s 7-8 uur. 8-1 li ir. lö* kiste. Risai. rolegranimen van lieden. ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. „Kracht en Vlugheid". Jongens- en meisjescarsossen. Dames- of Heerei-aWeellngei», VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. wonderen bij de stokoefeningen der heeren- afdeeling. Alles ging gelijk op. Wanneer een stand werd ingenomen, dan was er de zelfde beweging en dezelfde vorm. En die gelijkmatigheid, die hoofdzaak is, maakte de uitvoering juist zoo mooi. Daar komt het op aanhier was er wel in bijzondere mate. De heeren-afdeeling werkte ook aan het hoog-rek en wel op uitstekende wijze. Behal ve mooie, vlugge oefeningen, werden ook krachtoefeningen uitgevoerd. Aan dat hoo- ge rek was het soms een angstwekkend ge zicht, maar alles werd kalm en zeker vol bracht. Uw Dw. LANGESTRAAT. WJLAi Het schitterendst werd er hier gewerkt door den directeur, die prachtig vooral af kwam. Ademloos volgde het publiek zijn verrichtingen en donderend was het ap plaus, dat aan het einde voor hem opklonk Het was verdiend èn om hetgeen hij aan zijn leerlingen ten koste gelegd toonde te hebben èn om hetgeen hiizelf als de beste gymnastiek te zien gaf. De club heeft een goeden leider. De groepen vormden het slot van den mooien avond Met bengaalsch vuur ver licht zagen we heel mooie standen, die uit gevoerd werden door de leerlingen van den' cursus voor jongens en meisjes en door de dames- en heeren-afdeeling. Na de uitvoering werd een gezellig bal gegeven. DE FAKKELLOOP. De „Fakkelloop" van Henry Bataille, de bekende Fr arische dramaturg zal in het Alkinaarsche bioscooptheater worden gege ven. Het woord „Fakkel" beteekend hier de ge leerden, de intellectueelen, al degexfen, die doo: de uitgestrektheid hunne wetenschap en de macht hunner leer bijdragen tot d'en vooruitgang van de -mcnschheid. Maar de zinnebeeldige beteekenis van dezen titel leidt nog verder. „De Fakkelloop" zoo schrijft men ons, beteekent hier ook en vooral de voortgang der groote ideeën, welke bijna van ons zeiven onafhankelijk zijn, welke ons leiden, ons be- heerschen, welke de richtsnoer zijn onzer handeling. En het is de worsteling tusschen de daad en de idee, tusschen het beginsel en den geest, tusschen het lichaam en de ziel welke in „De Fakkelloop" wordt behandeld. Een werk, als dit, op het witte doek weer te geven, scheen onmogelijk toe. De bios coop toch geeft de beweging, de daad, mate- rieele feiten, concrete onderwerpen, maar geen abstracte voorwerpen, welke als kern de studie der karakters en van het mensche- lijk hart inhouden, bij uitstek psychologische voorwerpen, in één woord, waartoe het woord noodzakelijk, onmisbaar toescheen, om haar begrijpelijk te maken. Door „de Fakkelloop" heeft de film d'Art getracht het tegenovergestelde te bewijzen. Zij meent hierdoor nieuwe gezichtspunten ten bate van de Cinematographic bloot ge legd te hebben, welke haar in staat stellen, zich hooger te verheffen, uit den ouden sleur te geraken, zich los te maken van de toevallige gebeurlijkheden, waardoor haar moreele vlucht tot heden aan banden gelegd werd, de gevoelens weer te geven ten einde daar dan de gevoelens weer tegeven op het gebied van de kunst een eerep laats te ei- schen. TREINENLOOP. In verband met de overstremming en ver keersstremming op den spoorweg Zaandam PuuTieienü wordt ingaande 6 Maart een ge wijzigde uicnsiregeung ingevoerd op de tra jecten Amsterdam Zaanüasu Uitgeest Auanaai Hoorn tnkhuizen en Pur- merend Hooru. L>e sneltreinen Amsterdam Zaandam Hoorn tnkhuizen naar- Friesiand zuilen tot nader order over Uit geest Alkmaar loopen. ucvesUUlil. PERSONEN. J. H. B. Kuime, r.c., Doelenstraat 13, Uegsigeest, wimteioedieude. W. M. Bami Uustwaï, n.li., Prins Hendrikstraat 46, Utrecat. H. Weiting, gerei,, n.h., Metiua snaai 't Zand, commies, h. J. Hanegraatt, n.n., oiuarisiia.at 58, Dordrecht, monteur. J. Wnmus, r.c., van der W oudestraat 45a, koopman m visch. j. van Straaieu, r.c., Laat 101, (Jpmeer. W. van Rosendaal-Steenman, n.h., Sehoutenstraat 10, Helder, h. T. Troost, n.h., Turfmarkt L Helder, smid. W, Stoop, r.c./ Westdijk 15, Akersloot, boerenknecht. H. Manten, n.n., Stuartstraat 62, Haarlem. G. van Wieringen, r.c., Kerkstraat. 13, Beern- ster. W. Cape;ie, n.h., Baancad 23, Castri- cum, h. G. Fraazen, n.h., Nieuwesloot 47, Schagen, dienstbode. M. Konijn, r.c., Kenne- merstraatweg 11, Scliermerhorn, dienstbode. A.'C. en C, Schikker, p.hHouttil 5, Goes, dienstbode. W. G. D. van Es, r.c., van Teij- lingenstraat 2, Bloemendaal. A. Strooper, r.c., Veers;"aai 10, Amsterdam, dienstbode. E. de Wildt, r.c., Heilooërdijk 4, Zuid- en Noord-Schermer, landbouwer. R. Fekkes, n. h., Oudegracht 252, Amsterdam, dienstbode C. Goede^ebuure, n.h., Bloeqistraat 48, Be verwijk, sigarenmaker, h. A. de Beus-de Gooijer, geref., Snaarmanslaan 75, Amster dam. VERTROKKEN PERSONEN. V. Mafltel, n.h., Limmerhoek 6, Groote broek, boerenarbeider, h. H. van Winsum, n.hBergerweg 126, Schagen, letterzetter J. Bakker, n.h., Nieuwpoortslaan 26, Barsin gerhom, leerling R. H. B. S. G. B. J. Keiner, n.h., Zuiderhoutlaan 15, Kampen, off van ge zondheid. C. M. Voorn, n.h., Molenbuurt 1 Noord-Amerika, h. Wed. P. J. A Sjoers Molenbuurt 1, Noord-Amerika, modiste, h. J. N. de Jong, n.h., Nassauplein 7, Noord- Amerika, rijwielhandelaar. P. de Munk, rc Appelsteeg 1, Zaandam, banketbakkersknecht F. P. Bruin, nh, Kooltuin 23, Haarlemmer meer dienstbode. J F. H. Vaske, r.cLuttik Oudorp 51. Oude Niedorp, kleermaker. D M. Woudenberg, rc„ Emmastraat, Rotter dam. D de Jongh, n.h., Burger Weeshuis Noord-Scharwoude. C. M. J. Kooman, n.h Druiven laan 2, Bussum, kinderjuffrouw J. Frankfort, n.hGeest 25, Enkhuizen, let terzetter, N. C. Blaauw, r.c., Kanaalkade 36 Amsterdam, bloemist P. J, Benjamin, n h d g Kanaaldijk 3 Putten schipper h. J. M Lommen r cVoord'am 6 Duitschland, dienstbode A M Koedijker. nh, Huigbrou- werstraat 5, Zijpe, dienstbode. J Tol, r.c Landstraat 34, Hoorn, sigarenmaker Wed P. Veer, d.g., Popelmanslaan 11, Amsterdam. DE VEREENIGINO VOOR VROUWEN KIESRECHT. Voor de hedenavond in de Harmonie te houden Meeting over de Regeeringsvooretel- leo tot Grondwetsherziening, was Zaterdag de propagandaclub van de vereeniging on der leiding van mevrouw VerweijMejan uit Amsterdam overgekomen, die daarbij ge steund door eenige damesleden, uit de af- deeling Alkmaar, alle omhangen met een sjerp met een opschrift voor de Grondwets herziening een vlugschriftje voor deze verga dering verspreidden. Deze ongewone club, het laat zich begrij pen, trok veel aandacht. Men zal dit werk in verschillende plaatsen voortzetten. No. 8, van 26 Februari, bevat o. a.34 prach tige actueele en andere afbeeldingen in ko perdiepdruk, benevens een rijke iifhoud aan lectuur w. o. boeiende verhalen, anecdoten, prijsraadsels, enz. enz. Voor den zeer geringen prijs van slechts 3*1 Cts. per week, per drie maanden 45 ct., idem voor buiten de stad 52i/2 ct., kunnen onze lezers zich de regelmatige bezorging bij ons blad verzekeren. DE POSTDIENST OP ENGELAND. DEN HAAG, 28 Februari. In verband met de voorloopige staing van den dienst der maatschappij „Zeeland'" van Vlis&in- en op Engeland vice-versa zal de post uit Nederland naar en van Engeland met in gang van 1 Maart a. s. worden verzonden met dé Batavierlijn, weler s. s. eten Maan dag, Woensdag en Zaterdag des nachts 12 uur van Rotterdam naar Londen vertrek ken. POST AANGEHOUDEN. DEN HAAG, 28 Februari. De post a.b. van het den 23 dezer van Rotterdam naar New-York vertrokken stoomschip „Rotter dam" der Hol land-Amerika-Lijn is op last van de Engelsche autoriteiten te Falmouth aangehouden en ontscheept geworden. GOEDKEURING GEWEIGERD. DEN HAAG, 28 Februari. Vernomen wordt, dat spoedig te verwachten is de Koninklijke beslissing tot handhaving van de beslissing van Ged. Staten van Zuid- Holland, waarbij goedkeuring werd ont houden aan het besluit van de Haagsche gemeenteraad, waarbij aan het hoofd eener openbare lagere school aldaar, den heer Kanon, in verband met diens leeftijd onge- vragd eervol ontslag werd verleend. VEROORDEELD. DEN HAAG, 28 Februari. Dè Haagsche Rechtbank veroordelde den commies bij de Rijksbelastingen G. K., terzake van het als ambtenaar aannemen van een belofte, we tende, dat zij hem gedaan werd om iets te doen of na te laten in strijd met zijn plicht tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Aan bekl. was ƒ10.000 aangeboden in dien hij een lading van 375 vaten lijnolie over de grens hielp vervoeren te Rilland Bath. FRANS ROSIER. DEN HAAG, 28 Februari. De Hooge Raad erklaarde niet ontankelijk het revisie- verzoek van Frans Rosiier betreffende het arrest an het Amsterdamsche Gerechtshof van den 26 Mei 1913, waarbij hij tot 6 jaar gevangenisstraf was veroordeeld we gens poging tot doodslag voorafgegaan door poging tot diefstal. DE A. R. PARTIJ. AMSTERDAM, 28 Eebr. De Zaterdag ten huize van Dr. Kuijper met de vijf heren van de bekende brochure gehouden be sprekingen heeft aan het beogde doel be antwoord. Het geschil inzake de twee bro chures is ter beslechting naar een com missie van arbitrage verwezen. Beiderzijds wenschte men, dat in verband met den stembusstrijd in 1914 de organisatie van de A. R. Partij verbeterd zal worden. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 28 Febr. (Officieel). Avondcom muniqué. Noordelijk van Verdun is na dc hevige operaties der laatste dagen eenige verslapping in de Duitsche actie waar te nemen, uitgezonderd tusschen de hoogte van Douaumont en het plateau noordelijk van het plaatsje Vaux waar een hevige aanval op onze stellingen is afgeslagen. Onze troepen oostelijk en westelijk van de stelling van Douaumont welke hellingen met de lijken der Duitschers zijn bezaaid sluiten vijandelijke afdeelingen die er in slaagden vasten voet te krijgen en zich daar moeilijk kunnen handhaven in. Uit nadere berichten blijkt dat de vijand den Talonheuvel niet langer bezet houden, daar deze door de daartegenover opge- stelde artillerie onhoudbaar was gemaakt In Wbeuvre is de vijand in contact geko men met onze voorposten in de richting Ivan Blance en Moranville. Hun pogingen om daar vandaan naar heuvel 255 'op te rukken mislukten. Bij Harimansweiler in de Vogezen artillerieduel. Een vijandelijke detachement werd in de streek van Senones door ons beschoten en uiteengedreven Door ons vuur vernielden wij vijandelijke werken tusschen Soissons en Rheims. DUTTSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 28 Febr. Officieel. Westelijk front. De artillerie gevechten bereikten vaak groote hevigheid. Aan het front ten N. van Atrecht, heerschte voortdurend een levendige mijnenactie. Door het doen springen van een mijn vernietigden we een groot deel der vijandelijke stellingen. In Champagne gingen wij, nu een sucesvolle artilerie voorbereiding aan weerszijden van den straatweg Somme Py Oudin, tot den aanval over. We veroverden de hoeve van Lazarin en de Fransche stellingen aan werszijden daarvan over een lengte van 1600 Meter, 26 officieren en 1090 gevan genen werden gemaakt In de streek van Verdun putten de nieuw aangevoerde Fransche troepen zih uit in heftigen strijd in en bij Donaumont. Wij hebben het Maasschiereiland' bij St. Neu- ville van vijanden gezuiverd en onze linie vooruit geschoven in de richting Rauvillée —Bras. In Woevre werd de voet van dc Cöte la Reine op merdere punten bezet. Van het Oostelijk en Balkanfront niets nieuws. INGEZONDEN STUKKEN. Bloemendaal, 26 Februari 1916 De Redactie van de Alkmaarsche Courant, te Alkmaar. Hooggeachte Heer Redacteur. Naar aanleiding van het Raadsverslag uit Zuidscharwoude, besproken in Uw courant van 23 Februari j.l„ zij het mij vergund een enkel woord in het midden te brengen. Laat ik dan beginnen mij zelf als electri- ciën eens volkomen aan gas-zijde te scharen en dus, in overeenstemming met den voorzit ter van de vergadering van Zuid-Scharwoude, bang te zijn dat electriciteit voor den Langen- dijk slechts een strop zou beteekenen, of lie ver nog, het met eigen mes de keel afsnijden, dan is het toch duidelijk dat in ieder gevai voorkomen dient te worden, dat die gasfa briek daar worde uitgebreid, want daar waai Alkmaar een nieuwe moderne gasfabriek bouwt van aanzienlijke capaciteit, zou m. i het voorstel aldus moeten luiden: leg een persgasbuis van die nieuwe gasfabriek Alk maar naar den Langendijk en breidt de gasfa briek in den Langendijk niet uit, maar hef haar geheel op en breng volkomen tegelij kertijd electriciteit in den Langendijk. Er zal zich dan het navolgende geval voordoen Voorop gesteld dat Alkmaar genegen is hiei te leveren tegen een adequaten prijs, en er is geen enkele reden om aan te nemen dat Alk maar zulks niet zou willen, gegeven verder dat een persgasbuisje naar den Langendijk betrekkelijk slechts weinig kapitaal kan ab sorbeeren, zal men zoo groote besparing kunnen maken door opheffing van de gasta briek, dat men niet eens meer bang behoeft te zijn voor den influx van electriciteit, overi gens zal deze influx van electriciteit natuurlij kerwijze toch niet te keeren zijn, dat if slechts een kwestie van tijd en dan beginnen zoo veel ingezetenen van den Langendijk hun ne respectieve Gemeentebesturen te bombar deeren om toch electriciteit te hebben dat dit Gemeentebesturen daar toch geen weerstand aan zullen kunnen bieden. Ergo wil het mi- voorkomen, dat het nu juist zoo'n mooi oogenblik is cm de gasfabriek in den Langer dijk niet uit te breiden, om er electriciteitin te brengen, wat die uitbreiding dan voorloo pig ook overbodig maakt, en om zoodra d gasfabriek Alkmaar klaar is. de gasfabriek Langendijk van het tooneel te doen verdwü nen. Ik ben vast overtuigd da<t uit nationaa economisch oogpunt beschouwd, deze wijz' van oplossing de meest economische zal bli: ken te zijn. Ondergeteekende zou hier nog wel eer enkel woord aan willen toevoegen n 1 In volgende. Evenals de Provincie Noord Holland zie' bemoeit met de electriciteitverdeeling en ge deeltelijk ook opwekking doch ook electrici eit koopt b.v van Haarlem en Amsterdam en dan vervoert naar die plaatsen op het nlatteland waar het noodig is, eVenzoo zou het aanbeveling verdienen dat de Provincie zoowel op gas- en als op watergebied dèzelf de politiek volgde. Het onderhandelen van Gemeente's onderling gaat heel dikwijls niet erg vlot en het hebben van uitgebreide netten of het nu kabel-netten, waterleiding-netten of gas-buizen netten zijn buiten de Gemeente lijke grenzen, is ook geen aangenaam bezit en bedrijf voor een Gemeente en ondergetee kende meent dat die persgas-buizen het beste :n handen van de Provincie waren dan kar nok onmiddellijk rekening gehouden worder met dusdanige afmetingen dat niet glleen dr Langendijk kan profiteeren van het gas doch dat datzelfde persgas-buisje ook voldoende is ~>m verlengd geworden zijnde, de gaisfabriel Warmenhuizen te accapareeren en nog zoo veel verder te gaan als met de economische verhoudingen zal zijn overeen te brengen. In het algemeen is „het eigen potje koken" (Gemeentelijk potje) een buitengewoon dure zaak en heeft ons land reeds, schatten gekost die voordeeliger waren te besteden geweest en ondergeteekende meent dus hartgrondig dat de stap die men in den Langendijk zoi doen, wederom een stap is in de verkeerde •richting Men wil mij we! gelooven, da* deze raad volkomen belangeloos is, want zelfs de electriciteit geheel buitengesloten blijft bestaan dat ook gasfabrieken in de on middellijke nabijheid van elkaar uit natio naal economisch oogpunt evenmin te verde digen zijn als electro-centfaal stations in de onmiddellijke nabijheid van elkaar. Waar ondergeteekende dus tegenop komt is het moedwillig wegwerpen van nationaal ver mogen U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik mij. Hoogachtend, F. A. SMIT KLEINE HET REGEERINGSBROOD TE HEILOO. In dè behoefte aan Regeeringsmeel is voor zien, althans een enkele bakker kon zijn clien tèle j. 1. Zaterdag 't brood aanbieden; de ove rige bakkers volgen met een paar dagen. De betrokken fabriek heeft op j. 1. 24 Fe bruari 200 baaltjes meel aan onze gemeente afgezonden. Als nu maar gezorgd wordt dat wij gere geld aanvoer krijgen en da) de bepalingen op tijd plaats vinden, dan kunnen wij ons gere geld van dat heerlijke, voedzame brood voor zien. Aan den heer Hartman 'deel ik mede, dat ik dfesgevraagd, mij gaarne beschikbaar stel om de behulpzame hand te bieden waar dit noo dig is. Tevens neem ik deze gelegenheid te baat, de belanghebbenden er op te wijzen dat de broodkaarten voor Maart op 29 Febr. a.s. ter secretarie tusschen 10 en 12 en 2 en 4 ver krijgbaar zijn, terwijl die over Februari dan moeten werdén ingeleverd. De eigenaar eener broodkaart heeft er voor te zorgen dat deze telkens door den betrokken bakker moet worden afgeteekend en dat zij tot de inlevering in het bezit moet blijven van den oorspronkelijker, houder. Met harteliiken dank, Een belanghebbende en belangstellende uit Heiloo. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon VOOR DE DAMES. De nieuwe voorjaarsmode. Nog is het winter, nog ligt de sneeuw et telijke duimen dik op wegen en velden en porren wij de kachel op om wat meer warm te hierbinnen bij al die kou daarbuiten. Maar de practische, steeds vooruit-rekenende vrouw houdt zich alweer bezig met het vraagstuk der vraagstukken: waarmee moet tegen het komende voorjaar mijn garderobe worden uitgebreid. En alle kou en nattigheid ten spijt, stapt zij er moedig op los, om inkoopen te doen. Eerst winkels kijken. Ze monstert nauwkeurig de uitstalling van eenige firma's waarbij zé toch nooit koopt, ze geeft zich nauwkeurig rekenschap van de sorteering en prijzen van andere zaken en stelt cj^n haar diagnose. Vooreerst kamt ze tot de conclusie, dat er gelukkig, een eind is gekomen aan de al te lang heerschendë. mode der encoeur-insnee. Dat eeuwige encoeur, waarbij haast geen va riatie mogelijk was. De horst en hals zijn nu heelemaaf bedekt. Geen losafgewerkte boord, maar ate een aaneen vloeiend1 geheel van kin tot borstlijn een gameeriiig. Smockwerk is hieryoor zeer in smaak. Wel loopt nog de ge liefde breede ruche vlak tegen de kin aan, op wuivend tot de ooren. „Net kop en schotel tje", hoorde ik laatst origineel opmerken. Dan is er ook een poging, aan de blouse een nieuw soort gameering te werken, een nieuwe lijn aan te brengen. En als zoodanig heeft men den soort perel line uitgevonden. Maar dat is een absolute mislukking. Misschien be leven we bij een volgende mode een betere op lossing van die poging. Ook in den rok heeft men iets nieuws willen leggen, wat tot nog toe maar weinig fraaie resultaten heeft gehad. Een wijden rok beeft men willen maken, waar in. toch de lichaamslijnen duidelijk uitkwa men. Dat was zeer zeker een moeilijke taak, maar wanneer er niets beter gewrocht wordt, dan is het kangoeroe-achtige model van thans, met zijn wijde zakken, waaruit men onwillekeurig een kangoeroe-jong den kop wil laten steken, dan zullen we ondankbaar blijken voor de genomen moeite. Doch geen nood. Ik ben er vast ,van overtuigd, dat de zoekers straks de „op lossing van het probleem zullen vinden. Intusschen blijft de mode zich kenmerken door wijde modellen. De ceintuur wordt weer in eere hersteld. Het is een breede, vrij slappe leeren riem met vierkanten gesp DIENSTBODEN IN BULGARIJE. Bulgarije is nog een van de zeldzaam ge ukkige landen die geen dienstbodennood ennen Integendeel, de verhouding is er al erbest. In den regel maakt de huisvrouw ken lis met haar dienstmeisje op de jaarlijksche groentenmarkt. De boeren uit den omtrek orengen daar behalve hun producten ook hun 12- of 13-jarige dochters ter markt. De huis vrouwen -doen dan haar keuze en nemen het meisje, dat als uitzet niet anders bij zich heeft dan twee prachtige, stevige hemden van ou- derwetsch, degelijk soort, mee naar huis Daar wordt het meisje onderricht in alle huishoudelijke kunsten en uiterst zelden ge beurt het, dat het meisje niet bevalt. Gewoon- 'ijk blijft ze in die betrekking tot ze huwt. Een andere eigenaardigheid van het Bul- gaarsche volksleven is de patriarchale geest in den familiekring. Er heerscht groote eer bied voor de ouders niet alleen, doch ook voor de eerder-geboren broers en justers Deze hoogachting is van dien aard, dat een jongere zuster niet zal trouwen, zich zelfs niet zal verloven eer haar ,,pati'\ getrouwd is. De broers wachten met hun huwelijk tot alle zusters in den echt zijn getreden. ren, te kw. f 0.a f 03e kw. f 0. 3e kw. f 0.275 nnchtere kalveren f 15 a 3Ö, 32 schapen f 30 a 50, 0— lammeren f a 398 vette varkens, Holl. Ie kw. f 0.— a 0.—. NOORDSCH ARWOUDE 26 Febr. Bloemkool f 0,roode kool f 1,99 a 2.80], gelekool 16a 6,65. Deensche wit- tekool f 4,60 a 5.50, grove uien f 0,— 0.Deensche -wittekool f 0 a 0 wagon. Gele kool f 6,— a^ó 65 per zak. wortelen f 0.— a 0.— per 50 K.G Roode kool f 1,99 a 0,— per zak. a per De uitvoering ran Zaterdag slaag, de zeer goed, bet bal was buitenge woon geanimeerd. Een flink aantal donaienrs traden toe en gaven ons bunnen stenn. Thans wenschen wfl jongelieden op te wekken lid te worden van onze: Inlichtingen b(J J. W. TEEB1MK, Ridderstraat. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 26 Febr. 28 Febr. Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. 5 31 3 21 5 5 4 4 4 4 4 Er is maar één Onderlinge Glasassurantie in Alkmaar. De Agenten zijn Gebr. Molenaar, Nieuwesloot en J. Mienis, Bergerhout. Bestuursleden Jb Cloeck. C. J. P. J. A. Hoksberoen. W. M.H. Pils. W. J. D. Appel. Jb. Lind.J. F. Lubbe. j. Rinoers. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 26 Febr. Constantinus Johannes Nicolaas, z. van Johannes Antonius Joseph Keesom en Antonetta Barbara Lamberdina Baesjou. 27 Febr. Cornelis, z. van Jan Hop en Corne lia Admiraal. Adrianus, z. van Adrianus van Koolwijk en Maria Theodora Pastoor. Nicolaas, z van Cornelis Johannes Christoffel Ket en Catharina Frederika Burge ring. 28 Febr. Pkter, z. van Teunis Blokker en Elisabeth van Twuijver. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 28 Febr. Aangevoerd 30 Koeien en ossen f 250 a 430, 4 vette kalveren f 70 150, per K.G. f 1,30 a 1.50, 417 nucht. kalveren t 12.— a 36—, 5 magere schapen f 18 a 42, 198 vette varkens 86 a 105 ct. per ned. pond, magere varkens f a— AMSTERDAM, 28 Febr. Veemarkt. Aangev. 505 vette koeien le kw. 96 a 100 ct., 2e kw. 90 a 95 ct., 3e kw. 88 a 85 ct., 125 melk en kalfkoeien f 300 a 380, vette kalve- Oblig. N. W. S. van 500/1000 Oblig. dito dito dito dito dit# Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. QR 625 Nicolai Spw. I 100 Qeconsol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1880-90 QR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 1 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam T;15 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Ct v. v A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemirigen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern.'Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. "Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappjjen. Dordtsche Pet-r. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t, e. v. Petr. br. A Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaioff Petr, Cy. Crt. gew. A. id. id. Cri pref. A. Orion Petrel Mij. A, Rubber-Maafsohappijen. AmsL Rubb. Clt. Mlj. Aand Scheepvaart -Maatschappijen. 7 Ned. Amerik. Simv. Mlj. Aand. j Ned. Seheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A Int. Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappfj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. .v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v Staatssp. Obl. 4 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. 8t R. Orande Spw. C. v. Erie Spw, Mlj. Oewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-Vork Ont. Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A South Riw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. Nederland. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). Oemeente Crediet BELOIE. Antwerpen 188'. 1017/8 801k 70 61 007', 441'» 74 63 V» 61 581 -2 5-14 5" Vn 58i/, 54 877/, 93 103 180 231 64 171 V» 651', 48 V, 763/8 14 253/4 129 6»/i«] 30 V, 214 202 322 1843/4 170 543 207i/, 33 V* 82 571/4 207 385i/, 168i/, 165/, 65i/, 87 279 242 2981/, 5071/, 417 175 220 503 395 1063/4 1021/4 1027', 971/, 100 88 ID/, 35V, 243/4 6 27", 1107/, 93u/ia 14 126 "4 10 7/, 93 58:/4 1017/, 8O1/4 Ö9Ï-4 60*4 101 45i,4 o4 6' 581', yn'la 60 a/, :,87/» 1021/, ISO 167 V, 1701/, 641, 471/s 76 221 h 125 30 318 169 539 205 571/, 204 3S5 68 16 643/, 87 240 500 410 1733/4 218 504 I02V4 071/, 997', 11 343/4 243/4 57', 26 V, 94 V, IS'/, 1253/4 10(19/15 91 V, e 597m PROLONGATIE 2'/« Pet. MEDEDEEL1NGEN. Nederlandsche en Russische Staatsfondsen vast. Mijnen lager. Culturen ongeanimeerd. Olie/waarden nauwelijks prijshoudend. Scheepvaartaandeelen vast. Marine waardien lager. Tabakken flauw. Amerika in lusteloo ze stemming.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3