Motel Café-Restaurant JET WAPEN VAN MUNSTER" Slagersknecht, Zaadmarkt 66. Alkmaar. Telel. 236. N oordhollandsch Landbouwcrediet. Déposito's. een nette dagdienstbode F. Biskanter. Gem Huis of Kamers Heerenhuis. Extra aanbieding. SUNLIGHT-ZEEP Een burgermeisje DAGDIENSTBODE. P. SIEEWEETS. alom verkrijgbaar. Gevraagd voor direct: een net MEISJE, Net DAGMEISJE gevraagd, P. G. 2 Smidsknechts gevraagd Gevraagd Tegen 1 MEI gezocht fi- MARKTBERICHTEN. Hiermede bericht ik, door w ongesteldheid verhinderd te zijn, U gedurende eenige dagen te bezoeken. Na herstel hoop ik, als voorheen, Uw gunst waardig te mogen zijn ueld met een breed gebaar zegt „daar heb je een hall miliioen, red je voorloopig." Het zou belachelijk zijn, als het niet zoo treurig was. In zijn eerste epistel beweerde de heer W„ dat de onderteekenaren voor een groot deel vaste werklieden waren, wij stelden daartegenover, dat dit slechts met eén het geval was en ook deze kwam met Februari weer vrij. Het stond thans aan den heer W. ons het tegendeel te bewijzen. Hij doet dit evenwel niet, doch schrijft in zijn tweede stukje wederom over vele vaste werklieden die teekenden. Men zal mij moeten toegeven, dat het met een derge lijk eigenwijs persoontje moeielijk redeneeren is. Toen wij allen van het voorjaar op de begraafplaats arbeidden, kon ik inderdaad voor twee dagen bij boer M. werk bekomen om een ierkuil schoon te maken. Ik vroeg daarvoor 2 per dag en kreeg dit werk onder de woorden „Dit heb ik nooit betaald, het is wel een kwartje per dag te veel, maar het moet dan maar aan gezien ik er toch liever een flinken kerel aan heb." Als men nu weet, dat men voor deze twee dagen een blauw pak vuil maakt, dat weer gewasschen moet worden, dan kan men zich wel voorstellen, dat men, voor een totaal bedrag van 4, nu niet zoo graag naar dit werk was. Toen ik dan ook den volgenden dag op de begraafplaats aan de weet kwam, dat ik met er voor deze twee dagen tusschenuit te trekken, de kans beliep bij mijn terugkomst (ik stond daar met eenigen in aangenomen werk) in daggeld verder te moeten werken, waardoor ik voor de verdere dagen 35 ct. per dag minder zou verdienen, koos ik de belan gen van mijn gezin boven die van boer M. en gaf ik aan één zijner kinderen (niet mijn dochtertje) de bood schap meae, dat ik niet kon komen. Dit had moeten zijn „wilde komen", ziedaar 't geweldige. Onwaar is het. dat mijn kameraad Bult dit voorjaar weigerde voor 30 ct. per uur met den metselaar Blankendaal naar Warmenhuizen te gaan. Dit betrof een paar andere metselaars. B. stond toen met ons in het sloot- werk en verdiende toen in de gemeente 25 ct. per uur. Al had hij evenwel niets gehad, dan was hij zelfs voor het dubbele niet genegen geweest met hen mede te gaan, om de eenvoudige reden, dat hij, om een ge schil, niet met hun werken wil. Wij als arbeiders wenschen ons dit recht, ondanks de meening van den heer W., voor te behouden en zul len er voor waken, dat wij ons niet aan elke behande ling van de werkgevers hebben over te geven. De heer B. heeft negen menschen uit het Westland aan het werk. Juist mijnheer W., maar dit zijn bepaalde vaklieden, zij verdienen bovendien een hoog loon en drukken voor ons den loonstandaard niet. Wij hadden het over de geïnterneerden, die daar ver beneden den loonstan daard arbeiden en het werk doen wat ook wij gere geld verrichten. Dat boer S. zijn schotwal, die nu door een Duit- scher voor half geld wordt opgeruimd, niet kon in slikken en dus indien hij geen geïnterneerde had kun nen krijgen, wel een Hollandschen arbeider voor het voilé loon had moeten nemen, schijnt de heer W. niet in te zien; evenmin, dat de naar elders vertrokken ar beider, die hier reeds meer dan twee jaren arbeidde, moest vertrekken omdat hij hier geen werk kon beko men. Tegen het feit, dat reeds geruimen tijd een vijftal ar beiders alhier zich verplicht zien om voor een gering loon dagelijks naar de Ijzerfabriek te Alkmaar te gaan werken, waardoor zij des morgens om 5 uur hun woning verlaten om er des avonds om half ne gen weder te keeren, voert de heer W. aan, dat er ook in het bollenvak bij den heer v. d. Schoot werkzaam zijn, die net zoo ver moeten gaan. Wij zouden zeggen een reden te meer om er voor te waken, dat voorko men wordt, dat door het te werk stellen van de ge ïnterneerden, de Berger arbeiders overbodig worden; maar ten eerste is de afstand voor de bij deir heer v. d. Schoot werkende arbeiders op geen stukken na zoo groot (dit werk ligt in de gemeente Bergen) en ten tweede vergeet de inzender dat deze menschen aldaar van licht tot donker arbeiden en zich dus thans geens zins verplicht zien om des morgens om 5 uur hun woning te verlaten om er des avonds om half negen weder te keeren. Indien de heer Woudenberg ons protest goed had gelezen, of zoo hij daartoe niet in staat is, daarvan aan iemand die dat wel kan, uitlegging had gevraagd, dan had hij, waar hij thans den wensch uitspreekt, dat alleen aan de geïnterneerden dat werk verboden zal worden, waarvoor een Berger arbeider zich aanmeldt, moeten inzien, dat zijn geheele geschrijf overbodig was geweest. Wij toch oordeelden het volkomen be grijpelijk, dat ook die geïnterneerden iets wilden ver dienen en wezen er zelfs op, dat o. i. de regeering aan dezen moest toestaan om daar waar zij elders in hun vak arbeid konden bekomen te gaan arbeiden, opdat zij alsdan niet beneden den loonstandaard behoefden te arbeiden. Het spreekt van zelf, dat wij niets tegen het te werk stellen van die geïnterneerden hebben die o. m. huis- knechtenarbeid enz. verrichten. Wij meenen evenwel, dat ook voor dezen arbeid de loonstandaard niet ge drukt mag worden. Tot onze vreugde vernamen wij op het intemee- ringsbureau, dat men er aldaar ook zoo over denkt. Om een geïnterneerde te kunnen bekomen is de werk gever wel degelijk verplicht te verklaren geen Hol landschen arbeider te kunnen krijgen. Wat wij be weerden, bleek juist. In dit opzicht leidden de werk gevers den interneeringscommandant om den tuin. Wij weten thans, dat men aldaar het juiste standpunt in neemt, n.l. dat een te werk gestelde geïnterneerde wordt teruggenomen, indien er een Hollandsche ar beider voor beschikbaar is. Toen dezen zomer eeni- ge schilders zonder werk waren, omdat men liever ge- interneerde schilders voor 1 per dag aan het werk hield en dezen daarop in hun blad wezen, is daaraan ook terecht een einde gemaakt. Mijn medearbeiders verzoek ik hiervan goede nota te nemen. Dit toch zij den heer Woudenberg gezegd, mijn opkomen ge schiedt in de eerste plaats om ons gemeenschappelijk arbeidersbelang, want persoonlijk heb ik juist door mijn kruidenierswiftkeltje wel voor eenige weken wer keloosheid weerstand, wat mij indien ik dit moest putten uit hetgeen ik met werken verdien (hoewel ik tot de gewilde en beste werkkrachten behoor) met mijn groot gezin totaal onmogelijk zou zijn. Tot slot nog een geruststellend wotird aan die boe ren die de heer W. gesproken heeft en die vreezen, door onze actie, dezen zomer geen geïnterneerden te mogen hebben en geen Bergenaren te kunnen krijgen. Indien mocht blijken, dat er werkelijk arbeiders té kort zijn, wij weten het van den commandant, dan zullen zij met geïnterneerden geholpen worden, even wel geenszins beneden den loonstandaard. Ook aan de geïnterneerden zullen zij dan het volle loon hebben uit te betalen. Wij gelooven evenwel niet, dat men hier iets tegen kan hebben. Wij toch stellen ons voor, dat iemand die in nood verkeert, wanneer hij toch geholpen wordt, gaarne zelfs iets meer zal betalen dan in gewone omstandigheden noodig zou zijn. Mocht dit niet het geval zijn, dan spijt ons dat zeer voor zulke boeren, doch dan zal ons dit niet beletten om er in de komende tijden in het belang van onze gezinnen voor te waken, dat de loonstandaard van de Berger arbeiders naar beneden wordt gedrukt. Voor de onderteekenaren, A. WOKKE. STADNIEUWS. Zij wierp hem weer een van die glimlachjes toe, die hem in een soort betooverd Eden brachten. „O, u verlangt niet door mijn ballades gestoord te worden! U heeft daarenboven aan gewichtiger zaken te denken. Heel Revelly te beheeren! Ik mag u niet met mijn kleine zangstukjes kwellen." „Ik héb niets te doen. Ik ik ben daar alleen. Het het is geen vroolijk bestaan. Toen ik u hoor de zingen, was het juist alsof ik iemand had met wie ik kon praten. Sluit de ramen als 't u blieft, als 't u blieft niet Zijn stem trilde van aandoening. Zij keek hem weer aan. Voor een oogenbhk was de verlokkende uitdrukking in haar oogen vervangen door die van oprechte verwondering, van belangstellende bereke ning. Zoo spoedig reeds? Zou hij 't werkelijk doen? Nu, dan was 't goed. „Dan zal ik ze altijd als ik zing openhouden. Zijn er ook liedjes waaraan u de voorkeur geeft? Zeg mij die dan zal ik ze zingen. Ik had daaraan niet gedacht. En toch ja, het moet wel eenzaam zijn, daar boven zoo alleen in Revelly!" De goot van het dak was den volgenden morgen ge repareerd. Wynnstanley vond het noodig naar bene den te komen en toezicht op het werk te houden, sa men met Norton die echter maar kort bleef en den loodgietersbaas. Hij kwam 's namiddags terug om te zeggen, dat hij hoopte, dat de pijp nu naar behooren zou werken. Hij begon zoo dikwijls naar de kamer in het ronde toren tje te gaan, dat het paadje naar de lagere terrassen weer geheel zichtbaar werd door het mos van jaren heen. Hij kwam en hij bleef. En altijd was hij wel kom, werd gevierd en geëerd. En steeds meer breid de zich het net van betoovering uit en sloot zich dich ter om hem heen. Het zou de moeit waard zijn te weten hoeveel huwe lijken er zouden gesloten worden als menschen goden waren en ontoegankelijk voor vleierij. Maar zelfs dege nen onder hen, die het brengen tot den rang van half god moeten bewierookt worden. Wynnstanley was in zijn dor leven vol strijd nooit gevierd geworden. Nie mand had hem ooit een lokaas toegeworpen. Het overviel hem nu, zooals de Philistijnen Samson over vielen, tien die met zijn hoofd in den schoot van Deli lah lag. Hij bezat geen wapen, waarmee hij er tegen i kon vechten, want hij zag het in 't aangezicht en her ijkende het niet. Het kwam hem slechts voor, dat Ro- llsamund de meest vrouwelijke vrouw was, die hij ooit «had ontmoet de liefste, de aardigste, behalve nog, ■dat zij de mooiste en bekoorlijkste was. Wordt vervolgd V., A. D. Jz., L. B. Kz„ A. Z. Az. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, de le en 4e ieder 5— boete of 3 dagen hechtenis, de 2e en 5e ieder 6.boete of 3 dagen hechtenis, de 3e en 9e, ieder 4.— boete of 3 dagen hechtenis, de 6e 8.boete of 4 dagen hechtenis, de 7e en 8e ieder 6 dagen hechtenis. L. v. W. te Haarlem, P. J. v. d. E. te Limmen, E. P B., L. v. W., J. A. de V. te Alkmaar, H. J. v. R. te Amsterdam, overtreding Politieverordening, de le, 4e, en 7e ieder 2.boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 6 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e, 5e, en 6e, ieder 3.boete of 2 dagen hechtenis. E. E S. te Noordschermer, S. C. K. te Limmen, J. K, M. C. P. te Bergen, J. B. te Berkhout, S. K. te Koe dijk, J. K., H. B. te St. Pancras, J. D. te Zuidschermer, J P., C. V. te Heerhugowaard, A v. M. te Heiloo, N. de O., K. B. te Castricum, M. v. D., O. v. d. P., A. H., K K., H. B., C. de N., O. J. I. te Alkmaar, overtreding Rijwielreglement de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 7e, 8e, 9e, 10e, 1 le, 12e, 13e, 14e, 17e, 18e, 19e, 20e, en 21e, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e 2 maal 3 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, de 15e en 16e teruggave aan hunne ouders. 1>E ZESDE GEMEENTESCHOOL. Den lo Januari a.s. wordt de Zesde Gemeenteschool, het massale gebouw aan de Snaarmanslaan, in ge muit genomen. Wij werden in de gelegenheid ge- steiü cie scnooi van oinneu te bezichtigen, rondgeleid üoor den dnecteur van gemeentewerken, den neer Lohman. De schooi, gebouwd door de heereu Gebr. van iaium, bevat 7 lokalen, drie boven en vier beneden. Deze lokalen zijn alle eiectrisch verlicht door vier lampen en centraal verwarmd, terwijl ook in elk lo kaal een kraan aanwezig is van de duinwaterleiding. De vloeren, die boven zoowel als beneden van beton zijn, zijn belegd met kurkiinoleum, wat zeer prettig loopt en koude voeten voorkomt. Heel gezellig zijn de lokalen ingericht; 't zijn schoolkamers inplaats van lokalen geworden. In frissche kleuren zijn de muren gehouden, roodbruin beneden de borstwering en groen er buven. Up de tweede verdieping is de muur boven de iambrizeering blauw en in de gangen geel geschilderd. In de lokalen zijn boven aan den wand frieten aangebracht, wat zeer veel bijdraagt om de vrooiijkneid van het lokaal te verhoogen. Bloem-, piant- en iandschapmotieven zijn hier bij gekozen ter wijl aan den wand spreuken zijn geschilderd. Zoo la zen wij in de hoogste klasse: „Zooveel in U is, houdt vrede met alle menschen, bovenal houdt vrede met U zelf." Ook de lampekapjes doen zeer intiem aan, terwijl het zuiden liggen, gaan door een zeer practische in- geweerd is. De groote ramen der lokalen, die alle op het zuiden liggen gaan door een zeer practische in richting van boven open, terwijl in elk lokaal één ven ster met openslaande ramen is. Er is trouwens best voor de ventilatie gezorgd) ach ter de centrale verwarming bevindt zich de ventilator, terwijl ook een luchtkoker bij te warme tmperatuur goede diensten bewijst. /.eer nuttig lijkt ons de plaatsing van de reuklooze urinoirs en waterclosets (voor meisjes en jongens af zondertijk) die zoo is, dat de onderwijzer, op zijn po- uiuin voor de klasse gezeten, de deuren van deze in richtingen voortdurend in 't oog heeft. Achter de school bevindt zich een flink gymnastiek lokaal met kleedkamer, beide voorzien van een stof vrije vloer van ahomhout. Dit lokaal wordt ook dpor. de gemeente afgestaan aan vereenigingen, waarvoor een aparte ingang is en die hun eigen bergruimten hebben. Ten slotte komen we aan de speelplaatsen, een ge lijkvloers en beplant met verschillende boomsoorten, de ander op de tweede verdieping boven het gym nastieklokaal. Deze laatste is overdekt en zal metter tijd waarschijnlijk met glaswerk tegen wind worden beschut. Van die tweede speelplaats voert een nood- trap naar de eerste, waarvan bij brandgevaar de twee de verdieping kan gebruik maken. Van Ijeneden naar boven komt men langs een breede brandvrije trap, waar als versiering de vier jaargetijden in gips zijn aangebracht. Vermelden we nog de machinekamer voor de cen trale verwarming en de spreekkamer voor het hoofd der school, dan rest ons niets dan een woord van lof voor de inrichting van deze modelinrichting en voor den heer Looman, haar bouwmeester, die alles tot ir de finesses artistiek en hygiënisch maakte. Het moet een genoegen voor onze aanstaande man nen en vrouwen zijn, daar hun kennis te kunnen op doen en van het personeel om aan zulk een inrichting onderwijs te kunnen geven! Staatsleningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito 34 dito dito 3 dito dito 24 Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4J Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serre 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 I 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieels Ondernemiegen. BUITENLAND. Anaconda C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. Redjang—Lebong A. BUITENLAND. Great Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mlj. New. Schibaieff Petr. Cy. Crt. id. id. Crt. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 24 December 1915. J. G. te Helder, overtreding spoorwegwet, 4. boete of 2 dagen hechtenis. J. P. E. te Heerhugowaard, straatschenderij, tot plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proeftijd van 1 jaar. H. M., te Egmond aan Zee, overtreding drankwet. f 7.50 boete of 4 dagen hechtenis. C. C. H., C. de G., J. B., A. B., J. P. te Alkmaar, P Ite Oudorp, A. M. te Amsterdam, R. F. te Groningen dronkenschap, de le, 3e, 4e, en 6e ieder 2.boete of 1 dag hechtenis, de 2e 4.— boete of 2 dagen hechte nis, de 5e 6.boete of 3 dagen hechtenis, de 7e 3 dagen hechtenis met 1 jaar opzending de '8e, 15.- boete of 14 dagen hechtenis. K. S. te Heemstede, K. v. L. te Hensbroek, K. v. d K. te Uitgeest, T. R. te Schoorl, J. D. Jz., A. AMS1ERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NUORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 27 Dec. 28 Dec. gew, A. pref. A. A. Orion Petrol. Mij. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mlj Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc.Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam. Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. :li Spoorweg Mlj. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. A. Baltimore 81 Ohio Certif. v. A. Denv. ft R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western Norf. West. Cert. gew. Aaed. Southern Pac. Comp. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND, Amsterdam Stad 1874 (f 100. Gemeente Crediet BELGIE. Antwerpen 1887 3 3 24 1011/s 791/4 68 60 Vs 100 43 72 609/is 581/4 551/4 54% 551/4 551/4 847/s 1011/9 1018/4 176 239% 61 I661/3 73 491/s 79 Via 151/, 25 111 6 321/, 1911/, 192 2961/, 167 1531/, 508 187 V, 338/8 831/, 56 185% 345 1441/4 171/18 693/4 84 227 2071/, 254 470 3441/4 1451/4 166 455 365 107 1016/io 1021/4 951/4 103 891/, 141* 39 291/4 76/b 30 109 981/, 216/ia 1311* 1011/, 791/4 68 6H/4 100 43 72 60 V, 55V4 54% 1011/, 101 3/4 176 161 1681/4 731/4 496/8 806/8 111 6 321h 1911/, f 192 1553/4 506 56 1853/4 347 1441/, 181/4 69% 841/4 228 344 146 107 1011/, 102% 95V4 103% 15 40 29 7V» 98% 217/s 133 1031/, 9711/18 59 V4 23 ganzen f 5.25 a 0.19 zwanen f 8 a 0, ,65 manden appelen f 1.25 a 2 50, 40 manden peren f 1.25 a 1.50. Kleine fabriekskaas f 72.kleine boerenkaas f 69.middelbare f 70,commissie f 61. aangevoerd 58 stapels, handel prijshoudend, 876 kilo boter f 1.60 a 1.65, kipeieren f 8.— a 8.75. BROEK OP LANGENDIJK 28 Dec. 9000 bloem kool le soort f 5.50 a 11.40, 2e soort f 0.a 0,3700 roode kool f 2.a 10,2800 gele kool f 1.20 a 4,50 400 witte kool f 4.80 a 10, NOORDSCHARWOUDE, 28 Dec. Bloemkool f 9.a 11,—, roodekool f 1.a 16.70, gelekool f 1.70 a 9Wittekool f 0,a per 100. Deensche witte f 1.70 a 11. Wortelen f 0.— a 0.Grove uien f 4,70 a B, Deensche witte kool f 416 a 420 per waggon. Roode kool f 780 per waggon. voor tijdelijk of vast voor hulp met de marktdagen. Adres KOETSVELD, Waagplein 30. bij Mej. SWITZER, Café NOORD-HOLLAND», Frieschebrug, Alkmaar. In een eenvoudig burger gezin. STRAATWEG 83. of voor dag en nacht. vraagt eenvoudige Dienstbode, genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Goed loon en verval. Persoonlijke aanmelding aan bovenstaand adres. zag zich gaarne geplaatst als HUISHOUDSTER of als hulp der huisvrouw, in een burgergezin. Brieven onder lett. R 503 bureau dezer Courant. te ALKMAAR, bekend met Burgerwerk en Hoefbeslag, in- of extern. Hoog loon. Brieven fr. onder letter T 503 bureau van dit blad. PROLONGATIE 4 PCT. Mededeelingen. Nederlandsche en Russische Staats fondsen prijshoudend. Culturen en Mijnen lusteloos. Oliewaarden op vorige prijzen. Rubbers vast. Scheep- vaart-aandeelen beter. Tabakken zwak. Amerika bi; opening vast het verlooop was kalm en het slot onge animeerd. BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken. Op de afslagmarkt werd verhandeld Peren f 1.30 a 1.50, appelen f 0.95 a 1.80, spruitjes f 1.10 a 1.35 per mand 15 pond, Boerenkool f 0.14 a 0.16 p. mand Handel zeer vlug. WARMENHUIZEN, 27 Dec. Roodekool f 0.40 a 1_ per 100, Roodekool f 2.— per zak, Deensche Wittekool f 414 per wagon. PURMEREND, 28 Dec. Aangevoerd 351 runderen waaronder 222 vette 80 a 110 et., 129 melke- en geldekoeien f 160 a 380, handel mtg., 12 stieren, 15 vette kalveren f 1.30 a 1.50, mtg., 167 nuchtere f 12 a 34, mtg., 17 paarden f a 01885 schapen f 36 a 57.— en 0— lammeren f a mtg 342 vette varkens 80 a 90 et. per kilo, vlug., 18 magere f 25 a 35, mtg., 246 biggen f 9 a 20, mtg ADVERTENTIëN. Gevraagd voor direct een flinke GEVRAAGD TEGEN FEBRUARI EEN Adres DE ROOS, Nieuwesloot. GEVRAAGD Westerweg 23. flink loon, bij K. BESSE, Spoorstraat. Flink loon. gezocht voor HEER en DAME op goeden stand met SLAAPKAMER boven en gelegenheid tot koken. Brieven onder letter S 503, bureau van dit blad. een naar de eiseben des tf|ds Ingericht beneden bevattende 3 kamers. Hnnrprijs 500 A ÖOO gld. Brieven onder letter H 502 aan het bureau van dit blad. filet beleefde aanbeveling, ALKMAAR, 28 Dec. 1915. de Een Pathéfoon met 60 nummers voor somma van f 52,50. KomtZiet en Hoort aan den EERSTEN ALKMAARSCHEN NAAIMA CHINEHANDEL. Telefoon 73.

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6