DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 58 Honderd en achttiende jaargang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—, fr. p. post 11.25. Advertentieprijs 10 ct. p. regel, groote letters DONDERDAG Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERNls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Teiefnr. 3. 9 MAART OH niQinnvr bestaat ««It <2 bladen. ALKMAAR, 9 Maart. t „Steeds weer zien we, dat de kleinkinde ren van Verdun de vaders van Metz verre overtreffen. Dat is een tegenstander, met wien den degen te kruisen hoogen militai ren roem verschaft". Aldus oordeelt majoor Moraht in het Ta- geblatt en hij voegt er aan toe, dat het droe vig voor de Franschen is, dat de elite van hun leger te vergeefs zal sterven. Want aan dit geloof houdt de schrijver vast, omdat ferwijl Frankrijks bloed vloeit, het Engel- schg slechts druppelt. Majoor Moraht is overtuigd, dat de Duitsche legerleiding met de geringst mogelijke offers de grootste doeleinden zal bereiken. Hij herinnert er aan, dat in de eerste dagen van Mei 1915 de entente niet begreep wat er in Galicië stond te gebeuren. En evenals het leger van veld maarschalk von Mackensen verrassend in Moravië en Silezië wprd samengetrokken, zijn thans in stilte in de buurt van Dun aan de Maas offensieve troepen verzameld. Het is, zegt hij, even overbodig den vijand voor te houden, dat. op hetWestelijk oorlogstoo- neel een hoogst belangrijke beslissing voor de deur staat als hem gerust te stellen, dat de Duitschers tevreden zijn, nu ze zijn landbe zit met 200 a 300 vierkante kilometers heb ben verkleind. De militaire medewerker van de Times be toogt, dat de Franschen zich bij Verdun met onsterfelijken roem hebben overladen, zij hebben den Duitschers enorme verliezen toe gebracht en zijn in 14 dagen tijds niet meer dan 5 a 6 Kilometer geweken, ondanks het ontzaglijk werk der Duitsche kanonnen en de hevige infanterie-aanvallen. De Franschen 4 hebben, door hun hardnekkig standhouden alle legers der entente een voorbeeld gege ven, dat zij zullen navolgen, wanneer de tijd daarvoor zal zijn aangebroken. Men moet niet denken, zegfc hij voorts, dat de Franschen eenig werkelijk belang aan Verdun zullen opofferen. Geen enkele stel ling zal langer verdedigd worden, dan nut tig is. Iedere duim gronds zal de tegenstan der duur moeten betalen, elke vierkante me ter terrein zal hem betwist worden, totdat hij uitgeput geraakt. De massa's reserves kunnen de entente-troepen in voldoende ma te aanvullen. Klinkt deze meening niet eenigszins bedenkelijk? Kan er niet een voorbereiding uit gelezen worden, dat de vesting op den duur prijs moet worden ge geven en tegelijkertijd een waarschuwing, om voor haar behoud niet al te veel te offe ren wat men overigens te Londen gemakke lijker kan zeggen, dan te Parijs aanvaarden. Wat die reserves betreft, medegedeeld is, dat er Engelsche koloniale troepen bij Verdun strijden. Aan den anderen kant wordt uit Sa- loniki gemeld, dat er uit den Balkan troepen der midden-mogendheden naar het Westelijk oorlogstooneel vertrokken zijn. De Voss. Ztg. eindigt een bespreking over Verdun aldus: „Op hetWestelijk oor logstooneel is een belangrijke beslissing te verwachten, misschien de beslissing van de zen oorlog. En in het kader van deze be langrijke beslissing heeft Verdun slechts de beteekenis van één figuur- op het schaak bord." Uitgaande van de gisteren gegeven samen vatting van den strijd bij Verdun zij vermeld, dat de Duitschers mededeelen aan de West zijde van de Maas een terrein ter breedte van 6 en ter diepte van 3 K.M. te hebben be stormd en daarbij 58 officieren en 3277 man te hebben gevangen genomen, terwijl het grootste deel der bezetting van de veroverde stellingen omkwam, en voorts 10 kanonnen en veel oorlogsterrein te hebben buitge maakt. Doel was verbetering van de aan sluiting met de stellingen ten Oosten van dc Maas gelijk wij ook reeds te kennen ga ven. Sindsdien echter hebben de Duitschers te vergeefs gepoogd hun succes tot het dorp Béthincourt uit te breiden, hun aanval werd afgeslagen en door tegenaanvallen wis ten de Franschen uit het ten Oosten daarvan gelegen Kraaienbosch de tDuitschers groo- tendeels weer te verdrijven. Ten Oosten van de Maas bezetten de Duitschers weer de re doute van Hardaumont, dien de Franschen hadden heroverd en die ze spoedig opnieuw hopen te bezetten. Zoo golft dus de strijd heen en weer, gaaf de slag op en neer, is de eene dag eens wat gunstiger voor de Duit schers, de andere wat minder ongunstig voor de Franschen. De komende dagen zul len echter moeten leeren hoe de belangrijker gebeurtenissen, welke thans worden voorbe reid, zich zullen ontwikkelen. KORTE BERICHTEN. De steun aan verwanten en gezinnen van militairen kost Italië thans ƒ21.500.000 per maand nl. 45 cent per dag voor eiken sol daat. De Lokalanzeiger berekent dat hieruit dat Italië 1.600.000 man onder dé" wapenen heeft. Het vlootverbond van Duitsche vrouwen heeft graaf Dohn'a, den commandant der Mö- we, 2000 voor de bemanning ter hand ge steld. De gewezen Duitsche consul van Salo- niki is naar verluidt in een fort van Toulon geïnterneerd. De gevluchte bewoners van Oost Prui sen mogen van nu af derwaarts térugkeeren. De Brandenburgsche kurassiers van 'het zesde regiment, die als krijgsgevangenen in Rusland vertoeven, genieten een bevoorrech te behandeling. Dit is een bizondere gunst van den Tsaar, die vroeger eerebevelhebber van het regiment was. Zij worden in een kamp in Siberië bijeengebracht en daar uit stekend verzorgd en behandeld. Alle zendin gen uit Duitschland, ook geldzendingen, be reiken hen prompt De Dpitsche keizer heeft de leden van het Bulgaarsche kabinet de Kroonorde eerste klasse geschonken en aan den voorzitter van de kamer de orde van den rooden adelaar toegekend. De Russen veroverden de stad Riza aan de Zwarte Zee en Senneh in Perzië, De Turksche Kamer heeft een wetsont werp aangenomen waardoor de dienstplicht wordt uitgebreid tot het 50ste levensjaar. De Bulgaarsche Kamer-voorzitter Wat- sjef zeide, dat Bulgarije al zijn veroveringen zou behouden en deze na den oorlog zou annexeeren. Volgens den heer Bonar Law zijn nu 750,000 vierkante mijlen Duitsch koloniaal bezit door de Engelschen bezet. BINNENLAND. HOFBERICHTEN. Naar het Hbld. verneemt heeft de Koningin den ritmeester R. F, C. baron Bentinck, tij dens diens nonactiviteit, belast met het beheer van het Koninklijk Staldepartement. Gevolg gevende aan het verzoek der Veree- niging ter beoefening van de Krijgsweten schap, een vertegenwoordiger te willen zen den naar de vergadering der vereeniging, welke 10 Maart te Breda zal worden gehou den, heeft de'Koningin voor deze aak aange wezen den ritmeester R. F. C. baron Bentinck. EERSTE KAMER. Hervat werden gisteren de beraadslagin gen over de begrooting voor Suriname 1916. De minister van koloniën antwoordde den heer Van Kol, dat hij de volle verantwoorde lijkheid aanvaardde voor wat de ambtenaren doen. Niet bij spr., veeleer in het Voorloopig Verslag worden spitsvondigheden aangetrof fen. Spr. had geen enkel bewijs van den ver koop van melk van tuberculeus vee in de stuk ken kunnen vinden. Waar bij de regeeririg wordt aangedrongen op de stichting van een centrale suikerfabriek, kon spr. daarin slechts zien een aandrang op stichting met gouverne- mentsteun. Zulk een steun is echter in strijd met de suikerconventie. Ook spr. kreeg brieven met klachten uit Su riname, maar men moet daarmee zeer voor zichtig zijn. Spr. gaf een overzicht van het teleurstellend resultaat van proeven met pos- sentriehout voor papierbereiding genomen. Ook inzake den Lawa-spoorweg en een cul- tuurbank voor bacoven-industrie had spr. ge daan wat, hij kon. Spr. had door late ontvangst van de stuk ken uit Suriname weinig tijd gehad voor de indiening van de begroting, ook had de gou verneur niet aangegeven in welke richting moest worden besnoeid. Maar hierin is toch met geduld en beled gehandeld. Met cijfers betoogde spr., dat de goed- geefschheid van den Nederlandschen staat zeer groot is geweest. Om autonomie te heb ben moet gezorgd worden, dat dit met eigen middelen geschiedt. In de kolonie is een be volking, die weinig lust heeft in landarbeid, welke voor de kolonie toch onmisbaar is en door goede belastingen zal zij dat leeren er kennen. Na repliek van den heer van Kol zeide de minister in dupliek, dat hij zijn ambtgenoot Rambonnet, die geenszins een spreektrompet van de ambtenaren geweest is, dankbaar was voor de wijze, waarop deze is opgekomen voor de belangen van Suriname en voor de eer van den minister van koloniën. Spr. zou ook in de toekomst gaarne met den gouverneur samen werken, mits deze eenige medewerking toont. De begroeting werd z. h. s. aangenomen. Bij de behandeling van de begrooting voor Curasao 1916 bepleitte de heer Van Kol (S. D. A. P., Friesland) verschillende middelen om de kolonie 'te helpen, terwijl hij o.a. cri- tiek oefent op de havenverbetering van Wil lemstad. Zoo bepleitte hij betere behartiging van landbouw en veeteelt, nvoering van leer- Elicht, beperking van den kinderarbeid, ver kering van de rechtspraak. De minister van koloniën erkende dat met Curasao resultaten zijn verkregen. De ge zondheidstoestand is inderdaad ongunstig, maar een deskundige zal worden uitgezon den. Nadat spr. verschillende opmerkingen van den heer van .Kol had beantwoord, werd de begrooting aangenomen z. h. s. Bij de behandeling van de begrooting van koloniën was tevens de Indiscfie begrooting besproken. De heer v. d. Berg (3. r., Zuid-FIolland) drong aan op verbetering van, de rechtsbedee- ling en op verleening van autonomie aan In dische gemeentebesturen. DE VACATURE POSTHUMUS MEYES. Naar wij vernemen, zullen de Rechtsche Partijen in de Staten- en Raadsvacature, ont staan door het vertrek van den heer C. B. Posthumus Meyes uit Amsterdam en uit dén provincie Noord-Holland, candideexen het oud-raadslid den heer Jan Ter Haar Jr. Zoowel voor district VI. waar een open plaats komt voor den Raad als voor de Sta- ten-vacature Amsterdam VII, worden door Mr. H. Verkouteren, namens de C. H. be sprekingen met andere partijen gevoerd om beide C. H.-zetels zonder strijd te laten be zetten. NEDERLAND EN DE VEREENIGDE STATEN IN HET VERRE OOSTEN. Volgens een telegram uit Indië aan de Tel. zal Harrison, de gouverneur van de Philip- Eijnen, in April officieel een bezoek aan Java rengen, om ons stelsel van kolonisatie, on derwijs en landbouw te bestudeeren. Dit bezoek is, zooals van zelf spreekt, van het grootste belang voor de betrekkingen tus- schen Nederland en de Veneenigde Staten. Waarschijnlijk zal hij met onzen nieuwen gouverneur-generaal, graaf Van Limburg Stirum, ook den toestand in het Verre Oosten bespreken, met het oog op de politiek van Ja pan. DE LEENING. Dinsdagavond verscheen het voorloopig verslag over het ontwerp tot aangaan van een gejdleening of leeningen van '125.000.000. Gisteravond werden wij reeds verrast door de Memorie van Antwoord van minister Van Gijn. De Tel. noemt dié snelle werken een goed voorbeeld ter navolging. Een bericht lichting 1912 gaan is beslist men bestaan, met klein verlof gedeelte reeds trekken, maar niet vast en zal LANDWEER. volgens hetwelk de landweer den 13 Maart met verlof zou onjuist. Wel moet het voorne die lichting, welke 20 April naar huis zou gaan, voor een vóór dien datum te doen ver- dit vroeger tijdstip staat nog stellig niet 13 Maart zijn. DE J. P. COEN. De Cape Times, het voornaamste Engelsche blad van Kaapstad, zegt in een lange be schrijving van de J. P. Coen, het schip van de Maatschappij „Nederland". „Als Nederland had besloten een schip in de wereld rond te zepden als reklame van wat het vermag in den bouw van een schip van de hoogst mogelijke klasse, met de mooiste en ar- tistiekste salons en al de kleine geriefelijkhe den, waar de meeste reizigers zoo zeer aan hechten, kon er geen beter schip zijn geko zen dan de mailboot „Jan Pieterszoon Coen". Het is niet te veel gezegd, heet het verder, dat het het mooiste schip is, dat ooit in de ha ven van Kaapstad heeft gelegen. Het eerste klas-salon en de rookkamer „zijn net musea van kunst." En zoo voorts. KON. NAT. STEUNCOMITé. De 80ste lijst van bij het Kon. Nat. Steun comité 1914 ingekomen bijdragen (van 20 tot en met 26 Februari 1916 vermeld een to taal bedrag van 1535.32, makende het to taal der vorige lijsten ad 3.596.747.97 y% een totaal-generaal van 3.598.283.29 Gemengd nieuws. DE ONDERWIJZERS EN HET VRIJE HUWELIJK. In den Amsterdamschen gemeenteraad zijn gisteren behandeld de ingekomen adressen om in te trekken het besluit van B. en W. om den onderwijzer De Jong te schrappen vau de lijst der bij voorkeur benoembaren, we gens zijn vrije huwelijk. De heer Klaas de Vries meende, dat B. en W. op den verkeerden weg waren met hun besluit. Zij zijn afgeweken van den weg der beoefening van christelijke en maatschappe lijke deugden, dien zij zoo graag willen, dat de onderwijzer zelf zal bewandelen. De heer De Jong stond bekend als een voorbeeldig huisvader en goed echtgenoot. De heer Matthijsen diende de volgende motie in: „De gemeenteraad noodigt B. en W. uit den onderwijzer A. A. de Jong op de lijst van bij voorkeur benoembaren te plaatsen". De heer Wibaut ontzegde ieder het recht te zeggen, dat de man, die zijn huwelijk niet op die wet-wijze laat sanctioneeren, onge schikt is om ondërwijs te geven. Nu mag het nuchtere verstand er op wijzen, dat 't voor zichtiger is wèl te huwen b.v. ook met 't oog op de kinderen, maar de nuchtere menschen zijn niet de maatschappelijk moedigen. Nu heeft de overheid hier niet vóór te gaan, maar zij moet begrijpen en zij moet de baanbrekers voor een betere huwelijkswetge ving niet tot minderwaardigen verklaren. De heer Fabius zeide, dat de beslissing van B en W. aan geen enkele grondige cri- tiek zal kunnen blootstaan. De wethouder van onderwijs, de heer Den Hertog, zette het bekende standpunt van B. en W. uiteen en zeide ten slotte te verwach ten, dat de Raad de motie-Matthijsen niet zou aannemen. De motie-Matthijsen werd vervolgens ver worpen met 23 tegen 14 stemmen, waarme de het ontslag van den heer De Jong ge handhaafd bleef. HET DIENSTWEIGERINGS MANIFEST. Den 22sten dezer zal het hof te Amsterdam in hooger beroep de zaak behandelen van de predikanten B. te Schoorl; B. te Abbekerk; M. H. te SchagerbrugS. te Nieuwe Niedorp en T. te Zuid-Scharwoude in verband met het dienstweigeringsmanifest. UIT DE STAATSCOURANT. De Staatscourant no. 57 bevat de akte van de Veevoederfabriek en Olieslagerij „De Boe renbond" alhier. DE WATERSNOOD. —Uit Anna Paulownqpolder: De toestand in het Westelijk deel is zoo gunstig, dat het ge meentebestuur plan heeft, binnen korten tijd de school te Kleine Sluis weer te openen, al zal dit dan voorloopig voor een klein aantal leerlingen zijn; de toestand in den Oostpol der echter is tengevolge van den hevigen Oos tenwind weer slechfer geworden. Groote gol ven dringen de dijkbreuk binnen, gelukkig zonder veel schade aan de herstellingswerken te veroorzaken. Ze voeren een groot aantal zeedieren mee, een bruinvisch zag men ook zijn kop boven de golven uitsteken. Mij vreest dat dit deel van den polder voor langen tijd ongeschikt zal blijven voor den ldndbouw. (N. R. Ct.) Omtrent de werkzaamheden, welke in verband met den watersnood, door bemidde ling der Provincie Noord-Holland zijn on dernomen, vernemen wij van bevoegde zijde het volgende. In de afgeloopen week zijn in de door braak van den dijk van de Anna Paulowna- polder in totaal een tiental groote en kleine zinkstokken aangebracht. Zoodoende is de bezinking over een lengte van ongeveer 70 M. tot boven A. P. opgewerkt. De noodkeering langs de Van Ewijcksluis is, wat betreft het stuk Oude-Sluis-Veerbrug over a/B en voor het andete deel over V der lengte gereed. Zoowel in het gat te Katwoude als in dat van den Waterlandschen Zeedijk zijn in de afgeloopen week een zestal zinkstukkeh aan gebracht. Het slechte weer der laatste dagen heeft het werk belemmerd. Het gat te Katwou de is niettemin over de volle engte van 1 M A. P. tot^A. P. beteugeld. Het gat in den Westlandschen zeedijk ligt thans over 20 M. lengte op 1.70 M. A. P. en voor de overige 40 M. op 2.40 M. A. P. De versterkingen aan de Provinciale nood- keeringen bij Zaandam en Purmerend zijn nagenoeg voltooid. De voorziening tegen afkaveling van den spoordijk Zaandam-Purmerend is over ruim 5 K. M. gereed, evenals de bekistingen op den Wormerringdijk. De voorbereidende maatregelen voor dè drooglegging van de overstroomde landen maken goeden voortgang. Met den aanvoer van werktuigen is een begin gemaakt. De penningmeester van de Algemeene Watersnoodscommissie verantwoordt nu een totaal bedrag van 2.263.375,5514. WATERSTAND PURMEREND. Dè opname geschiedde hedenmorgen 9 uur. Waterstand Purmerender Schutsluis. Schermerboezem. Waterlandsboezem. 7 Mrt. 46 cM. - A.P. 7 Mrt. 20 cM.+A.P. 8 Mrt. 20 cM. - A.P. 8 Mrt. 43 cM.-4-A.P, 9 Mrt. 51 c M. - A.P. 9 Mrt. 3 cM.-f A.P. Door de kleine sluis wordt op Schermer boezem gespuid In de oude stad waar men bijna geheel var het water vrij is, is men gisteren aan gevangen met het leegpompen van bedorven regenbakken. Een tiental werden van wege de gemeente met de stoomspuit leeggepompt RUNDVEEFOKVEREENIGINGEN. Woensdag werd te Hoorn onder leidin^ van den heer J. B. Wilken (Nieuwe Niedorp^ de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Rundveefokvereenigingen in Noord-Holland. De vodrzitter wees op de abnormale tijds omstandigheden en hoopt, dat de toekomst voor de fokkers gunstig zal zijn. Ook werd herinnerd aan den watersnood, die Noord-Holland heeft geteisterd en waar door veel vee verloren ging. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd overeen schrijven van het Hoofdbestuur van de Hollandse!^ Maatschappij van Land bouw om te komen tot een uniforme rege ling voor geheel ons land van het melkon- derzoek en de uitkomsten van de melkstaten. 't Bestuur is tegen de 14-daagsche controle en wil de vierwekelijksche handhaven. De zaak zal in de aangesloten vereenigingen worden gebracht. Aan het door den heer E. Koster Dz. (Bo- beldijk) uitgebrachte jaarverslag ontleenen we het volgende: Met medewerking van 't bestuur van den Bond is een' regeling getroffen met het N. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter ne' Co., sigarenfabrikanten aldaar, om vergun- visie is gelegd, het aan hen ingediende ver zoek met bijlagen van de firma W. Helling igarenfal ning tot het oprichten van een sigarenfabriek in het perceel Baangracht, Wijk A, no. 6. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Raadhuize dezer ge meente, mondeling op Donderdag 23 Maart e.k., 's voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie- dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de Secre tarie dezer gemeente van de terzake ingeko men schrifturen kennis nemen. ALKMAAR, 9 Maart 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. HOORNSCHE VAART. De Burgemeester van ALKMAAR brengt ter kennis vah de SCHIPPERIJ dat, ter ver betering van het vaarwater, in de Hoomsche vaart tusschen "het Groot Noordhollandsch kanaal en de Halvemaansbrug, BAGGER- WERK wordt uitgevoerd en roept in verband daarmede de medewerking in van belangheb benden, waaronder voornamelijk zijn verstaan de bestuurders van MOTORVAARTUIGEN om die baggerwerken te ontzien en zoo min mogelijk te belemmeren, daar anders maatre gelen zullen worden genomen om zulks te voorkomen. AIKMAAR, 8 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. R. S. inzake de keurirtg van het vee, waar door men op den duur mag verwachten, dat één keuringsrapport wordt verkregen voor N. R. S. en 't Stamboekregister. Aangesloten zijn 29 vereenigingen met 567 leden-veehouders en 112 belangstellen den. Van de lactatie-periode 19151916 kun nen door de administrateurs van de aange sloten vereenigingen 3882 volledige melk staten worden opgemaakt. Van 989 dieren werden de melkstaten af gebroken. Van 1045 dieren werden volledige melk staten opgemaakt. Er blijven nog 2837 die ren over, waarvan een Volledige staat kan berekend worden en die nog niét ingeschre ven stonden in het fokregister en dit getal kan dus aangeboden worden voor de keu ring in dit voorjaar. Van de lactatie-periode 1914 konden 2905 dieren aangeboden worden voor de keuring. In 't voorjaar 1915 werden hiervan 1063 stuks goedgekeurd voor inschrijving in het fokregister, of 36.59 pet. 31 December 1915 waren 2306 dieren in geschreven in de fokregisters. Van de 137 stieren voor dekking gebruikt waren 28 in gemeenschappelijg bezit. De totale kosten van een meikstaart bedroe gen 3,59. Opmerkenswaardig acht de secretaris de meening van velen, dat de producten van den landbouw een algemeen bezit zijn, waarover men maar mag beschikken. Aan den landbouw is het, te zorgen, dat hij zich niet geheel overheerschen laat en zooveel mogelijk paal en perk wordt gesteld aan dergelijke ideeën. Voor landbouwers en veefokkers is 1915 een rijk jaar geweest, al komen de winsten van den plattelandbewoner niet in vergelijk met die van vele groothandelaars. In t verslag wordt er ook op gewezen, dat bij den handel in alle artikelen van het bedrijf zoo eigenaardig werd omgesprongen met'de regeling der uitvoerverboden. De handel in fokvee met'het buitenland betee- kende niet veel. Uitgenomen een oogenblik, toen alleen vee, ingeschreven in het N. R. S. naar buiten moch.t Menige veehouder heeft op die manier enkele van zijn oudste, soms geldekoeien duur verkocht. Een en ander was echter niet overeen te brengen met het doel van het N. R. S. en waarvoor het ge subsidieerd wordt. Gelukkig zijn daartegen maatregelen beraamd en toegepast. Herinnerd wordt aan het verlies van waar devol fokvee door den watersnood te Anna Paulowna. Gelukkig echter, dat het gefokte bloed over de geheele provincie is verspreid, zoodat niet alles is verloren en dus bij an dere beslagen steun gevonden kan worden. De rekening wordt goedgekeurd tot een bedrag van 890.41 in ontvang en 676,60 in uitgaaf, saldo 213,81. De rekening van den coöperatieven aan koop werd goedgekeurd ten bedrage van 1446,14 in ontvang, 1425,46 in uitgaaf en 20,68 in saldo. Uit het verslag van de commissie voor den coöp. aankoop, uitgebracht door den heer P. Jz. Eriks (Hoorn) blijkt, dat in 1915 is ge leverd voor 1170,3014. Uitgevoerd werden 258 bestellingen, 't Reservefonds steegt tot 628,48. Tot bestuurslid werd gekozen de heer K. Kuijper (Wognum). Tot gedelegeerde leden voor de najaars keuringen werden gekozen de heeren L. Posch (Binnenwijzend), Jn. Koopman Jz. (Beemster), N. D. Kaan (Wieringerwaard) en E. Koster Dz. (Bobeldijk). Tot afgevaardigde voor de vereeniging tot ALKMAARSCHE COURANT. VI

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1