Telegrammen van lieden. neu niet in te nemen en aanbiedingen daartoe onver- bididellijk van de hand- te wijzen. „Amen!" zet de heer H. M. C. Holdert in de Tele graaf onder het verslag. MERKWAARIGE VONDST. Bij het doen van eenige werkzaamheden op het R. K. kerkhof te Oijen werd ter diepte van pijn. 1 meter on der den grond gestooten op een nog geheel gaven grafzerk uit het Spaansche tijdperk. De inscriptie luidt. Hier leit begraven Johan Storck. In zijn leven Amptman en Richter deser Vrij- heerlickheijt Oijen. In den Heere ontslapen den X Au- gusti Anno MDCXL (1640). Onder den steen werd niets gevonden dan eenige ijzeren handvatsels enbeenderen. In het oud-archief ten gemeentehuize is van Johan Storck niets te vinden dan een schuldbrief van eene geldleening van 1000 guldens ten laste van het Cor pus Oijen, door hem geleend onder Jacok Ferdinand Sweerts-de- Landas, Vrijheer van Oijen, bij het Sinde- loosheuijs te 's Bos den 6/16 Maart 1612. (Geld.) De heer J. Ham, hoofd der openbare lagere school alhier, heeft tegen 1 Mei als zoodanig ontslag aange vraagd. Gedurende 30 achtereenvolgende jaren heeft hij deze functie bekleed. Vanaf Augustus 1878 tot Februari 1886 was hij in gelijke betrekking in het naburige Broek op Langendijk en van af dien datum als zooda nig in deze gemeente. Zeer vele ingezetenen hebben dus van zijn onderwijs genoten. Niet onaardig is, dat menigmaal ouder en kind door denzelfden onderwij zer en in dezelfde klas werden onderwezen. Voor zoo ver wij weten was de heer Ham geen figuur die in het openbare leven op den voorgrond trad, althans niet in de laatste 10 jaren. Daarentegen is hij in de veree- niging Het Nut „Ons Genoegen" een bijna onmisbare persoonlijkheid. Zijn heengaan is voor deze vereeni- ging een zeer groot verlies. Ieder dorpsgenoot, die zijn onderwijs heeft genoten, zal met een dankbare herinnering zijn jeugd kunnen vertellen, waarin mees ter Ham in het onbewuste gemoed het zaad wist te zaaien, dat op later leeftijd zijn kiemkracht bleef be houden. UIT URSEM. Naar aanleiding van eene missieve van het Hoofd bestuur der H M v. Landbouw is door den burge meester dezer gemeente eene spoedeischende ver gadering van het bestuur der afdeeling Ursem v. d. 11. M. v. Landbouw belegd. Besloten werd, het vee in het méést bedreigde gedeelte der gemeente, de polder Mijzen, te Ursem en in de Schermeer te stallen en den bewoners van het laag gelegen Mijzen mede te deelen, welke maat regelen genomen moeten worden, opdat de aan te richten schade zoo gering mogelijk zij Voorts bepaalde men, voor het geval Ursem door den watersnood geteisterd mocht worden, wat men moest doen om de eventueels schade tot een mini mum te beperken. Reeds was aan de borden gepubliceerd, op welke wijze de bevolking moest handelen, om in geval van nood energiek te kunnen optreden. UIT STOMPETOREN. In opdracht van de Afd. Schermeer van de Holl. Maatsch. van Landbouw hebben gisteren vier per sonen nkgegaan hoeveel vee uit naburige streken hier tijdelijk ingekwartierd kon worden. Buiten de gemeenten Ursem en Zuid- en Noordschermer, waar reeds plaatselijk een regeling werd getroffen, werd in het overig deel van den polder plaats aangeboden voor pl. m. 2000 stuks vee. De meoste grootere boeren boden plaatsing voor 16 h 20 stuks, terwijl kleinere, zoo eenigszins mogelijkruimte voor 5 a 1® sluks toezegden. Aan de autoriteiten van de bedreigde plaatsen om de Schermeer, is opgave hiervan gezonden, ten einde Ie kunnen zorgen dat ieder, zoo noodigdadelijk weet waarkeen met zijn gezin en vee in den eersten nood te gaan. UIT OUDE NIEDORP. Maandagmorgen geraakte de wagen met groenten en paard van den heer F. S. alhier tegenover de school in de sloot. Door toegeschoten hulp werd paard en wagen nu spoedig op het droge gebracht. Met wat schade aan wagen, tuigen en groenten en een nat pak kwam de heer S. er af. UIT WARMENHUIZEN. Na gedane informatie is gebleken, dat in deze ge meente, zop noodig, bij verschillende personen te za- men pl. m. 200 stuks vee van elders onder dak ge bracht kunnen worden. UIT BERGEN. Het concert door dte Blinden den 27sten Januari in de Ned. Herv. Kerk alhier te geven, wordt tot een nader te bepalen datum in Februari uitgesteld, daar zij vreezen, dat de aandacht van het publiek in deze dagen door den nog steeds dreigenden toestand ge heel in beslag genomen wordt. UIT HEER-HUGOWAARD. Op initiatief van den EdelAchtb. heer W. van Sloo- ten werd vergaderd door een twinigtal personen, die zich hebben gevormd tot-een comité voor de inzame ling van gelden, welke zullen worden afgedragen aan de algemeene Wat e rsn oo 11- com m i ss ieStaande de ver gadering werd 422.50 geteekend. UIT SCHOORL. 8 Onze plaatsgenoot de heer P. den Das behaalde op de j.l. te s-Gravenhage gehouden Schaakwedstrijd iri de eerste klassen een tweeden prijs. UIT VEENHUIZEN BIJ OUDE-NIEDORP. Zondagavond gaf de Zangvereeniging alhier een uitvoering in het lokaal van den heer P. Groot. Tot ons genoegen kunnen we constateeren, dat de liederen zeer goed werden gezongen, zuiverheid van toon en samenzang vielen te roemen. Het tooneelstukje „De Zuster van Jocrisse" verwierf veel bijval, vooral de typische Jocrisse verwierf veel lachlust Er was een talrijk publiek. Een gezellig bal besloot de avond. UIT HOORN. Gisteravond werd in Hoorn de 2e ronde gespeeld van den wedstrijd tusschen de West-Friesche dam clubs. De uitslag was als volgt: Enkhuizen. G. Spijker 1 p., D. de Vries 2 p., P. Kort 2 p., Th. Lub 0 p., L. W. Spruit 2 p., J. de Jong 2 p., K. Man tel 1 p., tezamen 10 punten. Bobeldijk. S. Vos 1 p., P. Koomen 0 p., J. Blokker 0 p., C. Hou ten 2 p., Jb. Langeberg 0 p., G. Beemster 0 p., J. Slag ter 1 p., tezamen 4 punten. Hoorn. Geuzebroek 2 p., Eecen 0 p., Vos 1 p., IJd'o 0 p., Fa- sol 2 p., Verëll 0 p., Meidema 0 p., tezamen 5 punten. Wognum. A. v. d. Wolf 0 p., P. Zwagerman 2 p., G. Renooi 1 p., G. Ham 2 p., C. Schimmel 0 p., W. Kweldam 2 p., L. Wurkum 2 p., tezamen 9 punten. KORTE BERICHTEN. Een agent van politie te Amsterdam heeft een 19-jarigen militair aangehouden, wiens opsporing de politie te Scheveningen had verzocht. De militair wordt verdacht van diefstal van 1100, ten nadeele van zijn ouders. Te Nes, op Ameland, is het lijk van een Engelsch matroos aangedreven. Er zat 50 aan Engelsch geld ia dte beurs van den matroos. Te Epe in Pruisen, heeft dë politie Zaterdag twee Nederlanders gearresteerd', die er hun werk van maakten, ontvluchte krijgsgevangenen uit Pruisen naai" Nederland voort te helpen. Volgens het Hbl. heeft Engeland de-mails van de stoomschepen „Noordam" en „Rotterdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, vastgehouden. Wijzigingen zijn voorgesteld in de post-, tele graaf- en telefoontarieven, waarvan een meerdere ont vangst voor het Rijk van 1 millioen gulden per jaar wordt verwacht. De rechtbank te Assen veroordeelde Pieter de Vries, schipper te Smilde, wegens poging tot moord op zijn echtgenoote H. B. Manak, tot 5 jaren gevange nisstraf. Gisteravond1 is in Den Haag de 45-jarige H. L. S., in de Breedstraat door een tram aangereden en aan dë gevolgen overleden. STADSNIEUWS. Watersnood. Zesde verantwoording der Alkm. Courant. A. P. 25: wed. S. 5; G. H. d. L. en A. M. E. d. L. 100: wed. G. S. 2.50; E. W. 1F. V. 1.50; de B. 25; H. K. te O.-N. 12; N. N. 2.50; N. N. 4.55; A. d. W. 1.50; familie G. 3.50; H. B. 1Uit de spaarpot van Tine en Agatha 2; V. 2mevr. B. 25Corri, Johan en Jacob J 2.50B. 5; A. K. 2.50; mevr. G. 2.50; A. C. M. 2.50; J. S. en P. T. 5; P. C. v. H. 10; L. T. 1A. B. 2.50; K. B. 5; Collecte Koffieuurtje 15.30; J. V. ƒ10; wed. B. 1Kinderen van de Naaischool 1 S. K. J 2.50; R. H. 25; S. 10; L. H. 15; fam. N. B. 3; J. G. te Stompetoren 10; wed. H. 2.50; G. 2.50; mevr. R. S. te Bergen 10; N. H. 2.50; J. H. 1J. C. L. 2mej. N. de J. te Sneek 5T. B. Koedijk 20; J. E. K. te Bergen ƒ10; A. B. te Obdam 25; Uit de Spaarpot A. B. te Obdam 2.50; M. 2.50; Bakkersgezel K. 1N. N. 1 A. J. L. 2.50; W. S. 2.50; V. H. 1Dameskrans je 2.60; G. S. 10, G. S. 2.50; G. de B. 2.50; A. v. d. M. 10; H. K. 25; G. W. 2.50; C. L. B. 5; P. V. 10; G. N. 10; Van een Onbekende 5; W. en M. 2.50; M. P. E. C. 7.50; C. v. B. 10; W. D. 1H. S. 1Alkmaarsch Ijzer- en Me taalgieterij 500; A. W. 25; K. J. G. 25; v. d. W. J 5; wed. P. 2.50; N. N. H. 1Krol Co. afd. Alkmaar 250Nagekomen bijdrage leerlingen Open bare Burgerschool 1.50; Uit de spaarpot van Henny, Lize en Marie 2J. C. O. 5P. J. v. d. K.2.50 G. W. 10; 321 opgespaarde halfjes van Ali te St. Pancras 1.63 S. 1; Inhoud bus Dinsdag 14.27; wed. Z. 1J. v. d. M. 2.50; W. S. te Eenigenburg 2.50; A. H. 5; mevr. D. 2.50 F. v. D. 1J. T. 2.50; G. M. K. 2.50; mej. B. 0.50; C. G. te Bergen 2; Spaarpot kinderen C. G. te Ber gen 2.08; mevr. wed. G B. 25. Tezamen 1441.4314. Met het verantwoorde bedrag ad. f 7926.841/2, totaal f «308.3». DE VERANTWOORDING. Het blijft gelukkig goedgaan. Morgen zal het eind-bedrag waarschijnlijk wel met vijf cijfers moeten worden geschreven. Het mooist^ is, dat alle standen en alle leeftijden hun aandeel in de inzameling nemen. Het is prettig, dat dë giften geregeld blijve nvloeien. Trouwens zou hij, die wel heeft, doch niet geeft, la ter geen wroeging zullen hebben Door een zetfout is gisteren vermeld dat de leerlin gen der Burgerschool 85.0114 hadden gestort, dit had moeten zijn 85.0614. Daar het hier een zet- en geen rekenfout betreft, veranderde het eind-bedrag der vierde verantwoording hierdoor natuurlijk niet. H. M. de Koningin vertrok hedenmiddag om één uur per Hollandsche Spoor van Den Haag naar Alk maar. Op weg van het paleis naar het station liet de Koningin een paar maal haar auto stoppen om aan de voor de leniging van den Watersnood collecteerende dames een gift te doen overhandigen. Vanmorgen is om 9 uur 41 een Koninklijke trein aangekomen, die aan het station, bij de spoorbrug on der stoom staat en door militairen wordt bewaakt men heeft geen poging te doen om den trein te nade ren, daar dit niet toegestaan is. H. M. zal vermoedelijk hier enkele dagen blijven., overdag de geteisterde gebieden in Noord-Holland bezoekend en in Haar trein overnachtend. Het bezoek geldt natuurlijk Alkmaar niet. Civiele en militaire au toriteiten waren dan ook niet op de hoogte noch met het uur van aankomst, noch met de plannen van H. M. H. M. is hedenmiddag met den gewonen trein van den Haag naar Amsterdam gegaan, van waar Zij zich per auto via Buiksloot in de richting van Oostzaan begeven heeft. In het hotel-Dirken is sinds vanmorgen een hof-auto gestald. BENOEMD. Bij K. B. is ing. 1 Febr. benoemd tot leeraar in de Fransche taal en letterk. a/d. Cadettenschool, alhier J. B. Tielrooy, thans tijd. als zood. werkz. ARRONDISSEMEMENTSJJRECHTBANK. Uitspraken van lieden. C. S. te Alkmaar, onzedelijke handelingen met minderjarigen, 1 maand gev.str. V. d. H„ den Helder, diefstal, f 15 boete of 10 dagen hecht. P. d. B., C. K., S. V. en N. H Oudorp, balda digheid, de le, 2e en 4e ieder 7 dagen hecht., de 3e 14 dagen gevangenisstraf. P. de B., Oudorp, vernieling, 7 dagen gevange nisstraf. Zitting van Dinsdag 25 Januari. DIEFSTAL. G. J. v R., sigarenmaker te Alkmaar, heeft van den sigarenfabrikant W. H. J. Helling op 30 December een jas gestolen, toen hij om werk kwam vragen. In de jas zaten een zakdoek, een paar handschoenen en een paar manchetten met knoopen. De jas, bandschoe nen erj manchetten zonder knoopen heeft hij verkocht aan Jansen. De Officier van Justitie, mr. Hijmans, vroeg 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Offers, wijzende op de macht die de drankdui vel over bekl. heeft, en betoogende dat hij vooral gees telijken steun noodig heeft, vroeg clementie. DIEFSTAL. A. B., werkman te Vlieland, heeft in de duinen al daar een zwarte kat, toebehoorende aan Tj. Sieben, doodgeslagen. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. VERNIELING. G. B., arbeider te St. Pancras, heeft te Oudorp een hek vernield door er aan te rukken en te trekken. Het hek behoorde aar G. Bos, burgemeester van de ge meente Oudorp. Hij deed het o. m. in vereeniging met de beruchte Oudorper bende, Simon Venneker cum suis, vandaag veroorueelct. De Officier vroeg veroordeeling tot poging tot ver nieling daar de vernieling zelf met bewezen is, en vroeg 3 maanden gevangenisstraf. BEDELARIJ. Th. B„ zwervend scnilder, gedetineerd, wordt er van bescüuidigd, te Alkmaar aan verschillende win kels te hebben gebedeld. Eisch: 12 dagen hechtenis. DIEFSTAL. P. W., arbeider te den Helder, heeft aldaar een rij wiel gestolen, dat voor een winkel stond en toebe hoorde aan S. van Amersfoort. Eisch: 5 maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL. M. K„ dienstbode te den Helder, heeft van haar meesteres, de wed. de Jong-Sturrekop, naaigaren en sajet gestolen. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL. H. J. B. V., horlogemaker te den Helder, heeft uit het kleedhuisje van een voetbalclub aldaar een paar voetbalschoenen gestolen, toebehoorende aan het zoontje van H. Staal. Eisch: 25 boete of 5 dagen hechtenis. VERNIELING. J. H. T., arbeider te Uitgeest, wordt er van beschul digd moedwillig met een mes in de jas van W. Bie- rens te hebben gesneden. Eisch: 15 boete of 5 dagen hechtenis. OVERTREDING WAPENWET. J. H. K., smid te Egmond-Binnen, is in verzet ge komen tegen het vonnis van den Kantonrechter, ver oordeeld tot 8 boete of 4 dagen hechtenis, wegens het overtreden der Wapenwet. Hij heeft op den open baren weg een schietgeweer bij zich gehad. Eisch: bevestiging van het vonnis. STORING ELECTRISCH BEDRIJF. Gisteravond heeft er van kwart voor zeven tot twin tig minuten na zeven en daarna nog eenige minuten voor half acht een storing plaats gehad in het net der Kennemer Eleciriciteijsmaatschappij. Al spoedig bleek aan de Centrale te Ijmuiden, dat de oorzaak der sto ring zich bevond tusschen Ijmuiden en Uitgeest en een nader onderzoek leerde, dat de kabel in 't Noord zeekanaal door overvaring of anderszins defect was geraakt. Onmiddellijk werd een andere waterkabel in gezet. De korte storing, die intrad, nadat er reeds even stroom was geweest, was het gevolg dat door de volle belasting de automaat werd uitgeslagen, een ongerief, dat echter spoedig te verhelpen was en dan ook gauw verholpen was. OVERLEDEN. De gepensionneerd wegwerker Kossen, die eenige dagen geleden door de Haarlemsche Stoomtram werd overreden, is gisteren in het Stadsziekenhuis overle den. PENSIOEN. Bij K. B. is aan mej. I. Hoogeboom, wed. van F. Bleeker, brandspuitgast, alhier een pensioen toegekend van ƒ3.per jaar. DE COMMISSIE VAN DEN GEMEENTE- REINIGINGSDIENST. Aan den Raad der gemeente Alkmaar, heeft de heer A. G. den Boesterd, lid van den Raad het volgende schrijven gericht: Naar aanleiding van mijn voorstel d.d. 3 Januari j.l. heb ik de eer, ter voldoening aan art. 36 van het reglement van orde voor de vergaderingen van den raad der gemeente Alkmaar, tot redenen van verschoo ning aan te voeren: aannemende dat ik in dë commissie voor 't ontwer- van strafverordeningen niet op m'n plaats was an is dit zeker in nog veel meerdere mate 't geval in de commissie voor den Gemeentereinigingsdienst, om dat men hier, bij het zoo productief mogelijk maken der afvalstoffen, n.l. te doen krijgt met elementen, die tot het gebied der scheikunde belfooren, waarin ik hee- lemaal niet thuis ben en kennis hiervan slechts door studie is te verkrijgen, dus niet ingeboren kan zijndat echter wel het geval is met rechtskennis, zooals ook hier is beweerd en trouwens vrij algemeen zelfs door juristen wordt erkend. Jammer dan ook, -dat zich tijdens den langen duur dat ik dë eer heb gehad lid te zijn van de commissie voor 't ontwerpen van strafverordeningen niet ééne ge legenheid' heeft voorgedaan waarbij de eventueel ook in mij ingeboren rechtskennis naar bui ten is kunnen ko men. Waar verder het zooveel mogelijk productief maken der afvalstoffen in nauw verband staat met het land bouwbedrijf, hoofdzakelijk aangaande de kwaliteiten van den grond en de cultuur, en ook een bedrijf eerst dan tot volle productiviteit kan komen, zoo in de lei ding van -dat bedrijf de praktijk gepaard gaat met de theorie, daar stel ik ook voor om aangaande den ge meente-reinigingsdienst advies in te winnen van iemand, -die z'n opleiding heeft gehad aan de Rijks landbouwschool of dergelijke inrichting. VERBETERING. De gravin P. van Heerdt tot Eversberg verzoekt ons te melden, dat zij in haar hiergehouden causerie niet heeft gezegd, dat H M. de Koningin sympathie voor Vrouwenkiesrecht heeft betoond, maar wel, dat het den vrouwen zulk een vreugde had gegeven, dat H. M. tweemaal de tentoonstelling „de Vrouw" met bijzonde re belangstelling had bezocht. H. M. deed nooit van Hare persoonlijke meeningen in de politiek blijken. De hoop op Vrouwenkiesrecht binnen afzienbaren tijd in den een of anderen vorm te verkrijgen, berust dan ook op het snelle toenemen van het aantal voorstanders in beide Kamers en op den allengs veranderende publie ke opinie. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 17 tot 22 Januari zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 88 kuipbaden, 120 regenbaden le klas en 345 regenbad-en 2e klas, teza men 553 baden. WATERSNOOD. 's-GRAVENHAGE, 25 Jan. Te 's-Gravenhage werd heden door een 450-tal dames en heeren met open schaal en bussen gecollecteerd voor de slachtoffers van den grooten watersnood. De gif ten vloeiden ruim, zoodat men een flinke op brengst verwacht. BETUIGINGEN VAN SYMPATHIE UIT BUITENLAND. 's-GRAVENHAGE 25 Januari. De Brazili- aansche regeering heeft door haren gezant te 's-Gravenhage haar meest hartelijke gevoelens en die van de Braziliaansche natie betuigd met den ramp die Nederland trof. KON. NAT. STEUNCOMITé. 's-GRAVENHAGE, 25 Jan. Tot 1 Januari j.l. is voor het Kon. Nat. Steuncomité aan bijdragen ingekomen ruim 3.565.000. REFLECTATIE 's-GRAVENHAGE 25 Januari. Bij vermel ding van de door de Britsdie regeering ten behoe ve van de noodlijdenden aangeboden gift is een vergissing ingeslopen ten aanzien van het bedrag, welk 200 pond sterling moet zijn. Paus Benedictus XV smartelijk getroffen bij hetvememen van de tijding der overstrooming die een gedeelte van Nederland heeft verwoest en wen- sohende bij te dragen tot leniging van de veroor zaakte ellende, heeft onmiddellijk aan monseig neur Val'lega, secretaris internuntiatuur, opgedra gen aan den Aartsbisschop van Utrecht een som van 10.000 lire te zenden teneinde deez in naam Zijner Heiligheid aan de Algemeene Watersnood commissie te -doen toekomen. PRINS HENDRIK. 's-GRAVENHAGE, 25 Januari. De Prins vertrekt morgen voor eenige dagen naar het Loo. OUDERDOMSRENTE. 's-GRAVENFIAGS 25 Januari. Bij de rege ling van -de werkzaamheden in de Tweede Kamer verklaarde de heer de Meester dat de weigesing van ministes Treub om thans met de Kamer de Ouderdomsrente te behandelen voor de geheele linkerzijde een onverwachte teleurstelling is. Op zijn verzoek is de behandeling van deze aangele genheid verdaagd tot Donderdag, als wanneer de centrale afdeeling zal zijn samengesteld. OVERS IROOMINGEN IN INDIë. 's-GRAVENHAGE, 25 Jan. Blijkens ontvan gen regeeringstelegram hebben in de afdeeling lndramajoe van de residentie Cheribon en in de residentie Semarang verscheidene overstroomin gen plaats gehad, waarbij vele wegen en bruggen zwaar beschadigd of weggeslagen zijn. Omtrent de ramp in laatstgenoemd gewest meldt een tele gram, dat de dijk van de Kali Seran op een zestal plaatsen bezweek en in de onderdistricten Ban- daran en Wodoeng zware verwoestingen plaais hadden. Duizenden bouws rijstvelden werden overstroomd en verscheidene huizen weggeslagen. Voorts liepen in het district Grogol vijfduizend bouws onder en werden te Somosari 13 huizen verwoest, terwijl bij een grondverzakking 4 In landers omkwamen, 8 zwaar gewond werden en 7 Inlanders nog vermist worden. Ook de dijken van den Kali Petjangasen zijn bezweken op ver scheidene plaatsen, waardoor 15 huizen verwoest en tien dessa's en duizend bouws rijstvelden in de afdeeling Koedoes onderliepen. VLIEGER-ACTIE. LONDEN, 25 Jan. (Officieel). Hedenmorgen 6 uur hebben twee vliegers bommen geworpen op Duinkerken. Een Duitsch watervliegtuig werd gedwongen te dalen ten Noord-Oosten van Nieuwpoort, hedenmorgen om 8 uur. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Koers van 24 Jan. 25 Jan. 2è 56w/ia PROLONGATIE 2 pCt. en Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito dito dito 3 dito dito Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. GR. 625 4J Nicolai Spw. 100 4 Geconsol GR. 625 4 Rothschild (consols) GR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 GR. 625 4 6e Emissie, 1894. GR. 62-5 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemiegen. BUITENLAND. Anaconda C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. Redjang—Lebong A. BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Culfuurondern. Handelsver, Handelsvennootsch. Cult. Mlj. der Vorstenlanden id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaieff Petr. Cy. Crt. gew id. id. Crt. pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mlj Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Anient. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc.Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam. Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mlj. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mlj. t. Exp-1. v. Staatssp. Obl. BUJTENLAND. AMERIKA. Atchis. Top 81 S. Fé C. v. g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. 8i R. Grande Spw. C. v. A, Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western 8t. Norf. West. Cert. gew. Aaed. Southern Pac. Comp. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100. GemeenteCrediet BELG1E. Antwerpen 188' A. 1013/4 78 563/18 1001/4 44% 731/s 651/4 627/g 5711/16 57i/8 58 58% 541/4 80 102 IOI3/4 1751/2 2393/4 154 169 64Vs 52 781/4 141/2 25 1131/2 ei'Vifl 313/4 1941/2 T90 29U/8 170 154 5043/, 1871'2 29 77 541/s 1921/4 377 156 201/4 771/1 897/g - 2361/5 215 2683/8 473 368 145i4 182 473 365 j IO63/4 1021/s 1021/4 97 1016/8 781/4 67 100)% 436/8 733/4 65i/4 571/4 59s/8 58* 791/j 1751/4 1531/4 169 65 531/2 79 A. 101 907/s 138/4 37i/s 27 71/s 27i.s 108 95 201/s 128 101 93i 318/4 291 154 505 187 i/s 55 1911/s 377 156 197/8 77 897/8 215 265 473 368 148 182 172 1063/4 102'4 1021/4 97 137/8 371/s 27 67/8 94 207/, 1271/s

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2