IISZÏÏS Z™au iSSJSlfS1 410' Staatsloterij. Vleescli is kracht. INGEZONDEN MEDEDEELINQEN. Maar als gij,veel vleesch eet, dient gij op uw nieren te letten. Vleesch is een ander woord voor kracht. Sommige vleeschetehde volken zijn de beste en flinkste strijders ter wereld, maar' er is evengoed kracht in ander voed sel. De Japanner voedt zich met rijst, de Italiaan met macaroni en groenten, de Schot met meelspijzen. Want hoewel vleesch een hoog voedingsgehalte bezit, maakt het spoediger urinezuur. En het is lichaamsbe weging, die verhindert dat dit vergift zich verzamelt en rugpijn, rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, niergruis en -steen, waterzucht, verharding der aderen en nier ontsteking veroorzaakt. Twee- of driemalen per dagen vleesch eten zal u schaden, als gij niet voldoende lichaamsoefening neemt, want vleesch maakt urinezuur en urinezuur veroorzaakt nierkwalen, rheumatiek en zenuwaandoe ningen. Dit is de reden, dat zooveel vleescheters, die hun werk binnenshuis hebben, door rugpijn, yreemde pij nen, duizeligheid, hoofdpijn en waferstoornissen ge plaagd worden en blijven vermageren, zenuwachtiger en moedeloozer worden. Zulke menschen dienen min der vleesch te eten, overwerk en zorgen te vermijden, te zorgen voor voldoende lichaamsoefening en slaap, in ruime mate water of melk te drinken, en hun nieren te hulp te komen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de nieren en helpt haar om de nieronzuiverheden af te voeren. Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Langestr. 83. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel a f 1.75 voor één. of f 10.voor zes doozen. Eischt de techte Foster's RugpijnNieren Pillen, 'weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handelsmerk. Nu heeft de Regeering zelve toekenning van Vrou wenkiesrecht op gronden ontleend aan maatschap, wel stand buitengesloten. Van belastingkiesrecht of ex- amen-kiesrecht voor vrouwen kan geen sprake zijd. De S. D. A. P. ziet zelfs onder nagenoeg elke beper- kink van Vrouwenkiesrecht zelfs onder een verhoogde leeftijdsgrens voor vrouwen een verboden grond van maatsehappelijken welstand. Omtrent een anderen modus van Vrouwenkiesrecht dan algemeen Vrouwenkiesrecht heeft geen enkele poli tieke partij of eenige organisatie eenigerlei wil of wensch geformuleerd. Onze Regeering die het oor te luisteren legt naar den volkswil, verneemt ten op- INGEZONDEN MEDEDEELINQEN. de toevloed voor zee-officier afneemt, spreekt haast wel vanzelf. Men ontmoet hoogst zelden een zee-offi cier op ouderen leeftijd, die pleizier heeft in zijn vak Ja, hoeveel jongelui gaan er al niet zoo gauw moge lijk weer uit? De ontgoocheling volgt maar al te gauw als de ijdelheid op 't mooie pakje voorbij is en de lust tot reizen, in de zeemanspraktijk zoo heel iets anders is, dan men zich als jongeling droomde. Daarbij gaat over 't algemeen en is dat geen ge lukkig verschijnsel? de lust tot militaire beroepen ér uit. Heeft echter een jongen zeemansbloed in de aderen, dan zal hij bij de koopvaardij meer bevredi ging vinden en herft er finantieel veel betere vooruit zichten. Daarbij vertelden zoo veel zee-officieren I Doel is dan ook door dit schrijven het publiek, dat mij, hoe geestdoodend het is, daar maanden en maan- zic'1 beschermd meent, de oogen te openen en bevoegde den op een kleine boot te zitten op de Indische kus ten. Kan men dan vurige energieke jongemannen aan raden zulk een loopbaan te kiezen? Zeker, als zij ac tief konden optreden, dan was er, althans voor de pro-militair, een'lichtzijde, maar om nu iemand aan te raden tot het kiezen van een loopbaan waaraan zij de praktijk zelden in praktijk brengen en al die jaren vaak végéteeren, dat lijkt mij zeer gewaagd. ....Een ernstig huisvader zei mij eens: „Als uw jon gen studeeren wil, raad het hem dan ernstig af, raad het hem ten tweeden male af en na eenigen tijd nog weer eens met klem. Wil hij het dan nóg, zend hem dan naar iemand toe die de betrekking bekleedt, welke uw zoon ambiëert en verzoek hem uw kind alle na deelen daarvan op te noemen. Blijft uw jongen dan nog bij zijn voornemen, laat hem dan doorzetten en geef hem Uw zegen Het zelfde zou ik alle ouders willen aanraden wier kinderen zee-officieren willen worden of naar Indië gaan. Blijven zij doorzetten en hopelijk zullen er wel zoo zijn dan zullen ze hun weg ook wel vinden en de nadeelen geduldig dragen. Maar spiegel ze niet voor dat Indië een Dorado is. Indië is het land van uitersten en zoo ergens, gaan in Indië de zwakkelingen ten onder. Ga er ook niet naar toe enkel met gedachte „to ma ke monev". O, die voorbeelden welke dan genoemd worden van meneer X en meneer Z die zoo gauw rijk waren. Die ,,X"-en en „Z"-en heeft men elders ook. Dat zijn de geluksvogels die bij hard werken en in In- dié wordt vaak heel wat harder gewerkt dan in Hol land! finantieel voordeel hadden, of, de geweten- loozen, maar die tijden zijn voorbij dat men in 't al gemeen onbezorgd kon leven in Indië. Daar wordt op alle gebied-heel wat geleden. Maar als uw kind de wereld' in wil, als hij durf heeft en bij een gezond lichaam een doses gezond ver stand, dan zou ik hem alle nadeelen opnoemen en eer dan zal hij toch een kijk op 't leven hebben gekre- uitgesproken verlangen dan om naast het algemeen Mannenkiesrecht het algemeen Vrouwenkiesrecht vast te leggen in de grondwet. Deze Regeering heeft vöör alles het recht om den volkswil duidelijk te vernemen. Zij wil dien volgen, maar moet dien wil in de eerste plaats kennen. Waar noch Regeering, noch parlement omtrent eeni gen bepaalden produs van Vrouwenkiesrecht, anders dan algemeen Vrouwenkiesrecht hebben vernomen van een uitgesproken volkswil, zouden zij, bij het bepalen van een anderen produs, los van den volkswil hande len. Zij zouden slechts hun persoonlijke meening vol gen. Dat is echter tegen de in de memorie van toe lichting bij de grondwetsherziening aangegeven ge dragslijn. •Met het groote koor van den Vrijz. Dem. Bond, de S. D. A. P. en de Vereeniging v. Vrouwenkiesrecht met haar 19.000 leden, dat den sexe-slagboom bij den stembus wil opheffen, weigert de Nederl. Bond v. Vr. kiesrecht in te stemmen. De Bond weigert om alge meen vrouwenkiesrecht te vragen, maar neemt genoe gen met eiken modus van vrouwenkiesrecht (behou dens de door de Regeering gemaakte uitzonderingen). Regeering en parlement, die den volkswil willen uitvoeren, kunnen echter op zoo vage, onbestemde wilsuitingen niet ingaan. Practisch zijn dus de stemmen van de in verhou ding tot het ledental der Vereeniging voor Vrouwen kiesrecht weinig talrijke bondsleden, woor de invoe ring van vrouwenkiesrecht bij deze grondwetsherzie ning van geen nut. De zaak is juist tegenovergesteld en wat het verslag van de Berger Bondsvergadering zou doen gelooven. Het is niet de Vereeniging, die de gedragslijn van den Bond volgt het is in tegendeel de Bond, die eer van de bestaande groote beweging voor Vrouwenkiesrecht in ons land afwijkende hou ding aanneemt. Met dank voor de plaatsruimte, E. VAN DER HOEVEN. [Wij kunnen de geachte inzendster verzekeren, dat het verslag, hoewel het uit den aard der zaak een zeer beknopt weergeven van het gesprokene is, ook in dit opzicht juist is. Waar het betoog van de inzendster geheel tegen de spreekster gericht is, daar meenen wij te moeten op merken, dat dit betoog door haar feitelijk in een de bat op de vergadering geleverd had moeten worden Het is dan ook bij uitzondering, dat wij een dergelijke repliek plaatsen. Red. Allan. Crt.]. TE KORT? WAARDOOR? (Ingezonden). In de Alkmaarsche Courant van Zaterdag 22 Ja nuari vind ik eene warme aanbeveling voor jongelui om naar Indië te gaan. En ofschoon het toejuichende, dat onze jongens en meisjes de wereld intrekken, om nieuwe arbeidsvelden te zoeken, toch meen ik hierte gen te moeten aanvoeren de verschillende particuliere waarschuwingen welke mij uit Indië bereiken, juist tegen het trekken naar Indië, omdat de jongelui mee nen daar een goed bestaan en prettige werkkring te vinden en velen in beide zoo teleurgesteld worden. Van verschillende kanten beweert men juist, dat de salarieering veel te laag is, bij de duurte der levens middelen (niet tijdens, maar lang reeds vóór de mobi lisatie). Nog kort geleden schreef mij een leeraars vrouw: „Als ik terug kom, ga ik propaganda maken tegen Indië", eerstens zijn de traktementen veel te laag, daarbij de Javaansche bedienden onhoudbaar en meerderen schreven mij dit en ten slotte zit je altijd met de opvoeding van je kinderen te sukkelen, want al zijn de scholen hier goed, omgeving en kli maat deugen niet." Van vele kanten zei of schTeef men mij, dat Indië de laatste jaren zoo ontzettend ver andert. Het gemoedelijke samenleven is sedert de auto haar intocht deed, verdwenen, meer en meer leeft men Europeesch, wat kostbaar is. Dan is in 't particuliere zoowel als in 't ambtelijke leven de promotie niet schitterend enprotectie tiert welig. In vroegere tij den heette het in Indië, dat de man promotie moest maken.... door zijn capaciteiten?!'neen, door zijne vrouw. En men noemde dan ettelijke voorbeelden. Tegenwoordig is dit systeem nog niet geheel verou derd. Neen, niet, dat ik op Indië afgeef, ik waarschuw slechts om ontgoochelingen te voorkomen. Zelf bracht ik er gelukkige jaren door, zal dus een energiek mensch niet afraden het te wagen, maar „wagen" blijft het. Nu spreek ik in hoofdzaak over civiele ambten. Dat gen welke de rustige thuisblijvers missen. Nog even gezegd dat het dubbele van 1600 cn 1000 welke cijfers „u landgenoot van invloed" aan haalt als zoovele aanbevelingen om jongelui op te wekken naar Indië te gaan, geen zuivere voorste'jing geven, 4000 in Indië is niet hetzelfde als 2000 hier. Waar woninghuur en bediendeloonen daar veel en veel hooger zijn dan in Holland, bovendien „ziekte' in elk gezin bijna 'n ruïne is'voor de beurs, daar moet men zich niet voorstellen dat men bijv. van 4000 ruim leeft. Op hoofdplaatsen zou ik die som haast durven vergelijken met 1000 hier. Het zou misschien aanbeveling verdienen indien een Indisch blad eens wilde opgeven welke som èn voor de hoofdplaatsen èn voor de binnenlanden èn voor de bergstreken noodg wordt geacht om niet alleen be hoorlijk te kunnen leven, maar ook iets over te houdjen, voor bijv. een gezin met vier kinderen. Dat „overhouden" nog niet zoozeer bij wijze van „spaarpot," als wel om voor „buitengewone gebeurte nissen": het gaan naar koeler klimaat, het plotseling naar Europa moeten, of ontslag krjjgen 't zij om ge zondheidsredenen of omdat men teveel een .persoonlijk heid is, dan wel wegens gebrek aan werk, kortom al die buitengewone toestanden welke in Indië niet zoo heel buitengewoon zijn, en waar elk goed financier reke: ning mee moet houden. Ik vermoed dat de cijfers ons Hollanders niet zullen meevallen en „de landgenoot van invloed" zijn invloed wel zal mogen aanwenden om in deze verbetering te brengen, wil men den finan tiëelen kant opwerpen als attractie voor 't gaan naar Indië. In dat opzicht zijn „de goede krachten uit het Noorden, maar die wel licht niet zoo gemakkelijk in beweging zijn te brengen", mogelijk we! de krach ten met 't nuchterst verstand die zich niet in beweging laten brengen door zulke schijn-voorstellingen, maar daarom toch geen Jan Salie's mogen worden ge noemd. Ten slotte zou ik willen vragen of voor Indië enkel intellectueel hoogstaande menschen noodig zijn. Waar men zoovelen moreel ziet verdrinken en of het waar onderwijzers en opvoeders, worden aange maand toch jongelui aan te sporen haar Indië te gaan „omdat het finantieel dan zoo schitterend heet", opvoedkundig is, bij de keuze van een beroep het fi- nantieele op den voorgrond te plaatsen. Mogelijk is het voor een Gouvernement noodzake lijk zich aan dit punt vast te klemmen, maar een hoog standpunt kan 't nooit zijn als men ambtenaars heeft die enkel voor 't finantieele werken, en in hun baantje slechts winstbejag zien, en als tegenwicht ik be doel moreel, niet intelectueel voor den Javaan, want bij den Javaan is hoog salaris en hoog intellect vrij wel synonym die bij 't eerste bezoek meestal vraagt „brappa arga" (hoeveel verdien ik?). Zeker niet, als 't geld bij den Europeeschen ambtenaar ook hoofdfactor is en men niets voelt voor de betrekking zelf. Men zal mij tegenwerpen, dat ik mezelf tegenspreek door eerst de te lage bezoldiging als zwakke punt van het Gouvernement aan te roeren en nu een vonnis vel over de te groote waarde welke aan het finantieele wordt gehecht. Ik zou daarop willen antwoorden: waar het Gou vernement de bezoldiging noemt als grootste aantrek kingspunt, daar moet die bezoldiging ook voldoende zijn. autoriteiten, die_mijn meening niet zijn toegedaan, tot nadenken te brengen. Nemen wij de broodprijzen! Eerst waren er voor het gebuild brood (z.g. witte brood) twee maximumprijzen: n.l. één voor water brood en één voor melkbrood. Het verschil in prijs was, vooral door de uiteenloo- pende melkprijzen in de verschillende deelen des lands en door 't gebruik van Amerikaansch meel door som mige bakkers, te gering, waardoor dan ook bezwaren werden ingebracht. Gevolg was vrijlating van den melkbroodprijs. Een gedeelte der bakkers was daardoor in staat goe de waar voor een loonenden prijs te verkoppen, maar er ontstond damaast een euvel, dat men wellicht niet heeft voorzien en dat juist leidt tot schromelijke priis- overdrijving. Wat tóch zeggen de bevoegde autoriteiten? Waterbrood is waterbrood! Melkbrood is brood met melk bereid!? Het doet er niet toe hoe weinig, zelfs de geringste I hoeveelheid, één druppel melk, zoo deze maar schei kundig aantoonbaar is in het brood, is voldoende om het te rangschikken onder 't melkbrood. Gebruikt een bakker op b.v. 100 (honderd) brooden 10 (tien) cent melk, zoo kan hij met een "gerust gewe ten 1 of meer cent vragen boven de maximum water broodprijs. 1 lij wordt dus door den genomen ministeri- eele maatregel beschermd, ja zelfs aangemoedigd zijn melkbrood te bereiden met zoo weinig mogelijk melk, want hoe minder me/kverbruik hoe meer extra winst. Het leveren van melkbrood voldoende aan de Co dex Alimantures en het verbruik van Amerikaansche bloem zal het brood ongeveer 5 cent per kilo in waar de doen stijgen. Vraagt een bakker 28 ets. per kilo, maar gebruikt hij slechts de .helft van de melk noodig voor de Codex zoo heeft eveneens prijsoverdrijving plaats. In gemeenten waar controle op kwaliteit en gewicht van t brood bestaat, is vastgesteld, dat slechts melk brood is, brood voldoende aan bovengenoemde Codex. De rest met minder of" in 't geheel geen melk bereid heet waterbrood. Iets dergelijks had ook de minister moeten vaststel len. Nu geeft de maatregel aanleiding tot prijsoverdrij- 1 let is te wenschen, dat het publiek gaat beseffen, döt t nu toch nog de dupe wordt, niet alleen te Alk maar, maar ook elders. Het kan heusch geen kwaad, dat men een beetje wordt ingelicht over de beschermende maximumprij zen, vooral waai" 't betreft een zoo belangrijk voedings middel als brood. Dat de autoriteiten inzien, tot Welke onbillijkheden de genomen of liever niet genomen maatregel leidt is een wensch, die in 't belang van 't algemeen, j»oe I eerder, hoe liever in vervulling moge gaan C. J. T. Alkmaar, 28 Januari 1916. Mijnheer de Redacteur! Het door mij beoogde doel, om de aandacht te ves tigen op de wenschelijkheid van het nemen van proe ven voor ontzouting, van den bodem in het overstroom de gebied is voor een klein deel reeds bereikt en ik hoop dat het navolgende moge bijdragen dat zeer ve- 5e KLASSE 8e LIJST, t rekking van Donderdag 27 Januari 1916. iroaora 29cSi dk'i m' 63691 9867110039'1221,1 ,448i Prijzen van f70. NIETEN. BINNENLAND. len wat gaan voelen voor deze werkelijk belangrijke zaak. Door het schrijven van een ingezonden artikel, vooral wanneer dit op sommige punten wat omlijnd of op andere wat vaag is, trekt men lezers en derhalve belangstelling. Het was niet mijne bedoeling om juist de z. g. Normaalmest op den voorgrond te dringen voor deze ontzoutingsproeven het kan misschien ook op andere wijze geschiedenmaar de geschiktheid der Normaal- mest voor ontzouting was mij bij toeval gebleken; daarom noemde ik deze meststof. Zoo ook bleek de mo gelijkheid nieuwe zouthoudende asbestplaten met suc ces te kunnen verven enz. Ik weet niet of de heer Stoel doelt op de waarde der normaalmest als hulpmeststof, hetwelk ik wel uit zijn artikel meen te moeten opmaken, maar dit aan te too- nen was niet mijne bedoeling. Deze waarde, die net als vroeger met -de thans alom gebruikte kunstmest stoffen, door velen wordt betwist door anderen weer ge roemd, hetwelk door t nemen van oordeelkundige proe ven op den duur moet worden bewezen kan m. i. thans geheel buiten beschouwing blijven, het gaat alléén om de ontzouting. Het is nu de vraag op welke wijze kunnen daar re sultaten mede verkregen worden. Hoofdzaak is dat proeven genomen worden en wel in de eerste plaats door belanghebbenden; want ik ben alléén belangstel lende en thans bij geen bond of meststofhandel betrok ken. De eerste proeven met normaalmest voor bodemont- zouting worden genomen op de bekende wijze bij z.g. potcultuurproevenzooals men dit ook steeds deed, toen de thans bekendg hulpmeststoffen, voor 't eerst in den handel kwamen. Ik herinnerTnij nog eene in zending granen etc. in bloempotjes, van wijlen den hr. Morra, op de laatste groote landbouwtentoonstelling te Alkmaar, welke toen door velen werd bespot of met wantrouwen werd begroet en toch hebben die mest stoffen burgerrecht verkregen. Wanneer de wortels van eene potplant in aanraking worden gebracht met zoutwater totdat het bovengrond- sche deel der plant begint te kwijnen, waardoor dan is bewezen dat de plant van het zoute water lijdt en men zet daarna de plant op dezelfde wijze in eene hoeveel heid water waarin normaalmest is opgelost, zal men Maar waar men ons als opvoeders aanmaant geen na eenigen tijd zien dat de mortels opnieuw uitgroeien lan Salie's van onze zonen te maken eri ze aan te ra den naar Indië te gaan, o m d a t 't f i n a n t i e e 1 zoo mooi is, daar komt ons gevoel, ons idealisme in de knel, daar, ik ben heilig van overtuigd, dienen wij 't land slecht door onze kinderen in de eerste plaats op vette baantjes te wijzen, maar daar zal elk eerlijk ouder allereerst rekening houden èn met den lust èn met den aanleg van zijn kind en hem juist inprenten dat het werk zelf No. 1 is en 't geld verdienen daarbij No. 2. En zulke menschen heeft Indië wel 't meest noodig, die n a a s t en b ij en door hun werk, 't ideale hoog houden. 24 Jan. 19U5. F. B. B. MAXIMUMPRIJZEN en PRIJSOVERDRIJVING. Geachte Redactie! Dat de vastgestelde maximumprijzen het publiek niet altijd beschermen tegen prijsoverdrijving, ja zelfs in een mij bekend geval aanleiding géven tot abnormale winsten ten koste van. het publiek is aan de meesten onbekend. en de plant léven vertoond. Een dergelijke proef is natuurlijk op kleine schaal, maar het beginsel is gelijk. Als er maar wat gedaan wordt in de goede richting d.wz. bodemontzouting dan is mijn doel bereikt. Het gaat hiermede als wat de heer Geerlings schrijft, veel wordt er gesproken over bederf door zeewater; maar niemand neemt de moeite om de hoegrootheid der werkelijkheid aan te toonen. De heer Geerlings toont de geringheid van het zoutge halte aan, dat m. i. in Waterland veel kleiner zal zijn dan in den Anna Paulownapolder, omdat de uitloo- zing van de IJsel langs de Zuidelijke Zuiderzeekust stroomt, dit is algemeen bekend, ook de kwaliteit der Zuiderzeevisch staat hiermede in verband. Het water in bovengenoemden polder zal een hooger zoutgehalte hebben, daarom is het proefnemen in het overstroo- mingsgebied ook in verband der grondsoorten zoo ge- wenscht. Proeven in bloempotjes welke alleen maar de mogelijkheid aantoonen geven daar niets, de practij'k moet het doen en dan door belanghebbenden. Hoogachtend verblijft, B. HOEK. Gemengd Nieuws. UIT "KOEDIJK. Gisteren vergaderde de Raad dezer gemeente vol tallig. i\a opening door den voorzitter en lezing der no- tuien werd ter kennis gebracht, dat het telefoonkan toor voor het algemeen verkeer is opengesteld. Van het Dag. Bestuur was ingekomen het verslag van wat er in 1915 voor de voiasliuisvesting gedaan, ut, zuoais de burgemeester opmerkte, met gedaan is. B. en W. stelden voor over te gaan tot üe benoe ming van een commissie tot wering van schoolver zuim, wegens periodieke aftreding dier commissie. De teden, te weten de heeren Stam, Slotemaker, Vader, Wassenaar en Zwetsman, werden met algemeuie stem men herbenoemd. Voorts was ingekomen een schrijven van de com missie van bijstand voor het electrisch bedrijf, hou dende verzoek om voor de sperschakelaar huur te vragen. B. en W. stelden voor deze huur op 4.80 te bepalen en de verordening in dien zin te wijzigen De heer Spaan vroeg of deze verordening ook van terugwerkende kracht zou wezen en op het bevesti- genue antwoord zeide hij dit wel wat onbillijk te vin- uen. Hij zou liever de lichtprijs verhoogen, doch door een lid der commissie van bijstand werd hem duidelijk gemaakt, dat dit niet zoo voordeelig is. Aangenomen. Vervolgens boden B. en W. de 2e suppl. begrooting voor 191 aan, die in ontvang en uitgaaf sluit met 5814 79,14. Zij zal ter visie worden gelegd om in de volgende vergadering te worden vastgesteld. Van Ged. Staten is de gemeente-begrooting terug gekomen, waarmee dit college zich niet kon vereeni gen. E>e begrooting moet door de wijzigingen met 761 verhoogd worden. Een deel van dit bedrag is reeds gevonden, doch 721 moet uit den Hoofdelijken Omslag worden gevonden. Was nog ingekomen een adres van eenige afdeelin- gen van het Ned. Onderwijzersgenootschap in West- Friesland, houdende verzoeken om salarisverhoogiug. Werd in handen gesteld van het Dag. Bestuur. Bij de rondvraag werd besloten met het Steunco mité te overleggen in verband met het rondgaan met lijsten voor de slachtoffers van den watersnood. De heer van der Woude wenschte voorts wel, dat de bode Van der Kamp van de gemeente een vast sa laris van 10 zou ontvangen, waarvoor hij dan de te- lgrammen, pl.m. 40 per jaar, kosteloos aan het Zuideinde móest bezorgen. Thans ontvangt hij per te legram 20 cent. Hiertegen werd nogal bezwaar gemaakt en er werd besloten, dat het Dag. Bestuur met het Rijks telefoon kantoor overleg zal plegen. Dezelfde heer zou verder wel willen zien, dat er een verordening kwam op de openbare vermakelijkhe den in dien zin, dat bij het aanvragen om verlof daar voor de aanvrager een zekere som stortte, welke dan zou zijn voor een adsistent van den veldwachter, die bij dergelijke gelegenheden de orde moet handhaven. Dit was niet om een blaam op de Koedijker jongens te werpen, die zijn altijd rustig, maar vanwege de vreemde bezoekers, die nogal eeni wat herrie maken. Dezen winter is het nog gebeurd'! Werd aangehouden voor de volgende vergadering. Daarna sluiting. J1_1 1 I 1 -.11 i T 1- 1 Qiifnri fori tnni'n I», _:~J. i J - i i wordt door 21.000 armen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam. No. 7542, 11006. 16325 en 20299 elk 11000, No. 9299 en 15696 elk 1 400. No. IVte, 4892, 13992 en 20088 elk 1200. 25 «10 5306 7062 8827 11541 13848 15668 17592 19723 8876 11549 1388') 1 1:87 17620 19758 9026 11618 14010 15991 17674 19902 9043 11625 14012 16020 17713 20094 9082 11705 14022 16214 17742 20105 9778 11843 14063 16292 17907 20160 98,6 11872 14065 16412 17913 20187 1043 3101 5674 7664 10012 11946 14172 16454 18053 20393 U59 3205 5728 7670 10154 12156 14202 16478 18161 20473 1177 3320 5917 7721 10185 12269 11295 16546 78312 20499 1514 3371 5991 7812 10189 12482 14304 16630 18315 20520 554 3452 6197 8042 10377 12513 14411 16693 18349 20663 1560 3533 6300 8059 10690 12518 14514 16817 18415 20772 1683 3780 6323 8173 10703 12566 14612 16919 18428 20830 1701 3813 6416 8175 10788 12592 141.39 16947 18520 1 0836 119} ?§£4 6431 8188 10816 12703 11606 17028 18607 20845 1729 4006 6486 8252 10839 12749 14703 17045 18652 20973 1796 4317 6537 8349 1C937 12939 14938 17077 18783 1829 4458 6558 8405 11071 13152 14974 17153 18919 1870 4695 6579 8438 11129 13365 15001 17165 19033 2079 4909 6651 8558 11144 13369 15009 17195 19455 2104 4939 6833 8578 II151 13699 15137 17330 19501 2128 5097 6853 8603 11354 13720 15192 17356 19519 2298 5209 6884 8723 11421 13731 15254 17443 19599 2309 5271 6911 8738 11506 13791 15586 17528 19631 57 2342 5331 7071 269 2612- 5359 7248 318 2730 5360 7279 557 2735 5392 7394 577 2844 5599 7398 1030 2952 5655 7610 17 2436 4351 6438 55 2437 4396 6465 179 2447 4409 6470 218 2504 4445 6521 232 2517 4485 6621 265 2530 4543 6632 356 2535 4566 6685 360 2554 4676 6694 413 2632 4721 6802 416 2658 4757 6807 419 2659 4763 6829 462 2718 4841 6886 474 2725 4876 6899 482 2787 4940 6901 494 2805 4959 6965 498 2829 4999 6978 513 2901 5014 6998 516 2909 5040 7002 528 2911 5047 7018 612 2926 5078 7052 672 2942 5136 7079 729 2969 5158 7097 8541 10482 12725 14836 17288 19203 8569 10504 12756 14858 17310 19206 8585 10534 12764 11924 173I1 19227 8601 10546 12802 14934 17316 19213 8613 10560 12847 14963 17340 19298 8616 10583 12864 14967 17364 19303 8631 10584 12877 15004 17378 19306 8641 10589 12883 15054 17440 19318 8680 10670 12885 15127 17465 19378 8691 10730 12892 15128 17176 19383 8694 10774 12931 15229 17478 19397 8702 10797 12960 15246 17510 19531 8724 10803 12u68 15332 17675 19533 8748 10821 12973 15350 17C94 19538 8756 10849 13009 15411 17717 19561 8766 10886 13052 15488 17765 19583 8845 10918 13083 15515 17772 19591 8854 11034 13158 15522 17793 19627 8869 110)7 13189 15637 17809 19644 8885 11089 13243 15651 17883 19713 8898 11145 13260 15701 17901 19748 SHW - 8920 11198 13281 I6722 17906 19770 746 2999 5162 7110.-8928 11203 13300 15815 17932 19778 769 3039 5167 7123 8955 11208 13370 15839 18016 19781 9110 11210 13432 15843 18018 19810 9126 11241 1343S 15892 18056 19823 9129 11251 13515 15918 18090 19830 9155 11256 13591 15923 18110 19839 9157 11282 13665 15964 18119 19935 9166 11308 13676 15971 18121 19996 9175 11349 13715 15987 18132 20015 9232 11402 13772 15992 18135 20025 9234 11420 13785 15996 18165 20039 9316 11426 13794 16053 18185 20052 9361 11462 13802 16055 18236 20121 - 9371 i 1530 13814 16056 18245 20124 1 91 35G3 5609 7603 9394 11543 13833 16057 18290 20126 1195 3565 5619 7616 0417 11600 13860 16130 18301 20133 9448 11656 13861 16146 18363 '0179 9464 11701 13922 16148 18376 20413 9488 11782 11075 16154 18418 20422 9515 11837 14084 16159 18422 20506 9560 11852 14089 16182 18432 20637 9604 11862 14097 16308 18507 20661 9615 11905 14106 16320 18536 20698 9626 11916 14111 16335 I856Ü 20720 9723 11944 14132 16356 18621 20733 9728 11952 14167 16425 18627 207U) 9737 12087 14178 16437 18688 20799 9780 12109 14251 16443 18832 20820 9874 12110 14261 16444 18730 20904 9879 12137 14266 16482 1878o 20015 9932 12146 14271 16484 18852 20Ü22 M 9975 12192 14310 16529 18902 2. .71 W49 8131 10068 12210 14311 16549 189.4 :oiH1 JE'i 3921 6209 8177 10088 12271 14322 16575 189, 0996 1096 3028 6210 8180 10130 12290 14327 16592 18944 1720 1960 6218 8192 10139 12343 14424 16636 1895b 1765 3970 6230 8239 10179 12357 14438 16718 18972 3989 6249 8293 10193 12391 14440 16808 18988 4050 6251 8317 10203 12406 14602 16844 18990 4064 6277 8379 10212 12430 14606 16850 19003 <134 6307 8414 10216 12440 14647 16017 19023 4142 6324 8431 W273 12473 14674 17070 I9U75 4177 6329 8442 10299 12475 14677 17150 19 "6 1188 6331 8458 10311 12500 14694 17180 19107 na 6346 8471 10346 12534 14699 17182 191 «71 6411 8487 10368 12601 1474" 1HM> 131 •297 6419 8501 10378 12618 14760 1 774' "orM 4337 6433 «521 10389 12687 14831 11-/U} K tal ik la UM 776 3067 5212 7159 787 3072 5247 7213 850 3152 5256 7270 953 3155 5279 7292 960 3239 5297 7334 1018 3241 5309 7363 1019 3278 5317 7403 1130 3296 5387 7425 1139 3306 5432 7452 1167 3383 5481 7507 1175 3389 5560 7519 1176 34b3 5590 7600 1199 3586 5638 7657 1212 3611 5642 7665 1247 3627 5695 7686 1249 3635 5736 7749 1279 3736 5788 7773 1300 3749 5798 7834 1303 3778 5799 7887 1348 3806 5817 7897 1349 3814 6633 7926 1408 3826 6847 7966 142) 3840 6851 7979 1-430 3852 6923 8006 1463 3854 6038 8003 1610 8879 H83 8035 1527 3691 6122 8062 1585 3894 6140 8073 1873 1881 1914 1916 1929 1961 1976 261 2210 221' M IW a. f7829 n Qnlifl'e irin rvrnn l*. 11__ I J, 1L 1 i1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6