a, Telegrammen van heden. ONDERWIJS I. Prins Az Bierkade 11. konijnen te 's-Gravenhage, op 22 en 23 Januari 1916 met uitsluitend Hollandsche konijnen, werden 2 eer ste, 3 tweede, 1 vierde en een eervolle vermelding met 2 eereprijzen en 2 staats-eereprijzen behaald door den heer C. Bakker alhier. BELASTING OP OPENBARE VERMAKELIJKHEDEN. De heer Jl. Cloeck heeft voorgesteld, de verordening op het heffen eener belasting op openbare vermakelijk heden (Gemeenteblad 1914 No. 434), als vlogt, te wij zigen: lo. van art. 2 te doen vervallen de 3de alinea en wat daar verder volgt onder a. b. en c. 2o. art. 5 te doen vervallen en te vervangen door een nieuw art. 5, luidende: De belasting wordt niet geheven van: lo. openbare vermakelijkheden, welke worden gehou den voor en waarvan de opbrengst zelfs wanneer daarvan de noodzakelijke onkosten zijn afgetrokken bestemd is voor ees weldadig doel 2o. tentoonstellingen, welke niet gewinsthalve wordten gehouden, tenzij de entrée's tot deze tentoonstellingen tevens toegang geven tot eenige andere daaraan ver bonden vermakelijkheid 3o. voordrachten, wel'ke een uitsluitend godsdienstig, wetenschappelijk, sociaal of politiek karakter dragen, noch van vermakelijkheden, voor zoover die als toelich ting, of als bijkomstige opluistering daarvan zijn te beschouwen 4o. wdstrijden voor zoover bij deze laatste de mid- deisom der toegangsprijzen per persoon niet méér be draagt dan 25 ets. en geen gelegenheid wordt gege ven tot het aangaan van weddenschappen of het slui ten van andere kansovereenkomsten over den uitslag van wedstrijden; 5o. vermakelijkheden, welke worden gegeven op de jaarmarkt of op den openbaren weg, tenzij deze ten behoeve van die vermakelijkheden aan den publieken dienst is onttrokken. TOESLAG OP HET LOON VAN GEMEENTEWERKLIEDEN EN BEAMBTEN. Door den heer J. Cloeck, lid van den Raad is bij den Raad1 het volgende voorstel ingediend Onaergeteekende heeft de eer voor te stellen, te be sluiten: op het loon der gemeentewerklieden en be ambten, die na aftrek van de bijdrage voor het pen sioenfonds minder verdienen dan 15.per week, voor den duur der tegenwoordige abnormale tijden, een wekelijkschen toeslag te geven, gebaseerd op de talrijk heid van het gezin, en zulks op den volgenden grond boor één kind, beneden den leeftijd van 14 jaar of inwonend familielid, onverschillig van welken leeftijd, maar diat geen inkomsten can welken aard ook 0.90. voor twee kinderen, enz. 1.70; voor drie kinderen, enz, 2.40; voor vier kinderen, enz. 3.00; voor vijf kinderen, enz. 3.50; voor zes kinderen, enz. 3.90; voor zeven kinderen, enz. 4.20en voorts voor elk volgend kind of inwonend familielid, aan genoemde voorwaarde voldoende, 0.20 meer, met dien verstan de dat het uit de gemeentekas te betalen bedrag aan loon en toeslag (de bijdrage voor het pensioenfonds niet meegerekend) ƒ15 per week niet mag overschrij den, de verdienste wegens overwerk daaronder niet be grepen. BESCHIKBAARSTELLING VAN COKES VAN GEMEENTEWEGE. Onder dagteekening van 17 Januari 1.1. is bij B. en W, ingekomen een schrijven van de Commissie van Bijstand voor de gemeente-gasfabriek, van den vol genden inhoud: „Toen in de vergadering van den Raad van den 3en November 1.1. het voorstel der Raadscommissie tot lc- vensmiddelenvoorziening (bijlage raadsverslag No. 116) in behandeling werd genomen, adviseerde onze commissie om den voorgestelden maatregel voorloo- pig tot en met Januari van krachtte doen zijn. De ondervinding heeft thans geleerd, dat het ver krijgbar! stellen van goedkoope cokes alleszins een succes ts' geweest; immers werden 2207 cokeskaarten aan belanghebbenden verstrekt, waarop van 8 Novem ber tot en met 16 Januari 14798 H.L. zijn afgeleverd. Ware het mogelijk, wij zouden gaarne aan uw Qolle- ge adviseeren op dezelfde wijze voort te gaan gedu rende de maanden Februari en Maart, doch wij heb ben gegronde vrees, dat dit tot moeilijkheden aanlei ding zou geven. Aan onze voor te stellen wijziging van het geno men besluit laten wij een overzicht der geproduceerde en afgeleverde hoeveelheden voorafgaan, Op 8 November 1.1., den datum waarop de cokes levering op de kaarten een aanvang nam, waren in voorraad: 2000 H.L. cokes; van 8 November tot en met 16 Januari zijn geproduceerd: 24000 H.L. cokes; te zamen 26000 H.L. Afgeleverd werden: op cokeskaarten 14798 H.L., aan particulieren en bedrijven 4997 H.L., voor ge meentegebouwen 1792 H.L., voor eigen gebruik 3Ó00 H.L., te zamen 25187HL., zoodat op 17 Januari in voorraad was 812 H H.L.- Er waren dagen, waarop zooveel cokes werd afge haald en besteld, dat de voorraad geheel was uitver kocht, zoodat de levering tijdelijk moest worden stop gezet. Dit viel voor op 31 December, 6, 7, 13, 14 en 16 Januari. De grootste levering op kaarten was 649 H.L. op den lOen Januari, de kleinste 53 H.L. op den 11 en December. Dat dit tot groote schommelingen in het bedrijf aanleicfing geeft, behoeft wel geen betoog. Het gevolg daarvan is een aanzienlijke verhooging van de bedrijfskosten, zoodat matig berekend het co- kesbreken, waarvoor 5 cent per II.L. wordt in reke ning gebracht, aan de fabriek zelf pl, m. 9 cent per H.L. kost. Deze bezwaren zijn echter te overkomen, maar een anden en grooter bezwaar is het vooruit zicht, dat bij het lengen der dagen de gaslevering aan zienlijk daalt en met deze de productie, zoodat ook het uantum beschikbare cokes de eerstvolgende maan- ,en aanzienlijk zal verminderen (van de 6 oven3 wordt er eerstdaags 1 buiten dienst gesteld). De cokespro ductie kan over de maariden Februari en Maart niet hooger geraamd worden dan 2000 H.L. per week, waarvan voor houders van cokeskaarten niet meer dan ten hoogste 1400 H L. beschikbaar kan worden gesteld. Om nu zooveel mo^e'ijk zekerheid te hebben, dat de goedkoope cokes ook inderdaad ten goede komt aan hen, die daaraan het meest behoefte hebben, wenscht onze commissie aan uw College in overwe ging te geven aan den Raad in de eerstvolgende ver gadering voor te stellen te bepalen, dat de grens in zoover gewijzigd wordt, dat de cokeskaarten alleen worden verstrekt aan hen, wier zuiver inkomen niet meer bedraagt dan 850 (7e klasse kohier H.O 1915). Zij vestigt er de aandacht op dat die grens te Hoorn en Purmerend gesteld is op hoogstens 800 Onze commissie is verder van meening, dat de hoe veelheid cokes, volgens de kaart verkrijgbaar, zonder eenig bezwaar eenigszins zal kunnen worden vermin derd en voor de maanden Februari en Maart op 2 H.L. per 3 weken gebracht. Worden beide door onze commissie voorgestelde maatregelen door den Raad aangenomen, dan zou daarvan een geregelde levering voor de beide eerst volgende maanden voldoende zijn verzekerd, waarbij voor de gasfabriek het groote belang zou zijn verkre gen, dat de afname weer regelmatig zou kunnen ge- schieden dan tot nu toe het geval was, zoodat de be drijfskosten niet onbelangrijk zouden worden vermin derd." B. en W. kunnen zich met den inhoud van dit schrijven geheel vereenigen, weshalve zij den Raad voorstellen te besluiten: gedurende de maanden Fe bruari en Maart 1916 aan gezinshoofden of daarmede gelijk te stellen personen, wier inkomen, volgens het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1915, min der dan 850 bedraagt, uit den cokesvooiTaad der gemeente-gasfabriek per gezin hoogstens 2 H L per drie weken te verschaffen, tegen den prijs van 0.55 geklopt en 0.50 ongeklopt, gehaald aan de fabriek (thuis gebracht 5 cent hooger). COMMISSIE VAN BIJSTAND VOOR HET MARKTWEZEN. B. en W. stellen den Raad voor vast te stellen een Verordening, regelende den werkkring van de Com missie van bijstand voor het marktwezen te Alkmaar. Wij ontkenen hieraan het volgende Er is eene commissie, ten einde Burgemeester en Wethouders bij te staan in het bestuur en beheer der verschillende markten. Zij dient Burgemeester -en Wethouders van advies aangaande de inrichting of verbetering 'der markten en is bevoegd daarover harerzijds voorstellen aan het college te doen. De Commissie bestaat, buiten den Burgemeester of een der Wethouders als voorzitter, uit vier leden. Zij draagt den naam van Commissie voor het markt wezen. De leden worden jaarlijks door den Raad, in eene in December te houden raadsvergadering, gekozen. BIJDRAGE TENTOONSTELLING EN CONGRES OP GEMEENTELIJK FINANCIEEL GEBIED. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: aan de Commissie door de Vereeniging van Amb tenaren der gemeente-financiën gevormd tot het voor bereiden eener tentoonstelling en congres op het ge bied der gemeente-financiën (Raadhuis kamer 127, Amsterdam), te houden in de maand September 1916, naar aanleiding van hare circulaire van 15 December 1.1. voor het aangegeven doel eene bijdrage uit de ge meentekas te verleenen tot een bedrag van 25. INTERPELLATIE-MARKTWEZEN. Aan den voorzitter van den Raad is door den heer Van den Bosch, lid van den Raad, de volgende vraag gesteld U zult mij verplichten met aan den Raad te vragen, mij toe te staan in de eerstvolgende Raadszitting de navolgende vragen tot Burgemeester en Wethouders te mogen richten: lo. Zijn B. en W. niet van oordeel, dat de tijd ge komen is, dat ten spoedigste de verbindingsweg tus- schen het Waagplein en de Gedempte Nieuwesfoot tot stand komt? 2o. Indien dit het geval is, mag de Raad dan ver wachten, dat in de eerste zitting, volgende op die van den 27sten a.s., een voorstel in dien geest hen zal be reiken? 3o. Zoo ja, is het dan niet gewenscht, dat het {er dezer zake bestaande dossier al aanstonds ter visie wordt gelegd voor de Raadsleden? 4o. Bestaat er bij B. en W. bezwaar om reeds in de eerstvolgende Raadszitting (m. i. die van den 27sten) den Raad uit te noodigen om te besluiten, dat reeds aanstonds een aanvang zal worden gemaakt met het amoveeren van die perceelen, welke voor den door braak aangekocht zijnde, reeds nu daarvoor in aan merking komen? CURSUS KOOR- EN SOLOZANG. Naar wij vernemen heeft mejuffrouw Marie Verbeek, lèerares in den solozang te Amsterdam, plan hier ter stede een cursus te openen voor solo- en koorzang. Bij genoegzame deelneming ligt het in haar voornemen een dames- en een meisjeskoor op te richten. Wij ver wijzen dienaangaande naar een advertentie in dit blad UITVOERINO MILITAIREN VOOR DE GETROFFENEN VAN DEN WATERSNOOD. Gaarne voldoen wij aan het verzoek nog eens de aandacht onzer lezers te vestigen op de liefdadig heidsuitvoering, te geven door de militairen van het Ve depót alhier, waarvan de bruio-opbrengsl geheel ten bate zal komen van de slachtoffers van den Wa tersnood. Het programma vermeldt: vrije oefeningen, fanta sie-geweer, fanfarekorps, strijkorkest, mannenkoor, uitsluitend d'oor militairen, terwijl luitenant Kloos als zanger en milicien v. d. Meer als cellist zullen op treden, twee dames ut Amsterdam zang- en vioolnum mers zullen geven en de heer Oushoorn voor de bege leiding zorg zal dragen. Vierentwintig dames zullen voor den kaartenver- koop zorg dragen, waartoe de stad verdeeld is in 12 wijken, zoodat niemand bevreesd behoeft te zijn twee maal te worden lastig gevallen of overgeslagen te zullen worden. Wie niet thuis mocht zijn late aan een der huisge- nooten een bedrag achter voldoende voor het aantal laatsen dat hij wenscht, teneinde daardoor te voor omen, dat hij andermaal moet worden bezocht, het- het werk slechts bemoeielijkt. De prijzen zijn 1.50 en 1. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. TOONKUNST. Over de 36ste openbare uitvoering van leerlingen der muziekschool van „Toonkunst", directeur de heer J. Henri Oushoorn, bericht men ons zelf konden wij de uitvöering niet bijwonen het volgende: Door de vele lichte toiletjes maakte de flink bezette zaal een prettigen indruk. En van de ten gehoorc ge brachte stukken zegt onze berichtgever, dat een paar der allerkleinste leerlingen het eerste nummer van het programma speelden en veel succes hadden en dat van de andere klaviernummers het eerste deel der sonate van Grieg verreweg het best werd uitgevoerd. Over den zang laat hij zich als volgt uit: „Het kinderkoor onder leiding van den heer Joh. Kuiper, zong heel goed.'Het tweestemmige „La Patrie des Hirondelles", was allerliefst. Ook „Perrette" was heel goed, de so lostem werd hierin kranig gezongen door mej. S., die ook de solopartij in „het Onweer" van Loots voordroeg. De heer K. weet zijn leerlingen keurig af te richten; er werd zeer zuiver gezongen Ook het frissche liedje „Voorwaarts marsch" van Oushoorn, klonk vroolijk en opgewekt. De heer K. begeleidde zelf de koornummers op uit stekende wijze." A. K. Watersnood. Men seint ons uit Purmerend (lOYu uur). Het water is thans eenige c. M. gevallen. Den geheelen nacht is aan de versterking van den dijk doorgewerkt zoodat het werk goed vordert. Van verschilleixde zij den komen koppels koeien aan, die door het buitenland gekocht zijn. Het vee heeft erg geleden door het wa tervervoer en door de ongeregelde voeding. MONNIKENDAM. Hoewel de stand van het wa ter gisteravond' zeer hoog was is deze hedenmorgen sterk gedaald. Een groot aantal werklieden is bezig met aanleggen van dammen rondom de gasfabriek op dat de fabriek weer spoedig zal kunnen werken. De verlichting in Monnikendam geschiedt thans met kaar sen en petroleum. Men seint ons uit Edam 8^ uur, 's morgens. Gistermiddag was de stand van het water 46 A.P. Gisteravond 30 A.P. en hedenmorgen 15 A.P. Het water wordt op het IJ gespuit. Dag en nacht wordt doorgewerkt aan de versterkingen der dijken. Hedenmorgen is een txoep soldaten uit Tilburg ter as sistentie hier aangekomen. Te Volendam moeten vele huizen gestut worden omdat deze dreigen in te stor ten. Door het gemeentebestuur is een tweede ambu lance opgericht. In Edam is men bezig met een ambu lance voor besmettelijke ziekten. De matrassen wor den door het Oranje kruis geleverd. Zoowel het Oranje Kruis als het Roode Kruis hebben krachtdadi ge steun verleend. Te Holysloot ziet men verschillende stukken riet land met den wind meevoeren. Op een daarvan ston- den gisteren 2 schapen, die wegens het diepe water on der dat drijvende veld niet te genaken waren. Zij moe ten dus ellendig omkomen. Dit is ook het geval met allerlei huisdieren, die in de woningen opgesloten. Een groote boerderij in de Blijkmeer van T. Br. waarin 45 koeien verdronken is reeds grootendeels ver nield. Te Ransdorp werd' gisteren het hulppostkantoor nog geregeld' bediend' door den heer J. Vis op een plank, over eenige stoelen. Toen kwam het water ech ter zoo hoog dat hij wel genoodzaakt was den dienst te staken. Er wonen daar nog 10 gezinnen. De te- lephoonstoring in die gemeente is thans opgeheven. VERGADERING DER HOLL. MIJ. .VAN LANDBOUW IN VERBAND MET DEN WATERSNOOD. AMSTERDAM, 24 Jan. Heden vergaderde bij „Krasnapolsky" Kring V van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw om de maatregelen te bespre ken welke de landbouwers zelf kunnen nemen om den nood te lenigen waarin de veehouders boven het IJ verkeeren. Kring V van de Mij. bestaat uit de af dee lingen' Buiksloot, Diemen, Gooiland, Nieuwer Amstel, Ouder-Amstel, Sloten, Sloterdijk, Tarnen én Amstel en Weespercarspel. De voorzitter, de heer M. T. Visser, di ede vergadering leidde, gaf het woord aan den heer P. Tennissen om uiteen te zetten wat er gedaan moet worden. De heer Teunissen zette uiteen dat de boe ren om Amsterdam niet behooren tot den rijken stand en geen oorlogswinsten gemaakt hebben. Hoe groot de nood1 is weten we nog niet. Men heeft veel gehol pen maar dat comité was niet op de hoogte van het geen voor dé boereü noodig is. Spr. zou daarom wil len dat er plaatselijke comité'» gesticht werden met een hoofdbureau in Amsterdam. Door dit comité moet onderzocht worden de krachten van de boeren. Hoe er verder zal gehandeld worden hangt af van de stof. Ook moet de toestand van het weggevoerde vee ondier- zocht worden, want er is niet voldoende eten voor de dieren. Verschillende sprekers voerden hierna het woord waaruit bleek dat er wèl voldoende eten is en dat er reeds hier en daar commissies zijn die uitstekend voor alleen wat tot hiertoe noodig was hebben gezorgd. Ge klaagd wordt er voor elke koe die gestald wordt per dag een gulden moest worden betaald', zonder een kor rel voer. De voorzitter zette uiteen dat het in de toekomst noo dig zal blijken dat er een dergelijke commissie komt zooals de heer Texinissen dat wil, maar er zijn nu te weinig administratieve menschen te vinden. Daarom zal het beter zijn dat er een commissie kwam van boeren en ook burgers dé op de hoogte zijn van admi nistratie en handel. Het comité te Nieuwendam deed reedis uitstekende diensten. Wellicht kan dit comité uitgebreid worden, zoodat het voor het geheele over stroomde gebied werkt. Wellicht zou een raad van landbouwers dit comité ter zijde kunnen staan. Van dé bestuurstafel werd door den heer R. Pool uit Nieuwer-Amstel medegedeeld wat daar gedaan is. Er is o.m. voer van Rijkswege aangevoerd dat gratis in voldoende hoeveelheid wordt verstrekt. Ook is een betere regeling getroffe nvoor de verdee ling van het toegezonden vee. De heer Meerveld betoogde dat er een centrale com missie moet komen. Hij drong erop aan dat er op 't oogenblik niets betaald moest worden en dat er ook ;een vee verkocht moet worden. Aan het eind zal wel lijken hoe er betaald moet worden. De voorzitter zette uiteen dat het beter in een com missie te benoemen die zich bij een bepaald bureau zal aansluiten. Wanneer men een bureau zal stichten komt de vraag wanneer dat bureau in werking zal treden. E>e heer Teunissen bepleit de stichting van het bureau en is het met den voorzitter niet eens dat het nog lang zal duren voor het aan het werk kan gaau. De voorzitter zette nog uiteen dat er twee zaken zijn die men in het oog moet houden, het technische gedeel te en het financieele gedeelte, daarom komt het spr. wenschelijk voor om geen tijd te verliezen en zich aan te sluiten bij de bestaande commissie te Nieuwendam. De vraag werd nu gesteld „hoe moeten de commis sies worden samengesteld?" Ten slotte werden in de commissie benoemd de hoeren Kuhn uit Naarden, A. J. v. d. uit Sloten, Rijkels uit Ransdorp, Haan uit II- pendam, Jurrien uit Óver-Amstel Meerveld uit Nieu wendam, Dysselhof uit Landsmeer. Jl. Brinkman uit Zaandam. Swart uit Schel lingwouae. Door de af- deeling Amsterdam werdi 100 ter beschikking ge steld1 om in de eerste onkosten te voorzien. De verga dering werd daarna gesloten. DEELNEMING UIT HET BUITENLAND. '8-GRAVENHAGE, 24 Jan. De Paus heeft door den Kardinaal-Staatssecretaris telegrafisch aan de Koningin de verzekering doen aanbieden van zijn diepgevoelde sympathie voor het leed door den watersnood teweeg gebracht. De Koningin heeft onverwijld door den Minis ter van Buitenlandsche Zaken haren hartelijken dank den Paus doen overbrengen. In aansluiting met de zeer harelijke bewijzen van deelneming, reeds vroeger door de Belgische regeering betuigd, wordt medegedeeld, dat de Koning der Belgen door den Belgischen gezant alhier aan den Minister van Buitenlandsche Za ken een persoonlijke gift van 2500 heeft doen overhandigen, met bestemming voor het water snoodcomité. De Britsche tijdelijke zaakgelastigde heeft uit njam zijner regeering en als bewijs harer sympa thie en achting jegens het Nederlandsche volk een, gave van 24.000 aan den Minister van Buiten landsche Zaken doen toekomen. Op het bericht van de overstrooming heeft de Japansche regeering haren tijdelijken zaakgelas tigde opgedragen hare oprechte sympathie aan Jhr. Loudón te doen aanbieden. Ook de Roemeensche regeering heeft door mid del van haren gezant alhier haar hartelijk mede gevoel doen overbrengen. AARDBEVING. Mededeeling van het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bildt. DE BILDT 24 Januari. Hedenmorgen om 7 uur 1 min. tijd van Greenwich werd aan het Me- teri'ologisch Instituut te de Bildt een vrij sterice aardbeving geregistreerd op een afstand van bijna 2800 K.M. in ongeveer oostelijke of westelijke richting, dat is in de streek van den Kaukasus of van de Azoren. SCHEEPSONGELUK. ROTTERDAM, 24 Jan. Hedenmorgen is bij het* verhalen van het stoomschip „Otto Sverirup" van de werf Wilton naar de Rijnhaven, een der sleepbootjes der firma De Boer door het zaaien de schip omgeslagen en gezonken. Kapitein, dek- knecht en een steward zijn gered, de machinist en stoker in de machinekamer verdronken. DROEVIG ONGEVAL. ROTTERDAM 24 Januari. Hedenmorgen half acht werd het stoomschip „Otto Sverdruge" door drie sleepbooten van de werf Wilton verhaald' naar de Rijnhaven. Het sleepbootje „de Boer" sloeg om en zonk. De machinist en de stoker die zich in de machinekamer bevonden verdronken. MISLUKTE POGING TOT INBRAAK. GORINCHEM, 24 Jan. Twee werklieden van de scheepswerf „Fortuna" zijn gearresteerd in verband met een poging tot inbraak in het fa- briekskantoor door middel van een zuurstof apparaat. Zij hebben getracht de brandkast, inhouden de 30.000, te openen, doch dat is hun niet ge lukt. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. Nr. 6279 f 5000; ns. 10772, 11169 en 20089 elk f 1000; ns. 2246, 14130, 16505, 17617 en 19683 elk f 400; ns. 73, 227, 6019 en 17030 elk f 200; ns. 1402, 4466, 11446, 11558, 13223, 13549 en 18441 elk f 100. VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. Er is maar één Onderlinge Glasassurantie in Alkmaar. De Agenten zijn GEBR. MOLENAAR, Nieuwe- sloot, en J. MIENIS, Bergerhout. Bestuursleden Jb. CLOECK. C. J. P.J. A. HOKSBERGEN. W. M. H. PELS. W. J. D. APPEL. Jb. LIND.J. F. LUBBE. J. RINGERS. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 22 Jan. Theodorus Johannes, z. van Jacob Hink en Theunisje Hoogeboom. Aafje, d. van Cor nell's Vriesman en Aafje Koeman. OVERLEDEN: 21 Jan. Antoon Visser, 2 maanden. 22 Eefje Heuvel, 18 jaar. Johannes Lebbing, 33 jaar. Lourens Wahler, 81 jaar. in BOËKHOCDM en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 229. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Koers van 2-2 Jan. 24 Jan. 100 5 4j 4 4 4 4 4 NEDERLAND. pCt Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Obllg. dito 3J dito dito 3 dito dito 2| Ned. Ind. i 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 NIcolai Spw. Oeeon6ol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale on Gemeentel. Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstellingen. Amsterdamsehe Bank A Nederlandsche Bank C v. A. Ned. Handel Ml). C. v. A. Industrieels Ondernemiegen. BUITENLAND. Anaconda C. v. A. Am. Car 8r Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. id. rref. Lebong BUITENLAND. Oreat Cobar Pittsburg Coal Cult Mij. der Vorstenlanden id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oes. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. Sum. Palembang Petr. Mlj. New. Schibaleff Petr. Cy. Crt. gew. id. Id. Crt pref. Orion Petrol. Mlj. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. MN Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerit. Stmv. MIJ. Aana. Ned. Scheepv. Utile Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Jmt. Mere.Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4j Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam. Langkat gew. Aand. Id. Id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. en. Dell Spoorweg'Mij. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp, Mij. t. Expl.. v. Staatssp. BUITENLAND. AMERIKA. Atehls. Top 6 S. Fé C. v. g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Deav. 8r R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. MIJ. Gewone Aand. Kane Cyti South. Rallw. Cy g. A. Missouri Kans. 8t Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western 8t. Norf. West. Cert. gew. Aaed. Southern Pac. Comp. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). OemeenteCrediet BELOIE. Antwerpen 188'. Ex claim. 6 5 3 4* 1018/4 78 66% 100V4 73«h 641/4 627fe 56% 57i/8 58 541/4 102 1018/4 1758/4 2398/4 154* 166 Ó5V4 511/4 788/e 14% 25 113% 616/ie 32% 194% 190 291 170 155 505% 188% 29% 77 36 190 366 157 2O1/4 771/. 00 236i/, 149 182 470 365 106 8/4 102 1028/s 96% 101 90% 138/4 37% 27 7 278/4 108 94 20% 128% 101 73% 64i/4 627/8 56% 586/8 51% 102 175% 154 169 641/b 52 78% 318/4 2911/, 170 154 505. 1881/, 55 191 377 156 201/4 77% 897/8 236 215 265 470 365 147 IO6S/4 102% 101% 96% 101 138/4 94 201/, 128 101 5616/is - Staatsleeningen. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. A. Cbl. Obl. A. 43% 80 215 265 470 363 96% 2i 1018/4 78 IOO1/4 44% 470 37% 27 7% 27%

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2