Waterstoornissen. Telegrammen van lieden. INGEZONDEN MEDEDEELINQEN Waarom wordt het water zoo nauwkeurig onderzocht bij ieder geneeskundig onder zoek? Omdat de urine aantoont of de nieren verzwakt of ziek zijn. Als het water dik en bewolkt is, sterk ver kleurd, van een scherpen, doordringenden feuk of branderig, is dit een zeker teeken van nieraandoening. Sommige patiënten moeten 's nachts dik wijls opstaan om het water te loozen dit kan wijzen op niergruis, blaassteen of gevor derde nierkwaal. In normalen toestand worden omstreeks l1/* liter urine per dag geloosd, maar onder enkele vormen van nieraandoening is deze hoeveelheid veel grooter. Daarentegen kan de hoeveelheid ook beperkt zijn en het water branderige pijn veroorzaken. Anderen kunnen het water niet ophouden en het komt ook voor, dat de urinelopzing verstopt raakt. Al deze verschijnselen zijn ernstig, niet al leen door den last dien zij veroorzaken, maar ook doordat zij duidelijk ernstige kwa len aanduiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en geven spoedig baat in de meeste gevallen van wa terstoornissen, doordat zij de natuurlijke werking der nieren en blaas herstellen. Vele moeders spraken ook hare tevredenheid uit over de werking Van dit geneesmiddel in ge vallen van blaaszwakte bij kinderen (bedwa- teren.) Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slot- houber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen lweigert elke doos,dieniet 'voorzien is van neven- mam. staand handelsmerk. gen, die, aldus de Tel., beschuldigd worden zich, in strijd met de door hen afgelegde be lofte. uit het intemeeringskamp hebben verwij derd en zich naar Amsterdam hebben bege ven. In de vorige zitting hebben beide beklaag den verklaard, dat de le-luitenant De Groot hen had gezegd, dat, wanneer zij zich opgai ven als deserteur van het Duitsche leger, wat zij in werkelijkheid ook zijn, zij zouden wor den vrijgelaten. De luitenant De Groot, thans als getuige ïhoord, ontkende zulks ooit gezegd te heb- Bekl. hielden echter vol, dat zulks wèl het geval was. Uitvoerig lichtte de luitenant daarna toe in welken geest en in welken vorm hij, mede op last van zijn commandant en hoogere autoriteiten, zich met de geïnterneerden, spe ciaal met hen, d'ie deserteur waren, of van wien vermoed werd, dat zij het waren, onder hield over dat punt. Dit geschiedde om bij zondere redenen, welke echter met vrijlating van deserteurs niets te maken hadden. Wel is er een oogenblik sprake geweest, dat een gedeelte van de geïnterneerden zou wor den overgebracht, omdat er ruimte te kort kwam en 'ómdat h'utine aanwezigheid aanlei ding tot allerlei moeilijkheden gaf. Nog werden als getuige gehoord twee Duitsche geïnterneerde militairen, waarvan een hunnei verklaarde, dat hij van zijne ka meraden vernam, dat, wanneer de deserteurs, zich als zoodanig aanmelden, dezen dan op vrije voeten zouden worden gesteld. Daarop begaf hij zich naar het bureau, om zich op te geven als deserteur. Luitenant De Groot deelde hem toen mede, dat, wanneer het voor hem, luitenant, en voor den kapitein vast stond, dat hij deserteur was, hij dan op vrije voeten zou worden gesteld Luitenant De Groot ontkende, zich in der- gelijken zin te hebben uitgelaten. De auditeur-militair, mr. Palthe Wesenha gen, daarna requisitoir nemend, w(ees op hei ernstig van het misdrijf, waarop 6 jaren ge vangenisstraf gesteld is Hij erkende, dat er veel is, dat verzachting stemt, vooral waai bekl. deserteurs zijn van het Duitsche leger, waar hun een gestrenge straf te wachten staat. Bewijs evenwel, dat ze deserteurs zijn, is er niet, alleen bekl. zelf zeggen zulks. Doch, hoe het ook zij, bekl. hebben zich dat alles zelf op den hals gehaald door uit dat leger weg te loopen. Beklaagden schuldig achtend, requireert spreker hun veroordeeling tot 3 maanden militaire gevangenisstraf, in te gaan 18 Januari. Beide bekl. vroegen daarna nog een woord te mogen zeggenbekl. M. begreep niet waar om de auditeur-militair nog twijfelde of hij wel deserteur is. Beiden hebben zich toch te Sluis aangemeld. Zelf hebben ze aangeboden hun een korporaal mede te geven, om bewij zen daarvoor aan de grenzen te gaan halen. Bekl. K. hield' vol, dat luitenant De Groot de oorzaak van alles was, en hij gaf als zijn meening te kennen, dat de luitenant, toen hij hun zei, dat ze zouden vrijgelaten worden, niet heeft naged'acht en niet heeft kunnen den ken. welke gevolgen dit zou hebben. De verdediger, mr. Van Berckel, pleitte op verschillende gronden vrijspraak en bestreed o.m. de stelling, dat de betrekkelijke intemee- ringswet op bekl., die deserteurs zijn, van toe passing zou zijn. Voorts wijzende op hun goed gedrag in het intemeeringskamp, concludeerde pl. tot on middellijke invrijheidstelling van beide be klaagden. Na re- en dupliek begaf de krijgsraad zich in raadkamer. Na terugkomst weigerde de krijgsraad de invrijheidstelling van bekl. en veroordeelde hen tot 2 maanden militaire gevangenisstraf in te gaan 18 Januari. INWENDIGE ZENDINO. Het bestuur der Vereeniging voor inwendi ge zending in Noord-Holland heeft Ds. D. E. Boeke, predikant der Ned. Herv. Gemeente te Eierland, benoemd tot Evangelisatie-predi kant in die provincie. HET INTERVIEW VAN GENERAAL STAAL. In „Het Vaderland" van gisteravond ver telt de heer Staal, dat het berucht geworden interview eigenlijk geen interview is geweest. Aan een interview heeft de generaal in de verste verte niet gedacht. Wanneer hij dan ook de juiste bedoeling van het ond'erhoud bevroed had, dan zou hij niet in den 'geest gesproken hebben als hij deed. Alleen ontkent de generaal positief, dat hij gezegd zou heb ben als minister een verzoek van Engelsche militaire attaché's om een particulier onder houd, te hebben geweigerd. Zoo'n verzoek heeft hij nimmer ontvangen. De meeste bladen, die scherpe critièken ge levérd hadden, trekken hun woorden in. De Telegraaf vindt, dat de heer Staal voorzichti ger had moeten zijn. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERAAR. Ter zake van zich te hebben schuldig gé- maakt aan dienstweigering stond gisteren voor den Haagschen Krijgsraad terecht de milicien der telegraafafdeeling van de genie A. G. Bosman. Beklaagde bekende. Hij deelde mede, dat zijn overtuiging hem ingaf dat hij geen mili tair mocht zijn. Zijn overtuiging is gegrond op godsdienstige inzichten. Nadat geëischt was 6 maanden gevangenis straf, verklaarde bekl. toch geen spijt te heb ben van zijn weigering en er om zijn over tuiging bij te zullen blijven. DE MOORD TE 's-GRAVENHAGE. Betreffende den moord door een metaal draaier in een woning in de Twentstraat op zijn vrouw gepleegd, wordt nog verder ver nomen, dat de man na het plegen van de daad zich naar zijn woning begaf en bij het verla ten van het Hofje door de politie werd gear resteerd. Hij was ongeveer anderhalf jaar werkzaam bij een vergulder en bronzeur aan de Toussaintkade. Bij zijn patroon, zijn me dearbeiders en de buren stond hij bekend als kalm en goedaardig en als uitstekend vakman. Echter zou hij zenuwlijder en als zoodanig reeds vroeger eenigen tijd in een gesticht ver pleegd zijn. Meermalen maakte hij misbruik van sterke drank; echter zou dit meest op aansporing van de vrouw zijn geweest, en niet zoo vaak als deze zelf. Lieden, die het ge zin van nabij kenden, oordeelden over de vrouw minder gunstig, en onder de 72 gezin nen van het Koningshofje wordt een adres aan de Justitie ten gunste van den man voor bereid. Als de vrouw misbruik had gemaakt van sterke drank, verliet ze soms voor eenige da gen de echtelijke woning en meermalen vielen tusschen het kinderlooze echtpaar heftige tooneelen voor. Zondag had de vrouw weder de woning verlaten. De man was haar gaan zoeken, had wat gedronkén en was ten slotte in het poli tiebureau beland. Van Maandag af was hij niet aan' den arbeid geweest. Reeds Woens dag moet hij met de vrouw bij de kennissen in de Twentstraat hebben vertoefd. Vermoe delijk is de daad in dronkenschap gepleegd'. (Hbld.). ONWEER. Bij het hevig onweder, dat gisteren in den vroegen morgen boven Holland's Noorden woedde, werd«een schaap van den heer C. Waiboer te Wieringerwaard door den blik sem gedood; een paard van den heer J. Ka ter te Dirkshorn brak bij een schriksprong het kruis en was daardoor voor den eigenaar verloren. POST AANGEHOUDEN. De post, Welke zich aan boord bevond van het 2 dezer van Amsterdam naar Zuid-Ame rika vertrokken stoomschip „Gelria", is te Fal mouth aangehouden. KORTE BERICHTEN. In Midden-Friesland is de laatste dagen veel sneeuw gevallen, welke het verkeer langs de wegen niet onbelangrijk belepirnert. Een commissionnair in effecten heet, aan de politie te Amsterdam kennis gegeven dat hij door een onbekend gebleven jong mensch opgelicht is voor een bedrag van ruim 5000. Naar men meldt, heeft de inventarisatie uitgewezen, dat er in ons land nog meer dar, 4,000,000 hectoliter aardappelen aanwezij zijn. Tc Glanerbrug is een 3-jarig kindje in een waschtobbe met kokend water gevallen en aan de wonden overleden. Te Amsterdam heeft zich een commissie gevormd om Louis Bouwmeester ter gelegen heid van zijn 55-jarig jubilleum als tooneel- speler op 23 Februari te huldigen. Te Rotterdam zijn aangeteekeqde bri. .en ontvreemd tezamen inhoudende ,8146 3' aan bankpapier en specie. Een Zeppelin passeerde gisteren Vlie land in noord-oostelijke lichting. Het grensverkeer met België is gisteren weer, naar men uit Maastricht meldt, open gesteld. Bij oefeningen te Oegstgeest is de ser geant K. uit 's-Gravenhage, in garnizoen ti Leiden, met zijn borst in een bajonet geloo pen. In hoogst ernstigen toestand is hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd SI ADSN1EUWS. 22ste VERANTWOORDING. V. 10; 6e klasse 5e Gemeenteschool 1,21 J^.; Afd. Alkmaar Hollandsche Maat schappij van Landbouw 50; N. en G. te Bergen 5. Batig saldo lezing Irwin Brown J 43,30, van de leerlingen der Handelsdag school en Hoogere Handelsschool 27,52. Te zamen 137,03 Met het verantwoorde bedrag ad 15515,00/4, in totaal J 15652,04 Wij zijn nu, dank zij aardige giften, waar onder wij in het bijzonder noemen het batig saldo van de lezing van den heer Irwiri Brown, over de helft van dé zestiende mijl heen. Het gaat langzaam de laatste lood jes schijnen ook hiér het zwaarst te wegen. Toch zou het veel vlugger kunnen gaan, wanneer de achterblijvers zich nu maar eens even gingen haasten en zorgden, dat hun bij drage den Voordam bereikte. Wij kennen patroons, die er knechts op na houden, die zich gaarne bereid verklaarden een bedrag te storten, van wie we echter nog niets hoor den terwijl het hun toch zoo gemakkelijk zou vallen even een „couvert met inhoud" aan on? bureau te doen afgeven. Wij zouden verscheiden stadgenooten kunnen opnoe men, van wie wij nog niets ontvingen en die toch ook alten niet elders kunnen hebben ge stort! Er zijn genoeg goedgeefschen, die nog niets van zic-h lieten hooren. Laat ieder w e 1 willende eens in zijn kring rondkijken en wanneer hij of zij personen ontmoet, die nog geen bijdrage hebben gegeven-en daar toe wel in staat zijn, deze aansporen en hun desnoods aanbieden, de bijdrage even aan ons bureau te doen bezorgen. De 16000 kunnen toch wel vol nietwaar? En het behoeft toch niet zoo langzaam te gaan? Bedenkt wel dat de inschrijving spoedig moet worden gesloten - en dat de nood zoo ontzaggelijk groot blijkt, dat elk couranten nummer den lezer bijna toeroept: geef!, geefgeef WATERSNOOD-COMMISSIE VOOR NEDERLANDSCH-OOST-INDIë. Uit Nederlandsch Oost-Indië zijn berichten ontvangen over ernstige overstroomingen in de residentie Semarang, terwijl ook landen in de omgeving van Batavia, Cheribon, In- dramajoe en Solo hevig door bandjirs ge teisterd zijn. Menschenlevens zijn daarbij te betreuren en groote materieele schade is aan gericht door het verdrinken van vele honder den stuks vee, vernieling van verre boven de duizend huizen met huisraad en verwoesting van, alleen in de residentie Semarang, vier en dertig duizend bouws rijstvelden. De ramp in Nederlandsch Oost-Indië komt dus in ge volgen het ongeluk, dat een deel van Neder land pas getroffen heeft, nabij. Ofschoon de Indische landen een vermo gen tot sneller herstel hebben dan de landen in de koudere streken, zijn toch in Java zoo- velen vreeselijk getroffen of zelfs tot volsla gen armoede gebracht door die alles vernie lende vloeden van uit het de bergen aan- stroomende water, zoodat (volgens telegrafi sche inlichting) onmiddellijk hulp dringend noodig is. Nederland kan op het oogenblik alleen dadelijk helpen in geldelijken zin, naast de bestaande bestuursmaatregelen,, wel ke reeds in Nederlandsch-Indië zijn genomen: op Java is, met Semarang als centrum, een comité tot leniging van den nood opgericht, doch de omvang van het benoodigde gaat de krachten van onze landgenooten in Ned.Indië verre te boven, Een dringend beroep wordt dus ook op Nederland gedaan en het is Nederland's plicht om ook hier te helpen. Wel wordt thans reeds zeer veel in Nederland gevraagd voor de vele ellende van allerlei aard, die in andere Europeesche landen en sedert kort ook in ons eigen land wordt geleden, maar we hebben juist onlangs met onze eigen oogen kunnen aanschouwen den rampzaligen toestand van degenen, wien door het water alles ontnomen werd. Vooraanstaanden hebben zich, ingevol ge den uit Indië kenbaar gemaakten wensch, tot een commissie in Nederland gevormd, met het doel gelden tot leniging van deze ramp in te zamelen. Deze commissie telt slechts een klein aantal leden uit eenige hoofdplaatsen van het land, opdat onverwijld en snel kan ge handeld wordenzij koestert dan ook de hoop, dat binnen enkele weken voldoende geld bij een zal zijn gekomen, waarna zij weder ont bonden zal worden. De commissie doet düs een warm beroep op het mededoogen van. Nederland, om haar, zoo mogelijk omgaand, remise bijdragen te doen toekomen. De dagbladen hebben ook hun zeer ge waardeerde medewerking verleend, om geldën voor dit doel in ontvangst te nemen. Van de commissie is de beschermheer Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. In aansluiting aan hpt bovenstaande dée- len wij medé dat zich in Alkmaar een comité gevormd heeft onder eere-voorzitterschap van onzen burgemeester, dat zich ten doel stelt gelden voor dezen rafnp bijeen te brengen. Hiertoe zal op Donderdag 17 en Vrijdag 18 Februari as. in het bisoscoop-locaal in de Langestraat eene voorstelling over Indische films van het Koloniaal Instituut te Amster dam gehouden >vorden, toegelicht door den le Luit. Th. v. Hasselt van het Indisch leger en afgewisseld door muziek van het Bataljons strijkorkest en violoncel-solo te geven door den heer van der Meer. Op Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. zullen door militairen voorzien van een witten band op de linkerbovenarm waarop „Wa tersnood in Indië" kaarten voor bovengenoem de voorstellingen verkocht worden. Het Alkmaarsche Comité is samengesteld als volgt: Eerevoorzitter: Burgemeester G. Ripping; Mevrouw W. R. van Houweningen—Schuliz van Haegen; de heeren Mr. C. van Lookeren Campagne; Mr. A. P. H. de Lange; Dr. M. N. J. MoltzcrJ. Cloeck; Th. van der Klei; Th. L. van Hasselt. VOETBAL. 't Is te hopen, dat het weer morgen van dien aard is, dat de competitie-wedstrijd van Alcmaria tegen V. U. C. kan doorgaan. Wan; onze tweedeklassers hebben dit seizoen al tegenspoed genoeg gehad en nu zij voor morgen een goed elftal hebben, dat tenminste Kans op een overwinning heeft, willen zij gaarne spelen dok. 't Wil ons voorkomen, dat oeide partijen aan elkaar gewaagd zullen zijn, wat ongetwijfeld de spanning ten goede zal komen.' En dat Alcmaria haar best zal doen, dat 'behoeft geen nader betoog. Holland zal spelen tegen een combinatie spelers van de werf Conrad te Haarlem. Daar deze wedstrijd is aangekondigd als één, tegen een Haarlem—H. F. C. combinatie (le klas N. V. B.), terwijl beidé eersteklassers abso luut met den wedstrijd niets te maken hebben (er spelen wel drie „Haarlem"-leden en één H. F. C.-lid mee, doch 't zijn spelers van la gere elftallen), zullen wij er verder over zwij gen. ZANGVEREENIGING „NIEUW LE VEN" MET MANNENKOOR „ORPHEUS" De Zangvereeniging „Nieuw Leven" met Mannenkoor „Orpheus" zal in het laatst de zer maand een uitvoering van gewijde muziek geven in de Groote Kerk alhier, waarvan de netto-opbrengst zal komen ten bate van de slachtoffers van den Watersnood. Het kerkgebouw werd voor dit doel door H.H. Kerkvoogden gratis afgestaan, terwijl de belangelooze medewerking werd verkre gen van Mej. S. Gesterkamp te 's-Gravenhage, den heer F. H. Maschhaupt, cellist te Alk maar. en den heer R. G. Crevecoeur, organist te Enkhuizen. Inteekenlijsten voor dit concert zullen in de aanstaande week door dames- en heerenleden der zangvereeniging worden aangeboden. Moge door ruime inteekening het doel der vereeniging, om een flink bedrag als batig saldo aan de Watersnood-Commissie té kun nen afdragen, worden bereikt! BENOEMD. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot ad vocaat-generaal bij het Gerechtshof te 's-Her- togenbosch, mr. A. A. Cnopius, thans Off. van Justitie te Winschoten en vroeger Subsi- stuut-Otficier van Justitie alhier. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. De directie van bovengenoemd theater ver zocht ons te melden, dat zij deze week een mooi hoofdnummer profecteerd. De kunst film „De kleine Bloemenverkoopster", welke van 't begin tot het einde boeit door 't prach tige spel van eerste rangs artisteo, waaronder de aanvallige Marie Fromett, munt uit door fraaie kleuren. TIJDELIJKE ARBEIDSBEURS. STADHUIS. Geopend iederen werkdag behalve Zaterdag van 10 tot 12 uur voormiddag.' Stand van 12 Februari. Bode 1, grondwerker 1, loodgieter 2, ma gazijnknecht 2, opperman 1, reiziger 2, schil der 4, slooper 1, straatmaker 1, stucadoor 1, timmerman 2, los werkman 6. Van 1 tot 12 Februari. Ingeschreven 15, geplaatst 3, teruggetrok ken 20. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 12 Febr. (Officieel). Westelijk front. Na een zeer hevig vuur op een groot deel van ons front in Champagne, vielen de Franschen in den avond ten Oosten van het gehucht Maison de la Champagne, ten noord-westen van Massiges, aan en drongen over een breedte van nog geen 200 Meter onze stellingen binnen. Wij be zetten op de Combres-hoogten den rand van een krater voor onze loopgraven dooi een Fransche mijn geslagen. Oostelijk front. Op verschillende plaat sen werden Russische aanvallen van pa trouilles en kleine afdeelingen afgeslagen. Balkan-front. Geen nieuws. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS 12 Febr. (Officieel). Avondcom muniqué. In België beschadigde het Fransche veld geschut zeer ernstig een vijandelijk fort en deed bij het kanaal van Passchendale een munitiedepöt in de lucht vliegen. In Artois dicht bij den weg naar Ryssel bij tusschen- poozen kanonvuur. Ten zuiden van de Somme heroverden de Franschen op 8 en 9 Februari een groot gedeelte van de loop- raven ten zuiden van Frise en sloegen een evigeo tegenaanval terug. Aan de hoog ten van de Maas en ten noorden van de Aisne vernielde de Fransche artillerie ver sterkingen van den vijand. OUD-MINISTER TREUB. DEN HAAG, 12 Febr. H. M. de Ko ningin ontving hedenochtend den afgetre den Minister Van Financiën. REGEERINGSMEDEDEELINGEN. DEN HAAG, 12 Febr. De Regeering heeft aan de Eerste Kamer medegedeeld, dat men met de voorziening in den nood der gemeenten die bijzonderlijk leden ten gevolge van den huldigen toestand, niet be hoeft te wachten op een algemeene wette lijke regeling, voorts dat de huidige tijds omstandigheden geen bezwaar schijnen té kunnen opleveren voor de uitvoering van de afsluiting en droogmaking der Zuider zee. DE OORLOGSINKOMSTENBE LASTING. DEN HAAG, 12 Febr. Het ligt, naar men verneemt, in de bedoeling om in dt oorlogsinkomstepbelasting alleen te be trekken de werkelijke inkomsten, dus niet de waardevermeerdering van bezittingen tengevolge van den oorlogstoestand. On der het meeste voorbehoud wordt gemeld dat het heffingspercentage 25 pet. bedraagt BIJZONDERE VERLOVEN IN DEN „SCHOONMAAKTIJD." DEN HAAG 12 Febr. Door den minis ter van Oorlog is bepaald dat aan niet be roepsmilitairen, hoofden van-, of bedrijfs leiders in hieronder genoemde zaken, voor zoover zij op goede gronden aannemelijk kunnen maken, dat zij in het Voorjaarssei zoen meer dan gewone drukte in hunne za ken kennen, met in achtneming van de toe laatbare afwezigheid voor bijzondere verlo ven, Van plm. 15 Maart tot pl.m. 15 Juni bijzonder verlof kan worden verleend van hoogstens 24 dagen. In aanmerking kunnen komen: Behan gers, stoffeerders, beddenmakers, 'kleerma kers, ondernemers van verhuizingen, em- balleurs, schilders, stukadoors, metselaars, aanleggers van gas- en waterleidingen, loodgieters, glazenmakers, glazenwas schers, .bedienaars van stofzuigmachines, en dergelijken. - DE WATERSNOOD OP JAVA. DEN HAAG, 12 Febr. De Koningin Moeder schonk 1000 aan 't Watersnood- Comité voor Ned.-Indië te Amsterdam. VOOR DEN KRIJGSRAAD. DEN HAAG, 1? Febr. De auditeur-mi litair van den krijgsraad te 's-Gravenhage vorderde tegen W. M. S„ milicien-torpedist gedetacheerd bij de landweer, afkomstig uit Rotterdam, ter zake van 2e desertie 2 keer gepleeg en ter zake van verduistering gepleegd' 4 maanden militaire gevangenisstraf en 6 maanden gevangenisstraf ingaande 23 December 1915 met ontzegging van het recht om te dienen voor 5 jaren. De verd clementie. J. S„ milicien vesting-artillerie, afkom stig uit den Helder, wegens diefstal ge pleegd in de chambrée, bij recidive, met braak en i'nklimining op 4 Jan. j.l., 8 maaii den gevangenisstraf, met ontzegging van het recht om te dienen voor 5 jaar. De terdedigêr, Mr. van Oven, pleitte cle mentie. D. J. T., landstormplichtige soldaat, af komstig uit Alkmaar, wegens desertie, uit principieel godsdienstige overtuiging, 1 maand militaire detentie, in te gaan 20 Ja nuari. Zich vroeger beroepen hebbende op den Christus, verklaarde beklaagde thans ter ja De verdediger Mr. H. J. Ruijsch pleitte terechtzitting van gedachte te zijn veran derd en bereid te zijn, zijne militaire ver plichtingen na te komen. DE TYPHUS TE DE RIJP. DEN HAAG, 12 Febr. Te De Rijp (N.-H.) Aangezien de typhus te De Rijp (N.-H.) als geweken beschouwd wordt, is de order van den opperbevelhebber van land- en zee macht, waarbij geen verloven naar die plaats werden gegeven, ingetrokken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 12 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meeteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 13 Febr. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 763.5 te Skagen. De laagste stand van den barometer 755.4 te Christiansund'. VERWACHTING. Matige tot zwakke veranderlijken wind, la ter uit westelijke richtingen, tijdelijk opkla rend, aanvankelijk weinig of geen neerslag, mogelijk nachtvorst, i iets zachter overdag. BURGELIJKE STAND. GEBOREN 12 Febr. Jacob Frederik, z. van Hendrik Nicolaas Hoogland en Jurriana Phi- lippina Fels MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 12Febr. Aangevoerd 4 paarden f 100 a 340, 17 koeien en ossen f 200 a 340, 202 nucht. kalveren f 12.— a 30.,89 magere schapen f 22.a f 40 vette id. f 0a lammeren a ,83 magere (varkens f 28, a 53.136 biggen f 14.a 25.7 bokken en geiten f 4,a 8,0 kleine (bokjes f 0 a 0boter, per kop hoogste prijs f 0.92s, middelprijs f 0.876. laagste prijs f 0.82^ aangevoerd 1828 kop, eieren f 6.50 a 7.50 per 100. een deneieren f 0.a 0. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREBIET. Voordam Gil, Alkmaar. Koers van 11 Febr. 12 Febr. Staatsl&eningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito 3f dito dito 3 dito dito 2( Ned. lnd. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 5" Iwangorod Dombr. OR 625 4| Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 f 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 10 5 Bank- en Crediet-instellingen Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v A. Am. Car. A Foundry Co. C v. A Amer Hide A Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Miinbouw-Ondernemingen Ketahoen ew. A 'ref. A. A id. RedjangLebong BUITENLAND. Great Cobar A. Pittsburg Coal A Cultuurondern. Handelsver. en Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen Dordtsche Petr. hid. Aand. Oec. Holl.. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaiqff Petr. Cy. Crt. gew. A id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mij. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A Int. Mere. Marine Afgest. Pref. A. int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij Aand BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Deli Spoorweg Mij Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v Staatssp. Obl. 4 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top St S. Fé C. v. g. A Baltimore St Ohio Certif. v. A. Denv. St R. Qrande Spw. C. v. A Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. St Tex. C. v. A. N.-York Ont. St Western St. Norf. St West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 188'. 2, 6»Vi« 101 Vw 59 V» Utys 25 u PROLONGATIE 21/, pCt. MededeelingenDe meeste aandacht trok ken heden ter beurze de Tabakswaarden, h< Handelsvennootsch. Spoorwegen. OllVlö 801/2 6834 58 1018/8 47 i/s 75 6<i 64 l/g 58 4 61 605/i6 59., 54 I02ws 1Q3 1751/2 239j 4 158 1741 v 67 50 2 79.a 13 251/s 125 301,8 210 200 297 178.i 4 178i/4 >35 1993,4 35 i,s 82 57 87 391 158 171/4 72 89 251 225 279 490 394 156 :00 4 >8 382 1067/8 1027/16 1027', 978/g 88I/2 1212 36 268/ia 61/2 281/4 1107/8 95Vl0 201/4 130 1 009/16 95Vi« 102 801/2 681/2 581/2 lOlS/j 471/2 75 66 641/s 583/4 581,4 601/4 591/, 103 1031/4 '758/4 158 175 67i'4 50 791/g 311/4 210 200 295 ISO 182 545 58 188 i/s 395 1 cO 17i/b 72 'it s>98/8 264 231 282 500 400 164 2001/4 501 1027/, 97 i/j 10111/!, 121/» 361/4 261/4 61/1 28 i/s 95 20 130 96

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2