k DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No, 27 Hondonl en achttiende Jaargang. 1916 Monneineotspriis per 3 m*It-,». P. post fML ftdvertenUepriis 1(1 ot. p. regel, groots letters neer pletatate. Mm fr. N. V. Beek- en Banielsfakkerii r.h. HERffls. COSTER 5 ZOON, VaoidMl TMWL 3. WOENSDAG 2 FEBRUARI ALKMAAR, 2 Februari. Het blijkt heden, dat niet vliegmachines, maar een eskader van 7 a 8 Zeppelins in den nacht van Maandag op Dinsdag een aanval op Midden-Engeland hebben gedaan. Alle luchtschepen zijn, zoo wordt van Duitsche zijde verklaard, ondanks alle moeielijkheden, behouden teruggekeerd na veelvuldig bescho ten doch niet getroffen te zijn en natuurlijk wordt verzekerd, dat zij groote schade hebben toegebracht. Van Engelschen kant hooit men, dat er 54 personen gedood en 67 gewond zijn, dat er eenige schade aan eigendommen is toegebracht en dat de aanval groot opgezet was, maar dat de aanvallers blijkbaar ge hinderd werden door den dikken mist. Niet in de buurt van Messiges, zooals door telefonisch misverstaan gisteren werd geschre ven, maar bij Messin es ten zuideij van Yperen zijn de Engelschen aangevallen. Op verschil lende deelen van het front wordt thans door beide partijen era levendige artillerie-actie ge leverd. De Daily Chronic-le vervracht spoedig be langrijke actie op het Westelijk oorlogstodnee 1 Op de nevengebieden zal niet veel van betee- kenis gebeuren betoogd dit blad, het gaat tusschen het Westen en het Oosten en de Duitschers, die gebrek aan manschappen en te weinig tijd hebben, zullen hun troepen in het Westen inzetten, waar de operates nu reeds kunnen wordlen begonnen, terwijl men in het Oosten tot Mei zou moeten wachten. Een succes in Frankrijk zou veel gewichtiger zijn dan in Rusland. 20 mijlen vooruitgang hier zouden in politiek opzicht meer beteekenen dan 100 mijlen elders. En daarom vaOen de Duitschers zoo dicht mogelijk bij Parijs (Al- bert) aan en zij zullen dit wel blijven doen, omdat het in April of Mei er niet best met hun reserves zal uitzien en de entente dan verreweg de meerdere in munitie zal zijn- Het blad betoogt, dat de Duitschers binnen enke le maanden op het hoogtepunt van hun kracht zijn en dat dus in de lente nog wel een keer punt door de entente kan worden bereikt. De militaire medewerker van het Tageblatt betoogt, dat geen leger sneller het aanvanke lijk intredend gebrek aan munitie heeft over wonnen dan het Duitsche en dat men in Duitschland voorloopig ook nog wel sceptisch kan staan tegenover de nieuwe Engelsche le gers. De vorderingen aan de Somme be sprekende doet deze schrijver uitkomen, dat deze zuiver plaatselijk zijn en slechts tacti sche beteekenis hebben en op zich zelf be schouwd moeten worden maar dan bewijzen, dat de Duitschers, die volgens hun tegenstan ders hier in aantal de minderen zijn, tijdens den twèeden winterveldtocht hun energie in sneeuw en water nog niet hebben verloren. Ter gelegenheid van de uitreiking van oor logskruizen heeft president Poincaré een rede voering gehouden waarin, hij zeide „i-rankrjk wil noch dupe. noch slachtoffer zijn van een rijk dat zich geroepen heeft gewaand om met zijn militaire macht de wereld te overheer sdien. Frankrijk wil zijn beschaving, zijn geest en zijn zeden ongerept bewaren. In de zen oorlog moge voor ons zeer veel op het spel staan, voor onze bondgenooten niet min der. Zelfs de onzijdigen kunnen, indien zij hun' blijvende belangen goed beseffen, niet on verschillig blijven voor een conflict, waarbij zooveel volken zijn betrokken. Diegenen on der hen, welke ons sympathie betoonen, stil zwijgend of openlijk, en zelfs.zij wier voor keur onzeker of nog niet bepaald schijnt, hebben allen levensbelangen zij onze over-, winning. Zij hebben daarentegen alles te duchten van de overweldigende en trouweloo- ze mogendheden, die in door henzelf onder- teekende verdragen slechts vodjes papier zien en een wöest genoegen vinden in het verplet teren van kleine volken. Gij zrijt het die vei ligheid zult schenken aan de nationaliteiten, die thans onder de bedreiging en verdrukking van Duitschland leven. Gij zijt de bouwers van een nieuwe wereld, de voorloopers van een bevrijde mènschheid. De vrede, die onze voorwaarden aan onze overwonnen vijanden zal opleggen, moet ons de provincies herge ven, die ons met geweld zijn ontroofd, hij moet Frankrijk als een ondeelbare, eenheid herstellen en ons goede waarborgen bieden te gen den oorlogswaan van het imperialistische Duitschland. Als gij dezen sterken en rus- tigen vrede zult hebben bevochten, zal een dankbaar Frankrijk zijn zonen, die het heb ben gered, aan zijn hart drukken." Het Weensche oorlogspersbureau meldt, dat de toestand in Montenegro rustig is en de houding der bevolking niets te wenschen over laat dat kan gemakkelijk beweerd wor den, daar afdoende tegenspraak toch niet mogelijk is. Boven Saloniki heeft een Zeppelin bommen geworpen, waardoor geen militaire schade werd aangericht, maar eenige Grieken werden i gedood. In de buurt van Saloniki is door een Fran- schen torpedojager een sloep vermeesterd met een officier en vijf man van een Duitschei} on derzeeër, die een Engelsche vrachtboot in be zit hadden willen nemen. Zoo kreeg de en tente de eerste Duitsche gevangenen aan het Balkanfront. Een eigenaardig geval heeft zich met het stoomschip Appam van de est-Afrikalijn voorgedaan. Het werd ter -hoogte van de Ka narische eilanden door een Duitsch schip men meende eerst dat het een onderzeeër was, maar nadere berichten zeggen, dat het het op- nemingsvaartu g Möwe is geweest geno men, Achtereenvolgens werden de Engelsche schepen Corbrid'ge, Arthur, Trader, Dromon- by en Clanmac avish tot zinken gebracht, ter wijl de bemanningen op de Appam werden overgebracht. Zoo is de Appam onder Duit sche vlag in Virgina aangekomen met 451 passagiers aan boord. Het is nu de vraag of het schip geïnterneerd moet'worden. Het Britsche gezantschap te Washington 'heeft een onderhoud met den Amerikaanschen minister Lansing verzocht. Naar verluidt, had de Möwe in de Noordzee onder Zweedsche vlag gekruist en later de Duitsche oorlogsvlag geheschen, terwijl de „Appam" aan de kust van Virginië als de Duitsche kruiser „Buffalo" werd aangekon digd. Van Duitsche zijde wordt tenslotte medege deeld, dat op 29 Jan. telegrafisch bericht te Berlijn is ontvangen, waaruit blijkt dat het tot dusverre niet mogelijk was door mondelinge gedachtenwisséling tusschen den Duitschen gezan( Bemstorff en den Amerikaanschen mi nister Lansing een schikking te treffen. Heden werd telegrafisch aan den heer Bemstoff een aanwijzing gegeven, waarvan, naar het heet, een defenitieve regeling is te verwachten. deze ten spoedigste te herstellen of op te bouwen. Overbevolking door opneming van verdrevenen mag niet anger dan noodzak lijk is plaats vinden. Met toepassing van de Woningwet za) ontruiming worden uitgelokt indien niet de vereischte spoed wordt be tracht. Wat de herstellingskosten aangaat, moet van het beginsel worden uitgegaan, dat ieder belanghebbende de door hem geleden matéri- eele schade zelf bekostigt; voor zoover hij daartoe geldelijk niet in staat is, zal hij een beroep kunnen doen o het weldadigheids fonds. Aan een rechtmatig beroep op dit fonds zal naar alle waarschijnlijkheid hei noodig gevolg worden gegeven. De rekeningen der ambachtslieden ter zake van gedane herstelling n kunnen, op naam van de betrokkenen gesteld, aan het gemeen tebestuur worden overhandigd, opdat dit college de verschuldigde bedragen kan en zal nagaan, of en in hoeverre belanghebbenden zelf zullen kunnen betalen. Het materiaal van de afgebroken en af te breken woningen blijft desverlangd ter be schikking van den eige ,aar, die zich schrifte lijk moet verklaren. Met de herstelling v m voor- en achter schotten of wegen moe' deze week beslist een aanvang worden gemaakt en spoed worden betracht. BINNENLAND. Sedert de laatste drie weken zijn er geen nieuwe typhusgevallen meer voorgekomen De aangetaste patiënten zijn of hersteld of herstellende, zoodat de epidemie als geweken mag worden beschouwd. De Minister van Landbouw. Nijverheid en Handel vertrok gisteren vergezeld van den directeur-generaal van den Landbouw, den heer Van Hoek, den inspecteur van den land bouw, den heer Kakebeeke, ra den inspecteur van het veeartseaijkundig staatstoezicht, dr Remüieits, naar C „recht, waar iiij met den i Commissaris der Koninginin die provincie j een bezoek bracht aan het geteisterde Spaken burg. L Door de adeeling Moordrecht, Uoude- rak ra omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw werd aan de Verplegingscom: missie in de stelling van Amstei dam afgedra gen 1612, te zarnen gebracht door landbou wers, om hiervoor stroo.en hooi aar te schaf fen voor het vee uit de geteisterde streken. De penningmeester van de Algemeene Vereenigde Commissie tot leniging van ram pen door Watersnood verantwoordt een to taal bedrag van 1.313.824,3514. De Commissie verzoekt allen, die goederen ter beschikking van de noodlijdenden willen stellen, dit onverwijld te doen aan het Cen traal Bureau van het Oranje-Kruis( Keizers gracht 134, te Amsterdam, alwaar nog veel noodig is. Uit Monnikendam. Aan den civiel-inge: nieur Paul in Den Haag is opgedragen de bestaande pömpmachines van \X-aterland zoo in orde te maken, dat, zoodra er met liet leeg- malen van de overstroomde gebieden kan worden begonnen, deze de grootste capacitei ten zullen kunnen ontwikkelen. Waarschijn lijk zuilen daarnaast andere machines in het werk gesteld worden. Met groot materiaal wordt door -de firma Blankevoort gewerkt. Dag of nacht, Zondag of niet, er wordt gewerkt. Dinsdag werden van het station Scha- gen ruim 500 koeien in 16 waggons naar Amsterdam verzonden, om later naar Duitschland te gaan. Deze koeien waren af komstig van veehouders uit den Oost- en Westpolder van Anna Paulowna. Bij drover strooming gered, werden zij in verschillende gemeenten van Hollands Noorden op stal gebracht. burgemeester yan Marken heeft de volgende bekendmaking aangeplakt De eigenaren van de door den watervloed beschadigde of vernielde woningen behooren HOFBERICHTEN., H. H. M. M. die Koningin en de Koningin- Moeder hebben giften c'oen toekomen aan de Vereeniging „Hulp aar Zuigelingen" te Den Haag als blijk van b 'angstelling in haar werk. De Koningin-A oeder. schonk ook een gift aan de Haagsche Vereeniging tot het verstrekken van melk en eieren aan zieken. Z. K. H. Prins Hendrik woonde de uitvoe ring bij, die in Den Haag gegeven werd door de brigade grenadiers en jagers ten bate van de bood lij den den door den Watersnood. DE LOSGELATEN MAIL. Bij het hoofdbestuur van de Posterijen en Telegrafie is niet bekend hoe de losgelaten mail van het s.s. Rembrandt verder wordt verzonden, noch wanna r ze in Indië z;al aan komen. DE „PRINSES JULIAN V." Blijkens een nader ontvangen draadloos te legram van den gezagvoerder der gisteroch tend van Vlissingen' vertrokken mai1 oaot „Prinses Juliana," op reis naai Tilbury, is hel schip gistermiddag 1 uur Zuidwest van hei Simk-vuurschip, waarschijnlijk op een onder water drijvend voorwerp gestor ten, hoewel, naar de eerste berichten, n mijn niet uitgeslo ten schijnt te zijn. Het achterruim maakt wa ter, doch er bestaat geen gévaar, zoodat as sistentie van de „Mecklenburg" en van ande re schepen werd geweigerd. Veiligheidshalve is de „Prinses Juliana" onder eigen stoom voorloopig naar Harwich vertrokken, om de schade op te nemen. Een nader bericht uit Harwich meldt, dat het schip bij Felixstowe op het strand is ge- zet. STATENVERKIEZING. In verband met de verkiezing van mr. J Kappeyne van de Coppello tot lid der Eerste Kamer, ontstaat er een vacature voor de Provinciale Staten in Noórd-Holland voor het district Amsterdam IV. PROV. STATEN VAN NOüKD- HOLLAND. Da gisteren gehouden zitting werd door den Commissaris der Koningin met-een groo te rede geopend, waarin hij herdauit de zwa re ramp, die ons gewest trof. Hij wijdde ook waard eerende woorden aan den heer Ferf, die zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer neer legde. Daarna had de verkiezing van een nieuw lid voor de Eerste Kamer plaats. Daarop kwamen in behandeling de voor stellen van Ged. 'Staten ter voorziening in verband met den watersnood, een paar dagen geleden in ons blad uitvoeriger medegedeeld en betreffende een krediet van 500.000 voor den aanleg van een noodwaterkeering en 30.000 voor het doen van spoedeischende betalingen, benevens vaststelling van een ver ordening in geval van overstrooming. Er werd niet ingegaan op een voorstel van den heer Breebaart, die de voorstellen van Ge deputeerden in de 'afdeelingen wenschte te be handelen, daar zulks vertraging geven zou. De Voorzitter stelde voor, de voor stellen, verband houdende met den water snood in deze provincie, te stellen in handen van een commissie, bestaande uit de heeren mr. Jt Kappeyne van de Coppello, jhr. G. S. Boreel, K. Breebaart Jzn., H. J. Calkoen, J. F W. Duijs, dr. D. van Embden, mr. D. P. D. Fabius; J. N. Hendrix, mr. L. M. de Jong Schouwenburg, K. Kaaskooper, J. Koopman, Ji. Korthals Altes, jhr. mr. D. van Len- nep, mr. M: Mendels, mr. M. Slingenberg, mr dr. H. J. C. van Tienen, dr. Th. van der Waerden, mr. W. J. M. Westerwoudt, J Wildschut, en J. Winkel. Voorts stelde de V o o r z i 11 e r voor, deze voorstellen, met het oog op het spoedeischend karakter, dadelijk te behandelen, wanneer het in bovengenoemde Commissie verhandelde rapport zou kunnen worden uitgebracht. Na uitvoerig debat werd het vooistel van den Voorzitter, om de voorstellen in zake de watersnoodvoorziening naar een Commissie te verwijzen, aangenomen. De Commissie werd benoemd 'overeenkomstig het voorstel van den voorzitter. Daarna werd de vergadering eenige uren geschorst. Na heropening der zitting werd namens de commissie verslag uitgebracht door mr. Van Tienen. Spr. zeide, dat behalve de voordrachten, enkele ingekomen stukken, w.o. dat van Zaandam in zake het plan-Visser, door de commissie waren behan deld. De commissie is yan mee ling, dat de verordening in geval van over.-rooming of dijkbreuk met art. 1 zooals door Ged. Staten was voorgesteld dient te worden aangevuld.' Wat het voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van 500.000 betreft, eenparig adviseert de commissie het aangevraagde kre diet te verleenen. De commissie wenscht dat Ged. Staten zoo spoedig mogelijk met een voorstel zullen ko men ter verdere drooglegging van de ver dronken landen; dat met het dichten der zeegaten zoo spoedig mogelijk voortgang za! worden gemaakt en geen kosten daarvoor zul len worden gespaard, teneinde verder drei gend gevaar te voorkomen. Verder hoopt de commissie, dat ook reke ning gehouden zal worden met voorstellen van .verschillende deskundigen, welke voor stellen zekere sympathie hebben, en dat de commissie bij de voorbereiding der plannen zal worden gehoord, zoodat aan de Kroon machtiging moet worden verzocht om de com msisie haar werkzaamheden te doen voortzet ten. De heer Slingenberg stelde voor de vergadering tot over 14 dagen te verdagen. Dan zou de commissie nog in dc.gelegenheid zijn eenige deskundigen meer te hooren. De hr. Duys steunde dit voorstel. Spr. wilde geen debat voeren over het planVisser. Maar wel kwam spr. er tegen op, dat dit planVisser door den provincialen ingenieur geheel op zij gezet wordt. Als leek zou spreker zeggen, dat het plan-Visser veel voor heeft bij het plan van den ingenieur. In de pers is dit door den heer Visser zelf breedvoerig uitéén gezet. Aan de zeer spoedige ,drooglegging van belangrijke deelen onderge. >open land in de Zaanstreek is van de zijde van Ged. St. niet voldoende belangstelling gewijd. Eerst Woensdag heeft men aan den h er Visser la ten weten, dat als hij den Commissaris eens wilde spreken, hij wel ontvangen kon wor den. De Provinciale Staten moeten onbevan gen kunnen oordeelen over het plan van den ingenieur en den heer Visser. Dit zou bijvoor beeld verkregen kunnen worden door deze heeren tens tegenover elkaar te hooren. Het gaait hier niet om het aureool van een hoofd ambtenaar, maar om het belang van de pro vincie. Door Ged. Staten worden 500.000 gul den gevraagd, maar de heeren weten dat. dit bedrag al bijna verbruikt is. Alleen voor een stukje noodSvaterkeering bij Zaandarti is 150.000 uitgegeven. Verder betoogde de heer Duys, dat het toe zicht vanwege den provincialen waterstaat wel iets te wenschen gelaten heeft, de dijk van den Wijde Wormer was %iet op voldoende hoogte. Bovendien zijn door den prov. water staat enkele cijfers genoemd over den water stand op de thans on dergeloopen'deelen der provincie, die niet juist zijn. Daardoor wordt het moeilijker om het plan-Visser te beoordee- len. De heer Duys wilde een woord van waar deering voor dén spoed waarmede Ged. Sta ten gehandeld hebben om noodmaatregelen ie nemen, niet achterwege laten. Het is den provincialen ingenieur niet te verwijten, dat hij niet dadelijk op het lumineuze idee geko- men is, dat door den heer Visser is geopperd. Tenslotte wees de heer Duys er op, dat on- det de 500.000 die Ged. St. vrager geen gel-den zijn beirokken voor het dichten van. de gaten in de zeedijken. De heer v. d. W a er den had inlichtingen omtrent het plan-Visser ingewonnen bij be kende ingenieurs en hoofdingenieurs, die groote ervaring op dit gebied- hadden, en die stelden weinig vertrouwen in het plan- Visser. De voorloopige noodkeering langs de oostzijde van het Noord-Hol landsch kanaal kan niet met een gewone kisting geschieden, zooals bij Zaandam, omdat bij het Noord- Hollandsch kanaal de geheele dijk nu al we ken achtereen onder water staat. Daar zullen dan ook volgens de ingenieurs geheel andere werken moeten geschieden. Verder w^es spr. erop, dat een ramp als deze niet te voorkomen was; het toezicht op de zeedijken was niet verwaarloosd. Maar door buitengewone omstandigheden veel er ger dan im 1825, is deze ramp ontstaan. 99 jaar nebben de dijken het uitgehouden Maar we moeten uit deze ramp een les trek ken, een tweeden dijk achter.den eersten aan leggen. De heer Kappeyne van de Copel o (Gedep. St. zeide, het er volkomen mede eens te zijn, dat voortgang gemaakt moet worden. Maar dat wil niet zeggen, dat de provincie al de kosten moet dragen. Er zijn ook nog belanghebbenden. De hoofdingenieur van den Waterstaat heeft het volle vertrouwen van Ged. Staten; spr zal aantoonen, dat het plan-Visser technisch en wettelijk onuitvoerbaar is. Het plan-Visser is niet nieuw, maar oud. Het werd aangetoond in de Profielen van jhr, Schorer in 1895. Het plan-Visser is goed als men een derde waterkeering zoekt, een versterking van de bestaande waterkeering. Het toezicht op de polderdijken behoort niet tot de taak van Ged Staten. De polderbe sturen zullen dan ook in de kosten moeten bijdragen, al helpen de Staten hen nu ook Gedeputeerde Staten behoeven geen ander advies dan van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, een man, die het volle vertrouwen van Gedeputeerde Staten heeft. De heer Bok gaf in oyerweging om spoe dig maatregelen te nemen en o. a het werk tot dichten van het gat bij den Anna Pau- lownapolder, hetwelk dezer dagen aanbesteed zal worden, te gunnen als er een eenigszins aannemelijk aanbod van den aannemer komt. De heer M et wees op enkele tekortkomin gen van eenige polderbesturen; o. a. is geble ken. dat er bij Aartswoud eenige nooddeuren verkocht waren. De heer Kappeyne van de Cop pello verklaarde, dat de Provinciale Water staat alle pogingen in het werk gesteld heeft om het gevaar aan de zeedijken te keeren. Naar Anna Paulowna, waar geen technische leiding was, is dadelijk een der bekwaamste ingenieurs gezonden. Thans kan spreker me- dedeelen, dat alle gaten in den Waterland- schen zeedijk omkaaid zijn, alsook dat heden het eerste zinkstuk is neergelaten. Het voorstel-Slingenberg werd daarop in stemming gebracht. De voorzitter verklaarde evenwel eerst, dat over 14 dagen nog geen nadere voorstellen van Ged. Staten te ver wachten zijn. Het voorstel-Slingenberg werd met 35 te gen 33 stemmen verworpen. De heer Kleerekoper stelde daarop voor aan Ged Staten te verzoeken een nota over te leggen, waarin een overzichtelijk beeld wordt gegeven van den toestand en de Staten over 14 dagen bijeen te roepen om te vernemen hoe groot de nood is, wat er ge daan wordt er wat er gedaan zal worden. De Voorzitter antwoordde, dat de vergadering niet over 14 dagen kan belegd worden, doch dit zoo spoedig mogelijk zal geschieden. Een nota kunnen de leden tegemoet zien. De vergadering werd hierop gesloten. DE MINISTER VAN FINANCIëN. De heer Treub heeft in de Nieuwe Courant van gisteren een artikel geplaatst, waarin hij ontkent zelfmoord, dat is het zich met voor bedachten rade berooven van het eigen hier ministerieele leven, te hebben ge pleegd., Hij mag niet toelaten, dat gepoogd wordt, vlak tegen zijn pertinente verzekering in, de verantwoordelijkheid van het hem als minister de levensdraad afsnijden, toch van de Kamer op hem afgewenteld wordt. Als bewijs van zijn goeden wil om een conflict te vermijden wijst de heer Treub er op, dat hij het overgroote deel van hetgeen de (linkerzijde der) Kamer en hem verdeeld hield, heeft teruggenomen. Het leggen van het verband tusschen de betrokken wetsont werpen had men reeds eerder kunnen zien aankomen. „Ook zij" zegt de heer Treub „die mij ne overtuiging in deze niet deelen en die van oordeel blijven dat het door mij gelegde ver band voor de Kamer wel iels nieuws en iets onverwachts was, hebben echler niet het recht te twijfelen aan de oprechtheid mijner .ver- klaring ten aanzien van mijne bereidwillig heid de verantwoordelijkheid van de zorg voor 's Rijks financiën onder de huidige' hoogst ernstige omstandigheden ook in de toekomst te blijven dragen. De Kamer had, ook na die verklaring, het volste recht harerzijds te kennen te geven dat zij samenwerking met mij niet langer ge- wenscht achtte. Nu zij dit zoo ondubbelzin nig deed, blijve de volle verantwoordelijkheid daarvoor ook voor haar. Ik heb eerlijk ge- joogd de dreigende crisis te ontwijken. Zij reeft mij. nadat ik tot tweemaal toe zoo dui delijk mogelijk had gezegd, dat de motie van den heer Schaper voor mij de beteekenis had van een motie van afkeuring, te kennen ge geven, dat ik had heen te gaan. Of de Kamer daarmede 's Lands belang al dan niet heeft gediend', beoordeel ik hier niet Ik wil aannemen d'at de Kamer den toestand en hetgeen thans door het landsbelang ge- eischt wordt, "juist heeft ingezien, hovwel mij ne meening een andere is. Maar juist of niet juist, de verantwoordelijkheid van de Kamer wil ik niet op mijne schouders afgewenteld zien. Zelfmoord heb ik niet willen plegen en zelfmoord heb ik niet gepleegd." INSPECTEUR VAN DEN LANDBOUW. In de'plaats van den heer Löhnis is tot in specteur van den landbouw benoemd de heer I. G. J. Kakebeeke, tot dusver rijkslandbouw- leeraar voor Zeeland. Gemengd nieuws. DE HUISZOEKINGEN BIJ DE TELEGRAAF. Omtrent déze huiszoekingen kan nog me degedeeld' worden, dat door de Justitie ook nog een onderzoek ingesteld werd te Aerden- hout in die villa „Clematis," bewoond door den heer A. H. Holdert, den vader van den heer H. M. C. Holdert. KAAS. In de vergadering van den Bond van Zui velfabrieken werd door den heer Nobel mede gedeeld, dat de kaashandel een adres zou richten tot den minister van oorlog in zake dé kaasleveringen aan het leger. Dit adres, geteikend dooi de firma's Joh. Schardam, (e Edam, N V. Kaas en Export- handel vh J. Keg en Co. te Zaandam, Gebr. Groot te Edam, Gebr. Schots, te Kr-mmeme, J. H. Ey~een te Oesthuiz'en en J Jz de Boer en Zonen te Edam, is van den vo'gen den in houd': „d'at aan de zesde af dee ling (Intendance) 11 irlfl miitlO Ko l'oi C I \1. i 1 1 1 fT-

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1