Purper en fijn Linnen FEUILL1T0IL Telegrammen van heden. Nederland. 2. in het tijdVak van 1620 Maart 1916: de dienstplichtigen van de lichting 1916, toegewe zen aan de regimenten huzaren, voor zoover zij be stemd zijn omnetzij bij het remonte-depot te worden belast met de paardenverzorging, hetzij te worden op geleid tot officiers-paarden-oppasser. Alleen om zeer gewichtige redenen waaronder in dit geval ook studiebelangen kunnen worden gerekend lean aan deze in te lijven dienstplichtigen uitstel van eerste oefening worden verleend, indien zij daar toe alsnog ten spoedigste zelf him verlangen bij (on gezegeld) verzoekschrift aan den Minister van Oorlog te kennen geven, met overlegging van een deugdelijk bewijsstuk omtrent het werkelijk bestaan van de reden der aanvrage. De dienstplichtigen zullen echter reke ning moeten houden met de mogelijkheid, dat het uit stel wordt ingetrokken, zoodra de omstandigheden daartoe aanleiding mochten geven. (St. Ct.) UITVOERVERBOD OP SCHEPEN? De correspondent van het Hbld. te Rotterdam ver neemt uit reederskringen dat bij de uitklaring van Ne derlandsche schepen in de laatste dagen geëischt wordt de onderteekening eener verklaring, dat het schip niet zal worden verhuurd en (of) verkocht. Dit zou, volgens die deskundigen, kunnen wijzen op bij de regeering bestaande plannen tot het instellen van een uitvoerverbod op schepen. Het zou echter ook kunüen zijn, dat deze maatregel verband houdt met het aan de regeering toegeschreven plan tot het vaststellen van maximum vrachten, waarover met het bestuur der ree- ders in de laatsten tijd druk geconfereerd wordt. Dit laatste zou een uitvloeisel kunnen worden genomen, be proefd zal worden om langs vrijwilligen weg tot over eenstemming te komen, in dezen zin dat de verschillen de reederijen een bepaald deel hunner tonnage ter be schikking van de regeering stellen om voor veel lage- ren prijs, dan op de open markt bedongen wordt, eraan voor de regeering te vervoeren. DUITSCHE VLIEGMACHINE VERONGELUKT. Men meldt aan de Tel. d.d. 12 Januari uit Vlissin- gen: Hedennamiddag viel een Duitsch watervliegtuig, genummerd 505, bij het lichtschip „Noordhinder" in zee. De twee inzittende aviateurs werden aan boord van het lichtschip opgenomen. De kapitein van de Zee land-boot, die juist naderde, bood aan, hulp te bieden, hetgeen echter niet noodig was. Nader verneemt onze correspondent, dat een torpe doboot de beide vliegers heeft afgehaald. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. BIGAMIE. Te Greenwich is, naar de „Times" mededeelt, een Hollander onder beschuldiging van bigamie voor den magistraat gebracht. Hij verklaarde, dat de wet hem, naar zijn meening, niet kon beletten, zoowel in Enge land als in Nederland een vrouw te hebben. De magistraat vroeg hejn, of hij dan bijv. als koe rier zou meenen het recht te hebben, in ieder land, waar zijn beroep hem heen mocht voeren, een vrouw te trouwen. „Niet in ieder land," antwoordde hij, maar was niet in staat op te geven in hoeveel landen dan wel. De magistraat heeft verwijzing van de zaak naar de Rechtbank gelast. UIT CALLANTSOOG. De mijn die zoo gevaarlijk op het strand lag bij de remise is Dinsdagmiddag 3 uur door den kapitein van Es vernietigd. De bewoners van het dorp werden verzocht hun ra men open te zetten voor het springen der ruiten. On danks deze goed opgevolgden maatregel zag het er in het dorp treurig uit. Bijna geen huis was gespaard gebleven, ontelbare ruiten waren met houten roeden in zijn geheel naar binnen gesmakt, dakpannen waren opgetild en een meter verder op het dak weer neerge worpen. Een houten loods in de onmiddellijke nabijheid der mijn was aan de voorzijde geheel ingedrukt, terwijl de splinters der mijn diep in het hout waren gedrongen. Het treurigst was er aan toe het hotel van den heer P Vos, een hoog huis, tegen den duinenrand aan. In den breeden voorgevel waren van de 10 groote rui ten en het groote spiegelglas niet heel gebleven en waarvoor minstens 1550 gulden schade is. KORTE BERICHTEN Nabij den Noordwijkerhoutschen strandweg spoelde heden een groote bus aan (geen mijn). De vinders schoten er op. Er kwamen groote brokken te voorschijn. In het water geworpen, vlamden ze hoog op en vulden den heelen omtrek met een verpes tenden walm. Naar ds. Bahler aan de „N. Gr. Ct." meedeelt heelt de rechtbank te Heerenveen geweigerd rechtsin gang te verleenen tegen ds. Leendertz, predikant in Oosterwolde (Fr.), een der onderteekenaars van het bekende Dienstweigeringsmanifest. De rechtbank moet verklaard hebben dat zij in het Manifest geen opruiing ziet. Naar het Hbld uit IJmuiden verneemt, heeft de Engelsche regeering de post, aan boord van het van Lissabon komende Nederlandsche stoomschip „Euter pe" in beslag genomen. naar hot Engelseh door LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. 30) „Ik dacht, dat de nieuwe landvoogd en zijn gevolg en lady Birdsley allen zouden gaan! Je moest meer dan gezelschap genoeg hebben." „Je weet wel, wat ik bedoel en je weet waarom ik dat verlang. Ik wil je niet in Engeland achterlaten, opdat die gek daar boven in Revelly zich weer meester van je maakt." Zij barstte uit in een welluidend gelach. Rosa mund's lach had iets zeer aantrekkelijks. „Je spreekt alsof de arme stumper een weerwolf ware! Hij is zoo bang voor mij, dat hij zijn congé met onderworpenheid zal opnemen, dat verzeker ik je. Hij zal meenen, dat het .iets heel gewoons is in de wereld waartoe hij tracht te behooren zoo'n ongelukkige, noodlottige poging arme kerel! Hij zal het niet op mij verhalen!" Hooger en hooger de steile trappen op met hijgen den adem en zonder iets te zien door het jagen van het''bloed, dat klopte in hoofd en borst; met ooren, die nog brokstukken opvingen van de woorden bene den hem, met oogen, verblind door verbijstering, met voeten die strompelden en struikelden op de oneffen afgesleten steenen, scheen Wynnstanley wel iemand, die te veel had gedronken, toen hij het bovenste vlak ke terrein opwaggelde. Haar diepe verachting voor hem klonk hem nog in de ooren en deed hem pijn alsof scherpe pijlen hem troffen Haar stem die stem die stem die een en al r>i117iek was en hem ploert had genoemd, lachte hem uit. De liefde, die zij hem had voorgehuicheld, Dinsdag zijn te Gemert de boerderijen van G. van der Wijst en de Weduwe Kuipers geheel afge- bran; bij den eerste kwam het vierjarige dochtertje om het leven. Ook bijna al het vee kwam om. Te Westkapelle is aangespoeld het lijk van een Engelsch matroos, dat nog voorzien was van al de klee- ren. Het aangezicht was geheel verdwenen. Door de kustwacht aan den Verklikker te Nieuwe Sluis, gjemeente Breskens (Z.), is eene duif gevangen met een briefje aan den poot voor een inwoner uit de stad Mechelen. De duif is geïnterneerd in het dui- venstation te 's-Gravenhage. De rechtbank te Leeuwarden eischte tegen ds. Sevenster, ds. de Baan en ds. van Dobben, inzake het dienstweigeringsmanifest 1 maand gevangenisstraf. Te Winschoten is gisterenmiddag uit het Win- schoter diep opgehaald het lijk van den 46-jarigen on- gehuwden Jan Visser, die sedert den tweeden Kerst dag vermist werd. STADNIEUWS. ZICH ZELF AANGEGEVEN. Aan een politiepost te Rotterdam '"heeft zich gis teerd uit zijn garnizoen te Alkmaar. Hij is ter beschikking gesteld van de militaire auto riteiten. NIEUWE ZAAK. De heer G. de Wit opent hedenavond in het perceel Magdalenestraat 4, voorheen bewoond door den heer Jb. Brands, zijn varkensslagerij en paardenvleeschhou- werij. Ongetwijfeld zal de heer de Wit als vakman (reeds jaren was hij in dit vak werkzaam) er voor zorg dragen, door de levering van goede kwaliteiten het' pubiiek aan zijn zaak te binden. De aankleeding van den winkel is hiervoor mede een waarborg. AANBESTEDING. Bij de hedenmiddag tegenover B. en W. ten stadhui- ze gehouden aanbesteding voor het leveren van bouw materialen voor den dienst van 1916, werd voor dé houtwaren ingeschreven door de heeren S. Fraaiman 678.12, de firma J. Eecen en Co 633.24, J. Bier drager 627.37 en G. A. Conijn en Zn. voor 617.945. Aan den laagsten inschrijver werd de le vering gegund. Voor de levering van de metselmaterialen werd in geschreven door de firma W. F. Stoel voor 352.10 en de firma J. Metzelaar voor 340.65. Ook deze le vering werd aan den laagsten inschrijver gegund. Voor de levering van ijzerwaren en gereedschappen was ingeschreven door de heeren A. van Ree 530.545, M. de Wild 522.435 en H. C. Stoutjesdijk voor 507.875. Ook deze levering werd aan den laagsten inschrijver gegund. Voor de levering van verfwaren, glas enz. was in geschreven door de heeren F. Berg 107811®, gebr. Molenaar 914.08 en J. Metz voor 914.08. De gunning van deze levering werd als zijnde te' hoog boven de raming aangehouden. Hierna had de aanbesteding plaats voor de levering van druk- en bindwerk, schrijf- en schoolbehoeften en schoolboeken plaats. Hiervoor waren een 14-tal biljetten ingekomen, wel ke door de veelvuldigheid van onderdeden, nader uit gezocht moeten worden. De uitslag hiervan zal dan ook nader bekend ge maakt worden. ZAAK Ds SCHERMERHORN EN Ds. HUIZINGA. Ons wordt verzocht te vermelden, dat door een mis verstand was opgegeven, dat de vergadering, welke Dinsdagavond a.s. wordt gehouden, uitgaat van de Vrije Socialistenvereeniging. Deze vergadering gaat n.l. uit van de onderteekena ren van het Anti-Militairisten-manifest. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is aangehouden den J. H. F., huisvrouw van C. P., als verdacht van diefstal en C. v. d'. K. als verdacht van heëling van eenige gouden en zileren voorwerpen. De commissaris van politie te Hoorn naar weüce plaats zij zijn overgebracht had hun aanhouding verzocht. DE WIND. Door den hevigen wind die hedenmiddag woei, sloeg een keet om van de in aanbouw zijnde gasfa briek, waarin eenige jassen, enz. hingen. In den woes- ten storm werden de planken verzameld en opge ruimd. VERTROKKEN PERSONEN. A. C- Paauwe, r.k., winkeljuffrouw, Houttil, Am sterdam. R. Held, r.k., Uitenbuschstraat 5, Zaandam. H. M. Akkerman, r.k., Noorderkade, artist, Heerlen. J. T. Schuts, r.k., Nieuwstraat 13, smid, Haarlem. B. Vermeulen, n.h., Omval 6, dienstbode, Bergen. A. .Voorthuijzen, n.h., Langestraat 41, hoedenmodiste, Naarden. J. van der Meer, Schoutenstraat 12, slager, Leiden. W. J. Bieman, n.h., Druivenlaan 14, bakker, Zuid- en Noord-Scharwoude. W. J. Klippel, n.h., Kin- heimstraat 4, schilder, Uithoorn. F. J. Hofman, r.k., Doelenstraat 6, schilder, Helder. T. J. A. van Soest, r.k., Magdalenenstraat 13, slagersknecht, Purmerend. P. F. Klerk, n.h., Heul 12, drukker, Zaandijk. L. J. F. van Amstel, n.h., Gasthuisstraat 18, kruideniersbe diende, Purmerend. M. Veerman, r.k., Houttil 30, dienstbode, Edam. L. Wijkstra, morm., Overdiestraat 10, arbeider, Amsterdam. H. M. F. van Leent, r.k., St. Elisabethgesticht, liefdezuster, Den Haag. K. was slechts bedrog, illusie, een leugen geweest. Hij bereikte de kleine poort en ging die binnen. Toen hij die sloot, sloot hij zich zelf in schemering, terwijl de wind opstak en het begon te regenen. Hij liep de stille, verlaten gangen door, dien avond nog meer verlaten en stiller dan hij ze tot dusver had gekend, ofschoon de in kracht toenemende wind buiten huilde en gierde. Hij had haar vertrouwd en zij had hem verraden. Dat was de eenige pijnigende gedachte die hem ver gulde. Zij had hem doen gelooven, dat zij om hem gaf, hem gelokt ja, zij had hem gelokt! Hij wilde niets weten van eenig excuus, van verzachtende om standigheden. Zij had hem als haar werktuig ge- bruikt, dat haar bij haar plannen van dienst moest zijn. En hij? Hij was een dwaas geweest, dat hij haar niet had doorzien. Hoe had hij zich zoo kun nen laten beetnemen en gelooven, dat zij hem om hem zelf begeerde en niet om Revelly. Zijn monsterachtige zelfmisleiding deed hem denken aan een blaas gevuld met lucht, die bij een prik ineen schrompelt. Hij was een dwaas ja een dwaas! Wie kon van he inhouden? Wie zou hem in deze wereld, waarin hij zich een weg had gebaand, ooit liefde schenken? Hij zou den schijn daarvan kunnen koopen met Re velly. Er zouden zeker veel vrouwen zijn, die ver standig genoeg waren hem niet al te duidelijk te laten merken welke plaats zij hem in haar achting toeken den zij zouden haar gehuichel in het huwelijk tot aan het bittere eindë kunnen volhouden. Maar wat gaf hij om zulk een liefde? Liefde? Men ontheiligde haar naam zelfs door het zoo te noemen. Het was schrokkige. ordinaire begeerigheid en hij was de prijs dien zij voor Revelly moesten betalen. Dat was de plaats die hij bij-de berekening innam. Hij begaf zich instinctmatig naar het kleine stu deervertrek. Daar keerde hij het uitgebouwde raam d'en rug toe, waarvoor de gordijnen nog niet waren dicht getrokken, ofschoon het licht onderschept werd door de dreigende wolken. Er was een vuurtje in den haard, Stuurman, n.h., Payglop 19, huishoudster, Koog aan de Zaan. H. W. J. K. Korfage, r.k„ Langestraat 70, kellner, Delft. D. Koster, n.h., Westdijk 14, dienstbode, Zuid- en Noord-Scharwoude. M. Striker, n.h., Heul 17a. sigarenmaker, Kampen. W. Vrinds, r.k. en n.h., Langestraat 94, Amsterdam. M. Hazes, r.k., Koor straat 29, dienstbode, Velsen. J. de Jong, n.h„ Over diestraat 66, machinist Alkmaar Packet, Amsterdam. M. E. Rooze, r.k., St. Elizabethgesticht, liefdezuster, Voorburg. A. G. Goedhart, r.k., St. Elizabethgesticht, liefdezuster, Voorburg. M. Hijan, e.l„ Langestraat 75, dienstbode, Oudkarspel. H. L. Kietselaar, r.k., Koor straat 27, barbiersbediende, Baam. A. Stoker, n.h., Varnebroek 25, Assen. H. L. P. Siegman, n.h., Ver- dronkenoord 113, winkelbediende, Sloten. C. Ooije- vaar, n.h., Stationstraat 28, loodgieter, Helder. A. T. G. Jansen, r.k., Houttil, winkeljuffrouw, Helder. B. Habermehl, n.h., Langestraat 54, Rotterdam. G. D. L. Graafland, rem., Emmastraat 107, oud-hypotheekbe waarder, Hoorn. H. Gijswijk, n.h., Nieuwpoortslaan 96, sergeant, Amsterdam. P. J. Conneman, r.k. en n.h., van der Woudestraat 29, schildersknecht, Den Haag. P. van der Glas Lippe, n.h., Ritsevoort 15, huishoudster, Warmenhuizen. T. J. van der Kooi, nh„ Kinheimstraat 19, winkelbediende, Dordrecht. M C. Bregman, n.h., Oudegracht 213, Schagen. H. Scholtens, n.h., Snaarmanslaan 78, scheepsteekenaar, Amsterdam. G. Goet, n.h., Westdijk 10, boerenarbei- der, Koedijk. FRANSCH AVONDCOMMUNIQUé. PARIJS, 13 Jan. (Avondcommuniqué. Twee hydroplans hebben 8 bommen op Duinkerken ge worpen. De schade is gering. Onze artillerie vernielde Duitsche loopgraven en versterkingen ten Noorden van Aisne en in Champagne. In de Argonnen deden de Duitschers een mijn springen op Heuvel 285 De geheele dag werd om den trechter gevochten. De Franschen hand-: haafden zich krachtig aan de Zuid-zijde. Tusschen de Argonnen en de Maas trachten de Duitschers met behulp van stikgassen een aan val te doen, zij werden echter door ons vuur be let uit hun loopgraven te komen. Op de Maashoogte en in de Argonnen heeft j ons artillerie-vuur de Duitsche stellingen bescha digd. MISLUKTE AANSLAG. TOKIO, 13 Januari. Toen de president van den ministerraad, graaf Okuma, naar het depar tement van binnenlandsche zaken reed, wierp een tot dusver onbekend gebleven persoon bommen naar de automobiel waar deze in gezeten was. Hij werd niet getroffen. OP EEN MIJN GELOOPEN. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. Uit ver schillende opgevangen telegrammen door het ra dio-station te Scheveningen is gebleken dat het Nederlandsche stoomschip „Maashaven" van de gebroeders van Uden te Rotterdam, bewesten het lichtschip Galloper vermoedelijk op een mijn is geloopen. Het stoomschip is door de bemanning verlaten en is nog drijvende met brand in het voorruim. Veertuin man zijn gered door het s.s. „Goentoer" van de Rott. Lloyd, dat ook de journa len en papieren aan boor dheeft en acht man zijn aan boord van het s.s. „Juliana" van de Mij. Zee land, SPOORWEG-ONGELUKKEN. WEENEN 13 Januari. Tijdens den storm is gisteravond een personentrein bij het station van Fischan in een locomotief geloopen, waarbij 30 personen gewond werden waaronder één zwaar. De bladen uit Osstrau in Moravië melden dat op de lijn Oderberg-Freristraat een wagon van een lokaaltrein ontspoord is en van de helling naar beneden stortte, waarbij 40 personen ge wond werden, waaronder 8 zwaar. DE OPSTAND IN CHINA. HONG-KONG 13 Januari. Door het gouver nement van Kanton werd medegedeeld dat de re bellen verslagen werden en op de vlucht gedre ven. DIEFSTAL. ROTTERDAM 13 Januari. Alhier is aange houden J. v d. H. uit Groot Ammers, verdacht ten nadeele van de kaashandelaren D. en A. M. in de Houttuin te Rotterdam gedurende den' tijd van 3 h 4 jaar 2000 te hebben verduisterd. DUURTETOESLAG VOOR DE MARINE. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. Aan het per- 'soneel der zeemacht, voorzoover niet in oplei ding, of bij een opleiding dienst doende, is in verband met den langen mobilisatie-duur een tweede duurtetoeslag toegekend van een belijk bedrag als die bij den aanvang der mobilisatie toegekend. DE FORD-EXPEDITIE. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari De Amerikaan- sche delegatie der Ford-expeditie, koos tot leden van de permanente conferentie die te 's Gravenha- een smeulend vuurtje met een rooden gloed in het mid den. Het was aangelegd toen de kille, met regen be zwangerde wind was opgestoken, want het kon m deze vertrekken met him oudé, dikke muren dikwijls tegen den avond koud worden. Neervallend in den stoel, die er naast stond, ging hij er voor zitten en zijn sombere, droevige oogen tuurden naar de gioeiende kolen. Hij was weer te ruggekeerd tot verveling en troostelooze verlatenheid driemaal erger dan eertijds. Revelly was nu zoo leeg geworden ais het nooit was geweest. Het leven daar Kwam hem onmogelijk voor hopeloos, don ker. Hij had zijn kasteel van zand gebouwd en het was ineengestort. De golven bedekten de plaats waar het had gestaan. Een gebroken man met een hart vol leed nam de plaats van den heer Revelly in, waar- I,voor hij bereidwillig zijn eer en zijn waarheidsliefde had verkocht. De regen, die was begonnen in groote ronde drup- I pels neer te vallen op het mos van de steenen terras- sen, was eerst overgegaan in een naargeestigen mot regen. Nu echter regende het flink en gestadig door. De lange, fijne kristallen druppels trommelden een eindelooze taptoe op de ruiten van het vooruitstekend raam. De wind die zijn voorlooper was geweest, rukte aan het latwerk en de groene hangers van de klimplanten, losgeraakt van den steenen muur waar aan zij zich hadden gehecht, tikten met een spook achtig getik tegen de verweerde vierkante blauwe steenen. Waar de steenen van het kasteel Revelly vandaan waren gekomen wist niemand. Er waren in het ge heel e graafschap geen steenen, die daarop geleken. Volgens de overlevering waren zij met veel moeite en veel onkosten overgebracht van de omgehaalde mu ren van een abdij ergens ver, ver weg. Wynnstanley zat maar steeds naar den rooden gloed van het vuur te turen. Zijn lippen waren op elkaar geklemd en verwrongen, zijn oogen somber en ge zal worden gehouden mr. Henry Ford, miss Jane Adams, presidente van het Internationaal Vrouwencongres, verleden jaar te 's-Hhage ge houden en William Bryan, gewezen Staatssecreta ris van Buitenlandsche Zaken en meermalen can- didaat voor het presidentschap der Vereenigde Staten. Er moeten nog twee leden worden aan gewezen. UITVOERVERBOD VAN SCHEPEN? 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. Naar aanlei ding van een bericht dat er aanwijzingen waren dat er bij de regeering plannen bestonden tot het instellen van een uitvoerverbod op schepen welke aanwijzingen zouden worden gevonden in het feit dat bij de uitklaring van Nederlandsche schepen in de laatste dagen een verklaring wordt geëischt dat het schip niet zal worden verhuurd en (of) zal worden verkocht, wordt van bevoegde zijde medegedeeld dat deze maatregel reeds van den aanvang der mobilisatie af bestaat, doch dat het noodig is een verscherpte order dienaangaande door te voeren. VRAAG. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. Het Kamerlid de heer Kleerekooper heeft tot den minister van Waterstaat de vraag gericht of hij bereid is te bevorderen dat de kommies G. v. d. Most van de H. IJ. S. M. te Leerdam die aldaar tot lid van den Raad is gekozen en van den directeur dier maat schappij bericht kreeg dat hij het raadlidschap niet mag aanvaarden, zijn ambt zal kunnen be houden, zoo hij het raadslidmaatschap aanneemt. ERNSTIG ONGELUK. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. In de stamp en persinrichting van de Firma van Heyst en Zo nen te 's-Gravenhage sprong hedenochtend bij de bewerking van een grooten steen, dit voorwerp plotseling door een tot dusverre onbekende oor zaak in 3 stukken, waarvan één twee werklieden zoodanig trof dat een hunner op slag werd ge dood en de ander ernstig aan het dijbeen werd verwond. DISTRIBUTIE VAN STEENKOLEN. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. De minister van Landbouw heeft hedenmiddag aan zijn departe ment met een kort woord geïnstalleerd den direc teur van de Rij kssteenkolendistr ibutie en de com missie van advies voor deze distributie LAAG. ZWOLLE, 13 Januari. Naar wij vernemen heeft de Tram. Mij. een bedrag van honderd gul den uitgeloofd voor de aanwijzing van de da- der(s) van den aanslag op de veiligheid van de spoorlijn. De laatste tram, die Nieuwjaarsavond te 10 uur van Zwolle vertrok, zat vol passagiers en stootte een half uur van Blokzijl op een paar over de rails geworpen biels. Gelukkig kwam de tram tot staan; was ze uit de rails geworpen, dan zou een vreeselijke ramp hebben plaats gehad, omdat een diepe kolk naast den spoorweg ligt DE MAIL. 's-GRAVENHAGE, 13 Januari. Van welinge lichte zijde wordt vernomen dat van de laatstelijk uit Amerika hier te lande aangekomen stoomsche pen de „Rotterdam" en de „Noordam" in Enge land de mail niet van boord is gehaald, maar dat de Engelsche autoriteiten die booten ongehinderd hebben laten doorgaan, zoodat genoemde schepen zelf de mail in on3 land hebben gebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. Eenige portemonnaies met en zonder geld; een ro zenkrans; een pakje, inh. kousen; een hondje; een flu- weelen zak; een lorgnet; een armband; een paar glacé handschoenen; een zilveren insigne; een hondenhals- band; een vulpen; een bloedkoralen armbandje: een zilveren heerenhorloge; een tabaksdoos en een luiwa gen. Alkmaar, 13 Januari 1916. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. INGEZONDEN STUKKEN. DUBBEL GEM. KWARTET „EUPHONIA" VAN AMSTERDAM. Op een doorreis, om 's avonds in een Noordelijke Plaats te concerteeren, stelt den heer Willem Hespe, dirigent van verschillende Zangvereenigingen te Am sterdam en elders, het Kunstminnend publiek alhier, a.s. Zondagmiddag in de gelegenheid een concert bij te wonen, waarop ik gaarne, die nimmer in de gele genheid waren om „Euphonia" te hooren, de aandacht wensch te vestigen, vertrouwende dat in de eerste plaats „Zangers" en „Zangeressen" waaraan Alkmaar zoo rijk schijnt te zijn, van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Het concert te houden in „De Harmonie" zal aan vangen 's middags 2 uur en eindigen ongeveer 4 uur. (Tekstboekjes tevens bewijs van toegang geven de zijn voor geringen prijs verkrijgbaar bij de firma Zwaan, Nieuwesloot alhier). Het Programma geeft voor het meerendeel een keur van liederen van Hol- landsche Componisten aan. Drie Nederlandsche Kerstliederen waarvan 2 door Jul. Röntgen zoo meesterlijk voor h Cappella-Koor be werkt, zijn ontelbare malen onder leiding van den heer Hespe ten gehoore gebracht en treffen steeds op nieuw door hun eenvoud en roerende teerheid: dof. De liefde, die hij had gemeend te bezitten, was slechts een valsche, ongangbare munt geweest. De te leurstelling en de vernedering griefden hem tot in het diepst van zijn hart. Zij had hem alleen gelokt om van hem te kunnen profiteeren. Het was Revelly en zijn inkomen dat zij begeerde. Hij telde niet mee in cle overeenkomst, behalve als een „ploert" voor wiea .zij terugdeinsde. Hij was niet woedend geworden en dat was, had hij het geweten, wel een duidelijk bewijs, dat zijn ei gen gevoel voor haar niet waard was geweest liefde genoemd te worden. Als hij haar had liefgehad, zou het ondragelijke van zijn verdriet en van zijn verlies een heftiger gevoel bij hem hebben opgewekt, dan nu het geval was. Hij was verliefd op de liefde geweest smachtte er naar, hunkerde er naar. Het was niet Rosamund die hij werkelijk had liefgehad. Terwijl hij daar zoo stil zat, ging de deur open en trad iemand binnen, die het electrisch licht opdraaide, want het was donker in de kamer. Een knecht bracht hem iets op een blaadje iets, dat wit en droehoekig uitkwam op het glanzend gepoetste zilver. Hij voelde een steek in zijn hart, toen hij het in zijn hand hield. Toen de deur weer was gesloten, de knecht zich naar het vuur had gebogen om het op te rakelen en even door een bevelend woord van zijn meester was staande gehouden, maakte Wynnstanley het opgevou wen strookje papier open en las dé paar regelen. Het sierlijke schrift deed hem weer ineenkrimpen. Het was niet beverig door haast of emotie, maar gelijk, vloei end, mooi, juist zooals gewoonlijk. „Alles is een vergissing geweest. U moet mij ver geven. Ik dacht, dat ik met u zou kunnen trouwen. Maar ik kan dat niet. Wij willen beiden het gebeurde vergeten." (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2