"V ergadering (jemeenteraad van Alkmaar, op Woensdag 29 December 1915, nam. 1 uur, ieiegrauiiueii van lieden. Nederland. Waterzucht geen ziekte. voor een lid van de Commissie voor de kaaskeuringen werd herkozen de heer K. Boekei te Winkel. Als lid KALENDERS. De levensverzekering maatschappij Piëtas, geeft rpS™^d lid%^ hd bestuur van to AH voor 1916 weder een kalender uit, die uijnunt door gem. Ned. Zuivelbond voor het jaar 1916 werden res-1 smaakvolle typografische verzorging en practische m- K. Koster en A deeling. gem pectievelijk gekozen de heeren Commandeur. Bij acclamatie werd benoemd een fmancieele com missie voor het nazien van de rekening 1915, bestaan de uit de fabrieken Concordia" te Oudendijk „Eure ka" te Binnen wijzend en „Schellinkhout" ie Schel linkhout." Besloten werd voorts een nieuwen cursus in stoken voor machinisten te houden en de bouwcommissie tij delijk uit te breiden met een bouwkundige. Dit laat- ste bestuursvoorstel werd toegelicht door den heer van der Meer. De bouwkundige zal slechts advisee- del op ren. Dr. Scheij stelde voor dat de bouwcommissie zaak flink aan zal pakken en tegen betaling en vastgestelde voorwaarden hulp te verleenen, wat werd aangenomen. Vervolgens deed de secretaris eenige mededeelingen over de voorziening in de behoefte van kaas voor bin- nenlandsch verbruik. Aanvankelijk meende men dat de kaasvereeniging de leiding had1, doch later bleek d'at de vereeniging slechts een adviseerend karakter heeft en de Rijkscommissie de leiding heeft. Daar door ontstond wel eenige ontstemming tegen die com missie, doch spr. moet het zeggen: ze is rechtvaardig. Na de knoeierijen ten strengste veroordeeld te heb ben, bepleitte spreker samenwerking tusschen Rijks commissie en Kaasvereenigingen. In Friesland heeft men geen Rijkspakhuizen, daar de regeling hier in Noord- en Zuid-Holland zeer veel verschilt van die in Friesland, waar de kaas uitsluitend door de fa brieken wordt verwerkt. Hier zijn evenwel nog zeer vele zelf-kazende boeren. Toen spr. nu met nog eenige heeren na instelling van de Rijkspakhuizen de kaasmarkt hier bezocht, zijn zij tot de conclusie gekomen dat 40 pCt. voor bin- nenlandsch gebruik veel te veel was. Spr. is toen nnnr die Rijkscommissie gegaan en die heeft beloofd, zoo de kaasvereeniging kon aantoonen dat er te veel was, het percentage te verlagen. Met cijfers heeft spr. toen aangetoond dat er in Noord-Holland en Fries-1 land genoeg kaas aanwezig is im geheel Nederland te voorzien. Noordholland heeft momenteel 1 millioen K.G., Friesland 3 millioen K.O. in voorraad. De be moeiingen van de kaasvereeniging hebben nu uitge werkt dat het percentage tot 20 verlaagd wordt met ingang van 1 Januari. Een verblijdend teeken noem de >pr. de nieuwe kaascontrole door middel van het merk, doch minder verblijdend is het dat de regeering van plan is de maximumprijzen met 4 per 100 te verlagen. Dit zou een groote schadepost zijn. Spr. zal er morgen met den minister over spreken en wenschte nu wel te weten dat ook de vergadering liet niet goed acht dat men zoon schadepost leidt en spr. steunt. Bij acclamatie werd dit goedgekeurd. De heer Nobel bracht nog een andere kwestie ter sprake, n. 1. om de betalingen beter te laten geschie den, niet 14 dagen te wachten; er zijn vele minder kapitaalkrachtigen die dit niet kunnen dragen. De heer Avis stelde eenige vragen aan den heer No- j VERBETERING. Niet door gebr. van Latum maar door den heer C. M. van Latum is de nieuwe openbare school gebouwd. van den Voorzitter de Burgemeester de heer G. Ripping. Secretaris de heer Donald. Aanwezig 17 leden. Afwezig de heer Sluis wegens ongesteldheid en de heer Udo wegens ambtsbezigheden. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is in gekomen: a. een schrijven d.d. 23 December 1.1. van den heer G. Vos, namens de opzichters en den boekhouder-tee- kenaar bij de publieke werken, houdende bericht, dat het verzoek van den Alg. Ned. Opzichters- en teeke- naarsbond te 's-Gravenhage, houdende het verzoek hunne jaarwedden met minstens 15% te verhoogen, buiten hun medeweten aan den Raad is gericht, een schrijven d.d. 23 December 1.1. van den Haven meester, houdende dankbetuiging voor de verhoo ging van zijne jaarwedde. een schrijven d.d. 23 December 1.1. van Dr. J. Dif- ken, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn jaarwedde als heel- en verloskundige aan het stads-ziekenhuis. - een schrijven d.d. 24 December 1.1. van Mej. Dnen- dijk, houdende dankbetuiging voor de verhooging harer jaarwedde als directrice van het stads-zieken- huis. e. een schrijven d.d. 28 December 1.1. van de markt meesters v.d. Pol, Hartog, Koster en Knegt, houden de dankbetuiging voor de verhooging hunner jaar wedden. e voor kennisgeving aangenomen boom aan den bel over de distributie, die zeer langzaam is, en zou den heer Nobel wel willen verzoeken pogingen in t werk te stellen deze regeling te willen bespoedigen. Wat de schadepost betrefte stelde spr. eveneens eem- Dr. Schey stelde voor dat de handelaren 80% be talen, de regeeringspakhuizen 20%, wat den kleinhan del zeer ten goede zou komen. Dit denkbeeld vond al gemeen instemming. Nadat de heer de Boer evenwel zijn meening uiteen had gezet, ging dr. Schey volkomen mede met de mee ning van den secretaris. Na oneindige disputen besloot de vergadering met de idéé van den heer Nobel mede te gaan. De heer Nobel deeldë vervolgens mede dat het hem ,wat betreft de aankoop van benoodigdhedcn, ge lukt is, in alles te voorzien. Melkbussen zijn moeilijk te verkrijgen. Punt 10 van de agenda, dë Vakschool voor Kr kers te Hoorn, weid behandeld door dr. Schey. Bij de afgeloopen cursus waren 5 van de 17 cursis ten, die geen diploma kunnen halen. Bij de nieuwe cursus is een vrouwelijke toebehoorder gekomen. De school is eenigszins gereorganiseerd: de cursus zal lang duren. Inplaats van drie komen er nu twee in de drie jaren. De heer Dijkstra stelde den inleider eenige vra gen, waarop naar voldoening werd geantwoon De controle over de weegtoestellen is uitgestrekt over 41 fabrieken, waarvan 32 geheel in órde werden bevonden. Bij de tweede controle waren 25 in orde. Geconstateerd werd dat de meeste toestellen ongun stig geplaatst waren, wat betreft de vochtigheid. Besloten werd de controle door te blijven voeren, hoe wel het bezwaar geopperd werd dat de assistent de fouten wel kan constateeren, doch niet herstellen. Na de pauze leidde de heer van der Meer een bespreking over het bejioemen eener commissie tot be vordering van den landbouw, in het bijzonder op Zui velfabriek in. Hij bepleitte organisatie, de vaststel ling van de grenzen voor het fabrieksgebied, en pen- sionneering der arbeiders. Met den wensch dat de Noord-Hollandsche Bond evenveel moge groeien als de Friesche eindigde spi. zijn rede. Na gedachtenwisseling van voor- en tegenstanders werd besloten stappen te doen tot formeering dezer commissie. Vervolgens kwam in bespreking de begrooting van het jaar 1916 die z. h. st. werd aangenomen met in ontvang- en uitgaaf 5339.— Op het salaris van den secretaris en den adsistent werd eenige aanmerking gemaakt, doch met daverend applaus werden na een pleidooi van den lieer de B°C1 de salarissen respectievelijk vastgesteld op 1 oUtJ en 1000.De voorzitter complimenteerde den heer Nobel en prees diens trouw en ijver. Hierop deed.de secretaris de mededeeling dat de burgemeester voor ontvangen kaas hebben te betalen, riet rechtstreeks naar Den Haag, doch via den kassier van den Bond, de firma D. A. Wisseliak te Alkmaar. Besloten werd het volgend telegram naar den minis ter te zenden: Sommige kaasfabrieken verkeeren m groote moeilijkheden met hun kaasafzet omdat zij eeni ge melk verwerkt hebben welke zonder eenig bezwaai als eonsumptiemelk zou zijn afgestaan doch voor de consumptie niet gewenscht werd. Zij hebben uwe en culaire niet letterlijk doch volgens de bedoeling opge vat. Zif zijn te allen tijde geneigd deze melk direc te weigeren en verzoeken Uwe Excellentie de medewe king om die moeilijkheden weg te nemen (wg.) COMMANDEUR, 2e"Voorzitter. NOBEL, Secretaris. SCHEY, adviseerend lid. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan allen de vergadering. GESLAAGD Voor het examen Boekhouden vanwege de Fedeia van Handels- en Kan t oo rbedi en den-ver een ïg rngen in Nederlad, gehouden te Amsterdam op 1 en c. ter verkrijging van het Mercurius-Diploma slaag onze stadgenoof de heer A. E. A. Buissrnk leei g van dón heer S. J A. Keesom, lecraar M O. Boekhou den. een adres van S. Krom, om een Schermerweg te verwijderen. In handen van B. enW. om advies. g. een schrijven van dr. J. W. Wicherink, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn salaris als geneeskundige aan het Stadsziekenhuis; h. een schrijven van de ambtenaren van het slacht huis, houdende dankbetuiging voor de verhooging van salaris. g en h voor kennisgeving aangenomen. Verkort verslag. De Voorzitter bracht hulde aan de heeren Cloeck en Stoel voor het door hen genomen initia tief, doch het kwam spr. voor, dat ze het reglement van orde over het hoofd hadden gezien, benevens art. 185 van de gemeentewet. De commissies worden n.l. benoemd door B. en W. en op deze wijze blijft van de bevoegdheid van de laatsten niet veel over. Spr. vond een verkiezing wel beter dan een loting, doch het kwam hem gewenscht- voor, dat men de zaak ernstig overwoog. De heer St o e 1 merkte 'op, dat de heer Cloeck en hij wat laat met hun voorstel kwamen, waardoor het mogelijk was, dat niet voldoende rekening gehouden was met de wet Aan die bezwaren is evenwel spoe- <iig tegemoet te komen. De heer Cloeck pleitte eveneens voor het voor stel en hij hoopte, dat men de goede bedoeling zou aanvaarden. De Voorzitter verklaarde de goede bedoe ling zeker te waardeeren, doch hij was niet zoo voor uitbreiding 'der commissies. De heer Leesberg zei, dat het voorstel-Cloeck en Stoel hem sympathiek was, omdat er leden zijn, die in geen commissie zitten. Spr. wilde de uitbreiding van de conimissiën heden aanhouden. De heer Van den Bosch wees er op dat de gemeente in hoofdzaak bestuurd wordt door B. en W.wel vond spr. er veel voor te zeggen dat in de commissies van bijstand een zekere comptabiliteit^ is, waardoor hun adviezen meer waarde krijgen. Bij al het goede was er echter ook een schaduwkant aa^ het voorstel CloeckStoel. De Voorzitter zou de zaak eerst in besloten zitting willen bespreken. B. en W. blijven de uitbrei ding van de gascommissie met een lid handhaven. De heer den B. o e s t e r d wenschte gaarne in geen commissie zitting te hebben. De heer Ringers oordeelde dit niet in overeen stemming met de gemeentewet. De heer Verkerk sprak üe wensch uit dat bij net kiezen van commissieleden zooveel mogelijk reke ning zou worden gehouden met een goede verdeeling. Vervolgens werd tot stemming overgegaan. Herkozen werden de leden der verschillende com missies. Bij de stemming voor drie leden van de commissie van bijstand voor de gemeentelijke gasfabriek vroeg de Voorzitter of de raad zich ermee kan vereem- gen, dat de commissie met een lid wordt uitgebreid. De heer R i n g r s oordeelde het wensclielijk, dat ze met twee leden werd uitgebreid, welk voorstel de neeren Cloeck en Verkerk ondersteunden. In stemming gebracht werd het niet 10 tegen 7 st. aangenomen. Bij eerste stemming werden herkozen de heeren J de Lange C.Jz. en P. N. Leguit en gekozen de heer J. orucck. De heeren Verkerk en van den Bosch kre gen ieder 5 stemmen. De hger van- den Bosch verzocht met liet oog op zijn gezondheidstoestand geen stem men meer op hem uit te brengen Bij tweede stem ming kreeg de heer Leesberg 8 en de heer Verkerk o stemmen, waarna bij herstemming de lieer Leesberg ais vierde iid was gekozen Met 10 tegen 7 stemmen weid up voorstel van den heer Stoel besloten de commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigingsdienst met twee ieden uit te breiden. Herkozen werden de heeren D Govers jz. en D. A. Luiting en gekozen de heer den Boesterd. Tot vierde lid werd gekozen de heer A. Fortuin. Ook het voorstel van den heer Stoel om de com missie van bijstand voor het marktwezen te doen be staan uit vier icden werd*aangenomen, waartoe geko zen werden de heeren E. E. Stoel, D. A. Luiting, D Govers Jz en F. H, Ringers Sr. Voor een aantal commissiën werden uit de aanbeve lingen de eerstgenoemden gekozen. De suppletoire begrooting voor den dienst van den Hout, de plantsoenen en de kweekenjen dienst 1916 werd na eenige opmerkingen van de heeren Lubbe en de Lange aangenomen. Bij het punt: wijziging verordeningen betrekkelijk iiet openbaar lager onderwijs verklaarde de heer V e r- kerk zich tegen de oprichting van een z. g. lus- schenschool Na een toelichting van den Voorzitter vervie len de bezwaren van den heer Verkerk, waarna be doelde wijzigingen zonder stemming werden aange nomen. De Voorzitter zeide, dat de school den 15 januari in gebruik genomen zal worden. Met één stem tegen werd vervolgens besloten tot aankoop van grond aan den Schermerweg. Over het punt: Kaasvervoer" ontspon zich een uit voerige discussie, waarbij verschillende leden zich eens verklaarden met het voorstel om de kaas in bak ken inplaats van met berrie's te vervoeren. De heer G o v e r s maakte een vergelijking tusschen Alkmaar en Purmerend en verklaarde zich tenslotte voor het voorstel van den heer Stoel. De heer Stoel deed het voorstel om de zaak in handen van de marktcommissie te stellen om advies, welk voorstel met 10 tegen 7 stemmen werd aangeno- men. Besloten werd de ingebruikgeving van de tumbouw- winterschool goed te keuren. Tenslotte kwam ter sprake het voorstel van B. en W. inzake den toeslag en kindertoeslag op het loon van gemeentewerklieden en -beambten, waarover zich een lang debat ontspon. De vergadering duurt voort. Gemengd Nieuws. HET TRAMONGELUK TE VOORBURG. Inzake het tramongeluk onder Voorburg meldt het Vad., dat de directie van de Y.S.M. een beveiligings- s.eisel zal invoeren en op de locomotieven naast den machinist een tweede persoon plaatsen. De stoom tram is niet voorzien van een doorgaande rem; alleen de locomotief kan remmen. De, tweede man, waar- j van hier sprake is, was alleen aanwezig als een goede- j renwagen bij de tram aangehaakt werd. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Zuidlaren heeft het fraaie groote landgoed „Laarwoud," een mooi stuk natuur schoon, van jhr. mr. L. A. S. de Milly van Heiden Rei- nestein, lid van Ged. Staten van Drente te Assen, voor 800.000 aangekocht. Te Zaandam is de 56-jarige I. Vas, die voor zijn patroon, de firma Kamphuys en Van Pelt, met een schuit een partij goederen naar Landsmeer had ge bracht, in de Zaan overboord geslagen en verdronken. Gistermiddag werd een 6-jarig kind, op de Suezkade te 's-Gravenhage, door een auti overreden, ben gevolge waarvan het een schedelbreuk bekwam en overleed. Hedenmorgen is te Amsterdam een 14-jarige lift-1 jongen door een liftkoker gevallen, zoodat hij weldra overleed'. Naar de „Avp." verneemt maakt het een punt van overweging uit om de troepen, welke voortdurend diensten aan de grenzen hebben, ter bestrijding van den smokkelhandel, te doen vervangen door 'ifdeelin-1 gen, welke tot heden verblijf houden in een vaste standplaats. Naar de Tel. verneemt is aan den burgemeester van Philippine (Zeeuwsch-Vlaanderen), en diens zoon door den militairen bevelhebber in Zeeland het ver blijf uit het onder diens bewind staand gebied ont zegd, naar men beweert in verband met het smokkelen van bénzine. HEi DU11SCHE LEGERBEKiCH 1 BERLIJN 29 December. Officieel.) Westelijk ooriogstooneelWestende werd weer aoor een vijandelijke monitor beschoten, ditmaal zonder eenige uitwerking. De gisteren gemelde vijande lijke voorwaartsche beweging op de liirzstein, mislukte reeds in ons vuur. In den avond vie len de Franschen de door ons heroverde stelling op de Hartinannweilerkopf aan en drongen ge deeltelijk in onze loopgraven binnen. Na een ernstigen aanval werd de vijand overal weer di rect verdreven. De gevechten om afzonderlijke stukken loopgraaf na den tweeden aanval zijn nog aan de gang. Aan gevangenen verloren de Fran schen tot nu toe 5 officieren en meer dan 200 man. De Engelschen verloren gisteren twee vliegtuigen waarvan het eene ten Noord-Oosten van Lens door het vuur van ons geschut tot dalen werd gedwongen en het andere ten Noorden van i lam naar beneden geschoten werd. Op 27 December verbrandde voorts een Engelsch vliegtuig ten wes ten van Rijsel. Oostelijk ooriogstooneel: Aan de kust bij Roggasen ten Noorden van 1 ukkum mislukte de voorwaartsche beweging van een sterke Russische afdeeling. Ten Zuiden van Pinsk werd een Rus sische veldwacht overvallen en gevangen geno men. Balkan-oorlogstooneelNiets nieuws. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS 29 Dec. (Officieel.) Avondcommu- qué. Onze artillerie heeft bij Steenstraete een mum- Het station tiedepö van Le i6t in de lucht laten vliegen. .ens en de sector Angres werden door ons he vig beschoten. Onze beschieting van een bosch in dë omgeving van Reims veroorzaakte een grooten brand. Onze artillerie in Lotharingen heeft met goed gevolg de vijandelijke versterkingen gebombar- dccfdi In de Vogezen hevig artillerieduel. Eenige loopgraven aan den Hartmannsweilerkopf, die den vijand tusschen Rehfelsen en Hirstein nog bezet hield, werden door ons veroverd, waarbij wij 100 krijgsgevangenen maakten. HET ENGELSCHE LEGERBERICHT. LONDEN 29 Dec. (Bericht van 28 Dec. van het' Engelsche front in Frankrijk). Gisteravond lieten wij een mijn ontploffen bij Pricourt, waardóór de Duitschers groote schade leden. De kanonnade der Duitschers was heden hevi ger dan gewoonlijk, voornamelijk ten z'uiden van let kanaal van La Bassée, bij Armentières en bij Yperen. Het vuur werd door onze artillerie krachtig beantwoord, terwijl werd1 geconstateerd dat goede resultaten bereikt werden. HET RUSSISCHE LEGERBERICHT. SINT-PETERSBURG, 29 Dec. (Officieel). In de buurt van Riga ten zuiden van het Babitmeer trachtten de' Duitschers onze loopgraven te nade ren Door ons vuur werden zij evenwel verdre ven. Een deel wist echter tot voor onze draad versperringen te komen. Zij werden echter, na ontdekt te zijn, teruggedrongen. Aan het overige gedeelte van het front tot aan de Pripet gewoon kanonvuur. Ten zuiden van de Pripet en in Ga- licië aanhoudende gevechten, die op sommige ge deelten zeer hardnekkig zijn. DE RUSSEN IN PERZIë. TEHERAN 29 December. De Russen hebben Kashan bezet en rukken thans op naar Ispahan. DIENSTPLICHT IN ENGELAND. LONDEN, 29 Dec. Alle bladen verklaren, dat de meerderheid van het Kabinet zich in beginsel voor gedwongen dienstneming van de ongehuw de mannen heeft verklaard. IITCruc AMERIKA WIL MELK ZENDEN VOOR DUI-TSCHE ZUIGELINGEN. WASHINGTON 29 December. Lansing heeft den Amerikaanschen gezant te Londen last gege ven zich te vergewissen of de Engelsche en Eran- sche regeering zuilen toestaan dat Amerika' rridk zendt voor zuigelingen in Duitschiand en Oosten rijk. DE SCHEEPVAART OM KAAP DE GOEDE HOOP. TOKIO, 29 Dec. De stoomvaartmaatschappij en hebben besloten de maiibooten voortaan om Kaap de Goede Hoop te laten varen inplaats van door het Suez-kanaal. DE OPbl AND IN CHINA. PEKING 29 December. Berichten uit China wijzen erop dat de autoriteiten aldaar de regee ring trouw blijven. Naar Junnan door de re geering te Peking een afgezant gezonden. NA DEMOBILISATIE. 's-GRAVENHAGE 29 Dec. In de Tweede Kamer verzekerde de minister van Oorlog aan den heer Ter Laan (Den Haag), dat maati ge len worden overwogen, om na demobilisatie den overgang naar dfen normalen toestand geleidelijk te doen geschieden. De menschen zullen dan nog eenigen tijd onder de wapens kunnen blijven. Overwogen zal worden ook na naar huiszending eenigen tijd vergoeding toe te kennen. KOOLZUURCYLINDERS. 's-GRAVENHAGE, 29 Dec. Het bericht in de N. K. Crt. omtrent de weigering van de Engelsche regeering om de lossing toe te staan van te Rot terdam ter vulling in een Nederlandsche fabriek aldaar uit Nederlandsch-Indië aangevoerde ledige koolzuut cylinders blijkt sterk overdreven. Nadat ten geaoege der Engelsche regeering was aange toond, dat een op de „Deli" den 21sten October aangevoerde partij uitsluitend voor Eioliand was bestemd, is die partij 20 Dec. j.l. vrijgelaten. Van de andere inmiddels op de Semdor, de Orotsius en de Tambora aangevoerde partijen zijn heden ochtend, die op beide eerstgenoemde schepen vrijgelaten en waarschijnlijk zal ook weldra ver gunning worden verleend om de partij van de Tambora te lossen. Uit de later aangekomen booten, de Prinses Juliana en de Kavi heeft de N. O. T., aan wien door de Engelsche regeering was verzocht nauw lettend toe te zien op de bestemming der cylin ders, deze terstond vrijgelaten, omdat zij dadelijk overtuigd was van de juistheid der daardoor aangegeven bestemming. MOND- EN KLAUWZEERBESTRIJDING. 's-GRAVENHAGE, 29 December. Het lid der Tweede Kamer, de heer Duymaer v. Twist heeft tot den Minister van Landbouw de volgende schriftelijke vraag gericht: Is het juist, dat de Minister van L. H. en N. na -23 EÏecember j. 1., toen de Kamer zich in meerderheid verklaarde tegen het door den Minister toegepaste systeem van bestrijding van liet mond- en klauwzeer,, voortgaat dat systeem toe te passen? TWEE MILITAIREN OVERREDEN. AMSTERDAM 29 Dec. (Hbld.) Op den Amersfoortschen straatweg nabij Crailo zijn gis teravond omstreeks 9 uur twee militairen, behoq- rende in de legerplaats bij Laren, door de Gooi- sche stoomtram overreden. Een werd' gedood, den anderen werden beide beenen afgereden. Nader meldt men ons: De namen van de twee militairen, die door de Gooische stoomtram zijn overreden, zijn. A. van Duyvenbode en P. Kuyt, beiden uit Katwijk. Van Duyvenbode was onmiddellijk dood en Kuyt is hedenmorgen om 5 uur in het hospitaal te Naarden overleden. Beiden waren ongehuwd. De militair K. was een broer van den onlangs bij het noodlottig drama op den logger Noordzee V omgekomen matroos. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 29 Dee. Jacobus Marinus van den Berg en Maria Cornelia Bregman. OEBOREN 27 Dec. Maria Annad. van Jacob Keijzer en Maria Anna Koopman. 28 Cornells Bernard, z. van Willem Alexander Ansink en Catharina Cornelia Kooge. OVERLEDEN 29 Dee. Johannes Jacobus Hulskamp, 8 maanden. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN Waterzucht dient niet beschopwd te worden als een ziekte, maar als een ziekteverschijnsel. De ziekte zelf zetelt gewoonlijk in de nieren. Trage nieren onttrekken namelijk niet voldoende water aan het bloed en dit water verspreidt zich op andere wijze. En de onnatuurlijke afscheiding uit üe bloedvaten leidt tot waterzuchtige zwellingen onder cie oogen, in de ledematen en het lichaam. Een kenmerkend verschijnsel van waterzucht is, dat de zwellingen zich slechts langzaam weder vullen, na dat men er met den vinger op gedrukt heeft. Als de meren de oorzaak zijn, treden gewoonlijk ook urine- stoornissen, rugpijn en bezinksel in het water op. Dampbaden en aftapping verlichten ongetwijfeld het verschijnsel, maar genezen het niet. Er is geen bete re behandeling in zulke gevallen dan met Foster's Rug pijn Nieren Pillen, die de nieren tot werkzaamheid brengen, heelen en versterken, en het urinezuur en de andere belemmerende onzuiverheden uit de urinekana- len en blaas verwijderen. Zij verschaffen een vrijen uitweg aan het opgehoopte water, en de waterzuchti ;C zwellingen verdwijnen langzamerhand. Een geregel de leefwijze^oldoende rust, warme baden en frissche lucht, alsook weinig gebruik van vleesch, thee, koffie en alcohol zijn bevorderlijk voor uw genezing. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hielpen zelfs in ge vorderde gevallen van nierkwalen en de daaruit voort vloeiende kwalen als waterzucht, niergruis, rheuma- tiek, rugpijn, ischias, niersteen, spit enz., hoewel na tuurlijk de beste resultaten verkregen worden bij tij dige behandeling en gebruik bii het optreden der eer ste verschijnselen van nieraandoening. Te Alkmaar vsrksrijgb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Langastr. 83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één. of f 10.-- voor z06 doozen. Biecht de aehte Fo«tsr'6RugpijnNleren Pilleia, weigert elke doos, die niet voorzien mIIrÜ. is van nevenstaand handelsmerk. INGEZONDEN STUKKEN. Menschen zooals de heer Wokke, doen precies als een schooljongen, die een pak slaag heeft gehad en het onderspit heeft moeten delven, ze beginnen onbe schaamde scheldwoorden te gebruiken. Deze wooi- den zouden den heer Wokke met de justitie in aama- king kunnen brengen, ik wil liet echter als een groote domheid beschouwen en zij zijn mij niet meer waai ei, CM ik hun schrijven beantwoord. WQUDENBERa QTA yrag

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 2