door do Zangïoroon, Nieuw Leven mot Orpheus, VALK's MOULBROOD Bazar Alcmaria. F E IJ E N's Payglop 6 Groote keuze. Billijke prijzen. Willem v. Yuure, Een flinke Slagersknecht gevraagd oen netten Jongen - of Noodhul volledig pension jongste bediende net jongmensch, Tuindersknecht, Een flinke Jongen Amerikaansche Engelsche Schoenmagazijn. des avonds half acht uur, in de Groote Kerk. De nog aanwezige artikelen worden nog ge durende J dagen uitverkocht, daar het perceel vóór 1 Maart moet ontruimd zijn. Voor de laatste maal zijn de ótalagekasten gevuld met vele artikelen tegen spotprijzen. Men neme een kykje. ALKMAAR. Tel. 205. Kinderwagens Tafelstoelen met speelblad, Loophekkenenz. MIENT 7-15. Plaatsing een DIENSTBODE. HUISHOUDSTER. ï'Oör 660 Een nette Jongen voor loop- en winkelwerk. op VRIJDAG 25 FEBR. 1916, Solisten: Me!- si- GESTERKAMP (sopraan), 's Gravenhage; de heer F. H. MASCHHAUPT (violoncel), alhier; de heer W. H. SLINGER (orgel), alhier. is VOEDZAAM en HEERLIJK van SMAAK. Toegangsbewijzen 1 1.en Tekstboekjes op den avond der uitvoering, in den 2e Imiid. Boekhandel. Langestraat, bij de Kerk. school, waar zij tot hun 15de jaar onderwijs krijgen, dat aanpast aan hetgeen ze als vak leeren willen. Spr. ging vervolgens verder de geschiede nis van de wetten na. In 1912 kwam minister Schel laert met een ontwerp, dat geen bevre- d'ging gaf. In 1913 volgde minister Poulet met een ontwerp, dat na lang zeuren aange nomen werd. En daarmede was de verplich ting van schoolgaan er in België gekomen. De verplichting wordt gesteld over een tijd vak van 8 jaren, aanvangende na de zomerva- cantie van het jaar, waarin het kind het zesde jaar bereikt. Per jaar wordt 114 dagen va cantia gegeven. Wat het verzuim betreft ver telde spr., dat bij overtreding der wet als eer ste straf de naam van den overtreder wordt openbaar gemaakt. Blijkt echter onwilligheid, dan volgt een boete van 1 tot 10 franc, die echter niet betaald behoeft te worden indien de overtreder in twee maanden niet in herha ling valt. Er wordt onderwezen: godsdienst en zedeleer, welk vak vrij is; lezen, schrijven, moedertaal, rekenen en metriek stelsel, aard rijkskunde, geschiedenis van België, teekenen, gezondheidsleer en zang. Van Antwerpen ging het eerst liet zevende leerjaar uit en la ter volgden meer steden en dorpen Spreker vertelde, dat het lager en voortgezet lager on derwijs geheel kosteloos verstrekt wordt, ter wijl de schoolbehoeften gratis gegeven wor den Het verzorgen van het kind is uitstekend georganiseerd. Medisch onderzoek geschiedt geheel gratis. Spr. ging vervolgens de positie na van den onderwijzer, die een aanvangssalaris heeft van 1200 franc tot een maximum van 2700 franc Een gehuwd onderwijzer heeft in een stad van boven de 100.000 inwoners een maximum van 3500 franc. Hoofden van scho- *len waren vroeger de oudste onderwijzers der school, maar tegenwoordig wordt een acte gehaald en staat het hoofd in de steden niet voor de klas. Een onderwijzeres krijgt minder salaris. Zij kan, gehuwde zijnde, aan het werk blijven. Spreker behandelde volledigheidshalve ook het middelbare en hooger onderwijs, dat niet kosteloos verstrekt wordt. Ook vertelde spr. van de kunst- en handelsscholen. Tot het hooger onderwijs leiden alleen op de Ko ninklijke Atheneums, waartoe niet de meisjes worden toegelaten. Deze moeten zich privée bekwamen willen ze toegelaten worden tot het hooger onderwijs. Nagaande het vereenigingsleven op onder wijsgebied, noemde spreker de ,.1'Eague de l'enseignement" en de Oud-leerlingenbonden die in verschillende plaatsen opgericht wor den Spr vertelde van het werken der laatste bonden De leerlingen worden van af hel oogenblik dat zij de school verlaten, nage gaan en beziggehouden om ze dan op hun '8e iaar te pogen aan te sluiten bij den Bond. Meéstal slaagt men en zoo komt het, dat de Oud-leerlingenbonden heel veel leden hebben, besloot de spreker. Door eenige aanwezigen werden naar aan leiding van sprekeris rede, die hartelijk toege juicht werd vragen gesteld en uitvoerig be antwoord. Daarna sloot de voorzitter de vooral op het laats! zoo geanimeerde vergadering. VRIJE SOCIALISTEN-VEREENIGING. (S 1 o t.) Na een korte pauze behandelde spr. een volgens hem zeer belangrijke kwestie, name lijk de vraag of als uitkomst van den oorlog het militairisme versterkt daaruit te voor schijn zou komen of verzwakt zou worden. Spr. geloofde, dat het militairisme zou ver sterken en hij wordt tot dat geloof gebracht door verschillende feiten. In de eerste plaats wees spr. op ons eigen land. Ons volk is ei genlijk in den grond van de zaak anti-mili- tairistisch, maar eenigen tijd geleden kregen we een adres van 22 heeren, dat een over gangsmaatregel voorstelde naar den alge- meenen dienstplicht. In hetgeen in ons land verkregen werd, valt duidelijk te zien, dat we ten opzichte van het militairisme vooruitgin gen. Ten tweede wees spr. op Engeland. Dat land, dat het minst militairistisch was, heeft een groot^ stap gedaan. Voor de ongehuwde» is de dienstplicht er al. Nu kan wel gezegd- worden, dat dat slechts voor den duur van den oorlog is, maar als er eenmaal een wet is, dan ben je haar nog niet zoo gauw kwijt. Ten derde wees spr. op Amerika, waar het leger van 120 000 on 800.000 werd gebracht. Dat is eigenlijk kinderachtig, want als je het doet, dan moet je het goed' doen. Maar spr. meen de uit deze feiten reeds de conclusie te mogen trekken, dat het militairisme zeer versterkt zal worden. Spr. las een en ander voor uit een brochure van dr. Gorter, met wiens opinie spr. het geheel en al eens is, waar hij zegt, dat deze oorlog de grond legt voor nieuwe oorlogen. De toekomst zag spr. dus donker in De eenige hoop had spr. op een revolutie in Duitschland. Dat moge vreemd klinken, maar spr. bleef er bij. Wanneer de revolutie tus- schen de beenen der kapitalisten wordt ge worpen, dan zitten ze er mede. In Duitsch- land zit volgens spr. meer-revolutionaire geest dan men zou vermoeden. En daarom heeft spr. zijn hoop op dat land gevestigd. Komt die revolutie er niet, dan is er alleen nog heil te verwachten van de reactie. Maar daarmede zullen dan 25 jaar wel verloren gaan. Spr. zei de altijd eenige hoop gehad te heb ben op de Engelsche arbeiders, maar sinds 'het Vakverbond daar zich heeft neergelegd bij den dienstplicht, is die hoop verminderd. Spr. geloofde, dat uit dezen oorlog ten slotte iets goeds geooren zou worden. Door dat ge loof kon spr. blijven vasthouden aan zijn ge loof voor den vooruitgang der Maatschappij. Wij moeten partij kiezen. Voor de keuze komt: menwil men het tijdvak van de rede of dat het geweld. Spr. las voor de tegenstellingen, die hij eens neerschreef in het orgaan „De Vrije Socialist", de rede wil de vrijheid en gelijkheid en de sabel wil het onderdrukken, de dwang en de meerderheid van den een bo ven den ander. Alles ligt uitgedoofd sinds de kanonnen donderen en de sabels blinken. Aan een elk persoonlijk is nu de keus: het rijk van het bruust geweld of dat der rede, be sloot spreker onder krachtig applaus der aan wezigen. De heer Klomp beval de collecte aan, die gehouden werd voor de Wageningers en stel de ten slotte de volgende motie De vergadering, geboord het gesprokene van Domela-Nieuwenhuis, over het vonnis van drie Wageninger arbeiders, wien 2, 4 en 6 maanden gevangenisstraf werd. toegekend wegens het verspreiden van een manifest, waarin 2.pensioen aan de weduwe en twee kinderen van een landweerman die door nalatigheid van den dienst het leven verloor bloedgeld werd genoemd, spreekt hierover haar verontwaardiging uit en ziet daarin een laakbare aanranding der gewetensvrijheid. De motie werd onder applaus aangenomen. Naar aanleiding van hetgeen de heer Do- mela gesproken had over het weinige dat de predikanten, die hier vrijgesproken werd'en, deden voor de Wageningsche makkers, wees de heer Klomp nog op het werken van Ds. Schermerhom, die reeds een protestrede hield. Ds. Schermerhom moet men dus niet rekenen onder de predikanten, die niets deden. Daar niemand zich voor debat opgaf sloot de heer Klomp met een woord van dank aan den heer Domela Nieuwenhuis de vergade ring De gehouden collecte bracht ruim 12 op. MARKTBERICHTEN. HOORN, 24 Febr Kaas. 7 stapels kleine fabriekskaas f 82.—, 2 stapels kleine boe renkaas f 75.—. stapels jfabrieks com missiekaas f 3 stapels boeren eom- mtssiekaas f 78.—. Aanvoer 15 stapels, we gende 862 kilo's. Handel matig. Geen Schager Marktbericht ontvangen. AMSTERDAMSCHE BEURS. ■Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 23 Febr. 24 Febr 4 4 4 4 A A. Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito 3j dito dito 3 dito dito 2{ Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. GR 625 Nicolai Spw. 100 Geconsol QR. 625 Rothschild (consols) GR. 625 Hope en Co. 1889-90 GR. 625 6e Emissie, 1894. GR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t' 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieels Óndernemingen BUITENLAND. Anaconda C. v. v A. Am. Car. ft Foundry Co. C v. A. Amer Hide St Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gftw- A id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Great Cobar Pittsburg Coal Cultuurondern. Handelsver. ei) Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id id. id. Windstaaud Handelsv. Amsterdam A*id. Pstroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. Holl, Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mij. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mtj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. ObliÈ. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp- Aand. A'dam Langkat gewj Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rottérdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen- Deli Spoorweg Mij Oblig- Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top ft S. Fé'C. v. Baltimore ft Ohio Certif. v. A. Denv. ft R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.'York Ont. 8r Western 8t. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELG1E. Antwerpen 188'. 2i 6 5 5 4* 102 80 l/s 69 598/4 1011/4 451/4 743/4 631/2 613/4 587/1( 59 60 59- 54 377/8 103 103 177 2276/8 169 173a/4 651/8 48a 771/4 15i/4 26 127 301/4 218 207 J 29 186 i/s I75i/a 542 2071/3 35 S2 561/4 2)0 3r8 I (3 51/4 l77/8 6Si/8 883/4 279 255 304 500 420 179 220 504 395 IO68/4 1021/8 1027/a 971/s lOOVw 88 lis/, 351/4 25 57/, 271/s '107/8 94 19 1271/, 101 7/s 93 5918/18 102 801/g 69 601/4 101 451/4 747/8 63 67s/4 583/8 ,59 59 103 177 170 1731/s 651/8 481/„ 77 127 3! 21S 207 J30 186 i/s 174 545 207 53 212 390 165 17 661/, 88 277 505 420 176 220 507 102 V, 1027/g '971/, 100 lll/s 35 25 6 271/4 19 1271/s PROLONGATIE 2Y, PCT. Mededeelingen. Staatsfondsen wederom prijshoudend. Oliewaarden vast zonder af faire. Culturen eveneens vast. Tabakken beter. Mijnen lusteloos. Rubberwaarden prijshoudend. Scheepvaartaandeelen hoo ger. Ameriikaansche waarden nagenoeg on veranderd. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 24 Febr. Anthonius Pool en Ouurtje Hofman GEBOREN 23 Febr Agatha Maria, d. van Hendricus Ruijter en Johanna Wilhelmina Kra mer. 24 Febr. Marunus Franciscus, z. van Johannes Oerardus Keuss en Alida Barbara Veel. OVERLEDEN: 23 Febr. Jan Hazebroek, 84 jaar. Cornells Brouwer, 73 jaar 24 Febr. Antje Kater, gehuwd met Arie Bak ker, 60 jaar. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 18 Februari 1916. P. K., P. de V., T. V. te Castricum, T. V. Az., E. de G. te Egmond aan Zee', loopea over verboden grond, de le 4 boete of b dagen hechtenis, de 2e voorwaardelijke plaat sing in een tuchtschool voor 1 maand me, 1 jaar proeftijd, de 3e teruggave aan zijne ouders, de 4e en 5e ieder 5 boete of 3 da gen hechtenis. D. O. te Hensbroek, H. B. te Heer-Hugo- waard, leerplichtovertreding, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 4 boëte of 2 dagen hechtenis. F. G. te Castricum, overtreding boferwet, 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. C. D. te Bergen, Straatschenderij, 4 maanden tuchtschool. J. H. H. te Alkmaar, I. K., P. de B. te Oudorp, nachtrust verstoren, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. A. M. H. te Rotterdam, G. D. te Egmond aan Zee, G. v. V. te Alkmaar, dronkenschap, de le 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 2 boe te of 1 dag hechtenis. C. N., B. v. B., J. B. te de Rijp, G. v. M C. H. te Heiloo, W. G., D. P. D., J. K., J. B., A. J. R., C. E„ P. S., P. N. G. v. B„ C. V., J. T. S. te Alkmaar, overtreding politieveror dening, de le, 4e, 6e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e, 9e, 10e, 11e, 12e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e, 14e, 15e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 7e teruggave aan zijne ouders, de 8e 2 boete of 1 week tuchtschool, de 13e 1 boete of 1 dag hech tenis. C. A. W., H. H„ J. C. M., K. v. G., P. H., C K., R. K., M. C. R., H. S. te Alkmaar, J. B. te Zijdewind, A. B. te Egmond a. d. Hoef, P. K te Zuid-Scharwoude, D. W. C. P. te Warmen- huizen, C. V. te Heer-Hugowaard, P. B. te Noordscharwoude, C. v. d. P., C. N. te Ber gen, G. B., C. A. B. te Heiloo, N. K., N. v B. te Sint-Pancras, overtreding Rijwielregle ment, de le 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 3e, 7e, 8e, 9e, 10e, 14e, 15e, 16e, 17e, 18e, 19e, 20e, 21e ieder 3 boete of 2 dagen hech tenis, de 4e, 5e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e, 11e ieder teruggave aan zijne ouders de 12e, 13e ieder 2 boete of 1 week tuchtschool. H. de ,V. te Zuidscharwoude, D. N., C. N te Oudcarspel, A. Z. te Egmondbinnen, W G. Ez„ W. W„ T. G., J. D„ T. S., J. V. Ez. A. Z. Ez., E. G. Ez., E. P. Ez.; W. K Az P K Az., T. Z. Wz-, T. Z. WzR Z. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet de le, 2e, 3e 4e ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e, 9e ieder 7 50 boete of 4 dagen hechtenis de 6e en 18e ieder tot voorwaardelijke plaat sing in een tuchtschool voor 1 maand met een proeftijd van »1 jaar de 7e vrijspraak, dr 8e, 10e. 11e ieder 7 dagen hechtenis de 12e 13e ieder 5 boete of 2 daa/en hechtenis, d( !4e. 15e5. ieder 7 boete of 5 dagen hechte nis de 16e, 17e,' ieder 7 boete of 5 dager hechtenis, v i NO E7O ND E N STU K K F N nut vuutoitL ïui GKuNDWE i bHtKz-lEmiNG En hti V KUU W ENKlEöKEUFl 1 Op Magnuag 28 reoruari a.s. zaï üvi Hoolclbestuur üer vereeniging voor vrou- wenkiesrecnt in de Harmonie een meeunfe iiouden om het standpunt der Vereemging te genover het voorstel tot Gronüweisnerzic- nmg uiteen te,zetten. Reeds in verscneidene plaatsen van ons land werden zulke meetings Delegd, telkens onder zeer groote belangstel ling. De Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht, die in 1893 werd opgericht en die in de eerste moeilijke jaren van harden arbeid, uit de duisternis zich een weg baande, ziet nu haar weg lichter worden. Voor haar verhonderd voudigd ledental van 20.000 schijnt het doel nabij, al teekent het zich nog wat ijl en vaag af in de voorstellen der Regeering..De Regee ring zelve noemt de wijze, waarop het vrou wenkiesrecht zal worden toegekend, in de Memorie van Toelichting „een netelige quaes tie". De Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht die volgens haar beginsel streeft naar „grondwettelijke gelijkstelling van man en vrouw", meent, dat de oplossing volgens haar inzicht, netelige quaesties voor nu en de toekomst voorkomen zal. Verscheidene leden der Tweede Kamer deelen dat inzjeht. Twee politieke partijen, de Vrijz. Dem. Bond en de S. D. A. P., vragen nu, uit verschillende over wegingen, algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen. Ook in andere partijen, die zich omtrent het Vrouwenkiesrecht, als partij, niet uitspraken, zijn voorstanders van definitieve oplossing, waarbij Denemarken in dezen zo mer ons land ten voorbeeld was. Ook op de meeting Maandag te Alkmaar zullen twee spreeksters en twee leden der Tweede Kamer van verschillende partijen de zaak van het Vrouwenkiesrecht, die de beslissing nadert bespreken. Voor tegenstanders zoowel als voorstan- tUfe. V Aanbevelend, ders, maar ook voor de tot dusverre onver schilligen zal de meeting van Maandagavond belangrijk zijn. Onze Regeering wil den volkswil kennen, ook op het gewichtige punt van het Vrouwenkiesrecht. Dat die wil in steeds breeder kringen zich dan ook vorme, om zich weldra duidelijk te kunnen uiten. Met beleefden dank voor de plaatsing, E. VAN DER HOEVEN. Alkmaar 23 Februari 1916. Den WelEdelen Heer Redacteur der Alk- maarsche Courant. WelEdelen Heer! Mij dunkt, als het waar is, dat de Alkmaar- sche kaasmarkt in binnen- en buitenland be roemd is, dan is het voor de ingezetenen voor- deelig hier nog meer aandacht op te vestigen en zou het niet verstandig zijn maar de kaas markt te ontsieren. Laat veel liever al wat tot de kaasmarkt behoort één geheel worden. Laat ieder bouwer yerplicht worden te bou wen in overeenstemming met de kaasmarkt en ik geloof, dat na 25 jaar er al veel eenheid zal zijn zonder veel onkosten. De stad kan de bijzondere steenen beter in het groot op doen en afleveren voor den prijs welke een voorgevel per vierkanten meter geregeld kost, dan kost net den bouwer weinig meer als bij gewonen bouw en voor de stad zal dit wel te betalen zijn. Het is voor het algemeen be lang en de kaasmarkt zal nog meer aandacht trekken. Op andere plaatsen is genoeg ruimte om den bouw van den tegenwoordige» tijd te volgen. Laat een commissie één prijs steen geven aan den prijswinner voor den schoon- sten bouw met vermelding van doel en jaar tal. Misschien bevordert dat nog bouwkundë en is voor den handel nog reclame. 'g Met Hoogachting, H. B. Alkmaar, 24 Febr. 1916. Zeer Geachte Redactie! De Indische. Watersnoodavonden liggen ons allen nog versch in het geheugen, en naar aanleiding daarvan wilde ik nog iets op mer ken, heigeen in de pers-recensies niet vermeld staat. De films, die vertoond werden, zijn belangeloos door het Koloniaal Insti tuut in bruikleen afstaan. Juist doordat be langeloos uitleenen èn van films èn van lan taarnplaatjes, wordt de zaak: „propaganda maken voor Indië," gediend. Alle scholen en wetenschappelijke inrichtingen kunnen voor dat doel films of lantaarnplaatjes koste loos iij bruikleen krijgen. Zelfs is op 't oogenblik een boekje voor de jeugd over In dië in bewerking. Dit opmerkende hoopt on- derg«teekende nog meer opgewekt te hebben tot belangstelling in alles wat gedaan wordt voor ons Indië. U Mijnheer de' Redacteur dankend voor de plaatsruimte N. N. Het adres van de Vereeniging Koloniaal Instituut is Amsterdam, Sarphatistraat 36. en man IN Een JONGE DAME vraagt tegen half MAART. Brieven onder lett. L. aan Advertentie- Bureau PLEMPER VAN BALEN, Mient, Alkmaar. Op een FABR1EKSKANTOOR hier ter stede kan een e geplaatst worden. Brieven onder letter P 515 bureau van dit blad. Biedt zich aan genegen alle werkzaamheden te verrichten, goed met paarden kunnende omgaan. Brieven onder lett. O 515 bureau van dit blad. ADVERTENTlëN Heden overl.eed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot-en Overgrootvader, de Heer CORN KLIS BROUWER, in den ouderdom van 73 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, P. BROUWER Czn Alkmaar, 23 Februari 1916. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 26 Februari, des namiddags 2 uur te Stompetoren. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag ver schoond te blijven. Heden overleed, na een kortstondige on gesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Grootvader, J. SPRUIT, in den ouderdom van bijna 82 jaar. Wed. J SPRUIT—Bootman. Ca. SPRUIT. C. MEIJER. E. MEIJER—Spruit en kleinkinderen. Mevrouw BA1NTS, Prins Hendrikstraat 48, vraagt BIEDT ZICH AAN eenv. degelijk MEISJE, leeftijd 27 jaar, met alle hnish. bezigh. goed bekend. Brieven onder letter D 515 bureau van dit blad. (leeftijd 16 17 jaar) opeenKtXTOOlt alhier. Brieven onder lett. M 515 bureau van dit blad. GEVRAAGD een goed kunnende rijden. Vrij van mil. dienst. Als knecht in huis Schriftelijke aanmelding bij P. L. VAN DER PÓL te Bolnes. bij v d KAMER, Huigbrouwerstraat. gevraagd door 8. D I K Coiffeur, Langestraat. De firma J. v. d. BERG, Langestraat, vraagt Sevraagd bij JACOB KUIJT, Fietsen-reparateur, Laat. HALF MAART gevraagd, kunnende koken. Loon f 150,buiten waschgeld en verval. Adres Mevr. DE WILD Kennemerstraat- weg 29. Zich aan te melden des avonds tusschen 7 en 9 uur. 's AVONDS VRIJ.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3