In Noordpoolduistn. FEUILLETON. Ons Kinder Sneeuwfeest. Telegramm(Mi van heden. I. Prins Az., Bierkade 11. r Als "bestuursleden in de plaats van de hee- ren D. Sleutel (periodiek aftredend) en de heeren J. E. Vos en H. Sijbrands wegens be danken, werd herkozen de heer D. Sleutel en gekozen de heeren A. Kaan Kz. en J. Ph. Blaauboer. De heer D. Sleutel werd tevens met alge- meene stemmen als voorzitter herkozen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergade ring onder dankzegging gesloten. UIT WIJDENES. Zondag en Woensdag gaf de rederijkerska mer „'t Mosterdzaadje" alhier hare tweede openbare uitvoering in dit seizoen. Opge voerd werden „Een Kerstavond", tooneelspel in twee bedrijven door W. Mets Tz., en „Bet- je de Naaister.", tooneelspel in vier bedrijven door C. P. T. Bigot. Beide avonden was de ruime kolfbaan van den heer de Wit flink be- zet. Met aandacht werd het werkelijk mooie spel der leden gevolgd. Het Kinderrolletje in „Kerstavondwerd heel lief vervuld door de achtjarige Joh. M. Kool. De Edelachtbare heer J. Bennemeer bracht de kamer een wel verdiend woord van dank. UIT HENSBROEK. De uitvoering van de rederijkerskamer ,,'t Viooltje" alhier heeft ten bate van de slacht offers van den Watersnood opgebracht de aanzienlijke som van 132. STADSNIEUWS. Het weer lijkt bedenkelijk. Het heeft van daag gedooid. Blijft het dooien, dan komt er weinig van het sneeuwfeest terecht. Maar misschien vriest het vannacht weer een wei nig en is de sneeuw morgen nog bruikbaar In dat geval verwachten we de kinderen zoo spoedig mogelijk na twaalf uur op het Doe- lenveld. Daar zullen ze dan al mooie voor werpen gereed vinden. Toen we vanmiddag een kijkje namen, waren de soldaten al voi ijver bezig. Hier waren kunstenaars in uni form aan het werk om een groote juffer met mof te boetseeren, daar werd in alle finesses ons stadhuis in groot model nagebootst (een prentbriefkaart diende tot voorbeeld!) ginde- ren werd de eerste maar artistieke hand ge legd aan hetgeen de Nieuwe-Doelen zal wor den, en op een andere plaats wierpen tal- looze handen een hooge dekking op voor een halve sectie infanterie, terwijl daarnevens een verdekte stelling voor een sectie-commandani verrees. Hieruit blijkt reeds, dat wanneer het weei gunstig blijft, er morgen na vieren ook voor ouderen iets aardigs te zien zal zijn wat de militairen doen, doen ze goed. Maar be zoekers moeten niet eerder komen. Tot vier uur is het terrein uitsluitend toegankelijk voor meisjes* en jongens, die meedoen en hoe minder zij gehinderd worden, des te prettigei dit voor hen is. Daarbij komt, dat er zoo min» mogelijk sneeuw vertrapt moet worden. Im mers de soldaten hebben ook hun hoeveelheid noodig geacht. Vermoedelijk zullen de mede dingers goed doen met een slee mee te ne men, wanneer ze er een hebben, teneinde nog wat sneeuw te kunnen aanvoeren, indien dit noodig mocht blijken. De commissie van beoordeeling is reeds sa mengesteld zij heeft ook in 1906 die taak reeds waargenomen. Alles is dus in orde, Alleen het weer. Het weer! Het weer bericht spreekt van regen- of sneeuwbuien Als het nu nog maar een beetje gaat §neeu wen of vriezen, althans niet gaat regenen! Wij twijfelen er niet - aan, of het aantal deelnemers zal wel zeer groot zijn, als he, weer gunstig is. En wanneer ze niet al te groote voorwerpen zulten vervaardigen (ze moeten niet vergeten, dat soldaten meer mans zijn en ook over veel meer tijd konden be schikken)," maar kleinere dingen goed trachten af te leveren, kan het Dodenveld met veel tij delijk mooi worden verrijkt! van övre Richter Frich. Uit het Noorsch vertaald door M. A. Z. 2) Tegen de kaartenhut geleund stond -de Noorsche ijsloods. Nils Johnsen van Trom- soë. Dat was een lange magere man, ver in de 50 al, met een vriendelijk innemend ge zicht. Hij had als stuurman op een bark on geveer de heele wereld rondgevaren, maar zijn hart hing aan 't leven daar in 't noor den bij de grensmuren van het drijfijs 't le ven dat hij als jongen geleid had en als aan komend man. Sedert een reeks van jaren had hij in, de vaarwateren rondom Spitsbergen gezeild, en geen ijsloods in Tromsoë of Hammerfest had zulk een nauwkeurige ken nis verworven van de fjorden en kusten van dat groote eiland als Nils Johnsen. Behalve de kapitein en de loods bevond zich op de brug de b'eroemde Fransche pro fessor Réné Marmont van de Sorbonne in Parijs. Hij was een van Europa's vooman- nen in dienst van het onderzoek der ijsfor- matie, en zijn werken over de gletschers in Zwitserland behoorden tot de fondamentale in de geologie. Dien nacht was hij buiten gewoon levendig geïnteresseerd. „Is het waar," vroeg hij in Duitsch aan den kapitein, „dat de omstan digheden op Spitsbergen dit jaar wat het ijs betreft buitengewoon gunstig zijn?" „Ja," antwoordde de kapitein, „dat wordt gezegd. Wat vindt jij er van, Johnsen?" ging hij tot den loods gewend voort. „Buitengewoon, kapitein," zei de Tromsoë- 31ste VERANTWOORDING. IJsclub „Koedijk" te Koedijk 240. Met het verantwoorde bedrag ad 15854,88 in totaal 16094,88. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de op 23 Februari 1.1. gehouden gewone vergadering van „Liefdadigheid naar Ver mogen", is voor diverse personen hulp toege staan ten bedrage van 199,50. BENOEMD. Mej. N. Koeman, alhier,, is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot hoofd der St. Ge- rardus Majellaschool van het Parochiaal Kerkbestuur van de H. Anna te Amsterdam. Tot agent van politie alhier is inet inganc van 1 Maart a.s. benoemd B. Besselsen te Purmerend. EERVOL ONTSLAG. Aan den metselaar bij de gemeentewerken C. v. d. Kapelle is met ingang van 8 Maart a.s. eervol ontslag verleend. HET SNEEUWRUIMEN. Er is flink gevochten gisteren tegen de sneeuwMet schop, plank en bezem waren de bewoners der meest geplaagde straten aan 't werk om althans den loop naar de huisdeur vrij te maken. En vanmorgen toen bleek, dat het vallen van den sneeuw had opgehou den was het de groote schoonmaak voor deuren en vensters. Boven uit de dakraam pjes zagen we in verschillende straten de be woners en bewoonsters met bezem of stok de sneeuw verwerken, d'ie in groote klompen zich vastgenesteld had. Het was een heel werk om alles sneeuwvrij te krijgen. Maar meer werk was er toch toe noodig om de straten, waarop 'de sneeuw platgetreden was, schoon ie krijgen. Toch geschiedde het werk nu vlotter dan gisteren toen steeds ver- sche sneeuw de straten wit hield; Met 96 man in het geheel is er, naar men ons aan het bureau Gemeentewerken vertelde, vandaag gewerkt; 71 losse sneeuwruimers zijn aange nomen. En het resultaat is ook wel reeds te aanschouwen. Verschillende straten zijri vrijwel geheel van den last bevrijd. Maar de mannen blijven aan den arbeid om alles vrij te krijgen. Het tramverkeer was ook voor vandaag ge- stcicikt De treinenloop had' zich heden vrij goed hersteld. Wel kwamen nog treinen met veel vertraging aan, maar de dieüst is toch beter geregeld dan gisteren. Aan het station alhier zijn gisteren op ver zoek van de directie der H. IJ. S. M. militai ren aan den arbeid geweest. Een zestigtal hebben gisteravond tot 11 uur gewerkt. En vanmorgen om kwartier voor vijf uur toog weer een. ploeg soldaten aan het werk. Al les geschiedde naar aanwijzing van het per soneel der H. IJ. S. M. De rails en wissels werden sneeuwvrij gemaakt en vandaag zul len de jongens, die uitstekende diensten ver richtten, nog op het station blijven om te doen wat hunne handen zullen vinden te doen. Op één ding willen we nog wijzen. Niet alleen dat in de stad de losse sneeuw geruimd wordt, maar de platgetredene wordt reeds stuk gehakt. Dat geeft geen dadelijke verbete ring, want het verhindert het sleeën en de karren kunnen toch ook moeilijk er door ko men. Als de platgetreden sneeuw bleef lig gen, kon er althans gemakkelijk gesleed wor den. DE DOORBRAAK. In „Panorama" zagen we de reproductie van een aquarel, voorstellende het Waagplein zooals het worden zal als het plan-van den Bosch wordt aangenomen. De heer van den Bosch verzoekt ons het volgende te willen opnemen „In verband met hetgeen ik als noot schreef achter mijn ingezonden stuk van gisteren in betrekking tot het niet-verschijnen van de af beeldingen der aanhangige plannen inzakt, de doorbraak Waagplein—Hofplein in „de Prins", stel ik er prijs op uitdrukkelijk te verklaren, dat mijn vermoeden niet zonder reden, omtrent het niet-versphijnen van deze. afbeeldingen in de bladen ten eenenmale on juist is gebleken. Waar ik schreef, dat mij persoonlijk in de zen veel onaangenaams is ervaren, wensch ik uitdrukkelijk te constateeren, dat in dit ver band niet gedacht moet worden aan het col lege van B. en W. zeeman met een ongeduldig gebaar over zijn onbedrevenheid in de Duitsche taal. „Het ijs is dit jaar van Spitsbergen als weggevaagd. „Aan den oostkant ook?" vroeg de profes sor met levendige belangstelling. „Jawel, professor. Drie pelsjagerschuiten zijn-om 'teiland heengevaren heelemaal tot Gilesland. Er is in de Hinlooper-straat geen brokje ijs te vinden." „Dan doet Victoria nu wel de oostkust aan, kapitein?" met die vraag keerde de pro fessor zich tot kapitein Strohmann, „en maakt gebruik van die zeldzame gelegen heid?" „Dat was ik niet van plan," haastte de ka pitein zich te-zeggen, „maar als de loods meent, dat het vaarwater goed is en we niets riskeeren. De professor keek vragend naar Johnsen. Deze haalde lachend zijn schouders op. „Er is geen kunst aan," zei hij, „dit jaar den Storfjord (den grooten fjord) op te va ren. Ik ken de kust op mijn duimpje. En als er geen mist komt „Maar aan de westkust mist het ook," viel de professor hem in de rede. „Dat is zoo", zei de loods. „En ik geloof haast dat het nog erger is dan dien kant uit, waar de golfstroom den naar het zuiden gaande kouden stroom uit de IJszee ontmoet. In den Storfjord is het weer meer gelijkma tig. Maar komt er eens een enkelen keer mist, dan is die dik als een muur. ,In 1853 gebeurde het, dat e enschipper, die op jacht was in dm Storfjord negen a tien mijl ten noord-o'«ten van de Zuidkaap zijn vaartuig niet terag kon vinden door mist hij moes! eenvoudig met zijn 6 helpers naar Noorwe gen terug roeien. Ze kwamen.aan met koud vuur in hun beenen en gebreken voor hun SCHINDERHANNES. Zooals men weet zal op de uitvoering ten bate van het Fonds voor Tuberculose Mili tairen, beneden den Officiersrang, en hunne vrouwen en kinderen o. a. worden opgevoerd de operette,. „Schinderhannes". Zeer velen zullen vermoedelijk deze uitvoering gaan bij wonen en daarom voldoen we gaarne aan het verzoek een geknopt overzicht van den inhoud der operette te geven, waardoor men de handeling en de zang met meer gemak en daardoor met grooter genoegen kan volgen. Hoewel de kaarten voor den eersten avond reeds zijn uitverkocht, is het wellicht levens eene aanbeveling, om zich plaatsen te verschaffen voor den tweeden avond, welke zal gegeven worden op 1 Maart a.s., met bij na geheel hetzelfde programma, doch tegen eenigszins verminderde prijzen. Kort ovefkicht van Schinderhannes. Eerste bedrijf: Bij heerlijk lenteweder zit ten roovers en 'zigeunerinnen voor de herberg kaart te spelen en te dobbelen. De bende is zonder hoofdman. Op voorstel van Zwarte Peter wordt besloten, de tooverheks Hyacin- tha te vragen iemand tot hoofdman te slaan Zij keurt geen der bende bekwaam en stelt voor, haar zoon Schinderhannes te nemen. Deze is in 't geheim verloofd met Florenske; als hij hare hand vraagt, wil haar vader daar echter niets van weten. Schinderhannes be sluit nu bij den satan hulp te zoeken, om Florenske in bezit te krijgen. Terwijl hij ligt te slapen, verschijnt Belsebub, die hem zijn hulp komt aanbieden en hem Florenske - be looft,' op voorwaarde na zeven jaar mede ter helle te varen. Schinderhannes neemt dit aan en teekent een contract. Nadat Belsebub ver trokken is, komt Hyacintha en verwijt haren zoon, dat deze haar niet alles toevertrouwd heeft, inplaats Belsebub in den arm te ne men. Zij belóoft hem hoofdman te maken en hem te behoeden voor den duivel, zoo deze hem komt halen. Nadat hij aan het hoofd der bende staat, komt Zwarte Peter hem de hand van Florenske aanbieden. De roovers en zi geunerinnen brengen eene serenade aan den nieuwen hoofdman. Tweede bedrijf. Schinderhannes komt som ber op. Het is heden juist zeven jaar gele den, dat hij met Belsebub het contract sloot. Zijn eenige hoop is op zijne moeder de heks gevestigd. Als de andere roovers weg zijn, tracht Florenske haar man over te halen bij haar te blijven; hij heeft echter Belsebub reeds gezien en neemt afscheid van haar. Hij verwijt nu de heks, dat zij hem niet met de moederhand teruggehouden heeft toen hij zich aan den satan overgaf. Hyacintha geeft hem den raad, Belsebub dronken te maken, om hem van zijn macht te berooven. Schin derhannes roept de roovers op, die door Hy acintha op de hoogte van den stand van za ken gebracht worden, en door haar en Zwar te Peter aangespoord worden om hun kapi tein te redden. Schinderhannes vat nu weer nieuwen moed. Nadat allen vertrokken zijn. komt Bel sebub op, om Schinderhannes naar de hel te voeren; deze weet hem echter over te halen, eerst nog eens van het aardsche te genieten en bestelt wijn waarop beiden aan het drin ken gaan. Als Belsebub merkt dat de wijn hem naar het hoofd gaat. wil hij de reis eaan aanvaarden, maar kan geen weerstand bieden aan het verzoek van Schinderhannes om eerst nog een flesch champagne te ledigen. Schinderhannes verzoekt Belsebub een flesch uit den mand te nemen Intusschen zijn heks zigeunerinnen en roovers uit het bosch bekomen, terwijl Zwarte Peter om de deur Wrf pn Florenske door 't venster. De heks s'uint Belsebub achterna: als deze bukt om eene flesch uit den mand te «nemen, inkt de heks hem bii de beenen duwt hem in den mand en gaat op het deksel zitten De -rpvanfen Belsebub srnppkt SebinderhannPc "tn to v-er^esen wat deze weigert De hek® ^ntn»pmt Rp'sebub het contract, waarbü 3'-tiinderhnnnps Z'ch overcreprcvPn .heeft' dezp dnnkt 7Ünp bende voor de betoonde huto én RMcphuh door den mand waarin hü opvangen zit. in brand te steken PREDIKBEURTEN. 27 Februari 1916 Groove Kerk, 10 uur Ds de Pree. Kavel Kerk. avond 6 uur. Ds Verwaal. Woensdagavond 7 uur, Ds. Verwaal. F vang. Luth. Kerk, 1014 uur, Ds. H. Mak kink. Doopsgezinde Kerk, avond 7 uur, Ds Westra. leven. Ja, ja, die mist.v." In 't gesprek ontstond een pauze. „Ik beken," begon de professor weer, „dat ik een bijzondere reden heb voor mijn bezoek. Een jaar of wat geleden ging mijn landsman Rabot dwars over Spitsbergen van 9hssen- baai bij den IJsfjord naar Agardh-baai bij den Storfjord. Hij werd ten slotte tegenge houden door eenige gletschers van eigenaar dige natuur. Zonder het met absolute ze kerheid te kunnen zeggen, geloof ik toch, dat één dag onderzoek naar de formatie van die gletschers onze heele tegenwoordige theorie zal kunnen omverwerpen." „Wel," zei kapitein Strohmann, „ik ben niet gebonden aan een bepaalde route en kan overal gaan waar 't vaarwater veilig is Maar ik wil gedekt zijn. Stuur een lijst rond onder de passagiers, en wint u ze allen voor uw plan, dan all right dan loodsi Johnsen ons naar Asgardh-baai. Die paar dagen halen we ergens anders weer in. Hij kon niet uitspreken want de profes sor was de brug al af en viel als een havik aan op de passagiers met een extra groote rol papier onder zijn arm. Zijn Fransche le vendigheid en ijver zegevierden Allen die nog wakker waren, teekenden. En de profes sor zond zijn proselieten naar alle hutten de onderteekeningen kwamen in menigte. „De Ooskust?" „Natuurlijk willen we naar de Oostkust zeiden allen. En twee uur later kwam .professor Mar mont hiigend met zijn rol op de brug. „Nu?" vroeg de kapitein. „Hier staan ze allemaal," riep de professor verrukt, allemaal behalve tweg, die ik niet vinden kanbarones Von Heffner en een Noorsch zoöloog uit Christiania. De drom- Rerrt. Oeref. Kerb, 10M uur, Ds. W. Mackenzie. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en awnd 5 uur, lezen van een predikatie Evangelisatie-lokaal, 10 uur, Db. J. Wee- ner van Haarlem. EVANGELISCHE UNIE. Kapelkerk, 10 34 uur, Ds. P. Groot, van Oudorp. Uit de omgeving. AKERSLOOT. Herv. Gem. 9.30 uur, Ds. Kloosterman van Alkmaar. BERGEN. Herv. Gem. 10 uur, Ds. Van BROEK OP LANGENDIJK. Herv. Gem den Kieboom. 9.30 en 2.30 uur, Ds. J. P. Dijk. Doopsgez. Gem. 9.30 uur, Ds. Am. de Jong. EGMOND-BINNEN, Herv.'Gem., 10 uur, Ds. Le Gras. HEER HUGOWAARD. Herv. Gem. 9.30 uur, Ds. Ji. Broekema. HEILOO. Herv. Gem. 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. LIMMEN Herv. Gem. 9.30 uur, Ds. C. J. A. Bosch. NOORD-SCHARWOUDE. Herv. Gem. 9.30 uur, Ds. O. J. Staal. OUDKARSPEL. Herv. Gem. 7 uur, Ds. D. Haars van N.-Niedorp. OUDORP. Herv. Gem. 10 uur, Ds. H. Westra van Alkmaar. - SGHOORL. Herv. Gem. 10 uur, Ds. Boe- ke. EERSTE KAMER. DEN HAAG 25 Febr. In de Eerste Ka mer verklaarde minister Cort van der Lin den, d'at spoedig een uitstelwet voor de ver zekeringswetten van oud-minister T&lma zal worden ingediend, opdat verwerping van de Ouderdomsrentewet geen moeilijk heid of verwarring zal veroorzaken. Zijn bekende verklaring in de Tweede Kamer besprekende verklaarde de minister dat zelfs als de Eerste Kamer de Grondwets herziening zou verwerpen, hij in de huidige omstandigheden kracht zou vinden zijn taak voort te zetten. Minister van Gijn sprak zich uit vóór vrijhandel en een ta baksbelasting en tegen staatsmonopolies. De pensioenbelasting zal worden gewij zigd. DE ZAAK SCHRöDER-POSTHUMA. AMSTERDAM, 25 Febr. Het O. Af. bij de Amsterdamsche rechtbank eischte heden tegen den heer Schroder 100 boete subs. 20 dagen hechtenis, wegens beleediging van minister Posthuma in een artikel over „Het Melkschandaal" in „De Telegraaf" van 13 November j.l. „HET VOLK" TEGEN MINISTER POSTHUMA. AMSTERDAM, 25 Febr. Het O. M. der Amsterdamsche rechtbank heeft heden te gen den heer E. Polak, redacteur van „Het Volk", ter zake van beleediging van Minis- •ter Posthuma, 300 boete subs. 60 dagen hechtenis geëischt. PLOTSELING OVERLEDEN. GOUDA, 25 Febr. Hedenmorgen is de heer D. Boon, stationschef te Gouda, plotseling overleden. De overledene was sedert 44 jaren aan de Maatschappij tol Exploitatie van Staatsspoorwegen verbon den. DE RIJN WAST. ARNHEM, 25 Febr. De Rijn schijnt mei mag weten, waar die gebleven zijn!'' „voor ae jonge oarones sia ik oorg," zei ue Kapitein lacuenü, „ze is me üoor ae urma opeciaai aanoevoien en staat onaer mijn pei- soonnjK toezicnt. Luitenant-generaai Von- riettner, haar vader, is een van mijn beste vrienaen. Ue kleine rriaa ging een aait uur geieaen naar ae voorpiecnt, om tiaar onge- sioora van ae miüüernacntzon te Kunnen ge meten. En u zal zien, die jonge Noor neen precies denzeilden smaak genaü II. Het wonderland. Kapitein Stroiiman bad genjk. Vooraan op net schip tusscnen het ankersr pil en het eerste laadiuik zat een syiphideacn- tige gestalte met andaent naar de son te kij ken die nu triomfeerend aan den hemel begon te rijzen. Haar donkere oogen droomden in een ge zicht van allerbekoorlijkste jeugd. Het baro nesje was 19 jaar. Zooals ze daar zat, met den gouden zonneglans om haar ivoorblank voorhoofd, dat door een rijkdom van loskrul- lend gitzwart haar werd omlijst, geleek ze op een van de mooiste vrouwentypen van Gains borough. Ze had die bleeke gelaatkleur waaronder een zwak tintje rood trilt een verborgen ader van levensmoed en levensvreugd. De jonge man, die op een paar pas afstands achter haar stond, leunende tegen de stour- verschansing, had nooit gedroomd in zijn le ven ooit zulk een mooi profiel te zullen zien als zich nu tegen den avondhemel voor hem afteekende. Heel die kleine, stevige afgeronde gestalte, wier schoone omtrekken de wind nog duidelijker deed opmerken, was volmaakt tot aan den fijnen enkel en het bruine schoen tje toe, die onder het soepele mouselien uit zijn hoogsten stand bereikt te hebben. De stand was 12.8 -f- A.P. Van Keulen wordt 61 c. Ml val gemeld. GESTRAND. ENKHUIZEN, 25 Febr. De stoomboot Leeuwarden, die heden van Stavoren kwam is op het Kooizand' bij den Geldersdien Hoek gestrand. Twee reservebooten zijn te hulp gekomen. De Leeuwarden zat even wel zoo vast, dat het vaartuig niet van de bank kon losgetrokken worden. MONNIKENDAM, 25 Febr. Ondanks het ongunstige weer heeft men gisteren in dé dijkbreuk bij Uitdam nog een zinkstok laten zakken. Het z.g. Wagenpad is nu ook begaanbaar. Gisteren kon door den sneeuwstorm het materialentreintje naar de dijkbreuk niet rijden. DUITSCH COMMINUQUé. BERLIJN, 25 Februari. (Officieel.) Westelijk front. De gisteren reeds ge maakte successen op de rechter-Maasoevers werden in verschillende richtingen nog uit gebreid. E)e versterkte dorpen en gehuch ten Champ Neuville, aan de Maas, Cotylet- tes, Marmont, Beaumont, Chambrettes en Omes, werden genomen. Bovendien wer den alle vijandelijk^ stellingen tot aan den Louvemontrug bestormd. De vijandelijke verliezen zijn weer buitengewoon groot. De onzen zijn te dragen. Het aantal gevangenen vermeerderde met 7000. 's-Hertogenbosch De Provinciale Noord-B a- bantsche en 's-Hertogen- bossche Courant is het Hoofdblad van de Provincie NOORD-BRABANT, wordt daar' het meest gelezen, in vele gemeenten schier uitsluitend en verschijnt dagelijks. Voor 's-Hertogenbosch, meest afdoende publiciteit. Uitgevers J. J. ARKESTEIJN ZOON, 's-Hertogenbosch. ONDERWIJS in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 25 Febr. Fabriekskaas. Kleine f 83.50, kleine boerenkaas f 80. commis sie fabriekskaas f commissie boeren kaas f 73.middelbare fabriekskaas f middelbare boerenkaas f Aangev. 110 stapels, wegende 49354 Kilogram. Handel kleine goed ALKMAAR, 25 Febr. Graanmarkt. Aangev 440 heet. Tarwe f 11.65 agerst f 0. - a 0,gerst chev. f 12.25 a haver f 7.80 a 0.paardeboonen f a bruine boenen f 25.— a 26ci- troenboonen f a witte boonen f 25,a duivenboonen f rood mosterdz. f a 0—, karwijzaaad f blauwrn.zaad f a Groene erwten f a grauwe erwten f a vale f a BROËK OP L4NQENDIJK 24 Febr. Bloemkool f 0.Roodekool f 0.a 0,1300 Gele kool f 16.a 40 zak roode kool f 6.79 azak witte kool f 0.a 0,per zak gele f 0,12 baal uien f8.10 a 0 0 baal wortelen f 6.—. NO )RDSCHARWOUUE 24 Febr. Bloemkool f 0,roode kool f 3.a 4.50gdekool t 1 20 a 7,Deensche wit- tekool f 0,— a 0.—, grove uien f 0,— a 0.Deensche wittekool f 120 a 550 per wagon Gele koalfO,a 0.per zak. wortelen f 0.— a 0.per 5® K.Q Roode kool f 0,— a 0,— per zak. SCHAOEN, 24 Febr. Aangevoerd 0 paarden f 0 a 0, veulens f a 2 stieren f 250 a 350, geldekoe en (ma ger ei f 0 a 0-, 77 vette id. f 200 a 470 kalfkoeien f —0 a 0, vaarzen f 0 a 0, 00 pinken f a graskal veren f af, 159 nucht- id. f 12 a 36, 0 magere schapen f a 0,10 vette id. f 51. a ,i90 overhouders f a lammeren f a 0 bokken en geiten f a magere varkens f a vette 0.a 0.'ct. p. ,kilo^ big gen f a konijnen f 0.a 0.0— kippen f 0.— a Duiven f 0.a 0.eenden f 0.a 0,15 staken. Nooit had Jörgen Bratt zoo iets bekoor lijks aanschouwd. Sinds hij voor het eerst op de kade te Hamburg die gestalte ontdekte, was zijn hart ineengekrompen, telkens als ze zijn weg kruiste. Hij behoorde anders niet tot de soort die gemakkelijk zich laat vangen. De krachtige man met schouders als een athleet en harde ener gie in zijn knap gezicht, was geen gunsteling der fortuin. Met weinig geld maar met veel wilskracht had Jörgen Bratt zich tent nu toe door het leven heengeslagen, hij had als se cretaris dienst gedaan bij een van de groote ontdekkingsreizigers, had zoölogie gestu deerd, was journalist geweest en avonturier en nu had een verre bloedverwant in Ham burg hem een biljet verschaft naar de hooge- re breedtegraden. (Word* vervolgd). i Telélooii 221).

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2