(jroote afslag. RUNDVLEESCH voor de kuip, BE UK BE li Bouwterrein WASCH- MACHINES. WHIG- tl BH Ohmstede IN oordholiaiidscli Landbon wcrediet. Béposito's. IS Geïllustreerde Fa mil! eka lender Huishoudelijk Gereedschap. N.Y. Boek- en Handelsdrukkerii 08 Hypotheekbank voor Nederland N ass au-Kwarti er. Handwaschtoestellen. Mient 13, Alkmaar. P. KUIJPER, Een dubbel stu lll))lnl''dlihl „Alkmaar Packet". A. Handelswetenschappen (32 cursussen): B. Talen (2L cursussen) CL Exacte Wetenschappen en Techniek (16 cursussen): 1). Ontwikkeling' en Beschaming (30 cursussen): E. Opleiding voor een acte L. O. (I cursussen): F. Opleiding voor een acte M. O. (11 cursussen) O. Cursussen voor de Trouw (5 cursussen) H. Opleiding tot Ambten en Beroepen (7 cursussen): ZO 3E5 ^*37. J. H. KöiL\E IT A 10, A L K M A A R. Ongelukken Ziekte Invaliditeit - Reis - Bagage - Transport - Auto - Water! eidirigschade Verzekering. Lindelaan, Lamoraaistraat, Van der Meystraat, Nassauplein, Egmonderstraat, Nassaulaan. Delftsclie Courant, Voord am 9, Alkmaar. Maakt U opmerkzaam op liare Werktuigen en Gereedschappen DIJK. ALKMAAR. DIJK. Inrichting yoor Maat en Reparatiewed. O 3 Dienstregeling. te Amsterdam A. GOEDE Dz.r Park 8. WARENDOR F's VOOR 191S. Prijs 40 Cents. Franco per post 47 Cents. HERMs. COSTER ZOON, Voordans C 9. ALKMAAR. Int. tel. No. 3. ALKMAARSCHE IJSCLUB. Gisteravond vergaderde ^ovengenoemde vereeni- ging ten lokale van den heer vau üer Sleesen. De voorzitter, de heer Jb. Lutterot opende de ver gadering en heette de twee aanwezige leden, welkom. Hij kon zich begrijpen dat er weinig ambitie was, waar we het vorige jaar zoo n slappen winter hadden. Toch mogen we niet hopen, aldus spr., dat er thans een stiuagen winter komt, omdat er dan nog meer ellende komt als er nu reeds is. Na de vergadering, geopend te hebben gal hij het woord aan den secretaris ter lezing van de notulen. Na zich van deze taak te hebben gekweten bracht de beer Wigman het jaarverslag uit, wat .kort was om dat er bijna niets van belang is gebeurt het vorige seizoen. Alleen het 40-jarig jubileum der vereeniglng werd gememoreerd. Uit het verslag van den penningmeester, de heer G. Cloeck bleek dat aan contributie is ontvangen 162.50, terwijl er een saldo is van 312.8214. De twee aanwezige leden onderzochten de admi nistratie en bij monde van den heer Holzmuiier ver klaarde de commissie dat alles keurig in orde is. Ingekomen was een schrijven van de Ijsbond „Hol lands Noorderkwartier" dat de eerstvolgende alge- meene vergadering op Zondag 12 December te Scha- gen zal worden gehouden. Punt 5 van de agenda behelsde de verkiezing van 3 bestuursleden, door periodieke aftreding van de hee- ren J. Lind Azn., C. J. Ooms en Joh. Wijdeman. Deze heeren werden herkozen. Vervolgens bracht de heer J. N. oGrter een humo ristisch verslag uit van de vergadering der Ijsbond „Hollands Noorderkwartier" te Uitgeest, bij gelegen heid van haar 60-jarig bestaan. De hew* Lutterot dankte don heer Gorter voor zijn bioerm verslag en zeide omtrent het uitbrengen van het vei der reclame-commissie, dat deze commissie geen vco.D j kon uitbrengen, omdat op regendagen geen pr, organ da gemaakt kan worden. Punt de viering van het 30-jarig bestaan, komt neer om dit feest, indien mogelijk, dezen winter op het ijs te vieren. Kan dit niet dan geschiedt het even wel in een zaal, daar de leden, die zoo trouw hun contributie betalen, toch ook wat voor hun geld moe ten hebben. Het kan wel 6 jaar duren voor er weer ijs komt. De algemeene vergadering, bestaande uit de twee aanwezige leden, verklaarden zich hier vlak voor. De heer Cloeck merkte op dat op deze vergadering moest worden uitgemaakt de aard der feestelijkheden: een der bestuursleden zou een revue in elkaar zetten, er is over een bal-masqué gesproken enz. Besloten werd dat in elk geval, ook als er een ijs- feekt plaats vindt, een avondfeest zal worden gehou den. De heer Teerink stelde voor aan de propaganda commissie een bepaalde som toe te staan, waarop de lieer van der Sleesen voorstelde het bestuur met cle commissie een vrij mandaat te geven. Na een vrij lang durige discussie werd het voorstel-van der Sleesen in stemming gebracht, dat verworpen' werd, zoodat het voorstel-Teerink werd aangenomen. Aan de propaganda-commissie werd toegestaan een bedrag van 150 voor het zaalfeesf. Voor het ijs- feest werd aan het bestuur vrij mandaat gegeven. De heei' Cloeck stelde voor dat de reclame-commis sie eerst in de plaatselijke bladen nog eenige reclame maakt. Omtrent de feestviering werd besloten, zoo er ijs komt, een schoonrijderij uit te schrijven voor dames, heeren en paren, die nog nimmer een prijs hebben ge wonnen. De rondvraag niets opleverende, sloot de voorzit- ter de vergadering. MARKTBERICHTEN. BOVENKARSPEL (Station), 16 Nov. Heden be steedde men voor aardappelen: Blauwe f 1.35 a 1.40, bloemkool f 10.50 a 14.50, Roodekool f 7.— a 12—g Wittekool f 8.- a 13.50, öelekool f 4.— a 7.50 per 1000, Uien f 3.70 a 3.80. Bieten f 12.50 a 15.—. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. Bloemkool f 11.a 14,60, roodekool f 2.50 a 16.90, gelekool f 1.70 a 1190, Wittekool f 2,10 a 17.90 per 100. Wortelen f 1.90 a 2.per baal, Eigenheimers f 0.— a 0.—, grove uien f 6.a 6.50. Zeven wagons wittekool per waggon f 300 a 310 per waggon. waarheid1 voor oogen kon hij niets beginnen. Niets! Niets Hij wandelde den geheelen weg naar zijn hotel te rug, blindelings zijn weg banend door de' dichte me nigte in Fleet street en het Strand. Hij was te ver strooid om van iets om hem heen notitie te nemen. En met die uitdrukking van wanhoop op 'i gezicht, van radelooze, smartelijke wanhoop, met die doffe oogen ca bteütoe wangen, zoo had East, toen hij uit het raampje van de taxi keek, hem gezien en herkend. Wat kon er gedaan worden? Niets. Dat was juist het ergste er van.. Als men zich had kunnen inspan nen, had kunnen strijden, dan zou er misschien, een prikkel zijn geweest, die dfe hoop weer opwekte. Als de mensch lean worstelen, dan is hij niet totaal verslagen. Maar als slachtoffer van deze schipbreuk, van deze plotselinge ramp, kon men niets beginnen. Hij kon er zich niet voor zetten iets anders uit te vinden zoo gaat het niet met een uitvinding. Zij komt als de kunst bij inspiratie. Hij was eenigszins van den verpletterenden schok bekomen toen hij het hotel Kinnel betrad. Zijn onder neming hier was mislukt, niet door eigen toedoen mis lukt maar door een zet van den speelschen tiran, dien men het noodlot noemt. Hij wist er geen beteren naam voor. Nu had1 hij hier niets meer te maken. Hij zou naar de plaats teruggaan vanwaar hij gekomen was en den ouden tredmolengamg weer aanvangen, den strijd om het bestaan weer aanvaarden. Maar nu zou geen gouden droom van succes en voorspoed hem daarbij schragen. Hij zou teruggaan en beproeven weer bij den tram- dienst aangenomen te worden. Men zou hem niet de zelfde betrekking geven, die hij had gehad. Dat was natuurlijk niet te verwachten. Maar hij zou mogelijk een minder baantje krijgen. Iets dat juist voldoende zou wezen om ziel en lichaam bijeen te houden. Op den langen, dorren levensweg die voor hem lag scheen er geen vooruitzicht op eenige verbetering. En hij was, wel beschouwd, nog zoo jong. Slechts zes en twintig. Op dien leeftijd moest men het beste van zijn leven nog voor zich hebben. Hij trad met zwaren stap de kleine, met linoleum belegde hall in, waar zich het bureau bevond en eeni ge stoelen stonden, waarop personen al rookende za ten te wachten. Alles in het rond zag er schamel en haveloos uit. Dit contrast met de heldere frischheid van het land dat hij had verlaten, gaf hem een ge waarwording als de aanraking van een paar koude vingers. Londen, dat hij nog al tijd „zoo kalm en rus tig" vond, vergeleken bij dte drukte en het geraas van de steden aan de overzij Londen was in eens veran derd in iets hands, iets kouds, iets terugstootends. En toch, en toch, het zou de laatste druppel zijn in een beker vol bitterheid!, wanneer hij het vaarwel moest zeggen. (Wordt vervolgd.) rM,v e 7 'fe&Dv- Keizersgracht 153 Amsterdam Tel. Interc. Noord 10789. Afd. Schriftelijke Cursussen. CURATORIUM: Mr. Dr. C. F. SCHOCH, Prof. Dr. H. D. J. BODENSTEIN Dr. H. C. PRINSEN GEERLIGS, Jhr. Mr. L. H. VAN LENNEP. Onder leiding van bekende Leeraars organiseeren wij 139 schriftelijke Cursussen, als volgt verdeeld Boekhouden (populaire leergang en examen-cursus), Handebrekenen, Handelscorrespondentie (Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Zweedsch, Russisch, Spaansch, Maleisch), Handelsrecht, Handelsaardrijkskunde, Handelskennis, Warenkennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Bedrijfsreclame, de Techniek der Etalage, Stenografie, Schoonschrijven, Machineschrijven. N.B. Specials leergangen voor de praktijk-diploma's. Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch—Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleiach, Latijn, Griekseh, Esperanto; bovendien een Cursus in Algemeene Litteratuurgeschiedenis. N.B. Bijzondere Cursussen voor het Staatsexamen Oude Talen A en B. Wiskunde, Scheikunde, Weer- en Sterrekunde, Werktuigkunde, Electro-Techniek, Lijnteeke- nen, Meten en Teekenen, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch. Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Sociologie, Logica (de kunst van het denken), Rhetorica (de kunst om zich uit te drukken), Aesthetica, Muziek, Muziekgeschie denis, Fiarrnonieleer, Bijbelkennis, Gezondheidsleer en Sexueele Hygiëne, Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, de Verbetering van het Handschrift, vlug en goed Rekenen, Bibliotheekwezen, journalistiek, Herhalings-Onderwijs, Uitgebreid Lager Onderwijs, Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Dammen, Schaken, Fotografeeren. Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde. Nederlandsch, Fransch A, Duitsch A, Engelsch A, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Staatsin richting, Staathuishoudkunde, Wiskunde, Boekhouden, Schoonschrijven. De Techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, Linnennaaien, Kinderklee- ding, Costuumknippen en Costuumnaaien. Postale Aardrijkskunde, Opleiding Hulptelegrafist en Kantoorbediende P. en T., Opleiding Kommies bij de Belastingen, Opleiding Handel, Opleiding Techniek. Van hei onderstaande neme mer goede nota: De Cursussen duren minstens 3 maanden, hoogstens 3 jaar. Normaal lesgeld f 5 per kwartaal. Wekelijks wordt den leerling een les toegezonden, iedere les bevat de „stof voor de week", die in de eerstvolgende les eventueel wordt uitgewerkt. Persoonlijk contact tusschen docent en cursist. Leergangen voor beginners, eenigszins gevorderden en meergevorderden. Speciale repetitie cursussen. De examen-cursussen worden gescheiden van de popuiaire leergangen, die men „uit liefhebberij'5 volgt. Afgescheiden van de afdeeling Schriftelijke Cursussen is aan het Bureau een afdeeling ver bonden voor Adviezen inzake Beroepskeuze JOH. GöBEL Jr., Dir. bij minstens ÏOO pond 48 ct. per 5 ons. Beleefd aanbevelend BERGEN. IN HET Te bevragen bij A. G. DEA BOESTEBDj Xassnnplein 41, Tel. 568. Zij, die wenschen te adverfeeren ie DELFT en in het WESTLAND, worden opmerkzaam gemaakt op de Uitgever W. GAADE, voorh. Gebrs. KLEIJN VAN WILLIGEN, door welk dagblad daar de meest afdoende publici teit wordt geboden. 8 a|i'5 Verschillende systemen voor hand en drijfkracht PUT V'aagt Prijscouranten. "UBSf fl llij directe betaling 5 u Q korting. Beleefd aanbevelend, Gedipl. Schoenmaker. FT FT I II. A. MAAS, grondig f Spoorstraat 56 .Alkmaar. onderwiis fijn gesneden en in f liter kokend water opgelost, geeft de BESTE en ZUIVERSTE ZACHTE ZEEP,| die dan nog geen ZES cent per POND kost. Zoolang de voorraad strekt ook nog te bekomen voor 9 omslagen twee kletirkaarten. Voor 45 omslagen: één, 78: twee en voor ÏOO: drie Zak- portefeuilles (aan één adrës te verzenden). e m jeje as iL. a m m Op Zon- en Feestdagen: Van Alkmaar: 6.8.15, 9.45, 2.30, 4.6. Amsterdam: 6.30, 9.30, 11.30, 2.15, 6.9.30 Op de Weekdagen: Van Alkmaar: 8.15, 9.45, 2.30, 6. Arasterdam: 6.80, 9.30, 2.15, 4. haeft tijdelijk kapitaal beschikbaar voor eerste hypotheektegen eene rente van 5 ro®4 I provisie. inlichtingen worden verstrekt door den Verte genwoordiger te Alkmaar Bevat 4 boeiende Novellen en groote platen en portretten van bekende tljdgenooien. Iedere kooper ontvangt gratis: a. Een boek getiteldDe tuin van den liefhebber, door E r i c u s. Handleiding voor hen die een tuin hebben. b. Een practische Portefeuille-Almanak voor 1916. VOORHANDEN in den boekhandel van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij, v.h. N.B. De Cursussen Herhalingsonderwljs en U. i,. O. omvatten alle lag. sch.vakken. N.B. Behalve voor de hier genoemde ambten of beroepen geheels of parfiS®!® opleiding Surnu merair an Adsplrant-Commies P. en T., Rijksverzekeringsbank, Rijkspostspaarbank, Spoor wegen, Gemeente-Administratie, Ministeries, Rijkswaterstaat, snz. leder, die zich voor onze schriftelijke Cursussen of voor onze Beroepsadviezen Interesseert, vrage, zonder zich ook maar eenigszins te verbinden, ons gratis-prospectus, dat alle verdere bijzonderheden bevat. li las. Easier i Ju Telefoon 73. S3 Is weder voorzien van warme Pantoffels, Muilen, Slobkousen, ijzersterke vetleer Jachtbottines. Prima Heeren-, Dames- en Kinder-SCHOENWERK. pr P «2 3 Viool, Ceiio, Mandoline, Gifaar en Luit, Blaasinstrum. 8 liinjg

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6