DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 70 Honderd on achttiende Jaargang. liU6 Atonnenentepriis per 3 maanden 11—Ir. p. post 11.25. Advertentieprijs 10 cl p. repel, groote letters naar plaatsroimte. Briesen fr. N. V. Beek- en Handelsdrukkerii t.b. HERHIs. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. DONDERDAG 23 MAART DUITSCHLANI). NEDERLAND. ALKMAAR, 23 Maart. Havas, het Fransche nieuwsbureau, be toogt vandaag opnieuw, dat het door de Duitschers veroverde kleine bosch van Avo- cjurt uit tactisch oogpunt weinig belang rijk is. Blijkens het laatste Fransche leger- bericht hebben de Duitschers tevergeefs be proefd van dit bosch zich uit te ontplooien. Wel zijn ze er in geslaagd meer naar 't noor den voet te krijgen op de" kleine hoogte Hau- court, ten zuid-westen van Malancourt. Fia- vas zegt, dat de Fransche linie, welke hier 'een vooruitspringend punt vormde en in de lucht hing, hier enkele honderd meters terug genomen moest worden. En het voegt er aan toe: „Ons nieuwe front is nu zeer krachtig geworden, zoodat de Duitschers niet verder vooruit zullen kunnen komen." Is daf niet wat te boud gesproken? Het lijkt er veeleer naar, dat de Duitschers in deze streek nog wel' verder zullen kunnen doordringen zoo gerust als het Fransche nieuwsbureau kan de neutrale toeschouwer •hierop niet zijn. Immers Havas moge op de voortreffelijkheid der hoogtestellingen den nadruk leggen, wanneer de Franschen er niet'in slagen het zoetjes-aan Opdringen der Duitschers tegen te gaan, dan woi*dt de stfhatweg, die van Avocourt op 7 a 8 K.M. afstand evenwijdig aan de spoorlijn Verdun- St. MénchoiMd loopt, bedreigd en deze straatweg gaat achter deze hoogtestellingen, langs Er is verder aan de fronten niets nieuws. Alleen valt het op, dat de Russen, volgens hun eigen legerbericht, aan het bruggen hoofd van den Djnestr slech-ts 106 krijgsge vangenen hebben gemaakt. Het Duitsche le gerbericht meldt, tiat de Russen hun krachti ge pogingen tot het inzetten van een offen sief over een nog grooter terrein hebben voortgezet, doch dat ze, ondanks de buiten gewoon hooge verliezen, nergens eenig voordeel hebben behaald.. Het Russische communiqué is hiermede niet in strijd, waar het wel gewaagt van vele gevechteq, waarin men gewikkeld, was, maar geen melding maakt van vorderingen. De Itaiiaausche bladen geven af en toe bij zon derheden over de conferenties der enten-, te-mogendheden. Zoo is volgens de Secoio op de gehouden militaire conferentie de toe stand óp alle fronten onderzocht en is - er voor elk front, vastgesteld, hoeveel troepen er noodig zijn. De overige troepen zullen vereenigd worden in een gemengd* reserve- ieger, dat naar behoefte naar elk front kan worden gezonden, hetzij om aanvallen van een vijandelijke'overmacht af te slaan, hetzij om zeif een offensief op groote schaal te on- üernemen. De militaire conferentie heeft in- tusschen 'geen bindende besluiten genomen, haar conclusies zullen aan de tweede, de po litieke conferentie, worden voorgelegd, die van 25—30 Maart zal worden gehouden en die zal uitgaan van het denkbeeld van den Franschen minister-president Briand, d^t alle gevechtsterreinen van de entente als één enkel front moet worden beschouwd. Behal ve de eerste-ministers en de ministers van buitenlandsche staten der entente-mogendhe- den, zullen aan deze tweede conferentië ook de opperbevelhebbers deelnemen, om de .mi nisters van technische voorlichting te die- nen. Dadelijk nh afloop der politieke, zal de economische 'conferentie beginnen. Zij zal zich bezig houden met de blokkade en met den strijd op handelsgebied na den oorlog. De besprekingen ter militaire conferentie hebben, meldt deze correspondent verder, aangetoond, dat de geallieerden er zeer goed voorstaan. Rusland zal dit voorjaar een nieuw leger van versche goed bewapende soldaten in het veld brengen. Engeland, Frankrijk en Italië zullen terzelfder tijd hun legers door de nieuwe lichtingen hebben ver sterkt. Omtrent wapenen en munitie is vastge steld, dat de Fransche, Engelsche en Ameri- kaansche fabrieken zeer veel snel verplaats baar zwaar geschut gereed hebben. Rusland heeft het uit Japan betrokken, zoodat de ge allieerden hun achterstand aan zwaar ge schut ruimschoots hebben ingehaald. Veld geschut en machine-geweren zijn in buiten gewoon groote hoeveelheid aangemaakt en de munitie van alle wapenen zal in elke be hoefte kunnen voorzien. In het Engelsche Lagerhuis heeft gister avond een rumoerige zitting plaats gehad, welke deed denken aan die, waarin het be kende incident-Churchill zooveel opwinding veroorzaakte. Het pasgekozen lid, de vlieger Billings, viel de regeering hevig aan over de wijze waarop het departement voor het' vliegwezen kerkte. Hij verkleinde het werk van het Britsche vlieger-corps terwijl het ge heeld Huis hierover zijn afkeuring te kennen gaf en deed verscheidene aanklachten, die hij niet kon bewijzen, toen de meest kritisch aangelegde leden om nadere ophelderingen vroegen. De onder-secretaris van' Oorlog, de heer Tennant, maakte hem op dezelfde wijze af, als lord Balfour den heer Churchill gedaan had. Deze vlieger heeft in het parlement dade lijk te hoog willen vliegen en is op den kouden grond terecht gekomen. Bij den Duitschen rijksdag hebben de so ciaal-democraten een verklaring ingediend, waarbij zij den rijksdag wil laten uitspre ken, dat fij vermijding verwacht van alles wat door den onderzeeërsoorlog de rechtma tige belangen van onzijdige staten zou kun nen schaden en een onnoodige verscherping en uitbreiding van den Oorlog zou kunnen bewerken en voorts, dat hij van de regeering verwacht, dat zij alles zal doen om een spoe- digen vrede te bevorderen, welke de onaan tastbaarheid van het rijk, zijn politieke onaf hankelijkheid en vrijheid van oeconomische ontwikkeling waarborgt. De president van den rijksdag heeft met de voormannen der politieke fracties een over eenkomst getroffen, waarbij de openbare be spreking van de onderzeeërs-kwestie, welke overigens bedenkelijke afmetingen gaat aan nemen, voorloopig van de baan is gescho ven. Misschien denkt hij, dat een politi cus, als een veldheer, soms wint, al wint hij niets dan tijd! Maar opgelost is deze kwes tie, die de eenheid^van het Duitsche volk ern stig bedreigt, nog geenszins. Uit den,rijksdag. Uit Berlijn wordt dooi Wolff gemeld. De eerste 'ezing vau dt belastingvoorstellen wordt voortgezt. Ten gevolge van een overeenkomst met de leiders van de verschillende fracties, sche'dt de voo'uier de behandeling van de quacalie van den veisiherptten duikbootenoonog af van de eeiste lezing van de begrooting. Ten zij een ander besluit wordt aangenomen, zal deze quacstie in de vergadering van de bc- grootingscommissie worden besproken, welke a. s. week bijeenkomt. KORTE BERICHTEN. De Noorsche regeering heeft van de Duitsche «.en- onderzoek gevraagd inzake het torpedeeren van de Langeli. Er zijn een groot aantal Engelsche on derzeeërs in 't Zuiden van het Kattegat, hen van hen heeft de King Onge aangehouden, die met een prijsbemanning te Frederiksha- ven aankwam en na kolen ingenomen te heb ben naar Leitli werd opgebracht. Ook de Engelsche troepen worden van stalen helmen voorzien. Bij oen laatsten aan val op de HoKenzollem-redoute hebben ze goed voldaan. In Engeland zijn weer 26 werkplaat sen tot Rijksmunitiefabriek verklaard. Er zijn er thans 3078. Twee professoren van de Oerdsche Hoogeschool zijn door de Duitsche overheid gevankelijk weggevoerd. Een statistiek toont aan dat er in 1859 in Engeland 185 krankzinnigen op de 10000 inwoners waren, in 1915 waren er 377. Volgens berichten uit Kopenhagen aan Havas is het Deensche stoomschip Skads- bora getorpilleerd terwijl het voor anker lag. Een machinist en twee stokers worden ver mist. In Pungal (Engelsch-Indieë) is 1.152D00 gulden opgebracht voor den aan koop van vliegtuigen. Generaal Joffre heeft steeds hulde be wijzen voor de houding der Franschen bij Verdun in ontvangst te nemen. Van gene raal Botha ontving hij gisteren een huldete- legram. De Duitsche sociaal democraat Rapp werd tot een dag gevangenisstraf veroordeeld omdat hij zonder vooi kennis van de politie een vergadering had gehouden. Bij wijze van gratie veranderde de Keizer den straf in 18 gulden boete of 1 dag hechtenis. de onveiligheid ter zee. Bij de Dinsdag te 's-Gravenhagege houden confeienties van de ministers van iiinnenlandsche zaken, van landbouw en ma rine, met de reedera, is de voorziening in het gebrek aan laadruimte voor de regeering voor den aanvoer van graan ter sprake ge komen. Het is de reeders thans niet mogelijk, dat gebrek ten spoedigste op te heffen. In de tweede plaats zijn besprekingen ge houden met strekking tot de veiligheid van de vaart. Het varen om Schotland vindt bij de officieren zoowel als bij de schepelingen tegenkanting. Het denkbeeld i's thans in over weging, of het mogelijk is de schepen te doen voorafgaan door stoomtreilers,' die dan als mijnenvegers dienst zullen doen. (N. R. Crt.) In een gistervoormiddag gehouden huishoudelijke vergadering van de Neder- Iandsche zeemansvereeniging Volharding, die uitsluitend werd bijgewoond door schepe lingen van een zes of zevental bemonsterde en op vertrek liggende schepen van de alge- meene vrachtvaart, is met 88 stemmen voor, 3 tegen en 1 blanco, besloten om voorloopig, in afwachting van de maatregeleny die de re geering zal treffen, niet te varen.. Dit besluit heeft geen betrelcking op de schepen van de Ho l land-Amerikalijn. Het s. s. „Prins Hendrik" van de maat schappij Zeeland, is gistermorgen uit Vlis- singen naar Tilburg vertrokken. REGEERINGSGROENTEN. De directeur van het Rijks Centraal Ad ministratiekantoor voor de distributie van levepsmiddelen heeft heden aan alle gemeen ten een circulaire verzonden wan den volgen den inhoud: „Ik heb de eer u te berichten, dat de Groenten-Centrale met 1 April a.s. de afle vering van knolrapen, peen en uien zal be ëindigen. Ten gevolge van den zachten en natten winter hebben de knolrapen en de peen zoo danig gebroeid, dat hetgeen nu nog opge- kuild is, voor 't grootste gedeelte tot rotten is oyergêgaan, terwijl de uiën reeds /begin nen door te schieten. Aanvragen yoor stapelgroenten zullen dus, behoudens die voor kleine partijtjes kro ten, door mij worden terzijde gelegd. De distributie der vatgroenten wordt op de gewone wijze voortgezet". BINNENLAND. Gemengd nieuws. DE N. O. T. Een werk van Mr. G. Keiler over de Ne- derlandsche Overzeetrust Maatschappij be leefde een tweeden druk. In dit goed over zichtelijk werk woiut de oorsprong en werk wijze van de N. O- F. beschreven. Een woord van den voomtta" van dien Raad van Bestuur der N. O. T., de heer C. J. K. van Aalst, gaat aan het boekje vooraf. Als de oorlog voorbij zal zijn, zal het werk je zijn waarde behouden als bijdrage tot de kennis van de geschiedenis van ons land ge durende den oorlog, meent de heer Van Aalst En wij zijn het mei hem eens. lioLhAiMDS i-.OuKul.KKWAR ilER. De vereeniging ,ot ontwikkeling van dén Lanuoouw in 1. Aland's Nourderkwartiei meid Woensdag i.aar aigemeene vergade- iiu6 iu de Kiuuer ot. Joris te ÓciHioul. ué voorzitter, e. heer P. otapei uz., G loogaaispeij, Ou.ait nuide aan Koningin en negeer mg vooi net wijs oeieid, aat i ons tanu met is rneegemeurd in den wereiuramp. uok neruachL üij uen watersnood, waarüooi Waiuiand en nni.a Pauiowna zijn getroüen en wees óp aner j.uun om die bewoners moreei en nnaucitm te steunen. ut voorzitter b.aent de regeeringsmaat- règeien in nerinne.mg, waardoor een groote ui uk woiüt geiegü op land- en luuiuouw. lopr. vroeg ot net Q.en tijd worat, dat ook de handel een deel v,.u de groote winsten al; draagt. Spr. hoopte, dat ha den ooriog de re' geerïngsuiaairegena zullen ophouden en dat oe landoouw met ouder de voogdij bhjlt van een centrausc.m. in dit veroanti wees spr. er op', dat lie, nuttig en noodig is, dat de landoouwKring m zich orgamseeren. Medegedeeld wad o. a., dat de vereeni ging m samenwer.ang met den Diocesanen tand- en tuinbouw oond, eventueel zal over gaan tot exporteuen van varkeusvleesch, zonoer dat hieraan financieele uezwaren voor de vereeniging zijn verbonden, alsmede, dat het aantal leden der vereeniging 163 be draagt. ,ue rekening weid1 goedgekeurd tot een be drag van J 0bo9.2U14 in ontvangsten, 4j48,38 in uitgaaf en 2540.82y2 in saldo. In bespreking kwam nog de melkvoorzie- ning van Amsterdam. Geklaagd, werd over het ongereinigd terugzenden der bussen. De Amsterdamsdie keuringsdienst heeft Zater dag een partij melk afgekeurd. In .dit verband wees de neer dr. scnuj.op de noodzakelijk heid, dat de producent zorgt voor behoorlijk afgekoelde melk. t De heer Visser (Amsterdam) wees op de wenschehjkheid, dat de melk niet. geleverd wordt door verschillende kleine fabrieken maar door een of twee groote fabrieken aan 't spoor gelegen. De hger dr. Scheij wees op de moeilijk heid in uitvoering, vooral ook met 't oog op 't geven van vrijstellingen vpor regeerings- kaas. Aangedrongen wordt op meerdere mede werking der H. IJ. S. M. De heer K. Breebaart (Winkel) wilde de klachten overbrengen aan de regeering, wan neer het blijkt, dat Amsterdam en de H. IJ. S M. niet willen medewerken. Vervolgens hield de heer dr. D. J. His- sink, directeur van het Rijks Landbouwproef station te Wageningen, een lezing over de inwerking van het zeewater op den bodem. Na zijn inleidend woord zeide spr., dat het in.de allereerste plaats noodig is, dat het zout zoo vlug mogelijk uit den bodem verwijderd moet worden. Ten eerste, omdat op .zouthoudenden bo dem geen cultuurgewassen kunnen groeien en ten tweede, omdat het zout oorzaak is van ingrijpende -veranderingen, die den bo dem ondergaan heeft. Gelukkig behoort het keukenzout tot die bestan,ddeelen, die 'gemakkelijk verwijderd kunnen wörden. De eerste raad, die daartoe gegeven kaïi worden, is goed en diep bema len Ook hdgt de snelheid, waarmede het keukenzout uit den bodem verdwijnt, af van den regenval. De beweging van de zouten in den bodem van beneden naar boven moet worden tegen gegaan, door de verdamping van het bodem water zooveel mogelijk te beletten. Dit kan geschieden door de bovenste laag van den bouwkruin een ondiepe bewerking te geven, fijn te maleeq en los te houden en schoon van onkruid. Een tweede middel om het zout uit <Jen bodem te verwijderen is het toelaten van zoét water. Men zal dan goed doen vooraf zoo. diep mogelijk uit te malen, daarna het geheele land tót het maaiveld onder zoet wa ter te zétten, dit eenige dagen met den grond in aanraking te laten, om ten slotte weer zoo diep 'mogelijk uit te malen. Als het, zout uit den bodem verwijderd is, is voor zandgronden het leed vrijwel gele den. Voor de kleigronden geldt dit niet, om dat deze een diep ingrijpende verandering hebben ondergaan. Spr. heeft daartoe proeven genomen over den invloed van verschillende zoutoplossin gen op het doorlatingsvermogen van den bo dem. Spr. ging vervolgens na wejke scheikundi ge ontzettingen plaats vindën, wanneer op een kleigrond inwerkt een oplossing vah na trium chloride. Spr. kwam daarbij tot- de conclusie, dat het natrium van het keuken zout in de klei dringt en daar een slijmerige massa vormt. Als middel ter verbetering kan worden aangewend het kalken van den bodem. De grond verandert echter niet alleen in scheikundig, maar ook in physisch oogpunt. Nog een ander verschijnsel kan men op zieke kleigronden waarn.men, n.l een blauwachtig gekleurd ondoorlatend laagje, voorkomend op verschillende diepten onder het maaiveld. Spr. waarschuwt voor de harde korst, die zich in droge tijden aan de oppervlakte vormt. Ten eerste concentreert zich in deze harde korst het keukenzout. Tén tweede bevordert ze de verdamping van' den bodem en gaat düs de uitspoeling van de zouten tegen, terwijl ze later bij re gens het indringen van hei regenwater belet. Ten derde is er in deze k„rst door het hoo ge zoutgehalte alle gelegenneid voor de vor ming van de slijmige natron verbindingen, die den bodem later verst-, ppen. Ten slotte is het mogelijx, dat zich in de korst ook soda vormt en soda werkt in physisch opzicht zeer sleci.t op den bodem in. Om de korstvorming tó voorkomen kan men het land onder zoet water stellen en is dit niet mogelijk, trachten de korst van het land' te halen, Op den duur kan ook een kalKbemesting goed werken. Een uitgebreide discussie volgde o'p deze rede. Pumjerend werd aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. 1 Beslóten werd 1U00 beschikbaar te stel len voor de noodlijdenden van den Waters nood. lot onder-Voorzitter werd gtóozen de heer H. J. Avis (Midwoud). - Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ïen N. Dekker (Obdam), D. Brander (Hoog- karspel) en J. A. Wayboer Hz (Anna Pau iowna). De begrooting werd goedgekeurd tot een bedrag van 4950.821^ in ontvang en uit gaaf. De heer V. Kay (Hamyeri) bracht ter spra ke de vraag, wét kleine fabrieken moeien doen ten opzichte van de pasteurisatie. De heer Avis antwoordde, dat de rappor ten moeten worden afgewacht. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. OPRUIïNG TOT DIENSTWEI GERING. Op 18 Januari 1.1. hebben voor de Recht bank te Alkmaar achtereenvolgens terecht gestaan de predikanten ,A. J. P; Boeke; te ochoorl, F. J. C. Boenders te Abbekerke. Menno Huyzinga te Schagerbrug, N. J. C Schermerhom te NLeuwe-Niedorp en J. A R. Teriet te Zuid-Scharwoude, beklaagd: lo. dat zij in het openbaar bij geschrifte hebben opgeruid door het dienstweigeringsmanifest van hun naam te doen of te laten voorzien 2o. dat zij een aantal exemplaren van het ma nifest hebben verspreid. Aan ds. Schermer hom was bovendien ten laste gelegd, dat hij te Hoorn in-een zaal van het hotffl „Het Park" op 20 December 1915 in' het open baar mondeling tót dienstweigering heeft Zij, die zich met 1 April op dit blad abonneer**! ontvangen dé tot dienïdetwn ver schijnend© nummers Jranee en gratis. De Directie. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat zij hunne beslissing op het adres van W. F. STOEL Jr., handelende onder de firma W. F. STOEL Zn., industriëel al daar, Jioudende het verzoek om vergunning tot het uitbreiden van een steenhouwerij, door het bijplaatsen van een electro-motor van 17 P.K., dienende tot het drijven van steenbewerkingsmachines, in het perceel Luttik-Oudorp, Wijk C, No. 19—23, HEB BEN VERDAAGD. Alkmaar, den 22 Maart 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zwarte hond, een postduif, een huis sleutel, een broche, een nondje (zwart met geel) een schaartje, een overschoen, een un ster, een zilveren dameshorloge, een porte- mönnaie met geld, een ring met sleutels, een centimeter, een zakmesje en een gouden hee renzegelring. Alkmaar, 22 Maart 1916. i De Commissaris van Politie W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. opgeruid, door het manifest voor te lezen in een voor het pübliek tegen btetaling van en tree tpegankelijke bijeenkomst van de afdee- ling H'oom der Anti-Militairistische Veree niging, Het O, M. had geëischt tegeh ds. Boenders één maand, tegen ds. Schermerhom drie maanden en tegen ds. Boeke, Menno Huy zinga en Ter let ieder twee maanden gevate genisstraf. Voor het Gerechtshof te Amsterdam werd gisteren, zpoals we reeds meldden, geëischt: een gevangenisstraf van één maand voor waardelijk. De advocaat-generaal, mr. Van Geuns, splitste zijn betoog in vier deelen: lo. Het leerstuk van de opruiing. Ons art. 131 Wb. v. Strafr. heeft een beperkte strek king. Er wordt alleen in geëischt de opruiing tot een strafbaar feit. Is dat de beteekenis die in onze wet er aan moet worden toegekend, dan hebben wij te maken met twee beperkin gen, lo. men moet zich bewust zijn geweest dat dienstweigering een strafbaar feit is, 2o. het moet vaststaan dat waartoe is aangezet een strafbaar, feit is. Spreker vereenigt zich èn met het oog op de wordinggeschiedenis van het artikel èn met het oog op de weten schappelijke behandeling van het opzet, met prof. Simons, dat er strafbare opruiing is wanneer er opzettelijk is opgeruid tot een strafbaar feit en de dader weet dat dit feit strafbaar is. 2o. Is hier gepleegd opruiing? De Hooge Raad houdt vast aan den eisch, dat ér moet zijn onmiddellijke rechtstreeksche opruiing. Er moet zijn een wilsuiting die uitgaat tot den persoon die het stuk leest. 3o. De groote vraag is nu of het manifest inderdaad tot dienstweigering heeft aange zet. Spreker beantwoordt die vraag toestem mend. i Het manifest is zeer zeker de uiting van hoogstaande personen, de uiting van een in tieme en heilige convictie, maar door in het manifest het middel tot dienstweigering op den voorgrond te stellen, wordt wel degelijk n die richting invloed uitgeoefend op de per sonen, die het stuk lezen. Waar dergelijke hoogstaande mannen en vrouwen dien drang tot dienstweigering uitoefenen, heeft dat uite- aard groote beteekenis. Waar hier i? aange zet tot een strafbaar feit en waar de beklaag den weten dat dienstweigering een strafbaar feit is. moet rekening houdende ook met de personen het feit neschouwd worden als opruiing in den zin der wet. Beklaagden hadden kunnen getuig den oorlog zonder eenig strafbaar feit op te daagden hadden kunnen en tegen ruien. De gewetensvrijheid van het individu wordt door deze vervolging niet aangetast Geen macht ter wereld kan het getuigen te gen den oorlog belétteri, mits men niet aan zette tot een strafbaar feit. 4o. De strafmaat. Spreker betoogt ten slot te waarom hij in deze en de volgende zaken voorwaardelijke veroordeeling vraagt. Hij eischt ten slotte tegen ieder der beklaagden épn maand voorwaardelijke gevangenisstraf. De beklaagden verdedigden zichzelf. *HOLL. HYPOTHEEKBANK TE AMSTERDAM. Blijkens het verslag over 1915 zal worden uitgekeerd aan de houders van preferente aandeelen de hun bij uitgifte dier aandee len toegezegde 6 pCt. èn aan de houders van gewone aandeelen 4 Yt pCt. van het op die aandéelen verplicht gestort kapitaal. Vervolgens komt aan de Directie en Com missarissen te zamen 15 pCt. en voorts aan de houders van preferentie, zoowel als van gewone aandeelen, een superdividend van 4.50 per aandeel. De houders van preferente aandeelen zul len dan totaal genieten ƒ40.50 per aandëel of 63.U pCt., betaalbaar tegen intrekking van dividendbewijs no. 5, en de houders van ge- COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1