NoordhoUandsch Landbouwcrediet. Déposito's. N.V. Boek- en Bouwterrein winterartitelen, een millioen gulden, WONING-BUREAU. i III Zaanlandsche Spaar- ©n Voorschotbank, Maatschappelijk Kapitaal waarvan uitgegeven en volgestort f 500.000. Voor dam C 9, Alkmaar. NIEÜWESLOOT B 36. nabil het POSTKANTOOR. BAKKEK GOVEES. N assau-Kwartier. Lindelaan, Lamoraalstraat, Van der Meystraat, ISassauplein, Egmondorstraat, Nassaulaan. KAASVERVOER. Teneinde gewaarborgd te zijn voor een geregeld transport van kaas, op de Vrijdagsche markten, heb ben B. en W. bij wjjze van proef, enkele maatregelen genomen, welke, naar zij meenen, doeltreffend zijn gebleken. Intusschen hebben de heeren A. Henneman c.s. zich tot den Raad gewend met een adres, terwijl ook van de zijde der kaasdragers B. en W. onder dagteekening van 24 November 1.1. een adres bereikte. De beide genoemde stukken zijn door B. en W. in handen gesteld van de Kamer van Koophandel en Fa brieken, die bij schrijven d.d. 3 December 1.1. no. 632 heeft gediend van bericht en raad. In verband met een en ander stellen B. en W. den Raad voor hun een crediet te verleenen van 3500 ten einde in de mogelijkheid te zijn den als proef genomen maatregel te bestendigen en uit te breiden. De heer G o v e r s kan zich begrijpen dat het met die bakken gemakkelijker gaat dan met de berrie's. Spreker heeft gezien dat men op de Mient met de bak ken over de stoepen gaat. Er moet overleg gepleegd worden opdat de kaashandtelaren, die dit wenschen, hun kaas met de berrie's kunnen krijgen. Spreker kan zich dan met aanschaffing van bakken wel vereenigen. De heer L u b b e betoogde dat maatregelen om het vervoer naar de weegschalen gemakkelijker te maken noodig is. Men krijgt anders stagnatie en dit is een middel om dat te voorkomen. Alle kleine technische bezwaren komen wel tot een oplossing. Ook de kaasdragers zijn tevreden. Er zijn kaashandelaren die al 17 jaar lang de kaas in wa gens ontvangen en die ook het adres teekenden. Spre ker bracht in herinnering het gesprokene van den heer Cloeck in de Kamer van Koophandel, die daar de technische bezwaren zoo goed had weerlegd. De heer Ringers kan zeer goed zijn stem aan deze uitgaven geven. Men komt voor de markt werkkrachten te kort. Na den middag worden de dra gers moe. De noodhulpen zijn moeilijk te krijgen. Met de bakken behoeft men de noodhulpen niet zoo spoedig te roepen en de kaas komt beter weg. In de praktijk zullen de kleine bezwaren wel opgeruimd worden. De oplossing waarnaar lang gezocht is, is nu gevonden. Het typische van de markt blijft behou den. Met d'e berrie's moet ruimte gemaakt worden. De heer Stoel had op de markt nog niemand ge sproken, die voor de bakken was, die wagens rijden de menschen in den weg. De schippers zijn er ook niet voor. Op de markt hoort men er steeds over moppe ren. Aan een uitbreiding van die markt gelooft spre ker niet. Er komen grootere fabrieken, de kaaskoo- pers zullen deze bereizen om daar de kaas te koopen. Uitbreiding van de markt verwacht spreker niet. Hij wil de zaak uitstellen tot de ingestelde commissie van het marktwezen is gehoord. De heer Cloeck was onaangenaam getroffen door de opmerking van den heer Govers, als zouden B. en W. de zaak niet meer onderzocht hebben. B. en W. hebben de Kamer van Koophandel om advies ge vraagd en deze heeft de zaak onderzocht zooals zij dat kan doen. Men heeft dit kunnen lezen. Ook in de bijlagen kan men dat vinden en de heer Govers heeft niets steekhoudends ter bestrijding aangevoerd, De heer Stoel maakte het noodig, dat hij nog eens herhaalde wat hij in de Kamer gezegd had. Spre ker deed dit en kwam er tenslotte tegen op, dat be weerd werd dat het praeadvies van B. en W. niet vol doende omschreven geoordeeld werd. De heer Govers maakte een vergelijking tus- schen Alkmaar en Purmerend en meende, dat met de wagens de kaas toch niet spoediger wegging. Spreker was voor het voorstel van- cfen heer Stoel. EX' heer Ringers waarschuwde er voor om -niet voor het marktwezen alles te doen om den kooper en den verkooper te gemoet te komen. Spreker had hoop, dat de markt nog wel goed zou gaan en wees op de doorbraak die de bakken wel noodig zou maken. Men zal dan dok schuiten aan de Kanaalkade krijgen. De heer Govers vreesde, dat dit niet in het be lang van de koopers van de kaas zou zijn. EX heer v. d. Bosch voelde er voor dat er in principe verandering moest komen. Spreker vroeg of het niet gewenscht was, dat de nieuwe commissie hierover een onderzoek instelde. Misschien stelt deze wel voor om smallere bakken te maken. Het geld moet zoo praetisch mogelijk besteed worden. De heer Stoel deed het voorstel om de zaak in handen van de marktcommissie ter advies te stellen. De heer Meienbrink had gaarne gezien, dat ook het gevoelen was ingewonnen van de kaaskoopers buiten de gemeente. I>e koopers maken de markt, dit moet men niet vergeten. E>e heer Lubbe kon zich niet voorstellen, dat over het technische gedeelte van een zaak die zoo ur gent is, zooveel gepraat zou worden. Het is een koopman onverschillig hoe hij de kaas krijgt, als ze maar goed behandeld wordt. Spreker oordeelde de technische bezwaren, die de kaashandelaren hadden aangevoerd van nul en geener waarde en drong op spoedige afdoening aan. Het voorstel van den heer Stoel kwam hiema in behandeling en werd met 10 tegen 7 stemmen aange nomen. INGEBRUIKGEVING TUINBOUWWINTER- SCHOOL. B. en W. etellen den Raad voor met het Rijk een overeenkomst aan te gaan omtrent de ingebruikgeving van het gebouw der Tuinbouwwinterschool met bijbe- hoorend terrein en daartoe goed te keuren het bij schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Flandel, d.d. 9 December 1915, le afd. no. 26303 overgelegd ontwerp. Expeditie dezer te zenden aan heeren Gedeputeerde Staten van Noordholland, ter erlanging van de ver- eischte goedkeuring. Overeenkomstig het voorstel werd besloten. Ten slotte kwam ter sprake het voorstel van B. en W. inzake TOESLAG EN KINDERTOESLAG OP HET LOON VAN GEMEENTE-WERKLIEDEN EN BEAMBTEN. B. en W. meenen, dat het wenschelijk is, het besluit d.d. 23 Juni 1.1. no. 6 te herzien en de positie der ge meente-werklieden eenigszins te versterken, weshalve zij den raad in overweging geven te besluiten: aan de gemeente-werklieden, politieagenten en verde re beambten, wier zuiver inkomen (loon en inkomsten uit anderen hoofde te zamen gevoegd) minder dan ƒ15 per week bedraagt, wordt, met ingang van 1 Ja nuari 1916, totdat daaromtrent anders zal worden bepaald, een wekelijksche toeslag op hun loon toege kend, de gehuwden en kostwinners van 1.dte on- gehuwden 0.50 en bovendien van 20 centen per in wonend kind beneden den leeftijd van 14 jaren en even eens van 20 centen per inwonend familielid, onver schillig van welken leeftijd, 't welk geen inkomsten van welken aard1 ook geniet, met dien verstande, dat het uit de gemeentekas te betalen bedrag (loon, toeslag en kindertoeslag te zamen, verdiensten wegens overwerk daaronder niet begrepen) 15 per week niet mag overschrijden. De heer Verkerk over dit voorstel het woord be komende begon met er op te wijzen dat gebroken moest worden met het systeem van duurtetoeslag. Steeds was dit sprekers standpunt, doch ingevolge het besluit van dten raad gevallen bij de gemeente begrooting moet dit nu ook het standpunt zijn van dezen raad. Toen het de middel en de hooge salarissen gold stemde ook spreker voor verhooging omdat hij fce noo dig oordeelde. Spreker hoopte van den raad nu het de minimumlijders gold hetzelfde. Met de anderen die er voor stemden was spreker van meening, dat de salarissen van 1000. 1500.—, 2000.— en 3000.— met 100.— 150 en 300.verhoogd moesten worden omdat het le ven zooveel duurder is geworden. Voor loonen van 11 en 12 geldt dit dan evenwel nog meer. Spreker begreep niet waarom iemand met 13. verdienste met 6 kinderen geen duurtetoeslag kreeg, omdat één der kinderen 2. verdiende waardoor het gezin 15.inkome ngenot, terwijl een ander ge zin met 14.zonder kinderen dit wel kreeg. Volgens dit voorstel wordt er niet betaald naar ar beidsprestatie. Een vrijgezel krijgt bij dit voorstel 0.50 en een gehuwde 1.Spreker vroeg of een vrijgezel min der presteerde, spreker oordeelde dit niet het geval. Bovendien legt men dezen maatstaf niet aan als 't ambtenaren betreft, deze mogen er per jaar honderden bijverdienen en krijgen, dan toch hun salarisverhoo- ging vanwege de dure tijden. Nu het de gemeente-werkman wiens vrouw er met wasschen of tabaksstrippen of wat dan ook iets bijver dient betreft, wordt dit gauw bij het inkomen geteld en krijgt de man geen toeslag. Gok niet als zijn kinderen wat verdienen. Spreker oordeelde dit alles schromelijk onbillijk. Men kan dit alleen voorkomen, door ook deze menschen te behande len als de lui die wat meer verdienen. Het speet spreker aan den eenen kant; zeer, doch op grond van dit alles zag hij zich verplicht B. en W. uit te noodigen om dit voorstel terug te nemen en in de eerstvolgende raadszitting met een verbeterde loonre geling voor de gemeentewerklieden en politieagenten te komen. De heer v. d. Bosch bracht B. en W. hulde voor het spoedig komen met het praeadvies. Spr. meent, dat hetgeen B. en W. voorstellen veel afwijkt van het ver zoek der werklieden. Geen raadslid heeft üjd gehad om dit te onderzoeken en met grond met een amen dement te komen. Spreker- gelooft, dat salarisverhoogingen zullen moeten komen, maar de salarisverhooging van de ambtenaren is niet gekomen omdat men tegen toeslag was, doch de hunne was ouder dan dat van de werk lieden en zou reeds in 1914 herzien zijn geworden. De herziening van de salarissen was daar dan ook het argument. Spreker is voor duurtetoeslag al gelooft hij, dat ook voor de werklieden herziening van sala rissen wel noodig zal zijn. Aanhouding van het voorstel is z.i. geen bezwaar. Men kan een later te nemen besluit terugwerkende kracht geven. Spr. wijst er op, dat het voorstel van B. en W. een'werkman, die een vader die 2 Staats pensioen heeft, waarvoor niemand1 hem kan hebben, ook nog de'dbpe laat worden. De heer Lubbe oordeelde, dat de heer Verkerk onjuist was geweest in zijn interpretatie. Indien eene vrouw door een der andere werkzaamheden inkom sten heeft, komt dit niet in aanmerking. Het slaat al leen op dten betrokken geëmployeerde. De heer Verkerk zeide, dat bij den duurtetoeslag aan de gemeente-werklieden wel degelijk met de m- Komsten van de vrouw en de kinderen wordt gere kend. Men houdt het daar af en de gemeente mag het standpunt niet innemen, dat ze profiteert van de huis arbeid van vrouw en kind. Spreker geeft den heer v. d. Bosch toe, dat er ver hogingen zijn gegeven die in uitzicht waren gesteld, maar er zijn er ook gegeven die berusten op de tijds omstandigheden. Wat geldt voor de middel- en hoo ge inkomens, moet ook gelden voor de kleine inko mens. Allen moeten op dezelfde wijze behandeld worden. Spreker geeft toe, dat hoofdzaak is of in de betrokken gezinnen de gulden komt. Men moet eens gaan breken met dat systeem van kindertoeslag. De kosten blijven hetzelfde. Spr. vroeg nogmaals aan B. en W. om in een volgende zitting met een nieuwe re geling voor de salarissen te komen. De heer Leesberg oordeelde het praeadvies van B. en W. niet zeer duidelijk, aangezien er van het adres niet gesproken wordt. B. en W. motiveeren iiiet waarom zij meenen, dat het adres op deze wijze be antwoord moest worden. De Voorzitter zeide hierover een lang debat over verwacht te hebben, doch juist op verzoek van den heer v.' d. Bosch kwam men reeds in deze zitting ■met dit voorstel. De heer Leesberg meende, dat men tegen een toeslag niet veel kon hebben. Spreker wees op Rot terdam en Haarlem. In Haarlem wordt 16 als maat staf aangenomen en daar is de levensstandaard niet veel duurder dan hier. Spreker meende, dat het voorstel te laag genomen is en stelde voor het maximum met 1 te verhoogen en dus op 16 te brengen. EX heer v. d. Bosch bleef nogmaals uitvoerig op aanhouding aandringen. De Voorzitter zeide nog een bezoek gehad te hebben van de heeren v. d. Tempel en van Hinte. Over deze zaak is een bespreking geweest. Spreker behoefde dit den raad toch niet te zeggen. Hij had, deze heeren geen enkele toezegging gedaan, doch al leen hun gedachtengang aangehoord. De heer v. d. Bosch was het hiermede eens, doch wees er op, dat de heer Verkerk dan ook niet over een ingekomen verzoek had kunnen spreken. Een verzoek moet bij den Raad komen. De voorzit ter zeide niet te hebben geweten dat bijverdiensten van de vrouw of kinderen der gemeente- werkliedten in aanmerking komen om met den duurte toeslag af te trekken. Dit is de wil niet van B. en W. Zij kwamen dit verleden week aan de weet en zullen het ernstig onderzoeken. EX heer Verkerk oordeelde het voorstel van B. en W. uiterst schriel, men houdt daarbij aan die on gelukkige 20 ct. per kind vast en helpt zoo niet de menschen die het het hardist noodig hebben. Dit komt door het ongelukkige systeem, dat hier heerscht. Spreker zal niet tegenstemmen, doch zal zich het recht voorbehoudten om als raadslid met een beter voorstel te komen. EX heer Leesberg ondersteunde het voorstel van den heer v. d. Bosch. De heer Verkerk stelde voor om B. en W. uit te noodigen in een volgende vergadering met een her ziening van de salarissen van gemeente-arbeiders te komen. De heer Cloeck betoogde op heftige wijze, dal hij zich met deze wijze van doen niet vereenigen kon. Zoo gaat het niet. Met dit voorstel te ondersteunen zou spreker tevens verklaren, dat de salarissen niet 'eugen. Dit wil hij wel als men het aantoont. Nu weet hij dit niet direct, misschien is hij er nlorgen wel voor, maar het gaat niet aan om zoo iets. zoo rauwe lings in dèn Raad te werpen. Men kan de burgermaat schappij niet op zijn kop zetten. Er zijn ook kleine bazen, die met minder toe moeten. Het particulier be drijf mag niet in gevaar gebracht worden. Wel mag de gemeente voorgaan, doch dit moet in bedacht zaamheid geschieden. De heer Verkerk komt er op deze wijze te klakkeloos mede aan. Het gemiddelde loon is hier niet hooger dan 15 en de gemeente werklieden verdienen dan nog 27 ct. per uur. IX heer ae Wit sroot zien mertuj aan en betoog ut, uat men met een oeioep op ueze ujuen ue vaste loonen met Kon regelen. Hiervoor was een toesiag nooüig. De neer Verkerk betoogde, dat de werkebjkneiü is, uat in de gemeente de mmimumiijders aan ue ge meente j li vermenen, waar de pensioenstorting nog ai moet. /.et men ue ourgermaatscnappij op den kop, ais men uan voorstelt met veiüooging te komen c i\omt uan üet particulier bedrijf m gevaar? Denkt men, dat een gezin dan van weelde zal barsten? In- men uat net geval was, uan oordeelde spreker dit een ouianue voor Alkmaar, Spreker weriscuLe uit nucnter te beredeneeren en merkte op, dat hij B. en W. slechts weuscute te verzoeken met een regeling te komen. Up vcisuimenue piaatsen in ons land wees spreker. Met uauruK üeioogue hij, dat het systeem, dat in deze te Alkmaar gevolgd weid, niet deugde. Dit voorstel was z. ai zeer schriel. De heer Cloeck betoogde nogmaals, dat hij niet voor het voorstel-Verkerk kon zijn. Hij moet eerst we ten of net salaris met deugt. Dit moet aangetoond worden. Doet men dit, dan is spreker er voor. Van uen heer Verkerk verwacht spreker dan ook schrifte lijk gemotiveerde voorstellen. Men zet de burgermaat schappij op zijn kop ais men onbekookte dingen doet.' De Voorzitter zette uiteen waarom men z. i. thans het beste deed met aan den werkman een toe slag te geven en zegde toe, dat men er aosoiuut buiten zal laten hetgeen de vrouw, de zoon of het kind van den betrokkene verdient. Ernstig zal onderzocht wor- uen waar dit wei geschiedde. B. en W. was dit even wel pas ter oore gekomen. De heer v. d. Bosch bleef op aanhouding van het voorsiei aandringen en zeide dat hem een geval be kend was, waar iemand met een hypotheek op een huis zich toch gekort zag. Men had het zoo uitgere kend, dat hij minder huur behoefde te betalen, waar door hij buiten een toeslag bleef. EX heer Lubbe oordeelde aanhouding onprac- tisch. Het gaat om een duurtetoeslag. Het is de meest practische weg om te beslissen. De Voorzitter kan niet inzien waarom men het zou aanhouden. De heer v. d. Bosch oordeelde behandeling van voorstellen die'binnen 24 uur aan den Raad gedaan zijn, niet praetisch. Men kan dan niet nauwkeurig oordeelen. Hiervoor miste elk raadslid den tijd. EX heer Verkerk bleef zijn voorstel om B. en W. uit te noodigen in een volgende vergadering te komen met een nieuwe regeling inzake de salarissen van de gemeentewerklieden handhaven. EX heer den Boesterd ondersteunde dit voor stel. Het kwam niet in behandeling aangezien niemand het verder steunde. De heer Leesberg stelde voor om het maximum voor den duurtetoeslag op 16 te stellen. De heer Verkerk stelde hierop voor om aan alle werklieden en politie-beambten wier loon minder is dan 16 per week, 1 duurtetoeslag te geven, bene vens 25 ct. per kind onder de 16 jaar, totdat het loon en de kindertoeslag 18 heeft bereikt. Verschillende leden meenden, dat dit voorstel niet voldoende beoordeeld kon worden. De heer v. d. Bosch betoogde nogmaals de wen- schelijkheid van aanhouding, aangezien dit voor de werklieden van geen nadeel behoefde te zijn. In een volgende vergadering kon men aan dit besluit toch te rugwerkende kracht geven. De Voorzitter oordeelde het in deze omstan digheden, nu de Raad het zoo oneens bleek te zijn, het beste om het voorstel aan te houden en in de vol gende vergadering de voorstellen van de Raadsleden af te wachten. Spreker hoopte, dat men deze dan niet ter elfder ure zou indienen, doch zoo' vroegtijdig, dat ze beoordeeld konden worden. B. en W. had men van een te late indiening, welke geschied was om de meeste spoed te betrachten, een verwijt gemaakt, men moest dit nu voorkomen. Hierna werd de vergadering gesloten. ADVERTENTIëN. HÖUTTtL 17. A IJK HA AU. waterdichte Laarzen en vetleder hee ren Bottines, overtreffen elk fabri kaat. Opnieuw ontvangen een groote sorteering de bekende sterke IJSVILT PANTOFFELS, SLOBKOUSEN, IJSHAKKEN enz. lste klas REPARATIE-INRICHTING. gevestigd te KROMMER IK. DIreotenr: A. DE RUYTER. Telefoon 73. geopend van 9 uur 's morgens tot 8 uur 's avonds. Onderstaande perceelen zijn uitsluitend te bevragen aan het eerste en grootste Woning-bureau te Alkmaar van De Bank verleent crediet voor handel, land bouw en Nijverheid. Gelden worden In depdt ge nomen, rente 31/, percent. Verkrijgbaar 4% deposlto-obllgatlën in stuk ken van f 500.en f ÏOOO.voorzien van lialf- -jaarlljksclie coupons per 2 Januari en 1 Juli, met een looptijd van minsteps een jaar. Des ZATERDAGS te ALKMAAR in het koffiehuis de„Tabakshandel", aan het Waagplein van 11 tot 1 uur. IN HET Te bevragen bij A. G. DEN BOKSTERD, Nassaupleln 41, Tel. 50S. UIT DE HAND TE KOOP. Te Heiloo, bij Alkmaar, TWEE naast elkander staande nieuwgebouwde RENTENIERSWONIN GEN, voorzien van electrisch licht. Koopprijs 8500. Hypotheek beschikbaar tot een bedrag van 6000, rente 5 procent. Een prachtig nieuwgebouwd HEERENHUIS, staande Kennemerstraatweg, bij Alkmaar, gemeente Heiloo. Alles degelijk en netjes ingericht. Wegens gebrek aan een opvolger een van ouds goed bekende GROF- en HOEFSMEDERIJ op een der beste standen van Alkmaar. Adres Woningbureau. Een dubbel HEERENHUIS, bijzonder geschikt voor pension, groot 1200 M2., aan den Straatweg te Heiloo, voorzien van electrisch licht. Adres Woning bureau. Diverse perceelen BOUWTERREIN, op gunstig ge legen punten, vanaf 1,50 tot 14,per vierk. Me ter. TE HEILOO. Een nieuwgebouwd WOONHUIS, ERF en TUIN, gezamenlijk ter grootte van 1075 vierk. Meter., staande aan den Holleweg, nabij de Protestantsche Kerk, voor zien van electrisch licht. Koopprijs billijk. Twee riant gebouwde VILLA'S, staande in den kom der gemeente Heiloo, naar de eischen des tijds inge richt. Wegens vertrek, TWEE naast elkander staande HEERENHUIZEN, met daarachter WOONHUIS, staande respectievelijk Langestraat en Breedstraat. In een der panden is gevestigd het agentschap der Ne- derlandsche Bank. Aanvaarding bij overeenkomst. Adres: Firma Bakker en Govers. Een net BURGERWOONHUIS met Tuin, staande aan de Laat, tegenover de R. C. Kerk. TE HUUR: DRIE BURGERWOONHUIZEN, huurprijs 2,25, J 2,65 en 1,65 per week. Aanvaarding direct. Een riant HEERENHUIS, staande Nassaukwartier, voorzien van diverse kamers, thans bewoond door den EdelAchtb. Heer Mr. D. Bastert. Een klein HEERENHUIS, staande Varnebroek. thans bewoond door den heer Bijpost. Aanvaarding 1 Mei a.s. Een HEERENHUIS, Kennemerstraatweg, bij de Alkm. Hout. Aanvaarding direct. Een nieuwgebouwd PAKHUIS of WERKPLAATS, ook zeer geschikt voor Auto-Garage. Eqh prachtig BOVENHUIS, staande aan de Laat, bij de Kapelkerk. Een prachtig BOVENHUIS met flinke WERK PLAATS, staande aan de Laat, bij de Kapelkerk. Een flink HEERENHUIS aan de Paardenmarkt. Aanvaarding direct Een STAL voor 3 paarden, en berging voor rijtui gen, staande Van der Woudestraat. Een HEERENHUIS, bevattende diverse kamers met flinken tuin, staande Metiusgracht. Een BURGERWOONHUIS, staande Sandersbuurt, huur 3.per week. Een HEERENHUIS, bevattende beneden 2 Kamers met Serre, boven 2 Gr. en 2 KI Kamers. Op de zolder 1 Or. K. en 2 KI. Kamers, Closet, Gas, Waterl., voor- en achter-Tuin, Schuur, enz., staande Van der Meijstr. Huurprijs 375 gulden per jaar. Aanvaarding bij overeenkomst. Een HEERENHUIS, alleen beneden met flinke TUIN, Stationsweg, Heiloo. Twee KANTOORLOKALEN, staande Breedstraat. Aanvaarding direct. Een WONING, bevattende beneden 2 Kamers, bo ven 3 Kamers, Gang, Keuken. Vrije Steeg. Ruim uit zicht. Huurprijs 4.per week. Aanvaarding direct. Een net BURGERWOONHUIS, zeer geschikt voor rentenier, voorzien van diverse kamers, keuken, voor- en achtertuintje, staande Achterfnidsen te Heiloo. Huurprijs 143,per jaar. Aanvaarding direct. TE HUUR OF TE KOOP: Een flink, groot PERCEEL, zijnde WINKELHUIS met daarachter een PAKHUIS of WERKPLAATS staande Kooltuin te Alkmaar. Wegens vertrek worden ter overname aangebo den DRIE HUURJAREN van een prachtig HEEREN HUIS, voorzien van closet, electrisch licht, diverse kamers met achter flinken tuin, staande Wilhelmina- laan. (Ook uit de hand te koop). Ten gevolge der mobilisatie ter overname aange boden een goed gelegen VERLOFZAAK met BIL JART. Huur en overname billijk. Verder diverse perceelen uit de hand te koop, niet in de rubriek opgenomen. BAKKER GOVERS f 11 (MS i.l. Uns. Coster i

Alkmaarsche Courant | 1915 | | pagina 6