LAAT161. De Directeur J. BOSSERT. ÏERZERERf UWÉ Spiegelruiten Telegram ui en van heden. Yan liet oostelijk oorlogsterrein. Yan het westelijk oorlogsterrcin Yan het zuidelijk oorlogsterroin. Nederland. aangemeld en zijn door de directie aangenomen. De tot nu toe stilliggende pont, de „Stavoren", heeft den dienst hervat. De stoomtram van dt Geldersch-Westphaalsche Tramwegmaatschappij is Zaterdagmiddag nabij het station LichtenvoordeGroenlo van de rails geloo- pen. De machinist werd vrij ernstig aan het hoofd ge wond. De ontslagen deurwaarder E. Kwant te Win schoten, die Vrijdag wegens valschheid in geschrifte gevangen genomen werd, is in staat van faillissement verklaard. Te Nieuwerkerk aan den IJsel deed een in burger gekleed persoon, die zeide luitenant te zijn, hooiop- vorderingen. De politie heeft hem ingerekend. Door den Minister van Marine is een onderzoek ingesteld naar het complex gebouwen op 's Rijks Werf te Willemsoord, om hiervan eventueel kazernes te ma ken. De tentoonstelling en het congres op gemeente lijk-financieel gebied zullen in September 1916 te Am sterdam worden gehouden. &TADNIEUWS. DE MELKKWESTIE. In eene gisteravond gehouden ledenveiigadering der Vereeniging van melkveehouders is, naar men ons me dedeelt naar aanleiding eener bespreking ten stadhui- ze besloten voorloopig met meiklevering door te gaan. In de bijeenkomst van het bestuur der Melkvee- houdersvereeniging met den burgemeester is ter sprake gekomen een voorstel van den heer Lubbe, als voorzitter van de Levensmiddelen-Commissie. Dit voorstel heeft het bestuur van de Melkveehouders er toe gebracht om de leden in buitengewone vergade ring voor te stellen de melklevering a 9 cent tot 10 December te handhaven. L}et voorstel van den heer Lubbe is inmiddels reeds naaf den Minister ter goedkeuring gezonden. DE KAASKWESTIE.- Uit Purmerend meldt men ons: Als protest tegen het uitblijven van regeeringsmaat- regelen liet de vereeniging van kaashandelaren be kend maken, dat voorloopig op de markten in Noord- holland niet zal worden gekocht. De aanvoerders gingen onverrichter zake weder met hun kaas naar huis. DE KAASMARKT. Naar wij terne vragen B. en W. van den Raad in verband met de genomen proef, om het transport van kaas op de Vrijdagsche markt spoediger en gere gelder te doen plaats hebben, welke proef naar wensch is geslaagd, een crediet van 3500, ten einde den als proef genomen maatregel te bestendigen. Deze som is noodig voor het overnemen van 20 bakken en 3 wagens van de gemeente Haarlem, het aanschaffen van 30 nieuwe bakken en 10 wagens, het wijzigen van 5 schalen in de Waag en het uitvoeren van de noodige werken in hout en ijzer. Door de heeren A. Henneman, Joh. N. Goes en Zn., J. Th. de Wit, J. G. Winkel, Gebrs. de Boer, N. V. v. h. J. J. Houtkooper en Zn., J. P. Besteman, A. Win kelman en Co., D. de Boer en Edel, A. Kruiten, allen kaashandelaren en verschepers van kaas alhier, is dato 2 November een adres aan den Raad ingezon den, waarbij zij te kennen geven: dat het hun in de praktijk gebleken is, dat het vervoer „van dé kaas van de markt naar de pakhuizen per herrie, de voorkeur verdient boven het transport per „kaasbak. „Zij zijn zoo vrij voor hun oordeel de volgende mo tieven onder de aandacht van Uwen Raad te bren- „gen. De nieuwe wijze van vervoer geeft niet de tijds besparing, die toch bij het invoeren van den maatre- „gel als hoofddoel gold, daar de bakken moeilijk ver plaatsbaar zijn, waardoor het ledigen langer duurt „dan wanneer de kaas op berries zou zijn geladen. „Het is voor den ontvanger niet mogelijk vast te stel ten, of er zich onder die aangebrachte kaas ook ge brek bevindt, daar de bovenste laag de onderste ge- „heel }>edekt. „De kazen worden, wanneer de bakken geheel ge- „vuld zijn, te weinig bloot gesteld aan de toetreding „van de lucht, daar de wandten der bakken geheel „dicht zijn en zooals boven aangemerkt, de onderste „laag geheel door de bovenste wordt bedekt. „Bij hevige warmte is dit een niet te onderschatten „nadeel. Bij het vervoer per berrie kan dé lucht door „en langs den stapel heenspelen. „Daar dé kaasbakken niet anders verplaatsbaar „zijn, dan door middel van wielen, is zulks een aan leiding van versperring van straat en pakhuistoe- „gang, waardoor uit den aard der zaak vele onaan genaamheden ontstaan. „Adressanten komen derhalve tot de conclusie, dat „het zeer twijfelachtig mag heeten of het hoofddoel „van den maatregel, tijdbesparing werkelijk wordt be- „van den maatregel, tijdbesparing werkelijk wordt be- Redenen waarom zij Uwen Raad eerbiedig in over- „weging geven het vervoer van de aangebrachte kaas „van de markt naar de pakhuizen of andere gelegen- beden weder op dé oudé wijze per berrie te doen „plaats hebben." ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van hedèn. F. L. S., werkman, Wervershoof, verzetzaak, be krachtiging vonnis. D. K., landbouwer, Winkel, mishandeling, 20 boete of 10 dagen hecht. H. v. d. M., C. v. d. M. en M. J., arbeiders, Texel, mishandeling, de eersten 10 boete of 10 dagen hecht., de laatste vrijgesproken. J. H., huisvr. van F. van A., den Helder, mishande ling, 15 boete of 10 dagen hecht. A. V., koopman, Schagen, overtreding gemeente verordening, 10 boete of 5 dagen hecht. R. B„ werkman, Anna Paulowna, diefstal, 10 boe te subs. 10 dagen hecht. C. A. de R„ broodbakkersknecht, Alkmaar, verduis tering, 1 jaar Tuchtschool. KM., landbouwersknecht, Grootebroek, 10 boete of 14 dagen Tuchtschool. V. D. en G. D., landbouwersknechts, Grootebroek, mishandeling, 10 boete of 14 dagen Tuchtschool. G. T., bakkersknecht, Hoorn, dierenmishandeling, 15 boete of 14 dagen Tuchtschool. Zitting van Dinsdag 30 November. BEDELARIJ. W. S., zwervend werkman, heeft te Hoorn gebedeld. Hij vroeg 6 maanden opzending, dan kon hij gaan va ren De Officier vond het wel een beetje weinig en oor deelde 3 dagen hechtenis en 1 jaar en 6 maanden den juisten tijd. DIEFSTAL. 4 G. D. S., kapper te Castricum, wordt ervan be schuldigd een bankbiljet van 100 verduisterd, subs, gestolen te hebben. Bekl. zei het gevonden te hebben in zijn huiskamer, waar het in een sigarenzakje zat. Getuige Kaspers was den vorigen dag gekomen om met hem te spreken over den verkoop van bekl.'s zaak. Kasper ic het geld daar verloren en slechts door net ïjvt c merzoek van den rijksveldwachter Rat) is net m< t iukk bekl, een bekentenis te ontlokken. Bekl. zat eer in de schuld en daar de vader van ge tuige Kaspers had beslist dat de zaak niet gekocht zou worden, wist hij niet wat te beginnen. Daardoor Kwam het dat hij het geld nam. De Officier vond het feit zeer ernstig en eischte 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Stap, de verdediger, wees er op dat de bekl., die zeer onder den indruk was, een slachtoffer is van den woedenden wereldoorlog. Hij is kapper geweest in België, Frankrijk, Duitschland, ja zelfs Rusland, doch toen de oorlog kwam was hij gedwongen naar Holland terug te keeren en hij begon te Bakkum een zaakje. Dit marcheerde echter absoluut niet en hij geraakte diep in de schuld. Pleiter beval hem in de uiterste clementie der rechtbank aan. DIEFSTAL. B. H., los werkman, zwervende, heeft van een vrachtkar, staande op de Breed te Hoorn, 1V* pond spek, ter waarde van 86i/2 cent, gestolen. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Leesberg pleitte clementie. DEKF.NDIEFST AL. P. D., koopman te Alkmaar, heeft van drie militai ren de dekens gekocht, welke deze van den Staat der Nederlanden hadden ontvreemd. De drie militairen waren op marsch, zoodat ze niet konden getuigen. Luitenant van Hasselt verklaarde, dat de dekens van den Staat waren. De Officier eischte 2 jaar gevangenisstraf. De rechtbank vond termen de zaak te schorsen ten einde ook de andere getuigen te hooren. DIEFSTAL. C. B., telegrambesteller te Enkhuizen, heeft in ge zelschap van een vriend een bok uit de weide gehaald, waar hij later nog een geit bijstal. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. VERNIELING. T. D., landbouwer te Castricum, was niet versche nen. Hij had opzettelijk een boompje vernield, toebe- hoorende aan de Goede te Egmond-Binnen. Eisch: 25 boete of 10 dagen hechtenis. OPLICHTING. N. v. d. M., kaashandelaar te Amsterdam, heeft te den Helder bedorven kaas verkocht, terwijl hij ze aanprees als puik best. Een juffrouw was er voor 6 kaasjes ingeloopen en ze verklaarde, dat „het koopje stonk". De heer Broekhuizen had samen met een ander ook 5 kaasjes gekocht. Hij boorde de kaas, althans het scheen of hij ze boorde, en dit boorsel was overheer lijk,, zoodat getuige direct de kaas kocht. Toen hij ze echter aansneed, stonk ze, volgens deze getuige. Hij zocht den koopman toen weer op en toen hij hem ein delijk gevonden had, hield hij hem aan om goede kaas, óf zijn geld te krijgen. Om hem toen tevreden te stellen, boorde bekl. weer z.g.n een kaasje, welk boor sel ook zeer lekker was. Bek', bood Broekhuijzen toen als schadevergoeding twee kaasjes aan, voor tachtig cents. Deze stonk echter nog meer en hij was alzoo voor de tweede maal bedot. Degene die met ge tuige de kaas had gekocht, had eveneens dezelfde be vinding opgedaan. De politieagent de Glopper, die den bekl. fouilleer de, vond in diens binnenzak verschillende stukjes kaas, die in smaak overeenkwamen met de monsters, aan getuigen verstrekt. De gefige-deskun dige, dr. Stutterheim te den Hel der vert' ;irdé dat dé kaas, die bij hem was gebracht, niet ge; Ikt was voor menschelijk voedsel, en in rot- tenden stand1 verkeerde. Bekl. d< verklaarde nog dat hij een groote lief hebber is -an jenever. De c.i vroor veroordeeling tót dén tijd van 5 maand... DIEFSTAL. J. B„ landbouwer te Grootebroek, had van G. J. Raven een rijksdaalder aangenomen toen hij zag dat Raven een beurs opende waarin geld zat. E>eze beurs had Raven weggenomen van een tafeltje in een café. (Deze zaak was op grond van de Kinderwetten tevo ren met gesloten deuren behandeld). Bekl. ontkende. De bestolene, daarna gehoord, verklaarde, dat zij, toen ze gedanst had, bij haar tafeltje terug kwam en haar taschje met beurs miste. De Officier eischte 14 dagen gevangenisstraf. MISHANDELINO. W. S„ visscher te Warmenhuizen, had te Warmen- huizen Pieter Molenaar met een vaarstok op diens arm geslagen. Beide voeren bij Warmenhuizen met hun schuiten tegen elkaar en bij een daarbij ontstaan twistgesprek sloeg S. Bekl. had een wrok tegen Mo lenaar, die eenden van hun zou gestolen hebben. Bekl. ontkende ten deele. De eisch was 10 boete of 5 dagen hechtenis. VERBODEN UITVOER. P. H., schipper te Schagen, had uit de stelling Am sterdam willen varen met zijn schuit, geladen o. a met tarwe, waarvan de uitvoer verboden was. Te Akersloot werd hij aangehouden door een mili tair, getuige Venema. Bekl. zeide niet geweten te heb ben dat er tarwe in de zakken zat. Eisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. DIEFSTAL. D. de W., timmermansknecht te Oude Schild, had te de Rijp een fietslantaarn gestolen van een fiets die in een café aldaar was gestald. Het was kermis. Getuige Klokkemeijer zag dat bekl. het erf op kwam en iets wegnam*; wat kon ze niet zien. Bekl. zeide voor de rechtbank dat hij de lantaarn had gekocht van een onbekend persoon voor 1.50daarom had hij de lantaarn open en bloot weggedragen. De Officier vroeg 14 dagen gevangenisstraf. VERZET TEGEN DE POLITIE. G. v D„ lompenkoopman te Castricum, had zich in dronkenschap verzet tegen den 65-jarigen gemeen te-veldwachter van Castricum, toen deze hem uit een caré wilde verwijderen. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. INGEZONDEN STUKKEN. GOEDKOOPE COKES. Met vreugde werd het besluit van B. en W. verno men, dat er van gemeentewege aan arbeiders en min- gegoeden cokes tot lagen prijs zou worden verstrekt. Dat velen zich van een „cokeskaart" voorzagen is te begrijpen. Wat de oorzaak ervan is kan ik niet zeggen, doch de bezorging laat zeer veel te wensch en over. Zoo bestelde ik Maandag 22 November j.l. 1 H.L. en werd mij medegedeeld, dat de bestelling den vol genden dag óf uiterlijk Woensdag zou plaats hebben. Waar ik Donderdagmiddag nog niets had ontvan gen, ging mijn vrouw naar de fabriek om te infor- tneeren waar de cokes bleef; zij kwam thuis met de boodschap „morgenochtend beslist." Vrijdagmiddag nog geen cokes. Nogmaals naar de gasfabriek om te vragen waar het toch bleef. Belofte van de fabriek „morgen beslist." Nu is het Maandag 29 November en „geen cokes." Een ander geval Ongeveer 3 weken geleden bestelde een mijner ken nissen 1 H.L. cokes; tot heden wacht hij er nog steeds op. Niet iedereen heeft gelegenheid om zelf de cokes van de fabriek te halen. Geheel in strijd met de goede bedoeling van B. en W. en tot schade van de arbeiders, zijn wij nu toch genoodzaakt brandstoffen van den kolenhandelaar te oetrekken; tenzij er maatregelen kunnen worden ge nomen dat de bestelling op andere wijze wordt gere geld. Hopende dat déze regels daartoe aanleiding mogen EEN ABONNE. Mijnheer de Redacteur Ik verzoek een klein plaatsje in uw geacht Blad. Nu er al zooveel woorden over de melkkwestie zijn gebezigd, wil ik dit er nog aan toevoegen, dat ik de autoriteiten aanraad, om de veeboeren maar hun zin te geven, n.l. 10 cent per liter. Als het niet gedaan wordt, en de boeren geven toe en ze leveren voor 9 cent, dan zal het niet ondienstig wezen de huismoe ders te waarschuwen met het oog op de hygiëne, om toch vooral de melk te koken. Want wat waarborg is hier voor de bewoners van Alkmaar dat ze zuiverè zoete melk krijgen? Immers niets en dat is treurig. Het gevaar voor onzuivere melk heeft hier altijd be staan, maar als een boer zijn melk levert, en denkt dat hij daarvoor te weinig krijgt za! dat gevaar nog grooter worden. Hierbij zal ik het laten. Beleefd dankzeggend, Alkmaar. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 30 Nov. (Officieel). Westelijk oor- logstooneel. De activiteit bleef bepaald tot ge vechten met artillerie en mijnwerpers op verschil lende plaatsen van het front. Oostelijk oorlogstooneelEen Duitsch vlieg tuig-eskader heeft een aanval gedaan op het spoorweg-emplacement van Sjachowitsji. Balkan-oorlogstooneelBij Rutnik, ten noord westen van Mitrowitza werd een vijandelijke strijdmacht door een deel van het leger van gene raal von Köwes teruggeworpen. Daar en ten noord-westen van Sidniki werd door de troepen van generaal von Gallwitz in het geheel onge veer 1000 man gevangen genomen. Bulgaarsche strijdmachten hebben op 28 No vember Prizrend genomen. Ze maakten 3000 man gevangen en veroverden 8 kanonnen. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. SINT-PETERSBURG, 30 Nov. (Officieel). Bij Riga artillerievuur, dat op sommige punten in hevigheid! is toegenomen. Van Riga tot Duna- burg is dé toestand onveranderd). N. W. van Du- naburg en bij Illuxt en Kasimirkhki hebben de Duitschers gisterennacht een hevige beschieting op onze loopgraven geopend, naar welke artil lerie-voorbereiding zij tot den aanval overgingen. Ons geconcentreerd geschut- en geweervuur dwong den vijand zich onder dëkking van zijn ge schut in zijn loopgraven terug te trekken. Wij de den daarop een tegenaanval en verdreven den vij and uit de hoeve van Kasimirichki en het boschje westelijk daarvan. Een deel van onze troepen bezetten daarop dé westelijke buitenwijken van Illuxt, de beide kerkhoven en de vijandelijke loop graven ten zuiden 'daarvan. De strijd duurt voort met hevig artillerievuur. Van Dunaburg tot aa nde Pripet niets bijzon ders. Zuidwestelijk van Pinsk hebben onze troepen een schitterend wapenfeit verricht. Eenigen on zer zijn na door dé vijandelijke linie te zijn ge drongen in den nacht van den 28en onopgemerkt een huis bij Newel binnengedrongen, waar de staf van dé 82e Duitsche divisie was gevestigd. De wacht werd met handgranaten en bajonet ge dood. 2 generaals, waarvan een divisie-comman dant, 3 mindere officieren en officieren van ge zondheid' werden gevangen genomen. De Russen die dit volvoerden, trokken zich terug, toen uit het naburige dórp een menigte Duitschers aan kwamen. De gevangenen buiten het slagveld ge bracht. Wij verloren 1 officier en 2 man aan doodlen en 3 officieren en 9 man aan gewonden. Aan dén rechteroever van de Stry hebben wij druk uitgeoefend op den vijand bij Tsjartorysk en Koslinitschi met gevolg dat de tegenstan ders in westelijke richting moesten wijken. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 30 Nov. Avondcommuniqué van gis teren: De vijand heeft zware verliezen geleden ten noorden van het Labyrinth, waar hij na een he vig gevecht verdreven werd uit een mijnkrater welke hij twee dagen te voren had bezet. Bij de Maas werd een Fransch vliegtuig genoodzaakt te dalen, de machine die hevig beschoten was, had slechts weinig schade bekomen; beidé inzittenden waren ongedeerd. Zuidoostelijk oorlogstooneel: De Servische be zetting van Monastir is nog niet door den vijand aangevallen. De actie der Bulgaren wordt door de sneeuw belet. Taf van Bulgaren deserteeren. HET RAPPORT VAN GENERAAL FRENCH. LONDEN, 30 Nov. (Officieel). Rapport van French: In den nacht van, 25 Nov. drong een Engelsche afdéeling bij Gommecourt de vijandelijke loop graven binnen en wierp handgranaten in verschil lende diep gelegen schuilplaatsen der Duitschers. Bij Givenchy werden twee vijandelijke mijngan gen vernield door een mijn die wij deden sprin gen, waarbij veel Duitschers die bommen wier pen, gedood werden. De vijandelijke vliegers ver toonden groote activiteit. Gisteren hadden vijf tien luchtgevechten plaats. Een Duitsch vlieg tuig werd neergeschoten. Op het vijandelijk vliegkamp te Gits 'en op een munitiefabriek te La Chapelette werden door onze vliegers bommen ge worpen. Aan den aanval op het vliegkamp na men 14 machines deel en aan die op La Chape lette 19; belangrijke schade werd aangericht. In één enkel gevecht werden 5 vijandelijke vliegtui gen door een -Engelschen aviateur gedwongen te dalen. Alle onze vliegmachines keerden onge deerd terug. Gisteren hebben Duitsche aviateura de kust ge bombardeerd. Een Fransch vlieger noodzaakte een Duitsche te daleneen ander vliegtuig werd daartoe dóór een Engelsche hydroplane genood zaakt. Bij Middelkerke werd een Duitsche on derzeeër döor een Engelsche vlieger vernield; ge constateerd werd, dat de onderzeeër in tweeën brak. Wij hebben gedurende de laatste dagen op verschillende punten dé vijandelijke loopgraven gebombardeerd. De vijandelijke artillerie was in werking ooste lijk van Aveluy, n.o. van Loos, oostelijk van Woeuvre Chapelle, ten oosten van Armentieres en ten oosten van Yperen. HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 30 Nov. (Officieel). Op de hellingen van den Monte Nero had een hevig gevecht plaats, waarbij wij sterke vijandelijke stellingen veroverden. Ten n.w. van Görz waar de vijand aanzienlijke versterkingen heeft gekregen, is ver bitterd gevochten. Na een gevecht van man te gen man in onze loopgraven is de vijand verdre ven. Bij een krachtigen aanval in de richting van San Martiuo hebben wij opnieuw Joopgraven genomen. In dén loop van den dag vielen 702 gevangenen, 3 machinegeweren en veel oorlogs materiaal in onze handen. DE COMMANDANT VAN HET VELDLEGER. 's-GRAVENHAGE, 30 Nov. Naar verluidt moet luitenant-generaal Buehlman, commandant van het veldleger, die, zooals men weet, gerui- men tijd ziek is geweest en onlahgs eerst zijn functie weer heeft aanvaard, thans in den staat van zijn gezondheid aanleiding hebben gevonden om het leger te verlaten. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 30 Ncv. De Eerste Kamer zal vermoedelijk tegen de volgende week worden opgeroepen, o. a. tot het onderzoeken van de In dische begrooting in de afdeelingen. PENSIOENEERINGEN IN HET LEGER. 's-GRAVENHAGE, 30 Nov. Hoogstwaar schijnlijk zullen heden bekend worden de pensi- oeneering van eenige opperofficieren van het le ger en de met die op pensioenstellingen verbon den promoties in de hoogere rangen. JUBILEUM DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. 's-GRAVENHAGE, 30 Nov. Den len Decem ber is het 25 jaar geleden, dat de heer P. van Hoek, directeur-generaal van den landbouw, in dienst trad van den landbouw, toen hij de betrek king van landbouwconsulent bij de Noord-Bra- bantsche Maatschappij van landbouw aan vaardde. „DE TELEGRAAF" VOOR DEN RECHTER. AMSTERDAM, 30 Nov, Het O. M. eischte he den tegen den heer Schreuder, hoofdredacteur van „de Telegraaf", een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden, terzake, dat hij in Juni 1915 het volgende gepubliceerd had: „In het centrum van Europa bevindt zich een groep gewetenlooze schurken, die len oorlog veroorzaakt hebben." Het O. M. was van meening, dat door 't piaat- heu van dit stuk het oonogsgevaar voor ons land vergroot werd. De verdediger bestreed de mee- ning van het O. M„ daar van gevaar geen sprake was. Er is immers geen oorlog gekomen. In het artikel wordt van een groep gesproken en bekl. kan daarin de Duitsche regeering niet van onre delijk denken beschuldigen. MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 3® Nov Aangevoerd 767 runderen, waarsnder 590 vette 78 a 100 ct., 177 rnelke- en geldekoeien f 160 a 350, handel mtg., 5 stieren, 26 vette kalveren f J0.90 a 1.10, mtg., 142 nuchtere f 12 a 32, mtg., 17 paarden f a 0—1345 schapen f 36 a 54.— en 0— lammeren f a vlug., 220 vette varkens 70 a 86 ct. per kilo, mtg, 17 magere f 28 a 40, mtg., 290 biggen f 10 a 17, mtg., 645 ganzen f 4.75 a 5.65, 110 zwanen f 7 a 8, 125 manden appelen f 1.50 a 2 50, 30 manden peren f 1.25 a 2.—. Kleine fabriekskaas f kleine boerenkaas f middelbare f commissie fGoud lelie ff aangevoerd 109 stapels, 1348 kilo boter f 36.a 54.—, kipeieren f 10.a 11. I- ROËK OP LANGENDIJK 30 Nov. 350 bloem kool Ie soort f 3.60 a 11.—, 2e soort f 0.— a 0,—2000 roode kool f 2.— a 11,80, 8500 kaal f 1.88 a 13,18, 0088 witte kaal f 0.— a 1 wagea wittek#»l f 8—, the* f a 9.taal wartels» f bij de Onderlinge van 1890 BUROFRLIJKE STAND. GEBOREN: 27 November. Nelly d. v. Gerardus Aldert Blaauw en Gerritje Roggeveen. 29 Nov. Frederikus Clermont, z. v. Petrus Oudejans en Sijtje Rike.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2