J. H. Wil Iers 117, a, (I, VIschmarkL Binnen- en Bultenlandsciie Boekhandel Snelle levering tan boekwerken en ü.V. buck- un haniisi&dtiikkerli i.ag« tones m. Heeren Herinnert gij u uw jeugd Hoe ïnord Öaaonbury aan zijn vrouw kwaxa. V rft? Handschoenen Slobkousen Shawls Zakdoeken Zakdoeken (iuxe doozenj Heeren Overhemden Dassen Cachenez Pochets I Manchetknoopen Dasspelden Garnituren (Manchetknoopen Loopers en Kleedjes Ontbijtlakens Voordam 0 9, Alkmaar. INGEZONDEN MEDEDEEIINGEN. Oij werdt rwoii vermoeid, at goed en sliept goed. Waarom nu niet? Herinnert gij u welk een eetlust gij hadt in uw jeugd, hoe gij -ren geiteden dag bezig kondt zijn? Hoe gij 's avonds met tegenzin naar bed giagt? is het doordat gij oudu wordt, dat nu een maaltijd geen genot meer voor u is; dat gij u altijd vermoeid en zenuwachtig gevoelt? Neen, want de krachtigste menschen zijn volwasse nen, die veel sterker zijn dan jeugdige personen. Het is, omdat gij van gewoonten, veranderd zijt. ,/aut als kind liept gij den heelen dag en waart gij voortdurend bezig, Neemt nu meer lichaamsoef e- mug, ah die alleen in loepen bestaal. Misschien over werkt gij u, eet gij ie veel vkeseh, slaapt gij te weinig'. Slechte gewoonten zijn oorzaak dat urinezuur in het bloed achterblijft, verzwakken de nieren en veroor zaken rugpijn, rheumatische pijnen, waterstoornissen en een dof, slaperig'gevoel. Wekt de nieren op door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, laat de slechte gewoonten een tijd'na tri gij zult ondervinden hoe gij vooruitgaat Personen op meer gevorderden leeftijd dienen nauw keurig te letten op verschijnselen van uier- en blaas- rwakte, want door het spoedig behandelen der eerste verschijnselen van nleraandoentng worden vele kwa len van den ouden dag voorkomen. Voor oudc-re men schen zullen Foster's Rugpijn Nieren Pillen een waar devol geneesmiddel blijken. Jé Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel I f i,75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eisciit de echte Foster's RugpijnNieren Pillen, a? weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. vroriwtje had een krijgshaftig™ knevel, was het beeld van den wachtmeester in kern dm lijve! Hij stond vóór mij en presenteerde mij een kop gloeiende koffie, ter wijl ik hem, over den' hal# van mijn paard heengebo gen soezerig aanstaarde. „Hét schijnt, dat wij 'een kleine tuk genomen hebben, luitenant," lachte hij. Ik zette mij schrap en keek om mij heen. NVij hiel den nog steeds de wacht aan den waterplas en over de verre bergen van Marokko lag de vale morgensehemet Uii het Engelsch, door F. GRIBBLE. Iedereen wist, dat Lord Canonbury, df nicuwbe- noemde anibareadcmr te Washington, met zijn vrouw was weggdoopm. Hij leek, dat i» daar, te deftig' (ra zij, van haar kant te zwaar) orn hard of ver weg te loopeu, maar hei verhaal dateert uit de dagen hunuu jeugd, en Charlie Hammerfet, van het Nieuw-Yorker Nieu.ws", bevestigde mij de waarheid ervan. Charlie scheen veel in Parijs rondgekeken te hebben met lord Canonbury, in den tijd torn Lord Canonbury nog Bertie Dalson heette, met een inkomen van 800 pond per jaar, en attaché bij de abassade was. „Het sprak van zelf", vertelde hij, „dat, toen Berrie verliefd raakte, hij mij dit dadelijk meedeelde, en toen hij bemerkte, dat het Heidepad oneffenheden vertoon de, riep hij mijn hulp in om hef te helpen glad maken, Misschien dat ik niet die gewenschte hulp verleende, zooals ik gehoopt had, maar ik deed mijn best, naar de omstandigheden," De jonge dame meende men was één der dochters de jonge en mooie dochter van graaf Petrowitch, een Croatischen edelman, die voor een winter in dc Champs-Elysées een villa had gehuurd. Bertie Dalson had de familie twee of drie keeren bij de Servische Legatie ontmoet en was tot over de ooren verliefd geworden op juffrouw Rosa Petro witch. Het leven had geen waarde meer voor hem, zoo beweerde hij, tenzij hij haar kon trouwen, maar hij had tegen zich een boosaardiger! vader, De oude heer, vertelde Charlie, wilde hem alleen de hand zijner oudste, Lelijke dochter schenken, en bij Bertie's aandringen om hem toch de jongste al te staan, werd hij woedend en wees hem de deur, ban aldus beide dochters onthoudend. Bertie, dia zidi- ïcive al ingewerkt had in de gedachte van een huwe lijk, verloor zijn kalmte en dreigde dat hij haar scha ken zou, en ik, zpoals u wel kunt raden, ik werd ge roepen hem met die schaking een handje te helpen. Een «djakiag heeft wel t Lge voorzorg&maatreg leu nor,dii-Ort.H Trtrowi' -h, zooate men vftfit n Croont koa verwachten, w.is ten vsdrt met Oester sciopvattingen Hij had zijn dochters in rijn Champs-Elyaées-villa opgesloten al» een pacha fijn vrouwen doet, Duidelijk was het daarom ook nor niet, hoe de jon ge attache in verbinding kon t.onm met cL jong*, da me, om baar de schaking voor te slaan, en zonder dingen te doen, die vooi een attaché der Fni.dsche ambassade minder geschikt waren. „Ben1 attaché", beweerde Charlie, „kon toch niet bijster goed op de guitaar gaan tokkelen bij nacht on der d>Jonkvrouw raam en kan» loopen door wu kogel van den ouden heer te worden neergeschoten. Een dergelijk figuur te slaan was, wel beschouwd, een beetje beneden de waardigheid van een diplomaat, althans m ons oude Europa. Maar wat de attaché niet zich uit zat te staren onder het rooken van de eene pijp na. de ander, vroeg hij om de rekening, verorber de zijn laatster) lunch, betaalde met het laatste geld, dai zich nog in zijn zak bevond en had een taxi laten aanroepen, waarin hij zijn luttele bagage zette. „Goedendag, air", zei de klerk in het bureau met stralende vriendelijkheid. „Ik hoop dat u een aange nomen dag zult hebben. Gaat u weer naar Liver pool?" De woorden drongen Wynnstaaley naar de lippen om haai' zijn wonderbaarlijk geluk toe te vertrouwen Hij snakte, hunkerde ét naar het aan iemand mee te deelen, om te zien of het ook door het. vertellen meet schijn van werkelijkheid zou krijgen. Maar hij be dwong zich. Terughoudendheid was zijn tweede na tuur evenais bij zijn vader. Haar de hand drukkend, bedankte hij haar.' Neen, hij ging nier naar Liverpool, hij ging naar buiten, naar Hampshire. De huisknecht, die zijn bagage naar beneden had gebracht, de sjofele kellner, de kamermeid' met het al tijd vuile schort, ieder kreeg zijn fooi. Al was zijn doen kon, kon daarom we', de correspondent van een Amerikaansch blad. Dit meende in elk geval Bertie. en dal is de reden waarom ik de aangewezen man werd. Trouwens, de .guitaar- lokkelarij was mijn uitvin ding, want Bertie's idee was geweest, dat ik trachten moest 'het dienstpersoneel cm te keepenmaar ik wist beter. De gmia&r was veel vdliger; farao* uit het romantische Oosten zijn gewend "aan die soort van hulde; toch was het niet direct een buitensporig genoe gen voor wij. Er waren groote bezwaren aan verbonden. Charlie vertelde van zijn eerste poging in den achtertuin, on derbroken door een woeaten hond. Om zijn kuiten te redden Was hij genood raakt géwordén de guitaar naar 's honden hoofd te slingeren. Den volgenden dag had hij het in den oofttuin geprobeerd, met een nieu we guitaar, en hart toen meer succes „Nadat ik «enige minuten vóór het venster had ge spreid, went dit opengeworpen ai een beeldige, mooie vrouw, met een prachtige, kanten shawl om haar hoofd, leunde er uit. Ik eindigde mijn spet onmiddel lijk en vroeg fluisterend: „Bent ti juffrouw Petrowitch?" „Ja," lispelde zij terug, „Dan, vang! Vanavond kom ik het antwoord halen. Kijk ua.it me uit, of het mooi of slecht weer is;" en weg was ik. wat ik had toegeworpen was een brief van Ber ne, ia eer. beurs gepakt, zoodat het gemakkelijk te gooien en te vangen was. Hij was otigeteekcnd en on- geadrésseerd, opdat, wanneer hij in verkeerde handen zou vullen, niemand er door gecompromiteerd zou zijn. geduide uur, tiet zij het antwoord vallen. „Het is heel moeilijk," schreefzij, „men bewaakt mij vau nabijzelfs kan ik nauwelijks onbespied schrij ven. maar toch zal ik trachten de zaak voor elkaar te krijgen. Kom na drie dagen terug." Dat was het antwoord1 op Bertie s aanzoek, om met hem naar Engeland te vluchten, waar hij .met een bij zondere volmacht zich zou laten trouwen. U kunt de opwinding u denken, waarin hij ge bracht werd. Hij liet niet na, mij elk kwartier te vra gen of ik dacht, dat zij een uitweg zou vinden, en ik kon hem slechts antwoorden, dat, zoover mijn onder vinding reikte, jonge vrouwen, die een uitweg wensch- ten, in hei algemeen et ook een vonden. Maar wat voor soort van uitweg kon ik onmogelijk raden, daar ik de huiselijke omstandigheden niet ken de. Even dacht jk er aan om brand-alarm te laten verwekken en haar bij wijze van redding te schaken, maar het was niet noodtgj haar eigen uitweg werd gevonden, Haat tweed" briefje luidde: laatste penning er ook mee gegaan, Wynnatanley had het hotel niot kunnen verlaten zonder hun iets te ge ven voor het werk, dat zij voor hem hadden verricht: Hij had1 zelf het gebrek te nijpend gevoeld om niet voor hard werkende, slecht betaalde bedienden te voe- zeker geen. reisgeld voor een kaartje derde klasse, len. Onder het rijden naar Grav's Inn telde hij de enkele penningen., die hem nog overbleven. Hij had waarheen ook. (Wordt vervolgd.) schrijven Veel liefs „Maar wat beteekeoi: -datriep Bertie uit, toen hij het gelezen had Ik tefïtwH, jttort, ate' Mj dit ruet «tapte, hij wet gc aahikt was voor de dlploitiatirtti' loopbaan. „Die klok, Berde,'legde ik uit, „zul blijken geen ge wone klok te zijn." „Hoe dan?" „Het zal zijn een „grootvader»' klok", en i opmats v«u hei uurwerk,'zal er het jonge meisje bioueu in. zit ten! Zij kon geen tijd vinden, dit precies nu uit te leggen." „Hemel, nog-en-toe!" Eu Bertie klapte m zijn han den en begon In de rondte te dansen; maar plotseling werd hij ernstig: „Maar maar, kerel, een attache begon hij, maar ik begreep wat volgen zou en voorkwam hem „Een attaché mag niet de Kans loopen opgepakt te worden van achter een kar, in de vermomming van een ktokkernaker, bedoel je? 'Natuurlijk niet! Maar' daarom beu k er nog: én waar ik beloofd, heb je bij te staan...." „Kan je het heusch niet schelen, Charlie?" „Natuurlijk niet, Ik step er direct op uit om een kar te vinden en een kruier. Het eenige waar jij voor te zorgen hebt, zijn dc plaatskaartjes en een uitzetje voor het dametje; en ik breng haar hier tijdig genoeg voor den Noorder-expres. Had Bertie tot eenig andere natie dan de Engelsche behoord, hij zou mij om mijn hals gevallen zijn en mij op beide wangen gekust hebbeu. Nu schudde hij mij alleen maar terdege de hand en trok een flesch champagne open., tk dronk op zijn gezondheid en dat der jouge dame verscheiden malen, verliet hem tóen, om hem bij Cook voor gereserveerde coupé en dekhut te laten zorgen, terwijl ik zelf het deel van liet pro gram verder, ging afwerken. En ik voltooide liet, zen- da- eenige beirmmering. Misschien had ik iets van een Parijsdien ktokkernaker, misschien ook niet. Graaf Petrowitch W0f; er aiet om er op te letten. Blijk baar hadden -re hem rN'fs utef gezegd dat de klok ge repareerd moest worden en ik vermoed, dat juffrouw Petrowiuu de handpalm da bedienden had gekrie beld. De verbazing van den kruier 'over het gewicht van de klok gaf ecu oograbllk nog een zweem van gevaat, maar ik praatte het schielijk weg. „Jules", zei ik„ „dit is geen alleüaagsche klok. Het is een klok met een héél apart soort van uurwerk, Be handel haar tea'voorzichtig en. gooi er niet wee; tk geel je twintig francs als je handig bent," "Hij grinnikte en deed, wat ik vroeg; een half uur la ter had hij de Vlok tegen der; muur van BwtitT «par lement gezet, nam dc belooning tot zh.u ca verdween Bertie stond cms af te wachten in zijn reispak met een gepakt valies voor zichzelf en een gepakt valies vol kantjes en lintjes voor de jongedame. „Gauw, gauw", riep hij me toe; „gauw, kerel, den sleutel Hij stak haar in het gat en draaide haar rond. E>e deur van oude grootvaders klok opende zich. en een jong meisje viel er uit, zooals ik begrepen had, dat zij doen zou, in Bertie's armen. Viel et uil, begrijp%e wei, /ij stepte a r-iet uit. Zij was zoozeer geschokt geworden, dat net een ge- woon mensch zeeziek gemaakt had, want de laatste drie kwartier had ze geen frissche lucht geroken. Zij was dus bijna gestikt en wit als een doek, en ais Ber de haar niet had opgevangen, zou zij bewusteloos zijn neergestort. „Goede hemel!" rkp hij uit, terwijl hij haar op dc canapé neerlegde, en ik wat wijn van het buffet haal de; ik bemerkte opeens, dat zijn gezicht en. zijn stem nog' andere ontroering uitdrukten dan zorg alléén, „Wat is er, Berde?" vroeg ik zacht, hoewel een zweem van begrijpen in mij ontwaakte. „Wat er is? Zie je niet, wat je hebt gedaan?" „Gedaan, gedaan? Wat heb ik gedaan?" Ik dacht, dat tuj me verwijten ging, dat het meisje onderweg zoo geleden had, maar zijn ontsteltenis was iets anders. „De duivel mag je halen", siste hij, „Jij hebt mij de verkeerde zuster georacht!" „Je wilt toch niet zeggen, dat...." „Kijk maar eens!" antwoordde Bertie woedend. Ik keek helaas! er kon geen twijfel over zijn Beide zusters waren op Bertie verliefd. Juffrouw Aa- ua, de Lelijke, had hoop gekoesterd, evengoed als juffrouw Rosa, die mooi was. Ik, die geen van beiden direct kende, had den. brief bij ongeluk aan Anna ge reikt; en hier was nu Anna, onbewust van de vergis- ..mg, uitgestrekt, meer dood dan levend, op Bertie's canapé en grijpend naar Bertie's hand. En Bertie's gezicht! Het was ais het gezicht van den man, die op heeterdaad op een misdaad betrapt wordt. Hij keek wanhopig naar mij, alsof hij het mijn plicht.achtte hem van dezen step te bevrijden en ik stotterde het eerste vat ma.tr voci mijn geest kwam: „Berue, er L maar één uitweg; zet haar weer in de klok, voordat zij wakker wordt en zend haar naar Lpont ."ooals net programma luidde." Het was een laag voorstel en ik bloos als ik er aan terugdenk, en ik zou voor Bertie gebloosd heb ben, had hij er naar gehandeld. Maar daar bestond geen kans voor. Bertie was een Engelsch gentleman en hij was er de than niet naar om het arme meisje van schaamte te laten omkomen, als zij uit de klok ou rollen, midden in dc werkplaats van den vreem den ktokkernaker. „Charlie", zeide hij, „dat zal niet gaan en dat be grijp je zelf ook wel", en ik moest bekennen, dat hij gelijk had. Toen ging hij wat terug, en achter het meisje staande, keken wij elkaar aan. Als Bertie iets anders dan Engelsch geweest was, zou hij gehuild hebben. Maar nu beet hij zich op de lippen. „Charlie", sprak hij, „de eenige eervolle uitweg is: door te gaan." ia, ik denk dat ook." „ïk kan niet eerst één zuster compromitteren en daarna de andere trouwen, niet waar?" „Neen, ik geloof van niet," „Daarom moet ik de zuster trouwen, die ik gecom promitteerd1 heb. Ik ik veronderstel, dat zij van mij houdt „Ik geloof dat stellig Zij zou niet door de stad, middenin mi klok, rondgetold' zijn, als zij het niet voor jou deed. Maar vraag het haar zelf. Zij komt weer bij." „Ja, ik zal het doen." Hij boog zich over het meisje heen met veranderde uitdrukking op zijn gezicht; maar het toeval wilde, dat zij het eerste sprak: Ik kon niet nalaten te luiste ren: „Lieveling, ik ben zoo gelukkig. Ik heb zooveel vertrouwen in je. Ik zal alles doen om jou gelukkig te maken." Dat was alles, maar zij sloeg haar armen om Ber tie's hals en stak hem haar gezicht toe voor een kus. Hij kuste haar heel voldoende en nam haar hand. Ik geloof, dat zij den ganschra namiddag daar gezeten zouden hebben, de handen in elkaar, maar ik kwam tussohenbeide, het moest. ,,J/ooruit, Bertie, als je niet haast maakt mis jij je trein en als ik niet haast maak orn die klok naai den man terug te brengen, is er meer dan eenige kans, citet ik gevat word ais dief." Ik zond' dra congierg® om ren rijtuig co stopte Ber tie on her mei erin en zag ze gaan. Het bleek la ter, dat. 'zij de beste vrouw van de wereld voor Bertie werd en dat Bertie heel blij was over dtv.e vergissing. F.i was alleen maar één ding, waar hij ongerust over was. „'Charlie." zeide hij toen hij mijn hand vatte bij hel heengaan. „Ik weet, je bent journalist, maar „Bertie," viel ik hem in de rede, „ik ben eerst gent leman,. dan journalist, daarom, je kunt gerust zijn. Het romannetje komt m geen courant." En het gebeurde niet, en het gebeurt niet, hoewel ik veronderstel, dat het een duizend dollars waard zou zijn om dit „smulnumroertje" te publiceren, thans, nu Lord Canonbury naar Amerika gaat als gezant. En daarom zwijg ik er over. Men heeft nu een maal beginselen of men heeft die niet, BOEKAANKONDIGING. L)e heer N. B Jaspers geeft, ju de Novemberluiteve- ïing van „De Natuur' eeu beschrijving en teeke mug van een 'windhoos, dr. R. Bijlsma beiiandelt het z.g.n. „booze oog", de heer Onnen geeft het slot van „Eeuwige kalenders". Een belangrijke bijdrage is van Ue nauu van den heer Hemmes. „De techniek der diaadiooze telegrafie voor amateurs", toegelicht door teetveunigen. De heer Kleiboer behandelt de ontwik keling van onze uurwerken, terwijl dr. A. j. C. Snij- ders ue kleinste waarneembare deeltjes stof beschrijft. De ingenieur E. K. L. A. Beijen schrijft over de in vloed van, de electrieiteit op den plantengroei. Tot sist sten «kundige mededeeuugen en optische prom ven. i1ajiiiiil" INGEZONDEN MEDEDEtl.INGEN. den, nog een maand later steken de jonge zanglijsters hun hongerige snavels omhoog Zoo gaat het eenige maanden door, totdat in Octo- dci alles in laaien herfsttint staat, in November de bonte kraai eenzaam op de ontbladerde takken zit en ui December de hongerige vogeltjes op den vuurbak gespijzigd worden en in plaats van wormpjes korrels pikken. lloytenia's kalender is dus weer net als vroegere jaren en toch ook weer anders. Het Idee blijft steeds hetzelfde, doch de uitwerking wisselttelken male. Alleen een groot bewonderaar, die tevens een nimwic-fteiid bespieder van de natuur is, is in staat elk jaar maar weer opnieuw andere karakteristieke ka lenderbladen te ontwerpen. Wij wenschen de firma Ferwerda en Tieman, die blijft doorgaan zulk en kostelijk geschenk: aan. haar afnemers aan te bieden, gaarne geluk met dit schoone resultaat van een streven, dat zoowel in artistieke ah in commeneieele richting gaat. De firma P, Noördhoff te Groningen zond ons ter aankondiging den bundel „Kun je nog zingen, zing dan mee," Daar zou heel veel goeds van te zeggen zijn, ware het niet, dat de samenstellers de heeren J. Veldkamp en H. de Boer zelf de schoonste getuigenis van hun werk afleggen door er aan te herinneren, dat zij het jubileum van den tienden druk vieren Tien drukken is er beter bewijs denkbaar, dat de heeren voortreffelijk geslaagd zijn in hun pogen, om hei jeugdige Nederlandsche Volk te doen zingen, maar ook, dat jong; Hol land nog wel zingen kar Welk een schat van aardige liederen is er op deze wijze on der het volk gekomen, dat ze zal blijven zingen, ook wanneer de kinderen volwassenen zijn geworden. Maar'ook de uitgeefster mag haar aandeel in dit succes opcischen. Immers hoewel het aantal liederen van 60 tot 111 is gestegen, is de prijs van den bundel hoegenaamd niet verhoogd Voor wie het nog niet mocht weten, deelen we nog evert mede, dat ook het Liedje van den Bergenaar (woorden van mevr. Van Reenen- Völter, muziek "ar. dra heer Philip Loots) in deze liederenreeks is opge nomen, ADVERTENTIëN maagzuur, verstopping, gebrek aan eetlust slechte spijsvertering genees! spoedig door het gebruik van MIJNHARDT's MAAGTABLETTEN. Per koker 60 cent, 3 kokers f l.o5. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten, Te Alk maar bij fa ANSINOH MFSMAN en fa. NlEikGP1 öc SLOTHOUBER. TEfscïi roomt merk „lynlisrdt". We ontvingen Nr. I van dra 14eu jaargang van „Ona Thuis", geïllustreerd maandschrift voor kinde ren van 6—10 jaar, uitgave Z. G. Veen te Amsterdam. Het feest, dat dit tijdschrift reeds zijn Hen jaargang beleeft, bewijst voldoende dat het zijn plaats ondt r de talrijke maandschriften voor de jeugd verdient. Oc.k dit numma zitu ea aantrekkelijk uit, dé va haal- !|u; ïiji r~-::vw*ig ■•n frisch geschreven, evenals, de versjes, de illustraties zijn heel mooi en fijn geteekend. Liet ia aardig een geheel aan de kinderen voor wie het bestemd is, zeer zeker veel genoegen zuliea heb ben, Sint Nico laas zal er dan waarschijnlijk ook wel aandenken!' Van dra heer ïl A. Roelsnts, uitgever te Schie dam, ontvingen we een proefnummer van „Onze neu- trahtf.it", een geïllustreerd maandschrift, waarmede wo. .it beoogd h« opwekken vau sympathie voor onze weermacht ra van het besef, dat de dcfensievraagstuk- keu geen politieke, doch nationale vraagstukken *ljm' n;,irig val. d.U niatmdttekrd! i* opgedragen aan dc heeren W. J. M. Linden, len luit. der infanterie, en mr. W. Nierstrasz. Het proefnummer ziet er keurig uit Op hot titel blad staat een groote foto, waarvoor H, M. de Ko ningin ra Z. K. H. de Prins wel (te paard) hebben willen posec-rep. Rijk geïllustreerd artikelen behandelen - ons veldka non, het slaan van pontonbruggen, mitrailleurs, on derzeeërs en torpedobooten en de militaire gymnas- tlekschoci» oeö historisch ops-d over Daandels en du Monceau, era aardige beschrijving van een pa trouille in een buitenbezitting en ten slotte een sport- bricf, De redactie, die zich in de medewerking mag ver heugen van de departementen van oorlog, marine en koloniën, zegt toe, dat over alle wapens en dienstvak ken artikelen /uilen vschijnra Maar zij blijft strikt binnen v n grenzen oorlogsfoto's behoeft men dan ook niet te zoeken in haar uitgave, die enkel be oogt het Nederlandsche en Nederlandsch-Indische le ger en marine to« hun recht te dom komen. De inteekeningsprijs voor dit tijdschrift, dat een prettigen, voornamen indruk maakt, is laag gesteld. 1ÏOYTEMA'S KALENDER. Wanneer we nog enkele dagen hebben gekeken naar de wondere figuur van de zwemmende pinguïn en vervolgens een maandlang ijaar den mantel gier, die het scheidende jaar onder zijn wijd-uitgesprekle vleu gels neemt, komt een fier-wekkende haan met. luid ges- kraai 1916 aankondigen. Een wit en een zwart kauw tje bekeuvelen vervolgens de intimiteit van de korte Februari-maand, in Maart steekt de Wulp nog den kop in de veeren, maar in Aprjl verschijnt de kievit in het lentegroen, in de warme Meimaand zet de lijs ter temidden vau hei warme voorjaarsgroen te broe- met Dasspeld] met en Konder Vingerdoekjes. ma IMjiyi, ii in,.. I i iwwli icr ci u-ju om""' erkend beste versterkingsmiddel wordt voor MKjWHgl

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6