Tol osram men van li oden de dezen zomer te bedingen prijzen gesteld op de bedragen, geldende gedurende de over eenkomstige maanden van den zomer 1914, telkens vermeerderd met ten hoogste 1H k 2 cents per liter. 3. De prijs, die aan de verbruikers van consumptiemelk in rekening mag worden ge bracht, is de zomerconsumptieprijs 1914, eveneens vermeerderd met ten 'hoogste 1 Y> a 2 cents per liter. 4. De zomerlevering en de zomerprijzen worden geacht in te gaan op dezelfde tijd stippen, waarop in vorige jaren dè zomerle vering en de zomerprijzen aanvingen. Mocht voor eenige gemeente zoodanig tijdstip niet zijn aan te geven, dan ware als datum van aanvang te stellen het tijdstjp, waarop de voor de wintermaanden geldende contracten beëindigd zijn of zullen zijn. beëindigd. Als zomerperiode wordt beschouwd een tijdperk van zes maanden, aanvangende met den datum, waarop de zomerlevering en de zomerprijs in werking treden. 5. Voor het geval personen, op wie de verplichting rust consumptiemelk te leveren, zich aan deze verplichting mochten onttrek ken, ben ik bereid te hunnen aanzien op te treden als is aangegeven voor den winter 1915—1916. Gemengd nieuws. DE WATERSNOOD. Van de zijde van het provinciaal bestuur van Noord-Holland wordt, als vervolg op de mededeeling van de vorige week omtrent den voortgang der werkzaamheden, welke in ver band met den watersnood zijn ondernomen, het volgende, medegedeeld: Tusschen 8 ep 15 Maart werden in de door braak van den zeedijk van den Anna Paulow- napolder twaalf zinkstukken aangebracht. Hierdoor kwam de rijzendam, die over eene lengte van 70 M. tot boven N. A. P. was op gewerkt, over de volle lengte van 134 M. op dat peil en over 40. M. lengte reeds tot boven volzee. Bij normale getijden is de in- en uit- strooming door het gat dan ook gering. Het inwasschen der rijswerken met klei en zand heeft geregeld plaats. De noodvoorzieningen langs de binnenzij de van den zeedijk is voor "wat den Amstel- dijk betreft vrijwel gereed: aan den Oostdijk zijn de meestblootgestelde gedeelten reeds verdedigd. De noodkeering langs de van Ewycksvaart nadert voor het gedeelte Oude Sluis Veerburg hare voltooiing; voor het gedeelte Veerburg van Ewycksluis is de bekisting, die een week geleden over V der lengte was aangebracht, thans voor ruim de helft gesteld. Twee bag germolens zijn ter plaatse aangevoerd om die bekistingen met baggerspecie te vullen. Met de verdediging van de Oostzijde van den spoordijk Alkmaar-Helder wordt voort gegaan. Het spoorwegverkeer over dien dijk geschiedt weder met normale, snelheid. De nooddam voor de doorbraak van Kat- woude is over de geheele lengte ot boven laag- water gedicht; bij de verhooging van dien dam met rijspakwerken worden thans geene bezwaren meer ondervonden. Het gat in den Walerlandschen dijk is over de helft der lengte tot laag water beteugeld in de overige 30 M. lengte is ter plaatse van den nooddam nog eene diepte afwisselend van 0,70 tot 1 50 M. N. A. P. aanwe- net zandvervoer naar de gaten heeft gere geld plaats, het zand zakt op verschillende plaatsen diep in den ondergrond door. De electrische verlichting voor de werken in Waterland is gereed. Mbnnikendam is door een elctrisch gedreven pompwerktuig weder drooggemalen. De voorzieningen aan de provinciale noodkeering, waaronder be- repen die aan de spoorbaan Zaandam urmerend, zijn vrijwel gereed. Purmerend zal waarschijnlijk binnen enke le dagen weder droog zijn. Op 13 dezer is begonnen met het aftappen van water uit de gedeelten van den polder Oostzaan en de Banne Purmerend ten Noor den van de spoorbaan gelegen. Het aftappen dat door de Noorder valdeursluis te Zaan dam en de schuif- in de keering onder de Nek kerbrug geschiedt, dient voornamelijk om den dijk van de Wijde Wormer te ontlasten en het gemaal van de Banne Purmerland weder in werkvaardigen toestand te kunnen brengen. Met het aanbrengen van de electrische ka bels en het inrichten -der hulpgemalen voor Waterland en Katwoude wordt krachtig voortgegaan. In den Westpolder en den Anna Paulow- napolder wera door de gemalen van dien polder het peil tot ongeveer 0.55 M. N. A. P. verlaagd, zoodat deze polder over uit gestrekte gedeelten is drooggevallen. Voor de hulbemaling van den Oostpolder zijn maatregelen getroffen. WATERSTAND PUREMREND. De opname geschiedde hedenmorgen uur. Waterstand Purmerender Schutsluis. Schermerboezem. 14 Mrt. 48 cM.- A P. 15 Mrt. 51 cM.-A.P. 16 Mrt. 51 cM. - A.P. Waterlandsboezem. 14 Mrt. 15 cM. -j- A.P 15 Mrt. 22 cM. A.P 16 Mrt. 15 cM. A.P i gemeente Katholieke en Christelijke vereeni- gingen te dezer zake overleg plegen, ten ein de een gemeenschappelijk /optreden voor te bereiden. TEGEN HET SMOKKELEN. Men meldt aan het Hbld.: Uit goede bron kunnen we mededeelen, dat met ingang van 1 April a.'s. nieuwe, nog strengere bepalingen tot beteugeling der smokkelarij in werking zullen treden. De handhaving dezer nieuwe bepalingen zal ko men ten laste der Rijksambtenaren, geadsis- teerd door nieuw aan te stellen soldaat- kommiezen. Ook de afgifte van geleidebiljet ten zal dan geschieden door Rijksambtenaren en niet meer door militairen. KOSTWINNERSCHAP MILITAIREN. Naar wij vernemen, zal Mr. Mepdels de volgende vragen richten tot den Minister van Oorlog: In de vergadering van de Tweede Kamer op 4 Februari j.l. heeft de Minister meegedeeld, ten spoedigste een wetsont werp te zullen indienen om het maximum der militaire vergoeding ter zake kostwin nerschap te brengen op twee gulden. Is de Minister in staat mede te deelen, tegen wan neer de indiening van een dusdanig wets ontwerp kan worden verwacht? HET VERKEER OVER HET NOORD ZEEKANAAL TE VELSEN. Door de besturen van Vereen igingen van Land- en Tuinbouwers, Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer enz, gevestigd te Vel- sen en omliggende gemeenten, is een adres ;ezonden aan den Minister van Waterstaat, lij geven te kennen dat -de verbinding over het Noordzeekanaal te Velsen niet voldoet aan de eischen van het steeds drukker wor dende verkeer. Reden waarom adressanten den minister verzoeken nog vóór den a. s. zomer een twee de varende stoompont in dienst te willen stel len, opdat een betere communicatie tusschen de beide boorden van het kanaal, voldoende aan de ieschen van het verkeer, worde ver kregen. UIT OUDKARSPEL. Nu ook de gemeenteraad van Broek op Langendijk vergaderd heeft, en ook daar be sloten is met goedkeuring van het voorstel van de gascommissie om de fabriek uit te breiden een afwachtende houding aan te ne men, is het zeker dat naar de kosted en mo gelijkheid van electrische verlichting een on derzoek zal worden ingesteld. Drie van de vier raden hebben vergaderd en in alle drie is hetzelfde besluit genomen. Vooral door de neringdoenden en zij die electrische drijfkracht wenschen, wordt het resultaat der onderzoekingen met verlangen tegemoet gezien. UIT HEILOO. In de heden gehouden vergadering van den raad werd den heer L. van den Aardweg op zijn verzoek met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend als gemeénte-ontvanger en werd zijn pensioen verhoogd, zoodat het ge lijk is aan zijn salaris, 525. Aan de vereeniging tot afschaffing van al coholhoudende dranken werd het gebruik van een lokaal in school I toegestaan, op de zelfde wijze als dit in de vorige vergadering geschiedde aan de Maria-Vereeniging. Uit voerig werd gesproken over het gebeurde in het perceel Middelbeek, waarbij van de bouwverordening was afgeweken. Den ge meente-architect zal worden aangezegd, dat hij niet meer particulier werk op zich mag nemen. Wij komen morgen uitvoeriger op deze raadszitting terug. KORTE BERICHTEN. Officieel wordt uit Parijs gemeld, dat een decreet is verschenen, Waarbij consig natie aan de N. Q. T. verplichtend wordt ge steld voor alle koopwaren met -bestemming voor Nederland Naar de N. Rott. Crt. verneemt, is mr M. W. T. Treub, oud-minister van financiën benoemd tot regeeringscommissaris bij de Kon Holl. Lloyd. De landsturmplichtige J W ie Upater tand heeft geweigerd aan de oproeping te voldoen. In zijn kwaliteit van voorzitter van het Roode Kruis bracht Z. K. H. Prins Hendrik gistermiddag een bezoek aan den nieuwen vletigel van het R. K. Ziekenhuis te 's-Gra- venhage. Ook de aan nekkramp lijdende soldaat te Vierpolders (Z.) is overleden. Te Amsterdam is een kindje van drie hoog op de straat gevallen, 't Was onmid dellijk dood. In verband met het voorkomen van pokkengevallen heeft de directie der E. S. M te Haarlem benaald, dat hun conducteurs en wagenvoerders moeten worden ingeënt. Door de kleine sluis, wordt gespuid, DE POKKEN Zondag, Maandag en Dinsdag zijn te Am sterdam geen nieuwe pokkengevallen voor gekomen. Woensdag is echter een nieuw ge val geconstateerd in het Bilderdijkkwartier. De lijder is naar het Wilhelmmagasthuis vervoerd. DIENSTWEIGERING. In een dezer dagen gehouden ledenverga dering der Vereeniging „Dienstweigering' te 's-G ravenliage is met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin geprotesteerd werd -tegen het bestuur gewezen vonnis der rechtbank te 's-Gravenhage, en waarbij het bestuur werd opgedragen tegen genoemd vonnis hooger beroep aan te teekenen, het geen reeds geschied is. Als verdediger in deze zaak zal optreden mr. Gerlings, uit Utrecht. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG Naar de Tel. verneemt bestaat bij de or ganisaties der gemeentewerklieden te 's-Gra- vcnhage het plan dezen zomer een actie op touw te zetten ter verkrijging van den vrij'en Zaterdagmiddag en den negenurigenarbeids dag. Binnenkort zullen de besturen der al STADSNIEUWS. 36e VERANT WOORDING. Tooneelvereeniging „Thalia" te Groot- Schermer f 7.— Met het verantwoorde be drag ad f 16407,19 in totaal I 16414.1». DE „TUBANTIA". Onze stadgenoot, de heer P. A. Franse, be vond zich als kapelmeester aan boord van het naar Buenos-Ayres vertrokken stoom schip „Tubantia", welk stoomschip nabij het Noordhindervüurschip gietorpilleerd werd Gelukkig dat alle opvarenden werden gered De heer C. Kroon, mede alhier, die de reis met de „Tubantia" ook als violist zou mede maken, zag hiervan ter elfder ure met het oog op het lot van de „Zaandijk" af. Voor waar bespaarde hij zich hierdoor veel onaan genaams. ACTIE IN DE BOUWVAKKEN. Van arbeiderszijde ontvingen we het- vol gende: De patroons schijnen thans in te zien, dat er althans een poging dient te worden ge daan, om tot een vergelijk te komen. Op eene vergadering van de patroons in de bouwvakken is besloten den gezellenorga- nisaties te berichten, dat men genegen is, de collectieve overeenkomst te vernieuwen. Het loon zal dan gebracht worden van 25 op 27 cent per uur, ingaande 1 April a.s. De opzegtermijn, welke tot nog toe voor beide partijen ze» dagen bedroeg, stellen de patroons voor thans te brengen op één dag. Uit de vergadering is een commissie be noemd, welke dezë zaak verder met de werkliedenorganisafies kan regelen. Door de besturen van de timmerliedenver- eenigingen, welke bij deze actie zijn be trokken, is besloten, eene conferentie met be doelde commissie aan te vragen, om een en ander nader onder de oogen te zien en te be spreken. Mogelijk komen dan partijen tot overeenstemming en kan de nieuwe overeen komst met 1 April in werking treden. Waar thans bijna over net geneele land in verschillende bedrijven met het oog op de tijdsomstandigheden de loonen aanmerkelijk worden verhoogd, is het te verwachten, dat, waar hier ter stede door den afloop van de collectieve arbeidsovereenkomst de arbeids voorwaarden moeten worden herzien, de pa troons ook in deze richting zullen gaan, en medewerken om den toestand voor de gezel len te verbeteren. Het thans door hen aange bodene is een eerste stap om tot een goede oplossing te komen. EIGEN HAARD. 't Is een veeleischeud stuk, dat het „Vrije Tooneel" gisteravond opvoerde. Het is mooi omdat het een stuk realiteit, een brok ernstig leven geeft te aanschouwen. De bedoeling van de schrijfster, Mevr. Anna van Gogh Kaulbach,is om schokkend te laten gevoe len, dat een eigen haard niet altijd goud waard i s. Er komen dan ook heftige psy chologische momenten in het stuk voor, die uitnemende tooneelspeelkunst vragen, willen ze goed weergegeven worden, maar bovenal moet in het stuk voortdurend veel kleins en oogenschijnlijki onbelangrijks scherp naar voren gebracht wordendat maakt het mooie van een tooneel herhaaldelijk uit. Zoo is b.v. in het derde bedrijf het gesprek over Marie Welders oogenschijnlijk een gewoon praatje onder' de vrouwen. Maar het is inderdaad méér. Het moet als zweepslagen striemen het arme hart van Dóra, die reeds gevallen is, hoewel de ouders en zusters het niet we ten. Ze moet dan zonder het te willen la ten merken lijden, diep lijden onder het gesprek over de gevallen Marie en daarin herkennen de wereld, die ook over haar zoo spreken zouDat is een mooi too neel. En zoo zijn er vele, moeilijk om uit te beelden. Gezien nu de hooge eischen, die het stuk stelt, kan gezegd worden, dat het „Vrije Tooneel" zijn uiterste best gedaan heeft in de vertolking. Aanvankelijk waren allen wat zwak, maar langzamerhand beterden ze zich. Zwaar was de rol van Dora, die toch mooi spel te zien gaf. Vooral, als ze mocht komen in een uiting van smart, niet in een in houden, dan was ze werkelijk ontroerend Ze toonde daarin reeds sterk te zijn in het derde bedrijf als ze schreiend valt in de ar men van haar zus Mién. Maar bovenal was ze mooi in het derde bedrijf, als ze, reeds geëngageerd met van Diel, tot een bekentenis wil komen tegenover" haar moeder, van wie ze altijd de verwende jongste is geweest. Dat ééne heeft ze hSar niet kunnen vertel len, maar als het er "dan eindelijk toe komt vindt ze haar moed dV weer. Woest en wild uit ze haar smart aan de borst van haar moeder en vertelt haar, angstig, dat ze zoo bang is, zoo bang voor dien Van Driel. Neen ze w i 1 d e niet met he mtrouwen, kon ze, nu ze weer haar moeder had, zeggen, maar dan dacht ze aan de noodzaak en voelde de schande voor haarzelf, en de ouders en haar stem ging over in een week-snikkend „Moe- dier! Dit heel moeilijke tooneel is schitterend ge speeld door Dora. Ze' toonde zich bijzonder geschikt voor een rql, waarin ze wild zich mag geven. Mevrouw Brink was m deze mo menten zwak, wat wel jammer was, maar toch ook volkomen te verontschuldigen. Zij, die slag op slag moest opvangen, had voort durend een uitbeelding van stille zielesmart te géven, eerst al om de slechte zaken, dan om het eigenmachtig handelen van haar man, die haar effecten gebruikte zonder het haar te zeggen. En nu die val van haar doch ter, de voortdurend bittere stemming van Brink zelf, die strijd yoert over het geld van Van Did. Haar werk in het stuk was wel zwaar 1 Brink zelf speelde zijn niet minder moei lijke rol zeer goed. Hoe toonde hij voortdu rend „zwaar te gevoelendien druk, dien ber drük". In de dialoog met zijn vrouw, als ze spreken over de dochter, die trouwen moet met den man, die slecht bekend staat, was Brink het best. Ook Van Diel was goed. Langzaam, met kleine opmerkingen, wist hij Dora in zijn strikken te vangen en als hij zich met zijn geld de baas gevoelt, treedt hij ook dadelijk goed vrijpostig op en spreekt van zijn „poes je", de ouders reeds kleineerend. Wanneer Brink het contract teruggeeft, barst Van Diel los in hoon aan de ouders, die, hoe diep ook de ellende voelend, de smaad dragen. Brink komt er dan later toe den brand te steken in zijn huis en het slot- tooneel, dat dan volgt, maakt diepen indruk, Bij zijn turen naar den brand was Brink de angstige en toen hij weg was, begon de fa milie het vreeselijke te begrijpen. Het spel in deze scène, als vader door een rechercheur gehaald wordt was treffend mooi. Karei, Lize en Henk deden hun best in de rollen. Mien was den, geheelen avond te ge affecteerd. Marie Welders, die slechts kort optrad, speelde goed.De rol van Beker was absoluut overbodig. Dat was een fout van de schrijfster, die schade doet aan het laatste tooneel. Het publiek heeft hartelijk geapplaudi- seerd voor hetgeen gegeven werd. Het kan dan ook Werkelijk gezegd, dat dè spelenden die, zooals we reeds'zeiden hun uiterste best deden, een goeden aVond hebben gehad, zij 't dan niet wat de financiën betreft de zaal was maar half vol dan toch wat hun kunst aangaat. De grimeur heeft ook eer van zijn werk gehad. „TUBANTIA" GEZONKEN. ROTTERDAM, 16 Maart. Volgens een hedennacht ingekomen radiotelegram ver keert het gistermiddag vaa Amsterdam naar Buenos-Ayres vertrokken Nederland- sche stoomschip „Tubantia" naoij het Noordhindervüurschip in zinkenden toe stand. 's-GRAVENHAGE, 16 Maart. Blijkens bij het departement van marine ingeko men bericht is het stoomschip „Tubantia", van den Koninklijken Hollandschen Lloyd, in den afgeloopeu nacht in ue nabijneio van het lichtschip Noordhintler getorpe deerd of op een mijn geioopen. De opva renden hebben zich m de sloepen kunnen redden. Het schip was bij ontvangst van dit bericht nog drijvende. Marine-vaartui- gen zijn uitgezonden ter assistentie. 's-GRAVENHAGE, 16 Maart. Volgens nader bij het departement van Marine ont vangen bericht zijn op het lichtschip Noordhinder twee sloepen van de „Tuban tia" met geredden aangekomen. Het Neder- landsche vrachtschip „Krakatau" is bij de sloepen. Een Zweedsch stoomschip is ook zoe kende naar eventueele schipbreukelingen. De „Krakatau" is een Hollandsch stoom schip gepasseerd, dat vele geredden aan boord had. AMSTERDAM, 16 Maart. Volgens na dere berichten welke bij de Koninklijke Hollandsche Lloyd zijn ingekomen, is de „Tubantia" hedenmorgen tegen half zes gezonken. Het schip werd hedenmorgen 2 uur 25 min. aan het achterschip getrof fen, hoogstwaarschijnlijk door een torpe do. De „Tubantia" lag op dat oogenblik vermoedelijk voor anker. Het schip is daarna nog drie uur drijvende gebleven, zoodat alle opvarenden ruimschoots gele genheid hadden in de booten' te gaan. Er waren in 't geheel 87 passagiers en onge veer 350 leden der bemanning. Te 8 uur zijn twee booten met passagiers bij het lichtschip Noord Hinder aangekomen. Het laatst hebben de kapitein en de marcinist het schip verlaten. Geredden bevinden zich aan boord van het thuiskomende stoom schip „Krakatau" van de Maatschappij „Nederland". Een Zweedsch en een Ne- derlandsch schip bevinden zich nabij de plaats waar de „Tubantia" zich 't laatst bevond. Uit Vlissingen is een boot ter assistentie vertrokken-, uit West-Capelle drie torpedobooten. Ook vertrok uit de Waterdeg hedenmorgen 3 uur de sleep boot „Oostzee" ter assistentie. DEN HAAG, 16 Maart. Vanwege de marine zijn hedenochtend uit Hellevoet- sluis en Vlissingen ter assistentie 4 torpe dobooten, 1 marines loepboot en 1 stoom- loodstransportschip vertrokken naar d'e plaats, waar in den.afgeloopen nacht het ongeval aan de „Tubantia" is overkomen. AMSTERDAM), 16 Maart De* Telegraaf meldt: liet stoomschip „Tubantia" is al hier ter beurze verzekerd tegen molest voor een bedrag van 1.600.000, terwijl het schip getaxeerd is voor 4.000.000. DEN HaAG, 16 Maart. Volgens bij het departement van marine ingenomen be- rienteü van het lichtschip Noorü-Hmder, is de „Tubantia" gezonken op 2 mijlen af stand van dit lichtschip. AMSTERDAM, 16 Maart. Het staat vast dat ae „Tubantia" hedennacht, overeen komstig de daartoe gemaakte bepalingen om des nachts niet te varen, bij het Noord- Hinder lichtschip rustig geankerd lag, me de in verband met den heerschenden mist, toen de noodlottige gebeurtenis plaats greep. Als vaststaand kan worden aange nomen, dat de „Tubantia" g^torpilleerd is. De Kon. Holl. Lloyd dfeelt mede, dat de torpedoboot No. 1 te Vlissingen in zicht is gekomen. AMSTERDAM, 16 Maart. Men seint ons uit IJmuiden, dat volgens de jongste berichten bij den sluiswachter ingekomen, de „Krakatau" te 5 uur zal kunnen binnen komen. MAASSLUIS, 16 Maart. Het stoom schip „Breda", dat gisteravond naar Lon den vertrok, is in 't zicht van den Water weg met 200 opvarenden van de „Tuban tia aan boord, waaronder zich veel pas sagiers en ook de kapitein, de heer K- H K. Wijsma, bevinden. Het stoomschip „Gorredijk", dat gisteren naar Nieuw York 'vertrok, komt de Waterweg op met drie sloepen met geredden op sleeptouw De „Krakatau" van de Maatschappij Ne derland heeft 87 geredden aan boord. Te Vlissingen zijn door 2 Nederlandsche tor- pedobooten 69 opvarenden, hoofdzakelijk leden der bemanning, aangebractit. ht stoomschip „La Cantine" ligt voor den Waterweg geankerd met 50 leden der be manning van de „Tubantia" aan boord, die door den onderzoekingsdienst aan wal zullen worden gebracht. DEN HAAG, 16 Maart. Nog verne men wij van bevoegde zijde omtrent het ongeval van de „Tubantia", dat het stoom schip „Breda" op het punt is den Water weg binnen te vallen met 200 geredden van de „Tubantia" aan boord. Verder, dat het stoomschip „Campine" 20 man aan boord heeft en de „Gorredijk" 27 man. Op het lichtschip Noord-Hinder zijn 65 m'an aangebracht. De geredden van de „Gorre dijk" en de Noord-Hinder, te zamen 92 an, zijn door de torpedobooten „G 1" en „G 5" en de marinesleepboot „Feine" aan gebracht te Vlissingen. Het ongeval heeft plaats gehad hedennacht plus-minus twee uur a half drie en het schip zonk om 5.45 uur. EEN ZEPPELIN AMSTERDAM, 16 Maart. De Tijd ver neemt uit Groningen dat gisteren boven de gemeente Vlachtwedde een zeppelin is gezien. Het' luchtesclip werd beschoten door de grenswacht bij Ter Haar. EERSTE KAMER. 's-GRRAVENHAGE, 16 Maart. De af deel ingen der Eerste Kamer hebben be noemd tot rapporteurs over het wetsont werp tot het aangaan van eën geldleening of leeningen van 125 millioen de h. h. W. M. van Lanschot, J. A. Laan, O. M. T. Haffmans, jhr. mr. L. H. L. J. van der Maesen de Sombreff. DIPHTERITIS. SMALLINGERLAND (Fr.), 16 Maart. In deze gemeente heerscht diphteritis. Tot gisteren waren 10 gevallen voorgekomen In één gezin overleden reeds twee kinde ren. VOOR DEN KRIJGSRAAD. DEN HAAG, 16 Maart. Wegens heling, het trekken van voordeel uit de opbrengst van in Novemijer 1915 te Alkmaar gesto len militaire dekens, stond voor den krijgs raad te s-Gravenhage terecht de milicien- infanterist, afkomstig uit Alkmaar, K. T." Beklaagde ontkende daaraan schuldig te zijn. Als getuigen werden gehoord de ter zake van diefstal van die dekens bereids veroordeelde miliciens D. en D. De audi teur-militair vorderde schuldigverklaring en veroordeeling tot 4 maanden gevange nisstraf. LEGERCOMMANDO IN INDIë. DEN HAAG, 16 Maart. Vermoedelijk zal met de benoeming van den Legercomman dant in Ned.-Indië gewacht worden tot de Gouverneur-Generaal Van Limburg Sti- rum in Indië is aangekomen. DE EEDSKWESTIE. DEN HAAG, 16 Maart. In de kringen van de Eerste. Kamer verwacht men, dat ditmaal geen ernstige oppositie tegen het Eeds-ontwerp zal worden gevoerd. Er wordt ook een kalm afdeelingsverslag te gemoet gezien. EEN NIEUW VLIEGKAMP. HAARLEM, 16 Maart. De Staat heeft terrein aangekocht in de Haarlemmermeer voor de inrichting van een nieuw militair vliegkamp. H. H. BEELS. t HAARLEM, 16 Maart. Op 88-jarigen leeftijd overleed alhier d'e heer H. H. Beels, in leven directeur van de Nationale Flypotheekbank, Ambachtsheer van Heem stede, oud-commissaris van de Holl. Stoomboot-Maatschappij. CORRESPONDENTIE. P. S. Wij kun nen uw stuk niet plaalsen. Als ieder lezer eens ging schrijven wat er Over elk kort be richtje van drie regels te schrijven viel en wij namen dat op..... dan kwamen er zelfs geen korte berichten meer in de courant- AM5TERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 15 Mrt. 16 Mrt PROLONGATIE 2 pCt. Mededeelingen: Nederlandsche Staats- Staaisleeningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 1021/8 Oblig. dito 3J 83 dito dito 3 71 dito dito 2i 61 Ned. ind. f 1000 5 101% BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 5 Iwangorod Dombr. QR 625 4f Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. <5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer Hide Leather Comp. Unit. Stat Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. ^ref. A. A. 43 73S/8 631/, 59 531', 56 V» 57 55% 541/, 871/. 103 1031 181'/, 2£1 167V4 171 68% 47% 81% 14% 231/s 12T 6' 8 29% 1021/, 71% 61V* 101% 43 73V, 63"/, 58% 54 56 V» 57 55% 103 205 198,50 310 310 180 179 1 '0% 170 547 543 2u7% 207 33 80 53 204 203 378 377 168 107 id. RedjangLebong BUITENLAND Oreat Cobar A Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. hid. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaioff Petr. ,Cy. Crt. gew. A. id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mij. - A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. int. Merc. Marine Afgest. Pref. A Int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t Expl. v. Staatssp. Obl 5 Mij. t. Expl. v Staatssp. Obi. 4j BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top tk S. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. tk R. Orande Spw.-C. v. A. Erie Spw. Mij. Qewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. tk Tex. C. v. A N.-York Out. tk Western tk. Norf. tk West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 188'. 3 181 %v 167% 170V, 67% 4ó% 801/, 14% 23% 128 29 16% 69 87% 273 233 304 524 436 183 238 538 3y5 107% 102% 02 97 V, 101 87 il 35% 25 5% 27 1107/8 94% 2U% 129% 101 Vic 9318/w 5"7/k 16% 66% 86% 270 230 300 514 437 179 225 527 1922, 102% 974/, lOOU/u 11% 35ï/8 25 5 27% 94% 19% 130

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2