DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Vai het Oostelijk Oorlogsterren Kan het Westelijk Oorlogsterrein Van het Zuidelijk Oorlogsterrein Regeeringsgroenten. Broodvoorziening. Groenten-voorziening, Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIÏls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. DINSDAG 28 MAART No. 74 Honderd en achttiende Jaargang. 1916 FRANKRIJK. NEDERLAND. ALKMAAR, 28 Maart. Van geen der oorlogsterreinen is het nieuws heden belangrijk. Bij Verdun is op de hevige beschieting nog steeds geen aan val van beteekenis gevolgd. In de mijnenge- vechten hebben de Engelschen bij St. Eloi ten zuiden van Yperen eenig succes behaald. Volgens de Duitsche lezing werd de Duit- sche stelling over een uitgestrektheid van 100 meter beschadigd, volgens het Engelsche le- gerbericht werden de eerste en tweede loop- graai over een front van 600 meter bezet. Adn het Italiaansch-Oosienrijksche front ver overden de Oostenrijkers in den sector van üörz een Italiaansche stelling, waarbij 525 Italianen werden gevangen genomen. In het Oosten maakten de Russen zich van twee Duitsche loopgraaflinies meester. Te Parijs wordt druk geconfereerd. Wat er besproken en besloten wordt blijft natuur lijk geheim. Een nieuwe conferentie zal te Rome plaats hebben, de Engelsche minister president Asquith gaat er heen en misschien vergezellen andere ministers hem. Eigen aardig, dat een Italiaansche oorlogsverkla ring aan Duitschland nog steeds uitblijft! Zoo af en toe duiken er geJuchten op en komen er berichten, welke doen zien, dat de entente de hoop op Bulgarije nog steeds niet heeft opgegeven. In de Russische Doema stelde de heer. Miloekof wel zeer sterk de te kortkomingen van de Russische diplomatie jegens Bulgarije op den voorgrond. En Cen tral News, het Engelsche nieuwsagentschap verklaart thans, dat de berichten uit Boeka rest en Saloniki de meening versterken, dat Bulgarije op het punt staat, besluiten te ne men, welke tegengesteld zijn aan de belan gen der nuddenmogendheden. Men zou zich van Duitschland willen afscheiden en de mi nister-president zou een vertrouwd gevol machtigde naar generaal Sarrail te Saloniki hebben gezonden. Ook heet het, dat Grie kenland hoe langer hoe dichter bij de enten te komt te staan. Terzelfder tijd wordt wel is waar gemeld, dat de Grieken en de Bulgaren aan het plukharen zijn en zich jegens elkaar zeer vijandelijk gedragen, maar dat schijnt volgens de berichten geen bezwaar om ze tegelijk onder het ententehoedje te vangen. Intusschen hebben 6 Duitsche vliegers een aanval op Saloniki gedaan, waarbij volgens een Reuterbericht 2 machines naar beneden geschoten werden, terwijl het doel niet werd bereikt en er zeven Grieken, negen Joden en twee Turken gedood werden. Ter zee gaat het nu wel hard. Of de sche pen getorpilleerd worden dpn wel op mijnen loopen is lang niet altijd uit te maken, maar zeker is, dat zij tot zinken zijn gebracht. Ook neutrale, ook Nederlandsche slagschepen worden de slachtoffers. Behalve de Tuban- tia waarvan de waarschijnlijkheid, dat zij door een Duitsche torpedo is getroffen, toe neemt na het officiëele onderzoek en de Palembang, waaromtrent het officiëele on derzoek tot minder houvastbiedende resulta ten heeft geleid, is verongelukt de Nederland sche „Duiveland" (1300 ton van Rotterdam); alle opvarenden werden gered. In het geval van de„Sussex" is door het Amerikaansche gezantschap te Londen medegedeeld, dat alle Amerikanen gered zijn. Verder zijn gezon ken: het Fransche stoomschip Hébé (1500 ton), de Engelsche stoomschepen Arno (745 ton), Empress of Midland (2300 ton) en het visschersvaartuig „Khartoem" (300 ton). De Bntsche admiraliteit deelt voorts mede, dat het stoomschip Tenaybrfdge, waarvan ge meld werd, dat het gezonken was, is getor pilleerd, hoe\jvel dit schip geheel onbewa pend was. De Duitsche generale staf meldde gisteren: Tegen het front, dat onder bevel staat van generaal von Hindenburg, vernieuwden de Russen gisteren den aanval met bijzondere heftigheid. Zoo vielen zij met een in het oosten tot dusver ongehoorde massa men schen en munitie de Duitsche linie aan ten noordwesten van Jacobstadt. Zij leden aan merkelijke verliezen zonder dat zij eenig suc ces behaalden. Bij Welikop Selo ten zui den van Widsy maakten onze troepen in een welgeslaagd gevecht 57 krijgsgevangenen en veroverden zij twee mitrailleurs.' Verschillen de pogingen van den vijand tegen onze stel lingen ten noordwesten van Postowy misluk ten volkomen. Nadat ten zuide" van het Narotsj-meer meermalen zware aanvaren van deelen van het 3e Russische legerkorps waren afgesla gen, traden West-Pruisische regimenten bij Mokrsyce aan voor den tegenaanval om ar tillerie-observatieposten, die bij het achter waarts brengen van ons front op 20 Maart j.l. waren verloren gegaan, te heroveren. De dappere troepen voerden de opdracht in haar vollen omvang uit. Hierbij zoowel als bij het afslaan van vijandelijke aanvallen werden 21 officieren en 2140 man gevangen genomen, benevens een aantal machine-gewe ren buit gemaakt. Onze vliegers lieten bommen vallen op de spoorwegstations te Dunaburg én Wilejka en op de spoorwegwerken op de lijn Barano- witschiMinsk. Het gevecht ten westen en ten zuiden van Augustinenhof duurt yoort. Het aantal Duitsche vliegtuigen, dat over het front van de Dwina vliegt neemt toe. Op Dunaburg wierpen zij 20 bommen. In de streek ten noordwesten van Postawy maakten de Russische troepen zich, na een verwoed gevecht, meester van twee linies loopgraven vag den vijand. Een aanval der Russische troepen in de streek tusschen het Narotsch- en het Wisch- newskojemeer stuitte op hardnekkigen tegen stand. De vijand wierp bommen op het station van Stolbzy en Kaidanowo ten zuidwesten van Minsk. Aan de rest van het front ontwikkelen zich gevechten. Het Fransche legerbericht meldde giste ren: In Argonne mijnenstrijd, ten gunste van de Franschen verloopen, bij Fille Morte. Bommengevecht in den 6ector Courte Chaussée. Ten westen van de' Maas was de nacht zeer kalm. Ten oosten van de Maas on afgebroken artilleriestrijd op het front Dou- aumontVaux. In Woëvre vrij hevige be schieting, voornamelijk van de streek van Moulainville6Chatillions. Geen infanterie- actie echter. Gisteren luidde het Duitsdie legerbericht: Heden in de vroegte brachten dé Engel schen door een omvangrijke mijnenontplof- fing schade toe aan onze stelling bij St. Eloy ten zuiden van Yperen over een uitgestrekt heid van 100 meters. Aan de daar gestation- neerde compagnieën werden verliezen toege bracht. In de streek ten noordoosten en oosten van Vermelles hadden wij succes in den mij nenstrijd; wij maakten gevangenen. Verder zuidelijk bij La Boiselle ten noordoosten van Albert be emmerden wij zwakkere Engel sche afdeeiingen door ons vuur in de actie tegen onze stellingen. De Engelschen be schoten in de laatste dagén weder de stad Lens. In Argonne en het Maasgebied on dergingen de vuurgevechten slechts tijdelijke verflauwing. EEN LUCHTAANVAL OP SALONIKI. Reutei' meldt uit Saloniiki. Zes Duitsche aëroplanes hebben gisterochtend bij het aan breken van den dag een aanval gedaan op Saloniki, waar zij 20 bommen lieten vallen. Ongeveer 20 burgers, grootendeels Grieken, werden getroffen. De materieele schade heeft niet veel te beteekenen. De aanvallers werden hevig beschoten. Zij hadden echter het nog zwakke daglicht in hun voordeel. Boven de stad werd dan ook, voor zoover men kon nagaan, geen enkele machine geraakt. Toen zij echter over dé li nies terugvlogen werden er twee naar bene den geschoten. DE CONFERENTIES DER GEALLIEERDEN. Gistermorgen is op,het ministerie van Bui ten landsche Zaken te Parijs de eerste zitting van de conferentie dér geallieerden gehóu den De afgevaardigden werden bij hun aan komst hartelijk toegejuicht door een talrijke menigte. De besprekingen blijven geheim, het doel er van is maatregelen te overwegen van de eindelijke overwinning. De Engelsche West Minster Gazette vindt het huidige oogenblik, nu de aanval op Ver dun een mislukking gebleken is, bij uitstek geschikt voor het houden van de conferentie. Uit alles blijkt dat de vijand er slecht voor staat. De Fransche Temps, merktt o. a. op „Terwijl bij de vijanden alleen Duitsch land beveelt en te zijnen behoeve dé strijd-, macht en hulpbronnen van zijn vazallen ge bruikt, werken die geallieerden samen op den grondslag van absolute gelijkheid, daar zij allen bezield zijn met dezelfde gevoelens van eerbied voor de waardigheid en onaf hankelijkheid van de anderen. De geschiedenis zal eens weten te verha len hoeveel wederzijdsche welwillendheid, edelmoedige zelfverloochening en opoffering noodig waren om de nauwere vereeniging, zooals zij! thans bestaat en die voor den oor log dbor niemand mógelijk werd geacht, tot stand te brengen. Geheel Frankrijk begrpet met ontroering c'c vertegenwoordigers der bevriende en ver- oondën naties, daar het weet, dat zij bezield zijn met dezelfde gevoelens en acht hef zeker da de overeenkomst, welker grondslagen zul len vaststellen, zal leiden tot herstel van het geschonden recht." De volgende week zal er een economi sche conferentie te Rome plaats hebben. Mi nister Asquit gaat er heen, he is nog niet ze ker of andere ministers hem zullen vergezel len, dat zal er van afhangen of de zaken het gedoogen. KORTE BERICHTEN. Nadere berichten omtrent de Sussex geven het aantal slachtoffers op als 97. Het schijn,!, dat alle Amerikanen die 'aan boord waren gerei zijn Enkele zijn gewond. Generaal Mahon, opperbevelhebbervan de Engelsche troepen in Macedonië zal bij den koning van Griekenland in audiëntie worden outvangen Van het getorpilleerde stoomschip En glishman zijn 10 personen omgekomen. In Dublin heeft de politie huiszoeking gedaan bij een drukkerij waar opruiende couranten gedrukt werden. Ze heeft papier en ondërdéelen van de persen in beslag ge nomen, zoodat er niet meer gedrukt kan wor den. Generaal Haig heeft voor het Engel sche front in Frankrijk mijnwerkers ge vraagd voor het aanbrengen van mijnen. Er wordt werk van gemaakt. Kapiteins, die te Bergen met hun sche pen zijn binnengevallen, meldden dat zij een groot aantal Duitsche. onderzeeërs van een nieuw model en met groote snelheid in de Noordzee bij de Engelsche kust hebben waar genomen. Er gaan geruchten, dat generaal von Mackensen zou zijn toegevoegd aan den Turkschen Oen. Staf en het opperbevel zou krijgen over de troepen, die in Armenië tegen dé Russen strijden. In Londen is broodprijs met 2 H cent en door sommige bakkers zelfs met een stui ver per pond verlaagd. Oud minister Venizelos heeft aan een verslaggever van een Grieksch blad ver klaard te verwachten dat Bulgarije spoedig een inval in Griekenland zou doen.. Hij acht te dé aanwezigheid van de geallieerden in Saloniki de eenige waarborg tot het behoud van Macedonië voor Griekenland. Er gaan wee^ geruchten over ernstige troebelen in Bulgarijemen raakt onder den indruk van de Duitsche tegenslagen voor Verdun. HET TORPLJLEEREN VAN DE „TUBANHA" De „Tel." verneemt uit goede bron, dat er gegronde hoop Oestaat, dat het onderzoek, van hét wrak der „1 uDantia" tot resultaat zal leiuen. In reder geval zijn de moeuujkue- aen, waarmede het duiken gepaard gaat, met zoo groot, als men aanvankelijk naa vér- moed.. Men heeft kunnen vaststellen, dat het schip terwijl het zonk, n> gekanteld en wel op zoo danige wijze, dai net gat m de romp thans naar hoven ngt. Zoais men weet, is de zee op ae plaats, waar ue „luhantia' is gezonken, ongeveer 32 metei diep. Daar het schip zen 22 meter breed, hevrnüt zich dus het gat siechts 11) meter heueuen den waterspiegel. De torpedo heeti het schip m de koiennim kers geuonen en het is ous daar, dat men naar ae overhhjmeien van het projectiel zaï moeten zoeken. De Kon. noli. Lloyd heeft een ongelimi teerd beuragi uitgetrokken om het onderzoek te bekostigen. \VuS ae directie aanvaukeujk van pian net onuerzoek te taten aannemen, thans is zij van dm voornemen teruggekomen en zal zeil ae leiutng in handen nonen. De terugkeer van ae „wouan" tsaat met deze ge wijzigde houaing m verband. ivic.uk v OOKz.ir.NlNG. Gisteren is een uriel van aen munster van Lanuuuuw enz. Uitgegaan aan ae Commissa rissen der Koningm nt vervolg op de missi ve van 9 Maart, waarbij omrent de melk- voorzienmg voor aen a.s. zomer een aige- meene regeling is aangegeven. De medeüee- ling van neden beoogt-aan die regeling nog een aanvulling toe te voegen, waaromtrent' bet volgende kan worden medegedeeld: 1. Melkveehouders, die gewoon waren in den vorigen zomer melk voor de consumptie te leveren, moeten dit blijven doen ten beuoe- ve van dezelfde gemeente, waarbeen zij dien zomer leverden. Hieronder zijn ook begrepen de leveran ciers aan ondernemingen (melkinrichtingen), welker hoofdbedrijf bestaat in den verkoop van melk voor daaelijk verbruik bestemd. 2. Noch uitvoerconsenten. noch daarme de gelijk gfesteide geleidebiljetten zullen wor den gegeven aan: a. boterfabrieken, kaasfabrieken, fabrie ken van melkproducten, margarinefabrieken, welke melk verwerken van melkveehouders, die in den vorigen zomer gewoon Waren melk voor de consumptie te leveren; b. melkveehouders, die boter cf kaas ma ken, terwijl zij in den vorigen z.uuer gewoon waren melk te leveren óf voor de consumptie, öf aan fabrieken van melkproducten. Evenmin zullen uitvoerconsenten en daar mede gelijk gestelde geleidebiljetten worden uitgereikt aan hen van wie blijkt, dat zij middeliik of onmiddellijk producten betrek ken of hebben betrokken van de ondér a en b genoemde producenten. 3. Op boter- en kaasfabrieken, welke melk verwerken ,van melkveehouders, die xn den vorigen zomer aan fabrieken van melkpro ducten leverden, rust de verplichting welke volgens art. 2 der statuten van de Vereeni ging van Fabrieken van Melkproducten ten aanzien van de beschikbaarstelling van con- sumptiemelk aan de leden dier Vereeniging is opgelegd. Daarvoor dragen zij bij in de kosten van de Vereeniging ten behoeve van de melkvoor- zieniug, naar verhouding van de hierboven oeüoelde hoeveelheden melk. Deze aanvullende regeling is ook gezon den aan de Rijkscommissies van Toezicht op de Botervereeniging en aan die op de Kaas- vereeniging, zoomede aan de Rijkscommissie van Toezicht op de Vereeniging van fabrie ken van melkproducten; verder aan de be sturen aan deze drie vereenigingen. Onftrent den in het schrijven van 9 Maart bedoelden toeslag, die door de melkveehou ders zou worden ontvangen van de Kaasver- eeniging en van de Vereeniging vah fabrie ken van melkproducten is nog op te merken, dat de wijze van uitkeering kan worden vast gesteld door de betrokken gemeentebesturen in overleg met bovengenoemde vereenigings- besturen, en wel door tusschenkomst van den directeur van het Centraal Administratie Bu-' reau voor de distributie van levensmiddelen, Noordeinde 167, Den Haag, aan wien de daartoe strekkende oniwerp-regelingen zijn toe te zenden. DE TARWEVOORRAAD. Naar „Het Centrum" verneemt, is door 'de Nederlandsche Regeering beslag gelegd op de laadruimte van het s.s. „Westerdijk" bij de eerstvolgende vaart van Amerika naar Rotterdam voor het vervoer van tarwe, zulks ter verdere aanvulling van den tarwevoor- raad in ons land, die momenteel gering is. VARKENSVLEESCH. Aan 750 gemeenten zullen deze week we der regeeringsvarkens worden verzonden,in totaal bijna 10.000. Op dezen voet zal nog geruimen tijd met leveringen kunnen worden voortgegaan. De leveringen zijn ongeveer even groot als in het einde van December 1915 en geschieden tegen de toen geldende prijzen. BINNENLAND. -DE KONINGIN TE UTRECHT. De Koninklijke trein stoomde te 12.23 uur het centraal station te Utrecht binnen, H.M. werd op het perron ontvangen door den bur gemeester, mr. J. Ph. L. Fockema Andreae; voorts waren aanwezig de commissaris der Koningin Graaf van Linde! van Sanden- burg, de directeur-generaal der Staatsspoor wegen jhr. J. A. van Kretschmar van Veen en de chef van dén dienst der exploitatie en eenige andere autoriteiten. Na door de mor groen versierde wachtka mer te zijn gegaan, nam de Koningin met haar gevolg plaats in dé gereedstaande au to's en werd door de Stationstraat en langs Catharijnenesingel en Leidschen Weg over Oudenrijn, de Meer en Mcntfoort naar IJs- selstein gereden. Het op het stationsplein saamgestroomde publiek juichte de Vorstin levendig toe. De commissaris dér Koningin maakte den tocht medé. Om half drie arriveerden de Kon. auto's uitIJsselstein weer in Utrecht en werd de Vakschool voor Typografie, bezocht. De leerlingen bleven in hun blauwe werk kielen aan dien arbeid, alsof er niets bijzon ders aan de hand was. Af en toe stelde H.M. vragen tot de leerlingen, of wel maake Zij hun eenig compliment voor het verrichte wqrk. Speciaal de bewei kingen voor drie- kleurendruk trokken Hare Majesteits aan dacht. i Voordat de Koningin de school verliet, werd Haar een fraai album, vervaardigd in dé döor H. M. de Koningin bezichtigde af- deeling binderij der school, en inhoudende verschillenle proeven van drie kleurendruk in alle stadia, eveneens door de leerlingen vervaardigd!, aangeboden, welk geschenk H. M. in dank aanvaardde. Het bezoek had1 ruim een half uur ge- dtiurd. Nadat H. M. en gevolg wederom waren ingestapt, reden dé koninklijke auto's door de binnenstad naar het Stadhuis, alwaar het college van B. en W. voltallig aanwezig was, terwijl ook vele raadsleden hun opwachting maakten.' In dé ontvangzaal verleende H. M. een korte audiëntie aan eenige personen uit industrieele en handelskringen te Utrecht. H. M. gebruike ten huize van den Commis saris der Koningin de thee en verliet te 5.31 de gemeente weder. H. M. DE KONINGIN NAAR HARS KAMP. Naar de Avp. verneemt, zal H. M. de Ko ningin 4 en 5 April as. een bezoek brengen ,kan dé te Harskamp gelegerde troepen. Het voornemen bestaat om den eersten dag een groote oefening te doen houden door dc aldaar gelegerde troepen tegen die te Ede in garnizoen.^ Bij deze oefening zal een daarvoor be schikbaar gesteld huis in staat van „verde diging" worden gebracht, welke „verster king" door de tegenpartij moet worden ver overd. Den volgenden dag zal het geheele kamp door H M. worden bezichtigd, waarbij ter bezichtiging zullen worden aangeboden verschillende voorwerpen, door militairen in hun vrijen tijd vervaardigd als houtsnijwerk, Waarschuwing. De BURGEMEESTER der gemeente ALK MAAR brengt hierbij ter kennis van de win keliers en verkoopers van Regeeringsgroen ten in deze gemeente, dat wegens het plegen van handelingen, in strijd met de voorschrif ten, onder welke bedoelde groenten bescnik- baar worden gesteld, VAN HET VOOR RECHT TOT HET BEKOMEN DIER GROENTEN STEEDS ZAL ZIJN VER STOKEN: J. H. J. ERKAMP, wonende STUART- STRAAT No. 58, en waarschuwt bedoelde winkeliers en groentenverkoopers, dat zij bij het constatee- ren van overtredingen in het vervolg onher roepelijk van het voorrecht tot het bekomen van Regeeringsgroenten zullen zijn uitgeslo ten. ALKMAAR, 28 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPINO. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden dat de eerstvolgende verwisseling van brood- en meelkaarten zal plaats hebben op VRIJDAG 31 MAART a.s. van 91 en van 25 uur, in het perceel HOUTTIL no. 16, alhier; dat nieuwe aangiften eiken werkdag kun nen geschieden van 91 uur en dat op den dag van verwisseling dér kaar ten, aan bakkers en meelhandelaren geen meel zal kunnen worden verstrekt. ALKMAAR, 28 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPINO. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden: dat met ingang van 1 April a.s. de aan voer van stapelproducten zal eindigen; dat de winkeliers en groentenventers, die van de hun verstrekte regeeringsgroenten ÖP OF NA DIEN DATUM nog voorraad hebben, die voor de gestelde maximumprij zen aan de ingezetenen MOETEN BLIJVEN VERKOOPEN, op straffe van uitsluiting; dat de aanvoer en verkoop van vatgroenten BLIJFT DOORGAAN, tegen de reeds vroe ger gestelde maximumprijzen, n.l. Pronksnijboonen per y2 K.G. 10 cent; per 1 K.G. 20 cent. Zuurkool: per X K.G. 6 cent; per 1 K.G. 12 cent. Dubbele spersieboonenper Yi K.G. 9 ct.; per 1 KG. 18 cent. Enkele spersieboonen: per l/2 K.G. 11 ct.; per 1 K.G. 22 cent. AFGEHAALD AAN DEN WINKEL. ALKMAAR, 28 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. e. d., terwijl er tevens verschillende open- lucmspelen zdllen worden gedemonstreerd. TUSSCHENT1JDSCHE VERKIEZINGEN. Gisteren werden ten stadhuize te Amster dam oiticieei candidaat gesteld: Voor lid der Provinciale Staten van Noord- Holland voor district IV (vacature mr. J. Kappeyne van de Coppelo, jaar van aftre ding 1919) de heeren H. R. Du Mosch (u. 1.) en D. Wijnkoop (S. D. P.) Voor lid der Provinciale Staten van Noord- Holland voor district VI (vacature wijlen L. Serrurier, jaar van aftreding 1916) dé heer J. B. A. Jonckheer (U. L.) Voor lid der Provinciale Staten van Noord- Holland voor district VII (vacature C. B. Posthumus Meyjes, jaar van aftreding 1916) de heer J. ter Haar (C. H.) Voor lid van den Gemeenteraad van de hoofdstad voor district VI (vacature Posthu mus Meyjes, jaar van'aftreding 1917) de heer J. ter Haar (C. H.) De heeren Jonckheer en Ter Haar werdén dus bij enkele candidaatstelling gekozen tot lid van de Prov. Staten, terwijl dé laatste mede werd gekozen tot lid van den Amster- aamschen Raad. De stemming in district IV is bepaald op Dinsdag 4 April. Gemengd nieuws. DE ONVEILIGHEID TER ZEE. Naar wij van de zijde van de Vereeni ging van Gezagvoerders en Stuurlieden ter koopvaardij vernemen, zijn de stoomvaart maatschappijen Mij. Nederland, Kon. Hol- landsche Lloyd, de West-Indische Maildienst en de Ken Nederl Stoomboot-Mij. met groo te bereidwilligheid aan de verlangens van het gezagvoerend personeel tegemoetgeko men. De directies bleken van oordeel, dat haar gezagvoerend personeel allerminst een conflict had uitgelokt, dat ten deze geen sprake kan zijn van loonactie en dat de wensch van hei personeel om hun na te la ten betrekkingen behoorlijk verzekerd te we ten, in de gegeven omstandigheden aller minst onredelijk is te achten. NOODLOTTIGE TWIST. Te Weert heeft zich wedérom een moord partij afgespeeld. Een zekere Schuman, die ALK COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1