DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 et p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. Y. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERNIs. COSTER 4 ZOON, Yoordam C 9. Telefnr. 3. V RIJ DA O 31 MAART DÜITSCHLAND. FRANKRIJK. ENGELAND. NEDERLAND. LEVENSMIDDELEN-VOORZIENING. 77 Dit nummer bestaat uH 2 bladen. floilderd 611 achttiend© Jaargailg. 1916 ALKMAAR, 31 Maart. ten hedennamiddag ontvangen bericht uit s-Gravenhage dringt alle oorlogsgebeurte nissen op den achtergrond wat onszelven nei meest raatrt, trekt ook de grootste belang stelling. Wat zegt dait bericht? Dat er voorloopig geen verloven bij zee- en landmacht meer veneend worden. Dat de nuógste militaire autoriteiten van zee- en landmacht hedenochtend met elkaar in druk ke conferentie zijn geweest. Dat de minister van binneniandsche zaken hedenochtend con ferenties met den directeur van het kabinet der Koningin en met den minister van buir tenlandsche zaken heeft gehad. En dat, naar veriuiüt, een comité-generaal der Tweede Ka mer zeer op handen zou zijn. Het niet meer verleenen van verloven is niet nieuw iets dergelijks is sinds Augus tus 1914 vaker voorgekomen, evenals het ge reedstaan van treinen voor militairen, waar van het telegram geen melding maakt, maar waaromtrent ons een gerucht bereikte. Con ferenties, als in het bericht worden aangege ven, zullen ook in de laatste twintig maan- dén zijn voorgekomen. En ook een comité- generaal der Tweede Kamer is er reeds ge houden men herinnert zich, dat toen de fensiezaken in geheime vergadering zijn be handeld. Op zich zelf is dus elke bijzonder heid, welke gemeld wordt iets niet bijzon ders ongewoon. Het buitengewone ontstaat, wanneer men die verschillende bijzonderhe den in onderling verband' brengt. Men krijgt dan een climax van feiten, welke op, zich zelf onrustbarend is. In elk geval dient hierbij echter in het oog te worden gehouden, dat de drie eerstgenoemde bijzonderheden feiten betreffen, terwijl de laatste en de belangrijk ste (over het comité-generaal) 'niet vaststaat, doch slechts een „naar verluidt" is heden- namiddag was er nog geen beslissing geno men. Het is daarom van zooveel belang hier op te wijzen, omdat men onder ernstige om standigheden onwillekeurig het denkbeeld „comue-generaal" met „oorlog" vereenzel vigt. Een telegram uit Amsterdam bericht, dat het intrekken der verloven er allicht op wijst, dat er iets ernstigs aan de hand is, doch dat dit geenszins het ontstaan van een onmiddellijke ongerustheid wettigt. Trou wens de beurs, die vaak een juiste thermome ter is, kenmerkte zich door een gedrukte stemming, maar van een paniek is geen spra ke. Het ligt voor de hand, dat een bericht, het welk als een bliksemstraal uit een helderen, zonnigen Maart-hemel valt, menigeen ernstig zal doen schrikken en hem met vrees zal doen vervullen. De telefoon stond hedenmiddag niet stil Zouden wij niet het best doen, wanneer wij pogen ons zoo kalm mbgelijk te hou den? Wij hebben immers onvoorwaardelijk den indruk gekregen, dat het roer van het Neder- landsche schip van staat in uitnemende han den is. De koers ging tot dusverre steeds en vast naar den vrede. Er werd met bekwame hand en groote stuurmanskunst gestuurd op de wijze, welke de meerderheid van het Ne- derlandsche volk wenschi Wij mogen dan ook met het meeste vertrouwen op onze regeering de verwachting koes teren, dat het roer niet zal worden omge gooid, dan wanneer dit door de omstandig heden beslist geboden is. En nu moge de man van de straat redeneeren over die om standigheden alsof hij de heer Cort van der Linden in eigen persoon is, wij weten niets niets en nog eens niets. Wij weten hoege naamd niet of ernstig gevaar dreigt en zoo ja van welken kant. Waarom zouden wij ons zelf en anderen dan gaan opwinden en ver ontrusten door het uitspreken van allerlei vage veronderstellingen en ongegronde ver moedens? Laten wij bedenken, dat vrees en overmoed ten allen tijdje slechte raadgevers zijn ge weest. En dat zij, die kalm en moedig blijven en hun verstand bewaren, onder de moeielijkste omstandigheden er altijd het best aan toe zijn. Wij hadden heden vooral willen schrijven over de nu gesloten entente-conferentie te Parijs, welke een manifestatie voor eenheid mag worden genoemd, maar daarvoor ont breekt ons thans de gelegenheid. Omtrent Verdun hadden wij er vooral op willen wij zen, dat Malancourt door de Duitschers werd genomen, dat de legermassa's, die daar tegen elkaar strijden, hoe langer hoe grooter wor den en dat, om de Franschen in de gelegen heid te stellen troepen daarheen te zenden, de Engelschen hun front in het westen aan zienlijk hebben uitgebreid, zoodat zij thans ongeveer een vierde van' de geheele lengte der linie bezetten, een onafgebroken linie van den IJser tot de Somme. Eigenaardig is het, dat de Duitschers nu juist ten zuiden der Somme, dus aan het laschpunt der Engelsche en Fransche troepen op kleine schaal opera ties zijn begonnen. Wij moeten thans volstaan met de enkele vermelding zonder commentaar, hoewel voor het leverpn daarvan alle aanleiding zou be staan. En tenslotte zij aangeteekend, dat de Engelsche stoomschepen Kilbride (3700 ton) en Lavinie Wertoll (3100 ton) tot zinken zijn gebracht. DE ONDERZEEëRSOORLOG. In de begrootings-commissie van den Rijksdag is gisteren, met op één na algemee- ne stemmen het volgende voorstel van eenige afgevaardigden aangenomen: „De commissie besluite, den Rijksdag de volgende verkla ring aan den rijkskanselier voor te stellen: aangezien dé onderzeeër een doeltreffend wa pen tegen Engeland's, op uithongering vhn Duitschland gerichte oorlogvoering is ge bleken, geeft de Rijksdag uiting aan zijn overtuiging, dat het een gebiedende eisch is van al onze militaire machtsmiddelen en dus ook van onze onderzeeërs het gebruik te maken, dat een Duitschland's toekomst verzekerenden vrede waarborgt, en bij onder handelingen met buiten landsche staten de voor Duitschlan's positie ter zee gewenschte vrijheid van het gebruik van dit wapen, on der in acht neming van de rechtmatige belan gen van onzijdige staten, te handhaven". Een der commissieleden heeft naar aanlei ding van de passage in het gisteren door Wolff geseinde bericht, „leden der commissie hebben er den nadruk op gelegd, dat zij die voorstellen hebben ingediend, zich in geenen deele hebben willen mengen in het militaire beleid"vastgesteld dat „de ingediende voor stellen zulk een inmenging niet bevatten". De commissie heeft zich in het verdere deel harer vergadering heden bezig gehou den met vertrouwelijke besprekingen over de begrooting van buitenlandsche zaken. De be spreking wordt morgen voortgezet. DE ENTENTE-CONFERENTIE TE 1 PARIJS. Uit Parijs wordt gemeld: Bij de sluiting der entente-conferentie heeft de heer Tittoni, de Italiaansche gezant* de Fransche regeering bedankt voor het bijeenroepen dezer confe rentie, wier uitkomsten zeker den gunstigsten invloed zuilen hebben op het ten einde bren gen van den oorlog. Spr. betuigde den mi- nister-presideftt zijn levendige dankbaarheid voor het gezag, waarmede hij de arbeid der conferentie heeft geleid en voor zijn persoon lijk optreden, dat bewondering en achting af dwong van allen, die de eer hadden met hem in aanraking te komen. Minister Briand betuigde de heer Tittoni zijn dank voor zijn woorden van lof en bracht hulde aan den verheven geest, waar mede alle afgevaardigden van de geallieerde mogendheden de belangrijke aangelegenhe den, die aan het oordeel der conferentie zijn onderworpen, hebben bestudeerd en er be slissingen over genomen. Volgen^ een Havas-bericht nam de confe rentie oij ue beëindiging üer zittingen de vol- genae moue met eenparigheid van stemmen aan: „De op 27 en 28 Maart te Parijs vergader de vertegenwoordigers der verbonden re geeringen constateeren hiermede de vol maakte overeenstemming in de inzichten der geallieerden en hun solidariteit. Lij be machtigen alle maatregelen, die genomen zijn, om de eenheid hunner actie ook tot de krijgsbedrijven uit te strekken. Daaronder is te verstaan: de eenheid der militaire actie, welke cjpor de tusschen de generale staven getroffen overeenkomst verzekerd is, de een heid der economische actie, welke werking door de conferentie geregeld is, en de een heid der'diplomatieke actie, welke gewaar borgd wordt door den onwrikbaren wil, den strijd voort te zetten tot de overwinning der gemeenschappelijke zaak. De regeeringen der geallieerden besluiten, de solidariteit hunner inzichten en beiangen op economisch gebied in de practijk toe te passen en dragen dé economische conferentie op, welke binnenkort te Parijs zal plaats vinden, haar de maatregelen voor te stellen, geëigend om deze salidariteit te verwezenlij ken en de economische actie te versterken en tot eenheid te brengen, welke" zal worden uitgeoefend om de approviandeering van den vijand te beletten. De conferentie heeft besloten, te Parijs een permanente commissie in te stellen, waarin il'e geallieerden vertegenwoordigd zullen zijn. De conferentie besluit: 1. de door het Londensche Centijale Vrachtbureau igeleide actie voort te zetten; 2. gemeenschappelijk en zoo spoedig mo gelijk naar practische middelen te zoeken, om een billijke verdeeling der uit het ver voer ter zee voortspruitende lasten over de geallieerden te verkrijgen en een verdere ver hooging der vrachtprijzen te voorkomen. De Parijsche gemeenteraad heeft minister Salandra, oen generalissimus Cadorna en ge neraal dall Olio, den onder-chef van den ge-' neralen staf van Btalië, op het stadhuis ont vangen. De voorzitters van den gemeente raad en den algemeenen raad en de prefect van het Seiné-departement heetten hen wel kom, riepen Italië's geschiedkundige rol in herinnering, en brachten hulde aan de gröott staatslieden, die, steunend op den wil van hun vorst en de genegenheid van hun volk. het initiatief hebben genomen tot Italië's in menging in dezen oorlog en hun aandeel hebben aan de zegepraal der onvergankelijke gedachten, die Rome en Parijs over de we reld uitstralen. In zijn antwoord zeide de heer Salandra: Aan Italië is het van nature voorbehouden geweest de wereld met den fakkel der oude beschaving te belichten, en voor Frankrijk was het weggelegd de grondvesten te stellen van de maatschappelijke orde en de hed'en- daagsche beschaving. De verkondiging van de rechten van den mensch heeft de menschheid met een zwaai omhoog geheven naar de sfeer der sociale rechtvaardigheid. In één woord: bij het uitspreken van de pro fetische namen Rome en Parijs drukken wij het gansche begrip uit van de rechtvaardig heid en van het recht het volkenrecht en het persoonlijke recht. In deze beslissende ure van ons bestaan en van onze geschiedenis eindigde de heer Salandra gaan onze harten voortdurend uit naar onze grenzen, naar de slagvelden, waar onze dappere soldaten, bloed van ons bloed, de soldaten van Frankrijk en van Ita lië, vereend in een hernieuwde broederschap onuitwischbare daden van heldenmoed en offervaardigheid in de historiebladen griffen. Dat onze vurigste wenschen hen vergezellen ons onwankelbaar vertrouwen hen steune! UTT HET ENGELSCHE LAGERHUIS. Gisteren is er een nieuw luchtdebat ge voerd in het Lagerhuis. De vlieger-afge vaardigde, Pemberion Billing, heeft zijn der de redevoering over het onderwerp gehou den, waarmee hij meer eer heeft ingelegd dan met zijn tweede. Ditmaal won hij den steun van vele leden van het Huis. Hij wenschte zijn bewering, dat sommigen onzer vliegers veeleer zijn „vermoord" dan gedood, niet te rug te nemen en legde het Huis een ontstel lende lijst van vliegers voor, die omgekomen zijn, naar hij volhield, doordat ze met toe stellen omhoog zijn gezonden, die niet voor htm taak waren berekend en die erbamelijk ten achter stonden bij de Duitsche toestellen. Nog geen twintig mijlén van hier, riep de heer Billing uit, v.ndt men de mooiste ma chines, die ooit ter wereld zijn gezien, en toch stellen we er ons mee tevreden, die au- ronautische prullen bij duizenden in de ko ninklijke vliegtuigfabrieken te bestellen. Hij klaagde erover, dat de vliegers bij donker en onvoldoende gewapend „de lucht in worden gedreven,"gedreven," alleen maar om het pu bliek tot bedaren ie brengen of den ambtelij ken schijn te redden. Hij drong aan op het gebruik van doelmatiger veiligheidsappara ten, waarmee vele levens hadden kunnen wor den gespaard, en verzocht opnieuw om een onderzoek naar de klachten. Onderminister lennant bleef de beschuldi gingen in 't algemeen tegenspreken en ver zekerde het Huis, dat het lu'chtvraagstuk de aandacht had van vele „nie bepaald domme" mannen. Hij zeidè zijn best te zullen doen, om door een oorueelkundige commissie de klachten van den heer Billing te laten onder zoeken. De Daily Chronicle schrijft dat des heeren Billing's bewijsvov ring tot een aanval werd op de koninklijke vliegtuigfabriek. Zijn be wering, dat de toestellen, die men elders kan koopen, veel beter zijn, zullen de leveranciers gaarne door de regeering zien gedeeld, want wanneer men ze niet meer uit de koninklijke fabriek betrekt, is het ministerie van oorlog beroofd van zijn voornaamste middel om de prijzen naar beneden te houden en en prijs- standaard te handhaven. KORTE BERICHTEN. Bij de laatste Engelsche verlieslijgj staat aangeteekend, d'at de regeering heeft besloten voortaan niet meer aan te geven, op wellk gevechtsterrein de verliezen zijn geleden noch tot welk bataljon de mannen behoorden. Gisteren heeft een Fransche vechtvlieg- aigert-eskader 15 granaten vdn zwaar kali ber op het station Metz—Sablons en 5 op het station Mézières aan de Moesel gewor pen. In den afgeloopen nacht hebben twéé Fransche vliegtuigen het station Mëizièresles Metz gebombardeerd. Er is in Engeland een commissie werk zaam om middelen te beramen tegen de na- deelige gevolgen, die vele mannen en vrou wen ondervinden van het werken in munitie- fabrieken. Allerlei ongesteldheden en zelfs gevaarlijke ziekten ontstaan uit den omgang met verschillende scheikundige stoffen. E>e Engelsche hebben de geheele Scan-, dinavische post aan boord van den Noor- schen stoomer Helgoland in beslag genomen, 't Is voor 't eerst dat dit gebeurd. Het Engelsche gezantschap te Stock holm heeft verklaard dat het aanhouden, te Kopenhagen, van de boeken die voor de Rifksbibliotheek te Stockholm bestemd wa ren, op een betreuringswaardig misverstahd berust, dat zoo spoedig mogelijk zal worden goedgemaakt. De Engelschen hebben een vliegaanval gedaan op een Turksch kamp, 160 K. M. van het Saezkanaal gelegen. Ze wierpen 40 bommen, o. a. op de waterreservoirs en keer den alleen ongedeerd' terug.. De Entente pers verspreidt steeds ge ruchten over bloedige onlusten te Berlijn. Er is nu weer een Duitsche tegenspraak geko men er heeft zich te Berlijn sedert 1 Augus tus 1914 niets voorgedaan dat reden tot on gerustheid kan geven. Een Eransch vlieger, die in een lucht gevecht met een Beiersch vliegofficier was gewikkeld, slaagde er in, na zijn- tegenstan der op een hoógte van 2500 Meter geramd te hebben, waardoor deze te pletter viel, nog zondter ernstige kwetsuur met zijn bescha digd toestel den vasten grond te bereiken. Op eenigeo afstand van Cleveland (Vereenigde Staten) reden door den mist twee treinen op elkaar. Een derdte trein reed op de wrakhoop. Tot nu toe zijn er 17 doo ien en 25 gewonden. Generaal von Mackensen is van Koo- stantinopel naar Sofia gegaan. Hij was dte gast van den Bulgaarschen koning en kreeg bezoek van den eersten minister Radoslawof. De generaal is vervolgens naar het hoofd kwartier vertrokken. Een Belg, die wegens mishandeling te Duisburg gevangen zat, schreef op het huis reglement in 't Fransch een smaaddicht op den Keiier. Wegens Majesteitsschennis kreeg hij toen een .jaar gevangenisstraf. DE LEENING 1916. De Nieuwe Courant schrijft. Nu de inschrijving op de Staatsleening ge sloten eri het bedrag bekend geworden is, mag er ook bier nog wel eens op gewezen dat het succes van deze belangrijke operatie in niets voor dlat van de Leening 1914 onder doet. Toen, veertien maanden geleden, werd het gevraagde bedrag anderhalf maal voltee- kend (bijna 410 mil li oen). En thans, met een bedrag aan inschrijvingen ad 186 millioen terwijl 125 millioen gevraagd werd), is het wederom anderhalf rif-aal. Weliswaar werd thans minder gevraagd, maar overigens waren de omstandigheden en de voorwaarden ditmaal zeker niet gunstiger dan in den aanvang van 1915. Het rentety pe is een half pGt. lager; de oorlog heeft een jaar langer geduurd en het is voor de tweede maal dat de Regeering „crisisgeld" komt vragen. Beide malen dreigde, wellicht overbodig, de wet met gedwongen leening; maar voor dezen stok zal men allicht nu min- derb ang geweest zijn dan toen men hem voor het eerst bij de dteur zag staan. Dit alles maakt het schilderend slagen van de Leening 1916 slechts veiblijdender. Het is voor de Regeering en den nieuwen minister van Financiën een gelukwensch ten volle waard. DE STORING VAN HET TELEGRAAF- VERKEER MET ENGELAND. Het telegrafisch verkeer met Engeland was gisteren in zooverre hersteld, dat over twee der vier draden of aders van den kabel kon gesind .worden. Een der 'draden dient voor het seinen naar Engeland, de andere voor het seinen van Engeland uit. Uit een en ander wordt afgeleid dat de ka bel zelf niet gestoord is, dcch dat de storing is ontstaan in de Engelandsche landlijnen, tengevolge van den sneeuwstorm, die daar gewoed heeft. Voor -deze veronderstelling pleit ook, dat de telegrammen uit Nederland in Lowestoft wordlen aangenomen en üiet in Londen. Vooreerst zal het echter nog niet mogelijk zijn, gewone telegrammen naar Engeland over te seinen. Daarvoor zal in de eerste da gen nog wel verzending per brief moeten wor den toegepast. De beschikbare draden wor den alleen gebezigd voor de verzending van regeeringstelegrammen naar en van Enge land. KÖN. NAT. STEUNCOIMTé. Blijkens de 83e lijst van ingekomen bijdra gen ontving het Koninklijk Nationaal Steun comité 1914 van 12 tot en met 18 Maart 4014,49 makende met het totaal der vorige lijsten 3,655,114,90; de verkoop van ƒ1000 5 pet. Nederland bracht op 1019,86 maken de een totaal-generaal van ƒ3,656,134,76. ONTVLUCHTING VAN EEN FRANSCHEN OFFICIER. Sedert begin Maart werd in het hospitaal te Utrecht de Fransche luitenant-aviateur D'Humiéres verpleegd, die wegens ongesteld heid van het eiland Urk, waar hij was geïn terneerd, naar Utrecht was overgebracht. Van zijn kamer in het hospitaal was het raam van tralies voorzien en de deur door een hek werk omgeven. Voor dit hek stonden dag en nacht twee schildwachten op post,'terwijl twee anderen bij het raam de wacht hielden. In het geheel waren een officier, een sergant, een korporaal en twaalf man met zijn bewa king belast. De geïnterneerde was gewoon voor zijn ge- De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden: dat met ingang van DINSDAG 4 APRIL a.s. het BUREAU VOOR LEVENSMIDDE LEN-VOORZIENING VERPLAATST wordt van Houttil No. 16 naar het perceel LIM- MERHOEK No. 8. Alkmaar, 29 Maart 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. zondheid een wandeling te maken. Hij gaf dan voor den tijd van 9 uur 's morgens tot 9 uuf 's avonds zijn eerewoord, dat hem 's avonds bij zijn terugkeer in het hospitaal werd teruggeven. Woensdagavond ontdekte men even na 9 uur, nadlat de aViateur in bur- gerkleeding was teruggekeerd en zijn eere woord had teruggekregen, dat hij spoorloos was verdwenen. Men vermoedt dat hij zich op het oogenblik dat dte wachtposten werden uitgezet, uit het raam heeft laten zakken. Onmiddellijk werden alle wegen rondom Utrecht door militairen afgezet, terwijl alle militairen en polïtie-autoriteiten werden ge waarschuwd. Maar tot dusver is men den ontvluchte nog niet op het spoor. (Hbld.) binnenland! PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND. De commissaris der Koningin in Noord- Holland is gemachtigd tot de bijeenroeping der Provinciale Staten in buitengewone zit ting op Donderdag 13 April 1916, teneinde alsdan aan de orde te stellen le. Verkiezing van twee ledlen voor de Ge deputeerde Staten ter voorziening in de vaca tures, ontstaan door de aanneming van zijn benoeming tot Eerste Kamerlid door mr. J. Kappedjne van de Goppello en de vacatures, weLke 12 April e. k. zal ontstaan, doordat Jhr. G. S. Boreel met ingang van dien da tum ontslag heeft genomen. 2e. Het rapport van dte commissie uit de Staten omtrent de nota van Gedeputeerde Staten d.d. 16 Febrari 1916, inzake den Wa tersnood. 3e. Voorstelling van Gedeputeerde Slaten inzake de droogmaking van het ondergeloo- pen gebied. HOOGLEERAREN HERV. KERK. Voor dte benoeming van een hoogleeraar vanwege dte Ned. Herv. Kerk aan de Rijks universiteit (vacature dr. Cannegieter) is de volgende alphabetische voordracht opge maakt: Dr. A. M. Brouwer, rector van de Ned. Zendingsschool te Rotterdam, dr. A. H. de Hartog, predikant te Haarlem en dr. J. R. Slotemaker de Bruine, predikaat te Utrecht BURGEMEESTER VAN BATAVIA. Naar de Tel. verneemt, komt de heer mr. dr. E. Ketwich Verschuur te Zwolle, werk zaam ter griffie der Prov. Staten van Over- ijsel, zeer ernstig in aanmerking voor de be noeming van burgemeester van Batavia, De heef Verschuur is lid van den gemeenteraad te Zwolle en maakte deel uit van de commis sie, die het ontwerp-gemeenteprogram samen stelde voor de Ligerale Unie. Van zijn hand verscheen ook een toelichting daarop. In 1913 was de heer Verschuur candidaat der vrijzinnigen voor de Tweede Kamer in bet kiesdistrict Steenwijk. Gemengd nieuws. DE WATERSNOOD. Uit Anna Paulowna: De gemeente raad hechtte zijn goedkeuring aan het plan van het dagelijksch bestuur om den herbouw der verwoeste woningen van gemeentewege ie doen plaatshebben, voor zoover dit niet door de eigenaars zal geschieden. Dezen zullen het benoodigde terrein dan hypotheek- vrij aan de gemeente moeten verkoopen en zich verbinden voor ten minste 10 achtereen volgende jaren dte woning te huren. Zij zul len deze nochtans te allen tijde tegen den balansprijs van die gemeente in eigendom kunnen krijgen. NIEUWE GEBOUW-LANDBOUW. Het in aankoop zijnde gebouw aan den Be- zuidenhout, waarin allé thans verspreide af- deelimgen van het departement van land bouw, nijverheid en handel zullen worden on dergebracht, is gereed op den voorgevel en de verdere inrichting en afwerking van de ongeveer 220 vertrekken na. In September 1913 werd met het grond werk begonnen en tegen het eind van 1917 moet het gebouw voltooid zijn. UIT URSEM. De Raad vergaderde gistermiddag ten 4 ure voltallig. Ook het bestuur van de Coö peratieve Zuivelfabriek woonden de vergade ring, waar de ingenieurs van de K. E. M. om de stroomlevering voor de nieuwe fa briek toe te lichten mede tegenwoordig was, bij. De voorzitter wees er in zijn openings woord op dat de K. E. M. ontheffing van het bij art. 12 in het stroomleveringscontract, waarbij bepaald is, dat de K. E. M. niet rechtstreeks stroom mag leveren in de ge meente aan derden, verzocht. De heer Schermerhom sprak de wensch ujt. dat het te nemen besluit in het belang AL1MAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1