DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Watersnood. No. 43 Honderd en achttiende Jaarsrang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—Ir. p. pest f 1.23. Advertentieprijs 10 et. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven Ir. II. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HER ids. COSTER ZOON. Voordam C 9. Telefnr. 3. MAANDAG 21 FEBRUARI ALKMAAR, 21 Februari. De nadere berichten bevestigen, dat de Russen den Turken bij Erzeroem een klap hebben toegediend, die aangekomen is. Ook de steden Moesj en Achlat, gelegen ten 'zui den en ten zuidwesten, ongeveer 132 K.M. van Erzeroem, zijn vermeesterd en de Tur ken zijn gedwongen te vluchten in zuidelijke richting. Niet onwaarschijnlijk zijn de Russen door het Turksche front heengebroken ei, zullen ze# nog grooter vruchten van hun over winning plukken wij hebben gezien, dai wanneer er eenmaal een bewegingsoorlog is ontstaan, er ook frontverplaatsingen van ve le kilometers kunnen plaats hebben! Hoe- ,zeer men in Rusland ingenomen is met de aan de Turken toegebrachte 'nederlaag, blijkt uit de benoeming van grootvorst Nikolaas Nikolajewitsj tot eere-hetman van de kozak ken. En in entente-bladen wordt er de na druk op gevestigd, dat op dit oorlogstooneel het initiatief Uitgaat van de entente die hier den middenmogendheden thans de wet kun nen voorschrijven. De Times betoogt, dat de overwinning van groote beteekenis is, maar dat men niet moet gelooven, dat ten gevolge van den val van Erzeroem het einde van den oorlog nabij is. De entente-pers houdt zich verder bezig mét Italië. Fransche bladen zijn teleur gesteld over het resultaat van de reis van minister Briand naar Rome, nu Italië Duitschland nog steeds niet den oorlog ver klaard heeft. „Hoe kan er eenheid van actie wezen, terwijl een der bondgenooten nog in vrede met Frankrijk's ergsten vijand leeft, moppert de oude heer Clemenceau. En hij moppert niet alleen. Senator Bérenger spreekt eveneens openlijk zijn teleurstelling uit. Een Parijsch medewerker van een Italiaansch blad schrijft in de Fransche „Petit Parisien" een kalmeerend artikeltje, waarin hij betoogt, dat de Franschen wat geduld met de Italia nen moeten hebben en dat het ook lang heeft geduurd, voordat Frankrijk en Engeland het over een gemeenschappelijke leiding van (den oorlog eens geworden zijn. In een deel der Engelsche pers wordt uit eengezet, dat de overeenkomst met Italië door sommige van haar bepalingen aan de zaak der entente afbreuk heeft gedaan. De be kende New Statesman evenwel neemt Italië in bescherming en verklaart, dat de houding van dit rijk slechts schijnbaar gebrek aan doortastendheid en durf toont. Italië's gene rale staf, zoo betoogt dit blad, wilde geensol daat uit Italië zenden/voordat het front te gen Oostenrijk voldoende zeker was, opdat het land geen ramp, als de Russen bij Gorlic^ overkwam, te duchten had. Dit gevaar is, se dert de Italiaansche vorderirigen, verminderd maar de Italiaansche staf kan alleen beoor- deelen in welke mate. De bezetting van Wa- lona was een uitzondering, maar hier, gold het een buitengewoon belang van Italië. De, Italiaansche regeering had echter niet alleen rekening te houden met de militaire en mari tieme gevaren, maar ook met de nationale psychologie en de politieke moeilijkheden. De Itajianeh zijn een zuidelijk en eeu han delsvolk, zeer veranderlijk van stemming en gemakkelijk ontmoedigd eu in geen geval mocht de regeering zich wagen aan tegen slagen in het begin van den oorlog. Boven dien is de nationale eenheid nog maar sinds kort verkregen en de Italianen hebben niet als de i lansdien of Engeischen een oude traditie van successen en verliezen, waaruit zij kracht putten op de donkere oogenblik- ken. Da abij komt, dat de Italiaansche regee ring toer zij oorlog verklaarde, niet het ge- heele volk, onder anderen de staatsman Gio- litti en zijn aanhang niet, achter zich had. Slechts zekere graad van succes kan de poli tiek dér regiering krachtig bevestigen, liet schijnt, dat hét pogenblik is gekomen, waar op de regeering zijn politiek geconsolidèerd kan achten, hetgeen ook bleek uit de volko men veranderde houding van den heer Gio- litti, toen hij met de meerderheid zijn stem gaf aan het toetreden van Italië tot het Lon- clensch verdrag. Daarom hoopt de New Sta tesman, dat het bezoek van den heer Briand op het juiste oogenblik heeft plaats gehad om een werkelijke nauwe samenwerking van Italië met de geallieerden te mogen verwach ten. Van belang is pok een artikel van het be kende „Journal des Débats". Het blad be-v toogt, dat de entente vóór alles precies moet weten wat zij wil. Tot dèn herfst van 1915 hebben de diplomaten van de geallieerden een politiek gevolgd, die al te zeer aan die van Metternieh herinnerde. De verantwoor delijke ministers hebben, terwijl overal de ontzettende brand woedde en de grootste be langen van de menschheid op het spel ston den, in het geheim beraadslaagd over herver- deelingen van grondgebied, zonder daarbij in het minst rekening te houden met de wen- schen van de bewoners. Men zag de kabinet ten buiten medeweten van de regeeringen der verbonden en bevriende landen onderhande len over de levensbelangen van deze landen Men zag in de kanselarijen van democrati sche landen in het geheim combinaties op touw zetten, volgens berekeningen, welke die van de middeleeuwsche potentaten nog over troffen. De diplomaten, die te Parijs zullen samenkomen, moeten zich derhalve door ge- lieel andere denkbeelden laten inspireeren Het blad twijfelt er niet aan, dat dit zal ge schieden voor zoover het den heer Briand en zijn collega's betreft. Ten aanzien van de En geischen is het blad overtuigd, dat de onder vinding van de laatste maanden hen de oogen geopend zal hebben. De rest van het artikel is door de censuur geschrapt. Het geschrapte gedeelte zou wel eens het oelangrijkste kunnen zijn. Intusschen botertje tot den boom, koek en ei, is het tusschen de geallieerden nog niet heelemaal. Inmiddels heeft de Engelsche minister Van munitie Bonar Law aan een Amerikaansch journalist toch verzekerd, dat de toestand der geallieerden, wat de eenheid betreft, ,den ïaatsten tijd zeer verbeterd is. Hij wraakte de opvatting, dat Engeland zijn manschappen niet snel genoeg in het veld zond en ver- Klaarde, dat wat dei geldmiddelen betrof er weinig vrees bestond, dat Engeland het niet vol zou kunnen houden. Na den oorlog verwachtte hij een onderlinge oeconomische entente tusschen de geallieerden en een tijd perk van groote bedrijvigheid in de nijver heid. Na den oorlog wanneer zal dat zijn? Ook het Fransche blad le Iemps behandelt een onderwerp, dat na den oorlog aan de orde kan komen of niet kan komen. Naar aanleiding van de pogingen der Duitschers om handelsschepen, die in onzij dige havens geïnterneerd zijn, bevrijd te krijgen, schrijft het blad: „Het is billijk, dat het nadeel, dat Duitschland door zijn wijze van oorlogvoeren aan qorlogvoerenden en onzijdigen heeft toegebracht, vergoed wordt, Daarvoor kan de Duitsche handelsvloot dienst doen. De eigenaar van een schip, dat in strijd met het volkenrecht vernield is, zal schadeloos worden gesteld door toewijzing van een Duitsch schip van dezelfde tonnen- üiaaL Men kan de Duitsche handelsvloot beschou wen als te zijn bezwaard met een soort hypo theek ten gunste van de oorlogvoerenden en van de neutralen, die hunne goedkeuring niet nebben gehecht aan de Duitsche methoden." Prins Nikolaas van Griekenland, een broe der van den koning, heeft een artikel in de Temps geschreven, met het doei om door een juiste uiteenzetting alle misverstand in Frankrijk ten aanzien van de Grieksche poli tiek uit den weg te ruimen, llij verklaart, dat liet niet de fout van Griekenland is ge weest, dat de onderhandelingen tot meedoen, aan den oorlog mislukt zijn, doch van de entente, omdat deze, ten einde Bulgarije niet te kwetsen, niet heeft willen voldoen aan Griekenlands eisch, dat het rijk tijdens den. oorlog en tot aan het vredesverdrag onaan tastbaar zou zijn. Aan de zijde der midden-mo- gendheden wil Griekenland niet vechten, zijn houding blijft zeer welwillend jegens de en tente, die daarvan kostbaar profijt heeft ge trokken. De Grieksche regeering heeft opneuw bij de mogendheden der entente geprotesteerd, ditmaal tegen de inhechtenisneming der Oos- tenrijksche en Duitsche consuls op Korfoe. De entente heeft echter ook de consuls der middenmogendheden op het Grieksche eiland Chios, geleden tegenover de golf van Smyr na, gearresteerd. Er moet nog een ander punt zijn, waarover Griekenland niet te vreden, ja ernstig ontstemd is. De entente troepen hebben de bruggen over de rivier de Stroemitza vernield. Het Grieksche mi nisterie heeft de herstelling gevraagd, de Franschen weigerden en roen Grieksche pi oniers aan het werk togen, zond generaal Sarrail (de opperbevelhebber der entente) af gezanten naar de Grieksche regeering, die minister-president Skoeloedis evenwel wei gerde te ontvangen. Hierop heeft generaal Sarrail het Grieksche ministerie medegedeeld, dat wanneer dit bij zijn besluit bleef, hij de bruggen na de herstelling andermaal zou la ten springen. Zoo luidt het gerucht, dat van eenig meerder gewicht wordt nu officieel wordt gemeld, dat de Grieksche koning een onderhoud met generaal Sarrail wënscht, die daarvoor op 21 Februari te Athene zal aan komen. In Albanië sluiten de Oostenrijkers, ge holpen door Albaneezen, Durazzo steeds meer in. In het Westen hebben de Duitschers ten noorden van Yperen 400 (heele!) meters loop graven op de Engeischen veroverd. Duitsche vliegers, die op de Engelsche kust aanvallen deden, werden achtervolgd, maar konden niet ingehaald worden. Italiaansche vliegers hebben op het Oostenrijksche Lai- bach een aanval gedaan, waarbij een vlieg machine naar beneden is geschoten. In Zweden zijn, 15.000 gemobiliseerden naar hiin haardsteden teruggezonden om dat op den duur te veel arbeiders aan de nij verheid onttrokken zouden worden. Zij moe ien zich gereed houden, om weer onder de wapens te komen. KORTE BERICHTEN. Het Engelsche weekblad The Bystander Is tot 1200 boete veroordeeld omdat het een teekeniüg van een dronken soldaat had opge nomen. De rechter meende dat dit de werving kon benadfeelen. Ook de teekeuaar, een offi cier werd veroordeeld. De Burgemeester van Brussel, de heer Max bevindt zich nog steeds in Duitsche ge vangenschap. Aan vrijlating valt gedurende den oorlog niet te denken, zegt het Wolff-Bu reau. Een Engelsche vlieger is candidaat ge steld voor een parlementszetel, zijn program is. betere organisatie van den vliegdienst als verdedigingsmiddel tegel Zeppellnaanvallen en daarmee gepaard gaande betere verlich ting van Londen en andere Engelsche steden. Oeen Duitsche onderzeeèr is schuldi geweest aan het vergaan van het Noorschl schip Bonheur zegt de Duitsche regeering. De Duitsche marine houdt vol, dat be halve de Arabis nog een Fngelsch schip bij de Doggersbank zonk. De Fransche Kamer verwierp het voor stel tot onmiddellijke bespreking van de motie nopens het toezicht op de legers. Briand stel de de quaestie van vertrouwen. Tisza en ecnige andere Hongaarsche ministers kwameh te Wetnen aan ter deelne ming aan de economisth-poimekt conjerentie. De Engelsche troepen bezetten Mora in NL- Kaïneroen, waardoor de verovering' van dit land is voltooid. In Genua is een groote havhnbrand uit gebroken. Vermoedelijke aanstichters werden aangehouden. De Noord Friesche eilandenvooral Husum zijn door een stormvloed geteisterd als sedert 1825 niet is voorgekomen. De scha de moet zeer belangrijk zijn. In die zitting van de Prqv. Staten van Noordholland van 1 Februari j.l. weid door den commissaris der Koningin een commissie benoemd, ten einde de maatregelen, die door de Prov. Staten en den hooidingineur van den Provincialen Waterstaat worden geno men, te onderzoeken. In deze commissie hebben langdurige de batten plaats gehad over dp vraag, of men naast de plannen van den hoofdingenieur, ook nog zijn aandacht zou besteden aan de bekende iplannen van den heer Visser. In de gisteren gehouden vergadering dezer commis sie werd met 11 tegén stemmen een voorstel Duijs aangenomen, behelsende om den heer Visser officieel uit te noodigen, met de con> niissie omtrent de urgentie en de mogelijk heid van uitvoering zijner plannen te beraad slagen. (Tel.) H. M. de Koningin heeft een telegram gezonden aan het gemeentebestuur van Zaan dam, waarin hartelijke deelneming betuigd wordt met de nieuwe ramp d'ie de gemeente heeft getroffen, en waarin H. M. de wensch uitspreekt, geregeld van den toestand op de hoogte te worden gehouden, aan welken wensch aanstonds het gemeentebestuur ge volg heeft gegeven. - Uit P u r m e r e n d aan het Hbld.Het water zakt; de Wijdie Wormerdijk loopt geen gevaar meer, doch moet zeer versterkt wor den. Men werkt ijverig aan de kistdammen op op de Neek, die versterkt worden met rijs en bazalt. Het water stroomt met kracht nog door het at in den dijk. Bij de melkfabriek „Hollau- ïia", waar de kistdam is doorgebroken staat het nog 2.70 meter -diep. In de stad zelf is het weer veel gezakt; verscheidene skaten liggen weer geheel droog. De gemoederen zijn veel gekalmeerd. WATERSTAND PURMEREND. De opname geschiedde hedenmorgen uur. Schermerboezem. Waterlandsboezem 19 Febr. 8cM.-A'.P. 19 Febr. 38 cM.-4-A.P 20 Febr. 20 cM. - AP. 20 Febr. 29 cM. -|~ A P. 21 Febr. 41 cM.-A P.,;21 Febr. 12cM. A.P (De sluizen zijn gesloten.) Het grootste deel van de oude stad is weder droog, de marktpleinen zijn geheel van water vrij, de markten gaan alle door i In Monnikendam heerschte giste ren weer de Zon-dagrust. Het stadje is weer gedeeltelijk drooggeloopende breede Kerk straat, die blank heeft gestaan, ziet eruit als schoongespoeld na zwaren regenval. Maar de mestpraam, die tegen een der huizen, is opgezet, de kruiwagens en de zandzakken, die rondom liggen, wijzen op erger dan re- genbuieh. In het deftige Raadlftis aan het Noordein de heeft de correspondent van het Hbld. bur gemeester Versteeg gesproken. De Toestand, vertelde hij, is vrijwel stationnair.Het water is weer een beetje weggezakt, daar het bin nenwater nu op zee kon worden gespuid. Maar het gevaar voor ons plaatsje zeide burgemeester Versteeg, het watergevaar blijft bestaan, zoolang de polders niet zijn droog gemalen. Daar is, helaas, niets aan te hel pen. In den polder Oastzaan en Wa terland is het water gedurende den Ïaat sten dag 45 c. M. gedaald. Het weer was prachtig en het zonnetje scheen lekker, zoodat duizenden vreemdelingen over den Water- landschen Zeedijk wandelden. 1 Gedurende den storm heeft de Bui k- s 1 o t e r m e e r, die zeer diep gelegen is, veel te lijden gehader zijn daar niet minder dan acht boerenhofsteden verdwenen, waarvan thans nog alleen de boomen over zijn. Ook aan het Durgerdammerdiep is de verwoesting thans duidelijk zichtbaar; de boerenplaatsen van J. en N. de Vries zijn geheel verdwenen. Gedurende een half uur is door een.mi litaire hekwieler Zaterdagmiddag geditgd naar dfe twee personen, die Zaterdagmorgen in de Buikslotermeer verdronken zijn. De slachtoffers werdén echter niet gevonden. De otigeslagen schuit is ongenummerd en be hoort njet te Buiksloot thuis. In de nabijheid van de plaats, waar bet ongeluk plaats had, werd eenig huisraad drijende gevonden. (Tel.) Te Nieuwendam raakte het 4-jarig doch tertje van den heer van Leuven in. het stroo- mende water op een oogenblik, dat de ouders geen acht op haar sloegen; het- kindje werd op het Kerkepad drijvende gevonden. De le vensgeesten waren reeds geweken. BINNENLAND. HOFBERICHTEN. Prinses Juliana heeft dezer dagen, zooals gemeld is, in de afgeloopen week de Konin- Ïin vergezeld naar het overstroomde gebied, ►ie tocht moet grooten indruk op haar ge maakt hebben, althans spoedig daarop gaf zij den wensch te kennen, dat van haar speel goed uitdeeling zou wordengeh ouuen onder de kifideien der vluchtelingen. Zaterdag is aan haar wensch gevolg gegeven. Aan alle vluchtehugenverbliiven te Amsterdam is uit haar naam eén collectie speelgoed bezorgd. Na een bezoek van vijf dagen heeft Zater dagmiddag de Koningin met Prinses Juliana de stad weer verlaten. Om 1.45 vertrok H. M. in een salourijtuig, dat aan den gewonen trein naar Den Haag gehaakt was, naar de residentie. Aan het station was ter uitgeleide aanwezig burgemeester Tellegen. Om 2.47 kwamen de Koningin en Haat- Dochter in Den Haag aan. DE AANGEHOUDEN MAILS. In de Memorie van Antwoord op liet Voor- loopig Verslag Lier Eerste Kamer nopens de begrooting van Buit. Zaken, doet de Minister mededoeling van tiet protest der Nederland- sche regeermg tegen het aanhouden der mails onder aanvoering van het Xlde Verdrag van den Haag van 1907. De Britsche regeering voeren aan, dat de inbeslagnemingen met met dat Verdrag in strijd waicn, daar ze alle plaats hadden binnen het Brilsche waterge bied.- Onze, regcering erkende de juistheid daarvan, maar merkte op, dat Gróot-Brittan- nië te Duins over de geheele breedte der open zee een mijoenveldl liai!l gelegd, waardoor de schepen gedwongen waren door de Britsdie territoriale wateren te varen in ftede van op de volle zee te blijven, omdat, gelijk, in het oog springt, deze dwang, gevolgd door de in beslagneming van die aan booi d -aangetroffen post,, in beginsel niet verschilt van den d'wang uitgeoefend' bij inbeslagneming in open zee. welke door het verdrag uitdrukkelijk is verbo den. De Britsche regeering heeft het voornemen te kennen gegeven op de laatste Nederland1- sche nota spoedig te antwoorden. LUIT. TER POORTEN. In het ,;Bat. Nbl." treffen wij nog het vol gende bericht aan: Luitenant Tei Poorten's ziekte-verlof was nog niet om, hijzelf nog niet geheel hersteld. Hij moestechter voor het einde der maand hier, al was het tijdelijk, terugkomen, om ge durende drie uren te vliegen. Immers de „bepalingen zeggen, dat, om zijn maandelijksche toelage als vlieger te kunnen toucheeren, hij per maand minstens drie uren in de lucht moet zijn geweest (per chronometer gecontroleerd, zeker!) HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat zij hunne beslissing op het verzoek van de firma W. Helling Co., sigarenfabri kanten, om vergunning tot het uitbreiden van een sigarenfabriek, door het opbouwen van eene verdieping, het vergrooten van de be staande droogkamer met 7 W. oppervlak en het plaatsen van een goederenhancllift van ten hoogste 50 K.G. vermogen, in het per ceel Spanjaardstraat/Mosterdsteeg, Sectie B, Nrs. 229 en 3616, hebben verdaagd, om dat het hun College, nog niet is gebleken, of de inrichting zal: voldoen aan de eischen, krachtens de Veiligheidswet gesteld. Alkmaar, den 19 Febr. 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Aaangeziui nu in tiet begin van December die tocsienen onbruikbaar waren en tnj crus met vnegen Kon, moet mj nu, noeweimetziek- tevertol, nu de toestellen wei in orde zijn, zijn vneg'uju leveren, Len einae geen lou guiueu sctiaae te hebben 1 Ziekte telt daarbij niet 1 Uns compliment aan ,dengene .(degenen), diie een dergelijke betalingsregeling deelt (hebben) uitgeuacht! iNuvjKunuLLAiNÜSCHE SCHIETBOND. zonaag werd te Amsterdam de bestuurs vergadering van den Noordnoliandsciien öcnietbonü gehoudeü. Besloten werd den lauwertak op dezelfde wijze als vorige jaren te doen verschieten. Deze wissefprijs werd in 1915 gewonnen door de vereeniging Ge- ueraal Jaubert te Overveen. Aan dezen wedstrijd zal tevens worden verbonden een korps-, een personeele-, een carton- en een vrije baanwedstrijd. De wedstrijd zal aanvangen half Maart en eindigen half Mei. Den Ïaatsten wedstrijddag en de prijsuit reiking zullen plaats hebben te Haarlem. Tegelijkertijd zal dan de jaarvergadering worden gehouden. Tot waarnemend penningmeester werd in plaats van den heer J. Boedijn te Hoorn, die door verschillende omstandigheden deze functie voorloopig niet langer kan waarne men, benoemd ae heer A. F. Bos te Overveen. STADSNIEUWS. GESLAAGD. Voor het examen Nuttige Handwerken mes J. H. Teunissen, H. van Twisk en H. E. van der Waal, allen van de Huishoud-, en In dustrieschool alhier.. BENOEMD. Tot leeraar aan de Fabrieksschool, Machi nefabriek Gebr. Stork Hengelo (O.) is be noemd onze vroegere stadgenoot den heer W. B. H. de Vries, constructeur aan bovenge noemde fabriek, oud-leerling der Ambachts school alhier. DOORBRAAK WAAGPLEIN—NiEUWESLOOT. Door den heer j. Cloeck, lid van den Raad, is liet volgende voorstel ingediend bij den Raad Nu ter zake de doorbraak Waagplein Nieuwesloot den Raad een voorstel heeft be reikt van B, en W. d.d. 10 Februari 1916 (bij- iage No 14) meent 'ondergeteekende, dat de Raad dit voorstel niet mag behandeien, vóór door B. en W. prae-advies is uitgebracht over net pian Legu'it, dat daartoe 26 November 1913 in hunne handen is gesteld. Hij heeft daarom de eer voor te stellen, dat ile Raad in zijn eerstvolgende vergadering zal besluiten: lo. als zijn meening uit te spreken, dat de tijdsomstandigheden het gewenscht maken, uat de dooi'biaak en het plan tot bebouwing met den metsten spoed worden uitgevoerd; 2o, B. en W. uit te noodigen zoo spoedig mogelijk het op 26 November 1913 gevraag de praeadvies in zake het plan-Leguit uit te brengen, nu vergezeld van een prae-advies omtrent het plan van den Directeur van Ge meentewerken, bedoeid in het voorstelVan den Bosch (bijlage No. 18) en zoo mogelijk ter ze If der tijd een volledig voorstel tot Juprbraak en bebouwing in te dienen, opdat deze binnen zeer korten tijd zullen kunnen zijn voltooid. GYMNASTIEK. Zaterdagavond gaf de heer C. van Sluis voor een talrijk opgekomen publiek, uit ouders van leerlingen en genoodigden be slaande, in de groote zaal van „de Harmo nie" de le openbare les van zijn particuliere gymnastiekcursussen. Zooals hij in zijn kort openingswoord zeide, was het voor-, riaamste doel van den avond propaganda te maken voor de gymnastiek. Verder riep de heer van Sluis de welwillendheid van het pu bliek in voor deze uitvoering, daar verschiP lende van de optredenden nog niet lang on derricht van hem hadden genoten, waardoor kleine fouten allicht niet uitgesloten zouden zijn. Deze verontschuldiging bleek echter overbodig, de uitvoering had een vlot en re gelmatig verloop en alle deelnemers bleken volkomen berekend yoor de vervulling der aan hen gestelde eischen. In de algemeene vrije oefeningen was eenheid en harmonie van lijn en beweging, die een lust voor de oogen was. Ook van de jongste deelneems ters, meisjes van 7—9 jaar, viel een pittige geaccentueerde „af-heid" te bewonderen, die duidden op grondig onderricht in de eerste beginselen van de gymnastiek. ALRMAARSCH COURANT. I

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1