Bouwterrein II Boek- en Bandelsdrukkerlj Binnen- en Buitenlands* Boekhandel. Snelle levering van boekwerken en tijdschriften. Startsloterij. u N assau-Kwartier. Lindelaan, Lamoraalstraat, Yan der Meystraat, Nassauplein, Egmonderstraat, Nassaulaan. Voordam C 9, Alkmaar. d.d. 23 Juni 1.1. no. 6 te herzien en de positie der ge meente-werklieden eenigszins te versterken, wehalve zij in overweging geven te besluiten aan de gemeente-werklieden, politieagenten en verde re beambten, wier zuiver inkomen (loon en inkomsten uit anderen hoofde te zamen gevoegd) minder dan 15 per week bedraagt, wordt, met ingan gvan 1 Ja nuari 1916, totdat daaromtrent anders zal worden be paald, een wekelijksche toeslag op hun loon toegekend, de gehuwden en kostwinners van 1.de ongehuw- den 0.50 en bovendien van 20 centen per inwonend kind beneden den leeftijd van 14 jare en eveneens van 20 centen per inwonend familielid, onverschillig van welken leeftijd, 't welk geen inkomsten van welken aard ook geniet, met dien verstande, dat het uit de gemeen tekas te betalen bedrag (loon, toeslag en kindertoeslag te zamen, verdiensten wegens overwerk daaronder niet begrepen) 15 per week niet mag overschrijden. Hierop zijn de volgende amendementen ingekomen: a. Van de heeren van den Bosch, Leesberg, Ver kerk, Udo, Luiting, Fortuin en den Boesterd: „Aan de Gemeente-werklieden, politieagenten en ver dere beambten, wier loon minder dan 18.— per week bedraagt, wordt te rekenen vanaf 1 Januari 1916, totdat daaromtrent anders zal worden bepaald, een wekelijksche toeslag op hun loon toegekend van ƒ1. en bovendien van 25 ct. per inwonend kind beneden den leeftijd van 14 jaren en eveneens van 25 ets. per inwonend familielid, onverschillig.van welken leeftijd, hetwelk geen inkomsten van welken aard ook geniet, met dien verstande dat het uit de Gemeentekas te be talen bedrag (loon plus toeslag, plus kindertoeslag, verdiensten wegens overwerk daaronder niet begrepen) 18.— per week niet mag overschrijden." b. Van den heer J. Cloeck „Op het loon der gemeente-werklieden en be ambten, die na aftrek van de bijdrage voor het pen sioenfonds minder verdienen dan ƒ15.— per week, voor den dhur der tegenwoordige abnormale tijden, een wekelijkschen toeslag te geven, gebaseerd op de talrijk heid van het gezin, en zulks op den volgenden grond slag: Voor één kind, beneden den leeftijd van 14 jaar of inwonend familielid, onverschillig van welken leeftijd, maar dat geen inkomsten van welken aard ook geniet 0.90; voor twee kinderen, enz. 1.70; voor drie kin deren, enz. 2.40; voor vier kinderen, enz. 3; voor vijf kinderen, enz. 3.50; voor zes kinderen, enz. 3.90voor zeven kinderen, enz. 4.20en voorts voor elk volgend kind of inwonend familielid, aan ge noemde voorwaarde voldoende, 0.20 meer, met dien verstande dat het uit de gemeentekas te betalen bedrag aan loon en toeslag (de bijlage van het pensioenfonds niet meegerekend) ƒ15 per week niet mag overschrij den, de verdienste wegens overwerk daaronder niet be grepen. De heer Cloeck zegt, dat hij nooit voor een toe slag zou zijn als er niet om gevraagd werd. Als er een toeslag of steun moet worden gegeven, dan mag z. i. die toeslag niet verder gaan dan de gemiddelde loon- standaard, die volgens hem thans hier 15 per week bedraagt. Verder zegt spr., dat een toeslag wel, doch de loonen niet rekening moeten houden met het aantal kinderen. Waar een grooter aantal kinderen is, daar leeft men met elkaar goedkooper, daarom is het niet juist voor elk kind evenveel toeslag te geven. Ook betoogt hij, dat een toeslag voor ongehuwden of gehuwden zonder kinderen niet noodig is. Voor dien toeslag, spreker herhaalt dit, zou hij niet zijn, als er niet om gevraagd werd. De loonstandaard is volgens zijn meening een zaak van de arbeiders zelf, zij kunnen daar althans zelf veel invloed op uitoefenen. Tegenover de arbeiders in particulieren dienst acht hij het v#rder gaan dan 15 niet gemotiveerd en ver keerd. De heer Verkerk licht het amendement van den Bosch c. s. toe. Hij verschilt met den heer Cloeck, dat de loonregeling voldoende zou zijn en de ar beiders er tevreden mee zijn. Een vergelijking tus- schen arbeiders in particulieren dienst en die in gemeentedienst gaat niet op. Zij staan ook wat de or ganisatie betreft niet gelijk. Voorts zegt hij, dat verscheidene arbeiders in particulieren dienst meer dan 15 verdienen en toch nog een toeslag ontvan gen. Ook arbeiders in dienst van provincie en rijk met meer dan 15, ontvangen een toeslag. De zaak staat voor spr. zooIndien de loonen vóór den oorlog voldoende waren, zijn dan nu die loonen nu nog vol doende? Men bedenke hoe alles duurder is geworden. Spreker haalde daarvoor verschillende cijfers en staaltjes aan, o. a. uit „Ons Blad" van 25 januari. Toen in 1911 de loonen met 1 werden verhoogd, werd er gezegd: nu de tijden duurder zijn, is het wel noodig, maar hoe staan wij er dan nu tegenover, nu de tijden nog zooveel duurder zijn dan toen? En als de tijden duurder zijn, geldt dit voor allen, ook voor de ongehuwden en de gehuwden zonder kin deren. Dat de loonstandaard in particulieren dienst 15 zou bedragen, ontkent spreker.' Men ga ook maar eens na, wat iemand, die een gezin heeft en van 15 moet rondkomen, ontberen moet. Den heer Cloeck komt het voor, dat een gedeelte van het betoog niet deugt. Men geeft hier een steun, een cadeautje en dan maakt men ontevreden, allen, die dat niet kunnen krijgen. Spr. wijst er verder op, dat in den Haag menschen met 12 inkomen het Steuncomi té den rug toe keeren, en relleveert, dat Delft met den toeslag niet verdér gaat dan 18. Verder zegt spreker, dat als de raad in 1914 1 verhooging geeft daar de arbeiders daarmede genoe gen nemen, het dan niet aangaat om thans met den toeslag boven dat bedrag te gaan. Dit is een aalmoes en ht gaat niet aan daarmede hooger te gaan. Nog wijst spreker er op, dat de gemeente-arbeider reeds in gunstiger conditie verkeert dan de particu liere arbeider. Men kan wel beweren, dat het loon on voldoende is na aftrek van de pensioenspremie, doch men moet niet alleen aftrekken, ook optellen, en dan de fooien bijv. ook in rekening brengen. Spr. wenscht dus dé grens van 15 te handhaven De heer Leesberg meent, dat men moet verge lijken het loon van dén gemeentearbeider plus toeslag en dat van den arbeider in particulieren dienst plus -den toeslag. Het standpunt van B. en W. is, dat men niet verder moet gaan dan 15. Het standpunt van de voor stellers is, dat die toeslag ook doel moet treffen en dat doet het voorstel van B. en W., dat tot 15 gaat, niet. Een lijst der loonen toont dat aan. Men be denke, dat niet allen 18,zullen krijgen, maar men moet niet te krenterig zijn bij het bepalen van de grens. Men moet die grens wat ruim nemen. Verder is een verschil van 20 en 25 ct. per kind. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dat kwartje wel kunnen overnemen. De heer Leesberg zegt ten slotte, dat de voor stellen van het amendement er ook voor zijn om aan de ongehuwden een toeslag te geven van 1Zij ondervinden dezelfde nadeelen van de dure tijden als de anderen. De Voorzitter meent, dat een der onderteeke naar van 't amendement, de heer van den Bosch, se dert Juni van idee veranderd is, en van 15 een heele sprong heeft gemaakt. De heer Udo acht het een gedachtefout, dat hij grooter aantal kinderen, den toeslag zou kunnen ver minderen. Dat is niet juist. Waar men thans 6 voor betaalt, daarvoor betaalde men vroeger 5. De meerdere kosten van het gezin gaan dus evenredig door. Daarom blijft spreker het amendement handha ven. De eenige kwestie is thans nog de toeslag aan on gehuwden. Sprekr wijst er op dat in 't algemeen de kosthuizen duurder zijn geworden dat spreekt vanzelf, hun kleeren, hun schoeisel is ook duurder geworden. Dan blijft ten slotte nog de kwestie van de grens. Spreker herinnert aan de audiëntie die de ambtena ren gehad hebben met den Minister Cort van der Linden. De Minister heeft toegegeven, dat er toeslag noodig is, daar alles 20 pet. duurder is geworden. Alle ambtenaren moeten dus een toeslag hebben. Men moet echter hebben een grens. De Minister heeft daar bij gezegd1, dat in groote steden de limiet zeker niet mag ophouden bij 1000. Men zal dus zeker in die groote steden tot 1200 gaan. Daarom acht spr. de grens van 18 voor de beambten enz. in Alkmaar niet te hoog. Als men een beperkt inkomen heeft, leeft men daar naar. Men richt zijn leven zoo in, dat men rondkomt, men verteert, wat men verdient. De betrekking vordert ook een zekeren stand van leven en zoo komt men daartoe. Daardoor komt men thans tekort. Spr. blijft dan ook overtuigd dat men met dit amen dement vraagt, wat noodig is, en hij hoopt, dat er een meerderheid voor gevonden zal worden. De heer Verkerk vraagt naar aanleiding van het geen de heer Cloeck heeft gezegd, of dan de arbeiders, die meer dan 15 verdienen, niet ontevreden worden. Ook is het verkeerd zooals spreker betoogt, om die arbeiders in den Haag;, die 12 wilden verdienen, om dan van het steuncomité af te zijn, hier uit te spelen. De heer Cloeck heeft een en ander gezegd over het fooienstelsel, waardoor het loon der gemeente werklieden in werkelijkheid hooger is. Tegen dit fooienstelsel is spreker even sterk als de heer Cloeck. Een voorstel tot afschaffing dier fooien zal spreker steunen, als men dan het loon maar verhoogt met het bedrag, dat aan fooien ontvangen wordt. Verder betoogt spr., dat het billijk is, alle beambten en werklieden in dezen toeslag te betrekken en dat doet men als men de grens op 18 stelt. De heer v. d. Bosch zegt, dat niet hij, doch B. en W. een groote sprong hebben gemaakt. B. en W. toch waren in Juni tegen een toeslag en nu komen ze met dit voorstel. Dat spreker thans hooger gaat, komt doordat gebleken is, dat het effect van den toeslag, die in Juni werd gegeven, bijna niet te merken was. Daar om is men ook gekomen met een verzoek om den toe slag te verhoogen en daarvoor heeft spreker de nood zakelijkheid gevoeld. Het is z. i. geen cadeautje, maar eenvoudig een middel om het loon, dat men trans niet verhoogen kan, op peil te houden. De heer Cloeck zegt: men maakt den arbeider bij particulieren onte vreden. Spr. meent echter, dat dit niet zoo is, als een particulier zijn volk geen toeslag kan geven, dan zal de goedgezinde arbeider dat niet kwalijk nemen. Spr. meent echter, dat ook wat den toeslag betreft de ge meente moet voorgaan. De goedgezinde werkman is inderdaad ook,niet on tevreden als het zijn medearbeiders wat beter gaat. Als het amendement van spreker en de andere heeren wordt aangenomen, dan houdt men het loon der werklieden en ambtenaren op peil. De Voorzitter herinnert er aan, dat hij in de zitting van Juni heeft betoogd, dat eigenlijk ieder ar beider een toeslag moest kunnen ontvangen. Het is dus niet juist, dat spr. niets voor een toeslag gevoelde. De heer de Wit stond op datzelfde standpunt en dat was het geval met het geheele college. Spreker be toogde verder, dat heel veel menschen in Alkmaar niet meer dan 15 verdienen, ook kleine handelaars. Daar om vraagt hij: moet men de gemeentewerklieden nu zoo bijzonder bevoordeelen Daarom hebben B. en W. de grens gesteld op 15. De heer v. d. Bosch ziet niet in, waarom de ge meente hare werklieden en beambten niet zou helpen, al kan men de andere particuliere arbeiders niet hel pen. De Voorzitter zal hierop niet verder ingaan, maar wenscht alleen te zeggen, dat hij destijds er voor zou zijn geweest om allen te helpen bijv. door middel van het steuncomité. Daarop is toen niet ingegaan. De heer Verkerk heeft uit het betoog van den heer de Wit begrepen, dat deze een loop van 15 in normalen tijd voldoende acht. Welnu, als dat zoo is, dan zal de heer de Wit er voor moeten zijn om nu verder te gaan, daar die 15 alleen in normalen tijd voldoende is, ook volgens de redeneering van den heer de Wit. Dat de gemeente anderen, als bijv. winkeliers niet kan helpen, mag geen motief zijn. De gemeente als werkgeefster kan die gemeentewerklieden wel er door helpen. Dat de werklieden ontevreden worden als het de gemeentewerklieden beter gaat, is niet waar, dat ziet men in Zaandam, waar de arbeidërs gezorgd heb ben voor een soc.-dem. gemeentebestuur, terwijl men toch wist, dat de gemeentewerklieden het daardoor beter zouden krijgen. De heer Cloeck voert hiertegen aan, dat de heer Verkerk alweer toeslag en loonsverhooging verwart. Verder wijst spr. er op, dat heel veel arbeiders heel wat meer door de mobilisatie lijden, dan de men schen die een toeslag kunnen krijgen. Ten opzichte van degenen die buiten de grens zouden vallen zegt hij, dat indien het waar is, dat men het uithangbord wel wat te hoog hangt, men het dan maar wat lager moet hangen. E>e heer Leesberg merkt nog op, dat iemand, die 14.50 verdient, al heel weinig van den toeslag zal profiteeren. Daarom acht hij het voorstel van B. en W. onvoldoende. De heer Udo vraagt of dé heer Cloeck ook voor de arbeider, die 17 of 18 gulden verient zou willen, dat die het uithangbord lager hing. De heer Cloeck: Neen De heer Ringers verklaart zich voor het voorstel van den heer Cloeck en acht het ook niet gewenscht verder te gaan dan de grens van ƒ15. Nadat nog de heer den Boesterd het amendement v. d. Bosch c. s. heeft aanbevolen, wordt tot stemming overgegaan. Eerst komt in stemming het amendement van den Bosch c.s. Het Wordt verworpen met 11 tegen 6 stem men. Tegen stemden de heeren: Ringers, Leguit. Go- vers, de Lange, Stoel, de Wit, Meienbrink, Zaaanoor- dijk, Thotnsen, Lubbe en Cloeck. Voor dé hfeeren: Luiting, Verkerk, Udo, Van den Bosch, Fortuin en den Boesterd. Het amendement Cloeck wordt eveneens met 11 te gen 6 stemmen vejrworpen. Tegen stemden de heeren Thomsen, Lubbe, Lees berg, Verkerk, Udo, Van den Bosch, de Wit, Fortuin, Zaadnoordijk, Meienbrink en den Boesterd. Voor de heerenCloeck, Ringers, Leguit, Govers, de Lange en Stoel. BESCHIKBAARSTELLING VAN COKES VAN GEMEENTEWEGE. In verband met een schrijven van de Commissie van Bijstand voor de gemeente-gasfabriek stellen B. en W. den Raad voor te besluitengedurende de maanden Fe- oruan en Maart 1916 aan gezinshoofden of daarmede gelijk te, stellen personen, wier inkomen, volgens het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1915, min der dan 850 bedraagt, uit den cokesvoorraad der gemeente-gasfabriek per gezin hoogstens 2 H L per drie weken te verschaffen, tegen den prijs van 0 55 geklopt en 0.50 ongeklopt, gehaald aan de fabriek (thuis gebracht 5 cent hooger). Goedgekeurd. STORMSCHADE. De heeren Boekestein, Portegijs en van der Meer hebben zich bij schrijven d.d. 8 Januari 1.1. tot den Raad gewend met het verzoek hun de schade te wil len vergoeden welke bij den storm van 28/29 Decem ber 1914 aan hunne perceelen is toegebracht. Onder overlegging van het ter zake ingewonnen rapport met bijlagen, berichten B. en W. den Raad, dat de hier bedoelde schade niet is veroorzaakt door schuld of onachtzaamheid van de zijde der gemeente, zoodat de gemeente in geenendeele gehouden is scha devergoeding toe te kennen. Met eene verwijzing naar het Verslag van 'sRaads handelingen, jaargang 1912 bldzz. 373380, stellen B. en W. den Raad voor te besluiten: aan de heeren Boekestein, Portegijs en van der Meer, in antwoord op hun schrijven van 8 Januari 1.1. te berichten, dat de gemeente in geenendeele ge houden en ook niet bereid is schade te vergoeden, door den storm van 28/29 December 1914 aan hunne perceelen toegebracht. De heer Verkerk meent, dat er wel reden kan z n om schadevergoeding te geven. De boom is geval len door den storm, maar h was er toch geplant door de gemeente. De Voorzit er zou, als hij de redeneering van den heer Verkerk volgde, tot de conclusie moeten ko men, dat men geen boomen meer moest planten. De heer Leesberg dacht eigenlijk, dat de op merking van den heer Verkerk als aardigheid was be doeld. Hij is het geheel eens met B. en W. Er is hier force majeure. Alleen als bewezen kan worden, dat door een onrechtmatige daad schade is veroorzaakt, kan van vergoeding sprake zijn. De Voorzitter vraagt of de heer Verkerk stem ming verlangt. De heer Verkerk antwoordt ontkennendhet is hem gebleken, dat hij geen ingeboren rechtskennis be zit. (gelach). De agenda is hiermede afgehandeld, waarop de zit ting wordt gesloten. INGEZONDEN STUKKEN. HOLLAND'S OORLOG. (Ingezonden). In Europa was de strijd ontketend, Volk'ren streden tegen elkaar, Voor Beschaving, Eer en Vrijheid Vlogen zij eikaar in 't haar. Geestdriftig gingen zij ten strijde, Voor hun Keizer, voor hun Czaar, Voor hun Koning, voor hun Vaderland; „Waarom?" Daar vroegen ze niet naar. Millioenen vielen bloedend neder, Het koude staal in -de warme borst, Hun laatste adem voor hun Vaderland, Hun, laatste adem voor hun Vorst. Holland was neutraal gebleven, In dien vreeselijken strijd En zag bedaard 't lieve leven, Zonder afgunst, zonder nijd. Holland dacht: ,,'t zijn gekkenhuizen", Trok eens aan z'n pijp tabak, Maar niettemin, bleef goed gewapend, Nam niet dadelijk z'n gemak. Maar Holland had 'n anderen Vijand; 't Was 'n ongelikte beer, Die honderd malen werd verslagen, Maar honderd malen keerde weer. Hooge duinen, zware dijken, Hielden hem nu in bedwang, Die zouden niet zoo gauw bezwijken, En Holland was zoo gauw niet bang. Maar de zee gaf niet gewonnen, Zich wel bewust van groote macht, Riep zij orkaan en storm te .hulp, Nog eens beproevende zijn kracht. Hevige stormen, grauwe wolken, Vlogen huilend door de lucht; Golven, hooger nog dan huizen, Verzelden hen op hunne vlucht. Woedend slaan ze hun witte koppen Op Holland's dijken brullend neer; Heviger, woester wordt de storm, De golven hooger telkens weer. „Ziet ze scheuren! ziet ze wijken! Zouden ze het houden nog?! Op! wakkere boeren, naar de dijken! Holland's dijken zwichten toch! Te laat! Reeds stroomde 't water Bruisend heen, langs Holland's grond; Alles, alles medesleepend, Wat zich op z'n weg bevond. Arme Holland, arme boeren, Verdronken 't vee, verdronken 't land; Met de schop nog in de handen, Staan ze aarzelend aan den kant. Maar Holland's boer is taai gebakken! Zit niet bij de pakken neer Malen, malen! Nieuwe dijken! Weg dat zoute watermeer! Weg dat grondbedervend water! Andere koeien, ander huis! Vooruit nu Holland, aan 't werk! Vooruit nu boeren, uit je buis Toen d' arme Belgen, zwaar getroffen, Vluchtten naar z'n grondgebied, Toen opende Holland vrij z'n grenzen Een weigerde hun den toegang niet. Ieder huis stond gastvrij open, Ieder bracht z'n gave aan, Om de arme vluchtelingen Naar vermogen' bij te staan. Holland helpt nu ook de menschen Van den Vaderlandschen stam, Door 't noodlot zwaar geteisterd, Dat hun have en goed ontnam. Rijke gaven stroomen binnen, De arme biedt z'n penning an, Ieder helpt Holland's boeren, Ieder helpt, die wil en kan. Wel heeft de zee 't nu gewonnen, Maar lang vast zal dat niet bestaan; Weldra zal Holland weer herwinnen, Wat nu verloren is gegaan. St. P. W. L. BOEKAANKONDIGING. De heer L. Mokveld, de bekende oorlogscorrespon dent van „De Tijd", die de eerste vier maanden van de bezetting van België in vrij wel al haar hoofdmomen ten heeft bijgewoond, en wiens berichten en corres pondenties toen door zóó vele Nederlandsche dagbla den zijn overgenomen, heeft thans een boek voltooid, waarin hij zijn belangrijke wederwaardigheden ver haalt. Onder den titel: „De Overweldiging van Bel gië. Ervaringen, als Nederlandsch journalist opge daan, tijdens een viermaandelijksch verblijf bij de Duitsche troepen in België", zal dit werk in een door Louis Raemaekers geïllustreerd omslag einde Januari bij W. L. J. Brusse's Uitgevers-Maatschappij te Rotterdam verschijnen. Het is 't eerste Nederlandsche boek door een ooggetuige, dat de eerste phase van den oorlog in België volledig verhaalt. 5e KLASSE 7e LIJST Trekking van Woensdag 26 januari 1910. Prijzen van f 70. NIETEN. 4/ ADVERTENTIëN. IN HET i No. F598 f 1000. No. 70S, 9151, 13171 en 13881 elk f400. No. 493, 9359, 12419 en 1 583 elk 1200. No. 851, 6367, 11158, 12578, 126(15, 13046, 14453, 16589; lbó-lo en 19981 elk f 100. 17503. I 514 614 772 1012 1142 1268 1309 1507 1511 1599 1821 1933 1S85 2414 2657 2677 2731 2737 2793 2871 2972 2987 3062 3092 5203 3251 5286 3263 5236 3285 5334 3411 5537 3419 5552 3512 5617 3706 5647 3802 6963 3844 6095 3926 6116 4095 6213 4140 6247 4161 6290 4183 6353 4253 6372 4268 6392 4357 6460 4361 6560 4419 6778 4873 6818 4975 6859 5034 6874 5128 7021 7028 7303 7363 7377 7417 7594 7688 7822 7913 7936 8115 8126 8142 8172 8322 8506 8628 8776 8778 8925 8916 9092 9117 9124 9178 9295 9418 9495 9601 9609 9691 9815 9969 9985 10172 10186 10278 10369 10375 10425 10454 10626 10699 11207 11284 11286 11399 11490 11501 11671 11683 11744 11790 12063 12118 12232 12262 12316 12644 13245 13293 13529 13563 13615 13672 13678 13850 13954 13987 14183 14199 14205 14235 14465 14498 14512 14544 14713 14664 14872 15074 15161 15205 15230 15393 15404 15419 15446 15482 15520 15553 15764 15802 15865 15909 15961 15976 16121 16699 16714 16728 16742 16815 16898 16998 17026 17068 17214 17329 17334 17388 17395 17541 17542 17703 17753 17766 1/785 17804 17825 17844 17951 18026 18060 18100 18106 18128 18237 18263 18293 18298 18319 18413 18464 18480 18532 18668 18673 18760 18970 18973 19047 19091 19117 19770 1 19219 19244 19305 19468 19579 19696 19748 19918 20220 20528 20641 20695 20835 20688 1 2312 4482 6517 8915 10780 13003 14830 17225 19129 21 2321 4488 6539 8926 10807 13042 14952 17227 19160 28 2423 4494 6551 8949 10859 13086 15015 17265 19166 35 2473 4502 6557 8980 10863 13173 15023 17281 19183 47 2518 4545 6586 9006 10945 13218 15121 17.>23 19262 118 2556 4564 6597 6013 II0j8 13241 15203 17367 19311 (64 2578 4581 6010 9033 11132 13277 15257 17372 19375 183 2585 4646 667 6 9040 11172 13278 15304 17441 19405 187 2605 4684 6629 90u6 11206 13299 15310 174)4 19114 198 2615 4694 6705 9103 11363 13318 15327 17533 19417 205 2627 4724 6,47 9134 11431 13376 15.108 17584 IC 114 221 2634 4726 6780 9143 11442 13380 15381 17595 1 149 241 2667 4730 6782 9144 11449 13399 15399 17601 1' 3 283 2701 4755 6809 9230 11451 13456 15400 17619 li 191 376 2734 4759 1889 9266 11458 13463 15422 17o29 L 1.9 387 2813 4773 6897 9302 11493 13516 15458 17654 19 58 405 2e33 4786 6958 9355 11601 13518 15486 17u65 ir o 414 ,891 4868 6960 9367 11609 13:-38 15551 17719 U 2 429 2912 4918 6970 9407 11629 13553 15567 17724 li. 15 471 2915 5029 7039 94 j0 11645 13573 156 06 17739 10'. 19 491 2944 5049 7109 9453 11646 13574 15734 17/45 19 6. 572 2957 5072 7111 9456 11653 13602 15736 17163 1' C' 584 2965 5082 7131 9524 11720 13611 157 79 17767 li" 1 610 3011 5110 7134 9528 11739 13628 15788 17629 li. 7n 661 3024 5114 7135 9533 11797 13648 15818 176 33 13 r 680 3049 5206 7241 9578 11818 13730 15850 1794 3 699 3061 5227 7267 9582 11820 13750 13851 1,907 10 2 726 3075 5257 7289 9595 11828 137 52 15881 173/3 Cv' 767 3077 5284 7290 9603 11829 13810 15917 H-Oo 1 770 3141 5442 7316 9021 11966 13882 15979 1 Go 7 i' 833 3195 5465 7345 9672 12024 13890 16047 1 Cal 13. O 941 3215 5514 7376 9757 12076 I3ul3 16114 1806, - 16 A 1003 3231 5541 7438 9814 12078 13962 16153 i8oöo 20010 1008 3240 5564 7487 9819 12139 13979 16167 18080 ii'. ,.2 1036 3273 5598 7489 9871 12152 13995 16170 1803/ .0 it 1044 3290 5631 7573 9876 12204 14015 16176 18098 20, tij 1058 3308 5643 7677 9S15 12206 14034 16251 18103 2u i 1083 3331 5652 7759 9955 12303 14059 16275 18115 269-3 1098 3345 5722 7798 9981 12342 14076 1629u 18186 20 '7 1144 3377 5760 7807 9996 12315 14078 16307 18193 21 6 1158 3422 5810 7893 1(X24 12353 14088 16328 18264 20 1208 3469 5812 7903 10034 12382 14107 163)3 18279 26 22 1222 3490 5813 8038 10065 12U5 14141 16392 .18310 2' '4' 1242 3193 5918 8047 10067 12171 ItlbO 16432 18106 J <59 1323 3522 5932 8061 10086 12487 14173 1643b 18180 ii'-O. 1410 1440 3525 5967 8078 10095 12493 14204 16453 18491 '25 3632 5969 8143 10109 12500 14211 16457 185)0 2< J) 1459 3672 5998 8146 10123 12501 14229 16489 18558 1464 3718 6062 8158 10152 12503 14231 16559 18562 2/ 1473 3724 6084 8167 10171 12519 14239 16567 18570 ,8 1529 3769 6108 8205 10240 12526 14240 Iu6ü3 18580 4J 4 1624 3836 6138 8214 10263 12530 14255 16619 18631 Z»-1 1682 3841 6139 8277 10292 12624 14276 16635 18640 20689 1686 3859 5177 8310 10313 12630 14324 16651 18648 17 1691 3978 6178 8315 10332 12654 14419 16715 18682 •>5 1757 3991 6195 8332 10354 12743 14504 16721 1809 "l 1773 4058 6241 8338 10361 12746 14508 16738 1871 -tl 1780 4063 6255 8409 10390 12790 14510 16749 U74i 9 17, 9 18'.'3 4118 6258 8453 10427 12812 14541 16767 188/ 4 4148 6273 8495 10467 12832 14542 16787 1. i 1919 4154 6287 8498 10481 12835 14577 16828 IH8 199 4228 6293 8533 10512 12862 14582 16846 1880, 20 J0 42j2 6302 8562 10519 12866 14628 16853 18861 2'«3 2l<!fi 4">82 6347 6591 10526 12887 14630 16856 18 88 4322 6348 8686 10562 12894 14643 16915 It- 97 212 41-,28 0362 8704 10564 12907 14696 1693.1 16913 21 1 6370 8711 10618 12911 14727 17109 188 IS 25 6378 8743 10639 12914 14735 17125 18921 7 6417 8761 10702 12961 1.4743 17148 18933 6422 B7H8 10740 12994 14789 17218 18971 0(82 8796 10765 12907 US27 11224 18984 Se 4..IM 6* LijstSS3 slsl 525, 5KB ka 570a 271 es 900u met I 70 staan niet Tenneld, 9069 sut sa ast aio. 2458 14602 es 16527 U oost f» Te bevragen bij A. G. DBA BOBSTERD, Nagaan plein 41, Tel. 56S. i.i. Ins. Coster 8

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6