Telogninmitni van heden. Van het zuidelijk oorlogsterroin. Van het westelijk oorlogsterrein. gevolg het examen afgelegd ter verkrijging van diploma voor kaasmaker den 13 dezer gehouden. Zondag 12 en Dinsdag 14 Dec. heeft de Tooneel- vereeniging „Kunst naar Kracht" in 't lokaal van den hei O. de Vries alhier opgevoerd: „Offers," van N. J. Schermerhom en Art. 214, door de la Croix. Zondag was 't bezoek niet groot en bestond het pu bliek meest uit jongelieden die kwamen om pret te maken. Dinsdagavond toonde het publiek zich meer belangstellend voor de opvoering der stukken, wit voor de leden van K. n. K. wel zoo prettig is. Dien avond was de zaal zeer goed bezet en K. n. K. heeft het publiek ten zeerste aan zich verplicht de bovenge noemde stukken zoo goed te vertolken. De heer van Albada richtte eenige uit het hart gesproken woorden tot de leden, die, na ernstige studie, het kunstlievend publiek een aangenamen avond hebben bereid met de opvoering. De rollen, vooral de hoofdrollen waren zeer goed vervuld en de overige leden hebben allen hun aandeel in het succes, door „K. n. K." behaald. UIT N.-SCHARWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag om 1 uur. Afwezig wegens lichte ongesteldheid de heer J. Vlug." De rijksontvanger heeft aan den gemeente-ontvan ger uitbetaald 476.04 en 36.85. Gedurende de maand October, zijn 823 telegram men behandeld en 5 dienst; gedurende November 566 en 3 dienst. Het bestuur van de Zr igvereeniging Crescendo vrqeg de beschikking van een vrij schoollokaal eiken Woensdagmiddag voor het houden van repetities voor de jonge afdeeling. Vuur en licht worden ver goed. Dit werd toegestaan. Het drankweercomité vroeg voor haar aangesloten afdeelingen een subsidie. Besloten werd evenals verleden jaar 10 beschik baar te stellen. Het bestuur van den Proef- en Schooltuin Kennemer- and te Alkmaar vroeg een subsidie van ƒ15, welke, hoewel ze wat hoog gevonden werd, toegestaan werd. Van het bestuur der ambachtschool te Alkmaar was een verzoek ingekomen om een subsidie van 40 per leerling, die uit deze gemeente aan het onderwijs deel neemt. Men vond dit bedrag wel wat hoog en besloten werd een subsidie toe te staan van 25. In behandeling kwam vervolgens het bekende adres van de afd, S. D. A. P. met adhaesiebetuiging van dat Bakkersgezellenbond om goedkoope cokes be schikbaar te stellen, welik adres voor kennisgeving aangenomen werd. Een adres betreffende het stichten van een tuin- bouwwaarborgfonds werd eveneens voor kennisgeving aangenomen. Het adres van de heer K. de Boer om verlenging van concessie voor het leggen van rails werd tot een volgende vergadering aangehouden. Tot leden van de commissie tot wering van school verzuim werden herkozen de heeren: C. Swager, J. Barten Kz., G. Duivis, S. Schuitemaker, J. H. Keizer en A. v. d. Kooij. In de plaats van den heer Dors man, die vertrokken is, werd gekozen de heer F. Bak ker. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herko zen de heer C. Keeman. In de plaats van de heer P. de Geus Az., die bedankt heeft als ambtenaar van den burgerlijke stand, werd gekozen de heer C. F. van Duin. Bij de rondvraag vroeg de heer Barten wanneer de landverhuring en sluisverpachting moet plaats heb ben. De datum werd bepaald op Dinsdag 18 Janu ari 's avonds 6 uur. De sluisverpachting zal plaats hebben voor den tijd van 2 jaar. De heer Zut wees nog op een rioleering die ver stopt is. Deze zal worden hersteld. Hierna ging de raad in comité voor den H. O. UIT EGMOND AAN ZEE. Ongeveer een K. M. ten zuiden van het dorp is een mijn aangespoeld UIT OUDKARSPEL. I .aar aanleiding van de laatst gehouden ledenver- gai ring van de tuinbouwvereeniging „De Een dracht" is een nieuwe vereeniging opgericht, die uit sluitend beoogt het gezamenlijk aankoopen van alle hulpmeststoffen. Het bestuur bestaat uit de heeren: C. Winder, M. Borst Kz„ J. Weel, J. Tuinman en K. Bruin, terwijl hieraan als reservebestuursleden zijn toegevoegd de heeren: A. Swager, O. Bakker en J. v. Meurs. Staande de vergadering, die schitterend was bezocht, gaven zich 63 leden op. Statuten en reglement, die waren opgemaakt vol gens voorbeeld van een soortgelijke te St. Pancras be staande veretniging werd goedgekeurd. DE OUDE GESCHIEDENIS. De vrouw van B. T. is op de 10e Wijk te Noord (Dr.) verdronken gevonden. Zij was uitgegaan, om een boodschap te doen. Tot laat in den nacht is men gaan zoeken, doch zonder resultaat. Twee personen nebben haar daarna in de 10e Wijk zien liggen. Men heeft het lijk toen niet uit het water gehaald, omdat men meende, dat eerst de politie daartoe machtiging moest verleenen VOOR DE GEZINNEN VAN GEÏNTERNEERDEN. Uit Harderwijk meldt min de N. R. Ct.: Kapitein G. C. Beltman, gemachtigde van de com missie, benoemd door den minister van binnenland- sche zaken, ter voorziening in den woningnood van de gezinnen der geïnterneerde Belgische militairen, heeft Maandag van den yoormaligen regeeringscom- missaris alle door dezen reeds in het belang van den woningbouw voor genoemde gezinnen opgerichte en bestelde zaken overgenomen. Voorts heeft hij, voor- icopig voor één jaar. van een ingezetene een terrein gehuurd, groot 1 lA H.A., gelegen rechts van den grintweg naar Leuvenum, onder deze gemeente, op welk terrein zullen gebouwd worden vijf barakken, elk bestemd voor twintig gezinnen. Het door den re geringscommissaris aangevangen werk wordt op den- zelden voet voortgezet. Het geheele perso neel, dat onder hem werkte, zal op dezelfde plaaats en voorwaarden het werk hervatten. Aanvankelijk zullen er 18 woninkjes gebouwd worden, die bij zes stuks tegelijk naar verschillende intemeeringsdepots als model zullen worden gezonden. Wat 't bouwterrein voor woninkjes aangaat, hiervoor zal vermoedelijk óók het voor dit doel door den gemeenteraad inder tijd aan den regeeringscommissaris in huur afgestane gedeelte van de gemeente-weide, aan den Stationsweg,- in aanmerking komen. KORTE BERICHTEN Gisteravond om 9 uur ontstond brand in de droogzolder van een fabriek te Helpman bij Gronin gen. In de fabriek bevonden zich vele militaire goe deren, o.a. uit Leeuwarden en die verhandden. De fabriek brandde grootendeels uit. Nader vernemen wij dat de Ritterdamsche Lloyd en de Mij. „Nederland toch. met goedkeuring van de ministers van Koloniën en Waterstaat besloten hebben hun schepen voorloopig, in verband' met de koleninne- ming, om Kaap de Goed Hoop te expediëeren. In de Weesperstraat te Amsterdam geraakte een heer tussehen een tram-en een sleeperswagen. De in allerijl geroepen arts kon tot zijn grooten schrik den dood van zijn eigen vader constatee.ven. Door de Nederlandsche Spoorweg mijnen is be sloten, ingaande 1 Januari a.s. geene restituties van vrachten te verleenen, uitgezonderd van zendingen, bestaande uit zeer groote kwantums van een en dezelf de goederensoort. Door een bewoner van de Prinsengracht te Am sterdam is aangifte gedaan van vermoedelijke verduis tering van circa 500 door zijn loopjongen. Voor het gerechtshof te Amsterdam is heden de zaak tegen de dame die te Utrecht een paarl-collier ter waarde van 70. stal van een logée, behandeld. Geëischt was 3 maanden gevangenisstraf. Op verschillende gronden door den advocaat gene raal aangevoerd, beslistte het Hof schorsing van de zaak en verwees tot nadere instructie naar Utrecht. De heer J. C. Jansen, lid van de Tweede Kamer en wethouder van 's-Gravenhage, beleefde gisteren zijn 75en verjaardag. Te Glanerbrug is dezer dagen de heer Gerzon, vleeschconservenfabrikant uit Groningen, die zich des ochtends roeg per rijtuig van Enschedé naar Gronau wilde i brengen om daar den Duitschen trein te kuhnen i en, door de Duitsche grenswacht aange houden i arrest gesteld. T gevolge van het mijngevaar op het Friesche- wad is e j stdieist HolwerdAmeland op 16 en 17 dezer, v nn er de ovei vaart met het oog op den vloed bij donker zou vallen, geheel gestaakt. Gisteravond is Sinderen, bij Varsseveld, de groo te boerderij van J. Gesink op Rexwinkel geheel afge brand. 31 koeien kwamen in de vlammen om. In vérband met de inhechtenisneming van den conducteur Noy der Tramwegmaatschappij Zutfen Emmerik door de Duitschers, wegens het medenemen van een particulieren brief,'zijn gearresteerd de hee ren Vrijland te Koningsbergen, afzender van den brief, en Xoenders, stationschef te Emmerik, beiden Neder landers. Het gerucht, als zouden de booten der stoom vaartmaatschappijen „Nederland^" en „Rotterdam- schen Lloyd" in 't vervolg om de Kaap inplaats van door het Suez-kanaal gaan, in verband met moeilijk heden bij het kolen-inladen te Suez, Aden en Perim, is onjuist. Wel nemen eenige vrachtbooten die route. Te Nijmegen is een 71-jarige dame door een stoof met vuur in brand geraakt. Een brandweerman wilde haar redden, doch viel door den rook van de trap. De vrouw verkeert in levensgevaar, de redder kwam er nogal goed af. Ingetrokken de tijdelijke opheffing van het uit voerverbod van glycerine. 1 Verboden is de uitvoer van turkschroodolie en der gelijke praeparaten, bestaande uit gesulfoneerde ge heel of gedeeltelijk verzeepte oliën. In Januari zal een algemeene vergadering wor den gehouden van het Ned. Roode Kruis ter benoe ming van een commissie voor de reorganisatie. Het nieuwe gebouw van het Ned. Rootle Kruis Prinsessegracht 27 te 's-Gravenhage, is in gebruik ge nomen. Prof H. P. G. Quack heeft gisteren zijn gouden bruiloft gevierd. In de militaire hoofdmacht aan het Vrijthof te Maastricht is duizend gulden gestolen. De dader is bekend. Er bestaat thans voldoende aanwijzing, dat de dader van den moord op mej. Heikens te Winschoten is de zwakzinnige 14-jarige H. Kant. Te Simpelveld is dood op zijn bed gevonden een 80-jarige man die zich met een pijp te bed had bege ven, waardoor het beddegoed in brand geraakte. Te Rotterdam is aangehouden zekere vrouw K„ verdacht van abortus provocatus. Zij zou als zooda nig behandeld hebben een juffrouw B., aan de Fijen- porddijk, die Zondagavond aan de gevolgen zou zijn overleden. Het lijk is ter gerechtelijke schouwing in beslag genomen. Te Geleen is de militair E„ die daar met verlof vertoefde, bij een vechtpartij door een messteek levens gevaarlijk in het onderlijf gewond. De verdachten zijn gearresteerd. SI ADNIEUWS R. K. MIDDENS! ANDbvbKtttNiulNu „DL HANZE". Gisteravond heeft de R. K. Mtddenstandsvereemging „Ue Hanzevergauera in het cafe van den heer Bos en o. tn. de oprichting van een bureau van advies voor dtn middenstand hier ter stede behandeld. Aangeno men weid ten siotte het concept, door de besturen der dêtde middenstandsvereenigiugen overeenkomstig de door de regeering aangegeven grondslagen vastge- óteid, volgens hetwelk het bureau als volgt zal worden ingericht: dat n zijn zij, die lid zijn van een Midden stands vi ging welke zich bij het Bureau heeft aangesl a dat p eele leden zijn zij, die zich bij het Bureau hebben t4 vsloten en niet lid zijn van een Midden stands-C :ni lissie; dat i ld n hunne zeggingsschap door middel hunner rg. uisat, m i laten gelden, welke daar toe afgevaardigden met schriftelijk door het bestuur dier vereeniging geteekende volmacht kan zenden dat personeele leden hunne zeggingsschap alleen door aanwezigheid kunnen doen laten gelden; dat de contributie zoodanig wordt vastgesteld, dat de aansluiting door middel der Vereeniging voordee- ligej" is dan dat van personeel lid van het Bureau van Advies; dat het bestuur wordt saamgesteld uit z|Oveel le den als een (50-100)-tal stemmen op hem zijn uitge bracht. Morgenavond zal de „Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Midden stand" in het café „de Nachtegaal" een algemeene ver gadering houden, waarin dit onderwerp medg behan deld zal worden. In principe werd voorts besloten tot het oprichten van een borgmaatschapoij, waaromtrent in samenwer king met de bovengenoemde middenstandsvereeniging een circulaire zal worden rondgezonden. Ook zal naar samenwerking met die vereeniging worden ge tracht in verband met een circulaire van „de Hanze" te Hoorn, nopens credietbeperking. Ten slotte werd een uitvoerige bespreking gevoerd over „arbeidsbeurzen," welke echter nog niet tot een besluit heeft geleid. Wij zijn genoodzaakt bij bovenstaand bericht een .kantteekening te maken Het is ons niet geworden op de wijze, waarop wij sinds geruimen tijd de berich ten en de verslagen van „de Hanze" ontvingen. Tot heden belastte een bestuurslid van deze vereeniging zich, met goedkeuring van het bestuur en van onze redactie, met het opmaken van een verslag voor onze courant. Bedoeld bestuurslid is ons echter komen mededeelen, dat het bestuur had besloten, voortaan niet langer aan de Alkmaarsche Courant verslagen der vergaderingen te doen verstrekken. Wij hebben daar om gisteravond een gewonen verslaggever naar de vergadering gezonden, wien gelijk overigens te verwachten viel geen toegang werd verleend en wien het bovenbedoelde besluit werd medegedeeld. Desondanks plaatsen wij een bericht van de verga dering en wij kunnen dit doen, zonder dat één onzer, als kellner is opgetreden of zich in een verborgen hoekje in, onder, dan wel boven het vergaderlokaal heeft verscholen. Bij bestuursleden hebben we niet „gevischt". Höe we aan het bericht zijn gekomen doet er niet toe we hebben het en we zullen pok van nog komende vergaderingen wel berichten kun nen plaatsen, indien we dit wenschen. Toch zouden we ze liever volgens de oude methode ontvangen en het komt ons voor, dat dit zoowel voor „de Hanze"- leden als voor onze lezers verkieselijker zou zijn. Waarom wij prijs stellen op een goed, betrouwbaar relaas van de Hanze-vergaderingen Omdat „de Hanze" een algemeene zaak beoogt: organisatie van den middenstand, bevordering van zijn belangen. In het bijzonder natuurlijk van den Roomsch-Katholie- 'ken middenstand, doch haar optreden manifesteert zich herhaaldelijk in het openbaar wij wijzen slechts op stappen die zij doet bij en adressen die zij licht tot open nare colleges. Wij willen dus gaarne onze belangstellende en onze belanghebbende lezers op de hoogte houden van de handelingen van deze vereeniging zooals trouwens van elke maatschap pelijke organisatie in deze gemeente. Wij zien dan ook ongaarne de R. K. Hanze een uitzondering maken op ue anuere hier ter stede gevesugüê vereenigingen. Maar het geldt hier niet alleen een openbaar be lang, doch ook het belang der „Hanze" zelve. Niet dat zij door het uitsluiten van onze courant citn semjn op zien zou lauen, dat hare hanaeungen in stede met vroeger het voile licht der open baarheid voortaan niet meer zouden kunnen verdra gen. Die gedachte werpen wij verre van ons. Er is we weten het een ander motief in het spel, doch daarover wenschen we heden te zwijgen, omdat we thans te doen hebben met het bestuur der „Hanze". En daarom willen we er op wijzen, dat door ons uit te sluiten, de vereeniging, naar het ons voorkomt, zichzelf treft op een gevoelige wijze. Zij toch werkt gaarne en vaak met succes, 't zij van haar ai of niet het initiatief uitgaat samen met de andere hier be staande middenstandsvereeniging. Wat evenwel ve len der niet bij „de Hanze" aangesloten middenstan ders van haar weten, vernemen ze uit onze courant. Sluit „de Hanze" ons dus uit, dan zondert ze tevens van zich af een massa van geïnteresseerden bij haar actie. Dan doodt zij belangstelling voor haar werk, dan vervreemdt zij een zeer aanzienlijke groep mede-standers van zich. Het bestuur kan toch niet meenen, dat dit bevorderlijk is aan de bereidheid tot samenwerking bij andersdenkenden, een samenwer king, die toch ook voor de Hanze-leden vaak wensche- lijk, soms onmisbaar kan zijn. Evenmin kan het be stuur gelopven, dat de belangen van de vereeniging en haar" leden er door gediend worden, wanneer in de Alkmaarsche Courant voortaan niet slechts de versla gen van de Hanze-vergaderingen, doch ook de adres sen, die zij tot bereiking van een gewenscht doel in- zindt bij den Gemeenteraad, bij de Kamer van Koop handel e d. de verslagen der daarover gevoerde discussies, de verslagen van door haar belegde verga deringen. e.a. zouden ontbreken. Wordt van'ceenegeen melding gemaakt, dan spreekt van zelf dat het andere ook allicht onvermeld zou blijven, zoodat „de Hanze" hierdoor geheel op den achtergrond zou geraken, om van andere mogelijke gevolgen nog te zwijgen. Vermoedelijk is deze zaak niet van de kanten beke ken, zooals wij deze haar hebben laten zien. Vrijen toegang als de vereeniging voor den Alkmaarschen Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand aan de Alkmaarsche pers zonder uitzon dering biedt zal de Hanze" wel niet toestaan. Maar herstel van de regeling zooals die de laatste jaren bestond en die, voor zoover wij althans weten, nimmer tot bezwaren aanleiding heeft gegeven, lijkt ons om de bovenaangehaalde redenen wenschelijk, zoowel voor onze geïnteresseerde lezers als voor de le den der „Hanze zoowel voor de vereeniging „de Hanze" als voor de Alkmaarsche Courant Beide groe nen zullen hierdoor meer worden gebaat dan door wederzijdsche boycot of door een methode van be richtgeving, welke wij ditmaal hebben moeten volgen :n welke niet de waarborgen, biedt voor de be.rouw- iaarheid, die van onze Hanze-verslagen de laatste ja- en altijd het kenmerk is geweest, die wij noode mis sen en die ook voor de vereeniging moeielijk te ont beren is, daar het gemis tot allerlei misverstand en erger leiden kan. Het is om deze redenen, dat wij op het herstel der vroegere regeling aandringen. DE MELKKWESTIE. Ook hedenmorgen is bij verschillende veehouders de melk in beslag genomen, een 300 a 400 liter. De rest, werd weer aangevuld door de fabriek van melk producten „Uithoorn" terwijl er ook uit Hoorn en enkele andere plaatsen mtemedewerken der regeering is verkregen. Wij vernamen, dat er vanmorgen weer melk uitge voerd is naar Amsterdam, ditmaal niet van Stompe- toren uit maar van een halte verder. Mr. J. HANEGRAAFF. Te 's-Gravenhage is Zaterdagavond op 48-jarigen leeftijd overleden mr. J. Hanegraaff, oud substituut- officier van justitie bij de arr. rechtbank aldaar. Mr. Hanegraaff was substituut-officier bij dé arron- dissements-rechtbank in deze gemeente van 8 October 1908 tot 20 September 1913, in welke 5 jaren hij zich heeft doen kamen als een bekwaa.m humaan, vrijmoe dig lid der staande magistratuur. OPBRENGST BILDERDIJK-AVOND. De op 17'Nov. 1.1. gegeven uitvoering van de rede rijkerskamer „Bilderdijk" ten bate van de vereeniging „Kinderkleeding" bracht netto op de som van 265. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de op 8 Dec. 1.1. gehouden gewone vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen", is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van 309. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 6 tot 11 December zijn in liet bad huis van het Witte Kruis genomen, 105 kuipbaden, 113 regenbaden le klas en 207 regenbaden 2e klas, te sa men 425 baden. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van Dinsdag 14 December. VERZET TEGEN DE POLITIE. C. C. H„ glazenwasscher, Alkmaar, heeft zich ver zet tegen den politieagent van der Werf te Alkmaar die hem wilde opbrengen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. BELEEDIGING. C K. schipper te Egmond-Binnen heeft J. Lieftink beleedigd, door hem het woord oplichter toe te voe gen Bekl. is een halfbroer van den vader van getuige Lieftink, doch, daar de officier er geen bezwaar tegen nad, werd deze getuige onder eede gehoord. Eisch 15 boete of 5 dagen hechtenis. DIEFSTAL. Th. M. landbouwer te Grootebroek heeft aldaar een geit gestolen van A. Oud. Oud had de geit, die spierwit was en een eigenaar- d'ge ruggestreng had, in het weiland gestuurd In September hoorde hij dat het beest weg was. Hij heeft geconstateerd dat het beest op het land van M. liep. De halsband bestaande uit een geteerd touw, was verdwenen, terwijl van hetrechteroor een stukje was afgeknipt. M. heeft toen nog de brutaliteit gehad om bij de vrouw van Oud te komen en de geit op te eischen. Hierop heeft Oud de diefstal aangegeven. Bekl. ontkende de diefstal en we kregen een lang verhaal te hooren van een geit en een bok, wapr van beider oor een stukje was afgeknipt en die aan bekl. behooren. Nu heeft Oud de geit weggenomen, die toch het wettig eigendom was van M. Hoe het ook zei, de officier vond termen aanwezig om 25 boete of 10 dagen hechtenis te eischen. VERZET TEGEN DE POLITIE. C. S arbeider te Bovencarspel was niet verschenen. Hij heeft te Enkhuizen zonder licht gereden per fiets door de Westerstraat. Op sommeering van den agent van politie Woestenburg wilde hij niet afstijgen, doch trachtte door hard rijden te ontkomen. Hij werd evenwel gegrepen en voegde toen Woestenburg eeni ge beleedigende woorden toe. Eisch: 20 boete of 10 d. hecht. VERBODEN UITVOER. N. C. H. koopman te Medemblik heeft naar Duitschland willen uitvoeren lijnzaad, tarwe, kapok zaad, katoenzaad en rijst, waarvan de uitvoer gedeel telijk is verboden. De commies 2e klasse der directe belastingen Cam- bier heeft het feit geconstateerd. Op de vrachtbrief stonden de goederen aangegeven, als mosterd- en ka- niezaad (afval.) De officier vond het feit zeer ernstig. Bekl. heeft ge poogd de ambtenaar te bedriegen en geheel te kwa der trouw gehandeld. De eisch was 3 maanden ge vangenisstraf met verbeurdverklaring van de betrok ken goederen. Mr. Bosman betoogde dat de zaak onhoudbaar is voor het O. M„ hoe kan men nu uit Medemblik, in het hartje van Noordholland, waar het inladen geschied de onder het oog van de commiezen, uitgevoerd wor den. Spr. wees op een Telegraafbericht, evenals an dere berichten in de Telegraaf zeer belangrijk, dat meldt dat de K. v. K. en F. te Brandenburg waar schuwde tegen het veevoeder van precies dezelfde constructie als het bewuste zaadafval, afkomstig uit Nederland, waaruit dus blijkt dat dagelijks de zelfde subsantie over de grens gaat. De man die het delict veroorzaakt heeft is dus feite lijk de commies. Komt men bij een ambtgenoot, dan zal deze de afval waarschijnlijk doorlaten. Op deze gronden concluceerde spreker vrijspraak. In de zaak welke hier op volgde stond dezelfde be klaagde terecht voor hetzelfde feit, ten tweede male ge pleegd. Thans had de adspirant-verrificateur Marée het feit geconstateerd. Bij deze zending was echter waar, die voor de con sumptie geschikt was. De officier eischte 1 maand gevangenisstraf en ver beurdverklaring der goederen. Mr. Bosman pleitte clementie. Bekl. heeft, toen hij bemerkte dat er waar bij de goe deren was, voor de consumptie geschikt, de wagon onmiddellijk teruggeroepen. (Ze was inmiddels reeds aangehouden; hiervan wist bekl. echter nog niets VERNIELING. D. v. d. P. slager te Oudendijk heeft van S. Laan een ruit ingeslagen. Hij wist er niets van, ofschoon lij de schade heeft vergoed. Eisch: 20 boete of 5 dagen hechtenis. OVERTREDING. T. K. en J. M„ visschers te Zuid-Scharwoude heb ben te Heer-Hugowaard met een schopnct gevischt in tijd voor nachtrust bestemd, en in water dat hen niet toebehoorde en aldus het vischrecht geschonden. Er wordt daar altijd gestroopt. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf met verbeurdver klaring der in beslag genomen visch. DIEFSTAL. D H. veehouder te Venhuizen, heeft kool gestolen van Reus. Het feit is geconstateerd door den onbezoldigd rijksveldwachter Woestenberg. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. VERBODEN UITVOER. SAD, schipper te Alkmaar heeft gepoogd uit de stelling Amsterdam tarwebloem of-meel te voeren. Het feit is geconstateerd door den milicien-korporaal Kunnen, te Akersloot. Eisch: 2 boete of 1 dag hechtenis. DIEFSTAL. D. de W„ timmermansknecht, de Rijp heeft een fiets lantaarn van een fiets van J. C. v. d. Ham weggeno men. Bekl. kwam bij de moeder van v. d. Ham, en vroeg om den lantaarn van haar zoon, welke zij daar op afgaf. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak in deze zaken na 8 dagen. DE FRANSCHEN OP DEN BALKAN. PARljS, 15 Dec. (Officieel). Het terugtrekken van ons leger geschiedt in volmaakte orde. Bui- gaarscne aanvallen op onze achterhoed werden gemakkelijk afgeslagen. Al onze troepen bevin den zich thans op Grieksch grondgebied. De Bul garen hebben de Grieksche grens niet overschre den. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. BERLIJN, 15 Dec. (Officieel. Westelijk oor logsterrein: Aan het front heeft zich niets van bizondere beteekenis voorgedaan. Een op 11 December op de hoogte van Lapanne aan den grond geraakte Engelsche stoomboot werd door onze vliegers met zichtbaar succes aangevallen. De vijand die verscheidene vliegtuigeskaders te gen Bapaume, Péronne, naar Lotharingen en op Mühlhausen in Baden had afgezonden, boette in luchtgevechten of door het vuur van onze afweer- kanonnen 4 vliegtuigen, waaronder een groot, met twee motoren in. Balkan oorlogstooneelTen noordwesten van Plevlje is de vijand over de Para en verder over de linie GrabRodarowe teruggeworpen. Ver scheidene honderden mannen werden gevangen genomen. HET RAPPORT VAN GENERAAL FRENCH. LONDEN, 15 Dec. (Officieel). Onze artillerie heeft heden Gommecourt beschoten, en de vijanden

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2