Telegrammen van lieden. Nederland. VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. terwijl het aantal in observatie genomen per sonen even in de 70 bedraagt. Van een epidemie is dus gelukkig geen eprailse, en de meeste medici zijn het erover eens, dat men die gevreesde ziekte er weer spoedig onder heeft Maar de inentingsepidemie doet zich duch tig gelden. Uit het boek der historie blijkt, dat ae pokken herhaalde malen in Amster dam ernstig hebben gewoed. Die oude schrik zit er nog in, naar het schijnt. Van de gele heid tot gratis-inenting is althans zoo druk gebruik gemaald, dat de mensdien soms vier uur of langer moesten wachten, eer ze een beurt kregen. In verschillende scholen zitten alle meis jes met opgestroopte mouwen, omdat dat voor de „pokkies", die aan het opkomen zijn, beter heet te zijn, en de juffrouw moet ieders pokken bewonderen. NATIONALE HYPOTHEEKBANK. Door den voorzitter der Nationale Hypo theekbank te Amsterdam werd in de vergade ring van Aandeelhouders verslag uitgebracht van de verrichtingen der bank in' 1915, nadat door hem eenige woorden van waardeering en hulde waren gebracht aan de~ nagedachte nis van den heer H. H. Beels van Heemstede, vele jaren mede-bestuurder en laatstelijk com missaris der Bank voor welke functie hij we gens gezondheidsredenen reeds had bedankt. Aan dat verslag ontleenen wij het volgen de: De Bank heeft in 1915 gesloten 129 leenin gen tot eert bedrag van ƒ1.974.500 afgelost werd voor2.286.997.94 zoodat de hypotheek^ rekening op 31 December 1915 bedroeg 45.942.545.1914. Pandbrieven werden verkocht tot een be drag van 1.228.700 daarentegen werden in gevolge de voorschriften der Statuten pand brieven uitgeloot tot een bedr. van ƒ2.256.500 en in betaling genomen bij aflossing van lee ningen tot een bedrag van ƒ244.400, zoodat het cijfer in omloop zijnde pandbrieven op 31 December 1915 bedroeg ƒ45.019.100. De Bank heeft in het afgeloopen jaar 11 maal tot executie moeten overgaan en leed in geen der gevallen verlies. De bruto winst gedraagt 308.857.20 K na aftrek van de onkosten ad. ƒ75.693.35 blijft een netto winst over van 233.163.85 J4. Besloten werd hiervan in verband met den nog steeds voortdurenden zeer buitengewo nen toestand weder een gedeelte te reservee ren door n.l. 50.000 toe te voegen aan de ten vorige jare gevormde reserve 1914 zoodat deze thans als reserve 1914/15 op de balans voorkomt tot een bedrag van 100.000. Het saldo winst bedraagt dan nog 183.163.85^ aan Aandeelhouders zal 34 procent worden uitgekeerd, terwijl aan hou ders van Oprichtersaandeelen toekomt eene som van 16.551 uitmakende per aandeel 165.51. Het saldo ad 1.647.3414 wordt op nieuwe rekening overgebracht. Als bestuurders wer den herbenoemd de heeren Jhr. Mr. Dr. W. F. Roell en Mr. J. G. N. de Hoop Scheffer en als commissarissen de heeren Mr. J. C. Baron Baud en Joan H. Nauchenius. Tet vervulling van de vacature van com missarissen ontstaan door het bedanken van de heeren H. H. Beels van Heemstede en Mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk werden benoemd de heeren F. I. M. Ogtrop en Jhr Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg. DE ABONNEMENTSPRIJZEN DER DAGBLADEN., Gister heeft de buitengewone algemeene vergadering van de vereeuiging van uitge vers van dagbladen „De Nederlandsdie Dagbladpers" een resolutie aangenomen, waarin zij verklaart, dat de voortdurende stijging van den prijs voor het papaier een verhooging van de abonnementsprnjzen der dagbladen noodzakelijk maakt. UIT SINT-PANCRAS. Ten huize van den heer Jn. Ruijs verga derde de Vereeniging tot bevordering van ge trouw schoolbezoek. Na opening en lezing der notulen, bradit de penningmeester verslag uit van zijn ge houden beheer. Bij een ontvangst van 134.10 en een uitgaaf van 121.89° was er een voordeelig saldo van 12.20°; deze rekening werd algemeen goedgekeurd. De heer D. Kloosterboer, aan de beurt van aftreden, werd bij acclamatie herkozen en nam de benoeming aan. Besloten werd met de kinderen der laagste 3 klassen naar Bergen en Egmond aan Zee te gaan en met de hoogste 3 klassen naar Amsterdam, tot een bezoek aan Artis, enz. Nog werd besloten den sciopticon> niet meer uit te leenen'buiten de plaats, waarna de bijeenkomst werd gesloten. UIT WIERINGERWAARD. Maandagavond vergaderde de afd. Wie- ringerwaard der .Holl. Maatschappij van Landbouw onder leiding avn den heer K. Zijp. Een reeks ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In een ge houden bestuursvergadering was de wen- schelijkheid ter sprake gebracht dat iemand zich zou willen bekwamen in de vee verlos kunde. Na ingewonnen informatie waren de kosten echter niet meegevallen. Besloten werd voorloopig dit punt aan te houden. Van 't Ned. Landbouw comité was bericht gekomen dat het reglement wat betreft de soliditeit niet voldoende was voor Coöp. Aankoopvereeniging. Dit reglement was over eenkomstig dat van de afd. Waard en Groet. Het schrijven werd in handen gesteld van het hoofdbestuurlid de heer Jb. Kaan Kz., die 't vóór de algemeene vergadering ter sprake zal brengen. De heer R. Bakker werd benoemd tot afgevaardigde naar de vergade ring van Holl. Noorderkwartier. De heeren D. Sleutel en Akkaan resp. tot afgevaardig den en plaatsvervangend naar de Alegemee- ne Vergadering van de Holl. Maatschappij van Landbouw op 5 April a. s. Voor beide vergaderingen werd den afgevaardigden vrij mandaat gegeven. De rekening van dén penningmeesterr sluit met een saldo ad ƒ18.78ƒ4Ontvangsten hadden bedragen" ƒ264.3314; uitgaven 245.55. In verband met een ontvangen schrijven van de maatschappij „Vianda" waarin werd verzocht om van de afdeel ing consenten te verkrijgen vóór uitvoer van Rund- en Scha- penvleesch werd na breedvoerige bespreking besloten hieromtrent een a'wachtende hou ding aan te nemen. Rondvraag levert niets op, UIT SCHOORL. Onze plaatsgenoot, de heer H. Selhorst Jr., is aangesteld als opzichter bij den Woning bouw te Wilhelminadorp nabij Goes. UIT HEILOO. De heeren Vrijburg, Suk en Hartman hebben zich vereenigd tot een commissie en zich belast met den verkoop tegen kostenden prijs van Regeeringsvisch. De eerste verkoop had gisteren plaats in den doorrit van den heer IJ. Blokker, daar toe gratis beschikbaar gesfeld. Dat het door de inwoners op prijs werd gesteld, bewijst, dat in een half uur tijds ruim 100 K.G. visch was verkocht. Velen werden teleurgesteld. Wegens het groote succes heeft de commissie besloten een grootere hoeveelheid aan te vragen. UIT WIER1NGERWAARD. De veeverzending naar Duitschland, welke door bemiddeling van de Holl. Mij. van Landbouw heeft plaats gehad, is voor de betrokken veehouders geen onvoordeelige zaak geweest. Er zijn n.l. uit het overstroomde gebied van den Anna-Paulownapolder uitgevoerd 844 koeien, waarvoor eene onmiddellijke uit betaling der taxatieprijs is gedaan tot een gezamenlijk bedrag van 195.385 gulden. UIT BERGEN. Gisteravond is de Duitsche'vliegenier onderofficier, die met een officier bij Heus- den met hun vliegmachine landden, in het intemeeringskamp alhier ondergebracht. Hij vertrouwde er op, dat zij wel spoedig weer vrijgelaten zoudien worden, aangezien zij in Duitschland opgestegen, bij Heusden een noodlanding maakten en h. i. dezelfde rechten moesten hebben als de opvarenden van een schhip, dat voor een korten tijd een neutrale haven mag binnen loopen. IN AANVARING. Schipper J. F. te Goedereede i5 Maandag middag even buitengaats in aanvaring ge weest met een (vermoedelijk Duitsche) onder zeeër. Er is eenige schade aan de boeg van de blazer toegebracht, echter niet van dien aard, of de blazer kon de haven van Goedereede nog bereiken. Nadat de commandant der duikboot den schipper gevraagd had, waar hij zich ergens bevond, koos hij weer spoedig zee. EEN BELASTING-TRAGEDIE. Ter hoogte van perceel no. 108 in de P. C.Hooftstraat te Amsterdam had gisteren een enorme toeloop van nieuwsgierigen piaats, toen onder toezicht van den politie commissaris van de Stadhouderskade, den heer Tjassens Keizer, de huisdeur van no. -108 in die straat bij middel van een koevoet werd opengebroken. Terwijl deze bezigheid werd verricht gil den twee dames vanuit dé kelderramen „Moord!" en „Hulp!" Toch zetten de die naren der openbare macht hun siuitingver- orekende werkzaamheid voort. Het bieek, dat de deur van binnen met een koperen ket ting was afgesloten, doch na heel veel moei te gelukte het'toegang tot de woning te ver krijgen. Het huis wordt bewoond door de weduwe Baak, die halsstarrig in gebreke was geble- ■ven haar grondbelasting te betalen. De dwangbevelen van den deurwaarder konden niet worden afgegeven, het huis bleef geregeld gesloten. Toen is er een beroep gedaan op de politie van het bureau Stad houderskade en onder toezicht van den heer Tjassens Keizer had de opensluiting plaats. Er werd daarna door de deurwaarders ge rechtelijk beslag op kasten en meubels ge legd. Lang nadat de'heeren waren vertrokken, gilden de twee in het perceel aanwezige da mes nog dat het een ongehoord schandaal was in ons vrije Nederland, fatsoenlijke da mes te noodzaken belasting te betalen. De deftige, kalme P. C. Hooftstraat heeft nooit dergelijk tumult aanschouwd. (Msb.) KORTE BERICHTEN. De nieuwe .gouverneur-generaal van Ned.-Indië heeft gisteren het bestuur uit de handen van den heer Idenburg overgenomen. Er komen voortdurend Russische krijgs gevangenen over de grens Gisteren weci vier in Limburg. Zij beweren dat de ont vluchting gemakkelijk geschied. STADSNIEUWS. TREINONGEVAL. De trein (no. 644) van den Helder, die om 12.29 uit Schagen moet vertrekken, liep van middag, het station Schagen binnenrijdende op een stilstaan den goedr en wagen. Een en ander was oorzaak, dat drutrein hier een kwartier te laat aankwam. Er werd eenige materieele schade aangericht. AANGEHOUDEN. Ter zake van bedelarij is door de politie aangehouden de zwerver de O. Hij wordt naar het huis van bewaring overgebracht. ALKMAARSCHE SCHERPSCHUTTERSVEREENIGING. Bij den op gisteravond gehouden schiet wedstrijd behaalde in de le afdeeling: de heer Wittebrood le prijs 107 p.; de heer Snoerwang 2e prijs 103 p.; de heer v. Gijzen 3e prijs 99 p. 2e afdeeling: de heer Van Os le prijs 98 p.; de heer Schoone 2e prijs 94 p de heer Cuypers 3e prijs, 89 p. 3e afdeeling: de heer Vuyk le prijs 64 p.; de heer Funke 2e prijs 50 p 'de heer Frankenberg 3e prijs 56 p. ARROND1SSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van gisteren. VERDUISTERING VAN EEN RIJWIEL. Bekl P. de L., landbouwer te Winkel, ont kende. Hij heeft in het begin van de maand Janu ari niet een fiets verduisterd. Bekl. erkende wel, dat hij, van Alkmaar naar huis willende gaan door oponthoud met tram en omnibus in Broek op Langendijk een fiets huurde bij Dekker, den smid. waar hij geholpen werd door den knecht Adolf. Per'fiets is hij toen naar Winkel gereden. Maar door de ziekte van zijn vader had hij geen gelegenheid om de fiets terug te brengen. De Pres.: Kon U die fiets dan niet terug laten bezorgen. *~Me dunkt, dat op den Lan gendijk toch wel de fietsenverhuurder ge noeg bekend was. Bekl.: Ja, maar ik wist den naam van den man niet meer en daarom kon ik haar niet terug laten bezorgen. Uit hetgeen getuige Adolf ter terechtzit ting verklaarde bleek, dat na de verhuring van de fiets niets meer van den huurder ge hoord werd. Eerst een maand later kwam get. toevallig te weten van iemand, die in Winkel woonde, dat waarschijnlijk bekl. de huurder van de fiets zou zijn. Get trok naar Winkel en toen bleek hem, dat hei vei moeden juist was. Get. Timmerman, tuinbouwer te Broek, was met get.. Adolf naar Winket geweest en had daar bekl. gesproken Heze nad toen nog gezegd, dat hij het rijwiel at nad ver zonden. Bekl. ontkende dit. Hij zeide de fiets weg te zullen zenden. Aan C. v. d. Molen, den rijksveldwachter, had bekl. beloofd de fiets den' 14den Febru ari te zullen zenden. En nog liet hij haar een paar dagen staan. De Pres. maakte den bekl. er attent op, dat hij den lOden van Timmerman wist waar het rijwiel thuis hoorde en ook nog den 14den van den veldwachter. En van terug sturen was geen sprake, niettegenstaande be klaagde het adres wèl wist. Bekl. ontkende het adres geweten te heb ben. Eerst den 14den hoorde hij het van Van der Molen. Get. Van der Molep verklaarde nu, dat bekl. niet den naam maar w e 1 het adres van den verhuurder wist. De O. v. J. meende, dat uit de verklaringen duidelijk bleek, dat bekl. de fiets zich weder rechtelijk wilde toeëigenen. Op spr. maakte de bekl. een ongunstigen indruk. Bekl. loog er maar om heen met zijn praatjes. Spr. vroeg een gevangenisstraf van 3 maanden. IN VERZET. In verzet tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Alkmaar is gekomen L. v. T., jager te Akersloot. Hij was veroordeeld we gens het jagen op het land. van Klaver, den echtgenoot van juffrouw Maria Groot. Deze getuigde nu, dat in November haar zoontje aan den bekl. heeft toegeworpen een eend. die bekl had geschoten Ge. had nog gezegd tegen bekl. ,,,Lou, wat doe je daar nuje weet. dat de baas er zoo'n hekel aan heeft." Bekl. antwoordde toen- .Ja, maar 't is m'n broodje." Bekl. kon zich niets van de zaak herinne ren. De O v. J. vroeg bevestiging van het door dep Kantonrechter gewezen vonnis met ver betering van de gronden. FLAUW. De O. v. J. vond het laf van getuige Wet steen, een berucht strooper, dat hij een ver volging had doen instellen tegen bekl. J. D., tauuüouwer op Texel, omdat hij een 17-tal klemmen had weggenomen van zijn eigen gepachte pachtgrond en die had verkocht. Get. Wetsteen had de klemmen gezet op den door beul. gepachten grond. Met de be doeling om te stroopen, natuurlijk! De O. v. J. achtte de zaak tegen den bekl. eigenlijk van weinig Delang en vroeg dan ook maar 3 boete subs. 1 dag hechtenis. Spr. hoopte echter, dat die lamlendige ge- getui Wetsteen, die er zelf geen kwaad in ziet het wild van een ander weg te nemen en dezen bekl. om het feit van de klemmen nu vervolgde, een stevige straf van den Kan tonrechter zou krijgen. RUWE KLANTEN. Stevig was get. G. V. d. Lee door Lou L., den eenen beklaagde, bij de keel gepakt. Erg pijn deed het niet. Hij kreeg ook een klap, waardoor een bloedende wond aan zijn hóófd ontstond. Hij weet niet of de tweede beklaagde, J. L., hem die kla_p had gegeven. De ontmoeting van elkander geschiedde in Januari in Medemblik. In een pakhuis kre gen ze ruzie. De beklaagden werden bij het aanhooren van hetgeen van der Lee getuigde woest. „Dat is gelogen," schreeuwde de vader, J L. „Hij was dronken en zocht ruzie met me. Ik wou 'm niet zien toen-ie het pakhuis in kwam en draaide me om. Maar hij riep toen, dat ik een ouwe dief was en sloeg me toen heb ik teruggeslagen." De President had alle moeite om den oudsten bekl. aan het verstand te brengen, dat hij moest zwijgen. Bekl. wond zich rg op. De Pres.: „Heb je hem niet met een ijze ren staafje geslagen? Bekl. J. L.Nee, meneer. As ik een ijzeren staaf in m'n hand had gehad, dan had ik 'm vast doodgeslagen.' Zoo boos was ik. Maar v. d. Lee was dronken en zocht ruzie te ma ken. Verleden 'week wou hij ook nog bakke- lijen. Toen was-ie weer dronken. De getuigen Gieling en Veerman hebben een en ander gezien. Dé O. v. J. constateerde, dat J. L. kon veroordeeld worden wegens het slaan en ook L. L. Spr. eischte een gevangenisstraf van 10 dagen. Bekl. L. L. pakte weer heftig uit en besloot z'n woedende gezegden met de veelbeloven de woorden: „Geloof me maar, meneer, als ik 'm nou te pakken krijg, sla ik hem hardstikke dood. Schrijf me dan maar op!" 't Is te hopen, dat bekl. zich bezint. ALS VROUWEN KIJVEN... Ja, dan wil 't er nog wel eens gek naar toe gaan. Dan worden bij voorkeur stoffers en bezemen gebruikt als werpprojectielen en dan wordt ook 't mondje geroerd. Zoo ook hier. Bibberend ze was erg zenuwachtig vertelde, getuige Volten hoe ze behandeld was geworden door de beklaagde, juffrouw G. S. uit Hoorn. Eerst voor allerlei liefs uit gescholden en toen ja toen hééft de bekl. de bezem als werpprojectiel werpspies, zooals de president zeide gebruikt en haar- daarmede getroffen. Vijf huizen stonden tusschen elkanders respectievelijke woningen en nog kijfden ze! Geslagen heeft de bekl. ook nog met de bezem. Nou en toen heeft getuige toch ook maar een bezem genomen enne Enfin, 't werd een heel gevecht. Tot de man van getuige naar buiten trad, met veld heersblik den toestand overzag en óók de bezem van beklaagde naar zich zag toege zwaaid! Den afloop vernamen we niet. Maar de bekl. vond, dat de zaak héél ver keerd werd uitgelegd. HAér kinderen werdén a 11 ij d getreiterd dóór die buren-van-vijf- huizen-verder. Ze kunnen niet op straat ko men of 't is al weer zoo. Nou, en op een keer kregen ze weer ruzie. Maar geslagen heeft ze niet. En als ze de juffrouw van-vijf-huizen verder al geraakt had, dan was 't toch buiten de bedoeling. Die juffrouw der man had ze willen raken. Die kwam met een schoenma kersmes buiten en tegen hem keerde ze zich toen. De beklaagde was resoluut in* haar spre ken. Zóó was t gebeurd en anders niet. Gehoord werd vervolgens de dienstbode van juffrouw Volten, die gezien had dat haar meesteresse een klap met de bëzem kreeg. De Pres. tot bekl.: U hoort het! Het is wel degelijk gezien geworden, dat u hebt gesla gen. Kent u die dienstbode? Bekl. inspecteerde even de voor het ge- tuigen-hekje staande gedaante en zei toen (schamper): „Dat schepsel!" Beleedigd draaide ze zich om en vervolgde vanuit de hoogte. „Dat heb ik nog nóóit gezien!" De Pres.Als u er nu prijs op stelt beleefd te worden behandeld, dan moet u zich niet over uw medëmensch op zoo een onhoffelij- ken toon uitlaten. Ik begrijp n a t u u r 1 ij k, dat u fatsoenlijk is opgetreden'o o k tijdens het onprettige voorval. Dan moet u hier even eens beleefd blijven. Nogmaals, kent u deze getuige? v Bekl.' (schouderophalend)„Ik kén dat mensch niet!" De Pres.: „Dat mensch!" Zoo'n uitdruk king kómt hier ook niet te pas. U moet beleefd blijvenDeze getuige is net zoo'n mensch en net zoo'n schepsel als u zelf is. Dus hebt u zich niet onbeleefd te uiten. Bekl.Ja, maar ik heb der heelemaal niet gezien. Ze was niet bij 't geval! De Pres. tot get.waar was u, toen u de ruzie zag? Get.: Ik hing uit-'t raam! Ahriep de President uit, u was dus zóó druk doende, dat u deze getuige niet eens zag. Zij heeft echter alles gezien Bekl.. Dat kan niet, want Get.: Jawel! Ik heb gezien, dat de juffr. meti een bezem is geslagen in der*zij. En ze schold ook stevig, met dikke knoopen er door. Beklaagde en getuige wisselden booze blikken. De O. v. J. wist in zijn requisitoir met be wonderenswaardige laveerkunst den toorn van bekl. te ontzeilen, zeide in heel kiesche bewoordingen ongeveer dat de juffrouw geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken dat was ook wel ter terechtzitting ten duidelijkste gebleken 1 en laakte de on- heusche, ten opzichte van een der getuigen gebezigde woorden. Spr. vroeg veroordeeling van deze vrouw tot een boete van 10 of 5 dagen hechtenis. De Pres.: Hebt u nog wat tot uw verdedi ging in te brengen, beklaagde? BeklJa, wat zal Tc zeggen De Pres.'t Beste is, dat u zegt, dat u 't nooit meer doen zult! Getuigen links af. Bekl. rechts af. Bij de deur zoeken haar oogen die van de juf-van- vijf-huizen-verder» Ze fonkelen en zeggen wat. Niet veel goeds! ERNSTIGER FEITEN. Het slachtoffer van een ruzie tusschen eenige personen, die om niets begon, was getuige Wiering te Den Helder. Deze getuige vertelde, dat hij, (slagers jongen is hij en hij wilde zijn vak geen on eer aandoen!) toen hij een vechtpartijtje zag, waarbij ook de beklaagden T. B. en M. P. betrokken waren, daarnaar ging staan kijken. De bekl. vonden dat blijkbaar on gepast en pakten den get. aan, die naar de brugleuning gewerkt en al een aardig eind er overheen getild werd. De get. klampte zich aan den leuning vast en schreeuwde om hulp. Op dat hulpgeroep schoten menschen toe, die de bekl. verhinderden in hun werk. Als die hulp niet gekomen was, was gen, bepaald in het kanaal terecht gekomen. Een tweede slachtoffer was de visschers- jongen B. Mol te Amsterdam, toen vertoe vende in Eton Helder, die eenzelfde behan deling. blijkbaar moest ondergaan. Hij werd lenminste ook al half over den lenning heen gcweiKi Door toeschietende personen werd iiij bevrijd. Het verhaal van deze getuigen werd door andere, getuigenverklaringen bevestigd. De bekl. zeiden, dat liet hun bedoenng niet was geweest om de jongens over den leuning te gooien in het kanaal. De O. V. J. noemde het feit ernstig en zou het bijna willen kwalificeeren als po ging tot doodslag. Spr. eischte tegen elk 3 maanden gevangenisstraf. FRANSCH LEOERBERICHT. PADIJS, Officieel. Avondcommuniqué. In de Argonne handgranatengevechten. Aan de linkeroever van de Maas, in dc streek van Malancourt duurde het krachtige bombardement voort. De Duitschers durf den, wegens het hevige artillerievuur der Franschen geen aanval ondernemen. Elders ten westen van de Maas bij tusschenpoozen artillerievuur. Een Fransch luchteskader liet bommen vallen op de stations Dun-sur Meuse en Audun. ONEENIGHEID IN ITALIë. KEULEN, 22 Maart. De Kölnische Volkszeitung verneemt dat gisteren te Ber gamo een stormachtige gedachtenwisse- ling van katholieke afgevaardigden heeft plaats gehad, die een definitieve splitsing in 2 partijen tengevolge had. Een van de ze twee groepen heeft tegen de oorlogspar tij scherpe partij gekozen. GROOTE BRAND. TEXAS, 22 Maart. Dertig hier geves tigde zaken zijn verbrand, de schade be draagt twee tot drie millioen dollar. Oor zaak onbekend. DE NIEUWE LEENING. 's-GRAVENHAGE, 22 Maart. Wij ver nemen, dat H. M. de Koningin op de nieu we staatsleëning voor ƒ500.000 zal in schrijven. DE SCHEEPSRUIMTE. 's-GRAVENHAGE,22 Maart. De confe rentie van reeders inzake de voorziening in de scheepsruim te ten behoeve van de re- geering. welke gisteren na de "bijeenkomst met den Minister van Landbouw, enz., werd voortgezet ten kantore der Firma Müller en Go. heeft, naar wij vernemen, tot een voor de regeering bevredigend re sultaat geleid. DE „NIEUW AMSTERDAM" NIET UITGEVAREN. ROTTERDAM, 22 Maart. Het stoom schip „Nieuw Amsterdam" van de Hol land- Amerika-Lijn is tot hedenmiddag niet uitgevaren. DE KONINGIN DER NEDERLANDEN VAART NIET UIT. AMSTERDAM, 22 Maart. De „Konin- gin der Nederlanden" van de Maatschapp. Nederland, die oorspronkelijk a. s. Zater dag zal vertrekken zal voorloopig geen zee kiezen. DE „TUBANT1A" ROTTERDAM, 22 Maart. De sleep boot van de firma L. Smit Co., die onder zoek zou instellen naar de „Tubantia" en daartoe Maandagavond tegen 12 uur ver trok, is'reeds hedenmorgen 1.30 onverrich- terr zake in den Waterweg teruggekeerd. BEVEILIGING VAN NEDERLANDSCHE SCHEPEN. AMSTERDAM, 22 Maart. Naar wij uit goede bron vernemen, wordt in Regee- rings- en Scheepvaartkringen overwogen om de uitgaande Neder landsche zeesche pen door sleepbooten te doen convoyeeren. Binnen enkele dagen hoopt men met de voorbereiding daartoe gereed te zijn. Er doen zich n.l. nog moeilijkheden voor om sleepbooten te krijgen. Het moet ook in de bedoeling liggen de reizen naar Amerika en naar Ned. Indië om den Noord te maken (om Schotland). Blijkens bij de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" ingekomen bericht is het stoomschip „Prins der Nederlanden" te Falmouth aangekomen. Vermoedelijk zal in den loop der vol gende week weder een mailboot naar In dië vertrekken. VONNIS BEVESTIGD. AMSTERDAM, 22 Maart. Het Ge rechtshof bevestigde heden het vonnis der Rechtbank te Alkmaar van 22 December j. 1. waarbij de timmersknecht A. v. d. M. werd veroordeeld tot 14 dagen gevange nisstraf wegens diefstal. HET DIENI^TWEIGERINGS- MANIFEST. AMSTERDAM, 22 Maart. Het Ge rechtshof eischte tegen Ds. Teriet inzake het bekende dienstweigeringsmanifest 1 maand' gevangenisstraf. Tegen de overige predikanten werd 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf geëischt. DE PADVINDERSBEWEGING. 's-GRAVENHAGE, 22 Maart. Alhier had onder leiding van Z. K. H. Prins Hendrik, beschermheer der vereeniging „Nederlandsche Padvinders", een verga dering plaats van het Hoofdbestuur, waar in Z. K. H. een nieuw licnaam, den Raad van ondèrzoek in de organisatie der pad vindersbeweging, installeerde. De instel ling van dezen Raad!, voorloopig bestaan de uit de h. h. Luit. gen. Rost van Tónnin- gen, 's-Gravenhage, voorzitter, dr. R. Rö- mer, 's-Gravenhage en Mr. Th. Stuart, Amsterdam, beoogt het verschaffen van waarborgen aan de ouders van padvin ders, die tot de vereeniging „Nederland sche Padvinders" zijn toegetreden, dat dé ethische opvattingen, die deze organisatie beheerschen, zooveel mogelijk tot haar rechten komen. POKKEN. AMSTERDAM, 22 Maart Naar aan leiding van het voorkomen van een geval van pokken op de Meisjes Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen. cursus aan dé Keizersgracht is de school heden gesloten. Het gebouw wordt vandaag ontsmet en morgen kunnen de leerlingen terugkeeren, met uitzondering van de klasse waar zich het ziektegeval heeft voorgedaan, in de N.-Beetstraat deed zich nog een nieuw geval van pokken voor. Dr. W. A. VAN ZIJST. AAMSTERDAM, 22 MaMart. "Naar het Handelsblad verneemt is Mr. Dr. W. A. van Zijst, wethouder van Onecht, door gezundneidsredenen genoopt af te zien van het aanvaarden der benoeming tot burgemeester van Batavia. Er is maar één Onderlinge Qlasassurantie in Alkmaar. De Agenten zijn Gebr. Molenaar, Nieuwesloot en J. Mienis, Bergerhout. Bestuursleden Jb Cloeck. C. J. P. J. A. Hoksberoen. W. M. H. Pels. W. J. D. Appel. Jb. Lino. J. F. Lubbe. J. Rinoers. KAN 1 ONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 17 Maart 1916. J. B„ W. R., W. R„ A. V., C. V., J. S. te Uitgeest, nachtrumoer verwekken, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. W. F. te Alkmaar, overtreding Arbeidswet 2 boete of 1 dag hechtenis. J. G Lz„ W. G. Ez., E. G. Hz., J. G. Lz te Egmond aan Zee, A. L. en T. O te Alk maar overtreding Jacht- en Vischwct, de le en 2e ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 5e en 6e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. C. H„ J. H. E., A. J. v. 'tV., zender vaste woonplaats, J. B. te Uitgeest, P. G. te Eg mond aan Zee, G. v. V. te Kampen dron kenschap, de le 5 boete of 3 dagen hechte nis, de 2e, 3e en 5e ieder 2 boete tf 1 dag hechtenis de 4e 6 boete of 3 dagen hechte nis, de 6e 14 dagen hechtenis. K. N. te Oost-Graftdijk J. W. te de Rijp, P. H. te Driehuizen, P. B. te Graft O. P. G K.. J. T., A. A te Schermerhorn, overtre ding IJkwet de le. 4e, 5e, 6e en 8e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 7 maal 2 boete of 7 maal 2 dagen hechtenis de 3e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e 2 maal f 4 boete of 2 maal 3 dagen heéhtenis. J M., J. K„ T. W. L. KN. W„ I. K., G M.. J. J. H.. J. H. B C M., H W. KP. V.. F. G A. te Alkmaar, C G te St Pankras I D te Bergen. C. B te Heer-Hugowaard J B te Winkel, overtreding politieverorden ng de le en 2e ieder 2 boete of 2 dagen hech*

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2