I. Prins Az., Bierkade 11. ONDERWIJS RAPPORT BEVREDIOINGSCOMMISSIE. ToIosthhihhhi van h*4«n. Nederland. 92 Ms 243 223 271 478 382 150 181. 481 365 6 V» Men deelt aan den delta-correspondent van de Telegraaf mede, dat het rapport van de Bevredigingscommissie op onderwijsgebied waarschijnlijk nog deze maand kan worden verwacht. Gemengd nieuws. HET DIENSTWEIGERINGSMANIFEST. Voor het Gerechtshof te Leeuwarden eisch- te advocaat-generaal, tegen dr. A. B. Ballier en ds. Hugenholtz, onderteekenaars van het dienstweigeringsmanifest, vernietiging van het vrijsprekend vonnis der Asser rechtbank en veroordeeling tot resp. 3 en 2 maanden gevangenisstraf. Bij het verhoor van dr. Bahler verklaarde deze, dat de laatste alinea van het manifest was van de hand van Henriëtte Roland Holst, die geen bezwaar had daarvoor in 't open baar uit te komen. De Officier van Justitie te Heerenveen heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dier rechtbank, waarbij dr. F. Leen- derts, predikant bij de Herv. Gemeente Oos- terwolde, wegens opruiing in geschrifte (dienstweigeringsmanifest) voorwaardelijk is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf De eiscb was 3 maanden (onvoorwaardelijk). HET XNTI-SMOKKELBUREAU. Gisteren ontving de heer H. M. C. Holdert aldus de Tel. te zijnen kantore Loman straat 73, bezoek van den chef van den dou ane-recherche-dienst voor Nederland. Deze heer verzocht, dat hem zou worden toege staan met het z.g. anti-smokkelbureau samen tewerken en dat hem inzage zou gegeven worden van alle gegevens, waarover de heei Holdert ten gevolge van zijn uitgebreiden in lichtingsdienst beschikt. Daar het kantoor van den lieer Holdert steeds voor een ieder, die den smokkelhandel wil bestrijden, heefi opengestaan, werd dit verzoek onmiddellijk ingewilligd. Aangezien de dossiers zich op het oogeri blik In handen der politie bevinden, heeft di heer Holdert zich daarop in verbinding gt stelcl met deo.rechter-commissaris Sassen, du bereidwillig toestond, dat de chef der.recher che in het gerechtsgebouw inzage der stuk ken neemt. De heer Holdert verklaarde ons, dat hij zijn anti-smokkel-campagne met kracht wenscht voort te zetten en zijn recherchestal daarom opnieuw zal uitbreiden. L)e samen werking met de regeeringsrecherche is hem daarom zeer aangenaam. DE TELEGRRAAF-KWESTIE. Naar aanleiding van het communiqué van de ,',Amsterdamsche Pers" verklaart de heer Holdert op zijn eerewoord, dat hij niet meer dan tweepiaal met Sir Francis Oppenheimer een onderhoud gehad heeft. Het gesprek liep toen over dé bekende leer- en schoenen af faire. Onder het hoofd „De laster campagne" geeft de Telegraaf een artikel, waarin ze zegt, net onnoodig te vinden de tweede mededeeling van „De Amsterdamsche Pers" ook te publi- coeren. zoolas ze met de eerste gedaan heeft, liet blad' heeft een raad willen vormen voor eerlijk onderzoek en daarop is niet ingegaan. Daarmede worden blijken gegeven van zwak heid. En in dit nieuwe schotschrift van de „collega's" der „Amsterdamsche Pers" heeft de Tel. dan ook niets anders te zien, dan 'n al bijzqnder onbeholpen poging, van al te ijve rige dienaars, om zich nog zooveel mogelijk los te maken uit de malle situatie, waarin ze door de f,hazigheid'" van hun patroons ge rankt zijn. Nu daar nog bijgekomen is aldus het blad het feit, dat de justitie beslag gelegd heeft op het geheele materiaal van het z. g. „anti-smokkelbureau", zéér tot genoegen van den heer H. M. C .Holdert, die thans nog heel wat beters krijgt dan den door hem gevraag- den „eereraad", voelen de heeren dèr „Am sterdamsche Pers" zeer goed, dat het liedje van het „smokkelbui'eau" uitgezongen is, en wat hun tweeden aanval het meest onder scheidt van den eersten, is dat het er hun thans allereerst om te doen blijkt, de positie van den heer Schröder aan „De Telegraaf" onmogelijk te maken. Wij denken ei geen oogenblik aan, om in in te gaan op de argumenten, die hier tegen den heer Schröder worden uitgespeeld. Like poging onzerzijds, om hem te verdedigen te gen dergelijk geleuter, waar de leugen n duim dik bovenop ligt, zou hem beleedigen zijn. Ten slotte wijst het blad er op, dat de eeni- ge redacteur, die aan het smokkelbureau me dewerkte, de heer John Coucke was. Naar vernomen wordt is mej. van Meeke- ren die tijdelijk werkzaam was aan het Alg. Handelsblad, thans deinitief aan genoemd blad verbonden, terwijl dedjeer Schotting aan het persbureau Vaz Dias te Amsterdam als medewerker is aangesteld. De heer C. Veth, die evenals mej. Van Meekeren en de heer Schoting aan de Tel. tot dusver niet werkte, is medewerker geworden aan het N. v. d. D. UIT HEILOO. Gisteravond had in het lokaal van den heer J. Ruiter een algemeene vergadering plaats van de Vereeniging „Heiloo Vooruit welke druk bezocht was. Na opening door den voorzitter, den heer J D Berkhout, werd d^or den secretary den heer W F Buijze het jaarverslag uitge bracht Hierin, werd herinnerd aan den oor log, die invloed heefi gehad op het vreemde lingenverkeer. terwijl de stroom een maano la.er kwam dan andere jaren Het druk advei teeren is ten genoegen van pension- en café houders geschied. Het voornemen om den Rijksstraatweg stofvrij te maken, kon niet worden uitgevoerd, daar Raad en ingezetenen slechts de- helft van de benoodigde som had den bijgedragen Jhr. mr P. van Foreest heef op een desbetreffend verzoek banken in het bosch geplaatst, die in de welwillendheid van het publiek worden aanbevolen. Het be stuur wenschte na de demobilisatie mr. van der Feen de Lille te vragen Ter Coulster weer op Zondag open te stellen voor het publiek Aan het bestuur werd ter overweging gege ven nu reeds in, dezen stappen tot. heropening te doen. Het bestuur heeft zich voorts gewend tot de directie der N. Z. H. Tramwegmaatschap pij, met 't verzoek de laatste tram 's avonds weer dienst te laten dofen, daar de intrekking van deze tram veel ongerief veroorzaakt. Op verzoek deelde de burgemeester, jhr. N. van Foreest mede, dat van de regeering nieu we aanbiedingen aan den Raad zijn gedaan inzake den bouw van een nieuw postkantoor De Raad heeft het thans minder wenschelijk geacht voor het Rijk een duur gebouw te stichten, te meer daar men meende, dat het Rijk zelf wel wil gaan bouwen. De voorzitter zeide, dat het bestuur voorloopig een af wachtende houding zou aannemen. De heer Vrijburg vreesde, "dat het Rijk-inmiddels zal overgaan tot de aanstelling van een nieuwen brievengaarder. Hij zou er daarom voor zijn krachtigen druk uit te oefenen op den ge meenteraad, zoo noodig met medewerking van alle belangstellenden. De heer Hartman zou gaarne zien, dat de gemeente het Rijk den bouw toezegde, wanneer de tijden min der duur zijn. De voorzitter merkte op, dat z. i. de gemeente zich niet al te happig moet toonen. Het jaarverslag werd hierna onder dank zegging goedgekeurd. Tot voorzitter werd met 17 van de 25 stemmen herkozen de heer Berkhout. Tot lid van het Bestuur werd met 17 stemmen herko zen de heer Maas Geesteranus, terwijl in de vacature-Bouwman met 12 stemmen de heer Vrijburg werd gekozen. Beide heeren namen de benoeming aan. De voorzitter wenschte de benoemden geluk, maar betreurde het verlies van een ijverig bestuurslid. De penningmeester werd ontlast van hef financieel beheer; uitgegeven was in het af geloopen jaar 128.551/^, ontvangen een be drag van 196.05 3^zoödat er een voordee- lig saldo was van 67 50. Aan den secretaris werd als erkenning van zijn verdiensten met algemeene stemmen een gratificatie toegekend van 15. Besloten werd een verzoek om bij de Ka pellaan en Rijksstraatweg een handwijzer te plaatsen te renvoyeeren naar het bestuur van de Runxput. - Hierna werd de rondvraag gehouden. De lieer Ruijter wees op de wenschelijkheid van urinoirs in de gemeente. De vergadering be aamde deze wenschelijkheid met 17 tegen stemmen Een desbetreffend verzoek zal tol den gemeenteraad worden- gericht. De heet Hartman vroeg hqt bestuur of dit zou willen bevorderen in de buurt van Ter Coulster een brievenbus te plaatsen. De burgemeestet wees er op, dat er nog veef verder gelegen plaatsen zijn, waar in dat geval ook een brie venbus zou moeten worden geplaatst. De voorsteller zei hierop, dat hij zelf zou trach ten gedaan te krijgen hetgeen hij wenschelijk acht. De heer Suk betoogde, dat het betei zou zijn rondom het kerkhof klimop te plan ten en geen iepen boomen met heesters te bezigen. De burgemeester deelde mede, dai er een vlug opkomende heg geplaatst zal worden van hulst, die altijd groen en dicht is. Voorts drong de heer Suk aan op het plaat sen van banken langs den Rijksstraatweg. De burgemeester zeide, dat de heer van Foreest, van wien de bermen zijn, geen banken wenscht. De heer Bruins stelde voor, den wegwerker voor het onderhoud van den Rijksstraatweg weer een gratificatie te geven, waartoe besloten werd. De heer Kirpensteip wenschte dat het be stuur zal bevorderen aat er een onbezoldigd veldwachter surveilleert in Ter Coulster en de andere bosschen. Besloten werd, dat het bestuur zich zal wenden tot den heer van der Feen de Lille en dezen ook zal vragen, of er geen toegangskaarten kunnen worden ver leend. De heer Vrijburg drong aan op het houden van twee algemeene vergaderingen, waartoe besloten werd. Verder vroeg de heer Vrijburg of er niets aan te doen was, dat het bij de stopplaats van de tram zoo vuil is. Het bestuur zal hierover met de Tramwegmaat schappij spreken. Voorts bracht deze spreker ter sprake het plan om Midden-Noord-Hol land een Waterleiding te verschaffen. Hij 'stelde voor dit plan door een deskundige te doen toelichten. De burgemeester deelde het verloop eener te Purmerend gehouden verga dering mede, waar verschillende gemeenten bang waren voor de onkosten, zoodat aan de regeering is gevraagd de rente te garandee ren. Spreker geloofde, dat waar de door den watersnood getroffen gemeenten nu wel niet in schitterende financieele omstandigheden zullen verkeeren, het plan wel een beetje op de lange baan zal komen. Whnneer de regee ring de rente garandeert, dan kost de water leiding aan de gemeenten echter niets en dan kan het plan verwezenlijkt worden. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen De heer Vrijburg zou verder gaarne zien, dat de vereeniging bevordert, dat de gemeente raad besluit in het politie-reglement op te ne men, dat de melktappers volle melk aan de burgerij moeten leveren (waaraan niets toe gevoegd of onttrokken is), en dat de Gezond heidscommissie een melk-onderzoek instelt bij de venters. De voorzitter achtte dergelijke zaken niet op den weg der vereeniging lig -■en soortgelijke klachten moeten eerst bij den burgemeester worden ingediend De heer Bruins wees op de wenschelijkheid om na tr -man of de gemeente Heiloo zich zou kunner- aansluiten bij den in te stellen keuringsdiens' fe A'kmaar De burgemeester zeide htervor Veel te gevoelen Deze zaak werd aan de prv Yntie van het bestuur overgelaten, evena1c het gemeenschappelijk adverteeren door d oension- en caféhouders waarop de heer p1nimgr^aff de aandacht vestigde Tenslotte deelde de voorzitter mede da' den leden over eenige dagen een verrassin0 zou wachten Na deze mededeeling werd de vergadering gesloten. DE OVERSTROOMINGEN OP JAVA. Uit Nederlandsch-Indië is telegrafisch be richt ontvangen naar aanleiding van d^ inlichtingen, die door den Minister van Ko loniën gevraagd waren dat in de residen tie Semarahg 37 Inlanders zijn omgekomen en 8 zwaar gewond, verwoest of zwaar be schadigd werden 1196 woöingen, waarvan het huisraad grootendeels verloren ging. De totale oppervlakte overstroomde bouwvelden is nog niet vastgesteld; naar schatting zijn 34,000 bouws rijstvelden verwoest, waarvan echter een gedeelte herbebouwd kan worden. Voorts gingen 616 stuks vee verloren. Alleen in de afdeeling Demak wordt voedsel van landswege verstrekt, elders kan in de behoef te door de dorps-rijstschuren worden voor zien. Door den resident, van Semarang is een comité opgericht voor de inzameling van gelden, terwijl hij verder last gaf tot de uit voering van ondersteuningswerken. UIT BERGEN. De Zondag 1.1. in de R. C. Kerk alhier ge houden collecte ten behoeve van. de slachtof fers van de watersnood heeft opgebracht de som van 225. VERHOOGING VAN POST- EN TELEGRAAFT ARIE VEN. De besturen der vereenigingen „De Neder- landsche Dagbladpers" en „De Nederland- sche Periodieke Pers" hebben zich in een adres tot den Minister van Waterstaat ge- Wend, waarin ze o. m. te kennen geven dat het bedrijf van het uitgeven van cou ranten hier te lande, op zeer enkele uitzonde ringen na, niet kan worden beschouwd als winstgevend en dat het ten gevolge van de tegenwoordige crisis, door de duurte van pa pier, cliché's, inkt en andere dagelijksche Be hoeften en door vermindering van het be drag der advertentiën, toch reeds door hoo- gere uitgaven en,lagere inkomsten meer dan in gewone tijden wordt gekweld; waarom ze dringend verzoeken, in het wetsontwerp No. 305 de tarieven voor tele grammen en intercommunale telefoongesprek ken en voor de inning van quitantiën voor het courantenbedrijf niet te verhoogen maar veeleer te verlagen, daarin voor dat bedrijf afzonderlijke bepalingen te maken, wat niet moeilijk zal zijn, daar een criterium lichtelijk zal zijn te vinden. typhus Rijp. I KORTE BERICHTEN. Er zijn weer twee nieuwe gevallen van is geconstateerd in een woonschuit te de ijp. De patiënten zijn overgebracht naar de barak. De ziekte is tot dusver nog niet epide misch verklaard. Een motorboot van de firma Vogelpoe. en Noorwegen, komende van Haarlem nit: bestemming naar Amsterdam, is bij net West zaansche Gat door een stoomboot, komende van Amsterdam, overvaren en gezonken. De schipper is verdronken. Te Venio werd een hulp-arbeider dooi een binnenkomenden trein overreden en ge dood. Tot heemraad vanNiet waterschap „dt Beemster" is bij Kon. Besluit benoemd Jhr Mr. B. C. van Merlen, te De Bilt (U.). Getracht Zhl worden de in het Friescht zeegat gestrande Engelsche duikboot H. 6 uit te graven. In de nieuwe kazerne (p Harderwijk hao een militair de onvoorzichtigheid een ge weerpatroon op de kachel te zeden, met 't ge volg, dat deze uit elkaar sprong. Een militaii yan den landstorm 1912 werd daardoor zoo d'anig in 't oog gewond, dat hij direct naai Utrecht moest worden vervoerd. Waarschijn lijk zal hij het oog moeten missen. Een ander kreeg een groote wonde naast het oog, ter wijl de dader aan de hand gewond werd. In de Amsterdamsche houthaven geraak ten twee werklieden onder een gebroken kraan, waardoor beiden ernstig gewond wer den. De rijksveldwachter v. d. T., die bij de kamprelletjes te Bergen-op-Zoom gewond werd, is overleden. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 4Febr. Westelijk front. Een ten N. W. yan Hulluch door ons bezette trechter werd door een hernieuwde Engel sche mijnontploffing vernield. Bij Loos en Neuville hevige handgranatengevechten. De vijandelijke artillerie ontwikkelde op ve le plaatsen van het front, in het bijzonder in de Argonnen krachtige activiteit. Ten W. van Marle viel een 'Fransche tweedek ker, waarvan die bestuurder zich vergist had in de richting, onbeschadigd in onze han den. Oostelijk front. Geen nieuws. Balkanfront Door onze vliegers werden in het Wardarval en in d'e haven van Saloni- ki omvangrijke branden waargenomen. LONDEN, 4 Febr. Uit Ottowa wordt gemeld, dat het gelukte den brand in de parlementsgebouwen met veel moeite te vermeesteren. De schade wordt op 5 mili oen dollar geschat. HET GEBEURDE MET DE „ARTEMIS". De Minister van Marine, vergezeld van den chef van den Marinestaf en zijn adju dant zijn heden naar Rotterdam vertrok- kén voor het in-oogenschouw nemen der schade aan de „Artemis". REGEERINGSHOOI VERBRAND. OOSTZAAN, 4 Febr. Hedenmorgen is een hooimijt, staande aan den dijk in dt nabijheid van het stoomgemaal van den polder Oostzaan nabij het Barnegat, door onbekende oorzaak in brand geraakt. De geheele hoeveelheid, ongeveer 25,000 KG. regeeringshooi, ter waarde van ongeveer 1500, ging verloren. EERSTE KAMER. DEN HAAG, 4 Febr. Begrooting van Buitenlandsche Zaken. Vooral het aanhou den en onderzoeken van de mail aan boord van Ned. schepen had algemeen in de af- deelingen een onaangenamen indruk ge maakt. De vraag rees of de minister tegen deze schending van onze neutraliteit wel krachtig genoeg had geprotesteerd. Aangedrongen werd op de totstandbre- ning van een draadlooze verbinding met Indië en Amerika. Betreurd werd, dat onze legatie te Parijs qfficieele mededeelingen betreffende de ge vangenneming van den hoofdredacteur der Telegraaf had gedaan, wijl dit was appe- ciatie van feiten en een debat met de pers uitlokte. De door den gezant in Frankrijk gegeven verklaring werd in tegenspraak geacht met die van den Minister van Justi ce. n 1 Bij het afdeelingsonderzoek der Justitie- begrooting ging een stem op voor meer af doende maatregelen tegen z.g. deskundi gen. Scherpe critjek werd geoefend op 's ministers beleid inzake de lijkverbran ding. Ditzeffde geschiedde ten aanzien van den minister van binnenlandsche zaken bij het sectieonderzoek der begrooting van diens departement, waarbij ook aangedron gen werd op meerdere vrijheid van bewe ging voor de geïnterneerden. UITVOER POOTAARDAPPELEN. 's-GRAVENHAGE, 4 Febr. Het is niet onwaarschijnlijk, dat binnenkort eenige uitvoer van vroege soorten pootaardappe- len zal kunnen worden toegestaan. Zij, die hiervoor vergunning wenschen te ontvan gen, dienen zich te wenden tot het bureau van de aardappelenvereeniging, hetwelk van af heden is gevestigd Zeestraat 52, Den Haag. BEVREDIGINGSCOMMISSIE ONDERWIJSGEBIED 's-GRAVENHAGE, 4 Febr. Naar wij vernemen zal de bevredigingscammi-ssie op onderwijsgebied eerst bijeenkomen als in de Tweede Kamer de debatten over het eeds- wet zijn beëindigd. Na de behandeling toch van die wet zal de Kamer zeer vermoede lijk in de afdeelingen vergaderen en zullen de kamerleden die van de bevredigingscom missie deel uitmaken beter in de gelegen heid1 zijn de bijeenkomst of bijeenkomsten bij te wonen. DE POKKEN. AMSTERDAM, 4 Febr. Naar het Han delsblad meldt heeft zich in de hoofdstad opnieuw een geval van pokken voorgedaan. Het betreft een verpleger van den gemeente- "dienst, die eenigen tijd geleden drie pokken- lijders naar het Withelmina-gasthuis had getransporteerd. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de man herhaaldelijk het laatst vóór een jaar, was ingeënt. VERMIST. AMSTERDAM, 4 Febr. Aan de Tele graaf wordt uit harlingen gemeld, dat een roeibootje van de sleepboot Voorwaats, waarin de kapitein, 'de machinist en een werkman zich bevinden, sedert Donderdag avond 6 uur wordt vermist. GEZONKEN. LEIDEN, 4 Febr. Gisteren zijn op de Brasemermeer twee schepen gezonken. De gezagvoerder van een der schepen is bij het ongeval verdronken. STADSNIEUWS. 15e VERANTWOORDING. Collecte Huiselijke Kring ƒ8.50, 4e Depot compagnie J 19,85, Dames V. en H. ƒ5, C. B. 2,50, D. D. Wz. te Hargen 10, Wed. W. D. te Schoorl 10, A. W. te Schoon 0,50, H. te Egmond aan den Hoef 2,50, C. K. 2,50, C. K. 2,50, Inhoud bus Vrij dag 2,15. Te zamen 66. Met het verant woorde bedrag ad 15086,30Li, in totaal 15146,30 Onder de giften van heden komt voor een inzameling van de 4e dépot-compagnie, waarvan we met genoegen melding, maken. Als een eigenaardig voorbeeld van hulp betoon voor de getroffenen door den waters nood in 1825 vermeldt de Opr. Haarl. Ct. uit die dagen, dat de gevangenen te Alkmaar on derling 15 bijeen hebben gebracht, dit voor genoemd doel aan het Genootschap tot Ze delijke Verbetering der Gevangenen gaven! VERBODEN DOORVAART. Naar wij vernemen heeft de Commissaris der Koningin ter kennis van belanghebben den gebracht: le. dat, in verband met den voorgenomen aanleg dér noodwaterkeering, tot beperking van het overstroomingsgebied, de schutslui zen in het Noord-Hollandsch Kanaal te Pur merend zullen worden afgedamd en het scheepvaartverkeer aldaar dientengevolge zal worden gestremd; 2e. dat aan den Kogerpolder Vlotbrug over het Noord-Hollandsch Kanaal nabij West Graftdijk en aan de Willemssluizen te Am sterdam den doortocht zal worden geweigerd aan. pleiziervaartuigen of vaartuigen mei feestgangers, alsmede aan stoom- en motor booten, die in de vaart zoodanige sterke wa terbeweging veroorzaken, dat daardoor aan de kanaaloevers of werken schade zal ont staan, een en ander ter beoordeeling van het betrokken brug- en sluispersoneel. STATEN-VERKIEZING. De afdeelingen Alkmaar, Uitgeest en Lim- men van de S. D. A. P. hebben besloten om den heer, O. J. Verkerk alhier bij de a.s. ver kiezingen voor de Provinciale Staten candi- daat te stellen. AVONDCONCERT. Morgenavond zal in de zaal van den heer Th. van Gijzen firma Peperkamp, aan de Breedstraat alhier, een Harmonica avondcon cert worden gegeven.Een duo uit Rotter dam, de harmonica-virtuoos Jb. Kelder, uil Purmerend en een knapen-mondharmonica- vereenig ing van den Langendijk, treedt op, onder leiding van den heer M. A. Kolster, van Zuid-Scharwoude. Liefhebbers van mu ziek wacht hier een avond van genot. Vooral de johgens-harmonicavereeniging zal de aan dacht trekken. De heer Kolster is ook uitge- noodigd om met deze vereeniging aanstaan den zomer te Rotterdam een matiné te geven. REMONSTRANTSCHE KERK. In de Remonstrantsche Kerk zal Zondag a.s. geen ochtend-, maar een avondbeurt plaats hebben, aanvang 7 uur. PREDIKBEURTEN. 6 Februari 1916. Groote Kerk, 10 uur, Ds. de Pree. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman, avond 6 uur, Ds. Vinke, Woensdagavond 7 uur Ds. de Pree' Evang. Luth. Kerk., 10.30 uur,Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30, Ds. Westra. Rem. Geref. Kerk, avond 7 uur, Prof. Dr. H. IJ. Groenewegen te Leiden. Gereformeerde Kerk, 10 uur en avond 5 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Gemeente. Vergadering 's morgens 10 en 's avonds 5 uur. Uit de omgeving. AKERSLOOT. Herv. Gem. 9.30 uur, Ds. C. Van Wijngaarden. HEILOO, Herv. Gem.'10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. C. de Hoogt van Amsterdam. LIMMEN, Herv. Gem. 9.30 Ds. C. J. A. Bosch. OUDORP, Herv. Gem. 10 uur, Ds. Groot. in Boekliondeii en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 229. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 3 Febr. Anthonius Pool en Guurtje Hofman. Lourens Mors en Pieternella Horn. Christiaan Hazes en Maria Germanus. Pieter Pronk, wedn. van Antje Haasbröek en Caroline Sophie Schaaf, wed. van Huibert Willem van Kuijk. Leonard Fre- derik Paleari en Dina Margaretha van Nieuwkuijk. - Hendricus Her- manus Lindeboom en Augusta Her- mina Francina Maria Wielage. Cornelis Nierop, wedr. van Chris tina Alida Broekhuijsen, en Anna Maria Bieman. GEBOREN 3 Febr. Theodorus, z. van Meindericus Butter en Joanna de Lange. Betsy Anthonia M^ria, d. van Ja cobus Nicolaas Al en Alida Kuijs. OVERLEDENv 3 Febr. Cornelis Pik, 81 jaar. Auguste Meisinger, Wed. Frans Wielage, 85 jaar. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 3 Febr. 4 Febr. Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito dito dito 3 dito dito 21) Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR 625 4 Nicolai Spw. JÉ 100 4 Qeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t 20/100 5 Provincials en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mii. C. v. A. Industrieel» Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. 8i Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Miinbouw-Ondernemir.gen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Great Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mlj. New. Schibaioff Petr. Cy, Crt. gew. A. id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mij. A. Rubber-Maatschappljen Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marjne Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t EXpl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v Staatssp. Obl. BUITENLAND; AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleaningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100. Gemeente Crediet BELOIE. Antwerpen 188'. 102 801/s 69 581.2 IOiS/o 45i/a 737/g 66 6216/ie 58 593/8 603/ib 597/s 537/8 Sói'o 1021/j 103 1743/, 239 a/, 1551/8 168 643/s 50 781/8 15>/s 26 127 61/4 291/s 1951/3 193 >,s 2933/4 175 1671/8 526 1951/s 35 82 56 186 i/b 379 1561/4 1713/18 761/s 101.7/8 1023/8 103 971/s 101 l7/](j 86 12% 357/, 25 9s 63/4 27 i/s 109 94 201/16 1297/8 101 947/8 561/w 102 806/s 691/s 591-2 101% 461/4 741/s 65 i/s 58 V» 6OV4 50 IO21/1 1561/1 168 64 51 783/4 15Vs 253/S 125 31'/» 198 194"» 294 V» 175 1691/» 526 35 56 V» 190 379 17 8/8 75 92 24 4 V» 222 273 4791/» 383 151 162'/» 481 1067/8 1 02% 1027,8 97 IOO3/4 121/3 36 26 63/4 27 1107/g 95«/i4 201/4 130 PROLONGATIE 21/. pCt. Mededeelingen: Nederlandsche en Russi sche Staatsfondsen vast. Mijnen ongeani meerd. Culturen willig. Oliewaarden prijsr houdend. Rubbers vast. Scheepvaart-aandee-

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2