DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Van het Westelijk Oorlogsterrein. ring Landweer, Landstorm en lltle. ii flo. 62 Honderd en achttiende jaargang. 1916 fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct. p. regel, groote letters naar DINSDA6 Brieven fr. N.T. Boekten Handelsdrukkerij v.h. HERIVIs. COSTER tf ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. 14 M A A R T FRANKRIJK. VARIA. Regeeringskool. ALKMAAR, 14 Maart. De legerberichten van het westelijk oor- logstooneel komen heden in zooverre over een, dat ze geen van allen iets nieuws mel den. Het woord is bij Verdun nog steeds aan het kanon. De artillerie treedt aan bei de zijden met groote hevigheid op. Maar de betrekkelijke rust, Zaterdag begonnen, duurt voort, zegt het Havas-commentaar. „De algemeene toestand is juist dezelfde als op 2 Febr. bij het begin van den tweeden aanval, maar de uitputting van den aanval ler is aanzienlijk toegenomen. Elke pauze stelt ons in staat ons krachtiger te verster ken elke rust in den aanval komt ten nadeele van den verdediger," voegt dit nieuwsbureau er aan toe. Het is vooral op de uitputting der Duitsche legerscharen, waarop van en- teritezijde gewezen wordt. Zelfs door den heer Clemenceau, die zichzelf er mee geluk- wenscht, dat de Duitsche verliezen buiten el ke verhouding staan met die der Franschen. De Matin schat de Duitsche verliezen maar eventjes op 200.000 man, dat is dus ongeveer vijf legerkorpsen, de Times laat het op 150.000 man en het Engelsche blad hoopt, dat de Duitschers zoo maar zullen doorgaan dan hebben de geallieerden voor Mei met een half millioen Duitschers afgerekend. Men meent in Parijs en in Londen, dat het Duit sche offensief thans zoo niet geheel ddn toch zoo goed als afgeloopen is. Maar de ka nonnen leiden ongetwijfeld een nieuwe infan- terie-actie in, over welker afloop niets valt te voorspellen. Zelfs het Havas-commentaar geeft te verstaan, dat de artillerie-beschieting ten westen van de Maas wel zal leiden tot een nieuwen aanval. De oorlogsraad, die Zondag in het Fran- sche hoofdkwartier is bijeengekomen bereidt het werk voor van den grooten raad der en tente, die op het einde van deze maand ge houden zal worden. In Engeland heerscht ontevredenheid on der de voor het leger ingeschreven gehuwde mannen. Er worden op groote schaal pro testvergaderingen gehouden, waarop ver langd wordt, dat men de ongehuwde mannen uit de gereserveerde bedrijven zou „uitgra ven" enz. en ten aanzien van jonge gehuwde mannen conscriptie zou toepassen. De Times meldde eergisteren, dat de com missie uit het kabinet die benoemd is, om de kwestie te behandelen, besloten heeft groote groepen industrieën die vroeger onaantast baar geacht werden, van de lijst af te voeren en ook ongehuwden uit andere bedrijven te lichten. Deze maatregelen worden toege schreven aan den druk dien Lord Derby op de regeering heeft uitgeoefend. Het blad schreef gisteren, dat het aller grootste belang wordt gehecht aan het debat over de legerbegrooting, dat heden in het Lagerhuis zal beginnen en gelegenheid zal geven, om verschillende kwesties ter sprake te brengen. De voornaamste is de oproe ping van groepen gehuwde mannen, die zich voor den dienst hebben aangemeld, voordat alle ongehuwden opgeroepen zijn. Er is een toenemende strooming om den dienstplicht uit te breiden tot alle mannen, gehuwd of niet, ingeschreven of niet. Er is gisteren een lange mededeeling ver strekt, betreffende de ingrijpende herziening van de lijst van vrijgestelde beroepen, waar door het leger kan beschikken over een groot aantal, tot dusver vrijgestelde, ongehuwde manschappen van 25 tot 30, in enkele geval len zelfs tot 41 jaar. Tegelijkertijd is de vrij stelling van gehuwden beperkt tot diegenen boven dertig" jaar, die een verantwoordelijke positie bekleeden, zooals afdeelingschefs, meesterknechts enz. enz. Men ziet dus, dat de dienstplichtkwestie in Engeland nog heel wat te doen brengt. Tegelijkertijd worden er propaganda-verga- deringen gehouden voor een fight for right beweging, d. w. z. tegen een ontij digen vre de, teneinde bij het volk den geest van blij moedige opoffering aan te wakkeren totdat de overwinning is verzekerd. Volgens Havas meldt de New-York Herald, dat de Amerikaansche minister Lansing bij den Duitschen gezant formeel, geprotesteerd heeft tegen het torpilleeren van het onbewa pende Noorsche zeilschip Silius, aan boord waarvan zich 7 Amerikanen bevonden. De Duitsche rijksminister van marine, von Tirpitz is ongesteld, de zaken aan zijn depar tement worden gedaan door den oudsten of ficier in dienst. De geruchten over een voor de entente welwillender wordende onzijdigheid van Roemenië nemen in de Londensche en Pa- rijsche bladen toe en zelfs maken deze bla den melding van een Roemeensch-Bul- gaarsch grensincident, waarachter tot nader order nog wel een vraagteeken kan worden geplaatst. Het Fransche middagcommuniqué luidde gisteren In de streek ten N. van Verdun heeft geen enkele infanterie-aanval plaats gevonden. In den loop van den nacht is de beschie ting van Béthincourt en de streek van Douau- mont, eveneens het bombardement in Woe- vre, in de sectoren van Moulainville en Rou- vaux, voortgezet. De Fransche artillerie heeft aan het ge- heele front groote levendigheid getoond. In het Priesterbosch, bij Croix-des-Carmes, is een afdeeling Fransche troepen doorge drongen in de Duitsche loopgraven, over een front van ongeveer 200 meter, en heeft de sappen schoongeveegd; na eenige verliezen te hebben toegebracht aan de Duitschers, keerden de Franschen met 20 gevangenen naar hunne linies terug. EEN REDE VAN MINISTER VAN DER VELDE. Onder leiding van Deschanel en in tegen woordigheid van den President der repu bliek, had in de Sorbonne een indrukwekken de Fransch-Belgische manifestatie plaats. De Belgische minister van staat Emile van der Velde sprak diep bewogen over de onvergan kelijke vriendschap welke België ten opzich te van Frankrijk koestert. De volgende woorden van dezen spreker werden langdu rig toegejuicht: Opdat de komende vrede gegrondvest zij op het recht, opdat de rust van Europa ver zekerd worde, moet België vrij zijn, moet Frankrijk zijn grenzen terug hebben, moe ten degenen die de verantwoordelijkheid van den tegen ons gerichten aanval dragen, ge dwongen worden hun nederlaag te erken nen. Wij willen niets anders dan dat, maar wij willen het met geheel onze ziel, en we zullen de worsteling slechts als geëindigd beschouwen wannéér we dat bereikt hebben." De Fransche pers merkt naar aanleiding van deze rede op dat, al sprak Van der Vel de in zijn hoedanigheid van minister van staat, men toch niet uit het oog mag verlie zen dat hij tevens voorzitter is van het in ternationaal socialistisch comité en dat hij dus thans zelf het meest bevoegde antwoord heeft gegeven aan degenen die konden den ken dat er gedurende en na den oorlog nog plaats zou zijn voor een gemeenschappelijk samenwerken van de oorlogvoerende landen, na de houding door de Duitsche sociaal-de mocraten ten opzichte van het huidige con flict aangenomen. COURANTENPAPIER UIT STROO. De Köln. Zeitung schrijft: „De ontzaggelijke uitbreiding van het dag blad-wezen in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika bedreigt de bosschen met to tale uitroeiing. Bladen van twintig bladzijden daags met een oplaag van 100.000 exemplaren (dat is voor Amerika niets buitengewoons) verbrui ken een bosch van 2 H.A. oppervlakte per jaar. Er zijn zelfs courant-uitgevers, die jaarlijks een woud van 4000 H.A. in papier- vorm door de persen laten gaan. Nu tracht men het courantenpapier uit an dere stoffen te vervaardigen, ten einde de bosschen te sparen. De staats-papiermolen bij Wansau (Wisconsin) b.v. maakt stroopa- pier, dat sedert eenigen tijd door een groot blad dagelijks gebruikt wordt. In de Vereenigde Staten levert iedere oogst ongeveer 150 millioen ton maïsstroo op. Wijl het niet recht doenlijk is langs chemi- schen weg de stoffen, die voor veevoeder ge schikt zijn, daaruit te trekken, zou het groot ste gedeelte dier stroomassa voor de papier- fabricatie gebruikt kunnen worden. Boven dien krijgt men jaarlijks twee millioen ton rijststroo en tien millioen ton katoenstengels ter beschikking. Dat rijststroo uitstekend papier oplevert, bewijzen China en Japan. Katoenstengels zijn weliswaar minder voortreffelijk als grondstof, doch hun cellulose zou met dat van het rijststroo vermengd kunnen worden, zoodat dan voor nagenoeg al het couranten papier grondstof genoeg aanwezig zou zijn. Het betere papier zou dan voor boeken en tijdschriften gereserveerd kunnen blijven". Stroo, dat voor paardenstallen en voor menschelijke slaapgelegenheid gediend heeft, zou ook wel genoeg te reinigen zijn om voor papier-fabricage te dienen. Dan steekt er nog nut voor de couranten in de mobilisatie! DUITSCHE GOEDEREN IN ENGELSCH-INDIë. De „Times" deelt mede, dat er in Indië groote ontevredenheid heerscht, omdat geble ken is dat er zelfs nu nog in Duitschland ver vaardigde goederen ingevoerd mogen wor den. Een Amsterd'amsche firma wilde goederen te Madras invoeren Een lid van de Kamer van Koophandel te Madras had echter ge vraagd of de firma bereid was eene verkla ring te overleggen, dat de bedoelde goederen niet uit in Duitschland gemaakte grondstof fen gefabriceerd waren. De firma antwoordde dat zij dat niet kon doen en vroeg tevens waarom voor Madras zoo groot bezwaar werd gemaakt tegen goederen, waarin slechts een klein percentage Duitsche grondstoffen waren verwerkt, terwijl in Rangoon en Bom bay geen moeilijkheden in den weg worden gelegd, mits dat percentage niet hooger is dan 25 pCt. van de waarde der goedereu. Bij onderzoek bleek de opmerking der Am- sterdamsche firma juist te zijn. De Kamer van Koophandel te Madras heeft daarop een krachtig protest bij de re geering ingediend en daarin verklaard, dat goederen die gedeeltelijk uit in Duitschland vervaardigde grondstoffen bestaan, of waar aan door Duitschers is gearbeid en die niet onmisbaar zijn voor de Engelsche nijverheid, absoluut geweerd moesten worden. „De toe lating van 25% Duitsche producten staat ge lijk met den vijand op het slagveld slechts 75% van een nederlaag toe te brengen". De goederen, die de Amsterdamsche firma te Madras wilde invoeren, waren hoofdzake lijk verfstoffen. GEVERFDE DIEREN IN DEN OORLOG. Het khaki der Engelschen en het „feld- grau" der Duitschers is een groot succes ge bleken. Niét alleen voor de manschappen, maar ook voor de dieren, die door hun huid1 kleur te zeer opvallen, is zulk een bescher mende kleur zeer gewenscht. Eh hierbij in de eerste plaats de paarden; tot nu toe moest men het altijd buiten de schimmels stellen, die zich zouden verraden door hun witte huid. Het groote gebrek aan paarden legt nu ook .op de schimmels beslag, die men voor hun indiensttreding schildert om hun huid de gewenschte kleur te geven. Men gebruikt .hiervoor een één-procents oplossing van ka- liumpermanganaat, die met een borstel op den romp en met een spons op de gevoeliger deelen wordt gewreven. Eerst wordt de kleur violet, maar later bruin-groen, omdat kali- umpermanganaat door de werking van het zweet tot mangaan-trionyde verandert. Men moet het paard dus vooral niet wasschen voor de behandeling. Sterkere oplossing van kaliumpermanga- naat geven een donkerder kleur, maar die is minder duurzaam. De kosten bedragen maar 60 ets. per paard. Deze methode onderscheidt doordat ze onschadelijk, goedkoop en duur zaam is. KORTE BERICHTEN. Den 19en Maart zal de hoofdredacteur van de conservatieve „Deutsche Tageszei- tung", dr. Oertel, die 'ovens lid van den Rijks dag is, te Hildesheim eene redevoreing hou den over„De zegeningen van den oorlog". De Russen maakten bij Kermandsjak in Perzië acht kanonnen buit. De Fransche Mo/ze/Driant, wiens held haftig gedrag bij Verdun zoozeer de aan dacht heeft getrokken, en dien men dood waande, is in Duitsche krijgsgevangenschap geraakt. De Duitschers behandelen hem met bijzondere onderscheiding. Onder Bulgaarsche militairen te Us- kub in Servië is vlekiyphus uitgebroken. Aan de kust van de Adriatische zee in de streek bij Fiume had Zondagochtend een aardbeving plaats, de aangerichte schade is niet zeer groot. De heer Davignon, Belgisch minister van Gezondheidsdienst, eerder minister van Buitenlandsche Zaken is gistermorgen te Niz- za waar hij een rustkuur deed, overleden. Ook in Beieren mag voortaan alleen bo ter worden verkocht op vertoon van brood kaart, en geen grootere hoeveelheid dan 125 gram per week en per kaart. De voornaamste schuldigen van de anti Duitsche opstootjes te Freiburg in Zwit serland hebben 2 jaar gevangenisstraf ge kregen. De Associated Press, het groote Ameri kaansche persbureau, heeft nu ook een corres pondent naar Kopenhagen gezonden. Het wil niet langer afhankelijk zijn van de Engelsche inlichtingendienst van Reuter enz. afwijkende meening kwam reeds tot uiting bij de stemming over de definitieve vaststelling van het rapport. In een adres aan Gedepu teerden wordt te kennen gegeven, dat die min derheid zou wenschen, dat te dezer zake door de Watersnoodcommissie eerst een onderzoek BINNENLAND. •PROVINCIALE STATEN. De Provinciale Staten van Noord-Holland zullen, naar het Hbld. meldt, op 18 April as. bijeenkomen tot het verkiezen van een Gede puteerde in de plaats van mr. J. Kappeyne v. d. Coppello. Tevens zal in deze vergadering moeten worden voorzien in dé vacature van Gedeputeerde, welke alsdan zal zijn ontstaan door net bedanken van jhr. G. S. Boreel. Naar het blad meldt, kan een minderheid uit de watersnoodcommissie van Provinciale Staten zich niet vereenigen met de betuiging van erkentelijkheid, in 't rapport dezer com missie, voor de krachtige en energieke wijze waarop, onmiddellijk na de ramp, door Ge deputeerde Staten werd ingegerepen. Deze werd ingesteld. DE „ZEELAND"BOOTEN. De mailboot „Prins Hendrik" van de, stoomvaartmaatschappij „Zeeland" is na te Rotterdam te hebben gedokt, te Vlissingen teruggekeerd. Deze week zal nu ook de „Koningin Wil- helmina" naar Rotterdam gaan om te dokken. Beide booten zullen bij het hervatten van den dienst op Tilbury Docks op 18 dezer de reizen maken. Vooraf worden beide booten in de ruimen gevuld met ongeveer 2500 ledige vaten. Deze maatregel wordt getroffen om bij eventueele ongelukken het schip drijvende te kunnen houden. DE ZAAK-KANON. De Raad van State heeft advies uitgebracht over de zaak Kanon. De Raad van 's-Graven- hage had den heer Kanon, hoofd eener O L. S. aldaar, ongevraagd eervol ontslag ver leend wegen hoogen leeftijd. Ged. Staten keurden dat besluit niet goed. De Raad van Staten adviseerde met ver nietiging van het bestreden besluit van Gede puteerde Staten, alsnog goedkeuring te ver leenen aan bedoeld raadsbesluit, voor zoover het betrof het ongevraagd eervol optslag als hoofd der openbare (dag)school. De Minister van Binnenlandsche Zaken kan zich met dat advies niet vereenigen. Hij is van meen ing, dat indien een gemeenteraad zich als regel stelt aan eenen onderwijzer on gevraagd eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking, zoodra hij den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, en zonder dat blijkt, dat andere redenen aan het verleenen van het ontslag ten grondslag liggen, zulks feitelijk neerkomt op 't stellen van een algemeenen regel nopens 't ontslaan van de onderwijzers, verbonden aan openbare lagere scholen in die gemeente, het geen in strijd is met art. 30, eerste lid, onder b. en c. in verband met art. 19, eerste lid, on der f, der L. O. wet. Op grond van deze beschouwing bevatte de St. Ct. 62 het Kon. Besl. van 23 Febr. (St. bl. 80), waarbij, met ongegrond verklaring van het daartegen ingesteld beroep, het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland wordt gehandhaafd. Gemengd nieuws. VARKENSFOKVEREENIGING. In de Hoofdbestuursvergadering van de Noord - Hollandsche Varkensfokvereeniging werd medegedeeld, dat te Texel weer een nieuwe afdeeling is opgericht. De heer W. de Geus Cz. te Ursem werd tot voorzitter geko zen. Besloten werd, den Minister van LandL bouw, Handel en Nijverheid onder de aan dacht te brengen, dat in de algemeene verga dering de klacht ter sprake is gebracht, die in het vorige jaar vaak is geuit omtrent de slechte resultaten van de inenting tegen de vlekziekte, omdat deze ongunstige resultaten, volgens mededeelingen van varkenshouders, door heeren veeartsen werden toegeschreven aan ondeugdelijkheid van het serum, dat door de Rijks-seruminrichting werd gele verd. Het Hoofdbestuur stelt het op hoogen prijs, dat varkenshouders, die hiermede on gunstige resultaten hebben gehad, daarvan opgave doen aan den administrateur, den heer J. Sijp Jt. te Bobeldijk. Verder werd in die vergadering het plan der keuring van jonge beeren uitgewerkt. De keuring zal, zoo mogelijk, plaats hebben op 16 September 1916, voormiddags 10 uur, op de Nieuwe Veemarkt te Hoorn. Geen dieren worden ter keuring toegelaten, die niet kunnen bogen op een goede afstamming. Onder de goedge keurde dieren wordt het beschikbare bedrag gelijk verdeeld. Algemeen wordt zeer veel belangstelling voor deze keuring getoond. DIENSTWEIGERINGSMANIFEST. Gisteren werden voor de Rechtbank te Utrecht behandeld de zaken van ds. B. de Ligt, verbannen predikant, en Lod. van Mierop, beklaagd van de personen van land en zeemacht en hen die tot dien militairen dienst zouden worden opgeroepen, tot dienstweigering te hebben opgeruid door het bekende manifest. In deze zaken waren gedagvaard zes ge tuigen. Er was zeer veel publiek. Nadat het manifest is voorgelezen erkende de le beklaagde, Ds. de Ligt, het ten laste ge legde. Beklaagde zeide met de verspreiding de bedoeling gehad te hebben, Nederland- sche militairen en aanstaande dienstplichti gen tot dienstweigering aan te zetten. Hij meende zulks te hebben moeten doen, om dat zijn geweten hem daartoe verplichtte. Sedert het begin van de mobilisatie heeft beklaagde geregeld het voorrecht gehad met officieren en soldaten te spreken en daarbij van velen gehoord, dat zij gewetensbezwaren hadden tegen het verrichten van militaire diensten. De officier van justitie waardeerde het dat beklaagde ruiterlijk voor zijn bedoelingen is uitgekomen. Volgens spr. moest in het manifest niet gezien worden eene persoonlijke openbaring van een overtuiging, in casu van die van be klaagde, doch wel degelijk een poging tot opruiing, gelijk volgens spr. afdoende blijkt uit de krasse terminologie, waarin het mani fest gesteld is. Op grond van de betrekkelijke wetsartike len eischte spr. 3 maanden gevangenisstraf. Ds. de Ligt verdedigde zich zelf evenals de heer van Nierop, die eveneens het ten laste gelegde erkende en tegen wien ook 3 maan- De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanglieb- benden, dat de uitbetaling der ver goedingen, loopende over liet tijdvak van 6 tot en met 15 Maart, zal plaats hebben ten Stadhnize op Donder dag 16 Maart a.s., voor zooveel de LAJÜÜWLEtt en den LANDSTORM betreft van 1011 uur en voor zoo veel de MILITIE aangaat van 11Ik uur. Alkmaar, 13 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, Q. RIPPINO. De Burgemeester der gemeente ALK MAAR brengt hierbij ter algemeene kennis, dat van heden af bij do reeds vroeger ge publiceerde groentenhandelaren wederom roode en gele kool verkrijgbaar zal zijn tegen de navolgende prijzen: Roode kool per K.G. 4 ct, p. K.G. 7\ ct. Gele kool per i K.G. 3* ct, p. K.G. e*ct Alkmaar, den 14 Maart 1910. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. den geëischt werd. Gedurende de verdedi ging van Ds. de Ligt moest de publieke tri- oune ontruimd woraen. DE PRIJS VAN HET COURANTENPAPIER, De directeuren der dagbladen zijn door de Vereeniging „De Nederlandache Dagblad pers" tegen den 21sten dezer maand opge roepen tot een buitengewone algemeene ver gadering, om „de mogelijkheid te overwegen, óf de abonnementsprijzen der dagbladen moeten en kunnen worden verhoogd, óf de omvang der bladen verminderd, óf iets an ders gezamenlijk kan worden beproefd". In het orgaan der Vereeniging van Dag bladuitgevers wordt bericht: „Ons is geble ken, dat de prijs voor het courantenpapier na den lsten April a.s. wederom belangrijk zal worden verhoogd, en wij zijn overtuigd, dat hieraan niet te ontkomen is. Dus zullen an dere maatregelen moeten worden genomen, om de zeer belangrijke nadeden gezamenlijk weg te nemen". De prijs van het papier, een der belang rijkste uitgaven voor een courant, is sedert het begin van den oorlog gestegen met 70 pCt ONTVLUCHTINGEN GEFTERNEERDEN. Nog steeds moet door de bewakingstroepen te Harderwijk met alle krachtsinspanning ge surveilleerd worden om het ontvluchten van geïnterneerde Belgen te beletten. Met iederen trein uit de richting Harderwijk, die op de kleinere stations stopt, rijdens thans 2 of meer marechaussees mede, die controleeren of wellicht ook ontsnapte Belgsn op die stati ons willen instappen om him vlucht per trein te bespoedigen Niettegenstaande al deze voorzorgsmatregelen schijnt menigeen nog te ontkomen. (Msb.) DE WATERSNOOD. De gezondheidscommissie te Schagen zal trachten zooveel mogelijk te voorkomen, dat het weder bewonen der huizen in het drooggelegde deel van den polder voor de be woners schadelijke gevolgen voor de gezond heid zal opleveren. Te dien einde stelde zij den heer N. Koppes te Wieringerwaard als deskundige aan, die belanghebbenden gratis voorlichting zal ver strekken bij het reinigen hunner woningen, regenwaterbakken en erven. Men meldt ons uit Monnikendam: Gis teren zijn zoowel in het gat in den Waterland- schen dijk als in het gat in den Katwoudcr- dijk twee zinkstukken gelegd. Men kan thans bij Katwoude om het gat over den liulpdijk heen loopen. WATERSTAND PUREMREND. De opname geschiedde hedenmorgen 9 uur. Waterstand Purmerender Schutsluis. Waterlandsboezem. 12 Mrt. 6 cM. A.P. 13 Mrt. 10 cM. A P. 14 Mrt. 15cM.-f A.P. Door de kleine sluis wordt gespuid. GEVAARLIJKE HEEREN. Men meldt uit Maastricht aan De Tijd: In de Kleine Looyerstraat hadden 3 perso nen van Russische nationaliteit een kamer ge huurd als zoogenaamde Belgische uitgeweke nen. Zij worden verdacht van het maken van bommen, althans de politie heeft mate rialen, benoodigd voor het maken van derge lijke geyaarlijke instrumenten, op de kamer gevonden en in beslag genomen. Twee er van zijn met de Noorderzon vertrokken, de derde, dien men verleden Woensdag terug verwachtte, is tot heden niet verschenen. Het huis wordt door-de politie bewaakt. Ook de dochter van den verhuurder, met wie een -der Russen, naar men vertelt, omgang had, is niet teruggekeerd. Schermerboezem. 12Mrt. 54cM.- A.P. 13 Mrt. 53 cM. - A.P. 14 Mrt. 48 cM.-A.P. ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1