van Frankrijk en het Front, N. V. Herms. COSTER 4 ZOON, J. H. SAUVEÜIl. Beter dan een balsem voor uwe pijnen. een nette WERKSTER i oIom iitMMH'ïi van linten. VARKENSVLEESCH. 263 245 298 510 429 177 224 517 met tal van illustraties. Prijs f 0 50. Verkrijgbaar in den Boekh. van de Telefoon No. 3. YOORDAIW C 9. GEVRAAGD.: Wij bieden aan de rheumathieklijders nie aan hn lijden te kalmeeren, hunne pijnent te verzachten; wij bieden hen aan hen er van te verlossen. Indien gij weet dat de rheumathiekpijnen veroorzaakt worden door de aanwezigheid in het bloed van een vergift, genoemd „uri nezuur", zegt gij tot uzelf dat, zoo er een middel bestaat dat de kracht bezit dat urine zuur uit het bloed te verwijderen, gij dit middel maar hebt in te nemen om geene pijnen meer te hebben. 'Welnu, dat middel bestaat. Gij hebt er dikwijls van hooren spreken, maar gij kent de bewonderenswaardigheden er van niet voldoende. Dat middel is de Pink Pillen. Anderen dan gij, hebben tot hun grootste geluk en grootste rust geweten, dat de Pink Pillen de rheumatiek genezen. Zij heb ben zich gehaast zich, dank zij de Pink Pillen, te verlossen van de pijnen, die eiken wertin hun leven onmogelijk maakten ons voor, dat „Alcmaria" met dit goed ge motiveerde adres een gelukkig initiatief heeft genomen, waardoor de zaak, die dood scheen, weer in beweging komt. Vooral ach ten wij den door deze vereeniging ingeslagen weg juist, daar nu kan blijken of de behoefte aan een dergelijk gebouw zoo groot is, d?t de ingezetenen en omwonenden zich daar voor finantieel willen interesseeren. Mocht dit niet het geval zijn, dan is daardoor vrij wel vastgesteld, dat er van een gunstige ex ploitatie geen sprake zal zijn. Is de geldelijke deelneming door particulieren echter groot genoeg om met een gemeente-garantie tot den bouw over te gaan, dan is dit een waar borg, dat een schouwburg- en concertge bouw inderdaad in een behoefte zal voor zien i Natuurlijk zal menigeen wat aan te mer ken hebben op het verzoek. Niet iedereen zal zich met het bestuur kunnen vereenigen over de gekozen plaats. Maar dat is een zaak, welke later aan de orde komt. Neemt de Raad een principieel besluit, dan heeft het Alcmaria-bestuur vasten grond onder de voeten en kan het met kans op succes de be langstellenden en belanghebbenden berei ken. En wanneer het benoodigde geld we hebben hooren spreken over honderdduizend gulden er mocht zijn, dan kan over de plaats gedelibereerd worden, en mocht dan blijken, dat een gunstiger plaats wenschelij- ker is, wel, dan zal het principieele raadsbe sluit zeker geen beletsel vormen, om die te kiezen Men houde voorloopige opmerkingen in de pen, wachte het raadsbesluit af, late, too dit gunstig luidt, het bestuur rustig aan het werk en wensche het veel succes bij zijn pogen BINNENLAND Gemengd nieuws. FRIESCH-GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK. In de ten kantore der Bank gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders werd het verslag uitgebrachf over het jaar 1915, zijnde het 25ste'boekjaar, waaraan wij het volgende ontleenen: In de eerste plaats wordt de aandacht ge vestigd op den 16 October 1915, waarop het 25 jaar was geleden, dat de Bank hare werk zaamheden aanving. Van de bij de oprichting gekozen bestuurs leden zijn thans nog in leven en in functie 'de heeren Mrs. R. P. Dorhout Mees en P. B. J Reeling Brouwer, als directeuren en de heeren Jhr. Mr. O. Q. van Swinderen, P. J. Vos en Mr. Dr. I. A. van Roijen, als commissarissen. Het aandeelen kapitaal, oorspronkelijk groot 1,500,000 werd in 1914 vergroot tot ƒ3,000,000, waarvan thans ƒ2,500,000 is geplaatst. De eerste serie ad 750,000 wercl bij de oprichting a pari geplaatst, de 2e serie ad ƒ750,000 in 1898 k 130%, de 1de seiie ad 500,000 in 1904 a 180% en de 4de serie ad 500,000 in 1912 200%. De moeilijke tijdsomstandigheden hebben de zaken der Bank niet al te zeer gedrukt. Hoewel voor meerdere debiteuren de oorlog nadeelige gevolgen met zich sleept, leverde de inning der rente geene bijzondere moeilijk heden op. Van de op 1 November te innen renten, tot een 'bedrag van plm. 500,000, was op 31 December j. 1. slechts 1787.66% achterstallig, waarvan thans reeds ƒ1200.68 is betaald en de betaling van 195 door ge houden verkoop van het onderpand, is verze kerd. In 't geheel werd voor plm. ƒ40,000 vrijstelling van periodieke aflossingen ver leend. Twee malen moest in 1915 tot executie van het verbonden onderpand worden overgegaan De eerste keer was de vordering der Bank ƒ56,500, de opbrengst 12,000, de tweede maal had de Bank in totaal te vorderen 10,034.37%, terwijl het onderpand aah koopsom en huren 9,974,33% opbracht Het hierbij geleden verlies is op de onkosten- rekening geboekt. Door de groote daling, die dekoersen der beleggingsfondsen hebben ondergaan, moest daarop een bedrag van 108,744,75 worden afgeschreven. In 1915 werden 100 hypotheken afgesloten tot een totaal bedrag van ƒ2,694,975, terwijl werd afgelost ƒ1,757,670. Op 31 December 1915 stond uit een gezamenlijk bedrag van 28,040,745. De gemiddelde rente dezer leemngen is van 4.5573% gestegen tot 4.6584%. Op 2 Januari 1915 werd begonnen met de uitgifte van 5% pandbrieven, welke uitgifte in September d.a v. weder is gestaakt. Ge plaatst werd voor een bedr. van 1,084,300 De geheele verkoop van pandbrieven bedroeg in 1915 ƒ1,828,200, waartegenover een in koop staat van 838 600, terwijl op 1 Octo ber 1915 weder a pari werd uitgeloot ƒ270,000. In circulatie was. op 31 December 1915 ƒ27,682,200. De gemiddelde rente der pandbrieven is thans 4 0742% tegen 4.0297% op 31 De cember 1914. Na afschrijving van 2500 op de kantoor gebouwen, bedraagt de winst f 162,552,09, waarvan 16% dividend wordt uitgekeerd en ƒ16,129,39 extra wordt gereserveerd De reserves, die bedroegen f S 1,957,00)5, vermeerderen met 84,677,27 doch vermin derden met bovenvermeld koersverlies op de effecten ad 108,744,75, zoodat zij groot blijven 787,889,53. De aftredende Commissarissen, de heeren J. J. Vriesendorp van Renesse, F. I. de Greve en Mr. Aug. Philips, werden in deze verga dering herkozen. EERETEEKEN WATERSNOOD. Bij Koninklijk Besluit is, ter erkenning van de uitstekende daden, bij den jongsten watersnood verricht, een eereteeken inge steld, bestaande uit een zilveren of bronzen medaille. WATERSNOOD, De penningmeester van de Algemeenc Watersnoodcommissie verantwoordt een to taal bedrag van 2.272.308.98%. De Indische Watersnood-commissie heeft thans in totaal bijeen 212.448 90. Uit Anna Paulowna: Kliene Sluis is bij na weer geheel bevolkt. De terugkeerde bewo ners. vertrouwende, dat zij achter den bijna voltooiden kistdam langs den Van Ewijckweg vilig zullen zijn, reinigen hun woningen van de dkke laag modder, waarmede alles bedekt is, wat onder water heeft gestaan. Dit wordt bemoeilijkt door het gemis aan schoonwater, dat zoo noodig was om het achtegebleven slib te verwijderen, dat een ondragelijke reuk ver spreidt. Alle regenbakken zijn vervuild en het gemeentebestuur verschaft alleen drinkwater. De school zal Maandag hesopendw orden. Het verkeer door het dorp geschiedt langs noodbruggen, waar de wegen niet droog lig gen. Buiten het dorp, langs den Molenvaarts- weg, den toegangsweg naar het station, leve ren de eertijds keurige woningen een treuri- gen aanblik op. Van de meeste zijn de g-vels weggeslagen en vertoont zich het inwendige nog, zooals het door de bewoners in der haast verlaten is. Het noordelijk deel van den pol der, dat het laatst overstroomde, ljgt weer ge heel droog. Aan niets kan men merken, dat het onder water gestaan heeft. De bloembol len velden hier hebben schijnbaar niets gele den. Het deel bewesten den spoordijk wordt door drie motorgemalen van het overtollige polderwater bevrijd. Deze loozen op de Mo lenvaart. Dit deel bevindt zich in den gun- stigsten toestand. De werkzaamheden aan den doorbraak bij Uit dam. vorderen goed. Gisteren is daar een Rijnaak aangekomen me t600 last bazalt- blokken, die men vandaag naben de zinkstuk- ken in het gat werpt. WATERSTAND PUkMEREND. De opname geschiedde hedenmorgen 9 uur. Waterstand Purmerender Schutsluis. Schermerboezem. Waterlandsboezem. 9 Mrt. 51 cM - A.P. 9 Mrt. 3cM.-f A P. 10 Mrt. 55 cM. - A.P. 10 Mrt. 1 eM.-f A P. 11 Mrt. 48 cM. -A.P. 11 Mrt. 6 cM. +A.P. Door de kleine sluis wordt op Schermer boezem gespuid. STADSNIEUWS. DUITSCHE OORLOGSSCHOENEN. De firma H. de Raat, Hoogstraat alhier heeft wat nieuws in den handel gebracht, n.l. een schoen gemaakt naar het systeem van de Duitsche oorlogsschoenen, waaraan zooals men weet in 't geheel geen leer wordt gebruikt Deze schoen is gemaakt uit geprepareerd sterk zeil-linnen dat zeer duurzaam moet zijn, de binnen- en buitenzooi bestaat uit een aan tal op elkaar geplaatste laagjes hout, het ee- nige leer dat aan de schoen gebruikt is vor men de kleine stukjes zoolbeslag die noodig zijn om de houten zooien te bzschermen en die natuurlijk met zéér geringe kosten steeds weer zijn te vernieuwen. De prijs van de schoenen bedraagt ongeveer 3.— hetgeen een groot voordeel is in dezen tijd van duur leer. Een deugd bovendien is, dat ze van ge heel hoilandsch iabrikaat zijn. UITREIKING VAN HET OVERpEBLEVEN SOLDATENETEN. Door verkoop van het pakhuis aan de Baangracht, van den heer L. C. Oudt, door hem steeds welwillend aan het Steuncomité voor het uitreiken van het gratis beschik baar gestelde overgebleven soldateneten af gestaan, is het Steuncomité genoodzaakt naar een andere lokaliteit uit te zien. Voorloopig is dit comité geholpen, daar regenten van het Gasthuis, waar nu voortaan den eersten tijd de uitreiking van het eten zal plaats hebben. Het comité hoopt evenwel, dat alsnog een der ingezetenen haar een lokaal zal afstaan. GEWIJDE AVOND. De zeer druk bezochte bijeenkomst van den Ned. Protestantenbond, afd. Alkmaar, gister avond in „de Unie" gehouden, werd door den voorzitter van de afdeeling, Ds. Westra met eenige woorden geopend. Spreker ver heugde er zich over, dat de opkomst, nu de Protestantenbond eens wat anders gai dan de gewone lezingen, zoo bizonder groot was en zag daarin een instemming van bet publiek met dit pogep. Ook muziek en voor dracht kunnen wijding aan een avond geven Men week dus niet af van den weg dien de Protestantenbond meende te moeten gaan. Hierna nam de uitvoering van het pro gramma een aanvang met het voordragen van het Largo con espressione van Beetho ven, door een trio gevormd door mevrouw Offers-Rinck, piano, mej. A. C. Gouwe, vi ool, en den heer J. van der Meer, violoncel. Het mooie, zeer melodieuse Largo werd ver tolkt met groote eenheid van spel en gevoel volle voordracht. Ook bij het tweede trio, dat na de pauze gegeven werd, Canon en Marcia van A. van Tetterode, vielen deze kwaliteiten te bewonderen, zoodat wel kan worden gezegd, dat dit drietal niet het minst bijdroeg tot het welslagen van den avond. De viool en de violoncel lieten zich ook nog in soli met pianobegeleiding hoo ren. Mej. A. C. Gouwe gaf eenige nummers van Mackenzie, J. H. Oushoom, Schravetar- de en Charminde, waarmede zij het publiek zeer wist te bekooren, terwijl de cellist uit blonk in Bach's prachtige eerste Sonate en ook een Sonate van Henry Eccler op gevoel volle wijze ten gehoore bracht. Er blijft nu nog wat van de voordrachten te zeggen. Mej. G. Bakker verhaalde ons, voor de pauze, de episode uit Nathan de Wij ze. „De drie ringen" en deed uit dit met dui delijke, genuanceerde stem, zoodat ze velen nader tot dit zingrijke verhaal gebracht zal hebben. Na de pauze droeg ds. H. Makkink het ont roerend' gedicht „Nachtwake" van Francois Coppée voor en wist door de pakkende wijze waarop hij den strijd schilderde van het jon ge meisje, dat daar .waakte bij het bed van den zwaargewonden Beierschen officier, die eenige dagen geleden voor Metz, haar ver loofde had gedood en wiens leven zij nu in haar hand had, zijn publiek tot den hoog- sten aandacht op te voeren. Aan het einde van den avond sprak ds. Westra nog enkele woorden, hij dankte elk der medewerkers nog eens afzonderlijk voor het genot dat zij den toehoorders verschaft hadden en bracht een extra woord van hulde aan mej G. Bakker, die door het geheel uil haar hoofd voordragen van „De drie ringen" hem en zijn collega s, als predikanten bijzon dere bewondering afdwong. Spr. meende wel dat ook deze avond ge sticht had, waar ook immers Beethoven eens zeide „Muziek is het begin van een beter leven". Spr. dankte het publiek voor zijn aan deel in het bizonder welslagen van den avond en sloot hiermede de laatste bijeen komst in dit seizoen. VOETBAL. Was er hier de vorige week alleen een wed strijd van Holland, morgen speelt Alcmaria alleen thuis en wel haar laatste competitie wedstrijd. E. D. O. uit Haarlem, die we hier al meer gezien hebben, zal wel weer een soli de tegenpartij blijken, maar daar Alcmaria morgen met "een tamelijk goed elftal zal kun nen uitkomen, zou het ons niet verwonderen als 't nog een spannende strijd werd om de overwinning. E. D. O. heeft geen kans meer op de eerste plats en Alcmaria zal \yel op de zesde plaats blijven. DE ALKMAARSCHE BORGMAATSCHAPPIJ. In de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders van de hier opgerichte Borgmaatschappij werden de heeren Mr. A. J. M. Leesberg en J. Lind Hz. tot gemach tigden gekozen. Deze heeren werden tevens met de andere aanwezige heeren, J. C. L. Wijdeman, W. v Vuure en Jb. Cloeck, in de commissie van advies gekozen. Ter vergadering bleek, dat van de 800 bil jetten met verzoek tot deelneming, er 20 in gevuld terug waren gekomen. Op deze 20 was voor 31 aandeelen a 100 waarop 20 gestort, ingeschreven. De belangstelling om den noodlijdenden middenstand in Alkmaar op de been te hou den is dus waarlijk niet groot! zien. JUBILEUM. Den lsten April a.s. zal de heer W. G. J Meulman, commies aan de H. IJ. S. M'„ hoofd van het plaatsbureau alhier, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij de Maatschappij in dienst trad. Als een bijzon derheid mag zeker wel vermeld worden, dat de heer Meulman gedurende deze jaren zoo goed als steeds te Alkmaar als standplaats werkzaam was. DEN HAAG, 11 Maart. Door de direc tie van het Rijks Centraal Administratie1 kantoor voor de distributie van levens middelen is per circulaire aan de burge meesters medegedeeld, dat na de loopende week niet kan worden doorgegaan met de beschikbaarstelling van varkens tegen 70 ct. per Kilo siachtgewicht. Voorloopig zullen de leveringen belangrijk worden ingekrompen en waarschijnlijk 1 of 2 we ken onvoldoende zijn. De prijzen zijn voorloopig bepaald vaa varken^ met een siachtgewicht van 80 en 110 Kilo resp. 80 en 83 ct. per Kilo. De ourgemeesters worüen dringend verzocht bij de vaststeuing aer detailprij zen -voor cut overgangstijdperk rekening te houden met de gunstige positie waarin de varkensslagers, met name in de laatste maanden, neoben verkeerd en voorts om de goede controle te verzekeren dat het vleesch in het kiem aan ae ingezetenen oi omwonenden wordt verkocht. Thans deelt men ons mede, dat in de volgende week geen aflevering van regee- ringsvarkens zal geschieden, maar dat ver wacht mag worden, dat de omstandighe den zich binnenkort zullen wijzigen, zoo dat de distributie kan worden hervat Inmiddels zijn maximum-inkoopsprijzen bepaald. DE ENGELSCHE POST. ROTTERDAM, 11 Maart. De Har wich-boot, die gistermorgen uit Londen is vertrokken en in den afgeloopen nacht om 2 uur in den Nieuwen Waterweg had kun nen zijn, was daar hedenmiddag tot één uur nog niet aangekomen. ERNSTIG ONGELUK. AMSTERDAM, 11 Maart. Op een motorbootje, aan de overzijde van het IJ bij de boterfabriek gelegen, is de motor gesprongen, waardoor 3 werklieden zwaar en één licht gewond werden. POKKEN. AMSTERDAM, 11 Maart. In de paar laatste dagen zijn wederom een viertal gevallen van pokken geconstateerd, bene vens twee gevallen in de gemeente Sloten. NAAR DE OVERSTROOMDE STREKEN AMSTERDAM, 11 Maart. Een gezel schap Noord-Hollandsche Staenleden bracht heden een bezoek aan het over stroomde gedeelte van Noord-Hol landsch Zuiderkwartier. OPLICHTINÖ. AMSTERDAM, 11 Maart. Door een exporteur alhier is bij de Rotterdamsche politie aangifte gedaan, dat hem door ze keren K. vanuit Rotterdam een partij van 10.000 K.G. z.g. cacao geleverd ia niet al leen niet conform het monster, doch be staande uit ongezuiverde cacoaschillen en een massa cacaoveegsel. Op de partij was 4000 voorschot verstrekt, waarop de waar aan kooper werd afgezonden. Van den verkooper van dit veegsel is de ver blijfplaats niet bekend. Hij werd door de politie van Rotterdam opgespoord. NEKKRAMP. ZEIST, 11 Maart. In het gezin van den heer A. H. is een geval van nekkramp voorgekomen. SPIONNAGE. VLlSSINGEN, 11 Maart. De van spion- nage verdachte Belg is heden, na verhoor door den Officier van Justitie, naar het Huis van Bewaring te Middelburg over gebracht ITALIë EN DE ENTENTE. LONDEN, 11 Maart. De Daily Mail verneemt uit Milaan: Er zijn wijzigingen in de regeering te verwachten, welke van grooten invloed zullen zijn op Italië's be trekkingen met de geallieerden en haar houding in den oorlog. TER ZEE. SOFIA, 11 Maart. (Officieel). Gisteren is de Russische torpedoboot „Luitenant „Tougonnin" ten zuiden van Wama op een mijn geloopen en gezonken. Vier offi cieren en 11 matrozen werden door Bul- gaarsche militairen gered. AMS'l ERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordaip C 11, Alkmaar. Koers van 10 Mrt. 11 Mrt Staatsleeningen NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 508/1000 5 Oblg. dit# 34 dito dito 3 dito dito 24 NetL Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronertr. jan.-juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. QR 625 4J Nicolai Spw. 100 4 Geconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. §25 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 c 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1^15 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieel# Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v A. Am. Car. Gt Foundry Co. C v. A. Amer Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Miinbouw-Ondernemingen Ketahoen id. few. A, 'ref. A A. RediangLebong BUITENLAND Qreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult Mij. der Vorstenlanden A. id id. id. Windstaand Hattdelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatechappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aastd. Oec. Hofl. Petr. Cert. v. A. Koiu Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Sehibaiof! Petr. Cjr. Crt. gew. A id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mij. A. Rubber-Maatechap pijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A- Int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4$ Tabaks-Ondernemingen A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand Deii Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Dell Spoorweg Mij Obiig. 6 Holl. ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 5 Mij. L Exj»l v Staatssp. Obi. 44 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. A Baltimore Ohio Certif. v. A Denv. 81 R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kan* Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-Y#rk Out. Western Norf. 81 West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. C®mp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleoningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—3 Gemeente Crediet 3 BELQIE. Antwerpen 1SS'. 24 PROLONGATIE 2 pCt. Mededeelingen: Amerikaansche waarden vast. Oliewaarden eveneens vast maar zon der affaire. Tabakken willig voor Padank. Culturen en Rubbers prijshoudend. Scheep- vaart-aandeelen iets beter. Mijnen lusteloos. 102 8 u/4 707/, 607/, 101 »/U r431/, 731/4 63a/4 59% 54 587/, 58 57'. 541/4 861/, 103 103 18 U/4 1681/, 169 641/4 46% 78'/, 131/, 24 123 CVu 28'j 205 199 316 180 171 540 205 321/1 62 55 204 378 67 Va I 7% 677/, #8»/i 265 242 2v5 509 425 17 6 V» 223 Va 512 395 107V4 02'* 1027/8 97'/1 997A« 87 t's 07/8 347/s 24% 4'/, 271/4 1107/b 92% 19% 128% 101 7/8 93»/i, 5SVi8 102 82 701/, 60'/, 1011/1 43% 731/4 64 591/. 53i', 587/g 58 877/. 103 I8H/4 1681/1 169 64i/s 461/, 787/8 21V, 205 199 317 172 540 207 55 204 V, 380 167% 17 67 891,(4 102% i 027/, 97»/» 90% 10'/, 35 24 5% 27 a 191/4 128 93% 58% MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 11 Mrt. Aangevoerd 10 paarden f 180 a 450, 36 koeien en ossen f 160 a 360, 532 nucht. kalveren f 12.— a 36.61 magere schapen f 20. af 45 vette M. f a temmeren a ,117 magere varkens f 28, a 57.—, 157 Biggen ff 16.— a 3q.,8 bokken en geiten f 4,a 8,2 kleine bokjes 1 0 - a 0.—, boter, fer kop hoogste prijs f 0.92®, middelprijs 0.87®, laagste prijs f 0.82®, aangevoerd 3436 kop, eieren f 6.50 a 7.per 100. een deneieren f 6.50 a 6.75. NOORDSCH AR WOUDE 11 Maart. Roode kool f 2.80 a 6,gele kool f 2.70 a 32.80, Deensche wittekool f 2,et 11., wortelen f5 per 50 K.G. grove uien f 10.80 a 11roodekoel f 8.11 a 0.Deeasehe witte f 7.a 8'gele .0 per zak. BROEK OP LANGtNDIJK 11 Mrt. Aangevoerd 1200 roode kool f 2,20 a 4.40, 3300 gele f 3.20 a 8.4®, 70# witte f2, 21 zak roode f 8.02 a 8.66, 20 zak witte f 8.38, 25 baal uien f 7 a 10.80. uien (stekj f3.10. HOORN, 11 Mrt. Tarwe f 11.— a 12.—, rogge f 0,a 0,—, gerst f 11.— |a 12. haver f 8,a 8.25, witte erwten f' a .0, groene dito f 24.a 28,grauwe f 23,a 27,vale f 22,a 28.bruine boonen f 23.a 28.karweizaad f a mosterdzaad f a 161 biggen f 18.a 26.0 kippen f 0.a kipeieren f 6.25 a 6.75, 1230 kop boter 90 a 90 ct. per kop. TELEGRAFISCH WEERBEK1CH1. 11 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederiandscb Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 12 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 771,1 te Bodo. De, laagste stand van den barometer onder 750 Zuid-Duitschland. VERWACHTING. Matige, in het Noorden tijdelijk krachtige noord-oostelijke tot oostelijken wind, betrok ken of zwaarbewolkt, waarschijnlijk sneeuw- of regenbuien, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 11 Maart. Comelis Andries Stephanus Scheelings, 19 jaar. Reiidri ADVERTENTIëN. Verloofd: A. SCHOONEWIL en JANNETJE BLOM. Alkmaar, Maart 1916. Geestersingel 45. Geboren: KLAAS, zoon van G. GOVERS Kz. C. J. GOVERS—Kokkes. Oterleek, 11 Maart 1916. Nog treurende over het verlies mijner geliefde Echtgenoote trof mij heden teil mijne huize weer, een zware slag door het overlijden van mijn geachten Zwager A. WILLEGR1JP in den ouderdom van 64 jaar. J. ROEMER. Koedijk. 11 Maart 1916. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling, bij de geboorte van hun ZOON" ondervonden. Jb. DE BOER Cz. M. E. DE BOER- Blaauboer. Heer-Hugowaard, 9 Maart 1916. Voor de vele bewijzen van belangstelling betoond bij het overlijden van onzen gelief den Vader, Behuwd- eu Grootvader, J. EL BURG, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank, ook aan H. H Kaasdragers, welka hem de laatste eer hebben bewezen. Namens de Familie. Alkmaar, Maart 1916 Ondergeteekenden betuigen hunnen harte lijken dank aan allen, die blijken van belang stelling hebben betoond bij de gelegenheid van hun 25-jarige Echtvereeniging. J. GERRITS, Brievengaarder. L. GERRITS Breoman. Burgerbrug, Maart 1916. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder JANNA HUISMAN, Wed. van J. WILS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, E. WILS. Alkmaar,- 11 Maart 1916. bij LANDMAN DE MUNK, Paijglop 18

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2