Maximumprijzen ran levensmiddelen. (!L£ felearrammen van lieden. Nederland. Bosch, F. W M. Kilsdonk en M. van Maar»' sen tf Amsterdam Mej. J, F. Getireis te Alkmaar; de dames W, E Janssen, A. E. M. Hinke. R. V. M. Striethorst, M. van Tienen, •J A. C. Oaykema, M. C. Voet, A. M. A. C. Bierboom te Haarlem, de dames E. L. M. van Mackeienbergh, E. M. Th. Roeffen en E. H. M. van Roosmalen te 's-Hertogenbosch Mej. W. M. de Haan te Nijmegen en de hee- ren H. J. Vermeulen te Diuten; G. J. .A. de Groot te Nijmegen en H. E. Verhoeff. te Hees bij Nijmegen. Voor diploma B. (minimum snelheid 80 woorden per minuut) Mej. J. C. M. Vollmer te Amsterdam; en de dames M. J. Ceulemans te Nijmegen. Voor Diploma B. (Engelsch) Mejuffrouw M. Klinkenberg te Lisse. Voor uiploma Machineschriivende dames W. S. Teengs, M. M. J. Reijnders, A. P. Teengs, E. R. Jacobs, E. van Duuren, M. Groeneveld en A. B. van A. te Nijmegen; Mej. M. J. H, Willems te Cuyk a. d. Maas; Mej. G. Nieuwenhuis te Hees bij Nijmegen, Mej. J, J. Bodenstaff te Wychen; de dames L. Meeuwenoord en C. Plu te IJmuiden; Mej M. C. Franken te Heemstede; en de dames E. M. de Graaf, C. Bönarius, A. F. A. Seveke, H. C. Monné te Haarlem; de dames E. H. M. van Roosmalen en H. L. Ebben te 's-Herto- enbosch; pn de heeren J. fj. Reinders te 'loemendaal, J. J. Kramer te Haarlem, A. J J. Braam, M. Jacobs, J. F. -Jeene^ G. F. Leentvaar en J. Flpury te Nijmegen. x Niet opgekomen twee candidaten, afgewe zen 3 candidaten. VELLEN VAN BOOMEN. De Minister heeft aan de Commissarissen der Koningin medegedeeld, dat zijn aandacht er op gevestigd is dat tengevolge van de tijdsomstandigheden én de hooge prijzen te genwoordig abnormaal veel hout wordt ge veld. Ten einde in staat te worden gesteld den omvang van dit verschijnsel na te gaan, heeft hij hen uitgenoodigd aan de Gemeen ten in hunne provincie het verzoek te rich ten om, zoodra binnen de gemeente eenigs- zins belangrijke bosschen of beplantingen van wegen, dijken enz. worden geveld of worden verkocht om te worden geveld, hierr van aan hen mededeeling te doen. KORTE BERICHTEN. In het hospitaal te Harderwijk is weer èen 19-jarige milicien aan nekkramp overle den. In een consentenkwestie, waarbij door bestuursleden van de afdeeling Beemster der Mij. v. Landbouw voordeel behaald zou zijn, is een eereraad benoemd, waarin o.m. zit ting heeft jhr. P. van Foreest. De „Prins Hendrik," die, zooals we meldden gisteren 'binnenkwam, zag in één uur tijds 13 mijnen 1 De IJmuider trawler „Oceaan I" wordt thans officieel als vermist beschouwd Er deden zich de laatste dagen in de hoofdstad geen nieuwe gevallen van pokken voor. Een vrouw en een pian, wonende fe Sloten, zijn aangehouden, die in alle deelen des lands valsche postbewijzen hadden ge- ind De Engelsche geïnterneerden in Gro ningen zijn thans alle ingeënt. De stremming van het treinverkeer op het traject PurmerendOostzaan is met in gang van gisteren opgeheven. Het telegrafisch verkeer met Engeland is nog steeds niet geheel hersteld. De Indische leening van 80 millioen geeft niet"4>'a, maar 5% rente. Volgens de Tel. zijn alle verloven bij de Staatsspoor ingetrokken. De „Luna," „Jan van Nassau" en „Tel lus" van de K. N. S. M. zijn gezamenlijk uit gevaren en zullen door de regeeringssleepers op de vastgestelde route begeleid worden De „Zaandijk," „Veendijk" en „Tambo- ra" moesten de post in Engeland aehtei iaien De militaire autoriteiten in Zeeland verboden den uitvoer van aardappelen. Waarom dat geschiedde weet men niet. De „Tambora" en „Prins Hendrik" warden vandaag verwacht. De vijfde oplaag van het dienstweige ringsmanifest draagt 912 namen. Gisteren was het in Maastricht een wa re stormloop van Belgische1 vluchtelingen naar het Duitsdie consulaat, die allen haar hun land wildenterugkeeren. (Msb.) In de vacature-Kappeyne van Gedepu teerde van N.-H. is door de V. D. candidaai gesteld Mr. Slingenberg, statenlid vooi Haarlem. De bloembol'lenvelden tusschen Leiden en Castricum trokken dezer dagen reeds veel bezoek. Bij liet Algemeen Hoofdkwartier bij het Veldleger is een afzonderlijke Gezondheids commissie ingesteld. Het vertrek van de „Sindoro" van den Roft. Lloyd is voorloopig uitgesteld. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. No. 8372 20.000. No. 7355 2000. No. 9205 1500. Nos. 2324, 14608, 18987 1000. Nos. 375, 7010 400. No. 6894 200, Nos. 1126, 2(550, 3367, 6273, 17473 100. STADSNIEUWS. BENOEMD. Met ingang van 1 April j.l. zijn aan het Rijks Opvoedingsgesticht alhier bevorderd: W. C. Wassink en A. Bruijn tot opv. ambt en tot werkmeester de heeren J. Jonker, N Heeringa, J. Asijee, T. W. Fritz, A. Struijk en C. Slotboom. GESLAAGD. Voor het candidaats-examen in de rechten is te Leiden geslaagd de heer C. J. de Lange van hier. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 27 tot 1 April zijn in het badhuis van het Witte Kruis geüomen: 106 kuipbaden. i 124 Regenbaden 1ste klasse. 318 Regenbaden 2e klasse. Te samen 548 baden. TE WATER GELATEN. Van de N.V. Alkmaarsche Machinefabriek en Scheepswerf „De Volharding" is met goed gevolg te water gelaten een stalen mo torboot, genaamd „Transport", lang 45 voet, breed 10 voet. Deze boot is gebouwd voor rekening van den heer C. van Schoorl te Broek op Langertdijk en is voorzien van r. a 14 P.K. Kromhoutmotor. Tevens worden de kielen gelegd voor nog 2 bestelde vrachtmo- torbooren. VOETBAL. Alcmaria Combinatie-rMilitair elftal 36. Op 't laatste oogenblik zijn bovengenoem de partijen Zondag op 't idéé gekomen een wedstrijd te spelen, wat gezien het prachtige weer en 't niet doorgaan van AlcmariaD. W. S. een uitstekend idéé bleek. Daar de toe gang vrij was, spreekt het vanzen dat een groot aantal toeschouwers aanwezig waren, vooral veel militairen. De wedstrijd werd opgeluisterd door het muziekcorps van het Depot-bat. onaer leiding van den neer Hedel Urn even twee uur stelden beide elftallen zich op. Het miliiaire elftal telde ook eèn viertal officieren. Dat van Alcmaria bestond uit drie spelers van 't eerste, eenige veteranen 'en tweede elftal spelers.- Na den aftrap was Alcmaria even in de meerderheid, doch spoedig kreeg de militaire combinatie den gang er in. Vooral de rech tervleugel onderscheidde zich door zuiver, vlug samenspel, waarbij de miüüenv'our zien zeer goed aanpaste. Herhaalde malen werd van rechts goed voorgezet. De Alcmaria- verdediging moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Eindelijk kwam het eerste punt. De rechtsbinnen der militai ren dreef vlug op, passeerde op 't juiste oogenblik naar den middenvoor en 't was 1—b. Door een ongelukje in de verdediging stond net tweede. Een der backs nep, wil-, lende redden, den keeper den bal uit de han den, in 't doel. Door een botsing op den linkervleugel van Alcmaria moest de links buiten even uit 't veld. De linksbinnen zette pit den hoek scherp voor en de rechtsbuiten was juist op zijn plaats om den acliterstand tot 21te verkleinen. Kort daarna was 'I rusten. Na de pauze had in 't Aicmai ia-elftal een kleine wijziging in de opstelling plaats. Keeper en rechtsbinnen wisselden van plaais. Al spoedig moest de nieuv/e doelverdediger een scherp schot van den rechtsbuiten ver werken. Volgens oordeel van den scheids rechter maakte hij daarbij een overtreding, die met een vrije schop op doel bestraft werd. De tegenpartij traptë den bal opzettelijk naast. Weldra kreeg echter de middenvoor een mooie kans, wat een zeker doelpunt ge- teekende. (31).. Alcmaria begon nu duch tig op te zetten, doch de linksback der mili tairen zuiverde telkens met langs, forsche trappen het terrein. Na veel inspanning kreeg de middenvoor gelegenheid met een •uitstekend schot den stand op 32 te bren gen. Even daarna dreef de rechtsbuiten heel mooi op, hield uitstekend vol en bracht dé partijen op gelijken voet (3—3). 'tHad nu spannend kunnen worden. Er waren nog tien minuten te spelen. De Alcmaria-Verdedi- ging geraakte echter op, waarvan de militai re voorhoede dankbaar profiteerde door drie maai te doelpunten, door den middenvoor die tweemaal gelegenheid kreeg tot vlak voor 't doel op te drijven, en door den linksbuiten die een voorzet( van den rechtsbinnen nog net bereiken kon. Zoo "kwam het eiade met een 63 overwinning voor t militaire elf tal, dat een overwinning verdiende, doch niet met drie punten verschil. Bij de overwin naars waren zeer goede krachten. De rech tervleugel,, vooral in de eerste helft, was te zwaar voor Alcinaria's linkshalf, na de rust ging 't wat beter. De middenvoor was zeer goed,, vooral wat schieten betreft. In de ver dediging was de linksback 't beste. Bij Alcmaria hield de verdedigjng zich, uit gezonderd dé laatste minuten, heel goed. De spil kwam er weer langzamerhand in, terwijl in de voorhoede t meeste moest kanten van den middenvoor en de vleugelspelers, welke laatsten lang, niet de minsten waren 't Was over 't geheel een zeer aardige wed strijd, die ook bijna door 't geheele officieren corps werd bijgewoond. De ontmoeting HollandPurmersteijn trök, door 'de vrije toegang op het Alunarla- veld, begrijpelijkerwijze weinig belangstel ling." Beide elftallen verschenen met inval lers. Toch bleek Holland de sterkste. Zij wist met 3—1 te winnen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van neden. L bvareuogezei, zv*uvenue, iijvvtelüiei stal, 8 maanden gevangenisstraf. P. K., logementhouder, Den Helder, één maanu gevangenisstraf. P. D„ landbouwer te Venhuizen, één maand gevangenisstraf. J. B„ transport-arbeider te Broek op Lan- gendijk, 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. 'Jki F. O., garagehouder te Alkmaar, bèleedi- ging, 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. D. Th., koopvrouw te Medemblik, verduis tering, 14 dagen gevangenisstraf. J. H. -K„ slager fe Bergen, fraude met slachting, waardoor accijns aan het Rijk ont houden werden, schuldig verklaard en toe gewezen de vordering van den Rijksadvocaat, met een geldboete van 50 subs. 5 en ver beurdverklaring van de borgstelling van 70. STRAFZITTING VAN HEDEN. VERZEI T EGEN DE POLI 1 IE. P. R. van hier is een'ruwe "kerel. Toen hij den 30sten Augustus van het vorige .jaar wai boven zijn bier zich in Scharwoude bevond,, werd hij aangehouden door den veldwacn- ter vandaar. En tegen die aanhouding verzette hij in den werkelijken zin des woords met hand en tand. Hij sloeg, beet, trapte envdat verzet was oorzaak, dat de veldwachter een flinke" wonde aan het hoofd opliep. Bekl. vertelde, dat de drank de oorzaak was. Daardoor kon hij niet meer weten wat hij deed. 't Speet 'm wel. Hij is nu lid geworden van de Goede Tempelierenvereeni- ging. 't Bleek, dat bekl. niet vies is van een bor rel. Achtmaal is hij reeds wegens openbare dronkenschap veroordeeld en driemaal we gens verzet, 't Is nu dé vierde maal en welletjes dus. De O. v. J. meende, dat het lidmaatschap van de Tempelieren gemakkelijk aanvaard Is, maar 't moet inderdaad blijken, dat bekl. zich beteren wil. Spr. wilde hem een zware straf opleggen en wel van 6 maanden ge vangenis, maar dan voorwaardelijk Als hij zich in drie jaren niet aan een strafbaar feit schuldig maakt-, dan zal hij de zes maan den niet behoeven te ondergaan. Sprv meen de. dat deze 'straf hem een goede ruggesteun za! zijn om ijn belofte als Tempelier afge legd te houden. Doet hij 't niet, dan vervalt hij door den drank weer tot misdrijf en. zal zijn strenge strat dan niet ontgaan. DIEF EN DIEFJESMAAT Op 'n goeien dag in Februari vermiste de slager Beek in Den Helder een zinken af voerpijp, die hij eenige uren vóór de vermis sing nog aarftvezig gezien had. Als verdacnt van ae verduistering van die pijp stonden terecht de jongen P. M. t'I. en dé groentenhandelaar A. B. Beiden bekenden 't Was maar een lolletje, zei tie jongste. De Pres.: Dergelijke kinderpraat moet je hier niet opdisschen, want je ticm meer zink bij eikaar geroofd m. 'l' wu v^rkuuu. Was dat soms ook 'n lolletje 7 uat was om geld te doen! De jongen vertelde bedeesdjes van het ver loop van het lolletje, 't Bleek zoo onschul dig niet. Zoo bedeesd als 't manneke ook ter zit ting was, uit de stukken bleek, dat hij tegen zijn patroon en anderen heel erg brutaal op trad. Z'n moeder, die ook ter zitting aanwezig was, „werd ernstig ondér het oog gebracht, dat zij haar plichten ten opzichte Jjarer kin deren niet heeft te verwaarloozen. De O. v. J. meende de beide bekl. een ge heel verschillende straf te moeten opleggen. A. B. is een oppassende jongeman, die goed bekend stond en op de een of andere wijze een ongelukkige misstap heeft gedaan. Spr. vroeg tegen hem een boete van 15 subs. 10 dagen hechtenis. Gevangenisstraf was voor den bekl. niet noodig. De schande was straf genoeg. Tegen den anderen bekl. vroeg spr. een strenge straf en wel 6 maanden Tuchtschool. De iongen maakte voor spr een zeer brutalen indruk. Hij heeft al meer een berisping gehad van den Kantonrechter. En daarom temeer vond spr een goede straf met voortdurende tucht noodzakelijk. De verdediger, mr. Dorbeck, zou het niet in het belang van den jongsten bejel, achten hem de straf op te léggen door den O. v. J. gevraaga. Spr. vond noodig ter beschikking steinug der Regeering, waardoor, wat aan zijn opvoeding entbrak, aangevuld kon wor den onua oeiere leiding. STROOTLR1J. Wegens" strooperij en verzet tegen den on- bezoldigden veldwachter J. Diemer stond te reent A. Z,,. visscher op bgiticnd-aan-Zee. Ik ken zijn en hij kent mijn, zoo luidde de bekl. zijn bekentenis in. Terwijl hij een konijnenhol stond uit te graven sprong plots de veldwachter te voorschijn, die hem „in de strot" greep. Diemer, laat me los, schreeuwde bekl. Maar Diemer deed 't niet dadelijk. Diemer, iaat me gtoen los, zei bekl. woester.- En hij heeft daarbij waar schijnlijk een dreigende beweging gemaakt tegen Diemer. Deze liet althans los en legde zijn geweer op bekl. aan. Uit een en ander leidde de O. v. J. het vel zet van bekl. af en vroeg, mede met het oog op zijn vroegere veroordeelingen, een gevan genisstraf van 2 maanden. Bekl. vroeg een lichtere straf. Hij heeft vrouw en kinderen, waarvoor hij moet zor gen. GRAPJES. Hij wou grapjes ui^nalen. En tfen wist- ie, burger zijnde, niet beter te bedenken dan een militaire uniform aan te trekken én daar mede vroolijkjes te paradeerén. Die grappenmaker heette J. B., die, als hij geen militairistische neigingen heeft, gewoon werkman in Schagen is. Hii Was zoowaar in de uniform naar de hoofdstad geweest en had voor die reis natuurlijk maar „militair" betaald. Bekl. kan overdenken wat grapjes zijn en wat niet als de Rechtbank den eisen van den O. v. J, inwilligt en hem veroordeelt tot een maand gevangenisstraf. BEI.EEDIGINO. Leelijke smeris!" had beklaagde A. M., ;irbeider in Medemblik geroepen tegen J. van Rijn. den gemeenteveldwachter. Uit het feitv dat bekl. nu terechtstond, lei den we af, dat hij vervolgd was geworden voor die woorden. Voelde je je beleedlgd door die woor den tTrnpor de president den getuice Get.. Neen, meneer. Want ach, dat hoor je alle dagen! Waarom bekl. dan terecht stond? Nu bleek, dat getuige zich niet beleedigd achtte, vroeg de Officier van Justitie vrij spraak Wordt vervolgd. DOLLE KOE. Een dolgeworden koe van den slager, den heer Brommer, remle van het kruithuisje tot einde van de Forestusstraat los rond. Zij werd bij den Watertoren op een stuk land ge jaagd en door, militairen doodgeschoten. De BURGEMEESTER der gemeente ALK MAAR brengt hierbij ter kennis van de inge zetenen onderstaande nieuwe lijst van artike len, met de daarvoor aangenomen maximum prijzen, vastgesteld door aen Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d. d. 30 Maart 1916, No 21834, tengevolge waarvan de vroeger voor deze artikelen vastgestelde maximumprijzen vervallen zijn. Klachten tegen overschrijding der prijzen kunnen worden ingediend mondeling en schriftelijk ter gemeentesecretarieof bij den Commissaris van Politie. Alkmaar, 3 April 191 ff. De Burgemeester voornoemd, O. RIPPING. LIJST VAN EENIGE DER MEEST VOORKOMENDE ARTIKELEN MET DAARVOOR AANGENOMEN MAXI MUM-PRIJZEN. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op de gewone kwaliteiten. De Luxe-sortee ringen, waarvoor ig geWone tijden reeds veel hoogere prijzen worden betaald, ten aanmerking). GROO i HANDELPRIJZEN. Regeeriïigsrarwemeel (bij verkoop op meel- kaart) per 100 K. G. ƒ11.80. Tarwebloem (gebuild' inlandsch) per 100 K. G. 19 25. Tarwemeel (ongebuild) per 100 K G. 16.50. Boter (bij verpakking in wit fust van 50 K G. (1) per K. G. 1.50. Boter (bij verpakking in wit fust van 25 K. G. (1) per K. G. 1.51. Boler (bij vérpakking in Delftsch of Leidsch betaald, blijven bui fust van 20 K O,) (1) per K. O, ƒ1.55. Bo ter (bij verpakking ra Delflsch of Leidsch fust van 10 K. O.) (1) per K. O. 1.56. Vol vette Mei-, Zomer-, Goudsche en Edammer kaas met Rijksmerk (1) per 50 K.G. 54,— Volvette Mei-, Zomer-, Goudsche en Edam merkaas (1) per 50 K.G. 52.Volvette September-, Octoberkaas met Rijksmerk (1) per 50 K.G. 48.Volvette September-, Octoberkaas (1) per 50 K.G. 46.Mei-, Zomerkaas 40 (Edammer- en Goudsch mo del (1) per 50 K.G. 50.September-, Octoberkaas 40 -(- (Edammer- en Goudsch model) (1) per 50 K.G. 44.Volvette jonge Goudsche en Edammerkaas met Rijks merk (1) per 50 K. G. 40.Volvette Vi jonge Goudsche en Edammerkaas (1) per 50 K.G. 38.Jonge kaas 40 -j- Goudsch model) (1) per 50 K.G. 37. Jonge kaas 30 (Edammer- en Goudsch model) (1) per 50 K.G. 30.Jonge kaas 20 -j- (Edammer- en Goudsch model) (1) per 50 K.G. 25.Jonge magere kaas (Edam mer- en Goudsch model) (1) per 50 K.G. ƒ15 Nagelkaas, met minder dan 12 pCt. vet in de droge stof (1) per 50 K. G. ƒ18.Rijst (Groftniddel Bassein &/of Rangoon) le handcondities per 50 K. G. ƒ11.50. Rijst (Voorloop Bassein &/of Rangoon) le handcondifies per 50 K.G 12.25. Rijst (Grof voorloop Bassein /of Rangoon) le handcondities per 50 K.G* ƒ12.75. Havermouth per 100 K. G. ƒ2650. Suiker (witte geraffineerde) per 100 K.G. 51.Margarine (2). Peekoffie per 100 K.G. 31.Cichorei per 100 K.G. 26.—. Zeep (zachte, groene of gele). (2). Raapolie (2). Kleine schelvisch per 50 K. G. ƒ9. Wijting per 50 K.G. 7.50. Kleine gul per 50 K.G. 12.Kleine poon en pieterman per 50 K.G. 8.Horsmakreel per 50 K.G. 6.Kleine schol per 30 K.G. 12. GROSSIERSPRIJZEN. Kleine schelvisch, per K.G. 0.22. Wij ting per K.G. 0.19. Kleine gul per K.G. 0.28. Kléine poon en pieterman per K.G. 0.20. Horsmakreel per K.G. O.lo. Kleine schol per K.G. 0.28. KLEINHANDELPRIJZEN. Regeeringsbrood (bij verkoop op brood kaart) per K.G. 0.12. Tarwewaterbrood (gebuild) per K.G. 0.23. Tarwewaterbrood (gebuild gebakken onder rabbinaal toezicht) per K. G. 0.24. Tarwebrood (ongebuild; bruinbrood) per K.G. 0.20. Roggebrood (3). Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meelkaart) J 0.14. Tarwebloem (gebuild in landsch) per K. G. 0.25. Tarwemeel (onge build) per K.G. 0.21. Boter (1) per Y K. K. 0.85. Volvette Mei-, Zojner-, Goud sche en Edammer kaas met Rijksmerk (1) per K.G. ƒ0.68. Volvette Mei-, Zomer-, Goud sche en Edammer kaas (1) p. Y» K.G. 0.66. Volvette September-, October-kaas met Rijks merk (1) p. y<x KG. 0.60. Volvette Septem ber-, October-Éaas (1) p. Y* K.G. 0.58. Mei-, Zomerkaas (40 (Edammer- en Goudsch model) (1) p. Y K.G. 0.60. Sep tember-, Octoberkaas (40+) (Edammer- en Goudsch model) (1) p. A K.G. 0.54. Volv. jonge Goudsche- en Edammerkaas met Rijks merk (11 p. KG0.50. Volvette jonge Goudsche- en Edammerkaas (1) p. Y> K.O. 0.48. Jonge kaas 40 (Edammer- en Goudsch model) (1) p. Y K.G. 0 46. Jon ge kaas 30 (Edammer- en Goudsch model (1) per Y K.G. 0.376.' Jonge kaas 20 (Edammer- en Goudsch model (1) p. Y K G. 0.326. Jonge Magere kaa6 (Edam mer- en Goudsch model) ƒ1) per Y K.G. ƒ0.20. Nagelkaas met minder dan 12 pCt. vet in de droge stof (1) p. Y K. G. ƒ0.23. Rijst (grofmiddel Bassein &/of Ran- oon)) per Y K. G. 0.13K. Rijst voorloop Bassein of Rangoon p. Y K.G. 0.15". Havermout (inlandsch) per Y K.G 16. Suiker (witte geraffineerde) per Y K.G. 0.27°. Margarine (2). Koffie (Santos, gebrand) (2). Pee Koffie (in pakjes) per 0.1 K G. 0.04. Cichorei (in pakjes) per 0.1 K G 0.036. Raapolie (2). Zout per K.G. 0.09. visch p. K. G. 0.30. Wijting p. K. G. ƒ0.27. Kleine gul per K G. 0.36. Kleipe poon en pieterman per K G. 0.28 Horsmakreel per K G. 0.24. Kleine schol per K.G. 0.36. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand April behoudens vroegere ver vanging. Klachten over niet-inachtneming van bo venvermelde maxima, alsmede wenschen om voot bepaalde op de lijst niet vermelde arti kelen maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatselijke omstandigheden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxi' ma te brengen, behooren gericht te worden tot den Burgemeester. üeep (zachte, witte of gele (2). Soda ƒ0.17 K. G. Petroleum per L. ƒ0.12. Kleine schel- (1) Deze prijzen zijn niet van toepassing op room- en lunchkaas en kaas bereid onder Rabbinaal toezicht. Onder kaas gemerkt 40 30 of 20 wordt kaas verstaan, welke respectievelijk 40 pet. of meer, 30 pet. of meer of 20 pet. of meer vet in de droge stof bevat. Exporteurs zijn verplicht ten behoeve vaa den kaasverkoop voor binnenl/indsch ver bruik aan de centrale pakhuizen kaas te leve ren tegen 4.beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. De in de centrale pakhuizen aanwezige kaas wordt aan bij de Rijkscommissie van Toezicht op de Kaasvereeniging ingeschreven grossiers geleverd tegen 2.beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. Bij verkoop van kaas aan kleinhandelaren kan door deze grossiers 2.boven den maximumprijs voor verkoop in het groot in rekening worden gebracht, indien dé hoeveel heden ten hoogste 50 K.G. per zending en per week aan denzelfden afnemer oedi^gen. Opgemerkt Wordt nog, dat de vorenbe doelde prijzen slechts betrekking hebben op boter en kaas, bestemd voor verbruik in Ne derland. Voor boter, bereid onder Rabbinaal toe zicht, kan door de Rijkscommissie van Toe zicht op de Botervereeniging, in overleg mei de betrokken handelaren of boterbereiders een verhoogde prijs worden toegestaan Voor speciaal verpakte boter zal geen ver gunning tot prijsverhooging meer worden verleend (2) Voor deze artikelen wordt voorloo pig geen maximum-prijs vastgesteld (3) Een uniforme prijs voor roggebrood. geldjènd voor het geheele land, kan in ver band met de zoo uiteenloopende bereidings wijze in de verschillende provincies niet wor den vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonderlijk geschieden, in overleg met de provinciale rogge-commissic. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 4 April. Officieel. Westelijk front. Ten Z. van St. Elois heroverden de Engelschen na krachtige artillerie-voorbe reiding den mijnen trechter, welke hun den 28 Maart werd ontnomen. In de streek van het fort Douaumontt tnamen onze troepen op 2 April ten Z. W. en ten Z. van het fort en het Caillette-bosch na een Verbitterden strijd sterke Fransche verdedigingswerken. De Fransche aanvallen, die in den afgeloo- pen nacht voortduurden, werden afgesla gen. Deze aanvallen werden ondernomen met sterke troepenmachten. Bij noze op 2 April geleverde gevechten vielen 19 offi cieren en 745 man in- onze handen, bene vens 8 machinegeweren. N Oostelijk- en Balkanfront geen nieuws. BOVEN ENGELAND. BERLIJN, 4 April. Officieel. In den nacht van 3 op 4 April werden bij aanval len onzer luchtschepen der marine op de Zuid Oostkust van Engeland bommen ge worpen op de verdedigingswerken van Graet Yarmouth. Alle luchtschepen keer den behouden terug. IN DEN GROND GEBOORD. LONDEN, 4 April. Lloyd's meldt, dat de Engelsche bark „Bengaim" door een duikboot in den grond is gehóórd. Een ge deelte van de bemanning is geyd. Het schip was ongewapend, GHOLERA OP OORFOE. ATHENE, 4 April. Van ambtelijke zij de wordt medegedeeld, dat, in tegenstel ling met hetgeen in sommige telegrammen is medegedeeld, op liet eiland Corfoe wel degelijk cholera heerseht als een gevolg van de onvoldoende voorzorgsmaatregelen welke genomen waren gedurende de ont scheping van Servische troepen. Sedert 22 Maart zijn 42 personen aan de cholera overleden. De ingezetenen verbergen dik wijls dé lijders. TIET COMIT é-G EN ER A AL. DEN HAAG, 4 April. Het Comité- Generaal der Tweede Kamer ving heden ochtend te 11 uur 45 aan. Het voorstel daartoe werd bij den aanvang dér Kamer vergadering, gelijk de agenda vermelde, door den voorzitter gedaan. Met hg 'oog op de omstandigheid aat de vergadering alzoo onmiddellijk na den aanvang over ging in eene met gesloten deuren, bleef de toegang tot de publieke tribune en de ge wone joumalistenkamer gesloten. Wij ver nemen, dat. alle Ministers in de vergade ring in Comité-Generaal aanwezig waren. Het Comité-Generaal duurde tot half twee. REGEERINGSVERKLARINO. DEN HAAG, 4 April. Tweede Kamer, de regeering heeft de volgende verklaring afgelegd: De regeering stélt er prijs op in aansluiting aan het medegedeelde in oo- mité generaal openlijk te verklaren dat het schorsen van het verleenen van periodieke verloven een maatregel is van yoorzorg in verband met het onwrikbaar besluit om on ze neutraliteit strikt te handhaven. Die maatregel is niet het gevolg van de be staande politlekeverwikkelmgen, maar be rust op de gegevens welke een toenemen der gevareh, waaraan ons land blootstaat, doen duchten. Het zoude niet in 'siande belang zijn omtrent dén inhoud dier gege vens eenige meededeeling te doen. HET OFFICIEELE STEMPEL. DlN HAAG, 4 April. (Officieel) De re- geermg neemt geenerlei verantwoordelijk heid op zich voor eenig bericht, dat niet uitdrukkelijk als officieel is gewaarmerkt. REGEERINGS ONDERZOEK NAAR HET TUB ANTI A-WRAK. DEN HAAG, 4 April. (Officieel). Het Departement van Marine aeelt mede, dat hef onderzoek naar het wrak van de „Tu- bantia", waarvoor aanvankelijk door de Koninklijke Hollandsche Lloyd maatrege len waren getroffen door de regeering is overgenomen. Tengevolge van het ongun-, stige weder' kon niet vó&r de afgeloopen week met het onderzoek worden begonnen. Het is gisteren (3 April) gelukt de juiste plaats van het wrak te bepalen en met het stoomschip „Wodan" een eerste onderzoek door duikers te laten instellen. Halenmor gen zou met het duiken worden voortge gaan. Er werd evenwel bericht ontvangen dat het weder daarvor te ongunstig was. EEN NEDERLANDSCHE SCHOENER GETORPILLEERD. DEN HAAG, 4 April. (Officieel.) Blij kens een bij het Departement van Marine ontvaneen bericht, is de Nederlandsche schoener „Elzina Helena" gistemamiddag te 3 uur in de Noofdzee getorpilleerd. De bemanning is met een sloep op het licht schip Noordhhider aangebracht en gister avond door het reddingsschip „Atlas" over genomen, vanwaar zij heden wordt afge haald. Bij hun aankomst zal een nader on derzoek worden ingesteld. LUCHTVAARTUIGEN. SCHIERMONNIKOOG, 4 April. De postboot passeerde hedenmorgen tusschen Schiermonnikoog en Oost-Hourne een op het water drijvend watervliegtuig. I leden kruisten boven het eiland een Zeppelin en watervliegtuigen.'» NEKKRAMP. LEIDEN, 4 April. Te Oud6hoom is een milicien aan nekkramp overleden. MOORD? EINDHOVEN 4 April. Te Eind'hpven is onder verdachte omstandigheden een Belgische geïnterneerde soldaat overleden De Justitie heeft een onderzoek op hef lijk ingesteld. Een Nederlandsch militair is in verband met deze zaak in arrest gesteld W J 90 42 66 71 61 100 210 318 324 325 363 423 476 S/l (6S 162 813 814

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2