DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 25 Honderd en achttiende Jaargang. 1916 ftbonnementsptiis per 3 maandenf 1.ft. p. post 11.25. SdwrtentleprB» 10 ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven tr. N. V. Boek- en Handelsdrokkeril v.li. HERMs. COSTERSÏOON, Voordam CO. Telefoonnr. 3. MAAN DAW 31 JANUARI bmepumhi ALKMAAR, 31 Januari. De Engelsche New StatevSman, het gebeurde in het Westen besprekende, waar de Duitschers, gelijk men weet, aanvallen hebben gedaan, betoogt, dat er geen reden is om in dit krijgsbedrijf het voorspel te zien van een offensief op grootere schaal. De ondervinding heeft geleerd, zegt dit blad, dat geen enkele aanval op een front van minder dan 20 mijlen uitgestrektheid kans op succes geeft, tenzij dan eren succes van een volstrekt plaatselijk karakter. Vermoedelijk is de be doeling van de Duitschers niet zoo zeer geweest, een ernstig gemeende doorbraakpoging te ondernemen, veronderstelt liet blad, dan wel, om door een klein plaatselijk voordeel het moreel van de eigen troepen op te beuren Deze veronderstelling 'ijkt niet oniuist. Ei zou misschien nog de mogelijkheid aan toe gevoegd kunnen worden, dat de Duitschers evenals verleden jaar (half Januari bij Soissons, in FebruariMaart in de Champagne) het aangekondigde voorjaarsoffen sief der verbondenen door een plaatseüjken stoot vóór willen zijn, In elk geval is het zeker, dat het succes dezer aan vallen zich blijft bepalen tot geringe winst van zeer, zeer plaatselijke bcteefceuis. De minst-geringe winst werd behaald aan de Sommc bdj Albert waar, volgens het Duiitsche bericht althans, een Fransche loopgraven stelling van 3500 meter lengte en 1000 meter diepte genomen is en bijna 1300 gevangenen werdlen ge maakt volgens de Fransche berichten werden de terreinverliezen door herovering grootendeels hersteld. Uit de wedemjdsche legerbericbten blijkt, dat er op dit oorlogstooneel inderdaad meerdere levendigheid heerscht dan enkele weken geleden. Een Zeppelin heeft Zaterdagavond omstreeks tien uur boven Parijs gezweefd en dertien bommen op de Fransche hoofdstad geworpen waardoor naar verluidt van de Fransche berichten minstens 24 personen ge dood en 28 gewond zijn. Binnen enkele minuten was de stad overeenkomstig de voorschriften in het donker gehuld en spoedig verdween de Zeppelin die door vliegmachines werd achtervolgd, in dien dikken mist. Men zal in Duitschland misschien juichen over deze geoorloofde oorlogsdaad, verricht *adat de vijandelijke hoofdstad in geen maanden last heeft gehad m in Frankrijk zal deze daad leiden tot een nieuwen prik kel om den strijd onverwoed1 voort te zetten en vermoe delijk ook wel tot een maatregel van weerwraak. Mili taire beteekenis heeft zulk optreden natuurlijk niet. De beide Engelsche ministens Lloyd George en Bo- nar Law toefden met twee generaals en parlementsle den juist te Parijs teneinde besprekingen te hebben over de vraag, hoe de productie der muntie verhoogd kan worden en hoe men hierin tot grootere samenwer king kan geraken. De Oostenrijkers hebban San Giovanni dl Medua bezet en een stuk van Adriatische zee geblokkeerd, ■zoodat den Montenegrijnen de pas, om over zee Ie ontkomen, indien zij dat wilden, is afgesneden. De ge beurtenissen in Montenegro blijven overigens onopge helderd. De Bulgaarsche minister-president heeft in een persgesprek verklaard, dat die onderhandelingen van het eerste oogenblik af aan. niet bepaald met onbe grensd vertrouwen in de oprechtheid van koning Niki- ta gevoerd weiden. Een feit noemde de minister-presi dent het, dat prins Mirsko met eenige ministers was achtergebleven en dat de gevolmachtigden des ko- mngs de capitulatie-voorwaarden van Oostenrijk-Hon- garije geteekend hebben. Het Oostenrijksch-Hongaarsche legerbericht heeft in- tusschen de bepalingen openbaar gemaakt van de op 25 Januari 's avonds om 6 uur onderteekende over eenkomst over het nederleggcn van de wapenen door het Montenegrijnsche leger. Een generaal en een ma joor zijn als Montenegro's afgevaardigden opgetre den. Eigenaardig is het, dat de afgevaardigden te kepnen moeten geven „waar zich telkens de verant woordelijke regeering van Montenegro bevindt," haar tegenwoordige standplaats wordt Podgoritza ge noemd. Voorts verzoeken de Montenegrijnsche afge vaardigden de vredesonderhandelingen zoo spoedig mogelijk te beginnen, daar zulks op de bevolking een geruststellenden invloed kan hebben. Door deze publicatie is juist gebleken onze veronder stelling, dat men het onlangs eens was over de voor waarden over ontwapening, en dat de onderhandeling over den vrede eerst na de ontwapening zouden be ginnen. Nu is er echter op nog niet verklaarde wijze een kink in dien kabel gekomen, die er thans weer uitgenomen is, als de Montenegrijnsche afge vaardigd entenmiinste hebben kunnen optreden namens die overgroote meerderheid der bevolking va* Monte negro. Omtrent de bezetting van Kara Boeroen, het Griek- sche eiland, door de entente, wordt uit Londen nader gemeld, dat zij geboden was, sinds een Duitsch on derzeeër een Britsch transportschip in de buurt tor- pilleerde. De Roemeensche minister-president heeft den Itali- aanschen gezant verklaard, dat de buitenlandsche staatkunde van Roemenië niet zal worden gewijzigd1. President Wilson blijft de groote trom roeren, of wil men een ander beeld, de stormklok luiden. Hij heeft nu medegedeeld, dat niemand ka» zeggen, wat één enkel uur brengen kan. Te Nieuw-York wordt nog steeds de mogelijkheid van het afbreken der betrek kingen met Duitschland besproken en wordt de ver wachting gekoesterd, dat president Wilson Vrijdag lierover zal spreken. Men meldt onsIn de dorpen henoorden het Y zijn de regenbakken óf vol zeewater óf geheel omhoog- edreven, zoodat er gebrek aan drinkwater heerscht. )p aansporing van de gezondheidscommissie te Edam zal thans zoet water worden aangevoerd. - Men meldt ons uit Purmerend: De toestand in de stad blijft vrijwel dezelfde. Nu eens rijzing, dan weer daling van water, ook bij dit mooie kalme weer. Aan dfe kistdammen wordt hard gewerkt; de aanvoer van verschillende materialen met stoom- en zeilsche pen en de bewerking daarvan veroorzaken een onge- meene levendigheid en bedrijvigheid. Nog steeds ko men amateur-fotografen opnamen doen van verschil lende overstroomde gedeelten der stad. In de Nieuw- straat waar ook perceelen onder water staan, wordt door den bakker en zijne bedienden, met kaplaarzen aan, het noodige brood gebakken. Het onderwijs in school no. 1 is sinds eenige dagen weder hervat. Doordat het kerkhof der Herv. Gemeente niet te berei ken is door het vele water, worden de lijken in de Beemster begraven. Door het Rooed Kruis zijn be halve matrassen en dekens, ook reeds 500 stuks nieuw boven- en ondergoed aan de noodlijdenden uitgereikt. Men meldt ons uit Anna Paulowna. Aan d'e Van Ewifcksluis zijn niet minder dan 16 huizen weg gespoeld. Veel cadavers van koeien en schapen drij ven daar in den omtrek rond. De walgelijke reuk daarvan wordt op groofcen afstand bemerkt. De plan nen van herstelling van den bezweken Amsteldijk, ontworpen door den provincialen ingenieur van dien Waterstaat zijn gereed. Het polderbestuur vergadert heden tot bespreking daarvan, en na goedkeuring zal het werk aan één der grootste aannemersfirma's wor den opgedragen. Tengevolge van den gunstigen oos telijken wind daalt het water in den polder steeds. Ter behandeling op de vergadering, morgen dloor Ged. Staten van Noord-Holland te houden, zijn twee voorstellen ingediend. Het eene voorstel betreft een voorziening in verband met den watersnoodhet twee de eene verordening in geval van overstrooming of dijkbreuk. Wat het eerste voorstel betreft, stellen Ged. Staten voor, om tot voorloopige betaling der kosten van maat regelen en voorkoming of beperking van overstroo mingen in Noord-Holland 500.000 ter hunner be schikking te stellen, onder voorbehoud van hun na dere voorstellen. In hun uitvoerige toelichting zeggen Gedeputeerden, dat dadelijk na de ramp de meest uitvoerige en be trouwbare gegevens zijn verzameld om te overwegen hoe verder doordringen van het water te voorkomen en de dijken weer ten spoedigste te herstejlen. Op den voorgrond wordt echter gesteld, dat voorloopig niet kan worden .gerekend op het spoedig dichten der dij ken. Voorbereidende maatregelen zijn wel genomen, maar' toch zal, daar ook de weersgesteldheid in dezen tijd van het jaar niet gunstig is, met het herstellen der zeeweringen niet hard opgeschoten kunnen wor den. 1 De hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat heeft, na besprekingen met de belanghebbende besturen, een voorstel gedaan, waarmede de Gedeputeerden zich kunnen vereenigen. Volgens dat plan zou de water keering, die 'het overstroomde gebied van' Waterland en aangrenzende polders van het overige gedeelte der provincie benoorden, het IJ en van Schermerboezem zal afscheiden, moeten worden gelegd langs de oost zijde van de Zaan om vervolgens tot nabij Purmerend die spoorbaan van Ooetzaan naar die gemeente te volgen, intusschen zou de dijk van het waterschap de Wijde Wormer als waterkeering moeten dienen. Van Purmerend zou voorts eene kadle moeten worden ge legd naar den ringdijk van het waterschap de Pur- mer, welke ringdijk, die behoorlijk dient te worden opgehoogd, een onderdeel der noodwaterkeering zou uitmaken. Nabij Edam zou een tweede afdamming van dé Purmeningsloot het inundatiewater geheel van Scheimerboczem afsluiten, terwijl de te maken waterkeering verder van die afdamming langs Edam naar zee zou worden gelegd. De hoofdingenieur meent, dat op deze wijze overig Noord-Holland voor een verdere overstrooming be waard kan blijven. Gedep. Staten zijn het met deze zienswijze eens, zoodat zij er voor zijn de poging te wagen. In het vertrouwen, dat de Prov. Staten zich met het plan vereenigen kunnen, is den hoofdingenieur machtiging verstrekt met de werkzaamheden aan te vangen. De kosten zullen, althans voorloopig, door de Pro vincie voorgeschoten worden, hoewel het niet in de bedoeling ligt, dat de kosten ten volle voor rekening van de Provincie blijven. Gedeputeerden stellen er prijs op, dat aanvankelijk een crediet van 500.000 zal worden verleend. Wat de verordening betreft wijzen Gedeputeerden er op, dat art. 73 der Onteigeningswet niet voldoende bevoegdheid verschaft om oogenblikkelijk eigendom van particulieren in bezit te nemen. Daarom wordt de vaststelling van een verordening voorgesteld, lui dende: Ingeval van overstrooming, van dijkbreuk of van dreigend gevaar voor dit een of ander zijn beheerders van waterstaatswerken verplicht te gedoogen het ne men van zoodanige maatregelen den aanleg van tij delijke werken daaronder begrepen - als waardoor, naar het oordeel van Gedeputeerde Staten, uitbreiding van overstrooming of van dijkbreuk tegengegaan, dan wel gevaar daarvoor gekeerd of verminderd kan wor den. Het bepaalde in dit artikel geldt niet ten aanzien van waterstaatswerken onder beheer van het Rijk. Het Handelsblad heeft den heer J. C. Ramaer, inspecteur-generaal van den Rijkswaterstaat, zijn mee ning gevraagd omtrent de oorzaken van de ramp. In de eerste plaats kan van de polderbesturen in Noord-Holland gezegd worden, dat zij uitstekend werken en alle maatregelen nemen, welke zij behooren te nemen, op eenwijze, die geen critiek behoeft. Ver halen omtrent omkoopbaarheid van dijkgraven, en- zoovoorts, die natuurlijk in tijden als deze wel eens worden gecolporteerd, zijn juist voor Noord-Holland heel zeker bezijden alle waarheid en zooals reeds ge zegd, de dijken waren dan ook in goeden toestand. De heer Ramaer was van meening, dat het onder de gunstigste omstand;gheden wel vier a vijf maanden zal duren vóórdat Noord-Holland het overtollige wa ter kwijt zal zijn. Ook de heer Ramaer wees er na drukkelijk op, dat daartoe echter alle omstandigheden zullen moeten medewerken en dat, wanneer de dijk eenmaal zoover hersteld zal zijn, dat men met het uit malen kan beginnen, zooveel mogelijk hulpgemalen zullen moeten worden in het werk gesteld. De Commissaris der Koningin heeft met leden van Ged. Staten en den griffier Zaterdag een bezoek gebracht aan Zaandam en Purmerend. Zaterdag was het water te Purmend tot opvalend lagen stand gedaald. De peilschaal wees 12 duim be neden A. P. Zichtbaar stroomt het water terug. Bij de doorbraak te Uitdam is men van beide zij den begonnen een hulpdam in zee te leggen, hetgeen in oogenschouw genomen is door den Minister van Waterstaat. Zaterdag werd het werk zeer begunstigd door den lagen stand der Zuiderzee. Te Durgerdam en langs den Waterlandschen dijk van Schellingwoude tot Uitdam is de militaire bewa king opgeheven en zijn de patrouilles vertrokken. In de gehouden vergadering van den gemeenteraad van Krommenie werd besloten tot het aangaan van een tijdelijke geldleening groot 10.000 in verband met het overstroomingsgevaar. Besloten werd tot in stelling van een keuringsdienst op melk en tot het vaststellen van een verordening houdende verbod tot invoer van vee, ingeval van overstrooming of gevaar van overstrooming. Bij den penningmeester van de Algemeene Ver- eenigde Commissie ter leniging van rampen door wa tersnood in Nederland is in totaal ingekomen een be drag van 1,157,059.43^. STADNIEUWS. 11e VERANTWOORDING. K. 2.50; van de vrolijke Biet 20; N. N. 2.50; Wed. S. 10; K. de H. 2.50; uit de spaarpot van Gr. W. N. en B. 1.50; Chr. Knapenvereeniging „Ti- moteus" 10; P. B. te Egmondermeer 10 Vereeni- ging „de Koophandel" te Broek op Langendijk 664 uit de spaarpot van Rie en Jo 0.75; P. J. V. 1 Mevr. Wed. C. B. 100; J. S. 5; H. B. 5; 3e klasse 5e gemeenteschool 1, Wed.. D. 1Jan-Ki- Wim 1Alice 2.50. Inhoud bus Maandag 6.88. W. V. 2.50; F. W. R. 5; Symphonie-orkest „Ju- bal" 5. Te zamen 859.63. Met het verantwoorde bedrag ad f 11727,26, in f 12586,8». Schreven we Zaterdag, dat de historische mijlpaal de komende week spoedig gepasseerd zou worden m. a. w., dat het bedrag, hetwelk in 1825 van Alkmaar uit werd gezonden 12.514.07, zou worden over schreden, thans reeds is dit vermoeden blijkens bo venstaande verantwoording, bewaarheid. Ja, als de omgeving meehelpt, gaat het gauw! Wij blijven de inzameling ten bate van onze arme land- en gewestgenooten, die slachtoffers van den watersnood zijn geworden, ten zeerste bij de lezers van onze courant in en buiten de stad aanbevelen. BURGER IJbULUB. in de feestelijk versierde narmome-zaal werd Za- leruagavoud het zuveren jumiemu aer ourger Ijsciuo luisianjK geyiera Jüeze ijsciuo, opgericht in den bekenden, legenda risen woraenaen strengen winter van 18yu, toen er 10 weken ijs was en er dientengevolge groote nood heerschte, dankt haar ontstaan aan enkele burgers, die op genoegelijkè wijze de lietdadigtieid wilden netraui ten! De slagers hadden „op het Dooie gat" een rijde- rij gehouden en dat gaf den heeren J. Pels en Albers destijds zwemmeester, aanleiding een lijst aan te bie den aan burgers, teneinde daarop te teekenen voor een •wedstrijd op schaatsen, waarbij de winners hun prij zen zouden afstaan aan behoeftige menschen. De een teekende in voor -een partijtje vleesch, de andere vooi cokes, een derde gaf turven, een vierde grauwe erw ten, een vijfde spek, een zesde schonk allen rijders een kop chocolaen zoo kon de eerste rij derij worden gehouden, welke heeft geleid tot de oprichting der Burger IJsclub. Twee bestuursleden, de heeren Vergaay en Jb. Pels, resp. voorzitter en vice-voorzit ter, hebben van den aanvang af in het bestuur zitting gehad en zij deelden natuurlijk in het bijzonder in de algemeene hulde, welke Zaterdagavond aan de veree- niging werd gebracht in woord en beeld, in dicht en ondicht, gesproken en gezongen, door solo-zangers en door de zingende feestgenooten. Het was al dadelijk de secretaris, de heer J. Jonker Czn., die in zeer toe gejuichte berijmde notulen het jubilé herdacht, en de hoop uitsprak, dat de vereeniging, die van het Ver dronken oord naar de Oude Gracht is moeten verhui zen, daar een goede toekomst tegemoet zal gaan en bij de 300 bestaande leden er nog vele nieuwe zou verwerven. En de voorzitter had toen voor al zijn medebestuursleden de heeren J. Jonker, C. Govers, F. C. Rike, C. Friedt en D. Bregman niet slechts een kort herinneringswoord, maar ook een groote bronzen her inner ingsmedail je, die natuurlijk zeer op prijs ge steld werd. De heer Jonker hield toen als voorzitter der feestcommissie een toespraak, de heer Pels sprak den wensch uit dat de voorzitter nog jaren lang getui ge zou zijn van het dragen der medaljes door zijn me de-bestuurders,, de vergadering zong opgewekt het feestlied no. 1 en er klonken herhaaldelijk fanfares, handengeklap en voetengetrappel door de zaal. Na deze vroolijk stemmende plechtigheden, werden er schoone, uitnemend uitgevoerde nummers voor vi ool en piano gegeven, de pianiste werd met bloe men beloond kwamen er meer weerbare dan marschvaardige vrouwen op het tooneel, werden lied jes van Dirk Witte en Speenhoff en anderen gezongen en voorgedragen, werd er allerliefst gedanst door een jeugdig danspaartje uit. den pruikentijd, dat later vlot en lenig een ijsdans uitvoerde, die den leider, den heer J. F. de Haas uit Amsterdam, alle eer gaf voor zijn onderwijs. Intusschen was ook Feestlied no. 2 ge zongen, was het pauze geweest en was het half twaalf geworden. Toen kwam „een vroolijk spel in drie be drijven met zang „Nergenshuizen tijdens de mobilisa tie" aan de beurt. Wat ging er een gejuich op, toen daar het bekende bellende ijswagentje van „Piet Ijs" op het tooneel werd gerold en de nagemaakte „Piet" wij noemen geen namen, daar deze niet vermeld waren in staat bleek echte ijswafeltjes te kunnen toebereiden. „Piet" beklaagde zich echter, omdat in zijn vak ook al talenkennis vereischt werd, maar gelukkig was er een nieuwe handelsdagschool verrezen, waar hij zijn gemis spoedig zou gaan vergoeden. In zijn redenaties werd. de man gestoord door een dronkaard, die met ijs zijn binnenbrand wilde blusschen, welke was ontstaan door den steun van steuncomité, kindervoeding, kin- derkleeding enz. Piet wilde heengaan, toen hij tegen een heer met een citybag aanreed, die de burgemeester van Nergenshuizen bleek te zijn. De burgemeester waarschuwde een agent, Piet zou geverbaliseerd wor den, maar wist den burgemeester te vermurwen. Trou wens de burgemeester wilde toch Weg, terug naar de Oost, daar hij hier zijn geld en zijn vreugd kwijt raakte. In den raad beviel het hem heelemaal niet maar, daar nieuwe raadsleden hem schenen te willen commandeeren en dan was hij tegenwoordig ook niet meer alleen burgemeester, maar broodbakker, groente boer, kaasboer, boterboer, vischboer, ossenslager, spekslager er bij, had te zorgen voor werkloozen en gemobiliseerden en had er nu de melkgeschiedenis nog bij gekregen. „Piet" haalde den burgemeester over vóór zijn vertrek het 25-jarig jubileum der Burger IJs club bij te wonen. Deze feestvergadering werd even daarna tenzeerste betreurd door een juffrouw, die zich als bezoldigd propagandiste van den N. M. Bond ont popte en hier een protestvergadering had willen be leggen, omdat de gemeenteraad besloot tot kinderal- trek. Voordat Piet naar het feest kon gaan, moest hij echter de vergadering van de Kamer van Koophandel bijwonen, waar hij portier was. Het tweede bedrijf stelde de vergadering van de Kamer voor veel van het gesprokene en gezongene ging hier in de baarden en boiiewangen van de heeren verloren, die het potsierlijke wel wat al te ver gedre ven hadden. De voorzitter gaf een berijmd overzicht, wees op den reusachtigen vooruitgang op onderwijs gebied (tuinbouwwinterschool, handelsschool, mo del-lagere school) voorts op de handelskade, de nieu we gasfabriek (mede gebouwd voor levering aan bui tengemeenten, die inmiddels van electriciteit voorzien zijn), op den groothandel, waarvan sommige vertegen woordigers millioenen verdienden met smokkelen, op den middenstand, waar, al krijgen de initiatiefnemers stank voor dank, gesjochten middenstanders best te recht kunnen, op den arbeidersstand, die alles maar van de regeering kan krijgen en in geiheentedienst een duurtetoeslag ontvangt, op den Raad, die zich uit slooft en de burgemeester, die de boeren temde en des wege een vergulden melkemmer van de dankbare huis vrouwen als blijvend aandenken ontving. Vervolgens werd er geïnterpelleerd over de han delskade, waarbij terloops geklaagd werd over het weinige initiatief dat de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer ontwikkelde, ondanks de gemeentesubsidie. Tenslotte werd het voorstel ge daan, dat de eene helft der booten van een bepaalde maatschappij aan de handelskade ea de andere aan de Vooraleer zou moeten aanleggen, daar deze booten immers half vracht- half passagiersbooten zijn. De voorzitter wenschte dit voorstel in geheime zitting te behandelen, dé ijverig noteerende verslaggevers moes ten het lokaal verlaten en Piet werd gelast, den wijn, de kaarten en de sigaren te halen Maat lang duurde deze geheime- „vergadering" niet. Ook hier was als in den Raad een nieuwe geest gekomen door de intrede van hetzelfde nieuwe lid als in het gemeentebestuur, die er door had gedreven, dat allen, die iets hadden op te merken in het belang van handel en nijverheid, door de Kamer in audiëntie zou den worden ontvangen. De eerste, die kwam, was een juffrouw wier kleeding geducht was gehavend, omdat zij Vrijdag op en bij de Kaasmarkt voortdurend be klemd was geweest tusschen karren en wagens. De tweede was een oud heertje, die een brief wilde posten en niet wist waar hij moest wezen hij kon wel het nieuwe postkantoor vinden, maar de brievenbus niet! Toen kwam er een kaasdrager, die er over klaagdé, dat zijn vakgenooten het zoo zwaar te verantwoorden hadden met de berries met z'n vijftigen hadden ze 167,5 breuk en er was niet eens een knap gasthuis om te genezen en nu aandrongen op het invoeren der rijdende kaasbakken. Vervolgens een vrachtrijder, die al 16 maal bekeurd was wegens het rijden en maar niet wist hoe breed zijn wagen mocht zijn om door de Schapensteeg te mogen gaan, van welken kant hij het Fnidsen of het Luttik-Oudorp mocht inrijden. De voorzitter vertelde hem, dat deze kwestie commissiori- aal was gemaakt, waarop hij antwoordde, dat hij liever had, dat de heeren maar wat opschoten. De audiëntie was hier mee geëindigd, de uitnoodi- ging, om het feest der Burger IJsclub bij te wonen werd gaarne aanvaard en de vergadering had geslo ten kunnen worden, wanneer er zich niet een incident had voorgedaan. De secretaris eischte, nu er door hem zooveel meer moest worden gewerkt dan voor heen, salarisverhooging, maar hem werd beduid, dat hij niet met zulke buitensporige eischen moest komen, daar men maar even naar de nieuwe arbeidsbeurs had te gaan om een nieuwen secretaris. Met het zingen van een „bondslied" eindigde dit bedrijf onder veel Jolijt- Het derde bedrijf speelde in het vergaderlokaal der Burger IJsclub. De burgemeester en Piet waren de eerste bezoekers. De eerste zeide, dat hij meer van de Quint wist dan van deze ijsclub, waarop Piet ant woordde, dat het met dë Quint „kouwe beenen was, COURANT S&MWNUH! EöMKsa.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1