m DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Van bet Westelijk Oorlogsterrein No. 75 Honderd en achttiende Jaargang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden 11—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct, p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrnkkerij y.h. HERMs. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. WOE5S1IAG 29 MAART ENGELAND. DUITSCHLAND. AMERIKA. TER ZEE. NEDERLAND. MAXIMUMPRIJZEN van VARKENSVLEESCH. ALKMAAR, 2Q Maart. Er valt hedenmiddag ongeveer niets te schrijven. De telegrafische verbinding met Engeland is verbroken, zoodat er alvast geen berichten u.i G ovèr Engeland zijn gekomen. He( te- t.graiisch verkeer met Indië en Amerika wordt nu langs een anderen weg geleid zoodat er langs dien weg ook minder kon Mjinen dan gewoonlijk. Oorspronkelijk waren er drie kabels voor het verkeer met Engeland, elk van vier aders. Een dezer kabels, vóór den oorlog dienendé voor het verkeer tusschen Duitschland en En geland, werd 25 October 1915 gestoord. De tweede werd door onbekende oorzaak ge stoord op 24 Januari van dit jaar, de derde gisteravond. Wij zullen de volgende/dagen, voor het Engelsche nieuws aangewezen zijn op de Engelsche bladen. Séinfouten worden daar door-vermeden. Wij wezen er Maandag op, dat van Duitschen kant werd gemeld, dat er bij den tocht van de Engelsche watercliegtoi- ,gen lichte 'kruisers en torpedojagers, twee be wapende patrouillevaartuigen in den grond geboord werden, terwijl 't Engelsche bericht van het in den grond boren van tien Duit sche gewapende trailers gewaagde. Het En gelsche bericht blijkt onjuist te zijn overge- kabeld, daar in de Engelsche bladen staat: „two German armed patrol vessels were sunk by our destroyers." Er valt heden, misschien ook tengevolge van de telegrafische storing, slechts melding te maken van 'twee gezonken Engelsche stoomschepen n.l. de Manchester Enginer (4300 ton) en de Cerne (2600 ton). Het Engelsche communiqué, dat nu ook ontbreekt, zal vermoedelijk melding maken van verder vooideel bij St. Eloi behaald het Duitsche e taf bericht geeft tenminste te verstaan, dat in de gevechten van man tegen man het succes niet aan Duitschen kant is geweest De Fransche regeering heeft een opperbe velhebber voor de, marine ingesteld voor de Noordzee, tot wiens taak behoort het zenden van nieuwe flotieljes, ter bevordering van een nauwe samenwerking van de vloot en de troepen, welke in Vlaanderen vechten. De Bulgaarsche regeering heeft laten we ten, dat er geen pogingen zijn ondernomen om afzonderlijk vrede te sluiten en dat dé binnenlandsche toestand niet onrustwekkend, laat staan kritiek is. Het Duitsche iegerbericht luidde gisteren. Ten zuiden van St Eloy ontstond een le vendig handgemeen om de door de Engel- schen tot ontploffing gebrachte kraters en op de aansluitende deeien van het front. Over den toestand aan weerszijden van de Maas is niets nieuws te vermelden. Het Fransche Iegerbericht meldde: De nacht was kalm ten oosten 1 van de Maas. Vrij groote activiteit der artillerie aan beide zijden ten wésten van de rivier, in de streek van Ma lancount, en in Woëvre, in den sector aan den voet der Maashpogten. In het Parroy-bosch deden de Franschen een verrassenden aanval óp een I>uitsch werk waarvan de bezetting over de kling werd ge jaagd of gevangen genomen. De Franschen lieten het werk in de lucht vliegen, en trok ken zich daarop terug. UIT HET LAGERHUIS. De heer Addison deed als vertegenwoordi ger van het ministerie van munitie mededee- ling van eenige sporadische werkstakingen in het Clyde-distrijpt, op tpuw gezet door een vereeniging, die zich noemt het „Clyde Wor kers Committee." De stakingen stonden niet in verband met industrjeele qiiaesties en worden door de trades-unions afgekeurd. Het ministerie van munitie, verklaarde de heer Addison had den militairen autoriteiten verzocht zes belhamels te verwijderen. (Toe juichingen). JEUGDIGE VLEESCHROOVERS. De politie te Berlijn heeft eene uit jon gens van 9—13 jaar bestaande vleeschroo- vers-bende ontdekt. Deze kinderen gingen met scherpe mr«sen gewapend achter op de vleeschkarren, die van het abattoir kwamen, zitten en sneden de overhangende stukken vleesch af, die zü aan onkoopers «verkochten Zoowel de boefjes als de helere zijn gevan gen genomen. EEN AMERIKAANSCH AVIATIEK-SCHANDAAL. In „The Nation" van New-York van 24 Februari j. 1. wqrden onthullingen gedaan over misstanden bij het Vliegkorps van het Amerikaansche leger. Tegen den directeur van de militaire vliegschool te San Diego, kapitein Cowan, zijn klachten ingebracht, w. o. het doen van onrechtmatige betalingen aan officieren, die daarvoor volgens de bepalingen van het korps niet in aanmerking kwamen. Men noemde inzonderheid gebrek aan zorg voor de vliegtuigen, ten gevolge waarvan reeds 6 officieren den dood vonden en anderen zwaar gekwetst werden. De klachten werden reeds in Aprli 1915 ingediend door luitenant Taliaferro en ka pitein Dodd gezamenlijk, opdat „voor 't ge val -één onzer komt te overlijden, de ander de zaak kan doorzetten" luitenant Taliaferro kwam door een vliegongeluk om 't levert, voordat een begin was gemaakt met de krijgs raadzaak van den .luitenant-kolonel óor- dier. Laatstgenoemd1 officier, auditeurmilitair, wiens zóón op de vliegschool van San Diego zwaar gekwetst was en blijkbaar van mis standen was onderricht, had Dodd en Talia ferro weten te bewegen om een klacht in te dienen tegen hun chef. Terwijl die klacht ter afdoening in han den gesteld werd aan den chef van het vlieg korps, luitenant-kolonel Reber die, blijkens zijn correspondentie met kapitein Cowan, van velschillende onregelmatigheden op de hoog te zou zijn geweest, zonder daar iets tegen te hebben ingebracht, werd overste Goraiér voör den krijgsraad gedaagd. Dit alles was reeds in October j. 1. bekend, maar eerst onlangs werd door den senator Robinson de quaestie openlijk ter sprake ge- brachtt, waarop de waarnemend minister van oorlog Scott gelastte, onverwijld een on derzoek in te stéllen. FRANSCH MARINE-COMMANDO. De Fransche minister van marine heeft een oppercommando der marine geséhapen in de noordelijke gevechtszone. Deze comman dant zal de nieuwe defensie-vloot dirigeeren, die de nauwe samenwerking moet bevorderen tusschen de marine:strijdinacht en de'legers in Vlaanderen. N Een te IJmuidieh binnengekomen stoom- treiler rapporteert, dat men de Engelsche torpedojager' Medusa was gepasseerd, die voor anker lag en een groot gat in den, romp had er was niemand aan boorcj. Zooals men weet had de Engelsche Admiraliteit de Me dusa als, waarschijnlijk verloren opgegeven. De onderzeeboot besprekingen in den Duitschen Rijksdag zullen een zeer gesloten karakter dragen. Lang niet alle leden zullen zelfs toegelaten worden. Te Londen wil men een censoren-confe rentie houden, om te komen tot meerder een heid in de censuur van de entente-landen Het scheepvaartverkeer tusschen Frank rijk en Engeland op de lijn Dieppe-Newhaven is gestaakt. Graaf Zeppelin is in het Duitsche hoofdkwartier aangekomen. De Koningin van Roemenië is vrij ern stig ziek. EEN DUiiSCHE VERKLARING. Het Departement van Buitemandsche Za ken ueelt ons mede, dat üe Duttscue Kegee- rrng uooi haren gezant te s-OiavenudgL daa üen ..iLuisier van Buitenlanoscuc luxui net navoi^enüe heelt doen verklaren: „xn ae oeginselen die door de Keizerlijke Regeervoor het voeren van den duutooo- tenoorlog zijn aangenomen, is, algezien van eene duiuAijiter inkieeding van de voorschui len nopen* de behandeling van de gewapeu- de liande.ssciiepenk welke aan de onzijdige Regeeringen medegedeeld zijn, geenerlei wij ziging gekomen. Met name hebben de Duitsche strijdkrach ten ter zee nog steeds de strengste bevelen zich yolkomen te onthouden van eiken aan val op onzijdige schepen, tenzij deze zich door de vlucht aan een onderzoek trachten te onttrekken of zich te verzetten." DE ONVEILIGHEID TER ZEE. Bij de Directie dér Scheepvaart- en Steenkolienmaatschappij te uit Londen bericht ontvangen, dat de „Ehtiyeland" 12 mijlen uit de kust op een mijn is geloopen en in 7 minuten is gezonken. -Allé opvarenden wer den gered; een stoker is licht gewond. Het stoomschip „Rijndamvan de Hol land-Amerika-Lijn, dat gisteravodn naar New-York zou vertrekken, z,ou niet uitvaren, omdat de stokers en tremmers weigerden te varen, indien hun gage met wordt verhoogd. De directie, die reeds de hoogste gage be taalt, kan dit verzoek niet inwilligen. (N. R. C.) Naar aanleiding van een schrijven vau het bestuur van de Scheepvaartvereeniging te Rotterdam had' de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel eene conferentie mei het bestuur van den Bond van Machinisten ter Koopvaardij en later met het bestuur der vereeniging van Gezagvoerders en Stuurlie den ter Koopvaardij. Naar aanleiding van deze conferenties had de minister een onder houd met den voorzitter,der Scheepvaartver eeniging. Het resultaat hiervan is, dat de Scheep vaartvereeniging zich Maandagavond schrif telijk en gisteren telegrafisch bereid verklaar de, toe te stemmen in alle billijke verlangens ten opzichte van de verzekering van echtge- nooten van gezagvoerders, stuurlieden en machinisten, zoo deze besluiten onvoorwaar delijk te gaan varen. De Scheepvaartvereeniging was piet be réid deze toezegging onder cijfers te brengen maar verzekerde den Minister, dat de toezeg ging ernstig is bedoeld en aldus zal uitge voerd worden. De minister heeft daarop den besturen van beide organisaties telegrafisch medegedeeld, dat hij gegronde reden had hen aan te raden op de gedane toezeggingen, die terugwerken tót den dag van uitvaren, te gaan varen. BINNENLAND. HET OORLOGSCREDIET. In antwoord op het wetsontwerp betreffen de het buitengewoon yorlogscrediet van. 50 millioen, brengt de minister bij nota vau wijziging het bedrag óp 100 millioen. ,daar de gevraagde 5(1 millioen niet verder zullen strekken dan tót het eind van het loopend kwartaal. Verder, verklaart 'de regeering, dat zij, waar de politieke en militaire verhou dingen tusschen de oorlogvoerende staten om ons heen geene wijziging hebben onder gaan, den èisch moet handhaven, dat wij ten alle tijde gereed moeteri zijn, om onver wacht intredend gevaar krachtig te kunnen weren en binnen den korst mogelijkën tijd onze volle weerkracht te kunnen aanwenden tegen schending onzer onzijdigheid. Gegegeven de beperkte macht waarover wij beschikken, kan eene vermindering bij handhaving van bedoelden eisch niet worden toegelaten. DE GENEESKUNDIGE DIENST. In de memorie van antwoord in zake het oorlogscrediet heeft minister Bosboom ook enkele woorden gewijd aan de klachten be treffende den militairen geneeskundigen dienst De minister schrijd: „De klachten, welke den ondergeteekende met berèkking tot den geneeskundigen dienst te Amersfoort hebben bereikt, zijn niet gegrond gebleken. Bij voort during blijft zijne aandacht op 'de function- neering van den geneeskundigen dienst ge vestigd Reden tot ongerustheid bestaat naar zijn stellige overtuiging niet." TELEGRAFISCH VERKEER MET ENGELAND VERBROKEN. Van gisteravond 8 uur af is het telegra fisch verkeer met Engeland verbroken. Sind weken werd het verkeer al over de eenig overgebleven kabel geleid. De andere waren reeds gebroken, en er was, als onze in formaties juist 7'jn, niets gedaan om ze te herstellen. Gisteravond om acht uur bleek plotseling, dat ook de laatste verbinding met Engeland het begeven had. Omtrent dé oorzaak is niet bekend; als het waarschijnlijkste werd ons genoemd dat de kabel door een wrak beschadigd is. Het is absoluut.niet te zeggen, hoe lang de storing duren1 K tn. Wie er belang bij heeft, zoo spoedig moge lijk zijn relaties in of via Engeland te berei ken wordt aangeraden, zijn telegrammen door het telegraa kantoor per brief te laten verzenden naar Engeland. De censor behan delt de telegrammen vóór de gewone brieven. KAMERVERKIEZING—WEERT. .De Minister van Binn. Zaken heeft bepaald, dat in het district Weert, vacature-De Stoers de verkiezing zal plaats hebben op Vrijdag 14' April, de stemming zoo noodig*op Woens dag 26 April ert herstemming zoo noodig op Woensdag 3 Mei. Gem.ugd nieuws. DE OVERWINNENDE GROOTE MOGENDHEID. Het Hanaelsbiau schrijft: In Neüeriand zijn protesten geuif^ wijl de Dunscne üuikbouien-oonog met evenveel kracnt tegen neutrale als tegen vijandelijke handelsücnepen gevoerd worüt, wijl met een Beriijnsche torpedo 's nachts op een groot passagiersschip als de „Tubanitia" een sluip moord bedreven werd. Wat is het eemge antwoord der Duitsche pers op die vertoogen, vertoogen in het bij zolder verband houdende met de vrij groote zekerheid, dat een Duitsche torpedo de „Tu- bantia" vernictiguc Deze woorden in de Vossische Zeitong: „Naar aanleiding van het vermoeden, dat een Duksche onderzeeboot üe „Tubantia" tot zinken heeft gebracht, hebben niet alleen de Hóllandsche bladen, maar ook de bladen van andere klei'nq, neutrale sta en gesproken op een wijze, die dantoont, dat- nze politie ke vertegenwoordiging in die tonden den in druk, dien onze successen met de wapenen gemaakt hebben, op zijn minst niet versterkt heeft. Was dat een itaal om te voeren tegen een overwinnende 'Europeesche groote mo gendheid?" En de strekking van hetgeen door ons hier vermeld is, is duidelijk genoeg: Wat hebt gr te mopperen over het in den grond boren van uw handelsschepen: gij zijt een „kleine neutrale staat," wij zijn een „overwinnende groote mogendheid" en gij hebt uw mond te houden over uw rechten, over vijandelijke daden tegen uw handelsschepen verricht, over den oorlog, dien wij tegen uw ongewapende handelsschepen hebben te voeren. Wij zijn groot en sterk, wij overwinnen, gij zijt klein en gij hebt te zwijgen uw „ungezogene Art zure den" na te laten GEVOLGEN DER OVERSTROOMING. Door de Zaanlandsche Kamer van Koop handel te Zaandam is een adres gezonden, waaringewezen wordt op de groote ellende, die de overstroomihgen hebben veroorzaakt en geeft Z. Exc. daarna in overweging het heen te willen leidten: lo. dat het oppertoe- zich over de zee- en polderdijken in centrale handen komt onder leiding van departement en 2o dat het wetsontwerp ten spoedigste worde ingediend waarbij de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee wordt voorge steld', „zijnde de eenige afdoende maatregelen tegen een ramp als die welke ons gewest thahs heeft moeten 'doorstaan. Waar Uwe Excellentie reeds een uitgebreide studie van het laatste onderwerp heeft gemaakt, wil het da Kamer vóórkomen, dat niemand de verde diging van dit wetsontwerp beter zoü kunnen worden toevertrouwd, daar het in U een ter zake bij uitstek deskundig voorstander vindt". EEN VROUW VERBRAND. De 51-jarige weduyve D. de R. G., wonen de Kinkerstraat te Amsterdam, wak gisteren avond omstreeks 10 uur in slaap gevallen, gezeten op een stoof, waarin zich een test met vuur bevond. Hare kleederen zijn toen met het vuur in aanraking gekomen en hebben vlam'gevat. De vrouw bekwam daardoor ernstige brandwonden aan het bnderlichaam, beenen en armen; per auto van den genees kundigen dienst is zij in zeer bed'enkelijken tóestand naar het Binnengasthuis gebracht. CURSUS MELKOONTROLEURS TE, HOORN. Geslaagd zijn o. a. J. J. Hovenier en O. Strijbis te Nieuwe Niedorp en A. Zweet Kz. te Heerhugowaard. UIT HOORN in üe Uinsüag' genouuen raadsvergadering weiü een nieuw ciemet van J ouuu verieenu vout KUöieii van maairegeteu, üoor ae tojzon- uere tijasuiiisianaigileuen gevorderd. t Lag m de oeüoeimg van B. en W. om voor ae lo taai uitgaven te aezen oeeiiocve een geiü- leening aan te gaan van J loUUO, waarvan J oooo voor üen üienst 191 Op voorstel van üen neei Meijer'werd ech ter met 6 tegen, 5 stemmen besloten, het be- urag vuor ivto üenoouigu, te dennen uit üe gewone hnduêlen, dus üool öeiastmgverüQO- had de Raad reeds vroeger in beginsel besloten tot ae oprichting van een vakscnoot voor ineisjes, thans kwam aan de orüe een voorstel van B. en W. om tot üen bouw over te gaan en daarvoor een ciediet te verleenen van 38500. De Vaderlandsclie Maatschappij had reeds toezegging gedaan, dat ze voor een bedrag vaü J lOuOO zou meewerken tot de oprich- tiqg. ihans kwam de heer Scnotte de Vries met de verrassende mededeeimö, dat een dame- oud-stadgenoote bereid is, zonder eenige voorwaarde ten behoeve van de vakschool een Redrag eveneens van iOOOO beschikbaar te stellen. Met applaus w^rd deze mededee- ling door den Raad ontvangen. Met het oog op de tijdsomstandigheden, alsmede de kosten van bouw zeer zijn geste gen en ook de kosten van exploitatie wel nooger zullen zijn, dan B. en w. Retoren ge raamd, haüaen i raadsleden een voorstel in gediend, om üe voordracht van B. en W. aan té houden en een commissie te benoemen, die zal onderzoeken, of in het vakonderwijs voot meisjes niet- op minder kostbare, maar toch even doelmatige wijze zal kunnen worden voorzien. - Dit voorstel werd aangenomen. B. en W. werden gemacnugd, een contract aan te gaan met een schipper, die na üe kaas markt üe kaas zal vervoeren naar Edam, F ur merend en Alkmaar. Daarvoor zal de gemeens een subsidie be talen van 723 .voor het re jaar en eik voir gend jaar 72.30 minder, Een adres van den heet Wolbers, hoofd dér M. U, L. O. School, om overgeplaatst te worden naar de rfreuw te openen school en waarmede de zijne zal worden opgeheven, werd gewezen van de hand. De heer P. Jaarsma te Vaassen werd be noemd tot onderwijzer aan de 2e burger school voor jóngens1 en meisjes. Besloten werd tot toelating van de heeren Mr. Huizinga en Roos als raadslid. Zger waardeerende woorden werden ge sproken tot den wethouder Van Buren Len er,nek, die voor 't laatst zitting had en voor nut raadslidmaatschap had bedankt. UIT BERGEN. Naar aanleiding"van de door B. en W irt de Raadsvergadering yan 14 Februari ver strekte' ontwerp-verordening op de invorde ring van. dén Hoofdêlij ken Omslag richtten de raadsleden Baltos en Veenhuizen een uit voerig schrijven tof den Raad, waarin zij o. m. opmerken, dat B. en W. er blijkbaar niet op gerekend hebben, dat door de verhooging van het bedrag van Ret noodzakelijk levens onderhoud er velen van het kohier moeten worden afgevoerd. B. en W. toch geven een De BURGEMEESTER der gemeente ALK MAAR brengt hierbij ter algemeene kennis, dat met ingang van lteden de maximum prijzen van het varkensvieesch zijn vastge steld als volgt: prijs per 5 ons: Filet f 0.65 Rollade 0.65 Magere lappen „0.60 Doorregen lappen 0.52J Vette lappen „0.47J Carbonade 0.55 Versch vet spek „0.50 Versch doorregen spek »0.52§ Gezouten of gerookt vet spek 0.50 Gezouten of gerookt mager spek 0.55 Reuzel ongesmolten 0.50 Reuzel gesmolten Ktoiven Gehakt ,0.55 ,0.15 0.60 Bovenstaande prijslijst is in eiken slagers winkel, waar.Regeerings-varkensvleesch ver kocht wordt, op een duidelijk zichtbare plaats voor het publiek opgehangen. Voor bezorgloon kan dQor de slagers 2) cent per 5 ons in rekening^gebracht worden. Alkmaar, 29 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, O. RIPPING. genjk getal ais het vorig jaar op. Ln Alk maar w.erden er evenwei door dezelfde maat regel van de 4000 aangesiagenen 1500 afge voerd. De heeren Baltus en Veenhuizen verkla ren, dat zij juist om de arbeidende klasse en de kleine middenstanders wat te ontlasten voorstanders van de verhooging van het be drag voor het noodzakelijk levensonderhoud waren en zij verklaren zich teleurgesteld, dat er volgens het ontwerp van B. en W. van een ontlasting van de arbeiders en de kleine mid denstanders geen sprake zal zijn. Bovendien oordeelen zij het een fout om van hen die van 1 tot 50 boven het be drag voor het noodzakelijk levensonderhoud (zijnde 500 1.40 belasting te willen hef fen. Waar de eerste 13 klassen opklimmen met 50, daar meenen zij dat bok de in de eerste klasse vallende deze speling moeten hebben. Verder vinden zij het onbegrijpelijk, dat de door de, wet toegestane progressie op de hoogste inkomens, niet wordt toegepast Bij een nadere beschouwing, aldus gaan zij voort, maakt dan ook de door B. en W. voorgestelde tabel sterk den indruk van een bescherming te willen van de hoogere inko mens. Hoewel het voorgestelde heffingspercenta ge minder1 is. dan dat van Alkmaar, zal toch volgens de ontwerp tabel van B. en W. een arbeider te Bergen fnet 600 inkomen 2.80 moeten betalen; deze arbeider betaalt thans in Alkmaar 1.70. In AJkmaar daarentegen, zal iemand met 4000 aan inkomen 1766.46 hebben te be talen ;in Bergen zou, indien het ontwerp van B. en W. wordt aangenomen, too iemand 109.1Ö5 verschuldigd zijn. Ook oordqelen zij het verkeerd om aan de aangeslagene over té laten of hij ambtshalve aangeslagen wenscht ie worden of niet Het beschrijvingsbiljet van Alkmaar lijkt hun be ter, doch zij zijn van meening, dat men al deze soesa ten gemeentehuize, waar men toch al geen gebrek heeft aan administratieve werkzaamheden, kan vermijden, door eenvou dig in de verordening te bepalen, dat dé Hoofdelijke omslag geheven zal worden naar de' inkomens vastgesteld voor de Rijksin- komstenbelasting. Men trekt dan het meeste voordeel uit een onpartijdig verkregen aanslag en bespaart de burgerij de onaangenaamheid om tweemaal per jaar hetzelfde te moeten opgeven. Op uitvoerige gronden betoogen zij verder, dat iilzake de klasse-indeeling ook de rege ling van de „Wet op de Inkomstenbelasting 1914" moet worden gevolgd. Men krijgt daardoor wat meer eenheid in de Rijks- en de Gemeenteregeling en dit oordeelen zij, waar mogelijk, zeer noodig. Nu B. en W. om tot een afdoende en niet te spoedig te veranderen regeling te geraken, niet aan een werkelijk deskundig en onpartij dig man opdroegen om een ontwerp voor Bergen te maken, wat beide heeren het wen- schelijkst hadden geoordeeld, meenen zij, waar Bergen het hooge percentage dat er in Alkmaar geheven wordt o.m. te ipoeten voor stellen om te besluiten: a. Voor de progressie de regeling van de gemeente Schagen over te nemen, waarbij van een belastbaar inkomen van 50 tot f 150 2 5 pCt. en van 200 tot 350 2.6 pCt. wordt geheven, met dien verstande, dat de wetteliijke progressie in dit geval 5.2 pCt., in plaats yan reeds bij 4100 zooals in Scha gen pas bij een inkomen van 5000 wordt geheven. b. Artikel 3 der ontwerpverordening te vervangen door het volgende: Het inkomen van de belastingplichtige wordt bepaald naar de voorschriften van de artt. 418 van de „Wet op de Inkomstenbe lasting 1914." Voor de belastingplichtige, die tevens in de Riiksinkoms énbelasting is aangeslatgen, wordt a's inkomen aangemerkt het overeen-^ komstig bedrag, voor ae opmaking van de" WiLren der Rijksinkomstenbelasting gebe zigd. i» 'in i^iii ij RANT t i KORTE BERICHTEN. gUig.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1