen worden gedaan om den brand te blus- schen. (Het stoomschip Riouw maakt deel uit van de vloot van de maatschop Nederland, Is in 1914 gebouwd en meet 7700 ton bruto. De kapitein van het schip is D. Ouwehand.) DE MELKVOORZIENING. AMSTERDAM, 11 Nov. In de hedenmorgen gehouden vergadering van de levensmiddelen commissie te Amsterdam is besloten om den bur gemeester té verzoeken den maximum-prijs voor melk te herzien. Het voorstel is ter kennis van den burgemeester gebracht, die in deze kwestie nog geen besluit heeft genomen. MIJN ONTPLOFT. WESTKAPELLE, H Nov. Hedenmorgen om streeks 3 uur is hier eén mijn aangespoeld en ontploft, ongeveer 10 a 12 minuten gaans buiten de gemeente. De mijn sloeg vermoedelijk tegen een paal of tegen de steenen glooiing, en is daardoor gesprongen. De slag was hevig. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. In de onmiddellijke nabijheid waar de mijn ontplofte, staan geen huizen. Een palenhoofd en ongeveer 40 palen en 100 viérk. Meter rijs zijn weggeslagen TEGENSPRAAK. 's-GRAVENHAGE, 11 Nov. Naar aanleiding van het bericht van de „Morning Post" betreffen de de beweerde raadgeving van onzen gezant te Boekarest aan zijn Franschen collega inzake vre de sluiten, vernemen we uit de meest bevoegde bron, dat ook dat bericht overtuigend gebleken is geheel uit de lucht te zijn gegrepen. REGEERINGSVISCH. 's-GRAVENHAGE, 11 November. Naar wij vernemen zal de Zeevischvereeniging te IJmui- den a s. Maandag een aanvang maken met de be schikbaarstelling van zeevisch voor binnen landsch verbruik. DE INGEDIENDE WETSONTWERPEN. 's-GRAVENHAGE, 11 November. Men ver wacht in parlementaire kringen eerst tegen 'het tijdstip van het kerstreces der Tweede Kamer voorstellen van den voorzitter nopens het afdee- lingsonderzoek van de reeks gewichtige wetsont werpen welke in den laatsten tijd bij de Kamer zijn ingediend, en voor welke ongetwijfeld com- missiën van voorbereiding zullen zijn in te stel len. BEPERKTE VISCHUITVOER AMSTERDAM, 11 Nov. Door de Regeering worden maatregelen overwogen om tot beper king van visehuitvoer te komen, zoodat het niet onmogelijk is, dat in de naaste toekomst een verbod van beperkte* visehuitvoer wordt afge kondigd. HET KAMERLID J. v. d. TEMPEL. AMSTERDAM, 11 Nov. Naar wij vernemen zal de heer J. van den Tempel, nieuw gekozen Kamerlid te Amsterdam IX in verband met zijn kamerlidmaatschap zijn functie als eerste secre taris van het Nederlandsche Vakverbond neer leggen, doch zal deel blijven uitmaken van het bestuur van genoemd Verbond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Waakzaamheid kan jaren aan ons leven toevoegen. Sommigen zijn oud op zestigjaren leeftijd, anderen jong als zij tachtig zijn. Uw leefwijze maakt dat gij gezonde of zwakke nieren hebt goed of slecht bloed want zwakke nieren zijn oorzaak, dat urinezuur zich in uw bloed ophoopt en uw gezondheid verwoest. Zorgt dat uw nieren altijd goed werken en vooral na den middelbaren leeftijd. Dit voorkomt rheuma- tische, zenuw- en waterstoornissen, stijve en ver lamde gewrichten, verzwakking van het gehoor en gezicht, en verharding der bloedvaten. Houdt uw nieren in rust door overwerking, zorgen en het gebruik van sterken drank te vermijden, door regelmatige gewoonten, dagelijksche wandeling, door niet te zware voeding en voldoenden slaap. En ge bruikt bij het eerste teeken van rugpijn, rheuma- tische pijnen en waterstoornissen Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn een speciaal niergeneesmiddel, dat de nieren helpt om uit het bloed het overtollige urinezuur te filtreeren, hetwelk rugpijn, spit, water kwalen, waterzucht, rheumatiek en niergruis of steen veroorzaakt. Gij zoudt weten hoe goed zij werken, als gij spraakt met menschen, die Foder's Pillen gebruikt hebben. ^r—-ye Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Langestr.83. llfNSïv Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één. of VimllsPiL f 10'voor zes doozen. Eischt de echte Foster's-RugpiinNieren Pillen, ,sail#£ pS* weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 11 November. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 12 November. In het gebied van de waarneming is de hoogste kende stand van den barometer 7551. te München. De laagste stand van den barometer 733.7 te Sku- desnaes. VERWACHTING. Meest krachtige westelijke tot zuidwestelijken wind zwaarbewolkt of betrokken, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. iti'k.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2