Dam rubriek. Vraae- en Aanbod. De bedriegelijkheid der praatjes. Ah! indien ik buiten woonde, zeggen de stadsmenschen,zou mijn gezondheid wel beter zijn Het is mogelijk, maar het is niet zeker. 'Indien de inademing van de buitenlucht zulk een uitwerking had, zouden er geen lijders aan bloedarmoede op het land zijn, en toch weet de hemel, dat hun aantal groot is. Wij vermelden vandaag den brief van Mej. Rose Spring, op de boerderij „les Champs", bij Vrécourt (Frankrijk). Dat adres duidt vol doende aan, niet-waar. dat dit jonge meisje midden in de zuivere lukht woont, ver van den besloten en zwaren dampkring der stad. Toch is het niet minder waar, dat Mej. Spring, ondanks de zuivere lucht van haar woonplaats, door bloedarmoede verviel en dat de krachtige hulp van de Pink Pillsn is ,noodig geweest om de kwaal tegen te houden. „Ik heb eenigen tijd gewacht om u be richt te zenden van mijn genezing door uwe Pink Pillen, schrijft zij. Ik kon aan mijn genezing niet gelowven en daarom heb ik gewacht. Ik heb eenige maanden laten voor bijgaan om te zien of de terugkeer van mijn gezondheid blijvend was. Ik ben wel genezen, ik heb er nu zekerheid over, maar zonder de hulp van uwe Pink Pillen had ik de kwaal niet kunnen overwinnen, daar alles wat ik te voren had beproefd, nutte loos was geweest. Ik zou dan dat bestaan van een zieke~die alle dagen zijne Krachten al meer voelt atnemen, nog voortslepen. Ik heb mij in der daad voelen heengaan ik at bijna niet meer, leed aanhoudend aan maagpijnen, aan schele hoofdpijnen, aan aan benauwdheid, aan oorsuizingen, aan hartkloppingen. In die omstandigheden was ik nutteloos geworden, doordat ik niet meer kon werken, noch iemand helpen. Men zeide mij dat ik geen bloed meer had en dat was waar, want ik was heel bleek en heel kou welijk. De Pink Pillen hebben mij spoedig bloed en kleur weergegeven, evenals krach ten. En nu ben ik volmaakt gezond Bloedarmen uit de steden en van het land, er is maar één middel om uw bloed armoede te genezen, dat is opnieuw bloed te maken. Om opnieuw uw bloed te maken, om er de hoedanigheid en de hoeveelheid van te vermeerderenis er maar één zeke ren weg te volgen, dat is de Pink Pillen in te nemen, die met iedere pil bloed geven. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9. per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Te Alkmaar bij Nieropen Slothouber, Langestraat 83. zich door de open vensters de opstijgende ge luiden uit de straat; door het gejammer der meisjes heen weerklonk het gegalm van een preekerigen kwakzalver, -die genezende wate ren en wonderkrachtige poeiers te koop aan bood. Een lichte huivering doorvoer den hond op den arm der vrouw, van kop tot staart. Hij probeerde de oogleden op te lichten, zijn groote, vochtige oogen draaien, om de liefko zingen in dankbaarheid te beantwoorden. Hij bewoog zijn kop moeizaam, alsof de hals spieren stijf waren geworden; zijn bek stond half open, het tongtipje, teruggeklemd door de hoektanden, stak als een rossig blad, paars geaderd, er tusschenuit. Een dikkig slijm slierde af langs zijn kin, daar,-waar de huid, door afwezighejd van haar, roze getint was. .De inspanning om te ademen was zoo groot, dat er soms een fluitende heeschheid ontstond, terwijl zijn neusgaten vaan uur tot uur meer uitdroogden en op een harde, gro ve truffel gingen gelijken. „O, Saneho, mijn arme Sancho, wat hebben ze je gedaan? Lief diertje, mijn eigen lief hon denbeestje De deernis der gevoelige jonge meisjes werd steeds weeker, verwaasde zich in een kinderachtig gefluister van onduidelijke klankjes, klaag-zuchtjes, liefkoozende troetel woordjes. Allen wilden met haar handen den kop van het dier streelen één zijner pooten nemen, zijn neusje beasten. Donne Letizia hield de dierbare vracht moedèrlijk tegen zich aangedrukt; haar dikke, blanke spekvingers bekriebelden zacht, zich week inschuivend! in de haren, het buikje van Sancho. Het licht van den namiddag en de koelte van de zee vulden de kamer. Acht schilderij tjes met romantische voorstelling, gevat ui zwarte lijsten, prijiuen aan de muren, bedekt met bebloemd benang. Up een ouderwetscne commode uit de 18e eeuw, waarop ten roze marineren dtkmau tag, en waaraan vergun, bronzen handvatten waren bevestigd, prijkte tussclien twee tueme Venenaanscne spicgeuje. een oiotmstuk in was onuer ten krisiai.ei stolp. Up den scnoorsteenmantei bewonderen nten net onvermijdelijke paar kandeiaoeis, door een herder en herderin getorst; de pei duie eciuer was vtrvangen door ten automaa. van papier maché, die een, aap in Moorscr costuum voorstelde, gezeten op een muziek doos. Stoelen met landelijke stramienpatroom tjes in het gebogen rugvlak, een Empire-cana pé, een tafel met Sorrente marqueterie, een mandoline zonder snaren, een opgezette rei ger, een Chineesch schut, een Zwitserscht koekoek-klok, wedijveren er in om het hardst voorwerpen en kleuren te doen schreeuwen II. Toen de zieke op één der fauteuils was neergelegd, werd het doodstil in de kamer. Sancho richtte zich één'oogenblik bevende op zijn pooten op, trachtte een minder pijnlijke houding uit te vinden, in eindeloos rondge- draai om zijn staart. In de onrust van zijn lij den probeerde hij zijn kop tegen een kussen te vleien, toen zijn pooten onder zich vou wende, bleef hij eindelijk stil liggen, de oog leden toe, moeizaam ademend, alsof hij door zijn borst vormde het dichte, volle haar met plotselinge slaperigheid bevangen was. Op drie of vier krullen een soort van vaantje; bo ven den nek waren de krullen grooter en dik ker; de mondhoeken bij de kiezen hingeh slap en kleverig af. Het arme beest had nu iets van het belachelijke en tegelijk zoo trieste van een dikken dwerg, benauwd van kortademig heid. i Qe jonge meisjes zwegen nog steeds aange grepen door hevig verdriet, geschokt door een voorgevoel van naderend onheil. Gedu rende vele jaren was Sancho het voorwerp harer teere zorgen geweest, voorwerp harer verwennerijtjes en spelletjes, onschuldig tijd verdrijf voor de gevoeligheidjes van bleek zuchtige schepseltjes. Sancho was bij haai thuis geboren en groot geworden met zijn logge en lompe vormen van bastaard, met zijn ronde lichaam van luien, gulzigen hond; langzamerhand was er 'in zijn oogen een glans van algeheele onderdanigheid en ver knochtheid gekomen. Hij had de gewoonte om in blije uren 't staart-eindje hevig te be wegen, zich staande houdend op slechts drie der vier pooten. Dan kon hij zich met een ge- noegelijke rilletje van zijn haar rondvouwen en begon hij te huppelen met de gratie van een klein biggetje in de weide. JLn de dokter? wanneer komt hij?" vroeg met ongeduldige stem Theodolinda, het jong ste dochtertje, gelijkend op een jonge wijfjes aap, wit van de opgelegde poeier, met op het voorhoofd een brede franje van rosig ponnie- haar. De zieke stiet nu en dan een onderdrukt ge steun uit, terwijl hij zijn oogen opende en rond zich keek met smeekenden blik, tegelijk rustig en teer; door een zenuwachtigen trek om de oogleden en door twee ingegroefde lijnen, veroorzaakt door afgedropen vocht onder de oogholten, wat hij nu nog des te menschelijker van uitdrukking. Terwijl donna Letizia probeerde hem een lepeltje soep toe te dienen, smakte hij met de nog bewegelijke tong, die uit zijn bek hing, en trachfte te slikken, ofschoon niet bij mach te de kaken, die reeds verstijfden, verder te sluiten. Opeens hoorde men in de nabijzijnde ka mer de stem van den dokter, die eindelijk was komen opdagen. En een blije, levenslustige persoon, drong het vertrek binnen, dat vol moedeloosheid was. „O, don Giovanni, maakt Sancho weer be ter! Hij gaat doodsnikte een klagende stem. De dokter nam even snel deze gansche treurende familie in zich op, die hij tevergeefs met arsenicum, staal, levico, gedurende vele jaren had trachten te versterken, en achter zijn gouden bril lichtte even £en begin van een glimlach. Toen, nadat hij den zieke met de aandacht van een geleerde had bekeken sprak hij met langzame stem „Ik geloof, dat we hier te doen hebben met een verlamming van kaken en speeksel-klie- ren. De ziekte, die haar oorzaak in de aan doening van het centrale zenuwstelsel vindt, zetelt waarschijnlijk in het hersenvlies. Het proces, dat op het punt staat zich te vol tooien, zal bij stukjes en beetjes het lichaam orgaan bij orgaan in zijn werking aantasten, totdat één. der onontbeerlijke levensfuncties de circulatie of de ademhaling, zal zijn ge raakt, wat de dood tengevolge zal hebben Deze gruwelijke woorden brachten de tee re, liefhebbende vrouwezielen tot wanhoop De hangwangen van donna Letizia verbleek ten oogenblikkelijk. „Ik geloof,/dat het systeem van voedsel de ontwikkeling van deze kwaal heeft bevor derd", voegde don Giovanni meedoogenloos er aan toe. Op deze soort van aanklacht begon het be rouw de meisjes te kwellen, die steeds zich van een schuldige toegevendheid ten opzichte der schrokkigheid van Sancho hadden be toond. Toën vroeg Theodolinda op eenigs zins tragischen toon: „Er is dus geen redmiddel meer?" „We- kunnen het probeeren. Ik raad de toepassing van een trekpleister in den nek aan", antwoordde de dokter, terwijl hij op in nemende wijze zijn afscheid nam. Sanco wilde van den gemakkelijken stoe af. Hij aarzelde, dat hij niet voldoende kracht tot springen bezat; met zijn bijna uit gebluschte oogen, die zich reeds omsluier den, smeekte hij om bijstand De pijnen wroetten reeds zichtbaar door zijn vette bo dy; de rose-getinte snuit, waarop enkele haartjes geprikt stonden, scheen te ver schrompelen ;door de geknipte ooren voei nu en dan een lichte rilling en ook scheiddt zich het witte haar door een zichtbare huive ring uitéén. Toen naderde Isabella de verhevendste dei yijf liefelijke maagden die door het wreed lot van haar vader den groven neus geërfd had, vol ontroering den zieke en tusschen haar teedere vingeren vatte zij hem en zette hem op den grond neer. Sancho bewoog eerst niet, onmachtig een tap te doen Hij bleef waar hij was, den rug "cbogen den kop omhoog omkomende in benauwdheid Eindelijk begon hij zich voort te sleepen, wankelend met de pijnlijke inspan ning van een gewond dier, aan beide heüpen gewond. Misscnien had hij wel dorst, want, nadei ue men nem met het napje, aan probeerae hij a an aen rand wat te tnoten. Doen nu de toe nemende venamining ook deze inspanning oeieite, keerde hij zich om, bijna gramstorig vouwde zich opnieuw neer op zijn siaart en oegon met een zijner voorpooten de kaak meppen, als om de belemmering daar weg te slaan, die de oorzaak was van al zijn pijnen De houding was zoo akelig-menschelijk, dt pupillen zoo vol van een treurig, menschelijk smeeken om verlossing, dat plotseling Don na-Letizia in snikken uitbarstte: „U, arm beestje, mijn lief diertje! Wat kun nen we toch doen?" •De jonge meisjes waren wit van ontroe ring. Theodolinda nam het zieltogende stak kertje op, vleide het neer.op de canapé en vroeg om de schaar. Deze heldendaad maak te indruk; eindelijk moest het laatste redmid del toegepast worden, hoe het ook zij. „Isabella, Maria! de schaar! Vlug!" Allen, bevende en bleek, bogen zich over Sancho heen, die opnieuw de oogleden had gesloten en zijn te heeten adem in de helpen de handen uitsnoof. De dappere, de tegen standigheid overwinnend, begon het haar in den nek van den hond zacht af te knippen Van tijd tot tijd hield ze eens even op om over de geschoren plek te blazen. Het beest begon er beklagenswaardig potsierlijk uit te zien. De gordijnen vóór het venster golfden in den avondwind heen en weer. De straat scheen op te leven in vroólijkheid. Vrouwen lachten, kinderen joegen elkaar met scherpe gilletjes na; een blindeman blies op de clan- net, een merel floot den cadens na. Toen kwam van de tweede étage Natalia, een mooie schoondochter van Donna Letizia, met een zuigeling in haar armen de trappen af, en trad het vertrek binnen. Zij had een ovaal gezicht, een doorschijnende gelaats tint, heldere oogen, roze neusgaten, al de zachtheid eener blondine in een krans van weerspannige zwarte haren gevat, en in haai heele persoon, in haar japon, in haar loop, die eenvoudige achteloosheid, die soort van melkkleurige frischheid van jonge moeders, die haar kinderen voeden. Nauwelijks ontdekte zij den geschoren hond, of zij barstte in schaterlachen uit, een plaafeje zoekend tegen den schoorsteenmantel om op de been te blijven. „O, o, o....!" Hoe nu? Natalia durfde te lachen, nu Sancho bijna stierf? ,- De huwbare schoonzusters vernietigden met één minachtenden blik deze oneerbiedige rouw. Maar deze, in onbevangen zorge loosheid, liep op den hond toe met haat- kindje. Het bijna naakte bébétje grabbelde naar het dier met zijn onrustige grijphandjes vol natuurlijke levensvreugde, brabbelde zijn eigen overstaanbare taaltje met de van moe dermelk nog vochtige lipjes. En het dier reeds gewend zich in zachtmoedigheid te on derwerpen aan dat getast, had nog in zijn zieke ledematen een toegenegen trillinkje, en in zijn oogen een glans van goedmoedige er en telijkheid. „Arme Sancho Pansamompelde eindelijk Natalia, terwijl ze haar jongen terugtrok, die zijn bekoorlijke handjes met kwijl bemorste. En toen de bébé zijn lipjes in een schrei- plooitje trok, liep ze een paar malen vlug de kamer op en neer, hem zacht-wiegende in de armen; toen hield ze halt vóór den automaat, waarvan ze den sleutel in 't mechaniek rond draaide. De aap opende zijn bekje, knipte met de oogjes, kwispelde met zijn staart, monter ge stemd door de inwendige klanken eener wel bekende gavotte. De aanstekelijke dansbewe ging bracht beroering in de kamer-atmosfeer en in het bolletje der jonge vrouw. De kamer baadde in het goud der ondergaande zon; vanaf het open balcon drong een geur van anjelieren en van koningskruid naar binnen. Sancho hoorde misschien niets meer. Daar, waar het trekpleister was aangebracht, scjiudde hij af en toe met den rug en boog den kop, onder vaag gesteun. Zijn paarse, bijna zwartgekleurde tpng, tusschen de tan den opgetrokken, scheen alle macht van be weging verloren te hebben. Van tijd tot tijd verscheen er in zijn oogen waarover een blauwachtig, vochtig vlies, nog even een wat wit in de hoeken der ooghol ten dat was dap ook het eenige wat er nog over was van den goeien menschenblik. De benauwdheid had haar hoogtepunt bereikt. „O, Natalia, houd op! Zie je dan niet, dat Sancho sterft?" kreet een der bleeke meis jes uit met een stem vol tranen en bitterheid. De gavotte kon niet eindigen voordat de kracht, door den sleutel aan het mechaniek gegeven, was uitgeput. De tonen bleven, langzaam en week, zich over den doodstrijd van den hond uitstorten. De schaduwen van den vallenden schemer drongen (de kamer in en de gordijnen wapperden in de avond koelte. Donna Letizia kon het niet langer uithou den, snikkende in haar tranen ging zij heen De vijf jongedochteren volgden haar, één na één, de zakdoekjes aan den neus. Maar de in dringster met het steenen hart naderde toen den zieltogenden hond. De bébé werd ru moerig, begeerde opnieuw het dier aan te ra ken. En terwijl de gavotte het refrein herhaal de, stiet de goeie Sancho, „onder muziek" zijn laatsten adem uit. evenals de held in een Italiaansch melodrama placht te doen. INGEZONDEN STUKKEN. Stand Zwart; 1, 5*8, 10, 13, 15, 17, 18, 21, 31, 36, Wit: 14, 24, 25, 28, 30, 32, 33, 34, 35, 40, 44, 47. Oplossing 32—27 34—29 25—20 30—25 25 34 4741 4440 34 3! 3 26! 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 21 23 23 45 10 19 19 30 15 24 36 :47 47 29 45 34 de Goede oplossingen ontvingen wij van heeren W. Blokdijk, G. Cloeck, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K„ G. van Nieuwkuijk, H. Zaadnoordijk te Alkmaar, S. Homan, Wij- de-Wormer, H. E. Lantinga, Haarlem. Van blo. 374 ontvingen wij nog een goede oplossing van P. Kleute Jr., den Haag. EENVOUDIGE LOKZETTEN. Wij laten hier een tweetal leerzame zetten volgen. Als men meent winst te kunnen halen, is I het raadzaam en noodzakelijk zich reken-1 schap te geven van den stand na den' slag Anders volgt dikwijls verlies in plaats van winst. Zw. 6. 8/11, 13/16, 18, 19. 21, 23. 24,26. W. 25, 28, 30/33, 35, 37, 38, 39, 41, 42, 43 45, 46. Wit is aan zet en speelt 3127. Op dezen zet heet zwart gehoopt en hij speelt direct: 1. 31—27 1. 24—29 2. 33 24 2. 36—31 3. 37:17 3. 11:44 maar nu is de beurt aan wit 4. 27—22T 4. 18 27 -5. 32 21 5. 16 27 6. 43—39 6. 44 33 7. 38 18 7. 13 :22 8. 24.: 2! Thans volgt voorkomen een zet, die meermalen kan Amsterdam, 31 Januari 1916. Geachte Redactie, Mag ik U eenige plaatsruimte verzoeken om mejuiir v. d. hoeven te antwoorden op haar ingezonden stuk, voorkomende in uw blad van 29 Januari. In de vergadering te Bergen op Vrijdag 2i Jan. zei ik het volgende. „De Ned. Bond „voor Vrouwenkiesrecht heeft op zijn buiten gewone algem. vergadering, gehouden te „Amsterdam, op 16 Januari j.l. het voorstel „van het Hoofdbestuur om een adres te rich ten aan de Tweede Kamer der Staten Gene raal met aigemeene stemmen aangenomen, „in dat adres wordt er op aangedrongen dat ,het vrouwenkiesrecht binnen een vasigestel- „den termijn in de additioneele artikelen wor- „de vastgelegd." Verder zei ik: „Het is mij bekend dat op „Donderdag 27 Januari de Nat. Vrouwen raad in den Haag zal vergaderen. In die vergadering zal een ontwerp-adres behan deld worden, van gelijke strekking als het „onze, en mij is uit goede bron bekend, dat „hieraan ook de vereeniging voor Vrouwen kiesrecht haar goedkeuring zal hechten." Up de vergadering van de Nat. Vrouwen raad is dit dan ook gebeurd. Hierüit blijkt dat er van mijn kant geen onjuistheden zijn gezegd. Voor het overige zou ik mejuffr. van der Hoeven aanraden de Statuten van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht eens door te le zen, hopelijk wordt H. Edl. het standpunt van den Bond waarvan mej. v. d. Hoeven blijkens het verdere gedeelte van het ingezon den stuk geen juist begrip heeft dan duide- lij ker. Verder ben ik het volmaakt eens met het naschrift van de redactie, en lijkt het mij niet juist, om naar aanleiding van een couranten verslag te polemiseeren. Op al de openbare vergaderingen waar ik spreek is steeds vrij debat. Van verdere schriftelijke discussie zie ik hierbij af. U beleefd dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, C. STAAS. Zw, 3, 6 16, 12/17, 19, 20. 23, 24. W. 27, 28, 32/40, 43, 45, 47, 48, 49. Wit speelt als lokzet: 1. 37—31 1. 23—29? (denkt twee schijven te winnen) 2. 34 23 2. 17—22 3. 27:18 3. 13': 22 4. 28 17 4. 19 26 Bijna 2 schijven voor, doch eerst wit 17—11 5. 6:17 36—31 6. 26 37 38- 33 -32 7. 4 en wint. 37 28 Ter oplossing voor deze week: Probleem 376 van C. MEEUWE (t). AAN DE DAMMERS! Met dank voor de ontvangen oplossingen van probleem No. 375 (auteur Pujol). Zw. 2, 3 8, 11, 13, 14, 17, 19, 21 22, 24, 26, 30, 36. W. 28, 33, 37 41, 43, 44, 45, 47/50. Oplossingen vóór of op 10 Februari, bu reau van dit Blad. Advertentiën 'van 15 regels 25 Cts. TEHUIS gezocht voor een HONDJE. Adres Ropjeskuil 72, alhier. Jb. HARTLAND, Koningsweg B 69. Be leefd aanbevelend voor in- en verkoop van 2e hands Kinderwagens, Sportkarren, Ledi kanten, enz Ook aan huis te ontbieden. $W" Aan hetzelfde adres een best VEE- RENBED te koop. C. KUIT, Schilder en Behanger, Tous- saintstr. 19, Alkmaar. Werkplaats a. d. Geest. Aanbevelend. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. TE KOOP GEVRAAGDAlle voorko mende Meubelen of geheele Inboedels. Aar. hetzelfde adres 2e Hands Meubelen te koop, bij K- VERVER, Koningsweg 65, Alkmaar. Is ook aan huis te ontbieden. Het beroemde TRAPPISTENBIER is krachtiger en goedkooper per halve Flesch dan Stout en daardoor zeer aan te bevelen. Verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder. BIEDT ZICH AAN een bekwame NAAI STER, 60 cent p. d. Adres bureau van *dit blad. DAGMEISJE gevraagd, niet beneden 18 jaar. V. d. Meijstraat 16. Wegens teleurstelling wordt voor direct gevraagd een DIENSTBODE of flinke DAGMEID. Verdr. Oord 29. GEVRAAGD een flink DAGMEISJE, niet als Meid-alleen). Zondags veel vrij. MET1USGRACHT 8. PLAATSING voor een JONGEN om in het Kruideniersvak te warden opgeleid, Adres L. ELZAS, Achterstraat. TE HUUR een lief HUISJE voor alleen wonende vrouw a f 1.25 per week. Te bevragen KOORSTRAAT 4. TE KOOP: Een linnenkast voor spotprijs f 6.50. Een nieuw kleed (blauw) 16 els. met kleine kleedjes te samen voor f 15. Een prachtige looper, 10-els, f 7,50. Adres: HOOGSTRAAT 3 J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Konings weg 46, Marmerslijp tot onderhoud van marmeren vloeren. Marmerpolitoer voor Schoorsteenmantels, Waschtalels enz. On- i overtroffen kwaliteit. BURGERLIJKE STAND. HEERHUGOWAARD. Januari. Geboren Anna, d. van Gooitzen Hee- ringa en Trijntje Posthumus. Neeltje, d. van Arend Evers en Trijntje Heinis. Jelle, z. van Hendrik Walda en Iebeltje van der Veen. Hendrik, z. van Thomas van der rMeer en Setske van der Wijk. Geertruida, d. van Arie Jongkind en Jannetje Groot. Nicolaas, z. van Klaas Bijvoet en Grietje Nieuweboer. Johannes Martinus, z. van Adrianus Josef van der Ploeg en Marijtje Da- nenberg. Hendrikus, z. van Jan Heggelaar en Marijtje Evers. Louisa, d. van Johan nes Baars en Catharina Schotten. Maria, d. van Jacob Bos en van Cornelia Tromp. Cornelis, z. van Jacob de Boer en Margare- tha Elizabeth Blaauboer. Overleden Bregtje Mienis, 83 j., wed. van Cornelis Mienis. Gerrit Buis man, 75 j., weduwnaar van Jantje Roemer, eerder yan Maartje Berkhout. Ondertrouwd Johannes Ooudhuis, alhier, en Neeltje Groen, te Harenkarspel. Johannes Wester, alhier, en Marijtje Kuij- pers, te Ursem. SCHERMERHORN. Januari. Geboren Jan, z. van Pieter Ton en Geertruij Hendrikt. Maria Geertruida, d. van Jan Akkerman en Eleonora Maria Geer truida Aarts. Overleden Margaretha Alles, 64 j., eriitgen. van Simon Jonker. Rinsje Wals, 90 j., wed. van Dirk Tump. Trijntje Kaag man, 73 j., wed. van Gerrit Beugeling. Gehuwd Lambertus Alles en Geertje Peerdeman, van Ursem. OUDE NIEDORP. Januari. Geboren Petrus, z. van W. Borst en M. Ligthart. Anthonia, d. van A. Bijwaard en C. Bout. Theodorus Johannes, z. van P. Wijnker en C. Ligthart. Ondertrouwd: C. Beemsterboer en C. Jong. Overleden Maria Ligthart, echtgen. van Willem Borst, 32 jaar. W ARMENHUIZEN. Januari. Geboren Jasper, z. van Henrik de Vet en Trijntje Groot. Petrus Franciscus, z. van Pieter Groot en Catharina de Boer. Catharina, d. van Simon Ligthart en Cathari na Vader. Theodorus, z. van Cornelis Smit en Elizabeth Kemper. Gehuwd: Pieter Otto en Jannetje Nieuwland. Overleden Jacob, z. van Jacob van Zon en Dirkje Slicht, 10 maanden. Klaas, z. van Reijer Mink en Neeltje Pronk, 4 maan den. AKERSLOOT. Januari. Geboren Pieter, z. van A. Blokker en J. Vredenburg. Marinus, z. van J. Put ter en M. Zoon. Petrus, z. van W. Veldt en H. M. Kraakman. Pieter, z. van J. F. Vader en B. Tiebie. Maria Johanna, d. van C. de Jong en A. Kreb. Overleden Geertruida Johanna, d. van J. Kaptein en M. van Diepen, 9 maanden. Een levenloos aangegeven kind van het man nelijk geslacht van B. J. Rigterink en J. Fe lix. Gehuwd: M. Velthuis, te Graft, en S. Postma, alhier. B. Velthuis, van Graft, en M. Posima, alhier. LIMMEN (Januari). Geboren:- Johannes Cornelis, z. v. Jo hannes Jacobus Nieuwenhuijsen en Maria Ad'riana Verweij. Jaeoba, d. v. Cornelis Winder en Aagje Zomerdijk. Wilhelmus, z. v. Wouter Groot en Geertje Appelman. Getrouwd: Theodorus Hollander, wed. van Johanna van Til en Maria Glorie. Jo hannes Kuiper, wedn. van Engeltje Pilanen en Emerentiana Hollander. Overleden: Cecilia Geertruida, 7 we ken, d!. v. Theodorus Johannes Dirkson en v. Maartje van de Kamer. Antje Admiraal, echtgen. van Isaak Eeltink, eerder weduwe v. Wulbert Mooij. O 1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6