Telegrammen van heden. rend doen stijgen, dat men hier ieder oogenblik een overstrooming verwacht. Het vee wordt inderijl zoo veel mogelijk naar Purmerend en Amsterdam in vei ligheid gebracht. In de omgeving van Monnikendam is reeds veel vee verdronken. Uit Durgerdam wordt ons gemeld Om half elf ging de vuurtorenwachter Engel met vrouw en kinderen, benevens levensmiddelen in den toren. Om kwart voor twaalf was het water in het fort zoodanig gewassen, dat de miltiairen uit de chambrées moesten worden verwijderd en op het dak van de bomvrije ruimte moesten overnachten. Vanaf 12 uur tot vanmorgen 8 uur heeft daar een bezetting van 00 man met dekens over het hoofd in de open lucht gebivakkeerd. Door den veldwachter van Ehir- gerdam werd met vier botters hedenmorgen assistentie verleend, nadat door den fortcommandant van den vuurtoren een roode vlag was geheschen. 20 men schen werden naar Schellingwoude gebracht. De 40 andere menschen der bezetting zitten op zolders van het fort. Levensmiddelen zijn niet aanwezig. Op ver zoek van den luitenant werden 50 brooden en een vat water en 5 pond boter gerequireerd. Thans wacht men nadere berichten af van den Stellingcommandant in Amsterdam. De telefonist van het fort bleef tot ongeveer kwart voor 12 in actie en gaf nog telefo nisch noodseinen, toen hij reeds half in het water zat. Tenslotte moest hij zich verwijderen met medeneming van zijn toestel. De Waterlandsche dijken tusschen Durgerdam en Uitdam beginnen op verschillende plaatsen teekenen van zwakte te vertoonen. Het water is in het binnen land tot achter Holysloot ongeveer een halve meter gewassen. Het vee van Holysloot is hedennnacht naar Schellingwoude vervoerd. Alle noodklokken in Wa terland hebben geluid en de boeren staan in alle plaatsen in den omtrek gereed tot vertrek. Zij zijn hier heel bang voor een stormvloed als in 1825. De opzichter van de Amsterdamsche Scheepsbouw Mij., de heer Beenakker, lag hedennnacht in zijn bed te drijven door het hooge water. Het personeel van de Oranjesluizen met het gezin en de bewaker van de werf zijn uit hun benarde positie gered. Zij zijn op Schellingwoude bij den heer De Jong ondergebracht De heer De Jong is hulpsluismeester van de Oranje sluizen. Het visschersvaartuig R. D. 35 is op de stukdam voor de Durgerdammer haven vergaan. De beman ning bestond uit 2 koppen, die zich in de mast had den vastgebonden, zij werden door een vaartuig van Durgerdam hedenmorgen gered. Zij hadden vanaf gisterenavond 8 uur tot hedenmorgen 8 uur half, in het water in den mast gezeten, maar zijn nu behou den in Durgerdam gebracht. Op last van den inspecteur van het loodswezen te Amsterdam, moet de vuurtorenwachter en zijn gezin onmiddellijk per visschersvaartuig van het vuurtoren eiland gehaald worden. Het eiland staat geheel on der water, dus worden deze maatregelen ter voorko ming van ongelukken genomen. Een nader bericht deelt mede: Het zeewater sloeg vannacht tot 284 c.M. boven A. P., zoodat het water over de Waterlandsche dijk golf de. Het verdeelde zich tusschen de huizen in tallooze beeken waardoor groote gaten in den grond ontston den. Verscheidene huizen werden ondermijnd en stukken van den dijk afgeslagen. De bevolking nam in allerijl de vlucht en zocht te middernacht een toe vlucht in de visschersschuiten naar de haven. Door klokgelui werd naar allerwege voor het gevaar ge waarschuwd. Vrouwen en kinderen liepen tot de knieën in het water om zich in veiligheid te brengen, terwijl de mannen hard werkten om de gaten te stop- pen. Tegen den morgen zakte het water. Voor 2 huizen werd een gat in den grond geslagen van 10 M. lang en 21/Ó M. diep, waar thans een doorbraak dreigt. Waterland loopt geheel onder water. Muiden is op het oogenblik moeilijk te bereiken. Bij de kruitfabriek is een gedeelte van den'weg door het water weggeslagen. Ook aan den kant van Muiderberg staat de weg onder water, zoodat ook van die zijde de Gooische stoomtram niet in de stad kan komen. 40 M. weg is met de rails van de stoomtram wegge slagen. Bewoners hebben de huizen verlaten. Verschei dene stuks vee zijn verdronken. Het stoomtramverkeer is gestaakt. Dit N a a r d e n wordt ons gemeld Hedennacht is het vee uit de Meent hier binnenge bracht. Men heeft verzuimd de noodwaterkeering aan te brengen. De stad staat gedeeltelijk onder water. De kazernes staan eveneens midden in het water. Vele be woners zijn naaf de zolder gevlucht. Het verkeer is in vele straten geheel gestremd. Een later bericht meldt: Het water zakt. Het ver keer is weer vrij normaal. De kazernes zijn ook we der te bereiken. In den omtrek vooral in de buurt van Eemnes moet het water nog zeer hoog staan. Door den zwaren storm is hedennacht te IJssel- monde een stuk van uen dijk over een lengte van 80 meter weggeslagen, wua.ujor het spoorwegverkeer lusschen Rotterdam en Dordrecht is- gestremd. Door de overstrooming is het spoorwegverkeer tusscnen Kampen en Hattem onmogelijk geworden. Een groote overstrooming teistert Zwolle. Het water is ongekend hoog. Er moet een Zwarte Water dijk zijn doorgebroken, waardoor het water iels zakt. Hedennnacht isbij Schiermonnikoog het water door den storm zoo hoog opgedreven, dat het over den zeedijk is gekomen. De strand-boulevard is over oen afstand van meer dan 200 M. weggeslagen. De grond is gescheurd tot aan de villa's die langs het strand staan. Het water is thans weder aan het dalen. Tengevolge van den storm steeg in den afge- loopen nacht het water der Merwede zoo hoog, dat de bovendijk te Gorcum dreigde te worden over stroomd. Met een kisting in de Dalempoort werd het waetr gekeerd. In gedeelte van de Dalemstraat en het Nieuwe Hoofd zijn overstroomd. Te Amersfoort is nog nooit zoo'n hooge water stand geweest als heden. De bewoners van boeren plaats]'es in den omtrek moesten per boot gered wor den. Veel kippen, varkens en vee verdronken. De dor pen Hamersveld en Hoogland staan onder water. Volgens zeggen is de Zeedijk tusschen Nijkerk en Bunschoten doorgebroken. Soldaten van het garni zoen te Amersfoort zijn uitgerukt voor den dienst aan de dijken. Hedennacht is de spoorbaan bij Nijkerk over stroomd, zoodat het treinverkeer van Holland naar het Noorden via Amersfoort over de Staatsspoor en Cen- traalspoor geheel verbroken is. Het spoorwegverkeer naar Leeuwarden en Gronin gen gaat nu over ApeldoornDeventer. Hedennnacht is de dijk van Eemnes over een lengte van meer dan 20 meter tengevolge van den siorm doorgebroken. De boerderijen achter den dijk staan in het water. Het vee is naar Laren en Blari- ctttri (rebracht. Van een boerderij is de voorgevel in gedrukt De Meent en de geheel Eemnesserpolder staan blank. De spoorwegverbinding tusschen Rotterdam en Dordrecht is verbroken en zal in de eerste drie dagen wel niet kunnen worden hersteld, doordat bij IJsel- mon.de de dijk over een lengte van 80 meter weggesla gen is. Uit Enkhuizen meldt men ons dat de Zui derzeedijk bij Weederhoek bijna is doorgeslagen, en verscheidene groote gaten vertoont. Aan de Ooster- dijk bij Andijk is den geheelen nacht gewerkt, zoodat men het water heeft weten te stuiten. UIT BERGEN. 't Is nog maar kort geleden toen wij het bericht gaven van de oprichting der „R. C. Dames Zang- en I ooneelvereeniging onder de bescherming van St. Ag nes" te Bergen. In den korten tijd van haar bestaan heeft deze vereeniging reeds met zeer vele moeilijkhe den te kampen gehad. We hadden heusch niet kun nen denken dat de vereeniging na zulk een moeilijken tijd, reeds nu in staat zou zijn om in het openbaar op te treden. Maar niettegenstaande den korten tijd van voorbereiding is deze vereeniging met een schitterend programma voor den dag gekomen. Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond hadden in het veree- nigingsgebouw de uitvoeringen onder leiding van den heer B. D. F. Pekelharing, directeur, plaats. Nadat verschillende liederen met veel succes ten ge- hoore waren gebracht, werd het drama „De Heilige Godelieve van Ghistel" opgevoerd. De opvoering heeft aller verwachting verre overtroffen. De hoofdrol „Godelieve Maagd en Martelares" werd door mej. L. Henneman op moeilijk te verbete ren wijze vertolkt. Haar spel was lief en bekoorlijk. Ook „Islinde" (Mej. Gr. Blankendaal Jd.), „Wulfride" (Mej. N. Vrasdonk Jd.) en „Oglena" (Mej. N. Min Dd.), hebben zich op meesterlijke wijze van hare taak gekweten. Ook de andere rollen, welke in handen waren van de dames T. Oldenburg Jd., M. van Wonderen, L. Min Dd., Ursem, J. Punt, I. Kuijs, D. Houtenbos en G. Roobeek vonden uitstekende vertolking. De liederen en niet het minst het „Stille Nacht" solo (Mej. G WeijersHilbrand), welke in het drama voorkwamen, werden op verdienstelijke wijze gezongen. De „Apo theose met Slotkoor" vormde voorts een pracht-ta- bleau. Dit alles gevoegd bij de prachtige costumee- ring van de firma Seme en Zonen te Amsterdam en de uitstekende verzorging van het tooneel en de verlich ting vormde een voortreffelijk geheel. Den heer Pekel haring, directeur, die door ijzeren wilskracht en taaie volharding dit alles voor elkaar heeft weten te bren gen, komt zeer zeker een woord van welverdienden lof toe UIT EG MOND »A AN ZEE. Wederom is een mdjn aangespoeld1, vlak voor het dorp. UIT HEILOO. Werd er het vorige seizoen in verband met de mo bilisatie door de rederijkerskamer „t Ontluikende Roosje" geen uitvoering gegeven, thans heeft men met behulp van enkele nieuwe krachten weer een voorstel ling aangedurfd. In de zaal van dén heer Jb. Rui ter werd gisteravond „De rechte lijn", het bekende too- neelspel van Fabricius ten tooneele gebracht. Dank zij de uitnemende vertolking, welke dit boeiende stuk ten deel viel, hebben de talrijke aanwezigen dezen avond zeer genoten, zoodat de dames en heeren eer van hun werk hadden en zich door luide bijvals-betui- gingen beloond zagen. Gebr. Kroon hadden voor goede muziek in de pauzes gezorgd, terwijl Heiloos fanfarecorps welwillend de muzikale ovatie, welke den hoofdpersoon in dit tooneelstuk wordt gebracht, speelde. KORTE BERICHTEN. De 14-jarige fabrieksarbeider Johannes Kant heeft bekend den moord op Mej. A. Heikens, onderwijzeres te Winschoten, te hebben gepleegd. De minister van koloniën, mr. Pleyte, wordt Za terdagavond te 's-Gravenhage terugverwacht van zijn verblijf om gezondheidsredenen in Zwitserland. Bij de Tweede-Kamerverkiezing te Weststelling werf is bij enkele candidaatstelling herkozen de heer Hugenholtz. Bij Tiel zijn twee goederentreinen tegen elkaar geloopen, een remmer werd ernstig gewond4 koeien verdronken en 16.000 Lt. petroleum nep weg. De ma- terieele schade is aanzienlijk. Door de politie te 's-Gravenhage zijn gear resteerd 2 jongens van twaalf jaar, verdacht van het plegen van eenige rijwieldiefstallen. In de feestelijk getooide zaal van het „Hotel de Witte Brug" werd gisteravond diner gegeven door de Ford-expeditie, waaraan ongeveer 200 gasten aanza ten, waaronder 125 Nederlanders. De politie te Barneveld heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een vrouw, die reeds tweemaal bij haar buurman, de schildersknecht S., brand had ge sticht. Met ingang van 14 Januari 1916 tot een nader te bepalen datum zullen consenten voor den uitvoer van roode bewaarkool worden afgegeven. (St. Ct.) STADNIEUWS GEÏNTERNEERDE DUITSCHE OFFICIEREN Gisteren werden de Duitsche officieren, die te Ber gen waren geïnterneerd, naar het intemeeringsdepöt te Wierikerschans overgebracht. De commandant van dit Intemeeringdepöt, de majoor baron Van Boecop, geleidde hen van Bergen naar Wierikerschans, waar heen ook een der geïnterneerde officieren werd over gebracht die in het hospitaal te Utrecht vertoefde. JUBILEUM H.IJ.S.M. VAN MEJUFFROUW J. A. ARENTSEN v..MIDDENDORP. Woensdag herdacht mej. de Wed. J. A. Arentsen v, Middendorp den dag waarop zij vóór 25 jaar als klerke bij de H.IJ.S.M. in dienst trad. Des morgens werd de jubilaresse, vergezeld van haar zoon, com mies bij de H.IJ.S.M., per rijtuig van hare woning gehaald en op het plaatskaartenkantoor door de sta tionschef, omringd door het personeel, met eene har telijke gevoelvolle toespraak gecomplimenteerd. Ver volgens werd haar uit naam van het personeel als blijk van waardeering een crapeaud benevens een vaas met bloemen aangeboden. De jubilaresse was zichtbaar onder den indruk. In den loop van den dag ontving zij uit handen van den adj. inspecteur baron van Haersolte de gebruike lijke enveloppe met oorkonde namens de directie der maatschappij. De ten haren huize gehouden receptie werd zeer druk bezocht. Mej. Arentsen is de eerste der damesklerken die het feit der 25-jarige ambtsvervulling heeft mogen herden ken. EVANGELISCHE UNIE. Op verzoek vestigen wij de aandacht van belangstel lenden op de godsdienstige bijeenkomst van de Vrij zinnige Hervormden a.s. Zondagavond te 7 uur, in de Groote Kerk, alhier, waarin de Hoog Eerw. Heer Prof. Dr. J. Lindeboom uit Groningen als spreker zal optreden. NUTSSPAARBANK. Het dagelijksch bestuur van den Nutsspaarbank is thans aldus samengesteld. H. W. Frese, voorzitter, C. Bosman Gz., vice-voorzitter, J. P. Kool Pzn., secreta ris. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING TE ALKMAAR. In de maand December verpleegden de zusters 64 patiënten. Vijftien van deze waren klasse-patiënten, 49 werden kosteloos bezocht, hiervan waren 40 fondspatiënten. Er werdten 892 bezoeken gebracht, waarvan 187 aan de klasse-patiënten. 705 bezoeken werden kosteloos afgelegd, waarvan (541 aan de fondspatiënten. Zes maal werd hulp verleend bij af legging. Het Bestuur van Gezinsverpleging deelt, onder hartelijke dankzegging aan den onbekenden gever, mede, dat bij de Penningmeesteresse is ingekomen een gift van 10 ten voordeele van de kas der vereeni ging. VERBETERING. In de advertentie van het Bioscoop- en Variëté-The- ater „Novum" stond gisteren dat het Haagsche Revue- gezelschap directie W. Roelofs van Vrijdag tot en met Donderdag 23 Januari zou medewerkendit had moe ten zijn tot Zondag 23 Januari. In de gisteren in ons blad opgenomen aanbesteding van B. en W. werd gemeld dat de heer J. Metz alhier voor de levering verfwaren, glas enz. had ingeschreven voor 914.08. Dit moet zijn 870.34. VEREENIGING VAN MELKVEEHOUDERS. Hedenmorgen vergaderde in café Central de veree niging vai melkveehouders. De voorzitter, de heer Borst, heette welkom en sprak een kort woord ter inleiding. Uit den melkoorlog is gebleken dat de boeren te zwak staan en hoewel in den Haag erkend wordt dat 9 cent te weinig is, dwingt de minister toch de melk voor dien prijs te leveren. Het eenige middel nu om ons sterker te maken is aansluiting bij een grooteren hond; daartoe is de spreker van dezen dag de heer iH. J. Brinkman Az., van Zaandam, dip spreekt over: De melkprijzen en wat daarmee in verband staat; en de Bond van Melkveehouders. Hij sprak ongeveer als volgt: De groote bladen hebben de boeren voorgesteld als uitzuigers, die een gouden winter doormaken, wij ma ken zaken. Wat is nu de werkelijkheid. Ook de boe ren te Amsterdam, die voor 10 cent leveren, moeten er nog geld bijleggen. Het publiek wordt door het ge schetter van die bladen werkelijk in de meening ge bracht dat de boeren voor hun melk een te hoogen prijs ontvangen. Dit vloekt evenwel tegen de werkelijkheid. Niet alleen de proletariërs doch ook de intellectuee- len gelooven dit, en hoewel wij in die groote bladen gepoogd hebben ons te rechtvaardigen; onze stukken werden niet. opgenomen. Toen heb ik het maar opgegeven. De pers, die we toch hoog moeten houden, heeft het volk dit voorjaar misleid op een ergerlijke manier. Wij mogen het ver trouwen in de regeering niet verliezen, daar is geen enkele reden voor. De regeering wil volgens een vast plan doorwerken en hoewel de een of ander door dit plan in 't gedrang is gekomen, hebben we nog vol strekt geen recht de regeering te wantrouwen. Volg de zij 1 aar lijn niet, dan stond ze niet sterk. Geeft ze nu hier en daar toe, dan krijgen we dit voorjaar nog meer daling in de melkprijzen. De pers zal haar fout ten slotte weer herstellen en inzien dat ook zij misleid is door de leiders dér prole tariërs. Hoewel we dan niet de beschikking hadden over de groote pers, we hadden gelukkig zelf nog een orgaan de Melkveehouder. In dit orgaan hebben wij onze zaak bepleit en gezegd hoe de zaken ervoor stonden. Bij den minister hebben wij gezegd dat zoo wij de zen winter tegen verlaagden prijs moesten leveren, wij dien prijs op den zomerprijs moeten verhalen. Wij heb ben nem voorgesteld om een regeling in te voeren, zooals met de brood of meelkaarten. We zijn er zeer zeker toe bereid om een armen man voor minder te leveren dan een rijken. Het gevolg is geweest de interpellatie-Sannes, die evenwel weinig heeft uitgewerkt, alleen dit: dat de minister heeft ge zegd dat de regeling moest dienen voor het geheele jaar, dus ook de zomerprijs is daaronder begrepen. Wij hebben ons daarmee tevreden gesteld en we zul len zoolang mogelijk blijven leveren voor den door den Minister vastgestelden prijs, mits we nu ook maar kunnen rekenen op die toezegging. Anders had den we nooit de melk ook voor 10 cent geleverd. Hoe zal de regeling dezen zomer nu zijn? Er is door den melkstrijd een kentering gekomen in de meening dat wij boeren zijn, waarmee geen reke ning behoeft te worden gehouden. Van den Bond van Melkveehouders enz., die door de regeering en burge meester van Amsterdam niet was erkend, had men nog nooit gehoord. Dit was bij den melkstrijd ook wel onze groote grief. Wanneer de burgemeester onze Bonden hadden erkend, was de oorlog nooit ont staan. Nu evenwel wordt er met onze organisatie wel degelijk rekening gehouden en er wordt in Den Haag hard gewerkt om een regeling omtrent de melk- voorziening tot stand te brengen, waarbij ons advies wordt ingewonnen. Eén moeten wij worden om krachtig te kunnen op treden wanneer onze belangen in 't gedrang komen; niet afzonderlijk moeten wij blijven. Niet door klein zielige finantieele bezwaren moeten we ons laten te rughouden, omdat we een kwartje of zoo per koe moe ten betalen, wat toch al gebeurd is. De S. D. A. P.-ers de meesten arme drommels, hebben wèl van hun 14 gulden weekloon een kwartje per week over voor hun organisatie. Moeten wij ons dan niet doodscha men, die hef toch nog wel beter kunnen doen dan deze menschen? Een zaak als van de boeren te Alkmaar was niet te winnen, omdat ze niet goed georganiseerd waren, 50 boeren tegen een groot aantal anderen die Alkmaar als 't ware overstroomden met melk. 't Was vechten tegen de Bierkaai. Ze hadden de fabrieken eveneens droog moeten leg gen. Daarvoor is evenwel geld noodig, geld en or ganisatie. De boeren moeten ervan overtuigd worden dat hun belangen één zijn. In de geheele provincie moeten afdeelingen worden opgericht en die richting werkt de Bond van Melkveehouders te Amsterdam. Juist omdat wij daar sterk waren hebben wij den strijd gewonnen. Wanneer gij hier bij ons waart aan gesloten geweest, dan had gij ongetwijfeld den strijd gewonnen. Gewerkt moet er worden, den boer moet gij op. Wanneer gij aangesloten waart geweest en uw strijd stond zuiver, dan hadden wij de fabriek van Van den Bosch beheerscht, zooals wij haar nu reeds voor jeen deel beheerscfaten. Thans nog een woordje over het taxeeren der melk, speciaal hier ter stede. In het noodwetje van Augustus 1914, waarbij de voedingsverdeeling wordt geregeld, staat, dat 2 des kundigen ter plaatse die zaak moeten regelen. Wat ge beurt er nu? De burgemeester benoemt twee luitjes die geheel onder zijn invloed staan. Overal is dit ge beurd. Gemeente-ambtenaren, lui die. absoluut niet vrij staan, worden daarvoor benoemd. Is dat in den geest van de wet? Een bespotting is het. (ApplauS). i Menschen met melk van zeer laag gehalte, b.v. van 4.5, wordt ook getaxeerd op 9 cent, terwijl eens anders melk van hooger gehalte wordt getaxeerd op 5 cent. Ik heb hiertegen bij den Minister ten sterkste gepro testeerd. 't Is een scandaal. Met een opwekking tot organisatie beëindigde spre ker zijn rede. De heer Borst kwam met eenige feiten, waarmee hij rechtvaardigde dat zijn vertrouwen in de regeering was geschokt. De burgemeester te Alkmaar vroeg hem o. a. hoe het kwam dat de boeren te Hoorn wèl voor 9 cent en die te Alkmaar niet kunnen leveren. Dit komt omdat er te Alkmaar meer taxleveranciers zijn dan te Hoorn. Niettegenstaande dit alles krijgen de boeren te Hoorn 9y2 cent en de boeren te Alkmaar 9 cent. Waar is nu de vaste lijn? Wij hebben wel eenigszins reden aan het beleid der regeering te twij felen. Ook de heer Govers vond, dat het beginsel vaste lijnen den Minister er nu juist wel niet zal toe hebben bewogen de prijs terug te brengen op 11 cent (distri- butieprijs). Mogen wij thans verwachten dat a.s. voorjaar onze zomerprijs in vroeger tijd bedongen ook als basis zal genomen voor den den geldenden prijs evenals nu met den winterprijs? Voorts bestreed spr. dat er geen organisaties met weinig geld konden bestaan, getuige de organisatie van spr. De strijd te Alkmaar was bovendien veel zwaarder dan die te Amsterdam, want de minister zei in dezen den burgemeester allen steun en medewerking toe. De heer Wofcke vroeg hoe het dan met de zg,n. op zetters moest, die alleen 's winters koeien hebben. De heer Brinkman, de verschillende sprekers beant woordende sprak eerst ♦ver de vaste lijn van den mi nister. Hij erkende dat er kronkelingen waren. Doch waar zit 'm dat in In de plaatsen waar die kronkelin gen zijn legt de burgemeester zich gewoon neer bij de regeling van de boeren. Hier deed de burgemees ter dat niet, en toen was ook dé minister wel genood zaakt in te grijpen. Den heer Wokke antwoordde spr. dat de opzetters in den zomer in den regel bouwers zijn. Hebben die zoo erg klagen gehad in dezen abnormalen tijd? Hun verlies 's winters kunnen zij ruimschoots verhalen op hun winst 's zomers. Wat betreft de opmerking van den heer Govers omtrent een organisatie met weinig geld, inder daad1 zoolang er geen strijd is of actie, kan men wel met weinig geld, maar komt de strijd, de staking, of wat dan ook, dan moet er geld zijn. Zonder geld is er geen macht. Voorts kost ook het propaganda-ma- ken geld! En propaganda-maken is toch zeer noodig, anders blijft men voortleven in het kleine kringetje. 'Nogmaals ten zeerste aansporend tot aansluiting bij den Bond besloot spr. onder applaus zijn rede, repliek volgde van de heer Borst en Govers. De laatste, hoewel niet geheel de schuld van den burgemeester van Alkmaar willende werpen, betoogde dat ook deze burgemeester zijn slechte voorlichters heeft, met name den burgemeester van Oudorp, die ook thans nog beweert dat 9 cent voldoende is. Voorts vroeg hij nog eenige inlichtingen omtrent de contributie; wordt deze geheven per gehouden koe, of per melkkoe. Wat de verplichtingen betreft, de leden hebben zich gewoon te onderwerpen aan de statuten van den bond. Contributies worden alleen geheven van de melkkoei en. De afdeeling zelf kan dan b. v. nog een gulden per lid heffen. Onder applaus werd hierop in beginsel besloten en bloc toe te treden tot den Amsterdamschen Bond van melkveehouders, waarna de voorzitter de vergadering sloot. EVANG. LUTH. GEMEENTE. Wegens dijkdoorbraak zal Ds. Jager van Kwadijk Zondag 16 Januari niet kunnen optreden. Ds. H. Makkink zal in zijn plaats de dienst zelf vervullen. PREDIKBEURTEN op 16 Januari 1916. Qroote kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke,Avo nd 6 uur, Ds. Ver waal. Woensdagavond, 7 uur, Ds. Verwaal. Evang. Lulh. Kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Oeref. kerk, 10 uur en avond 5 uur, lezen eener pre dikatie. Hersteld Apostolische Gemeente. Vergadering 's morgens 10 en 's avonds 5 uur. EVANGELISCHE UNIE. Groote kerk, avond 7 uur, prof. dr. J. Lindeboom uit Groningen. CETTINJE GEVALLEN. WEENEN, 14 Januari. (Officieel). De hoofd stad van Montenegro is in onze handen. E>e ver slagen vijanden achtervolgend, zijn onze troepen gistermiddag Cettinje binnengedrongen. De resi dentie van den Montenegrijnschen koning in de stad is ongedeerd. HUERTA. NEW-YORK, 14 Januari. De ex-president van Mexico, Huerta, is te El Paso in Texas overleden. AMERIKA EN MEXICO. WASHINGTON, 14 Jan. Verscheidene sena toren eischen dat Amerika zal ingrijpx naar aan leiding van het vermoorden van Amerikaansche onderdanen door Mexicaansche bandieten. De Amerikaansche troepen hebben de Mexicaansche generaals Almeida en Rodigrez, die aan deze moorden schuldig zijn, gearresteerd en gefusi- leerd. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD 18 Jan. Johannes Josephus Wijdeman en Theodora Margaretha Maria de Jong. Marinus de Swart en Maartje Mulder. Gerrit van de Pol. wedr. van Wilhelmina Suzanna Selhorst en Burgje de Boer, wed. Willem Adriaan Adriaan Brouwer. - Theodorus de Moeien Anna Maria Mulder. Willem Janse en Eli sabeth de Groot. OVERLEDEN i 14 Jan. Bernardus Bfendrikus Slothouber, 41 Jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 14 Januari. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut té De Bilt. Geldig tot den avond van 15 Januari. VERWACHTING. Krachtige tot matige tijdelijke, wellicht nog ver der afnemende noordwestelijke tot westelijke wind, aanvankelijk licht, later toenemend bewolkt, weinig of geen neerslag, koele nacht, overdag vrij zacht. VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. Eb is maar één Oadsrirtige Glasassürantie in Alkmaar. De Aggnfea ®EBR. MOLE-NAAR, Nieuwe- sloot, ën j. MIENISBergerhout. Bestüursledenj b, OLOEGK. h P.J. A.. HOK'SBERGEN. M. B. PEL'S. Wjs D. APPEL. JB> LIND.J. 'F, LÜBBB. J. RlNdERS. MMTOMSHTm Voorlooplg Kaasberielit. ALKMAAR, 14 Jan. Fabriekskaas. Kleine f 69.50, kleine boerenkaas f 67.—, commissie fabriekskaas f 65.commissie boerenkaas f 70.—, middelbare fabriekskaas f middelbare boerenkaas f 68.50. Aangev. 400 stapels, wegende 210000 Kilogram. Handel kleine goed. ALKMAAR, 14 Jan. Graanmarkt. Aangev. 722 heet. Tarwe f 10.all—, gerst f 0.— a 0,gerst chev f 10.40 a haver f 6.55 a 7.bruine boonen f 17.a 23. rood mosterdz. f a

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2